Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (3178)Книжкові видання та компакт-диски (340)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕРВІС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 288
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Семенченко Л.В. 
Адаптація аграрного техніко-технологічного сервісу до ринкових умов (на прикладі Волинської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.В. Семенченко ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено особливості ринкових умов в аграрній сфері економіки. Висвітлено економічну суть аграрного техніко-технологічного сервісу та доведено об'єктивну необхідність його адаптації до ринкових умов. Запропоновано методику та здійснено оцінку ефективності аграрного техніко-технологічного сервісу у структурі АПК, здійснено оцінку матеріально-технічного забезпечення та обслуговування сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано стан агрохімічного забезпечення даного виробництва. Наведено методичні підходи та практичні рекомендації щодо адаптації аграрного техніко-технологічного сервісу до нових умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)321.192 +
Шифр НБУВ: РА338473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Калабухова С.В. 
Аналіз і управління оборотним капіталом підприємства (на матеріалах сервісних підприємств агропромислового комплексу Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.В. Калабухова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням аналізу і управління оборотним капіталом підприємства у відповідності з сучасними вимогами до побудови та організації бухгалтерського обліку в ринкових умовах господарювання. В роботі розроблено новий підхід до поглибленого дослідження питань сутності оборотного капіталу та визначення тих функцій, які він виконує у ринковому механізмі, і на основі цього підходу розроблено методику фінансового та управлінського аналізу оборотного капіталу для підприємств різних форм власності. Встановлено, що у статиці реалізується фінансовий аспект аналізу, а у динаміці - управлінський. Автором створено модель управління дебіторською заборгованістю неплатоспроможних дебіторів і запропонований новий підхід до нормування елементів оборотних активів на основі даних управлінського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)321-572

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зайченко О.Ю. 
Аналіз та оптимізація показників якості та структур комп'ютерних мереж з технологією АТМ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / О.Ю. Зайченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Сформульовано нові задачі оптимізації характеристик мереж Asynchronous Transfer Mode (ATM), а саме, вибору пропускних спроможностей (ВПС), оптимального розподілу потоків (РП) та комбіновану задачу ВПС РП. Сформульовано та досліджено задачу знаходження максимального багатопродуктового потоку (МБП) у мережах ATM, доведено умови оптимального потоку та розроблено метод відшукання МБП. Досліджено проблему аналізу показників живучості мереж ATM, уведено показники живучості для категорій сервісу CBR, VBR та ABR, розроблено метод їх оцінки. На базі розроблених моделей, методів й алгоритмів створено програмний комплекс "ATM" NetBuilder, застосування якого дає змогу вирішувати комплекс взаємопов'язаних задач аналізу й оптимізації характеристик існуючих і синтезу структури нових мереж з технологією ATM. Відзначено, що використання комплексу "ATM" Netbuilder дозволяє значно скоротити час проектування та знизити капітальні витрати мереж завдяки прийняттю оптимальних проектних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 +
Шифр НБУВ: РА338163

Рубрики:

      
4.

Чорномаз І. К. 
Апаратно-програмне забезпечення попередньої обробки технічної інформації в комп'ютерних системах з обмеженими ресурсами: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / І. К. Чорномаз ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено семантичну модель представлення структури документу з технічною інформацією (ДТІ) для його ефективної обробки до заданого зменшеного розміру. Визначено шість типів матриць взаємозв'язків і відношень і набір багатовимірних масивів, які задають пріоритетність у разі обробки документів. Розроблено чотири методи перетворення ДТІ під заданий граничний розмір: за перетворення усього документу, певного розділу, формування документу за якимось заздалегідь відомому та заздалегідь невідомому термінам, які дозволяють зменшити час на обробку ДТІ із збереженням максимальної інформативності. Встановлено модель та апаратно-програмні засоби обробки інформації в комп'ютерних системах з передачею інформації сервісами GSM мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.6-015
Шифр НБУВ: РА382323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шевчук Р.П. 
Багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.13.05 / Р.П. Шевчук ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Удосконалено багатоканальні комп'ютерні засоби перетворення та криптографічного захисту форматів стиснених мовних сигналів (МС). Запропоновано класифікацію алгоритмів стиснення та мікшування МС, що враховує особливості їх побудови та можливості використання у процесі перетворення стиснених МС. Запропоновано методи перетворення між форматами GSM 06.20, G.729, G.723.1, які дозволяють проводити пряме перетворення параметрів кадру одного формату в інший. Запропоновані методи покращують якість мови, зменшують часову затримку й апаратну складність у порівнянні з класичним методом перетворення, що підтверджено на підставі результатів їх експериментальної реалізації. Запропоновано метод багатоступінчастого мікшування мовних сигналів на основі пам'яті з довільним доступом, що дозволяє ефективно опрацьовувати значення відліків з блоків даних, одержаних шляхом декомпресії стиснених мовних сигналів різних форматів. Процес мікшування розпочинається у разі надходження хоча б двох блоків даних у цільову комірку пам'яті з довільним доступом, що дозволяє уникати черг у буфері блоку мікшування та зменшити затримки, взаємопов'язані з часом очікування блоків даних. Удосконалено структури операційних пристроїв криптографічних модулів апаратно-орієнтованих процесів підтримки протоколу IPSec для різних сервісів обробки даних за різних технологічних характеристик компонентного базису, що забезпечило зменшення затрат обладнання на їх реалізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.403-01
Шифр НБУВ: РА359005

Рубрики:

      
6.

Мухамед'яров Н.Н. 
Бібліотека як соціально-комунікаційний центр формування здорового способу життя: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Н.Н. Мухамед'яров ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні й організаційно-методичні засади функціонування бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування здорового способу життя (ЗСЖ). Доведено залежність діяльності бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування ЗСЖ від рівня організації соціально-комунікаційного простору, специфіки інформаційних потреб користувачів, ступеня правового регулювання інформаційно-комунікаційної підтримки бібліотекою формування ЗСЖ. Обгрунтовано принципові засади формування цілісної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення ЗСЖ в соціально-комунікаційній практиці. З'ясовано особливості внутрішньо- та міжбібліотечної комунікаційної взаємодії. Соціальне партнерство розглянуто як інноваційний напрям взаємодії бібліотеки в соціально-комунікаційному просторі ЗСЖ. Виявлено напрями інтеграції бібліотечного сервісу до єдиної інформаційно-комунікаційної системи формування ЗСЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА370746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Касимов Р. Р. 
Вдосконалення алгоритмів QoS маршрутизації в мережах з технологією IP/MPLS на основі прогнозу трафіка: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Р. Р. Касимов ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Вдосконалено методику короткострокового прогнозування трафіка, яка відрізняється від відомих незалежним прогнозуванням вейвлєт коефіцієнтів нейронними мережами каскадно-корельованої архітектури, що дозволяє підвищити адаптивність системи прогнозування до флуктуації трафіка та забезпечити вищу точність прогнозу. Встановлено систему нейронечіткого висновку в результаті використання її як експертної системи для раннього оцінювання якості прогнозу трафіка, що дозволило проводити оцінювання придатності прогнозу для побудови таблиць маршрутизації. Запропоновано вдосконалений евристичний алгоритм для offline маршрутизації в мережі IP/MPLS, відмінністю якого від відомих є підвищення рівня якості сервісу за рахунок використання ресурсів телекомунікаційної мережі, знайдених на основі аналізу прогнозу та поточної схеми маршрутизації. Надано використання кусково-лінійної функції штрафу на зайняття доступної смути пропускання як компоненти функції вартості шляху, яка на відміну від існуючих залежностей компоненти метрики від смуги пропускання дозволяє ефективніше використовувати ресурси пропускної здатності мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5
Шифр НБУВ: РА380611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бубела А. В. 
Вдосконалення логістичного сервісу в проектах перевезень вантажів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / А. В. Бубела ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку транспортної галузі України, проведено аналіз структури вантажопотоків, визначено основні напрямки розвитку потенціалу систем логістичного сервісу в Україні. Розглянуто структурну схему логістичного сервісу в проектах перевезень вантажів, на базі якої ідентифіковано проблеми управління проектами логістичного сервісу та перевезень вантажів. Визначено внутрішні та зовнішні фактори впливу на умови розробки та реалізації проектів логістичного сервісу, запропоновано вдосконалення логістичного сервісу на базі розробленої системної моделі управління проектами перевезень. Розроблено методологічні аспекти оптимізації управління проектами перевезень вантажів з метою забезпечення необхідного рівня логістичного сервісу. Наведено математичну модель раціонального управління парками АТЗ, розроблено модель управління раціональним використанням матеріальних ресурсів у проектах перевезень. Запропоновано критерії вибору проектів логістичного сервісу, критерії оцінювання ефективності проектів перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-81
Шифр НБУВ: РА382246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Алдохіна Н.І. 
Визначення граничних цін на нові машини та обладнання виробничого призначення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.І. Алдохіна ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи визначення верхніх і нижніх меж цін на нові машини й обладнання виробничого призначення. Обгрунтовано необхідність розрахунків граничних цін. Виявлено місце етапу визначення граничних цін у процесі ціноутворення на підприємстві. Критично проаналізовано вітчизняні та зарубіжні методи визначення граничних цін. Розроблено метод розрахунку верхніх меж цін на основі використання показника ціни споживання з урахуванням різниці в параметрах порівнюваного обладнання. Запропоновано метод врахування сервісних факторів і показників престижу шляхом визначення верхніх меж цін. Удосконалено метод визначення витрат на виробництво машин і обладнання на стадії проектування, який сприяє підвищенню точності розрахунків завдяки окремому врахуванню умовно-постійних витрат. Надано рекомендації щодо врахування амортизації засобів праці у собівартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851-861
Шифр НБУВ: РА315175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Бурачок Р.А. 
Вплив первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Р.А. Бурачок ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено мультисервісні телекомунікаційні мережі. Розглянуто методи визначення та підвищення показника якості надання послуг абонентам мережі. Проаналізовано існуючі та запропоновано новий метод впливу первинних параметрів мережі на якість надання телекомунікаційних послуг. Як первинні параметри запропоновано використовувати структурну надійність, семантичну та часову прозорість мережі. Запропоновано модель, яка дозволяє визначити об'єктивне значення показника якості надання послуг за окремими параметрами й інтегроване за всіма видами додатків. З використанням даної моделі одержано залежності об'єктивного значення оцінки якості послуг від структурної надійності, імовірності виникнення помилок, якості синхронізації, часу затримки, джиттера, навантаження й ефективності використання ресурсів мережі. Досліджено показник якості послуг залежно від характеру зміни у часі первинних параметрів мережі, величини та виду вхідного навантаження, методу маршрутизації та алгоритму облуговування черг. Проаналізовано показник якості послуг з використанням імітаційної моделі та підставі збору й обробки статистичних даних роботи мережі та її компонентів. Згідно з запропонованим методом похибка визначення показника якості послуг становить 7 % і значною мірою залежить від структурної надійності та часових характеристик за 80 %-го навантаження мережі. Розроблений метод дозволяє одержати об'єктивне значення показника якості послуг на діючих мультисервісних телекомунікаційних мережах стосовно додатків, що надаються абонентам, введення нових видів сервісу нетипового формату та структури передавання, а також у разі зміни значень первинних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882 +
Шифр НБУВ: РА358580

Рубрики:

      
11.

Брус С.І. 
Депозитарні послуги на ринку цінних паперів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / С.І. Брус ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання функціонування депозитарної системи в інфраструктурі ринку цінних паперів. Проведено її диференціацію за двома основними блоками - депозитарним та інвестиційно-торговельним. Показано й обгрунтовано модель взаємодії депозитарних та інших фінансових інститутів за умов формування експериментального фондового ринку. Розкрито суть поняття "депозитарна послуга", модифіковано їх класифікацію за різними ознаками. Проведено порівняльний аналіз функціонування депозитарних моделей у різних країнах світу. Визначено особливості сучасного стану депозитарної інфраструктури та проблеми розвитку ринку даних послуг в Україні. Проаналізовано ризики депозитарної діяльності. Обгрунтовано можливості їх мінімізації з використанням триелементної системи ризик-менеджменту. Розроблено варіанти реорганізації Національної депозитарної системи та визначено можливості вдосконалення депозитарного обслуговування учасників ринку цінних паперів, а саме: використання CASE-технологій, впровадження прямих розрахункових міждепозитарних відносин; поєднання функцій зберігача та реєстратора. Удосконалено інституційну базу функціонування банку-зберігача на ринку депозитарних послуг завдяки розвитку його сервісної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.66 +
Шифр НБУВ: РА352076

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Степаненко Н.І. 
Диверсифікація діяльності підприємств аграрного сервісу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н.І. Степаненко ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти диверсифікації діяльності підприємств аграрного сервісу. На підставі вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду визначено сутність аграрного сервісу та диверсифікації як стратегічної орієнтації. Ідентифіковано види, способи реалізації, переваги та недоліки багатопрофільності агросервісних підприємств. Проаналізовано сучасний рівень і тенденції розвитку підприємств агросервісу, наведено характеристику потреби в агросервісних послугах. Розроблено структурний профіль ринку агросервісних послуг, досліджено основні проблеми адапації обслуговуючих підприємств до ринкових умов функціонування. Визначено основні детермінанти диверсифікації агросервісних підприємств, а також критерії перспективності нових напрямів їх діяльності. Зроблено поваріантний прогноз розвитку агросервісних підприємств. Розроблено механізм формування та реалізації диверсифікації діяльності підприємств агросервісу. Запропоновано методику реалізації процесу диверсифікації, розкрито напрями забезпечення його системності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-43 +
Шифр НБУВ: РА361151

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Суярко Т.Д. 
Договір управління житлом: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.Д. Суярко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження договору управління житлом як конструкції, що опосередковує відносини між власниками житла (вигодонабувачами) та управителями з приводу утримання житла та забезпечення осіб, які ним користуються, відповідним рівнем сервісу. Визначено предмет та об'єкти договору управління житлом, встановлено правовий статус його суб'єктів, розглянуто їх права й обов'язки. Досліджено послугу з управління житлом як різновиду цивільно-правових послуг. Значну увагу приділено питанням відповідальності за порушення умов договору управління житлом і визначення підстав для його припинення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.5 +
Шифр НБУВ: РА358449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Храмова І.О. 
Дослідження інформаційних інфраструктур підготовки даних для прийняття рішень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.О. Храмова ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 23 с. — укp.

Встановлено, що необхідною умовою створення корпоративної інформаційної інфраструктури (ІнІ) системи підтримки прийняття рішень (СППР) є структурування та стандартизація понять предметних областей. Виявлено, що існуючі інформаційні структури зберігання метаданих інформаційних ресурсів (ІР) вимагають розширення шляхом включення додаткового інформаційного компонента для утримання семантичних метаданих всіх наявних моделей даних і процесів (послуг) пошуку знань. Показано можливість розширення традиційної ахітектури СППР до корпоративної шляхом додавання проміжної інформаційно-обчислювальної структури, що відповідає за збір, аналіз, узгодження та управління семантичними метаданими функціонуючих ІР. Розроблено інформаційну структуру метамоделі для динамічно створюваних конфігурацій ІР корпоративних СППР з урахуванням розподіленого характеру формування, збереження та управління метаданими цих ІР. Сформульовано функціональні задачі, що охоплюють визначені аспекти динамічного формування узагальненої корпоративної системи семантичних метаданих. Обгрунтовано доцільність використання єдиної семантичної моделі корпоративної ІнІ для управління системою розподілених семантичних метаданих. Розглянуто процеси управління такою моделлю з метою адаптації до поточного стану середовища наявних ІР. Розроблено математичні моделі для аналізу способів організації обчислювальних процесів операційних вузлів ІнІ корпоративної СППР, та запропоновано модель процесу формування базових інформаційних структур для сервіс-орієнтованих моделей обчислень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)290-210.11 ф 121 +
Шифр НБУВ: РА351338

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Холод Д.В. 
Дослідження методів побудови сервісно-орієнтованих систем автоматизації електронного навчання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Д.В. Холод ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено програмну модель системи автоматизації навчального процесу для вирішення задач керування навчальними програмами, фундаментальної підтримки компонентів на рівні прикладного інтерфейсу та середовища функціонування. Запропоновано нову програмну модель системи автоматизації навчальних процесів, ключовими характеристиками якої є наявність базової функціональності навального середовища, технологічної та платформної незалежності функціонування, використання відкритих інтерфейсів та алгоритмів взаємодії для інтеграції з існуючими системами автоматизації навчальних процесів. Здійснено програмну реалізацію розробленої моделі, яка включає функціональне середовище (framework) та програмний API. Реалізацією моделі є сервісно-орієнтована програмна система "University Leeming Directory", що завдяки розробленим алгоритмам взаємодії з гетерогенними компонентами інтегрується з системою Microsoft Class Server та розширює функціональність за допомогою автоматизації процесів тестування та перевірки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826-01 +
Шифр НБУВ: РА349590

Рубрики:

      
16.

Рибак Л.Х. 
Економічна ефективність виробництва та переробки продукції молочного скотарства в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.Х. Рибак ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено економічну суть аграрного переробного сервісу як соціально економічної категорії. Висвітлено методологічні та методичні принципи комплексного дослідження проблеми виробництва, переробки та реалізації молока, а також теоретичні принципи формування економічних взаємовідносин у даній галузі. Розвинуто теоретичні засади, методологічні та методичні принципи формування та розподілу прибутку в системі "виробництво, переробка та реалізація молока". Розроблено принципове нове інформаційне забезпечення для оптимізації використання кормів у молочному скотарстві. Комплексно оцінено сучасний стан виробництва та переробки молока в Лісостеповій зоні України. Запропоновано систему організаційно-економічних заходів щодо підвищення ефективності даного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-82-07
Шифр НБУВ: РА321106

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ярошинський В.М. 
Економічний механізм функціонування і розвитку ринку технічних засобів в АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.М. Ярошинський ; Держ. агроекол. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні та практичні положення про економічну сутність та місце ринку технічних засобів у системі забезпечення виробничими ресурсами та їх впливу на розвиток аграрного сектору економіки. Розроблено наукові принципи та систему організаційно-економічних чинників функціонування та розвитку організаційно-економічного механізму аграрного технічного сервісу. Досліджено питання формування попиту та пропозиції аграрних технічних засобів та ринкової кон'юнктури на них. Основну увагу приділено пошуку найбільш ефективних організаційних формувань у сфері агротехсервісу та подальшому вдосконаленню економічних взаємовідносин між ними та сільськогосподарськими товаровиробниками на основі дотримання вимог закону вартості у процесі ціноутворення на послуги технічного сервісу, банківсько-кредитної системи, запровадження в системі конкурентного середовища. Створено методику формування та розподілу прибутку в сфері виробництва і постачання технічних засобів, визначено організаційно-економічні показники процесу формування маркетингових тарифів на послуги в сфері агротехсервісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.528 + У9(4УКР)320-55 +
Шифр НБУВ: РА335544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Усата Н.В. 
Економічні проблеми транспортного забезпечення аграрного виробництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Усата ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади формування та використання транспортного парку за умов пореформенного розвитку аграрного сектора економіки України. Досліджено рівень оснащення рухомим складом, його якісний стан і ефективність праці у сільськогосподарських підприємствах. Виявлено функціональну залежність результатів господарювання від забезпеченості транспортом. Систематизовано чинники та тенденції ринку транспортних засобів і послуг, а також механізми та джерела придбання вантажних автомобілів і тракторів у сільському господарстві. Розраховано мінімальну технологічну потребу в автомобільному, тракторному та гужовому транспорті відповідно до стратегічних прогнозів розвитку сільського господарства. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення механізмів фінансування розширення існуючого транспортного парку агропідприємств, що передбачає часткову компенсацію з бюджету вартості техніки, лізингових операцій, довгострокового пільгового кредитування. Запропоновано концептуальні підходи до подальшого розвитку ринку транспортних послуг і технічного сервісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-801.85 +
Шифр НБУВ: РА336234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Колодійчук В.А. 
Ефективність переробки зерна в АПК Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.А. Колодійчук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Викладені результати теоретичних досліджень ефективності в ринковій економіці, визначені фактори впливу на ефективність діяльності зернопереробних підприємств, розроблено методику аналізу ефективності функціонування досліджуваної сфери виробництва з врахуванням її специфіки. Проведено комплексний системний аналіз ефективності зернопродуктивного підкомплексу АПК Львівщини, досліджено статистичні залежності між показниками ефективності зернопереробки. Розроблені пропозиції щодо задіяння виявлених резервів підвищення ефективності продовольчої та фуражної переробки зерна за рахунок використання внутрішньовиробничих резервів, розвитку інформаційно-аналітичного та маркетингового сервісу і вдосконалення взаємозв'язків між підприємствами сфери виробництва і переробки зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Льв)320-434

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Сотніченко Ю.М. 
Ефективність селекції у племінних стадах української чорно-рябої молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.М. Сотніченко ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське Київської області, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність поліпшуваного процесу української чорно-рябої молочної породи за типом поглинального схрещування в племінних стадах з однаковою технологією виробництва молока, але з різними рівнями годівлі тварин. Встановлено, що досліджувані стада мають різну величину генетичного потенціалу за надоєм і ступінь його реалізації, і як наслідок використання бугаїв-плідників з різною племінною цінністю. Зазначено, що величина генетичного прогресу за надоєм залежить від інтенсивності відбору чотирьох категорій племінних тварин, а їх вплив на темпи генетичного покращання стад становить: батьків бугаїв - 39,1 - 40,1 %, батьків корів - 33,4 - 36,6 %, матерів бугаїв - 17,9 - 21,1 % і матерів корів - 5,4 - 5,6 %. Виявлено позитивний вплив генофонду голштинської породи на підвищення інтенсивності росту ремонтного молодняка та формування бажаного екстер'єрного типу. Встановлено оптимальну тривалість сервіс-періоду для корів української чорно-рябої молочної породи з урахуванням рівня їх молочної продуктивності. Визначено частоту різних форм успадкування племінної цінності за надоєм одержаних за різних форм підбору та з різною часткою спадковості за голштинською породою. Проведено аналіз тривалості використання корів та розглянуто основні причини їх вибуття зі стада. Встановлено, що основними причинами для висококровних за голштинською породою корів-первісток є важкість отелень (26,7 - 45,2 %) і подальша неплідність (6,5 - 46,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-312 + П603.9 чорно-ряба молочна +
Шифр НБУВ: РА368355

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського