Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (166)Реферативна база даних (883)Книжкові видання та компакт-диски (48)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романів Р.В. 
Формування та функціонування системи управлінського обліку на промислових підприємствах (на прикладі підприємств лакофарбової промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Р.В. Романів ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні та практичні питання організації системи управлінського обліку на лакофарбових підприємствах України. Визначено напрямки удосконалення групування витрат за ступенем впливу чинників виробництва на їх рівень, за видами витрат, місцями виникнення та сферами відповідальності. На основі специфіки лакофарбового виробництва висвітлено та рекомендовано до впровадження перелік прогресивних методів калькулювання собівартості продукції, які використовуються залежно від запитів управління. Обгрунтовано перелік вимог щодо організації системи внутрішньогосподарської звітності. Визначено підходи щодо формування інтегрованої автоматизованої інформаційної системи підприємства та принципи функціонування в її складі облікової підсистеми з використанням моделі повного документообігу в режимі роботи "клієнт-сервер". З метою вирішення неструктурованих завдань управлінського обліку запропоновано шляхи використання технічних засобів з елементами штучного інтелекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230
Шифр НБУВ: РА312189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
2.

Демидович О.В. 
Математичні моделі оптимального розподілу інформаційних ресурсів серед вузлів обчислювальних мереж та методи їх реалізації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.В. Демидович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2001. — 20 с. — укp.

Побудовано математичні моделі оптимального розподілу файлів серед вузлів обчислювальних мереж, що на відміну від існуючих не залежать від схеми обробки запитів у вузлах. Доведено теорему для апріорної оцінки числа копій файлів розподіленої бази даних, що зменшує розмірність задач математичного програмування, отриманих внаслідок побудови моделей. Розвинуто теоретичну базу застосування генетичних алгоритмів у задачах математичного програмування. Створено систему підтримки прийняття рішень для розташування файлів на серверах локальних обчислювальних мереж. Розроблено алгоритми маршрутизації, в процесі використання яких не виникає перевантаження каналів зв'язку в мережах передачі даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.315
Шифр НБУВ: РА315934 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Турченко В.О. 
Нейромережеві методи і засоби підвищення ефективності дистрибутивних мереж збору та обробки сенсорних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.О. Турченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання підвищення ефективності (надійності, швидкодії, універсальності) дистрибутивних мереж збору й обробки сенсорних даних за рахунок прогнозу дрейфу сенсорних даних за допомогою нейронних мереж. Запропоновано та досліджено нові нейромережеві методи додаткової апроксимуючої нейронної мережі та інтеграції апріорних даних. Вони дозволяють в 6 - 12 разів (на відміну від систем, які не використовують метод прогнозу) збільшити час напрацювання на відмову (зменшити кількість калібрувань або перевірок сенсора) на початковому етапі експлуатації дистрибутивної мережі. Запропоновано трирівневу структуру дистрибутивної мережі, яка забезпечує задану швидкодію обробки даних в реальному часі. Надано рекомендації щодо вибору структури обчислювального пристрою середнього рівня мінімальної собівартості. Розроблено структуру, алгоритми та програмні модулі комп'ютера верхнього рівня з використанням технології клієнт-сервера, що забезпечило заміну математичної моделі дрейфу в реальному часі. Впроваджено розроблені апаратні та програмні засоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31
Шифр НБУВ: РА314586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сорока М.Б. 
Становлення та розвиток системи реферування української наукової літератури (1991-2000 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / М.Б. Сорока. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці засад створення Національної системи реферування української літератури. На основі вивчення історії розвитку реферативної справи в світі та аналізу сучасного стану науково-інформаційної діяльності в державі розроблено українську модель побудови системи реферування наукових видань, в основу якої покладено поєднання принципів розподіленого аналітико-синтетичного опрацювання потоку вітчизняних наукових видань суб'єктами системи документальних комунікацій з централізованим формуванням загальнодержавної реферативної бази даних і підтримкою багатоаспектного використання її інформаційних ресурсів. Розроблено методику аналітико-синтетичного опрацювання потоку вітчизняної наукової літератури з використанням ресурсозберігаючих комп'ютерних технологій її реалізації. Запропоновано архітектуру Національної системи реферування, визначено форматне та лінгвістичне забезпечення бази даних “Україніка наукова”. Результати теоретичних досліджень впроваджено в практику у вигляді загальнодержавної реферативної бази даних “Україніка наукова”, представленої на Web-сервері Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, та трьох галузевих серій Українського реферативного журналу “Джерело”.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч236.224 + Ч734(4УКР)84
Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бойко А.О. 
Організація управління діяльністю суб'єктів ринку нерухомості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / А.О. Бойко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 19 с. — укp.

Уточнено поняття об'єктів і суб'єктів нерухомості, наведено їх класифікацію. Обгрунтовано вибір критеріїв сегментації ринку нерухомості та проведено сегментацію первинного та вторинного ринку нерухомості, споживачів ринку. Наведено основні напрямки та послідовність організації системи інформацйіного забезпечення діяльності ріелтерської фірми. Досліджено інформаційну систему для суб'єктів ринку нерухомості, що являє собою комплекс інформаційних потоків і набір механізмів отримання інформації, її обробки та розподілу між підрозділами. Запропоновано методичну основу до побудови математичної моделі оцінювання та прогнозування вартості об'єктів нерухомості з застосуванням математичного апарату регресійного аналізу. Сформульовано методи підвищення та визначення достовірності моделей оцінювання. Розглянуто процедури вивчення клієнтури ріелтерських фірм і способи обробки вторинної інформації. Визначено механізми дослідження рекламної діяльності ріелтерських фірм, доведено необхідність створення та дослідження web-серверу ріелторських фірм, розвинуто принципи побудови їх структури. Розроблено алгоритм прийняття рішень під час здійснення операцій з нерухомістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-51-21 + У9(4Укр)441.0-21
Шифр НБУВ: РА318782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Потапенко В.А. 
Модульні середовища для мережного розподіленого моделювання складних динамічних систем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / В.А. Потапенко ; НАН України. Ін-т проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано удосконалені методи організації процесів моделювання в гетерогенному мережевому середовищі, що орієнтовані на роботу з моделями складних динамічних систем, зокрема хіміко-технологічних процесів. Досліджено сучасні засоби організації розподілених моделюючих середовищ і WEB-орієнтованих систем. Запропоновано моделі та методики організації розподілених моделюючих середовищ (РМС), інваріантних стосовно програмних і апаратних платформ їх компонентів. Синтез даних моделей у програмні модулі дозволить реалізувати реально діючі РМС. Для створення моделей РМС використано об'єктно-орієнтований аналіз і мову UML (Unified Modeling Language). Для перевірки працездатності запропонованих моделей РМС розроблено і реалізовано програмні модулі як для серверної, так і для клієнтської частин. На основі методу імітаційного моделювання досліджено та визначено основні характеристики, що впливають на ефективність роботи розроблених мережевих РМС. Виявлено вплив таких параметрів, як інтенсивність і тип вхідного потоку запитів, продуктивність серверних вузлів РМС, пропускної здатності каналів зв'язку на середній час обробки запиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА328091

Рубрики:

      
7.

Нестеренко С.А. 
Інформаційна технологія та інструментальні засоби побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ в динаміці життєвого циклу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / С.А. Нестеренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено інформаційну технологію побудови корпоративних комп'ютерних мереж АСУ, яка враховує всі етапи та динаміку їх життєвого циклу та забезпечує прийняття на кожному з етапів оптимальних за критерієм "продуктивність/вартість" проектних рішень. Для розв'язання даної задачі розроблено математичні моделі, що відображають функціонування мереж, які працюють за схемою "клієнт - сервер", методи послідовного синтезу мереж різного рівня ієрархії ККМ і методи вибору оптимального плану їх впровадження. Розроблено методику використання інформаційної технології, інструментальних засобів синтезу та аналізу в задачах побудови мереж АСУ на всіх етапах життєвого циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-02 + З965,5-02
Шифр НБУВ: РА327014

Рубрики:

      
8.

Євсєєва О.Ю. 
Методи адаптивної маршрутизації в гібридних телекомунікаційних мережах з гарантованою якістю обслуговування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Ю. Євсєєва ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розвинуто динамічну модель маршрутизації в телекомунікаційних мережах (ТКМ), яку наведено як систему неавтономних різницевих керованих рівнянь стану. Здійснено формалізацію процесів обслуговування з гарантованою якістю у гібридних ТКМ шляхом урахування можливості реалізації в межах єдиної мережі різних стратегій маршрутизації (статичної й динамічної) та різних режимів пакетної комутації відповідно до типу графіка користувачів та їх вимог до рівня і гарантій якості осблуговування. Забезпечення гарантованої якості обслуговування в межах моделі здіснюється шляхом уведення відповідних обмежень на маршрутні змінні, що залежать від способу використання доступних мережних ресурсів - з резервуванням або без резервування під час обслуговування потоків. Розроблено метод ієрархічно-координаційної маршрутизації в ТКМ рівня WAN з ієрархічною структурою, за яким запропоновано використання принципу передбачення взаємодій на рівні декомпозиції на підмережі, а на рівні декомпозиції зі змінними часу - принципу цільової координації з метою реалізації паралельних обчислень. Це дозволяє серверу маршрутів верхнього рівня за умов постійного відстеження поточних значень стану окремих підмереж нижнього рівня визначати порядок маршрутизації на міжмережній ділянці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА333851

Рубрики:

      
9.

Коваль В.С. 
Методи та алгоритми побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / В.С. Коваль ; Держ. ком. зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформац. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Удосконалено відомі та розроблено нові методи побудови карти середовища мобільного робота з використанням злиття сенсорних даних, які використовуються під час навігації мобільних роботів у складних випадках неструктурованого довкілля. Запропоновано три нові методи побудови локальної карти середовища у полярній системі координат та у вигляді сітки зайнятості в 3D просторі, що базується на статистичній і нейромережній обробці показань ультразвукових та інфрачервоних сенсорів, а також використанні структурованого світла та відеокамери, що дало змогу зменшити обчислювальну складність у два рази та підвищити точність карти середовища в 1,6 - 6 разів. Розроблено структуру інтелектуальної підсистеми керування мобільним роботом, за якої шляхом оцінки часових затримок основних модулів робота обгрунтовано вибір обчислювальних засобів для задачі побудови карти середовища. Створено структуру програмного забезпечення системи керування мобільним роботом, яка дає змогу обгрунтувати структури даних на даталогічному рівні, а також адаптувати протокол взаємодії клієнт - сервер. Наведено два методи підвищення достовірності карти середовища мобільного робота шляхом зменшення завад у 3 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,941-01 +
Шифр НБУВ: РА333480

Рубрики:

      
10.

Січкаренко В.О. 
Розробка інтерфейсу користувача локалізованих розподілених застосувань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.О. Січкаренко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику реалізації інтерфейсу користувача розподілених застосувань, що враховує механізми інтернаціоналізації та національно-української локалізації на різних етапах проектування програмних систем та відповідає вимогам загальних інтерфейсів відкритих систем за Еталонною моделлю POSIX-сумісних середовищ (POSIX-OSE) для підтримки інформаційних технологій. Формалізовано вимоги до інтерфейсу користувача як стандартного ресурсу прикладної платформи. Уточнено принцип мобільності прикладної програмної системи у контексті її еволюційного розвитку. Перевірено у реалізації Web-консалтинг-вузла триланкової клієнт-серверної архітектури: запропонований принцип мобільності та розроблену методику національно-української локалізації; підсистеми еколого-економічної оцінки варіантів утилізації вугільного метану в інтелектуальній оболонці РТС-МЕТАН для проектування еколого-безпечних схем утилізації вугільного метану; програмної системи ведення повнотекстової бази для поповнення віртуальної лексичної картотеки Інституту української мови НАН України та дослідження змін сучасної лексики української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.110 +
Шифр НБУВ: РА329475

Рубрики:

      
11.

Кочан Р.В. 
Вдосконалення компонентів прецизійних розподілених інформаційно-вимірювальних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.16 / Р.В. Кочан ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Синтезовано узагальнену структуру інтелектуалізованої системи, яка забезпечує покращення якості процедур корекції всіх компонентів вимірювального каналу (зокрема сенсорів) завдяки самонавчанню та самоадаптації згідно з заданою стратегією та тактикою поведінки, що дало змогу мінімізувати затрати на проведення процедур підвищення точності та визначити вимоги до метрологічного тестування таких систем. Створено узагальнену структуру метрологічного програмного тесту - програмно-апаратного комплексу, застосування якого дає змогу дослідити властивості вимірювальних каналів інтелектуалізованих вимірювальних систем у пришвидшеному часі та сформулювати вимоги до їх компонентів. Розроблено та досліджено основні прецизійні компоненти вимірювального каналу - оригінальний комутатор напруги низького рівня, а також прецизійний і завадостійкий аналого-цифрові перетворювачі, з покращеними метрологічними характеристиками за робочих умов, адаптивністю та мережевими функціями. Запропоновано використовувати метод взаємного протиставлення резисторів подільника напруги для корекції інтегральної нелінійності аналого-цифрових перетворювачів, що дало змогу зменшити похибку нелінійності у 4 - 8 разів. Розроблено мережевий прикладний процесор з дистанційним програмуванням і програмною реалізацією набору периферійних інтерфейсів, що базується на двопроцесорній архітектурі з розподіленням між ними функцій реалізації інтерфейсів і виконання робочої програми, що гарантує її заміну через ці інтерфейси під час роботи. Створено універсальний сторожовий таймер, функціонування якого не залежить від операційної системи та програмного забезпечення сервера розподіленої системи. Розроблено двокаскадний цифро-аналоговий перетворювач, який завдяки раціональному розподілу функцій між каскадами забезпечує прецизійне дослідження властивостей підсистем корекції похибок, самоадаптації та прийняття рішень інтелектуальних систем і впливу на них процесу самонавчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.981-04 +
Шифр НБУВ: РА336915

Рубрики:

      
12.

Панченко Т.В. 
Композиційні методи специфікації та верифікації програмних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / Т.В. Панченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено проблеми специфікації та верифікації прагматично важливих класів програмних систем за методами композиційного програмування. Розроблено композиційні моделі та мови для специфікації програмних систем зі структурованими даними. Проведено комплексний аналіз і розподіл структур даних і функцій над ними за рівнями абстракцій. Доведено репрезентативну повноту номінативних даних комплексно-номінативного рівня. Запропоновано композиційні методи для верифікації систем спеціального класу - моделі багатоекземплярного виконання програм у серверному середовищі з паралелізмом у режимі почергового виконання з переключенням зі взаємодією завдяки затосуванню спільної пам'яті. Сформульовано два варіанти часткової коректності програм на введених композиційних мовах та запропоновано методологію верифікацій, що використовує метод з лінійною складністю замість експоненційної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА343171

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Ху Чженбін 
Комбінований метод та засоби виявлення вторгнень на основі еволюційних механізмів штучного імунітету: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Ху Чженбін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто математичне та програмне забезбечення щодо виявлення аномалій і вторгнень у комп'ютерні системи та мережі. Досліджено особливості та результати застосування генетичного алгоритму й алгоритмів штучного імунітету для розв'язання задачі виявлення модифікованих вторгнень на прикладі сучасних систем GASSATA, LYSIS та CDIS. Розроблено локальні машини станів (ЛМС), які ілюструють поводження log-серверу та мережевих шлюзів. Досліджено алгоритмічні основи виявлення відповідності та невідповідності символьних рядків. Запропоновано аналітичний метод настроювання засобів генерації детекторів для виявлення "нерідного поводження" за умов використання алгоритмів негативної селекції, активізації детекторів і застосування генетичного оператора. Описано комбінований метод завдання нормальних шаблонів поводження на основі ЛМС, перспективного методу генерації, добору детекторів вторгнень, що дозволяє скоротити обсяги накопиченої інформації та реалізувати механізм виявлення нових модифікованих атак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.31-016.8 +
Шифр НБУВ: РА342966

Рубрики:

      
14.

Кабак Л.В. 
Моделі та методи класифікації текстових документів в спеціалізованих інформаційно-пошукових системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Л.В. Кабак ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон.. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено сучасні методи класифікації, які можна застосовувати під час обробки великих масивів текстової документації в системі документообігу Єдиної автоматизованої інформаційної системи (ЄАІС) митної служби України. Показано, що актуальним для даної служби є питання класифікації документів, які надходять до бази даних автоматизованої інформаційно-пошукової системи (АІПС), за допомогою поштового сервера внутрішньої митної мережі INTERNEN. Запропоновано методи автоматизованої класифікації документів, які враховують відносну частоту появи певних термінів зі словника даних (глосарія) у документах, що належать до різних тематичних розділів, а також взаємну залежність появи різних термінів у документах первного класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.41-01 +
Шифр НБУВ: РА344674

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Кудінов В.В. 
Інформаційна система оперативного управління організаційно-технічними об'єктами гірничорудних кар'єрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.В. Кудінов ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання розробки моделей, методів і алгоритмів інформаційної підтримки прийняття рішень під час оперативного гомеостазісного управління організаційно-технічними об'єктами (ОТО). Проаналізовано сучасні інформаційні технології та рівень їх використання в процесі розробки систем керування організаційно-технічними об'єктами, а також використання клієнт-серверних, Web-технологій і розподіленої обробки даних на підприємствах. Висвітлено проблеми оперативного управління ОТО на гірничорудних підприємствах, роль та функції оператора автоматичної системи управління ОТО, методи, які використовуються для визначення ваг критеріїв і шкал оцінювання дій оператора ОТО. Описано інтерфейсну модель взаємодії диспетчера і організаційно-технічного об'єкта гірничорудного кар'єру, яка реалізує функції адаптації когнітивних особливостей диспетчера та інтелектуального інтерфейсу. Представлено архітектуру системи підтримки прийняття рішень (СППР), що забезпечує вимірювання характеристик диспетчера, побудову його когнітивного профілю та визначення когнітивного типу. Розкрито структуру СППР на основі бази даних та знань, а також результатів практичної реалізації запропонованих моделей прийняття рішень. Розроблено програмне забезпечення інтелектуальної системи навчання СППР, що забезпечує взаємодію диспетчера з системою, контроль його знань і навчання на основі діалогової моделі. Висвітлено ефективність математичних моделей, алгоритмів і методів прийняття оперативних управлінських рішень на підприємствах Кривого Рогу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И33-61-5-05 +
Шифр НБУВ: РА341697

Рубрики:

      
16.

Замятін Д.С. 
Підвищення ефективності телемедичних засобів проведення остеосцинтиграфії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Д.С. Замятін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові засоби діагностики метастатичних уражень кісток з використанням сучасних методів ядерної медицини. Удосконалено технічне, інформаційне й алгоритмічне забезпечення систем телемедичної обробки остеосцинтиграфічних даних. Розроблено статистичну модель генерації сцинтиграфічного зображення з урахуванням всіх видів взаємодій низькоенергетичного гама-випромінювання з речовиною та спектрометричних особливостей сцинтиляційних детекторів. Запропоновано ефективний алгоритм урахування проходження гама-квантів через коліматор з гексагональною структурою. Визначено критерій максимального групового відхилення для оцінки втрат діагностичної цінності під час цифрової обробки остеосцинтиграм. На основі використання запропонованого критерію визначено можливості застосування відомих алгоритмів ущільнення. На підставі результатів спектрально-частотного аналізу обгрунтовано доцільність використання дискретного косинусного перетворення для відкидання надлишкової складової остеосцинтиграм. Розроблено спеціалізований ефективний алгоритм ущільнення остеосцинтиграфічних зображень, на підставі якого побудовано систему інтерактивної обробки зображень, що зберігаються на віддаленому сервері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.481-433 +
Шифр НБУВ: РА346185

Рубрики:

      
Категорія:    
17.

Варецький Я.Ю. 
Математична модель та метод біометричного захисту в криптографічних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Я.Ю. Варецький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі процесу захисту криптографічних ключів з використанням біометричних ознак людини, біометричного екстрактора випадкових величин з метою виділення важливих для процесу захисту параметрів (втрати ентропії криптографічного ключа, стійкості методу захисту). На підставі даних математичних моделей наведено метод і алгоритм блокування і розблокування криптографічного ключа, нечутливих до визначеного рівня змін у біометричних даних з використанням кодів корекції помилок Ріда - Соломона. Наведено структурну схему клієнт-серверної системи з криптографічним захистом інформації, побудовано недермінований алгоритм генерацій випадкових послідовностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з970.403 +
Шифр НБУВ: РА343060

Рубрики:

      
18.

Мафута Тедді 
Моделі керування доступом в комп'ютерних мережах корпоративних інформаційних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Мафута Тедді ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість підвищення ефективності обміну інформацією в комп'ютерній мережі корпоративої інформаційної системи на базі інфраструктури глобальної мережі спільного використання (Internet). З урахуванням результатів математичного моделювання режимів моно- та мультирозподілу часу, що використовують селективний та груповий механізми повторної передачі спотвореного блоку даних, розроблено метод оптимізації нестандартних параметрів керування доступом серверів корпорації до віртуального кільця автономної зв'язуючої ланки за рахунок розробки більш адекватних моделей параметрів процесу передачі інформації. У межах даного методу враховано обмеження на експлуатаційний програш і погіршення якості функціонування, що дозволяє прогнозувати можливі явища недовантаження абоперевантаження кільця. Досліджено багаторівневий чинник пріоритетного управління доступом, що забезпечує ефективну інтеграцію передачі електронних документів і мультимедійних потоків даних. На базі обчислювальних експериментів розроблено методику реалізації стратегії поетапного підвищення продуктивності каналу передачі інформації у вигляді віртуального кільця за критеріями "швидкодія" та "розширюваність".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.314.5-013 +
Шифр НБУВ: РА352864

Рубрики:

      
19.

Скрипка В.М. 
Кластеризація обчислювального процесу в системах та мережах розгалуженого доступу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.М. Скрипка ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено метод та програмне забезпечення балансування навантаження на сервери баз даних та маршрутизатори за програмно керованим критерієм з використанням кластерного програмного забезпечення OpenMOSIX на базі операційної системи Linux. Створено методику проектування програмних засобів на базі методу примусового балансування та симбіозу різних мов програмування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.25-01 + З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351576

Рубрики:

      
20.

Аль Шибані Салім 
Метод та засоби організації розподілених баз даних в комп'ютерній мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Аль Шибані Салім ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розміщення файлів розподілених баз даних (РБД) за загальним часом обслуговування запитів, що дозволяє ефективно регулювати завантаження серверів і зменшувати час виконання запитів. Розроблено та реалізовано алгоритми балансування завантаження вузлів мережі РБД, призначеної для обробки великих обсягів даних; вибору оптимального часу доставки файлів РБД з урахуванням особливостей прикладних завдань. Розроблено структуру програмованого комутатора, призначену для реалізації нових алгоритмів. Створено трирівневу структуру системи РБД для обробки великих обсягів даних. Показано можливості її використання для паралельної обробки великих і невеликих баз даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.612 +
Шифр НБУВ: РА351577

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського