Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (132)Реферативна база даних (4122)Книжкові видання та компакт-диски (1196)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>K=РЯДИ$<.>+<.>K=ФУР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 486
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нагорічна І. В. 
1,3-дигідрооксазино-, фуро-, спіропіранокумарини та 6-гетарилкумарини, синтез і властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.10 / І. В. Нагорічна ; НАН України ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2011. — 15 с. — укp.

Синтезовано модифіковані аналоги природного фурокумарину - пcоралену,а також похідні, що містять фрагмент природного алкалоїда - цитизину. Проведено реакції С-амінометилування, проведеено синтез і вивчено антиоксидантні властивості 3-заміщених 5,7-дигідрокси-4-метилкумаринів. Під час використання в конденсації Каббе циклічних кетонів одержано спіроаналоги природного піранокумарину гарвеолону. Для синтезу 6-піразоліл- і піримідинілкумаринів вперше застосовано гетероциклізацію єнамінокетонів з гідразинами та гуанідином. В результаті конденсації 6-ацетилкумаринів з N-фенілгідразином за умов реакції Фішера одержано нові кумаринові системи, що містять індольний цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0
Шифр НБУВ: РА381826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хиля О.В. 
3,4-Дигідро-4-оксо-2-хіназолілацетонітрили в реакціях гетероциклізації: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Хиля ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено та оптимізовано умови синтезу 2-ціанометилхіназолонів. Показано, що алкілювання 2-ціанометилхіназолону призводить до послідовного утворення 2-(3-метил-4-оксо-3,4-дигідрохіназолініл)ацетонітрилів, 2-метил-2-(3-метид-4-оксо-3,4-дигідро-2-хіназолініл)пропаннітрилів, 2-бензил-2-[4-(бензилокси)-2-хіназолініл]-3-фенілпропаннітрилів. Установлено, що 2-(2-гетариліден)-3-оксо-6-хлорогексан(гептан)нітрили, одержані ацилюванням 2-гетарилацетонітрилів хлорангідридами 4-хлоромасляної та 4-хлоровалеріанової кислот, за дії основ зазнають регіоселективного внутрішньомолекулярного алкілювання з утворенням 2-(2-гетарил)-2-(тетрагідро-2-фураніліден)ацетонітрилів. Ряд синтезованих сполук виявив гемостатичну активність, що дає підстави для проведення подальшого біологічного скринінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г294.7-271.8 +
Шифр НБУВ: РА325520

Рубрики:

      
3.

Шабликіна О.В. 
3-Гетарил(арил)кумарини та ізокумарини. Синтез і властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.В. Шабликіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено синтез великої групи 3-гетарилкумаринів та їх функціональних похідних (різноманітних алкільних, ацильних похідних аліфатичної, ароматичної та гетероароматичної природи, а також основ Маніха), серед яких знайдено речовини з оригінальними спектральними (за показниками інтенсивної флуоресценції, залежності частоти випромінюваня від pH та квантового виходу флуоресценції від полярності розчинника) та біологічними (антикоагулянтною та гемостатичною активністю) властивостями. Вперше синтезовано ізокумарини з піридиновим та кумариновим замісником у 3-ому положенні, удосконалено методики синтезу ізокумаринів з арильним замісником та залишками фурану та тіофену. Встановлено, що за конденсації гомофталевої кислоти та тієнілкарбонілхлориду залежно від температури утворюється 3-(2-тієніл)ізокумарин або 3-(5-тієноїл-2)тієніл-2)-ізокумарин. Вперше застосовано моноестери гомофталевої та нітрогомофталевої кислот для синтезу 4-карбетоксиізокумаринів з арильним та гетероциклічним замісником у 3-ому положенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.14,0 +
Шифр НБУВ: РА342481

Рубрики:

      
4.

Божанов В.І. 
4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1Н-1,5-бензодіазепін-2-они. Синтез та реакційна здатність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.І. Божанов ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез нових 2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів з гетерильними та арильними замісниками, вивчено їх хімічні властивості у реакціях з електрофільними та нуклеофільними реагентами. Показано, що залежно від електронної природи замісника у гетероїлоцтових ефірах та о-фенілендіамінах та умов проведення реакції конденсації утворюються ефіри 3-заміщенних акрилових кислот або 4-гетерилбензодіазепінони. Встановлено утворення ізомерних 7- і 8-R-гетерилбензодіазепінонів у разі використання несиметричних о-діамінів. Вперше зроблено оцінку реакційної здатності 4-гетерил-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів у реакціях електрофільного заміщення: алкілування, галогенування, аміноалкілування. Відзначено інертність фуранового замісника щодо дії галогенуючого агента. Показано, що N- і S-нуклеофільні реагенти регіоселективно взаємодіють з 3-бромо-1,5-бензодіазепінонами за положенням ІІІ гетероциклу. Встановлено залежність термічної стійкості бензодіазепінонів у реакції бензімідазольного перегрупування від електронної природи замісника у положеннях ІІІ і ІV гетероциклів. Одержано дані про фармакологічну активність 4-гетерил(арил)-2,3-дигідро-1H-1,5-бензодіазепін-2-онів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 + Л616 +
Шифр НБУВ: РА322753

Рубрики:

      
5.

Первухіна О.Л. 
Автоматизовані стендові випробування машинобудівних виробів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / О.Л. Первухіна ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розв'язано актуальну науково-технічну проблему підвищення ефективності технологічного процесу стендових випробувань машинобудівних виробів за рахунок скорочення термінів їх проведення, підвищення достовірності інформаційних результатів на основі встановлених взаємозв'язків між параметрами об'єктів випробувань і системами їх здійснення. Показано, що вибір інформативних параметрів полягає в їх ранжуванні за інформаційним критерієм розрізнення станів випробувальних виробів. Зазначено, що комплекс взаємозв'язаних математичних моделей для елементів автоматизованої системи випробувань даних виробів уключає: багатовимірні стохастичні системи, одержані шляхом представлення функціонального опису параметрів випробувальних виробів у вигляді багатовимірних поверхонь; тимчасові ряди, побудовані для досліджуваного класу виробів за динамічних рядів вимірювань параметрів; якісні залежності між вхідними та вихідними структурними та режимними параметрами. Розроблено структуру та математичне забезпечення автоматизованих систем випробувань складних машинобудівних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К470.2 +
Шифр НБУВ: РА325474

Рубрики:

      
6.

Чжун Сяовен 
Ад'єктивний кольоратив та його словотвірна парадигма в сучасній російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Чжун Сяовен ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто об'єктивні критерії класифікації та системного опису російських ад'єктивних кольоративів. Сформовано групу основних кольоративів, виділено підгрупу базових, що визначають характер словотвірної парадигми прикметника зі значенням кольору, побудовано їх синонімічні ряди та розподілено за ціми рядами всі російські прикметники, що позначають колір. Запропоновано систему словотвірної парадигми ад'єктивного кольоратива як твірного слова, висвітлено процедуру її формування й опису російського ад'єктивного кольоратива. Сформовано систему мотиваційних класів ад'єктивного кольоратива, на їх підставі побудовано систему словотвірних парадигматичних класів прикметників, що позначають колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-315.6 + Ш141.2-20
Шифр НБУВ: РА317983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Фурман О.А. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності майбутніх учителів біології у процесі навчання інформатики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Фурман ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що вирішення проблеми активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів у процесі навчання інформатики вимагає системного підходу. Розроблено окремі компоненти методичної системи навчання інформатики. Встановлено, що використання методів активного навчання та задач професійного спрямування дає змогу поглибити розуміння студентами навчального матеріалу, посилити прикладну спрямованість результатів навчання інформатики студентів-біологів у ВПНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА367450

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Шилін С.В. 
Амінокислотні та пептидні похідні кумаринів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / С.В. Шилін ; Київ. Нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи модифікації амінокислотами та пептидами різноманітних за будовою кумаринів і фурокумаринів, а саме: С- амінометилювання (реакція Манніха) та реакції ацилювання і амідування за активними гідроксильними та карбоксильними групами. Синтезовано вихідні кумарини з різноманітними замісниками у 3, 4, 5, 6, 7, 8 положеннях бензопірону. Вперше одержані аміди на основі даних амінокислотних похідних кумаринів і конформаційно ускладненого 10-гідроксидекагідроізохіноліну. Вивчено біологічну активність деяких з синтезованих гетероциклів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.4 + Г263.14 +
Шифр НБУВ: РА364651

Рубрики:

      
9.

Борис А. 
Аналіз і синтез нелінійних пристроїв і засобів телекомунікації з використанням неперервного і дискретного рядів Вольтерри: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / А. Борис ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 36 с.: рис. — укp.

Базуючись на неперервному та дискретному рядах Вольтерри розроблено методи аналізу та мінімізації нелінійних спотворень у телекомунікаційних системах, а також розвинуто теоретичні засади та створено нові структури компенсаторів нелінійних ефектів. З використанням модифікованої матриці адмітанції та неперервного ряду Вольтерри опрацьовано єдиний опис систем з малими нелінійностями. Розроблено моделі базових нелінійних елементів, з яких можуть складатися нелінійні аналогові системи, а також модель нелінійного операційного підсилювача. Наведено методи й алгоритми обчислення міри гармонічних та інтермодуляційних спотворень, а також методи обчислення відгуку нелінійних систем на збудження періодичними сигналами. Створено програмне забезпечення, яке дає змогу розраховувати спотворення в широкосмугових телекомунікаційних підсилювачах, а також в активних аналогових фільтрах проведено його верифікацію на підставі співставлення результатів обчислень з даними вимірювання. Розроблено теорію стабільності частоти й амплітуди осциляцій у телекомунікаційних генераторах синусоїдальних коливань з використанням рівнянь стану, основою яких є ряди Вольтерри. Розроблено методи аналізу й обчислень нелінійних спотворень у генераторах синусоїдальних коливань, які можна описати за допомогою рівнянь стану. Одержано спеціальну форму дискретних рядів Вольтерри зі скінченною кількістю членів для бінарних вхідних сигналів, базуючись на якій з використанням граткових операторів, сигмоїдальних і радіальних функцій створено нові структури для нелінійних компенсаторів еха. Розроблено методи аналізу та проектування компенсаторів еха в основній смузі частот, а також компенсаторів еха для телетрансмісійних систем, що працюють з несучими сигналами. Проаналізовано питання, що стосуються різної частоти дискретизації вхідних і вихідних сигналів у компенсаторах еха, розроблено компенсатори у формі переплетених структур, які цей факт враховують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З846.7-01 +
Шифр НБУВ: РА337816

Рубрики:
  

      
10.

Балахонова Н.О. 
Аномальні явища, обумовлені збудженням поверхневих поляритонів оптичного діапазону на дифракційних гратках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Н.О. Балахонова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень резонансних явищ для довільно-поляризованої монохроматичної пласкої хвилі, що падає під довільним кутом на одновимірну металеву гратку, яка складається з довільної кількості Фур'є-гармонік і створена методами гофрування поверхні або періодичної зміни комплексного показника заломлення. Досліджено випадки збудження одного або одночасно двох поверхневих поляритонів і множинного резонансу. Одержано залежність амплітуд дифрагованих хвиль від параметрів задачі (кута падіння, довжини хвилі, розмірів гратки) для довільної довжини світлової хвилі та таких матеріалів гратки, для яких поверхневий імпеданс має модуль уявної частини значно більший за його дійсну частину. З'ясовано умови виникнення різних резонансних ефектів, таких як трансформація поляризації, повне згасання дзеркального відбиття (ПЗДВ), однієї з хвиль або навіть усіх однорідних дифрагованих хвиль. Передбачено особливий випадок ПЗДВ довільно поляризованої хвилі. Виявлено три класи граток, для яких ПЗДВ здійснюється в одній, двох точках і на відрізку лінії у площині "кут падіння - довжина хвилі".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.4 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА352704

Рубрики:

      
11.

Швецова О.М. 
Апроксимація функцій з обмеженою похідною загального вигляду поліномами і цілими функціями експоненціального типу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Швецова ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2001. — 16 с. — укp.

Використано метод мультиплікаторів Фур'є для дослідження деяких задач теорії наближення для класу функцій з обмеженою похідною загального вигляду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.492,022 + В161.514,022
Шифр НБУВ: РА315978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Потьомкін М. Ю. 
Асимптотична динаміка нелінійних пружних пластин з пам'яттю: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.03 / М. Ю. Потьомкін ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Вивчено асимптотичну поведінку розв'язків задач термопружних пластин в різних постановках. Спільною рисою всіх розглянутих моделей є урахування нелінійного нелокального за просторовою змінною доданка Бергера та температурної дисипації. Розглянуто систему рівнянь, яка описує термопружну пластину, температура якої задовольняє класичному закону Фур'є. Доведено, що розв'язки породжують неперервну динамічну систему, яка має скінченновимірний глобальний атрактор. Розглянуто систему рівнянь, яка описує термов'язкопружну пластину, в якій враховано нескінченну пам'ять як в змінній, що відповідає за механічні коливання, так і в змінній, що відповідає за температурні коливання. Показано, що розв'язки породжують неперервну динамічну систему, яка має скінченновимірний глобальний атрактор. Встановлено результати про близькість розв'язків та атракторів даної задачі та граничної задачі, яка формально одержується, якщо ядра пам'яті прирівняти до дельта-функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.618.1 + В317.26 в6,022
Шифр НБУВ: РА381226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сумик О.М. 
Асимптотичне поводження спряжених за Юнгом функцій та застосування до рядів Діріхле: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Сумик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено спряжені за Юнгом функції та ряди Діріхле з невід'ємними показниками. Вказано умови, за яких спряжену за Юнгом функцію можна оцінити знизу, зверху та знизу одночасно деякими опуклими функціями. Вивчено двочленну показниково-степеневу асимптотику в околі нескінченності, двочленну степеневу асимптотику в околі нуля та n-членну показникову асимптотику в околі нескінченості функції, спряженої за Юнгом. Проведено дослідження асимптотичного поводження однієї сім'ї спряжених за Юнгом функцій. Отримано відповідні наслідки для рядів Діріхле з невід'ємними показниками та довільною абсцисою абсолютної збіжності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.511.1,022
Шифр НБУВ: РА320474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ващук П.С. 
Асимптотичний аналіз еліптичних крайових задач з почерговою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях: автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.01.02 / П.С. Ващук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено асимптотичні методи розв'язань крайових задач з частою зміною крайових умов у густих багаторівневих з'єднаннях. Досліджено асимптотичну поведінку узагальнених розв'язків крайових задач для рівняння Пуассона в густих дворівневих з'єднаннях різних типів з почерговою зміною крайових умов. Розглянуто задачі з почерговою зміною крайових умов Діріхле та Неймана в густих з'єднаннях типів 2:1:1 та 3:2:1, і з почерговою зміною крайових умов Неймана та Фур'є в густому з'єднанні типу 3:2:1. Доведено теореми збіжності та збіжність інтегралів енергії, побудовано асимптотичне наближення та наведено відповідні асимптотичні оцінки для розв'язків даних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3 +
Шифр НБУВ: РА362481

Рубрики:

      
15.

Трусевич О.М. 
Асимптотичні властивості регулярно збіжних функціональних рядів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Трусевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 16 с. — укp.

Вперше застосовано методики типу Вімана - Валірона до функціональних рядів за правильними системами функцій. Встановлено аналоги теорем М.М.Шеремети (отриманих для рядів Діріхле) про умови справедливості асимптотичних співвідношень без виняткових множин між сумою ряду та максимальним членом, а також аналоги теореми Ердеша - Макінтайра - Фентона (отриманої для лакунарних рядів) про ряди, поводження яких повністю визначається максимальним членом. Встановлено аналоги класичних теорем типу Вімана - Валірона про співвідношення між сумою ряду та максимальним членом, справедливі зовні виняткових множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.322,022
Шифр НБУВ: РА308675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Щигло О.І. 
Багаточастинкові деформаційні ефекти у сплавах заміщення з атомним розмірним неспівпадінням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Щигло ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розроблено ітераційну процедуру топологічного уточнення, яка дозволяє послідовно конструювати Фур'є-компоненти потенціалу міжатомної взаємодії у сплаві на основі даних першопринципних розрахунків повних енергій упорядкованих структур для сплаву з заданим складом. Деформаційні ефекти, обумовлені атомним розмірним неспівпадінням параметризовано у термінах узагальнених багаточастинкових сил Канзакі. Показано, що парні та непарні сили Канзакі швидко зменшуються за абсолютною величиною зі зростанням міжатомної відстані, зокрема абсолютна величина непарних сил суттєво менше парних. Показано можливість використання запропонованих методів для дослідження не лише сплавів, але й інших кристалів (наприклад, напівпровідників, магнетиків і низьковимірних систем).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202 +
Шифр НБУВ: РА345002

Рубрики:

      
17.

Каражбей Г.М. 
Біологічні особливості основних шкідників цукрових буряків та захист сходів від них в умовах Північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Г.М. Каражбей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Визначено видовий склад шкідників сходів цукрових буряків за умов Північного Степу України. Установлено, що основними фітофагами на сходах цієї культури є чорний, сірий та звичайний бурякові блішки, личинки коваликів та піщаний мідляк. Уточнено трофічні зв'язки та шкодочинність чорного бурякового довгоносика. Найбільшу плодючість самок виявлено у разі живлення їх осотом польовим, березкою польовою та цукровими буряками, яка за роки досліджень становила відповідно 190, 131 та 120 яєць. Найменшу плодючість відзначено за умов живлення бобовими травами. Розроблено математичну модель короткострокового прогнозу чисельності чорного бурякового довгоносика та піщаного мідляка. Визначено ефективність дії нових інсектицидів та їх композицій під час обробки насіння цукрових буряків проти шкідників сходів. Установлено, що найбільшу ефективність дії проти чорного бурякового довгоносика та інших шкідників сходів забезпечують гаучо, 70 % з.п., круізер, 35 % т.к.с. та їх композиціями з фураданом, 35 % т.п.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6(4УКР) + П491.152(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Паламарчук О.П. 
Біологічні особливості та порівняльна оцінка діючих речовин видів роду IPastinaca L/I.: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.П. Паламарчук ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Уперше з використанням комплексного підходу вивчено таксони роду Pastinaca L у регіоні Правобережного Лісостепу України. Одержано дані про біоморфологічне та біохімічне різноманіття видів роду Pastinaca в культурі. Досліджено та відібрано найбільш перспективні для інтродукції у дослідженій зоні України види й сорти. Здійснено поглиблений порівняльний морфолого-анатомічний аналіз 6-ти видів роду, що дало змогу виділити репрезентативні карпологічні ознаки, визначити їх таксономічну цінність. За результатами вивчення морфологічних особливостей плодів пастернаків з'ясовано комплекс ознак, який є базою для класифікації типів форм мерикарпіїв. Установлено екзо- та ендогенні фактори, які можуть спричиняти утруднене проростання та низьку схожість насіння, визначено умови їх подолання. Виявлено строки настання та тривалість різних фенологічних фаз, особливості цвітіння та високу насіннєву продуктивність видів і сортів роду у процесі інтродукції. Досліджено закономірності накопичення та розподілу діючих речовин (фурокумаринів, ефірних олій) в окремих органах рослин протягом вегетаційного періоду. Уперше визначено кількісний вміст та якісний склад діючих біологічно-активних речовин у 5-ти видів роду та 28-ми сортів, а також ряд хемотаксономічних ознак у видів роду Pastinaca. Надано порівняльну характеристику видів і сортів роду як ефіроолійних рослин та визначено їх антимікробну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.25 Api +
Шифр НБУВ: РА334056

Рубрики:

      
19.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
20.

Кошель Г.В. 
Вдосконалення просторових механізмів циклових швейних напівавтоматів: автореф. дис... канд. техн. наук.: 05.05.10 / Г.В. Кошель ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Удосконалено існуючі конструкції просторових механізмів циклових швейних напівавтоматів з метою розширення функціональних можливостей даного виду устаткування зі збереженням необхідної точності позиціонування робочих органів і покращання динамічних характеристик технологічного обладнання. У механізмі поперечного переміщення голки виявлено просторовий кулісний чотириланковик, ступінь вільності якого W = 0. Сформульовано поняття "квазі"-механізму, в якому рухомість забезпечується наявністю гарантованих зазорів у кінематичних парах. Розроблено класифікацію механізмів поперечного переміщення робочих органів. На підставі аналізу результатів аналітичного дослідження доведено неможливість використання "квазі"-механізму для розширення функціональних можливостей швейних напіавтоматів зі збереженням необхідної точності позиціонування голки відносно отворів фурнітури. Запропоновано механізм нової структури, застосування якого забезпечує роботу механізму у широкому діапазоні коливання ланок незалежно від наявності зазорів у циліндричних кінематичних парах. На підставі аналітичних та експериментальних досліджень підтвердежно значні переваги механізму нової конструкції відносно існуючого механізму. З'ясовано, що застосування механізму нової структури дозволяє розширити функціональні можливості даного виду швейних напівавтоматів з необхідною точністю позиціонування голки відносно отворів фурнітури та покращанням динамічних характеристик технологічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М403-51-04 +
Шифр НБУВ: РА362610

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського