Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (870)Книжкові видання та компакт-диски (462)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>K=САПР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Коваленко Е.О. 
Позаклітинні лектини бактерій роду IBacillus/I: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.07 / Е.О. Коваленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.39 лектини

Рубрики:

      
2.

Пархоменко А.В. 
Розробка комплексних моделей елементної бази МЕА для систем автоматизації проектування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.В. Пархоменко ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено розв'язанню актуальної наукової задачі - розробці комплексниїх моделей елементної бази мікроелектроної апаратури і методики ідентифікації їх параметрів для розширення математичного та інформаційного забеспечення САПР. У роботі захищається оригінальна методика створення комплексних фізико-топологічних моделей елементів, яка може бути застосована в практиці інженерного проектування при побудові моделей напівпровідникових приладів та інтегральних мікросхем. Розробка та практичне впровадження в підсистему МАЕС-П комплексних моделей напівпровідникового діолу, біполярного та МДН-транзисторів, операційного підсилювача, а також програмно-методичного комплексу ідентифікації параметрів моделей дозволило підвищити ефективність цього програмного забеспечення і точність моделювання електричних та теплових процесів, які спільно відбуваються в апаратурі. Результати роботи впроваджено в промисловості і в начальному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.1с116

      
3.

Курченко І.М. 
Морфолого-культуральні та фізіологічні особливості IFusarium oxysporumD (Schlecht.) Snyd. et Hans. sensu. lato: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / І.М. Курченко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Робота присвячена вивченню ряду морфолого-культуральних та фізіологічних ознак штамів F.oxysporum, вилучених з грунту та зернових культур різних регіонів України. Статистично доведена більша мінливість морфології макро- та мікроконідій грунтових штамів порівняно з рослинними. Ознака ширини макро- і мікроконідій більш стабільна, ніж їх довжина. Виявлена значна фітотоксична активність всіх штамів F.oxysporum. Дослідження активності ряду ферментів популяцій F.oxysporum виявило, що у штамів, вилучених з рослинних субстратів, провідна роль належала гідролітичним ферментам, а у грунтових штамів активнішими були окисно-відновні. Вперше встановлена здатність вивчених штамів адаптуватися до широкого діапазону концентрацій джерел вуглецю в середовищі. Це пояснює легкий перехід всіх вивчених штамів від оліготрофії до сапротрофії та паразитизму. Отримані дані про здатність кожного з штамів F.oxysporum поєднувати ознаки r- і К-типів життєвої стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У521.571,022

      
4.

Осипенко В.І. 
Підвищення продуктивності та точності розмірної електроерозійної обробки на вирізних верстатах з ЧПК: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / В.І. Осипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню основних чинників, які визначають точність обробки, рівень та ефективність використання потужності, що вводиться в міжелектродний проміжок (МЕП) при електроерозійному дротяному різанні на вирізних верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК). Встановлені експериментальні, аналітичні та узагальнені залежності, які дозволяють виявити взаємозв'язок конструктивних характеристик технологічних систем електроерозійних вирізних верстатів (ЕЕВВ) та фізико-технологічних параметрів процесу різання, визначити теплові та гідродинамічні умови безобривної обробки при максимальній продуктивності знімання металу. Це надало можливість сформулювати вимоги та науково обгрунтувати рекомендації по проектуванню вузлів верстатів, розробити методику розрахунку параметрів технологічних процесів виготовлення широкого спектра деталей інструментального виробництва. Основні результати досліджень дозволили модернізувати електроерозійні вирізні дротяні верстати СЕЛД-02 і СЕЛД-03, забезпечити постачання споживачам систем автоматизованого проектування технологічних процесів електроерозійної обробки (САПР ТП ЕЕО) та розробити конструкції основних вузлів макета чотирикоординатного ЕЕВВ СЕЛД-04.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52

Рубрики:

      
5.

Підвальнюк В.М. 
Порушення мікробіоценозу піхви і його корекція при використанні внутрішньоматкових контрацептивів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Підвальнюк ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості мікробіоценозу піхви у здорових користувачів внутрішньоматкових засобів контрацепції та пацієнток із запальними захворюваннями органів малого тазу. Досліджено стан імунітету залежно від ступеня вираженості дисбіотичних порушень. Розроблено раціональний комплексний метод корекції порушеного мікробіоценозу піхви з використанням гідролазерного ендовагінального опромінення. У процесі дослідження встановлено високий ступінь ризику розвитку запальних процесів придатків матки у жінок не лише з порушеним мікробіоценозом піхви, але й з порушеними параметрами системного та локального імунітету. На підставі отриманих даних визначено, що глибина порушень клітинного і гуморального імунітету, неспецифічної імунорезистентності та місцевого захисту корелює зі ступенем виразності дисбіозу та тяжкістю перебігу запального процесу. Розроблено й апробовано диференційований комплексний метод лікування та профілактики дисбіозів у користувачів внутрішньоматкових засобів, який передбачає використання гідролазерного ендовагінального опромінення (ГЛЕВО) в комплексі з застосуванням розчинів, які сприяли більш швидкому відновленню нормального біоценозу піхви. Метод базується на врахуванні етіологічного фактора та ступеня обсіменіння, кількості патогенних асоціантів, вираженості імунних порушень і присутності сапрофітної флори на слизових оболонках піхви. У разі дисбіозів і вагінітів з вираженими порушеннями та клінічними проявами, санація піхви проводиться за допомогою ГЛЕВО з використанням дезінфікуючих розчинів - "Бетадін" і "Гіпохлорит" натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р714.61
Шифр НБУВ: РА312573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вуштей О.А. 
Програмована технічна підготовка виробництва рукавичок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / О.А. Вуштей ; Київс. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання автоматизації проектування технічної підготовки виробництва рукавичкових виробів. Проаналізовано дослідження з програмованого проектування виробів у легкій промисловості, що дозволило виявити загальні принципи побудови САПР, послідовність та шляхи вирішення кола завдань, що тільки частково враховано та використано у рукавичковому виробництві. Доведено, що питання системного дослідження та розробки методу автоматизованого проектування технічної підготовки не цілком вирішено. З метою правильного обліку фізико-механічних властивостей шкір проведено експерименти щодо технологічних процесів зволоження та перетягування. Розраховано коефіцієнти нерівномірності К та визначено коригувальні коефіцієнти тягучості рукавичкових шкір. Коригувальні коефіцієнти введено в програму проектування рукавичок, що дає можливість на етапі конструювання враховувати властивості конкретних партій шкір. На основі переходу на нові автоматизовані методи проектування рукавичок встановлено імплікаторний зв'язок між конструктивними та технологічними контурами деталей рукавичок. Розроблено математичну модель та алгоритми процесу проектування виробів. Складено програму для побудови деталей рукавички на ЕОМ. Проаналізовано систему технічної підготовки виробництва, в яку входить, крім конструкторської, підсистема технологічної підготовки. Досліджено та виділено ознаки конструкції виробу. Створено математичну модель процесу виробництва та укрупнений алгоритм вибору раціонального технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М564.7-6
Шифр НБУВ: РА311423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Коваль Г.М. 
Систематика та біологія бактерій роду Klebsiella: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Г.М. Коваль ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Встановлено, що за складом поліамінів і клітинних жирних кислот і особливостями метаболізму K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca більш близькі, ніж K. pneumoniae subsp. rhinoscleromatis і K. pneumoniae subsp. ozaenae, до K. pneumoniae subsp. pneumoniae. Наведені дані свідчать не на користь включення K. rhinoscleromatis і K. ozaenae у вид K. pneumoniae як підвидів. Суттєві відмінності у складі жирних кислот ліпополісахаридів K. pneumoniae subsp. pneumoniae, з одного боку, і K. planticola, K. terrigena і K. oxytoca, з іншого, підтверджують наявність певної філогенетичної відстані між ними і обгрунтовують виділення сапрофітних клебсієл в окремі види. У сапрофітних клебсієл виявлено антилізоцимну активність і ентомопатогенні властивості. Досліджено ряд аспектів стимулюючої дії клебсієл на ріст і розвиток корисних рослин. Встановлено присутність у штамів всіх видів клебсієл антигенів мімікрії (споріднених з еритроцитами людини) та їх втрату за умов вирощування у тканинах рослин. Одержані дані доповнюють уявлення про механізм адаптації клебсієл до екологічних ніш та їх пластичність як патогенів і асоціантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.18*80,022 + Е422.151.18*99,022
Шифр НБУВ: РА309986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Соломко Т.Ю. 
Технологічне забезпечення точності виготовлення корпусних деталей важкого машинобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Т.Ю. Соломко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Виявлено закономірності впливу основних технологічних чинників на залишкові напруги та деформації деталі у процесі механічної обробки. Запропоновано аналітичні залежності, які встановлюють взаємозв'язок між параметрами залишкових напруг і деформацій та величиною припуску, а також алгоритм розрахунку раціонального припуску на механічну обробку з урахуванням величини жолоблення деталі. На базі розробленої методики створено підсистему розрахунку даного припуску на механічне опрацювання, що є складовою інтерактивної системи САПР ТП "АГАТ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.148.1-1
Шифр НБУВ: РА309749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Харченко К.В. 
Розробка засобів паралельного розв'язку систем лінійних рівнянь в САПР схемотехнічного моделювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / К.В. Харченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 12 с. — укp.

Запропоновано модифікацію паралельного блочно-діагонального методу з обрамленням розв'язку лінійних розріджених систем рівнянь для кластерів однопроцесорних комп'ютерів на локальній обчислювальній мережі. Досліджено прискорення рішення блочно-діагонального методу з обрамленням у разі збільшення кількості діагональних блоків з урахуванням властивостей розріджених матриць. Використано ефект надлишку в кластерному алгоритмі Санджовані - Вінсентеллі для рівномірного розподілу матриці на блоки відповідного розміру. Наведено новий ефективний алгоритм завантаження процесорів для паралельного блочно-діагонального методу з обрамленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.912-018
Шифр НБУВ: РА312222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Назар А.В. 
Розробка методів та засобів для побудови автоматизованої системи технологічного проектування кристалів напівпровідникових ІС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / А.В. Назар ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки САПР маршрутів формування кристалів ІС. Розроблено методи виділення фактуальних знань і засоби синтезу моделей і алгоритмів прийняття технологічних рішень на рівні експертів для структуризації та формалізації задач з високим рівнем невизначеності вихідної системи оцінок і процедури проектування. На прикладі розв'язання задач генерації технологічних маршрутів формування кристала ІС та синтезу алгоритму його аналізу з врахуванням особливостей перетворень в об'ємі кристала й обладнанні, можливостей детермінованих і логіко-семантичних моделей організації даних процесів, доведено практичну цінність запропонованого підходу для побудови гібридних САПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844.15-02-5-05
Шифр НБУВ: РА309820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тігарєв В.М. 
Автоматизоване формування спряжених поверхонь вищих кінематичних пар: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.М. Тігарєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено автоматизоване визначення параметрів та формування спряжених лінійчатих поверхонь вищих кінематичних пар із лінійним дотиком. Запропоновано геометричний спосіб визначення діапазонів зміни параметрів складних рухів. Зазначений спосіб дозволяє здійснити оптимізацію параметрів спряжених лінійчатих поверхонь. За допомогою геометричного способу розроблено автоматизоване визначення параметрів спряжених поверхонь на базі діаграм кінематичного гвинта. Знайдені параметри використовуються з метою автоматизованого формування спряжених поверхонь. Апробовано автоматизований метод визначення параметрів характеристики та формування спряжених поверхонь. Наведено підсистему моделювання спряжених поверхонь вищих кінематичних пар, яка включає в себе визначення необхідних параметрів та формування даних поверхонь. Підсистему реалізовано у вигляді додатка до САПР AutoCAD R14.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.2 + К42с116
Шифр НБУВ: РА310673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Прокопенко М.В. 
Прогнозування в САПР ДВЗ тривалої міцності камер згоряння поршнів при експлуатації форсованих швидкохідних дизелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / М.В. Прокопенко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Спрогнозовано в САПР тривалу міцність поршнів форсованих швидкохідних дизелів з урахуванням моделі їх експлуатації. Отримано емпіричні залежності для визначення граничних умов 3-го роду за різних режимів роботи швидкохідних дизелів, в тому числі і камер згоряння різного типу, що дозволяє прогнозувати тепловий стан поршнів з потрібною точністю. Розроблено методику та комплекс програм для визначення в САПР теплонапруженого стану поршнів швидкохідних форсованих дизелів. Запропоновано методику оцінки тривалої міцності особливо теплонавантаженої зони кромки КЗ з урахуванням комплексного впливу процесів утомленості та повзучості на процес накопичення руйнівних пошкоджень. Обгрунтовано методику оцінки ефективності використання різних конструктивних заходів щодо тривалості міцності поршнів. Наведено результати оцінки впливу режимних і конструктивних факторів на тривалу міцність поршнів з урахуванням конкретної прийнятої моделі експлуатації двигуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О354-041-02
Шифр НБУВ: РА314020 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
13.

Сапронов Ю.В. 
Ефективні опори високовольтних ліній електропередачі для України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ю.В. Сапронов ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2001. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до розробки ефективних конструктивних форм опор повітряних ліній електропередачі відповідно до запропонованої розрахункової моделі повітряної лінії, як єдиної системи з проміжними опорами портального типу. Наведено методику визначення аварійних навантажень на елементи повітряних ліній з портальними проміжними опорами. Дійсні аварійні навантаження на проміжні опори повітряних ліній електропередачі напругою (35 - 110) кВ визначено за допомогою системи автоматизованого проектування, виконаної за розробленою методикою. Проведено числові та експериментальні дослідження напружено-деформованого стану елементів повітряних ліній електропередачі. На підставі проведених досліджень розроблено нові конструкції ефективних опор повітряних ліній електропередачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з279-043.3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Володченко В.В. 
Підвищення продуктивності токарних верстатів з ЧПК на основі синтезу групових інструментальних налагоджень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.В. Володченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано методику автоматизованого групування деталей-тіл обертання для обробки на токарських верстатах з числовим програмним комплексом (ЧПК) з проектуванням відповідним групам інструментальних налагоджень. На базі синтезу значень конструктивних параметрів різальних інструментів відповідних значенням конструктивно-технологічних параметрів деталей, що формуються в групи, здійснено проектування групових налагоджень. Відповідності значень параметрів різального інструменту та деталей визначено рангами відповідностей параметрів різального інструменту умовам формоутворення елементарних поверхонь деталей та експлуатаційним характеристикам інструмента в процесі обробки цих поверхонь. На підставі запропонованої методики розроблено систему автоматизованого проектування групових налагоджень (САПР ГУ) як програмно-технологічний комплекс, що дозволяє реалізувати методику за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52-021.82
Шифр НБУВ: РА315240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стрельцов О.В. 
Активні RC-фільтри високого порядку зі зворотними зв'язками для систем керування та контролю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Стрельцов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Висвітлено питання створення схем активних фільтрів високого порядку для підвищення ефективності САК, точності обробки сигналів від датчиків із формування сигналів керування, а також виключення впливу на дані сигнали дестабілізуючих чинників (перешкод). Особливу увагу приділено задачі одержання найкращого варіанта даної структури ARC-ланцюга високого порядку зі зворотними зв'язками за умов зберігання її топології та схемної функції, зручності виготовлення її в інтегральному виконанні, розрахунку та настроювання таких схем за умов виробництва. Підготовлено математичний і алгоритмічний базис для комбінованого параметричного синтезу ARC-ланцюгів високого порядку. Розроблено програми для етапів топологічної та компонентної реалізації активних RC-ланцюгів високого порядку. Результати запропонованих рішень підтверджено математичним і схемотехнічним моделюванням за допомогою САПР PSPICE.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-043
Шифр НБУВ: РА314236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
16.

Петров Д.В. 
Мережева система теплового проектування МЕП, багатоваріантних стосовно конструктивно-технологічного виконання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / Д.В. Петров ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі нових підходів до проектування розроблено мережеву систему теплового проектування мікроелектронних пристроїв, багатоваріантних стосовно конструктивно-технологічного виконання, яка забезпечує ефективне розв'язання актуальних задач теплового проектування, базується на сучасних комп'ютерних технологіях. Наведена система має відкриту розподілену архітектуру, побудовану на базі кросплатформної технології розподілених обчислень CORBA, що забезпечує доступ для великої кількості користувачів до ресурсів системи через локальну мережу та мережу Інтернет, спільний інформаційний простір для всіх користувачів системи, розподілення обчислень в локальній мережі, а також інформаційну інтеграцію з зовнішними САПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з844.1-02-5-05
Шифр НБУВ: РА320188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Гутиря С.С. 
Системна оцінка технічного рівня і управління якістю передач зачепленням при проектуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.02 / С.С. Гутиря ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 36 с. — укp.

Наведено об'єктивну оцінку технічного рівня й управління якістю проектних варіантів силових передач зачепленням. Розроблено теорію системного відображення множини фізично-інформаційних ознак якості виробів машинобудування згідно з цілями проектування. Обгрунтовано універсальну математичну модель для здійснення багатокритеріальної оцінки технічного рівня передач зачепленням та їх структурних компонентів (елементів зачеплення, валів, опору, корпусів, систем мащення й охолодження). На базі матричних і графових моделей для інженерних розрахунків, а також адаптації та модульної інтеграції до складу САПР викладено системні методи технічного удосконалення якості передач зачепленням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445-02
Шифр НБУВ: РА317883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Копилов Є.П. 
Взаємодія мікроорганізмів кореневої зони ярого ячменю з біоагентами мікробних препаратів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Є.П. Копилов ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено видовий склад мікроміцетів лучно-чорноземного грунту в кореневій зоні ярого ячменю та їх взаємодію з Chaetomium cochliodes. Показано, що C. cochliodes виявляє високу антагоністичну активність щодо більшості сапротрофних і, особливо, фітопатогенних грибів, що уражають кореневу систему ярого ячменю. Аналіз азотфіксуючих бактерій кореневої зони ярого ячменю показав, що в ризосфері та ризоплані домінують представники роду Azospirillum. Отримано новий штам A. brasilense 11 з високою активністю азотфіксування. Встановлено, що за умов сумісного застосування азотфіксуючих бактерій і C. cochliodes поліпшувалося азотне живлення рослин ярого ячменю, значно обмежувався розвиток кореневої гнилі, що сприяло підвищенню врожаю культури на 24 - 32 %. На основі C. cochliodes і A. brasilense створено комплексний мікробний препарат "азохетомік" - перспективний засіб підвищення урожаю сільськогосподарських культур, поліпшення якості отриманої продукції за одночасного збереження родючості грунтів і навколишнього середовища від надмірного забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-2
Шифр НБУВ: РА320008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Клименко О.М. 
Розробка технології меліорації забруднених радіонуклідами грунтів внесенням меліорантів у суспензійному стані: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / О.М. Клименко ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.2
Шифр НБУВ: РА316997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
20.

Пильов В.О. 
Наукові основи забезпечення тривалої міцності поршнів швидкохідних дизелів при використанні САПР: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.03 / В.О. Пильов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 36 с. — укp.

Розроблено комплекс методик, що дозволяють забезпечити заданий рівень тривалої міцності поршнів форсованих швидкохідних дизелів певного технологічного призначення у разі використання САПР. Сформульовано та реалізовано положення системного підходу до проектування поршня в САПР з урахуванням ресурсного критерію міцності. Наведено комплекс математичних моделей різних рівнів складності для прогнозування теплонапруженого стану та тривалої міцності множини конкуруючих конструкцій поршнів за довільної зміни типових граничних умов. Запропоновано та реалізовано методологію конструктивної оптимізації поршня за ресурсним критерієм з урахуванням моделі експлуатації двигуна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з365.44-028
Шифр НБУВ: РА318933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського