Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (1098)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=СИСТЕМАТИЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 150
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самофатова В.А. 
Економічний механізм управління інвестиціями у плодоовочевій консервній промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / В.А. Самофатова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективний механізм керування інвестиціями у плодоовочевій консервній промисловості України. Розкрито зміст понять "інвестиції" та "інвестиційна діяльність". Узагальнено існуючі методики оцінки івестиційних рішень. Доведено, що одним із головних напрямків удосконалення даного процесу є не стільки розробка нових підходів, скільки систематизація існуючих методик та їх адаптація до сучасного стану конкретних галузей промисловості. Розроблено класифікацію інвестиційних проектів з урахуванням специфіки стану доходів і затрат. Виділено чотири базових типи інвестиційних проектів, що реалізуються на діючому виробництві та запропоновано алгоритм розрахунку ефективності їх впровадження. Обгрунтовано фінансове забезпечення реальних інвестицій з урахуванням можливостей залучення внутрішніх і зовнішніх джерел фінансування й удосконалено модель ефективної агропромислової інтеграції. Розроблено алгоритм формування адаптованості інвестиційного проекту до виробничо-господарських умов діяльності підприємства. У науковий обіг введно поняття потенціалоємності відтворення виробничого потенціалу, яке можна охарактеризувати відношенням інвестиційних затрат до виробничого потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.152-56-21 +
Шифр НБУВ: РА348077

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Власов В.П. 
Етнокультурні процеси в Криму у ІІІ ст. до н.е. - IV ст.н.е. (за матеріалами ліпної кераміки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.П. Власов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

На підставі вивчення значного масиву ліпної кераміки, із залученням усіх виданих, а також ще неопублікованих знахідок, висвітлюються етнокультурні процеси, що відбувалися у Північно-Західному, Центральному та Південно-Західному Криму протягом ІІІ ст. до н.е. - IV ст. н.е. Порівняльно-типологічний аналіз та культурно-хронологічна систематизація комплексу ліпної кераміки Криму показують, що він складається з однієї етнічно нейтральної групи та 15 різнорідних за походженням груп, які співвідносяться з тими чи іншими етнічними компонентами, що входили до складу мешканців півострова. Встановлено, що в Криму в різні часи жили скіфи, таври, сармати, меоти, носії зарубинецької культури, фракійці, германці та алани, а також населення, що з'явилось внаслідок міксації цих народів. В межах окремих хронологічних періодів простежено зміни в етнічному складі Криму, визначено час, динаміку та шляхи проникнення різних племен, а також характер взаємовідносин мігрантів з місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр- 6Кри)2

Рубрики:

      
3.

Горнятко-Шумилович А.Й. 
Інтелектуалізм прози Валерія Шевчука: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.Й. Горнятко-Шумилович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації досліджується специфіка інтелектуалізму прози В.Шевчука у двох взаємообумовлених аспектах: типологічної спорідненості поетики творів В.Шевчука з поетикою "химерного" роману; впливу положень екзистенціалізму на проблематику прози письменника. Така систематизація дає змогу глибше простежити конкретні риси новаторства прози В.Шевчука, осмислити її філософсько-інтелектуальну концепцію. У роботі вперше зроблено спробу комплексного літературознавчого аналізу прозового доробку В.Шевчука. Суцільні аналітично-узагальнюючі студії над інтелектуальною прозою В.Шевчука дають можливість ввести індивідуальні творчі досягнення письменника в контекст літературознавчих уявлень про сучасний український роман.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Шевчук 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черевко О.В. 
Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Черевко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено процес розвитку та форми прояву тіньових економічних операцій між суб'єктами господарювання. Проаналізовано темпи розвитку та форми прояву тіньової економічної діяльності в різних галузях української економіки та показано, що найбільших темпів розвитку набули галузі, які мають швидкі темпи обертання грошових ресурсів, нечітку законодавчу базу та можуть забезпечувати високу прибутковість. Проаналізовано існуючі методичні підходи, проаналізовано та оцінено вплив тіньової економічної діяльності на розвиток національної економіки на Черкащині. Обгрунтовано напрями вдосконалення системи керування процесами зниження рівня тіньової економічної діяльності: створення координаційного центру з питань боротьби з тіньовою діяльністю, корупцією та організованою економічною злочинністю, єдиного інформаційного центру, до функцій якого має входити збір, систематизація та опрацювання всіх видів інформації про тіньові економічні операції, удосконалення методології аналізу та оцінки фактичного стану тіньової діяльності у країні та регіонах. Значну увагу приділено методичним підходам до розробки запобіжних заходів, спрямованих на зниження рівня тіньової економічної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)290 +
Шифр НБУВ: РА331155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ярова Н.Г. 
Організаційно-правове регулювання в галузі спорту України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.Г. Ярова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження вперше сформульовано поняття спорту як об'єкта організаційно-правового регулювання та визначено його властивості як соціально-правове явище. Виділено та охарактеризовано етапи розвитку генези нормативно-правового регулювання у галузі спорту України. Рокрито сутність і взаємозв'язок між елементами механізму адміністративно-правового регулювання у галузі спорту України: метою, завданнями, принципами, суб'єктами, функціями, методами та формами. Розроблено пропозиції щодо удосконалення законодавства України у галузі спорту та практики його застосування. Удосконалено класифікацію та розширено характеристику принципів, методів і форм організаційної діяльності, нормативно-правового регулювання спортивної сфери, а також суб'єктів, що їх здійснюють. Дістали подальшого розвитку систематизація та узагальнення досвіду зарубіжних країн щодо організації діяльності та правового регулювання у спортивній сфері, запропоновано шляхи його впровадження в Україні. Визначено основні тенденції щодо подальшого розвитку адміністративно-правового регулювання у галузі спорту в Україні, які необхідно враховувати за умов реформування цієї сфери суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч517.4(4УКР)в2:Х +
Шифр НБУВ: РА368085

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Пасічник В.А. 
Основи комп'ютерно-інтегрованого механоскладального виробництва: автореф. дис... д-ра техн. наук : 05.02.08 / В.А. Пасічник ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Вперше реалізовано нову концепцію технологічної підготовки комп'ютерно-інтегрованого механоскладального виробництва на основі нових принципів математичного опису складального виробу і методів його аналізу. Систематизація інформації для підтримки життєвого циклу виробу на виробництві та розробка нових методів її виявлення, формалізація опису з'єднань, що забезпечують цілісність, методів аналізу складального виробу й синтезу варіантів складання дозволила реалізувати наскрізну інтеграцію з мінімізацією залучення людини, а також вирішувати задачі аналізу складального виробу щодо його пристосованості до складання, часткового розкладання, формалізованого синтезу структури лінійних і просторових розмірних ланцюгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-6 +
Шифр НБУВ: РА365225

Рубрики:

      
7.

Аїт Яссін Фатіма 
Оцінка потенціалу підприємництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Аїт Яссін Фатіма ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Містяться результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації щодо розвитку потенціалу підприємництва. Визначена сутність та зміст категорій "підприємливість" та "підприємництво", обгрунтовані принципи та порядок оцінки потенціалу підприємництва, виконана систематизація характеристик та запропонований порядок визначення типів потенціалу для різних форм підприємництва, розроблені методичні рекомендації до організації впровадження інноваційного менеджменту як одного з напрямків розвитку потенціалу підприємливості організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пашковська Г.О. 
Походження й семантичний розвиток українських дієслів та фразеологізмів на позначення процесів мовлення: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.О. Пашковська ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено походження та семантичний розвиток дієслівних одиниць на позначення процесів мовлення. Визначено коло дієслівних лексем, семантика яких пов'язана з різними аспектами процесу мовлення. Запропоновано класифікацію мовленнєвих дієслів та здійснено етимологічний аналіз кожної лексико-тематичної групи. З'ясовано, що переважна більшість дієслів на позначення мовлення праслов'янського або власне українського походження. Метамовні дієслова іншомовного походження зазвичай позначають прагматичний і комунікативний аспект мовлення. Установлено, що фраземи, які характеризують процес мовлення, взаємопов'зані з його інформаційним, емоційним, прагматичним і комунікативними аспектами. Етимологічний елемент їх змісту відображає реальні факти з історії та етнокультури українців, їх виробничу діяльність і духовний досвід, особливості морально-етичного кодексу та родинних стосунків. Результати дослідження дозволяють з'ясувати значимість дієслів мовлення для реконструкції культури, а аналіз їх етимонів допомагає дослідити історію наївної рефлексії людини над мовленням, а змістова систематизація етимонів метамовних дієслів дозволяє виявити основні моделі творення їх значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.1.4-33 +
Шифр НБУВ: РА358575

      
9.

Палатна В.В. 
Проблеми шкільної мовної освіти в педагогічній спадщині С.Х. Чавдарова: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Палатна ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано становлення та динаміку розвитку педагогічних поглядів С.Х. Чавдарова, їх вплив на систему шкільної мовної освіти. На підставі вивчення широкого комплексу архівних, рукописних і опублікованих джерел проаналізовано педагогічні та соціокультурні умови формування науково-педагогічного світогляду С.Х. Чавдарова. Охарактеризовано головні напрями його педагогічної діяльності, а саме: організаційне та програмне реформування шкільної мовної освіти; створення української наукової методико-філологічної школи, написання посібників і підручників з методики мови; аналіз і систематизація дидактичних принципів, методична структуризація та розробка окремих розділів лінгводидактики. Встановлено, що С.Х. Чавдаров як системолог філологічної освіти зробив вагомий внесок у розробку шкільних навчальних планів і програм, створивши першу програму для української школи, яка базується на принципі свідомого та міцного засвоєння матеріалу та враховує вікові особливості учнів. Доведено, що за нових соціокультурних умов XXI ст. ідеї С.Х. Чавдарова доцільно використовувати. Відзначено, що праці вченого в галузі філологічної освіти збагачують фонд української педагогічної науки та мають наукове значення. Методичні ідеї можна використовувати для вдосконалення форм і методів навчання та виховання в загальноосвітніх школах, формування цілісної системи науково-методичного забезпечення середньої та спеціальної педагогічної освіти, створення підручників і посібників з методики викладання української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1г(4УКР)6д Чавдаров С.Х.4 + Ш141.14-912 + Ч33(4УКР)6-8 Чавдаров, С.Х. +
Шифр НБУВ: РА363380

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Дорошенко М.І. 
Психологічні особливості розуміння слова першокласниками в структурі усного мовлення: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Дорошенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процес розуміння слова, його динаміку та чинники, що є складовими успішності школярів. Показано, що повноцінного розуміння слова першокласниками можна досягти за умов цілеспрямованого формування у них спеціальних розумових дій із притаманними їм орієнтувальною, виконавчою та контрольно-коректувальною функціями. Розроблено систему лексико-семантичних завдань, у яких добір і систематизація навчального матеріалу здійснюється з урахуванням загальнодидактичних принципів, змістового, мотиваційного та операціонального компонентів навчання, поєднання навчальних та ігрових дій. Визначено рівневу організацію процесу розуміння слова. Виявлено рівні труднощів розуміння слова: достатньо повне розуміння, часткове розуміння, а також нерозуміння. Запропоновано модель поетапного засвоєння дій із семантичного аналізу слова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-911 + Ю984.030.2-513
Шифр НБУВ: РА314290 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Ломоносова Н.О. 
Ранні сонати А.Гайдна та проблеми їх редакційної інтерпретації: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.О. Ломоносова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 1998. — 24 с. — укp.

Дослідження присвячено вивченню невідомих сторінок клавірної творчості Й. Гайдна - ранніх сонат, написаних до 1766 року. У роботі зроблено аналіз ранніх сонат Гайдна з точки зору їх стилістико-художньої самостійності, а також запропоновано наукове обгрунтування їх виконавської редакції. Редакторські доповнення та уточнення стосуються динаміки, агогіки, фразування, артикуляції, розшифровки мелізматики. Музикознавчий аналіз сонат спрямовано на виконавську практику, вирішення специфічно виконавських творчих завдань. Окрім характеристик тематизму, засобів його розвитку, аналізу форми, спостережень, що стосуються архітектоніки циклу, особлива увага спрямована на виконавські ремарки та з'ясування їх сутності. Вперше подається підкріплена нотними прикладами систематизація орнаментики композитора та здійснюється докладний аналіз ранніх сонат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4АВС)4-81 Гайдн

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Воскресенська О.О. 
Роль ендокринних дизрупторів у патології статевого дозрівання дівчат-підлітків та шляхи профілактики його порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.О. Воскресенська ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Установлено зв'язок між особливостями фізичного, статевого розвитку та рівнем забруднення регіону ендокринними дизрупторами (ЕД). Статеве дозрівання дівчат з регіону з підвищеним рівнем ЕД відбувається пізніше. За ступенем виявленості естрогенозалежних ознак - темпу розвитку молочних залоз та віку менархе (13 років 10 місяців, проти 12 років 9 місяців) відстають, а за ступенем вираженості андрогенозалежних ознак (лобкового і пахвого оволосіння), значень гірсутного числа, частоти виявленого гіпертрихозу, гірсутизму та акне випереджають аналогічні показники ровесниць з менш забрудненого регіону. На базі цих даних і вивчення рівня статевих гормонів, активності ароматази у плаценті жінок цих регіонів і характеру статевого дозрівання щурів у разі інтоксикації вибірковим інгібітором ароматази клотримазолом, сформульовано уявлення про суттєву роль порушення балансу андрогени/естрогени внаслідок інгібування ароматази ЕД у генезі патології статевого дозрівання. За результатами експериментів на щурах і спостережень за дівчатами вперше встановлено, що фітоестрогени - ізофлавоноїди сої здатні заповнювати недостатність ендогенних естрогенів, зменшувати негативні наслідки хронічного інгібування ароматази та коригувати порушення статевого дозрівання у дівчат. Проведені клінічні спостереження, експерименти та систематизація пестицидів за ендокринно-дизрупторним потенціалом дозволили патогенетично обгрунтувати діагностичні заходи щодо репродуктивної системи дівчат залежно від наявних ЕД і рекомендувати комплекс лікувально-профілактичних заходів, що включають використання фітоестрогенів харчових рослин у разі порушень статевого дозрівання дівчат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-37
Шифр НБУВ: РА313577 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Селезньова О.М. 
Систематизація банківського законодавства як шлях удосконалення фінансово-правового регулювання банківської діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Селезньова ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

З використанням філософсько-юридичних методів дослідження проаналізовано проблему систематизації банківського законодавства України. Доведено, що банківське законодавство є складним суперечливим утворенням і його систематизація можлива у трьох формах - інкорпорації, консолідації та кодифікації. Обгрунтовано фінансово-теоретичні засади інкорпорації та консолідації банківського законодавства. Обгрунтовано потребу у двох основних консолідованих актах банківського законодавства, визначено зміст їх складових. Розкрито фінансово-онтологічні аспекти, запропоновано принципи, визначено функції й основні етапи проведення кодифікації банківського законодавства. Встановлено вимоги до Банківського кодексу України, розроблено його структуру. Обгрунтовано новий підхід щодо формування орієнтованого змісту Банківського кодексу України як перспективного джерела фінансового права. Запропоновано визначення системи банківського законодавства України, розроблено процедуру та критерії проведення його інкорпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.23.31 +
Шифр НБУВ: РА368177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Веретельник 
Систематизація договорів у цивільному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ламара Котеївна Веретельник ; Харківський національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204-31
Шифр НБУВ: РА352633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Величко Н.О. 
Систематизація екологічних знань учнів професійно-технічних училищ автотранспортного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.О. Величко ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено модель систематизації екологічних знань учнів професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) автотранспортного профілю. Показано можливість її використання у ПТНЗ інших профільних напрямів і навчальних закладах інших рівнів акредитації після внесення певних коректив. Запропоновано методику систематизації знань з екології учнів ПТНЗ автотранспортного профілю. Встановлено критерії та рівні сформованості умінь систематизувати знання з екології. Удсконалено форми та методи екологічної освіти учнів ПТНЗ, а також методику оцінки їх навчальних досягнень. Виявлено взаємозв'язок між рівнем екологічних знань та використаними формами й методами їх систематизації. Обгрунтовано доцільність формування поетапної систематизації екологічних знань учнів ПТНЗ на засадах неперервності, системності та систематичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 р(4УКР)17-3,022 +
Шифр НБУВ: РА352726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Марченко О.М. 
Систематизація знань старшокласників у процесі навчання математики з комп'ютерною підтримкою: автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Марченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено та теоретично обгрунтовано комп'ютерно орієнтовану методику систематизації математичних знань старшокласників. Проаналізовано психологічні особливості її здійснення. Наведено модель навчання учнів логічного прийому систематизації знань з математики на підставі застосування доцільних інформаційних технологій. Досліджено методи подання навчального матеріалу, які забезпечують інтенсифікацію процесу виявлення зв'язків між елементами системи знань. Висвітлено нові можливості вибору засобів і способів виконання навчальних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р21-353 +
Шифр НБУВ: РА353422

      
17.

Залізняк В. А. 
Систематизація інформаційного законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Залізняк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено такі поняття, як інформація, інформаційне законодавство, правове регулювання інформаційних відносин в Україні, систематизація інформаційного законодавства. Доведено думку про некоректність ототожнення систематизації інформаційного законодавства з кодифікацією, оскільки перша охоплює і інші форми - інкорпорацію, консолідацію. Проаналізовано стан вітчизняних нормативно-правових актів, що регулюють інформаційні відносини та міжнародне інформаційне законодавство. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення структури Інформаційного кодексу України й етапів проведення систематизації вітчизняного інформаційного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА381509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Вовк О. Й. 
Систематизація литовсько-руського права другої половини XV - початку XVI століть: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Й. Вовк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження особливостей систематизації литовсько-руського права другої половини XV - початку XVI ст., виявлено об'єктивні та суб'єктивні причини її здійснення, закономірності та наслідки такого процесу. Висвітлено напрями використання досвіду тогочасної систематизації під час проведення кодифікаційних робіт в Україні. Досліджено зміни у правовій системі Великого князівства Литовського, які заклали підвалини систематизації права в обраних хронологічних межах. Розглянуто процес розвитку права у Великому князівстві Литовському. Визначено рівень юридичної техніки систематизації литовсько-руського права. Охарактеризовано основні наслідки упорядкування нормативно-правових актів та їх історичне значення у подальшій систематизації права Великого князівства Литовського, до складу якого входили як литовські, так і білоруські й українські землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ЛИТ)436-31 + Т3(4РОС)436-5
Шифр НБУВ: РА379776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сарана С.В. 
Систематизація податкового законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С.В. Сарана ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Визначено ознаки й особливості систематизації податкового законодавства (ПЗ), які підкреслюють її загальноправову природу та специфіку реалізації за умов окремого інституційного фінансово-правового регулювання. Вказано на подвійну природу консолідації ПЗ, яка належить до зовнішньої форми систематизації, що не пов'язана зі змістом правил податкового регулювання, а також виступає більш складною формою ніж інкорпорація та займає перехідне місце між нею та кодифікацією. Визначено принципові ознаки кодифікації ПЗ, що полягають у спільному врахуванні податкового та бюджетного регулювання. Розкрито сутність міжнародного договору як акта, що регулює податкові відносини. Удосконалено характеристику податкового закону як специфічного нормативно-правового акта, що пов'язано з місцем у системі ПЗ, характером суб'єкта, який його ухвалює, податковим законом, яким регулюються найважливіші відносини в галузі оподаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-31
Шифр НБУВ: РА375170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Клименко О.В. 
Систематизація права лівобережної України у другій чверті ХІХ сторіччя: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.В. Клименко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто різні історичні підходи науковців XIX - XX ст. щодо розуміння західноруського права, визначено межі та час його чинності. Доведено необхідність загального систематичного огляду західноруського права, обгрунтовано його зв'язок з давньоруським. Визначено шляхи формування литовсько-українського права у порівнянні з іншими видами західноруського. Запропоновано визначення поняття українського права як органічного поєднання давньоруського та литовського права, встановлено географічну територію його поширення (Полтавщина, Чернігівщина, Новгород-Сіверщина). Проаналізовано джерела права, чинні на Лівобережжі, наведено їх класифікацію. З'ясовано причини застосування II Відділенням царської канцелярії Литовського Статуту під час створення "Проекту особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній". Здійснено порівняльне дослідження особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. зі "Зводом місцевих законів західних губерній" 1839 р. і виявлено багато подібностей. Зроблено висновок, що основою особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній "Зводу законів цивільних" 1842 р. став не "Проект особливих постанов для Полтавської та Чернігівської губерній", а "Звід місцевих законів західних губерній" 1839 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-30 +
Шифр НБУВ: РА333539

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського