Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (23)Реферативна база даних (254)Книжкові видання та компакт-диски (20)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=СЕГУНСЬК$<.>+<.>K=ЯПОНІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Лебедєва А.В. 
Адміністративно-правові та організаційні засади взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.В. Лебедєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009 — укp.

Висвітлено становлення взаємодії ОВС із ЗМІ за часів незалежності, наведено визначення "взаємодія ОВС із ЗМІ". Визначено специфіку взаємовідносин ОВС України з представниками ЗМІ, враховуючи принципи, форми, напрямки та методи взаємодії за сучасних умов. Розглянуто основні функції та повноваження взаємодії ОВС із ЗМІ, на яких побудовано діяльність Департаменту зв'язків з громадськістю (ДЗГ) та МД МВС України та його обласних відділів. Висвітлено необхідність запровадження в практичну діяльність підрозділів зв'язків з громадськістю нових форм взаємодії для підвищення ефективності роботи ОВС із ЗМІ та формування позитивної громадської думки серед населення. Досліджено міжнародний досвід налагодження взаємодії ОВС з мас-медіа. Запропоновано приклади практичного досвіду використання ЗМІ в інтересах служби в таких країнах як США, Великобританія, Німеччина, Ізраїль, Японія, РФ і Білорусь. Наведено пропозиції щодо удосконалення діяльності прес-центру ДЗГ і МД МВС України завдяки запровадженню посади прес-секретаря та надання йому відповідних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112:ч62 : Ч62 в2:Х819 +
Шифр НБУВ: РА368928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Попович І.Ю. 
Біофізичні основи реставрації коронок девітальних фронтальних зубів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Попович ; Вищ. держ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше застосовано біофізичний підхід до обгрунтування реставраційної конструкції для відновлення коронки девітальних різців. Досліджено токсикологічні, подразнювальні, сенсибілізувальні, санітарно-хімічні властивості вітчизняних склопластикових штифтів "ПАСС" і композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" ("Еста", Україна). Уперше проведено порівняльне вивчення адгезивних властивостей склопластикових штифтів "ПАСС" і скловолоконних штифтів фірми "J-dental" (США). Уперше здійснено порівняльний аналіз адгезивних властивостей до поверхні дентину та склопластикових і скловолоконних штифтів нового силеру "ЦАПО" та цементів "Цемион Ф" ("ВладМиВа", Росія), "Fuji PLUS" ("CS", Японія), "FIXALAT ("Стома-технологія", Україна), "Calibra" ("Dentsply", Велика Британія). Уперше проведено розрахунок адегзивної міцності зв'язку фотополімерних матеріалів "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна) та "Esthet X" ("Dentsply", Велика Британія) із тканинами девіталізованого зуба та поверхнею склопластикових штифтів. Уперше математично розраховано конструкції відновлених девітальних різців з урахування біомеханічних якостей тканини зубів, пародонта, філерів і пломбувальних матеріалів. Уперше проаналізовано напружено-деформований стан реставраційних констукцій, виконаних безштифтовим способом та із застосуванням склопластикового штифта, зануреного на різну глибину у кореневий канал. Упереше розроблено й апробовано новий алгоритм прямого способу реставрації девітальних різців із застосуванням склопластикових штифтів "ПАСС", композитного цементу подвійної полімеризації "ЦАПО" та фотоплолімерного матеріалу "Еста - 3" ("ЕСТА", Україна), визначено його ефективність у найближчі та віддалені терміни спостережень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.21-52 с03 + Р668.62.03 +
Шифр НБУВ: РА368266

Рубрики:

      
3.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:

      
4.

Сергутіна С.Ю. 
Інактивація простих та складних модельних вірусів у плазмі донорської крові (експериментальні дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.31 / С.Ю. Сергутіна ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Вперше в Україні обгрунтовано можливість застосування метиленового синього (МС) барвника як фотосенсибілізатора в ультрафіолетовій області світлового спектра, в якому він поглинає ультрафіолетове опромінення (УФО) з довжиною хвилі 220 - 350 нм, для проведення фотодинамічної вірусінактивації донорської плазми. Визначено дозо-часові режими комбінованого застосування фотосенсибілізатора МС та УФО для проведення ефективної інактивації простих і складних модельних вірусів у плазмі крові людини, які не призводять до суттєвих змін плазмових білкових компонентів. Вперше показано високу ефективність хроматографічного методу видалення залишків МС із фотомодифікованої вірусінактивованої плазми донорської крові із застосуванням TSK-гелю марки "Toyopearl" (Японія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.55 +
Шифр НБУВ: РА342661

Рубрики:

      
5.

Пасенко О. О. 
Отримання нанорозмірних порошків стабілізованого діоксиду цирконію методом осадження: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.01 / О. О. Пасенко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто фізико-хімічні процеси сумісного осадження катіонів скандію й ітрію з гідроксидом цирконію, їх термічне зневоднення й утворення нанорозмірних порошків стабілізованого діоксиду цирконію. Запропоновано вірогідний механізм співосадження катіонів Y(ІІІ) і Sc(ІІІ) з гідроксидом цирконію. Вивчено процеси зневоднення сумісних осадів гідроксиду цирконію та стабілізувальних елементів, кристалізації аморфного діоксиду цирконію та формування макроструктури кристалічних порошків стабілізованого діоксиду цирконію. Досліджено вплив концентрації вихідних реагентів, рН середовища, температури осадження, умов зневоднення на процеси формування структури та дисперсні характеристики порошків стабілізованого діоксиду цирконію. Проаналізовано властивості нанорозмірних порошків стабілізованого діоксиду цирконію, одержаних за розробленою технологією, і встановлено їх з порошками фірми "ВККК" (Японія) аналогічного складу. Порошки, одержані за розробленою технологією, є більш дрібнодисперсними. Розроблено технологічну схему та встановлено оптимальні технологічні параметри одержання нанорозмірних порошків стабілізованого діоксиду цирконію методом осадження компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.423.1 + К390.1
Шифр НБУВ: РА375551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Радченко О.В. 
Політика Японії щодо країн АСЕАН (кінець 70-х - 90-і роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Радченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано політику Японії щодо Асоціації країн Південно-Східної Азії (АСЕАН) періоду 1970 - 1990-х рр. Розкрито роль Японії в регіональній системі міжнародних відносин в азійсько-тихоокеанському регіоні (АТР), надано узагальнюючу оцінку основним концепціям політики Японії стосовно країн АСЕАН у зазначений період і визначено її основні принципи. Значну увагу приділено аналізу моделі безпеки в Південно-Східній Азії та підходів Японії та країн АСЕАН до проблем миру та гарантування безпеки в АТР, а також оцінці існуючих регіональних структур та ініціатив з питань безпеки, економічного співробітництва, в яких беруть участь країни АСЕАН та Японія, зокрема сутності, формам і результатам співпраці країн АСЕАН з Японією в рамках Регіонального форуму АСЕАН та Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва. Розглянуто вплив основних кроків японської дипломатії щодо реалізації інтересів держави та японських корпорацій на загальнополітичну ситуацію в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5Япо)63-6(557) + Ф4(575)
Шифр НБУВ: РА317105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Полубатко Н. С. 
Політико-системні виміри геоекономічної кризи: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / Н. С. Полубатко ; НАН України ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено системні особливості сучасних міжнародних відносин і глобальної економічної кризи, а також виокремлено її головні політичні й економічні чинники. Розглянуто еволюцію капіталізму протягом останніх тридцяти років, визначено його характерні риси та наслідки для соціально-політичних відносин. Проаналізовано антикризові заходи провідних країн світу, таких, як США, Велика Британія, Росія, Китай, Франція, Японія, Німеччина, а також їх вплив на роль держави в сучасних міжнародних відносинах. Визначено головні чинники та результати впливу глобальної економічної кризи на Україну, з'ясовано базовий елемент загроз для Української держави та її стабільності, а також вироблено практичні рекомендації українській владі стосовно особливостей впровадження нового зовнішньополітичного курсу за кризових умов. Досліджено геополітичні виміри глобальної економічної кризи, зокрема, її вплив на реалізацію геостратегій провідних держав світу, таких, як США, Росія та Китай, які, на думку політологів, визначатимуть ієрархічну конфігурацію посткризової міжнародної системи та впливатимуть найбільше на зовнішню політику України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23 + Ф4(0),04 + Ф4(0),03
Шифр НБУВ: РА379080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Арзютов Г.М. 
Теорія і методика поетапної підготовки спортсменів (на матеріалі дзюдо): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.02 ; 13.00.04 / Г.М. Арзютов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 41 с. — укp.

Наведено концепцію та наукові засади поетапної багаторічної підготовки в спортивних єдиноборствах, що грунтуються на методології довгострокових, багатофакторних процесів, науковій теорії педагогічного передбачення спортивного майбутнього; моделі багаторічної підготовки (у вигляді 6-етапної 24-річної підготовки) цільової функції підготовки і моніторингу (оптимального управління). Розроблено зміст і структуру теорії педагогічного передбачення, концепцію кінцевої мети навчання. Знайдено теоретичне розв'язання проблеми "ступінь освоєння одиночного руху", навчання всій сукупності техніки дзюдо. Розроблену і прийняту Федерацією дзюдо України національну кваліфікаційну систему КЮ і ДАНів зареєстровано Європейською спілкою дзюдо і Міжнародним інститутом дзюдо "Кодокан" (Японія). Наведено методику прогнозування поетапної підготовки і моніторингу (оптимального управління). Створено методику прогнозування поетапної багаторічної підготовки в спортивних єдиноборствах, а також методику підготовки вчителів фізичного виховання, що реалізують функції тренера-викладача базової підготовки за кольоровими поясами для шкільних секцій дзюдо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.15
Шифр НБУВ: РА312050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Марущак І. О. 
Моделі та методи управління проектами територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій на базі ціннісного підходу / І. О. Марущак. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішено важливу наукову задачу побудови заснованих на ціннісному підході моделей і методів управління проектом територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій. Вперше розроблено системну і концептуальну моделі проекту територіального розвитку, систему класифікації таких проектів та формалізовано операції над цінностями проекту. Удосконалено підхід ціннісного управління в проектному менеджменті, методи управління ризиками. Отримали подальший розвиток моделі проактивного управління, підхід ризик-ціннісного управління, термінологічний базис управління проектами у частині проектів територіального розвитку.Сформульовано проект територіального розвитку проектно-орієнтованої організації та виділені його основні риси. Запропонований термінологічний базис для проектів територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій. Розроблена система класифікації проектів територіального розвитку, запропонована їх концептуальна модель. З використанням теорії систем побудована системна модель проекту територіального розвитку проектно-орієнтованої організації. Вперше надане визначення «анти-цінності», відповідне поняття поділене на анти-цінність першого роду і анти-цінність другого роду, надані визначення цих понять. Для систематизації процесу управління цінностями проекту територіального розвитку проектно-орієнтованої організації формалізовані операції над цінностями.Запропонована організаційна модель проекту територіального розвитку проектно-орієнтованої організації. Розроблено метод вибору організаційної структури для управління проектом територіального розвитку проектно-орієнтованої організації.Здійснена розробка системи управління ризиками для проектів територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій, що заснована на ціннісному підході. Запропонований підхід ризик-ціннісного управління в проектах територіального розвитку, надана його термінологічна база. Описаний базовий зміст ціннісної карти такого проекту.В межах ризик-ціннісного управління для процесу ідентифікації ризикових подій був запропонований метод комбінованої ідентифікації ризиків проекту територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій.Для процесу оцінювання ризикових подій в межах ризик-ціннісного управління був запропонований комбінований метод отримання оцінок ризикових подій проекту територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій. Формалізована модель оцінок за кожним з підпроцесів, а також модель узагальненої зваженої оцінки ризиків.Розглянуто процес розвитку реакції на ризики проекту територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій. Із використанням ціннісного підходу був розроблений метод розвитку ціннісно-орієнтованої реакції на ризики проекту територіального розвитку проектно-орієнтованої організації. Формалізована цільова функція системи протиризикових заходів проекту територіального розвитку проектно-орієнтованої організації, а також її бюджетні та ціннісні обмеження.З використанням ціннісного підходу для процесу моніторингу ризиків був розроблений метод ціннісно-орієнтованого моніторингу ризиків проекту територіального розвитку.Були визначені елементи проактивної стратегії проектів територіального розвитку проектно-орієнтованих організацій. Запропонована модель структури проактивної стратегії управління проектом територіального розвитку.Надано визначення градієнту територіального розвитку галузі. Запропоновано метод прийняття рішення на основі градієнта територіального розвитку галузі. Розроблено алгоритм проактивного розвитку організаційної структури проекту територіального розвитку, наведена схема реалізації алгоритму.Для системи управління змінами у проектах територіального розвитку розроблена методична частина. А саме: виділено аспекти проекту територіального розвитку, які першочергово вимагають формалізації для них системи управління змінами для формування достатнього рівня гнучкості проекту до змін в оточенні, запропонована модель змін у проекті територіального розвитку та алгоритми реалізації п'яти методів управління змінами для реалізації у кожному визначеному аспекті. Розроблені рекомендації щодо проведення змін у елементах конфігурації продукту проекту.Практична реалізація розроблених у цій дисертаційній роботі моделей, методів і алгоритмів показала їх результативність і ефективність, що підтверджене відповідними довідками щодо впровадження результатів цієї дисертаційної роботи – в проектно орієнтованій організації Kintaro (Японія) та в учбовому процесі (в Університеті економіки та права «КРОК»).^UThe thesis solves an important scientific task of creating based on the value approach of models and methods of territorial development project management of project-oriented organizations. The system and conceptual models of the territorial development project, the system for classifying such projects and formalized operations on the values of the project were first developed. The approach of value management in project management, risk management methods are improved. Proactive management models, the approach of risk-value management, terminology basis of project management in the part of the territorial development projects has been further developed.The territorial development project of a project-oriented organization is formulated and its main features are highlighted. The terminological basis for territorial development projects of project-oriented organizations is proposed. A system of classification of the territorial development projects has been developed, their conceptual model is proposed. Using the theory of systems, a system model of the territorial development project of project-oriented organization was constructed.For the first time, the definition of “anti-values” is given, the corresponding notion is divided into anti-value of the first kind and anti-value of the second kind, provided definitions of these concepts. To systematize the process of managing the values of the territorial development project of project-oriented organization, operations on values are formalized.The organizational model of the territorial development project of project-oriented organization is proposed. The method of choosing an organizational structure for managing of the territorial development project of project-oriented organization has been developed.The development of a risk management system for territorial development projects of project-oriented organizations, on the value-based approach, was developed. The approach of risk-value management in the territorial development projects is offered, its terminology base is given. The basic content of the value card of such project is described.Within the framework of risk-value management for the process of identifying risk events, the method of combined risk identification of the territorial development project of project-oriented organizations was proposed.For the process of assessing risk events within the risk-value management, a combined method for obtaining estimates of risk events in the territorial development project of project-oriented organizations was proposed. Formalized estimation model for each of the sub-processes, as well as a generalized weighted risk assessment model.The process of developing a response to the risks of the territorial development project of project-oriented organizations is considered. Using the value-based approach, a method for developing a value-oriented response to the risks of the territorial development project of a project-oriented organization was developed. Formalized target function of the system of counter-risk measures of the territorial development project of project-oriented organization, as well as its budgetary and value constraints.Using the value-based approach for the risk monitoring process, a method for valuing risk-based monitoring of the territorial development project was developed.The elements of the proactive strategy of territorial development projects of project-oriented organizations were identified. The model of the structure of the proactive strategy of the territorial development project is proposed.The definition of the gradient of the territorial development of the industry is given. The method of decision making based on the gradient of the territorial development of the industry is proposed. The algorithm of proactive development of the organizational structure of the territorial development project is developed, the scheme of implementation of the algorithm is presented.For the system of change management in the territorial development projects a methodological part has been developed. Namely: the aspects of the territorial development project are highlighted, which in the first place require the formalization of the change management system for them to form a sufficient level of flexibility of the project to the changes in the environment; the model of changes in the territorial development project and the algorithms for implementing the five changes management methods for implementation in each defined aspect. Developed recommendations for changes in product design elements of the project.The practical implementation of the models, methods and algorithms developed in this thesis has shown their effectiveness and efficiency, which is confirmed by the relevant references regarding the implementation of the results of this thesis – in the project-oriented organization Kintaro (Japan) and in the educational process (University Economics and Law “KROK”).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гладких Ф. В. 
Застосування кріоекстракту плаценти для корекції ульцерогенної дії нестероїдних протизапальних засобів (експериментальне дослідження) / Ф. В. Гладких. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – перебіг патологічних змін у внутрішніх органах щурів на тлі експериментального ульцерогенезу, індукованого нестероїдними протизапальними засобами.Мета дослідження – встановити вплив кріоекстракту плаценти на ульцерогенну дію та терапевтичну ефективність нестероїдних протизапальних засобів.Методи дослідження та апаратура – патофізіологічні, онкометричні, планіметричні, макроскопічні, патоморфологічні та імуногістохімічні, гематологічні та біохімічні, статистичні методи. Дослідження проведені із використанням електростимулятора лабораторного «ЕСЛ-2», механічного тензоалгозиметра «Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215» (Ugo Basile, Італія), тестера інвалідності («Linton Instrumentation», Великобританія), автоматизованого геманалізатора, кріоапарату «Cryo Pro Maxi» (Cortex Technology, Данія) та інвертованого мікроскопу (Meiji Techno, Японія).Результати та їх новизна – вперше встановлено наявність противиразкової активності у кріоконсервованого екстракту плаценти, яка на тлі профілактичного введення на моделі гострого індометацин-індукованого ушкодження шлунка становила 69,1%; на моделі гострого диклофенак натрій-індукованого ушкодження – 92,1%. За лікувального режиму застосування у щурів з субхронічною мелоксикам-індукованою гастропатією противиразкова активність становила 100%. За лікувально-профілактичного режиму застосування противиразкова активність кріоконсервованого екстракту плаценти на моделях субхронічних ібупрофен-індукованого та індукованого ацетилсаліциловою кислотою ушкодження шлунка становила 72,8% та 70,6% відповідно. Вперше встановлено механізми противиразкової активності кріоекстракту плаценти на тлі експериментального ревматоїдного артриту. Розширено уявлення про вплив кріоекстракту плаценти на функціональний стан шлунково-кишкового тракту, апоптоз епітеліоцитів шлунка, асоційований із нестероїдними протизапальними засобами. Вперше отримано наукові дані щодо модифікації протизапальної та аналгетичної активності нестероїдних протизапальних засобів під впливом кріоконсервованого екстракту плаценти при їх комбінованому застосуванні. Отримано нові дані про механізми протизапальної активності кріоконсервованого екстракту плаценти та нестероїдних протизапальних засобів при їх комбінованому застосуванні.Ступінь впровадження – опубліковано 33 наукові роботи.Галузь застосування – кріомедицина, фармакологія, гастроентерологія, ревматологія.^UThe object of the study was the course of pathological changes in the internal organs of rats on the background of experimental ulcerogenesis induced by nonsteroidal anti-inflammatory drugs.The aim of the study was to establish the effect of placental cryoextract on ulcerogenic action and therapeutic efficiency of nonsteroidal anti-inflammatory drugs.Research methods and equipment were as follows: pathophysiological, oncometric, planimetric, macroscopic, pathomorphological and immune histochemical, hematological and biochemical, statistical. The studies were performed using an electrical stimulator of the laboratory "ESL-2", mechanical strain gauge "Paw Pressure Analgesia Meter DAQ 37215" (Ugo Basile, Italy), disability tester ("Linton Instrumentation", UK), automated hemanalyst, cryodevice "Cryo Max" (Cortex Technology, Denmark) and inverted microscope (Meiji Techno, Japan).Results and their novelty –the presence of antiulcer activity in cryopreserved placenta extract was for the first time established, which against the background of prophylactic administration in the model of acute indomethacin-induced gastric injury was 69.1%; in the model of acute diclofenac sodium-induced damage it made 92.1%. Under the treatment regimen in rats with subchronic meloxicam-induced gastropathy, the antiulcer activity was 100%. Under the treatment-and-prophylactic regimen, the antiulcer activity of cryopreserved placenta extract in models of subchronic ibuprofen-induced and acetylsalicylic acid-induced gastric damage was 72.8% and 70.6%, respectively. The mechanisms of antiulcer activity of placental cryoextract on the background of experimental rheumatoid arthritis were established for the first time. The influence of placental cryoextract on the functional state of the gastrointestinal tract, apoptosis of gastric epitheliocytes associated with nonsteroidal anti-inflammatory drugs. For the first time, scientific data on the modification of anti-inflammatory and analgesic activity of nonsteroidal anti-inflammatory drugs under the influence of cryopreserved placenta extract in their combined use were obtained. New data on the mechanisms of anti-inflammatory activity of cryopreserved placenta extract and nonsteroidal anti-inflammatory drugs when they used in combination have been obtained.Degree of implementation – 33 scientific papers have been published.Field of application – cryomedicine, pharmacology, gastroenterology, rheumatology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Черська М. С. 
Кардіоцеребральні порушення у хворих на цукровий діабет з церебральним атеросклерозом: особливості взаємозв'язків, чинники прогресування, діагностика та шляхи корекції / М. С. Черська. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: кардіоцеребральні порушення у хворих церебральним атеросклерозом (ЦА) 1-3-ї стадій залежно від наявності цукрового діабету 2 типу (ЦД2). Мета: визначення взаємозв'язків і клініко-діагностичних особливостей кардіоцеребральних порушень у хворих на ЦД2 з ЦА, удосконалення діагностики, методів лікування та встановлення можливих ймовірних патогенечних чинників прогресування ЦА в хворих залежно від наявності порушень вуглеводного обміну на підставі комплексного аналізу структурно-функціонального стану серця, екстра- та інтракраніальних артерій, системної та мозкової гемодинаміки, варіативності серцевого ритму, нейропсихологічного статусу, довжини теломер, активності теломерази, ліпідного спектру та маркерів оксидативного стресу. Методи дослідження та апаратура: загальноклінічні, антропометричні, біохімічні, інструментальні, нейропсихологічні, спектрофотометричні, мультиплексна кількісна полімеразна ланцюгова реакція в реальному часі, статистичні -параметричні та непараметричні; Томограф «Siemens» (Німеччина), прилад «Philips EnVisor», УЗД-апарат Aplio 300 (Toshiba, Японія). Теоретичні і практичні результати: в роботі вперше довели доцільність проведення комплексного дослідження хворих на ЦД2 на різних стадіях ЦА, а саме застосування ехокардіографії, ультразвукового дослідження судин голови та шиї, проведення ВРС і визначення довжини теломер, активності теломерази та маркерів оксидативного стресу. На підставі отриманих результатів розширено уявлення про особливості формування кардіоцеребральних порушень, удосконалено діагностику та лікування, встановлено предиктори прогресування ЦА 1-3-ї стадій у хворих на ЦД2. Розуміння особливостей кардіоцеребральних відносин у хворих на ЦД2 дозволить поліпшити якість і об'єктивність їх діагностики і лікування, а також попередити кардіоваскулярні ускладнення. Доведений позитивний вплив цитиколіну на клініко-неврологічний стан, нейропсихологічні функції, церебральний кровообіг і ВРС серця дає підставу рекомендувати включення даного препарату в схему комплексного лікування хворих із ЦА 1-2-ї стадій і ЦД2 у дозі 500 мг 2 рази на день впродовж 3-х місяців. Новизна: в роботі вперше проведено комплексне дослідження структурно-функціонального стану серця, екстра- та інтракраніальних артерій, системної та мозкової гемодинаміки, варіативності серцевого ритму, особливостей довжини теломер та активності теломерази, маркерів оксидативного стресу, оцінено когнітивний статус у хворих із ЦА 1-3-ї стадій залежно від наявності порушень вуглеводного обміну різного ступеня. Доведено, що ЦА 3-ї стадії у хворих на ЦД2 супроводжується значним зниженням показників антиоксидантного захисту та розвитком атерогенної дисліпідемії на тлі вкорочення довжини теломер і нижчого рівня фізичної активності порівняно з пацієнтами із ЦА 3 стадії без ЦД. Встановлено наявність морфофункціональних змін серця та судин, а також варіабельність ритму серця (ВРС) у хворих на ЦД2 і без ЦД2 із ЦА 3-ї стадії залежно від півкульної локалізації ішемічного осередку. Встановлено, що у пацієнтів з предіабетом і ЦА порівняно з пацієнтами без порушень вуглеводного обміну був втричі меншим рівень фізичної активності. Доведено, що для хворих на ЦД2 із ЦА з помірними когнітивними порушеннями характерними є короткі теломери, більш виражена ситуативна тривога та потовщення комплексу інтима-медіа сонних артерій. Науково обгрунтовано необхідність визначення структурно-функціонального стану серця та судин, ВРС, маркерів оксидативного стресу, ліпідограми та нейропсихологічного тестування з метою прогнозування розвитку порушення кардіоцеребральних взаємозв'язків у хворих на ЦД» із ЦА 1-3-ї стадій. Ступінь впровадження: отримані результати дослідження впроваджено в практику системи охорони здоров'я України. Галузі використання: ендокринологія^UObject of the research: cardiocerebral disorders in patients with cerebral atherosclerosis (CA) stage 1-3, depending on the presence of diabetes mellitus (DM). Objective: to determine the relationships and clinical and diagnostic features of cardiocerebral disorders in patients with DM with CA, to improve the diagnosis, treatment methods and to identify possible probable pathogenic factors of CA progression in patients depending on the presence of carbohydrate metabolism disorders based on comprehensive analysis of structural and functional heart condition , extra- and intracranial arteries, systemic and cerebral hemodynamics, heart rate variability (HRV), neuropsychological status, telomere length, telomerase activity, lipid spectrum and oxidative stress markers. Methods of the investigation and equipment: general clinical, anthropometric, biochemical, instrumental, neuropsychological, spectrophotometric, multiplex quantitative polymerase chain reaction in real time, statistical -parametric and nonparametric; Siemens tomograph (Germany), Philips EnVisor device, Aplio 300 ultrasound machine (Toshiba, Japan). Theoretical and practical results: for the first time proved the feasibility of a comprehensive study of patients with DM at different stages of CA, namely echocardiography, ultrasound of the head and neck vessels, HRV and telomere length, telomerase activity and markers of oxidative stress. Based on the obtained results, the idea of the peculiarities of the formation of cardiocerebral disorders was expanded, diagnosis and treatment were improved, predictors of the progression of CA of the 1st-3rd stages in patients with DM were established. Understanding the features of cardiocerebral relationships in patients with DM will improve the quality and objectivity of their diagnosis and treatment, as well as prevent cardiovascular complications. Proven positive effect of citicoline on clinical and neurological status, neuropsychological functions, cerebral circulation and HRV of the heart gives reason to recommend the inclusion of this drug in the treatment of patients with CA 1-2 stages and diabetes mellitus at a dose of 500 mg 2 times a day for 3 months. Novelty: for the first time a comprehensive study of the structural and functional state of the heart, extra- and intracranial arteries, systemic and cerebral hemodynamics, HRV, telomere length and telomerase activity, markers of oxidative stress, cognitive status in patients with CA 1-3 -th stages, depending on the presence of disorders of carbohydrate metabolism of varying degrees. Stage 3 CA in patients with diabetes mellitus has been shown to be accompanied by a significant decrease in antioxidant defenses and the development of atherogenic dyslipidemia due to shortened telomere length and lower levels of physical activity compared with patients with stage 3 CA without DM. The presence of morphofunctional changes of the heart and cerebral vessels, as well as HRV in patients with DM and without DM with stage 3 CA depending on the hemispherical location of the ischemic focus. It was found that the level of physical activity was three times lower in patients with prediabetes and CA compared to patients without carbohydrate metabolism disorders. It has been proven that patients with DM with CA with moderate cognitive impairment are characterized by short telomeres, more pronounced situational anxiety and thickening of the intima-media complex of the carotid arteries. The need to determine the structural and functional state of the heart and blood vessels, HRV, markers of oxidative stress, lipid profile and neuropsychological testing to predict the development of cardiocerebral relationships in patients with DM with CA 1-3 stages. The degree of implementation; the obtained results of the research are implemented in the practice of the health care system of Ukraine. Areas of application: endocrinology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Рудик А. О. 
Трансформація інституту монархії в сучасному світі. / А. О. Рудик. — Б.м., 2021 — укp.

Збереження монархічної форми державного правління в умовахглобалізації та загальної демократизації світу є специфічним явищем. Трохибільше п'ятої частини від усіх нині існуючих країн складають саме монархії.Причому деякі з них відіграють важливу політичну та економічну роль насвітовій арені. Це зумовлює не лише наукову, а й практичну зацікавленість вдослідженні трансформації інституту монархії та перспектив його збереженняу світі в контексті оцінки політичної стабільності таких впливових монархійяк, наприклад, Катар, Саудівська Аравія та Японія. Україна не є монархією іне межує з жодною з них, однак має тісні зв'язки з деякими з них, зокрема,Велика Британія, Іспанія та Нідерланди є значними економічними партнерамиУкраїни, нарощуються контакти з Катаром та ОАЕ^UPreservation of the monarchical form of government in the context ofglobalization and overall democratization of the world is a unique phenomenon.Slightly more than a fifth of all existing countries are monarchies. And some of themplay an important political and economic role on the world stage. Accordingly, thisleads not only to scientific but also practical interest in studying the transformationof the monarchy's institution and the prospects for its preservation in the context ofassessing the political stability of such influential monarchies as Qatar, SaudiArabia, and Japan. Ukraine is not a monarchy and does not border on any of them,but it has close ties with some of them. For example, Great Britain, Spain and theNetherlands are significant economic partners of Ukraine. Also, our country built upcontacts with Qatar and the UAE


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Перевалов Л. І. 
Науково-практичне обґрунтування інноваційних технологій переробки насіння олійних культур / Л. І. Перевалов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: технологія переробки насіння соняшнику нових ліній та гібридів; технологія комплексної переробки соняшникової макухи; технологія обрушування сафлору вітчизняних сортів. Мета роботи: створення науково обґрунтованих технологій переробки насіння соняшнику сучасної селекції з одержанням безлушпинного ядра, пресової харчової олії, комплексної переробки соняшникової макухи та технології обрушування сафлору вітчизняних сортів для виробництва харчової олії. Фізико-хімічні, технологічні та структурно-механічні показники насіння соняшнику (звичайного, високоолеїнового гібридного, кондитерського) та сафлору досліджено за загальноприйнятими в олійно-жировій галузі методиками згідно стандартів ДСТУ та ISO. Міцність насіння соняшнику та сафлору визначено на динамометричній установці. Структурні показники соняшникової та сафлорової олії визначено із залученням сучасних інструментальних методів: жирнокислотний та ацилгліцериновий склад проаналізовано із застосуванням газового хроматографу Shimadzy (Японія); склад стеринової фракції – за допомогою тонкошарової і газової хроматографії; вітамінний склад – спектрофотометричним і методом тонкошарової хроматографії. Вміст токсичних елементів визначено за допомогою атомно-абсорбційної спектроскопії; вміст мікотоксинів – високоефективної рідинної хроматографії із залученням двомірної тонкошарової хроматографії; вміст пестицидів – газової хроматографії та масспектроскопії; вміст бенз(а)пірену – спектрофлуориметрії та високоефективної рідинної хроматографії. Окиснювальну стабільність сафлорової олії визначали за допомогою диференційної скануючої калориметрії «The minispec mg 20». Для обробки експериментальних даних застосовано математично-статистичні методи з використанням пакетів прикладних програм Місrosoft Ехсеl, Statistica, GCsolution, Хроматек-аналітік, Mathcad. Теоретичні та практичні результати. Теоретичні результати сформульовано та доведено наукову концепцію інноваційної технології переробки олійного насіння, яка забезпечує повне використання його харчового потенціалу. Практичні результати полягають у створенні принципово нової ресурсозберігаючої екологічно безпечної технології переробки насіння соняшнику сучасної селекції та сафлору вітчизняних сортів, яка передбачає обрушування попередньо охолодженого насіння (в діапазоні -20… -50°С) з одержанням безлушпиного ядра соняшнику і ядрової фракції насіння сафлору з високим ступенем обрушування, достатнім для одержання харчової олії холодного пресування. Розроблено технологічні схеми переробки насіння соняшнику сучасної селекції, комплексної технології переробки соняшникової макухи з одержанням харчового білкового продукту, олії та антиоксидантів, а також удосконалено технологічну схему переробки насіння сафлору. Також було розроблено та узгоджено Технічні умови ТУУ 10.4–3199908465–001–2020 «Олія сафлорова харчова». Новизну теоретичних і технічних рішень дисертаційної роботи захищено патентом України № 114205 C2 «Спосіб обрушування соняшникового насіння» від 10.05.2017. Сфера використання: у вищих навчальних закладах при підготовці фахівців з харчових технологій та технологій переробки сільськогосподарської продукції; у діяльності науково-дослідних інститутів; на підприємствах олійно-жирової галузі.^UObject of research: technology of processing of sunflower seeds of new lines and hybrids; technology of complex processing of sunflower саke; dehulling technology of safflower domestic varieties. Purpose: development of science-based technologies for processing sunflower seeds of modern selection to obtain a husk-free kernel, pressed edible oil, complex processing of sunflower cake and safflower seeds dehulling technology from domestic varieties for production of edible vegetable oil. Physico-chemical, technological and structural-mechanical parameters of sunflower seeds (ordinary, high-oleic hybrid, confectionery) and safflower are performed according to the generally accepted methodologies in the oil and fat industry according to DSTU and ISO standards. The strength of sunflower and safflower seeds was determined on a dynamometric unit. Structural parameters of sunflower and safflower oil were determined via using modern instrumental methods: fatty acid and acylglycerol composition were analyzed by using a Shimadzy gas chromatograph (Japan); composition of sterol fraction - using thin-layer and gas chromatography; vitamin composition -- spectrophotometric and thin-layer filtration. Content of toxic elements was determined by atomic absorption spectroscopy; content of mycotoxins – high-performance liquid chromatography with involvement of two-dimensional thin layer filtration; content of pesticides – gas chromatography and mass spectroscopy; content of benzo(a)pyrene – spectrofluorimetry and high performance liquid chromatography. Oxidative stability of safflower oil was determined using differential scanning calorimetry «The minispec mg 20». Mathematical-statistical methods were used to process experimental data via using application program packages Microsoft Excel, Statistica, GCsolution, Chromatatek-assayer, Mathcad. Theoretical and practical results. Theoretical results: scientific concept of innovative technology for processing oilseeds, which ensures full use of its nutritional potential, was formulated and proved. Practical results -- creating a fundamentally new resource-saving environmentally friendly technology for processing sunflower seeds of modern selection and safflower domestic varieties, which involves dehulling of pre-coolled seeds (in a range of -20… -50°C) with obtaining a husk-free sunflower kernel and kernel fraction of safflower seeds with high degree of dehulling, sufficient to obtain cold-pressed edible oil. Technological schemes of sunflower seeds of modern selection processing, complex technology of sunflower cake processing with receiving of food protein product, oil and antioxidants are developed, and also technological scheme of safflower seeds processing was improved. Tentative specifications of TCU 10.4–3199908465–001–2020 «Safflower edible oil» were also developed and agreed. Novelty of theoretical and technical solutions of dissertation is protected by patent of Ukraine № 114205 C2 «Method of sunflower seeds dehulling» from 10.05.2017. Field of use: institutions of higher education in training of food technology specialists and technology of agricultural products processing specialists; in activities of scientific research institutes; at enterprises of oil and fat industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Сажин Д. С. 
Оптимізація анестезіологічного забезпечення при реконструктивних та естетичних хірургічних втручаннях на молочних залозах / Д. С. Сажин. — Б.м., 2022 — укp.

Попри чималі досягнення світової анестезіології в останні роки, ефективність периопераційної аналгезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах має резерв для оптимізації. Нагальними є питання визначення шляху безпечного знеболювання щодо розвитку побічних ефектів з боку різних систем органів, зокрема, можливих когнітивних наслідків (Zheng J.W., 2017) та порушень якості життя (Satomoto M., 2018), змін центральної та мозкової гемодинаміки (Qin G. et al., 2017).Спосіб анестезії, використовувані препарати у галузі пластичній хірургії молочної залози мають ряд особливостей порівняно із анестезіологічним забезпеченням у практиці загальної хірургії. Зокрема, у малопоточній інгаляційній анестезії щодо застосування севофлурану під час пластичних оперативних втручань існують певні протиріччя: з одного боку, певні дослідники підкреслюють його протективну дію за ішемічно-реперфузійного пошкодження (Claroni C. et al., 2016), кращу, ніж за ін'єкційного введення пропофолу, імунотропну дію (Lim J.A. et al., 2018); з іншого, деякі автори під час застосування севофлурану виявляють певні порушення вищої нервової діяльності, загального самопочуття, побічні ефекти (Chen H.P. et al., 2013; ErbT.O. et al., 2017). Також до уваги потрапляють набираючі популярність методики регіонарних блокад, таких як межфасціальні блоки PECS 1 та PECS 2 (Blanco R.et al., 2012), ефективність яких у порівнянні зі стандартними методами знеболення при різних типах втручань на молочній залозі підлягає подальшому обговоренню (Najeeb HN. et al., 2018).Таким чином, проблема анестезіологічного забезпечення хірургічного втручання щодо протезування молочних залоз є актуальною, а оцінка ефективності периопераційного знеболювання при використанні метода низькопоточної інгаляційної анестезії севофлураном та поліпшення регуляції, забезпечення корекції життєво важливих функцій організму, когнітивної функції, психологічного та вегетативного статусу, є доцільною.Підвищення ефективності периопераційної аналгезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах є тематикою наукових досліджень у передових медичних установах світу (Байда В.Г. та співавт., Київ, Україна; de Paula P.R. et al., США; Enekvist B. et al., 2015, Швеція; Erb T.O. et al., 2017, Швейцарія; Chen H.P. et al., Тайвань; Besir A. et al., Туреччина; Qin G. et al., 2017, Китай; Satomoto M., 2018, Японія тощо).2. Мета роботиПідвищення якості та безпеки анестезіологічного забезпечення під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручаннь на молочній залозі шляхом удосконалення методу периопераційного знеболювання з використанням низькопотокової інгаляційної анестезії севофлураном та модифікованних міжфасціальних блокад.3. Задачі дослідження1. Здійснити порівняльний аналіз ефективності анестезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах;2. Визначити особливості показників метаболічного стану, перебігу післяопераційного періоду у осіб, яким здійснено низькопоточну інгаляційну анестезію севофлураном у поєднанні з опіоїдними анальгетиками або нестероїдними протизапальними препаратами (НПЗП) під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручанях на молочних залозах;3. Дослідити ефективність та безпечність застосування модифікованого PECS блоку під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах;4. Розробити протокол оцінки ефективності анестезії під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.4. Об'єкт дослідженняБольовий синдром; післяопераційна нудота та блювання; когнітивний стан жінок під час реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.5. Предмет дослідженняКлінічні, психосоціальні, когнітивні, нейрофункціональні, метаболічні показники; засоби анестезіологічного забезпечення реконструктивних та естетичних хірургічних втручань на молочних залозах.^UDespite significant advances in global anesthesiology in recent years, the effectiveness of perioperative analgesia during reconstructive and aesthetic breast surgery has room for optimization. There is an urgent need to determine the path of safe analgesia for the development of side effects from various organ systems, in particular, possible cognitive consequences (Zheng JW, 2017) and quality of life disorders (Satomoto M., 2018), changes in central and cerebral hemodynamics (Qin G. et al., 2017).The method of anesthesia, the drugs used in the field of plastic surgery of the breast have a number of features compared to the anesthesia in the practice of general surgery. In particular, there are some contradictions in low-flow inhalation anesthesia regarding the use of sevoflurane during plastic surgery: on the one hand, some researchers emphasize its protective effect in ischemic-reperfusion injury (Claroni C. et al., 2016), better than in others. injection of propofol, immunotropic effect (Lim JA et al., 2018); on the other hand, some authors during the use of sevoflurane find certain disorders of higher nervous activity, general well-being, side effects (Chen H.P. et al., 2013; Erb T.O. et al., 2017). Also gaining attention are the growing techniques of regional blockades, such as interfascial blocks PECS 1 and PECS 2 (Blanco R. et al., 2012), the effectiveness of which in comparison with standard methods of analgesia for different types of interventions on the breast is subject to further discussion (Najeeb HN et al., 2018).Thus, the problem of anesthesia for breast prosthetics is relevant, and the assessment of the effectiveness of perioperative analgesia using low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane and improve regulation, correction of vital functions, cognitive function, psychological, vegetative status.Improving the effectiveness of perioperative analgesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands is the subject of research in advanced medical institutions around the world (Baida VG et al., Kyiv, Ukraine; de Paula PR et al., USA; Enekvist B. et al., 2015, Sweden; Erb TO et al., 2017, Switzerland; Chen HP et al., Taiwan; Besir A. et al., Turkey; Qin G. et al., 2017, China; Satomoto M., 2018 , Japan, etc.).Purpose of workImproving the quality and safety of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the breast by improving the method of perioperative anesthesia using low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane and modified interfascial blockades.Research objectives1. Carry out a comparative analysis of the effectiveness of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands;2. To determine the features of metabolic status, the course of the postoperative period in persons who underwent low-flow inhalation anesthesia with sevoflurane in combination with opioid analgesics or nonsteroidal anti-inflammatory drugs (NSAIDs) during reconstructive and aesthetic surgical procedures;3. To investigate the effectiveness and safety of the modified PECS unit during reconstructive and aesthetic surgical interventions on the mammary glands;4. Develop a protocol for evaluating the effectiveness of anesthesia during reconstructive and aesthetic surgery on the mammary glands.Object of research. Pain syndrome; postoperative nausea and vomiting; cognitive state of women during reconstructive and aesthetic surgical interventions on the mammary glands.The subject of researchClinical, psychosocial, cognitive, neurofunctional, metabolic parameters; means of anesthesiological support of reconstructive and aesthetic surgical interventions on mammary glands.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бадзелюк П. П. 
Конституційно-правові засади регулювання діяльності адвокатури: порівняльно-правове дослідження: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / П. П. Бадзелюк. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парадигми юридико-правового розуміння інституту адвокатури. Сферу дослідження концепції розуміння інституту адвокатури запропоновано розглядати крізь призму таких підходів: підходи до розуміння адвокатури за функціональним призначенням; підходи до розуміння адвокатури крізь еволюційний дискурс; підходи до розуміння адвокатури за допомогою аналізування внутрішнього законодавства держав; підходи до розуміння адвокатури крізь призму міжнародних стандартів.Запропоновано авторське визначення правової категорії «адвокат», під яким необхідно розуміти особу, яка набула спеціальних знань, навичок і умінь та уповноважена чинним законодавством надавати правову допомогу кожному, хто до неї звернеться, в тому числі на безоплатній основі.Сформульовано власне визначення стандартів адвокатської діяльності, під яким слід розуміти сукупність нормативно-правових регуляторів, які включають в себе вимоги, що мають принципове значення для провадження ефективної, справедливої та якісної правової допомоги. Виокремлено основні ролі, якими оперує адвокат в соціумі, а саме: адвокат як посередник; адвокат як захисник людських справ; адвокат як обізнаний.Аргументовано, що під доступом до адвокатської діяльності слід розуміти сукупність процесуально послідовних дій, які включають в себе перевірку знань, навичок та умінь особи, яка виявила намір очолити правозахисний інститут суспільства, що провадяться на засадах незалежності, безсторонності та справедливості.Резюмовано, що із парадигми доступу до правозахисної діяльності випливає низка процедурних елементів, які її взаємно доповнюють. Йдеться про стадії доступу до адвокатської діяльності, під якими автор пропонує розуміти нормативно-урегульовані процедурні елементи, основною метою яких є реалізація права особи на отримання права на зайняття адвокатською діяльністю. Узагальнюючи міжнародний та вітчизняний досвід (США, Німеччина, Велика Британія, Франція, Чехія, Японія, Бельгія, Китай, Австралія), стадії доступу до адвокатської діяльності визначено під кутом таких факторів: освітній фактор, значення якого полягає у здобутті особою певного рівня освіти; кваліфікаційний фактор, основна увага якого зосереджується навколо здобутої особою кваліфікації; випробувальний фактор, який полягає у проходженні особою спеціальної підготовки у вигляді іспитів, тестування тощо з метою виявлення рівня володіння останньою практичними навичками та уміннями із застосування законодавства та отримання свідоцтва, яке засвідчує право особи на зайняття адвокатською діяльністю; фактор «відстоювання», сутність якого полягає у необхідності особи після отримання нею свідоцтва про права на зайняття адвокатською діяльністю пройти процедуру підвищення кваліфікації, закріплення отриманих знань на практиці, іншими словами, процедуру стажування у досвідчених адвокатів.Аргументовано, що під організаційно-правовими формами адвокатської діяльності слід розуміти міру суб’єктивного права адвоката, яке проявляється у можливості вибору форми його подальшої діяльності, котра спрямована на утвердження та захист прав, свобод та інтересів осіб, що провадиться у дусі поваги до законності, рівності, справедливості, а також забезпечення доступності та компетентності.В ході дослідження інноваційної політики України та зарубіжжя встановлено, що під цифровізацією адвокатської діяльності варто розуміти використання інформаційно-телекомунікаційних інструментів під час провадження незалежної професійної діяльності адвоката щодо здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту з метою спрощення та забезпечення доступності.Автором позиціонується, що політика цифровізації адвокатської діяльності спрямована на реалізацію таких ключових моментів, як: скорочення витрат, яке в першу чергу забезпечується аутсорсингом юридичних процесів та альтернативними постачальниками юридичних послуг; адвокатурою в хмарі, тобто електронним адвокатуванням та вирішенням спорів на юридичних онлайн-платформах.Представлено загальне бачення кібербезпеки адвокатської діяльності, під якою запропоновано розуміти стан безпеки, за якого нейтралізуються будь-які посягання на інформацію, яка є предметом адвокатської діяльності, забезпечуючи конфіденційність, цілісність та доступність.Запропоновано сферу діджиталізації та цифровізації адвокатської діяльності для подальших змістовних та модернізованих досліджень, у тому числі щодо правового регулювання надання юридичних послуг, удосконалення механізму онлайн врегулювання спорів, електронного судівництва та інших нагальних питань.^UIn the dissertation work the research of constitutional and legal regulation of professional sport in Ukraine is carried out. Theoretical and practical problems of normative-legal regulation are determined and the directions of its improvement are worked out.It is investigated that economic factors have become the main prerequisite for the emergence and development of such a specific and dynamic social phenomenon as professional sports.The foreign experience of constitutional and legal regulation of professional sports is considered, the peculiarities of functioning of European, American and Asian-African models of professional sports are outlined. The constitutions and normative legal acts of the countries of the world on the subject of legal regulation of physical culture and sports are studied. At the present stage in many states there is a clear system of organization of constitutional and legal regulation of professional sports on the basis of the inclusion in the constitution of relevant provisions, which are supplemented by legislation, adopted at different levels, and regulate the life of the system of physical culture and sports in accordance with their own needs.The expediency of introducing the European model of professional sports in Ukraine is substantiated. At the same time, in order to build an effective system of constitutional and legal regulation of this area of public relations, it is necessary to rationally use the fundamental principles of the American model of professional sports.Modern and new scientific approaches to the conceptual and categorical apparatus of the Institute of Professional Sports have been identified and developed. It is pointed out that the problem of legal terminology is insufficiently regulated, the absence of definitions of the conceptual apparatus in the field of sports activities in the texts of the Constitution of Ukraine and the basic laws of foreign countries has been established.The question of classification of sport, the influence of the peculiarities of its individual varieties on the problem of defining this definition at the legislative level is considered. The comparative analysis is carried out and the characteristic features and essential differences of the categories «professional sport», «sport of higher achievements», «Olympic sport», «amateur sport» are determined. The author's definition of the concepts «sport», «professional sport», «professional athlete» is offered.Scientific approaches to the interpretation of the legal status of a person are analyzed in detail. The concept and main types of legal status of a professional athlete are substantiated. The constitutional and legal status is indicated as a source for other types of legal status of a professional athlete.The integral components of the legal status of a professional athlete have been studied - the subjective rights of a professional athlete, the legal obligations of a professional athlete and guarantees of compliance with his subjective rights and performance of legal duties. The most important constitutionally enshrined specific subjective right of professional athletes, the right to work, is analyzed.The concept of risk in law is studied. The concept of «sports risk» as a kind of social risk is analyzed; its features are clarified, the subject, object and subject are indicated. The necessity of immediate settlement of the problem of risks as a direct violation of the Constitution of Ukraine at the level of national legislation is substantiated; expediency of establishing criminal liability for doping and any actions related to it (storage, manufacture, sale, transportation, etc.).The mechanism of legal regulation of the realization of the rights of professional athletes is analyzed in detail. Restrictive measures in this area of public activity are considered. The restriction of the constitutional rights of professional athletes is pointed out.The main historically determined deterrent element of the sphere of professional sports in Ukraine - its autonomy (partial independence), which was manifested by the direct recognition at the state level of local regulations, decisions and rules of international sports NGOs.The inconsistency of local regulations with the provisions of the Constitution of Ukraine and other national legislation has been proved. The expediency of creating a separate specialized arbitration center - a permanent arbitration court in the field of sports - is substantiated. The main directions of improving the constitutional and legal regulation of professional sports in Ukraine are formulated: allocation of sports law in a separate branch of law and adoption of a special Law of Ukraine «On Professional Sports», which will form common principles and comprehensive approach to regulating relations in this area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сергійчук Р. В. 
Малоінвазивна перкутанна нефролітотрипсія без нефростомії: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. В. Сергійчук. — Б.м., 2023 — укp.

Сечокам’яна хвороба є одним із найбільш розповсюджених захворювань.Захворюваність уролітіазом у світі досягає 2-5%, а пацієнти з СКХ складають30-45% всього контингенту урологічних стаціонарів, і з них нефролітіазомхворіють близько 50%. СКХ може перебігати з явищами гострого та хронічногопієлонефриту, частими рецидивами, що у свою чергу призводить довиникнення ниркової недостатності, інвалідизації та смертності .Виходячи з цього, метою нашої роботи стало підвищення ефективностілікування сечокам'яної хвороби шляхом малоінвазивної перкутанноїнефролітотрипсії. Відповідно до поставлених завдань на кафедрі урологіїНаціонального медичного університету охорони здоров’я України ім. П.Л.Шупика в роботі було досліджено 190 випадків захворювання сечокам’яноюхворобою при котрих були виявлені конкременти нирки та верхньої третинисечовода розмірами до 30 мм. Всім пацієнтам було проведено оперативнелікування – міні-черезшкірна нефролітотрипсія на базі урологічного відділенняКиївської обласної клінічної лікарні.Пацієнтів було розподілено на 3 групи: І контрольна група (n = 102), девиконано міні-ПНЛ за стантартною методикою зі встановленням нефростоми,ІІ (n = 47) та ІІІ (n = 41) експерементальні групи, котрим проводили операції забезнефростомною та бездренажною методиками відповідно.Серед всіх 190 пацієнтів чоловіків було 98 осіб, що склало 51,58 %, ажінок 92 осіб, і відповідно, 48,42 %. Вік пацієнтів, котрі були прооперовані,варіював від 18 до 74 років, в своїй більшості хворіло працездатне населення,віком від 18 до 60 років – 154 (81,05 %) пацієнтів.3Обстеження пацієнтів проводилось згідно сучасних стандартів тарекомендаціями Європейської асоціації урологів, і включало в себе дані скаргхворого, збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторні методи обстеження,сонографічне обстеження, променеві методи – оглядова та екскреторнаурографія, комп’ютерна томографія.В даному дослідженні було виконано: 102 (53,68 %) міні – ПНЛ, котразакінчувалась стандартною методикою; 47 (24,73 %) міні – ПНЛ, при котрій невстановлювалась нефростома, а лише JJ - стент; 41 (21,57 %) та міні – ПНЛ,після якої дренування нирки не проводилось. При даних операціяхвикористовувався ендоскопічний інструментарій фірми Karl Storz (Німеччина);УЗ апарат Aloka SSD (Японія); лазерний контактний літотриптор Н-20 Dornier(Франція) та Lumenis Versa Pulse Power Suite 20w (Ізраїль); пневматичнийконтактний літотриктор Karl Storz (Німеччина); цифрова рентгенівська система(Siemens, Німеччина); рентгенпрозорий багатофункціональний операційнийстіл (Mquet, Німеччина).Стандартна методика проведення міні-черезшкірної нефролітотрипсіїнайчстіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (42,16 %), потім по частотіслідували 25-44 (37,25 %) років, далі пацієнти віком 60-74 (15,69 %) років, анайменша по частоті група 18-24 (4,9 %) років. Безнефростомна методикапроведення операції найчастіше проводилась пацієнтам у віці 45-59 (40,43 %)років, потім по частоті слідували пацієнти віком 25 - 44 (27,66 %) років, 60-74(23,4 %) років, а найменша по частоті група 18 - 24 (8,51 %) років. Повністюбездренажна методика виконувалась у найбільшій кількості пацієнтам у віці 45- 59 років (39,02 %) та 25-44 (34,15 %) років, наступним по частоті слідувалипацієнти віком 60 - 74 років (21,95 %), а в групі 18-24 (4,88 %) років проведенонайменшу кількість операцій.На правій нирці було виконано 103 (54,22 %), на лівій нирці – 87 (45,78%) операцій. При цьому конкременти найчастіше знаходились в мисці нирки 80(42,11 %) та в верхній третині сечовода 47 (24,74 %), потім за частотою камені4знаходились в нижній чашці нирки 40 (21,05 %), і були в найменшій кількості усередній та верхній чашках, що склало 12 (6,32 %) та 11 (5,78 %) відповідно.Оперативне лікування проводилось з використанням провідниковоїанестезії у 187 (98,42 %) пацієнтів, або ендотрахеального наркозу 3 (1,58 %)пацієнтів. Операція проводилась в стандартному положенні пацієнта на животіу 185 (97,37 %) пацієнтів, та в пложенні на спині у 5 (2,63 %) пацієнтів.В І групі доступ через нижню чашку виконувався в 65 (63,72 %)випадках, через середню в 25 (24,5 %) і через нижню в 12 (11,76 %) випадках. ВІІ групі доступ виконувався через нижню чашку в 36 (76,59 %), середню 9(19,14 %), верхню 2 (4,25 %), В ІІІ групі доступ виконувався через нижнючашку в 34 (82,93 %) випадках, через середню в 7 (17,07 %), через верхнючашку доступ не здійснювався. Робимо висновок, що у всіх групах доступ донирки здійснювався через нижню чашку, яка є найбільш зручною для хірурга, іпри виконанні пункції ризик травмувань сусідніх органів зводиться домінімуму.^UUrolithiasis is one of the most common diseases. The incidence of urolithiasishas reached 2-5% of the global population, and patients with urolithiasis account for30-45% of all urological inpatients with around 50% of them suffering fromnephrolithiasis. Urolithiasis is manifested by acute and chronic pyelonephritis, andfrequent relapses, which in turn leads to kidney failure, disability, and mortality.Based on the above, the aim of our study was to enhance the efficacy oftreating urolithiasis by using minimally invasive percutaneous nephrolithotripsy. Inaccordance with the goals set at the Department of Urology of Shupyk NationalHealthcare University of Ukraine the study analyzed 190 cases of urolithiasis. Thefindings indicated the presence of calculi of the kidney and the upper third of theureter up to 30 mm in size. All patients underwent operative treatment, namely minipercutaneous nephrolithotripsy at the Department of Urology of the Kyiv RegionalClinical Hospital.Depending on the method of mini-percutaneous nephrolithotripsy, thefollowing 3 groups of patients were distinguished. The main Group I (n = 102),which underwent mini-PNL according to the standard technique with the installationof a nephrostomy, the II (n = 47) and III (n = 41) control Groups, which wereoperated on without nephrostomy and without drainage, respectively.Out of a total of 190 patients, there were 98 men, which accounted for 51.58%,and 92 women, and respectively, 48.42%. The age of the patients who underwentsurgery ranged from 18 to 74 years. The majority of the patients were working-agepopulation aged 18 to 60 years – 154 individuals (81.05%).9Examination of patients was carried out in accordance with modern standardsand recommendations of the European Association of Urologists, and included dataon patient complaints, anamnesis collection, physical examination, laboratorymethods of examination, sonographic examination, radiation methods - inspectionand excretory urography, computer tomography.In this study, the following procedures were performed: 102 (53.68 %) miniPCNL completed with a standard procedure; 47 (24.73 %) mini-PCNLs without anephrostomy tube but with a JJ stent insertion and 41 (21.57 %) total tubeless miniPNLs. During the surgeries the following instruments were used: endoscopicinstruments from Karl Storz (Germany); Aloka SSD ultrasound machine (Japan);Dornier H20 laser contact lithotripter (France) and Lumenis Versa Pulse PowerSuite20w (Israel); Karl Storz pneumatic contact lithotripter (Germany); digital radiographysystem (Siemens, Germany); radiolucent multifunctional surgical table (Maquet,Germany).The standard mini-percutaneous nephrolithotripsy technique was mostfrequently performed on patients aged 45-59 (42.16 %) and 25-44 years (37.25 %),followed by those aged 60-74 years (15.69 %), and least frequently in the 18-24 agegroup (4.9 %). The tubeless procedure was most often performed on patients aged 45-59 (40.43 %), followed by those aged 25-44 (27.66 %) and 60-74 (23.4 %) years, andthe least frequent age group is older than 18-24 (8.51 %). The total tubelessprocedure was performed in the largest number of patients aged 45-59 (39.02 %) and25-44 (34.15 %) years, followed by patients aged 60-74 years (21.95 %), and the 18-24 (18.24 %) age group underwent the least amount of surgeries.103 (54.21%) operations were performed on the right kidney, 87 (45.78%) onthe left kidney. At the same time, calculi were most often located in the kidney bowl80 (42.11%) and in the upper third of the ureter 47 (24.74%), then the stones weremost often located in the lower kidney cup 40 (21.05%) and were in the smallestamount in the middle and upper cups, which was 12 (6.32%) and 11 (5.78%),respectively.10Operative treatment was carried out using conductive epidural or spinalanesthesia in 187 (98.42%) patients, or endotracheal anesthesia in 3 (1.58%) patients.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Зінько Л. А. 
Системи Hf–Re–{Al, Si}: фазові рівноваги, кристалічні структури та властивості фаз.: автореферат дис. ... д.філософ : 102 / Л. А. Зінько. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі вперше побудовано ізотермічні перерізи діаграм стану систем Hf–Re–Al і Hf–Re–Si при 1000 °С у повних концентраційних інтервалах і визначено кристалічні структури тернарних сполук. Встановлено існування нової сполуки Hf5Re2Al2 зі структурою типу Hf5CuSn3. Визначено області протяжності для трьох твердих розчинів зі структурою типу MgZn2. Виміряно значення мікротвердості фаз і встановлено, що вона зростає зі збільшенням вмісту ренію в них. Виконано розрахунки функції розподілу електронної густини сполук HfRe2 і HfAl2 та змодельованої впорядкованої фази Hf(Re0,5Al0,5)2, що вказують на металічний тип провідності у них. Визначено вплив природи p-елемента на характер температурних залежностей коефіцієнта термо-е.р.с. та електроопору фаз зі структурою типу MgZn2. Показано, що електродні матеріали на основі зразків системи Hf–Re–Al піддаються оборотному електрохімічному гідруванню/дегідруванню. Це реалізовано виконанням поставлених завдань дисертаційної роботи: проведенням ґрунтовного аналізу літературних відомостей, синтезом сплавів, здійсненням фазового, структурного і кристалохімічного аналізів, вимірюванням хімічних та фізичних властивостей, виявленням закономірностей утворення тернарних фаз та їхніх властивостей. Отримані експериментальні дані про характер взаємодії компонентів у системах Hf–Re–{Al, Si}, структури та властивості фаз, що утворюються в цих системах, є важливими для неорганічного матеріалознавства. Результати можна використати як довідниковий матеріал для прогнозування діаграм стану систем та структури нових інтерметалідів. Діаграми стану будуть внесені в базу даних ASM Alloy Phase Diagram Database (США, Швейцарія, Японія). Кристалографічні параметри тернарних фаз поповнять базу даних Pearson’s Crystal Data (США, Швейцарія).^UIn this dissertation complete isothermal sections of the phase diagrams of the Hf–Re–Al and Hf–Re–Si systems at 1000 °С were constructed for the first time and the crystal structures of all of the ternary compounds were determined. The existence of a new Hf5Re2Al2 compound with a Hf5CuSn3-type structure was established. The homogeneity regions were determined for three solid solutions with MgZn2-type structure. The microhardness of the phases was measured, and it was established that it increases with increasing rhenium content. Calculations of the electron density distribution function of the compounds HfRe2 and HfAl2 and the simulated ordered phase Hf(Re0.5Al0.5)2 were performed, indicating metallic type of conductivity. The effect of the nature of the p-element on the temperature dependencies of the thermo-e.m.f. coefficient and electrical resistivity of the phases with MgZn2-type structures was analyzed. It was further shown that electrode materials based on samples of the Hf–Re–Al system undergo reversible electrochemical hydrogenation/dehydrogenation. It was realized by fulfilling the tasks of the dissertation: conducting a thorough analysis of literature, synthesizing alloys, performing phase, structural and crystal chemical analyses, measuring chemical and physical properties, identifying regularities of formation of ternary phases and their properties. The obtained experimental data on the nature of the interaction of components in the Hf–Re–{Al, Si} systems, the structures and properties of the phases formed in these systems are important for inorganic materials science. The results can be used as a reference material for predicting the phase diagrams of systems and the structure of new intermetallics. Phase diagrams will be entered into the ASM Alloy Phase Diagram Database (USA, Switzerland, Japan). The crystallographic parameters of the ternary phases will complement the database of Pearson’s Crystal Data (USA, Switzerland).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Луців Р. С. 
«Розумне місто» як вектор урбаністичної трансформації у глобальному економічному середовищі: автореферат дис. ... д.філософ : 292 / Р. С. Луців. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано авторське вирішення важливого завдання, що полягає у розвитку теоретичних засад становлення та розвитку «розумних міст» як вектору урбаністичної трансформації глобального економічного середовища. В роботі визначено трансформаційний вплив таких новітніх інформаційно-комунікаційних технологій як великі дані, Інтернет речей, штучний інтелект, машинне навчання, мобільний Інтернет 5G, хмарні технології, блокчейн, глобальна система позиціонування, безпілотні літальні апарати на базові економічні процеси життєдіяльності сучасного міста. В процесі оцінювання впливу цифрових технологій на процес урбанізації у дисертації сформульовано та емпірично підтверджено авторську гіпотезу стосовно вирішальної ролі цифровізації задля вирішення економічних, соціальних та екологічних проблем урбанізованого глобального середовища через становлення та розвиток «розумних» міст. Здійснено систематизацію основних концепцій «розумного міста». Підкреслено дуальний підхід до трактування «розумного» міста через поєднання «розумного» муніципалітету та «розумних» мешканців, що створює синергетичний ефект для його прискореного розвитку.В роботі з’ясовано, що у ХХІ ст. розпочалося будівнициво «розумних міст» нового концепту (Неома – Саудівська Аравія; НАСа – Єгипет; Телоси – США; Вувен Сіті – Японія). Доведено, що новітній концепт «розумного міста» ґрунтується на трьох принципах: «людиноцентричності», повазі та визначенні пріоритетів і вподобань людей; «живій лабораторії» («living laboratory»), яка забезпечує безперебійне тестування нових технологій у реальному світі.В результаті аналізу практики становлення «розумних» міст Україні виявлено зростання зацікавленості впровадження сучасних технологій та інновацій у муніципальне управління. В роботі виокремлено групи міст України щодо впровадження ними елементів та ініціатив «розумного міста», результати цього дослідження можуть бути використані урядом України у процесі післявоєнної відбудови.^UIn the dissertation, a theoretical generalization was made and an author's solution to an important task was proposed, which consists in the development of the theoretical foundations of the formation and development of "smart cities" as a vector of urban transformation of the global economic environment.The work defines the transformative impact of the latest information and communication technologies such as big data, the Internet of Things, artificial intelligence, machine learning, 5G mobile Internet, cloud technologies, blockchain, global positioning system, unmanned aerial vehicles on the basic economic processes of life in a modern city. In the process of evaluating the impact of digital technologies on the urbanization process, the author's hypothesis was formulated and empirically confirmed in the dissertation regarding the decisive role of digitalization in solving the economic, social and environmental problems of the urbanized global environment through the formation and development of "smart" cities.The main concepts of the "smart city" were systematized. A dual approach to the interpretation of a "smart" city through the combination of a "smart" municipality and "smart" residents is emphasized, which creates a synergistic effect for its accelerated development.The work revealed that in the 21st century the construction of "smart cities" of a new concept began (Neoma - Saudi Arabia; Nasa - Egypt; Telos - USA; Woven City - Japan). It has been proven that the newest concept of a "smart city" is based on three principles: "people-centeredness", respect and determination of people's priorities and preferences; "living laboratory" ("living laboratory"), which provides uninterrupted testing of new technologies in the real world.As a result of the analysis of the practice of creating "smart" cities in Ukraine, an increase in interest in the implementation of modern technologies and innovations in municipal management was revealed.The paper singles out groups of cities of Ukraine regarding their implementation of the elements and initiatives of the "smart city", the results of this study can be used by the government of Ukraine in the process of post-war reconstruction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського