Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (317)Реферативна база даних (480)Книжкові видання та компакт-диски (562)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=РУКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яремко М.О. 
Вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. фіз. наук: 24.00.01 / М.О. Яремко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено арсенал ударних прийомів, які застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Визначено види ударних прийомів (поодиноких ударів руками і ногами та сполучень ударів), які частіше застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Досліджено силові та часові показники цих ударних прийомів під час настанов "швидко" та "сильно" у кваліфікованих спортсменів та у кікбоксерів масових розрядів. Проаналізовано структуру статистичних взаємозв'язків між силовими та часовими показниками ударних прийомів у ході настанов "швидко" та "сильно". На підставі результатів досліджень розроблено методику вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів. Експериментально доведено ефективність застосування запропонованої методики на етапі попередньої базової підготовки кікбоксерів масових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.135.151-1
Шифр НБУВ: РА315938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Рукасов В.І. 
Дослідження екстремальних задач теорії наближення функцій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / В.І. Рукасов ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Досліджено класичні екстремальні задачі теорії наближення на класах функцій, що задаються традиційними диференціально-різницевими властивостями та властивостями, пов'язаними з перетвореннями рядів Фур'є за допомогою мультиплікаторів та зсувів аргументів. Наведено результати дослідження функцій малої та скінченної гладкості, нескінченно диференційовних, у тому числі - аналітичних та цілих функцій на базі методів наближення: класичних процесів Фур'є, Валле Пуссена, Фейєра, Зигмунда, Фавара, Рогозинського, Стєклова. Вивчено апроксимативні властивості сум Фур'є трикутного вигляду та поліномів Бернштейна інтерполяційного типу на класах неперервних періодичних функцій багатьох змінних, що визначаються довільними фіксованими модулями неперервності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.49,022 +
Шифр НБУВ: РА325647

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Матвієнко А.М. 
Дослідження робочих процесів транспортування штукатурних розчинів трубопроводами та їх механізованого нанесення на будівельні конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.М. Матвієнко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Уперше розкрито механізм взаємодії перекачуваного розчину та напірної магістралі з урахуванням пружних властивостей стінок транспортного трубопроводу. Розроблено та впроваджено методику визначення величини стабілізувальної складової швидкості зазначеного просування на виході з напірної магістралі з урахуванням пружних властивостей гумовотканинних напірних рукавів. Запропоновано та впроваджено нову конструкцію діафрагмового компенсатора пульсації тиску, установленого на виході з розчинопроводу з метою покращення умов соплування. Створено математичну модель робочого процесу розробленого компенсатора. Визначено оптимальні параметри механізованого соплування безкомпресорною прямоточною форсункою на підставі багатофакторного математичного аналізу взаємодії частинок розчину з оброблюваною поверхнею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н639.103.5 +
Шифр НБУВ: РА336935

      
4.

Єгорова В.О. 
Криміналізація незаконного проведення дослідів над людиною та його кримінально-правові ознаки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В.О. Єгорова ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено основні аспекти кримінальної відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною. З'ясовано історію протидії цьому діянню, досліджено соціальну зумовленість його криміналізації на сьогоднішній день. Проаналізовано об'єктивні, суб'єктивні та кваліфікуючі ознаки складу злочину, передбаченого ст. 142 КК України. Доведено, що чинна редакція даної статті не повністю відповідає сучасним теоретичним уявленням стосовно правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною та не може бути ефективним інструментарієм у руках правоохоронних органів для протидії цьому діянню. Виявлено необхідність доповнення та уточнення як об'єктивних ознак складу злочину, так і кваліфікуючих. Сформульовано ряд теоретичних висновків і надано пропозиції щодо удосконалення кримінально-правової регламентації відповідальності за незаконне проведення дослідів над людиною.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА375042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Головня А.В. 
Лінгвокультурний простір художньої прози Редьярда Кіплінга: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / А.В. Головня ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

У контексті належності письменника Р.Кіплінга до двох етнічних традицій - англійської та індійської - розглянуто його художню прозу з урахуванням біокультурної мовної особистості письменника. Виділено базові ізоморфні (людина) й аломорфні (флора, фауна, природні явища) концепти мовної та концептуальної картин світу художньої прози письменника. Проаналізовано концепти та концптуальні метаформи, типові для англійців (людина - це володар/господар світу, зброя - це друг, жага багатства - це зло, освіта - це могутній друг) та індусів (життя - це колесо, яке рухається у заданому напрямку, людина - це дрібничка у світі природи, природа - це могутня жива істота, біда - це безжалісний батіг і дружба - це рука допомоги) та доведено антропоцентричність англійської та природоконцентричність індійської етнокультурних традицій. Культурні особливості обох націй, відображені у лінгвокультурному просторі Р.Кіплінга, передаються за допомогою одиниць фонетичного, морфологічного, лексичного та синтаксичного рівнів англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Кіплінг,Р. 534 +
Шифр НБУВ: РА356181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Коржнев П.М. 
Літологія турнейсько-нижньовізейських алювіальних відкладів Дніпровсько-Донецької западини (в зв'язку з нафтогазоносністю): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / П.М. Коржнев ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено літологію, будову, петрофізичні властивості нижньокам'яновугільного алювію Дніпровсько-Донецької западини, зокрема, визначено закономірності його нафтогазоносності. Встановлено формаційну належність алювіально-дельтових відкладів та їх міжформаційний характер у турнейсько-нижньовізейському тектоно-седиментаційному комплексі Дніпровсько-Донецького авлакогена. На підставі результатів мінералого-петрографічних досліджень гранулометричних характеристик виконано палеографічні реконструкції, визначено особливості накопичення та складу турнейсько-нижньовізейської алювіальної формації Дніпровсько-Донецької западини. На підставі ідентифікації літогенетичних типів відкладів і даних фаціального аналізу картажу разом з визначенням розподілу ізопахіт комплексу та ізоліній різних показників його піскуватості встановлено особливості фаціальної диференціації алювіально-дельтового комплексу. За каротажними матеріалами і даними вивчення керна закартографовано систему палеорічкових ерозійно-тектонічних долин різного порядку, систему приток, велику наземна дельту з рукавоподібними протоками. Простежено закономірності й перспективи нафтогазоносності відкладів формації. Виділено основні морфогенетичні типи пасток для її відкладів. Побудовано карту перспектив нафтогазоносності турнейсько-нижньовізейських відкладів північно-західної та центральної частин Дніпровсько-Донецької западини та виділено пошукові об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д59(45УКР)34 +
Шифр НБУВ: РА344960

Рубрики:

      
7.

Пічкур Н.О. 
Неврологічні аспекти оцінки ефективності трансплантації ембріональної нервової тканини у хворих із спастичними формами дитячого церебрального параліча: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.О. Пічкур ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Створено банк клінічних даних хворих із церебральним паралічем. Розроблена система управління банком даних. Винайдені математичні критерії оцінки ефективності методу трансплантації ембріональної нервової тканини в премоторні зони кори у дітей зі спастичними формами церебрального паралічу. Проведно клініко-неврологічне обстеження 145 хворих до нейротрансплантації та в динаміці післяопераційного періоду. У неврологічному статусі під впливом трансплантації ембріональної нервової тканини відбувається динамічне становлення статомоторних навичок, значно покращується моторика в руках, зменшуються прояви псевдобульбарного синдрому. Такі зміни покращують якість життя хворих і значно полегшують догляд за ними. Досліджено електрофізіологічні та біомеханічні параметри кінематики пасивних рухів у 60 дітей з спастичними формами дитячого церебрального паралічу та їх зміни під впливом нейротрансплантації. Встановлено, що електрофізіологічна картина при спастичних формах відрізняється поліморфним характером. Під впливом нейротрансплантації значно зменшується рефлекторна активність в м'язах, збільшується амплітуда пасивних рухів, зменшуються прояви коактиваційного типу взаємодій в м'язах-антагоністах. Доведена висока ефективність методу нейротрансплантації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.709.3-3

Рубрики:

      
8.

Рукасова С.О. 
Організація контролю навчальних досягнень учнів середніх закладів освіти в Україні (друга половина ХІХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.О. Рукасова ; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. — Полтава, 2008. — 20 с. — укp.

Зроблено систематизацію теоретичних ідей з організації контролю навчальних досягнень учнів середніх закладів освіти у другій половині XIX ст. Розглянуто питання обгрунтування розвивальної, виховної та стимулювальної функцій контролю; визначення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів; розробки загальних і персональних методик словесної та бальної системи контролю; заміни "термінового накопичення знань" на активні методи оволодіння й оцінювання. Узагальнено досвід організації контролю навчальних досягнень учнів середніх закладів освіти України другої половини XIX ст. Розкрито динаміку процесу організації контролю, охарактеризовано його основі етапи: 1850 - 1860-ті рр. - формування та становлення системи організації контролю навчальних досягнень учнів; 1870 - 1890-ті рр. - творчого, інтенсивного розвитку контролю. Розкрито особливості його організації на кожному з етапів (розробка правил контролю, нових підходів щодо здійснення перевірки, оцінювання, обліку знань, вибору методів контролю, форм стимулювання учнів). Проаналізовано актуальні проблеми організації контролю навчальних досягнень учнів. До наукового обігу введено нові архівні матеріали та маловивчені документи офіційного характеру, які дозволили більш повно й вірогідно висвітлити досвід організації контролю навчальних досягнень учнів у досліджуваний період, обгрунтовано перспективи його творчого використання у сучасній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51 + Ч421.28 +
Шифр НБУВ: РА362138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Довгопола К. С. 
Особливості формування самоконтролю у сліпих молодших школярів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.08 / К. С. Довгопола ; НАПН України, Ін-т спец. педагогіки. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано загальну та спеціальну психологічну та педагогічну літературу, проект Державного стандарту освіти та навчальні програми з рельєфного малювання. Встановлено, що формування самоконтролю у сліпих учнів значно обтяжене сенсорною депривацією. Специфічність діяльності за порушень зорових функцій полягає, насамперед, у зміні сенсорного контролю. Візуальний контроль значно обмежений або зовсім відсутній, внаслідок його недостатності за рахунок компенсаційних процесів навички самоконтролю здійснюються з використанням збережених аналізаторів, найбільшої ваги за цього набувають м'язове та тактильне відчуття. Зазначено, що рука незрячого починає виконувати не тільки виконавчі функції, а й функції контролю. Описано особливості здійснення самоконтролю графічних рухів за параметрами: швидкість, розмах і сила; випереджального, поопераційного та підсумкового видів самоконтролю; встановлено чотири рівні сформованості самоконтролю (високий, середній, низький та нульовий). Визначено психологічні детермінанти самоконтролю у сліпих молодших школярів. Детально розкрито методологічні засади та зміст методики формування та корекції самоконтролю у сліпих молодших школярів. Зміст методики охоплює формування та розвиток: мотивації й установки на самоконтроль, самоконтролю графічних рухів за параметрами швидкості, розмаху та сили, випереджального, процесуального та підсумкового видів самоконтролю, а також навичок самооцінювання; активного сприймання, уваги, пам'яті, мислення; активізацію психомоторики. Аналіз результатів застосування формувальної методики виявляє наявність позитивних змін у ефективності здійснення образотворчої діяльності після експериментального навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.23 + Ч433.241.6
Шифр НБУВ: РА380082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Воробйова Л.Д. 
Підвищення ефективності дії свердловинних розосереджених зарядів для руйнування гірських порід: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / Л.Д. Воробйова ; Держ. ком. України з пром. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду, Нац. НДІ пром. безпеки та охорони праці. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення дії свердловинних розсереджених зарядів для руйнування гірських порід за рахунок концентрації енергії в зоні повітряного проміжку та посилення щільності замикання продуктів детонації у свердловині. Установлено, що за певних розмірів частин розосередженого заряду оптимальні умови його роботи можуть бути забезпечені у разі раціонального розміщення бойовиків. Обгрунтовано раціональну конструкцію набійки за умов розміщення вибухової речовини у полімерному рукаві. Розроблено й організовано промислове виготовлення пристрою для формування розосередженого заряду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133,15 +
Шифр НБУВ: РА351115

Рубрики:

      
11.

Кріп Г.М. 
Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.М. Кріп ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади ефективності сільськогосподарського виробництва. Виявлено чинники збитковості галузі, наявні у процесі аграрних реформувань. Надано економічну оцінку, розкрито тенденції розвитку сільського господарства Львівщини у кризовий період. Визначено рівень технічної, економічної та соціальної ефективності сільськогоподарського виробництва. Висвітлено пріоритетні напрями підвищення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва за умов перехідної економіки, а саме: удосконалення системи ціноутворення; відродження та розвиток матеріально-технічної бази; підвищенння ітенсифікації сільськогосподарського виробництва на інноваційній основі; інтеграція виробництва, переробки та торгівлі кінцевими продуктами в одних руках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-07 +
Шифр НБУВ: РА348663

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Вуштей О.А. 
Програмована технічна підготовка виробництва рукавичок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / О.А. Вуштей ; Київс. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання автоматизації проектування технічної підготовки виробництва рукавичкових виробів. Проаналізовано дослідження з програмованого проектування виробів у легкій промисловості, що дозволило виявити загальні принципи побудови САПР, послідовність та шляхи вирішення кола завдань, що тільки частково враховано та використано у рукавичковому виробництві. Доведено, що питання системного дослідження та розробки методу автоматизованого проектування технічної підготовки не цілком вирішено. З метою правильного обліку фізико-механічних властивостей шкір проведено експерименти щодо технологічних процесів зволоження та перетягування. Розраховано коефіцієнти нерівномірності К та визначено коригувальні коефіцієнти тягучості рукавичкових шкір. Коригувальні коефіцієнти введено в програму проектування рукавичок, що дає можливість на етапі конструювання враховувати властивості конкретних партій шкір. На основі переходу на нові автоматизовані методи проектування рукавичок встановлено імплікаторний зв'язок між конструктивними та технологічними контурами деталей рукавичок. Розроблено математичну модель та алгоритми процесу проектування виробів. Складено програму для побудови деталей рукавички на ЕОМ. Проаналізовано систему технічної підготовки виробництва, в яку входить, крім конструкторської, підсистема технологічної підготовки. Досліджено та виділено ознаки конструкції виробу. Створено математичну модель процесу виробництва та укрупнений алгоритм вибору раціонального технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М564.7-6
Шифр НБУВ: РА311423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
13.

Сидорова В.В. 
Розвиток спеціальних рухових здібностей у гімнасток 8 - 12 років засобами вільних вправ: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.В. Сидорова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність розвитку спеціальних рухових здібностей гімнасток за допомогою розроблених програм базових композицій вільних вправ. На підставі аналізу кореляційних взаємозв'язків визначено найбільш значимі спеціальні рухові здібності гімнасток віком 8 - 12 років для успішного удосконалення їх спортивно-технічної майстерності у вільних вправах. Розроблено й апробовано тест "стрибок на тумбу в стійку на руках - курбет" для комплексної оцінки рівня розвитку швидкісно-силових якостей, технічної витривалості та спортивно-технічної майстерності юних гімнасток. Встановлено спеціалізовані спортивно-педагогічні принципи реалізації базових композицій вільних вправ у навчально-тренувальному процесі. Доведено ефективність використання розробленої програми удосконалення професійних здібностей гімнасток, що підтверджено високою кількістю вірогідних змін між вихідними та кінцевими показниками за спортивно-технічною майстерністю, рівнем розвитку фізичних якостей, сенсомоторних характеристик, естетичністю виконання вільних вправ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.47 + Ч516.61 +
Шифр НБУВ: РА332061

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Баранник В.В. 
Розробка засобів і способів підготовки та підривання обводнених гірських порід неводостійкими вибуховими речовинами найпростішого складу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.В. Баранник ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено ефективні засоби та способи підготовки та підривання обводнених гірських порід неводостійкими вибуховими речовинами (ВР) найпростішого складу. На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень з урахуванням основних руйнуючих факторів вибуху (хвиль напружень і газоподібних продуктів детонації) виявлено зміну механізму дії вибуху в обводненому середовищі у порівнянні з необводненим. Експериментально підтверджено прогнозовані зміни вибухового подрібнення обводнених сердовищ: зниження виходу перездрібнених фракцій та збільшення маси відбитого вибухом суцільного середовища, а також підтверджено одержану теоретичним шляхом граничну масу ВР в поліетиленовому рукаві, необхідну для занурення його до дна свердловини. Доведено необхідність відкачування води з свердловин, в яких висота стовпа води перевищує О,275 висоти колонки ВР в рукаві та запропоновано нову технологію формування зарядів неводостійких ВР найпростішого складу в обводнених породах. Розроблено й апробовано пристрій для відкачування води з свердловин і новий спосіб формування зарядів. Показано, що впровадження запропонованої технології формування свердловинних зарядів ВР і відбійки обводнених порід на кар'єрах Докучаєського флюсо-доломітного комбінату забезпечило зменшення перездрібнених фракцій і об'єму викидів пилу і шкідливих газів, а також витрат на вибухові роботи. Відзначено, що фактичний економічний ефект впровадження нової технології за період 2004 - 2005 рр. складає 262,4 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.1 + И171.2 +
Шифр НБУВ: РА340679

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Чучковський В.М. 
Розробка методів обгрунтування штатної чисельності бойових розрахунків пожежних автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.03 / В.М. Чучковський ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування штатної чисельності нових пожежних автомобілів, які розробляються в Україні. У роботі розвивається імітаційне моделювання діяльності бойових розрахунків пожежних автомобілів. Встановлено, що обгрунтування штатної чисельності нових пожежних автомобілів доцільно виконувати, спираючись на імітаційну оцінку результатів діяльності особливого складу. Запропоновано спосіб моделювання виконання бойовим розрахунком пожежного автомобіля операцій бойового розгортання, який грунтується на обчисленні зворотної функції $ E beta-розподілу. Основні результати роботи знайшли застосування при обгрунтуванні штатної чисельності автомобіля газодимозахисної служби АГДЗС-16/42021 на шасі ЛАЗ і насосно-рукавної станції НРС-110 модель 258 на шасі КрАЗ-260Г.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-521-02

Рубрики:

      
16.

Процик К.Л. 
Розробка технології проектування базових конструкцій одягу похідних покроїв на основі принципів трансформації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / К.Л. Процик ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2004. — 25 с.: рис. — укp.

На підставі експериментальних і теоретичних досліджень розроблено алгоритм, математичну та геометричну моделі процесу проектування базових конструкцій одягу похідних покроїв, що дало змогу формалізувати цей процес та зробити можливим його реалізацію в автоматизованому режимі. З використанням принципів і методів теорії трансформації розроблено метод поетапної розробки базових конструкцій одягу похідних покроїв графічним методом, досліджено механізм трансформації та нормалізовано величини параметрів перетворення вихідної конструкції з вшивними рукавами у разі зміни покрою рукава. Уперше для процесу проектування одягу встановлено регресійні залежності між конструктивними параметрами, які забезпечують створення певних покроїв одягу та досліджено наявність зв'язку між цими параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-2 с +
Шифр НБУВ: РА334255

Рубрики:

      
17.

Степаненко О. К. 
Семантика і структура словотвірних гнізд із вершинним соматичним компонентом: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. К. Степаненко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 23 с. — укp.

Проведено структурно-семантичне дослідження словотвірних гнізд, вершинами яких є соматизми голова, рука та нога в українській мові. Систематизовано деривати за ступенями похідності. Визначено ступені продуктивності корепів-соматизмів, структурно-семантичні зв'язки у словотвірних гніздах охарактеризовано на рівні ланцюжків і парадигм. Встановлено, які лексико-семантичні варіанти вершин-соматизмів найчастіше зазнають актуалізації в похідних одиницях. Досліджено найпоширеніші типи словотвірних категорій та з'ясовано найпродуктивніші способи словотворення. Охарактеризовано морфонологічні перетворення твірних основ. Висвітлено причини структурної та семантичної неоднорідності словотвірних гнізд із різними вершинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-20
Шифр НБУВ: РА373354 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Адау М.С. 
Судово-медичне визначення часу настання смерті від странгуляційної асфіксії за імунними показниками крові: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / М.С. Адау ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив виду странгуляційноі асфісії на імунні показники трупної крові загиблих у процесі визначення часу настання смерті. Виявлено, що активність T- і B-лімфоцитів (T-хелперів, T-супресорів) трупної крові залежать від виду механічної асфіксії (повішення, задушення петлею, задушення руками, комбінована травма: тупа травма голови та задушення петлею) та часу настання смерті. Розроблено статистично значимі діагностичні таблиці та поправочні коефіцієнти для встановлення давності настання смерті (ДНС). Виведено формулу визначення ДНС, надано рекомендації щодо її застосування, що дає можливість визначити час настання смерті з урахуванням виду странгуляційної асфіксії за особливостями змін динаміки імунних показників трупної крові у післясмертному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.28
Шифр НБУВ: РА330551

Рубрики:

      
19.

Романюк 
Теплова меліорація грунту скидною теплою водою за допомогою гідротехнічної системи з теплообмінниками-рукавами (в умовах Західного Полісся України): автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / Іван Васильович Романюк ; Національний ун-т водного господарства та природокористування. — Рівне, 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П062.89
Шифр НБУВ: РА351842

      
20.

Ананченко К.В. 
Техніко-тактична підготовка дзюдоїстів високого класу на основі аналізу модельних характеристик: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / К.В. Ананченко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито основні напрямки змагальної техніки борців світового класу. Розглянуто модельні характеристики підготовленості дзюдоїстів, що орієнтують на досягення конкретних рівнів удосконалення визначених показників підготовленості. Здійснено порівняння індивідуальних показників конкретного спортсмена з модельними характеристиками даного рівня підготовленості, наведено оцінку слабких і сильних показників його тренованості, з урахуванням яких необхідно планувати та коригувати тренувальний процес, визначати засоби та методи впливу на нього. Розроблено спеціальні підготовчі вправи, комплекси тренувальних завдань для більш раціональної побудови навчального заняття зі спортсменами, що займалися в експериментальній групі. Ефективність запропонованої системи формування та становлення індивідуальної техніки підтверджено результатами змагань. Особливу увагу в програмі експерименту приділено удосконаленню борцями експериментальної групи техніки кидка підхопленням після захоплення двох рукавів супротивника, базових кидків у стійці з різних захоплень, а також виконанню технічних дій дзюдо в комбінаціях і в контратаці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.512 + Ч517.158 +
Шифр НБУВ: РА348741

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського