Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (323)Книжкові видання та компакт-диски (356)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=РОСІЙСЬКИЙ$<.>+<.>K=ПРЕСТОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Красножон А. В. 
Білгород-Дністровська фортеця в контексті етнополітичного розвитку Карпато-Дністровських земель у XIV - XV ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. В. Красножон ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 18 с. — укp.

Традиційно вважалося, що середньовічна фортеця в Білгороді на Дністрі будувалася в декілька етапів, впродовж майже 90-та років (1396 - 1479 рр.), а територія оборонного комплексу протягом цього часу поступово розширювалася від 0,09 га до 8,73 га. Проте факти, одержані в результаті проведеного історіко-архітектурного аналізу фортеці, дозволяють бачити її як будівельний об'єкт, на зведення якого пішло всього біля двох років (1438 - 1440 рр.). В 1454 та 1476 рр. мали місце локальні роботи з модернізації окремих секторів комплексу. Стимулом для заснування та будівництва фортеці послужили затяжні міжусобні конфлікти двох претендентів на молдавський престол - Стефана II і його брата Ілляша, внаслідок чого країну було розподілено на сфери впливів, і Білгород в 1438 р. перетворився на столицю Нижньої Країни господаря Стефана II. Причиною модернізацій в 1454 та 1476 рр., які припали на епохи правління господаря Олександрела та Стефана III Великого, послужили османські військові напади на місто.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ОДЕ)-22 Білгород-Дністровський
Шифр НБУВ: РА377328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Волкова Є.С. 
Близькосхідна політика Росії: місія М.М.Муравйова, 1832-1833 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.С. Волкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено одного з малодосліджених аспектів близькосхідної політики Росії - місії генерал-лейтенанта М. М. Муравйова до Константинополя й Олександрії у 1832 - 1833 рр. Вивчено особливості підготовки та реалізації миротворчої місії під керівництвом М. М. Муравйова, яка мала на меті якомога швидше припинити конфлікт між турецьким султаном Махмудом II і його могутнім бунтівним васалом. З'ясовано головні мотиви, що спонукали російський уряд до безпосереднього втручання у перший турецько-єгипетський конфлікт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)472-6 +
Шифр НБУВ: РА367630

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Побуцький С.О. 
Галицька митрополія в контексті міждержавних і міжконфесійних відносин XIV - XV століть: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / С.О. Побуцький ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес політично-релігійної централізації середньовічного Галича як фактор, який обумовив формування політично-ідеологічних передумов виникнення у XIV ст. Галицької митрополії. Визначено релігійно-світоглядну ідеологію Галицького та Галицько-Волинського князівств у контесті феодальної роздробленості Київської Русі та політичної й релігійної централізації Галича. Розглянуто внутрішньо- та зовнішньополітичне життя Галицького й Галицько-Волинського князівств та їх вплив на виникнення Галицької митрополії. У даному аспекті досліджено засоби та методи боротьби за вплив на теренах Східної Європи між Константинопольським патріархатом і папським престолом у контексті їх релігійно-ідеологічного протистояння з використанням їх впливу на світську й духовну владу в Галичині та Волині протягом XII - XV ст. З'ясовано, що поява Галицької митрополії на початку XIV ст. обумовлена передусім збігом політичних і релігійно-ідеологічних інтересів світських володарів Галицько-Волинського князівства та Константинопольського патріархату у цей період. Галицьку митрополію розглянуто у контексті боротьби за релігійно-ідеологічний вплив на Галицько-Волинські землі між світськими та духовними володарями - носіями східного та західного християнських обрядів. Розкрито роль Галицької митрополії у політично-релігійному житті Центрально-Східної Європи у контексті міждержавних і міжконфесійних відносин XIV - XV ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР331)-605.1 + Э372.24-343-018 +
Шифр НБУВ: РА359370

Рубрики:

      
5.

Козлов В.А. 
Дипломатія Святого Престолу у сучасній системі міжнародних відносин: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.А. Козлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано роль, основні напрямки, форми, методи та зміст дипломатії Святого Престолу від початку становлення постбіполярної системи міжнародних відносин до кінця понтифікату Іонна Павла II. Уточнено понятійно-категоріальний апарат теми дослідження, зокрема, розкрито зміст понять "дипломатія", "Святий Престол", "Ватикан", "Католицька церква" та "сучасна система міжнародних відносин". Обгрунтовано твердження, що самостійним і незалежним суб'єктом дипломатії є Святий Престол, а не Ватикан. Розглянуто сучасну католицьку концепцію світового порядку як основу дій дипломатії Святого Престолу. Охарактеризовано джерела стосовно даної проблематики, запропоновано їх класифікацію. Висвітлено засади функціонування та формування дипломатичної служби Святого Престолу. Визначено основні напрямки дипломатичної діяльності Святого Престолу у сучасній системі міжнародних відносин. З'ясовано характер й особливості двосторонньої дипломатії Апостольської столиці, досліджено діяльність Святого Престолу (Ватикану) в системі багатосторонньої дипломатії, а також миротворчу діяльність папства. Розкрито зміст і динаміку розвитку відносин між Святим Престолом та Україною, проаналізовано проблемні питання даної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВАТ)64-6 + Э375-36-021.6 +
Шифр НБУВ: РА354905

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Губицький Л.В. 
Дослідження історії Росії в Історичному товаристві Нестора-літописця (1827 - 1931 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Л.В. Губицький ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

З використанням маловивченого історіографічного та архівного матеріалу зроблено спробу реконструювати систему поглядів діячів Історичного товариства Нестора-літописця в галузі російської історії. Поглиблено наукову розробку еволюції концепцій вчених, наголошено на спадковості поглядів представників Київської документальної школи та їх наступників, наявності "зламів" у історичній творчості російських і українських вчених, які опинилися між парадигмами російської та української схем східнослов'янської історії. Проаналізовано витоки поглядів членів Товариства на питання внутрішнього та зовнішнього розвитку Московської держави та Російської імперії. Досліджено зміни світоглядних засад наукової творчості вчених під впливом політичних реалій, а також вплив національно-політичного фактора на доробок діячів установи. По-новому структуровано погляди вчених на російський історичний процес як на гармонізуючу складову загальноцивілізаційного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(2)5 + Т1(2)61 + Т3(4УКР)5-7 +
Шифр НБУВ: РА323299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Кочегарова С.І. 
Еволюція поетичної творчості Казимєжа Вєжинського (віталізм, катастрофізм, універсалізм): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.03 / С.І. Кочегарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено специфіку поетичної еволюції видатного польського поета ХХ ст. К. Вєжинського, визначено її основні етапи й їх ідейно-стильові домінанти. Визначено, що творчість автора еволюціонувала від емоційної поезії, яка характеризувалася поєднанням лірики з елементами гумору, домінуванням діонісійських мотивів (скамандритський період - 20 - 30 рр.), до порушення у ній гострих політично-суспільних проблем, а в художній практиці звернення до романтизму і, через риторику й пафос воєнної лірики, до представлення універсальної картини світу в еміграційній поезії. Висвітлено історичний і соціо-культурний контексти епохи, виявлено їх вплив на особистість митця, досліджено український, російський і польський літературні контексти й історію художньої творчості К.Вєжинського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-4 Вєжинський К.535 +
Шифр НБУВ: РА367509

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Полянська В. І. 
Історична динаміка естетичних ідей в російському формалізмі: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.08 / В. І. Полянська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено комплексний, філософсько-естетичний аналіз російського формалізму, реконструкцію процесу його виникнення, розвитку, занепаду. Вивчено історичну динаміку ідей російської формальної школи й їх вплив на світову естетичну теорію. Проведено аналіз засадничих ідей російського формалізму: співвідношення форми та змісту в художньому творі, прийому, осторонення, релятивізму, конструктивного принципу, фотогенії, повтору та ін. Досліджено динаміку ідей російського формалізму в теоретичних надбаннях Празького структуралізму. Розглянуто формалістські ідеї у кінематографі, зокрема "фотогенію", "зміщення", "семіозис", "монтаж". Досліджено тенденції вивчення методу учнями формалістів, так званими "младоформалістами". Здійснено намір реабілітувати теорію формального методу. Доведено, що російський формалізм був і залишається одним із найважливіших джерел естетичної інновативності в ситуації кардинальних соціальних і культурних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 г(4РОС)61 + Ю251.242 + Ю812.271.6 + Ш5(4РОС)6-32
Шифр НБУВ: РА373064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Шатова І.М. 
М.Кузмін та російський емоціоналізм 1920-х років (проблема подолання кризи мистецтва): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.М. Шатова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто відображення в творчості М.Кузміна та російських емоціоналістів тих сучасних ідей, поглядів, які становлять філософсько-естетичну концепцію М.О.Бердяєва "кризи мистецтва". Досліджено можливість вирішення емоціоналістами проблеми подолання кризи мистецтва. На матеріалі художньої та критичної творчості Кузміна й емоціоналістів, їх теоретичних робіт періоду емоціоналізму (1922 - 1925 рр.) і попередніх років, розглянуто естетичну платформу емоціоналізму, яка протистоїть автоматизованому життю та механізованому, бездушному, формальному мистецтву (футуризму, кубізму тощо), що призвело до кризи класичної естетики. Кузмін та емоціоналісти не тільки оголосили "похід проти формалістики", але протиставили їй свою "азбуку мистецтва", сформулювали основні положення художньої ідеології, підтверджені їх творчістю, перерахували основні та вічні атрибути справжнього мистецтва. Крім цього, своїми художніми шуканнями та положеннями емоціоналізму Кузьмін та емоціоналісти окреслили вихід із духовного тупика мистецтва "старого Заходу", указали на хвилю нового мистецтва, поширену в Росії, Німеччині, Америці, визначили його основну характеристику (прагнення до "високої елементарності") та дали йому ім'я - емоціоналізм. Внаслідок проведеного дослідження кардинально переглянуто погляд на російський емоціоналізм як на явище, що не сфрмувалося, випадкове, незначне, позбавлене цілісності, яке відображає естетичні погляди одного тільки його лідера - М.Кузміна та безперспективне для наступних етапів історії літератури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-328.88 + Ш5(4РОС)6-4 Кузмін М.О.42 + Ю812.283 + Ю812.452.1
Шифр НБУВ: РА312218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Гугніна Т.О. 
Моральна регуляція підприємницької діяльності (філософсько-управлінський аналіз): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.О. Гугніна ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній науковій літературі застосовано філософські методи до аналізу моральних регуляторів ринкової господарської діяльності. Виявлено соціально-історичні та теоритичні передумови формування моралі підприємництва і управління, закономірності еволюції основних філософських концепцій етики бізнесу, визначено роль моральної регуляції в економічній діяльності та її місце у структурі світогляду ринкового суспільства. Висвітлено основні типи сучасної моральної практики бізнесу та менеджменту (американський, західноєвропейський, азіатський та російський). Встановлено принциповий взаємозв'язок онтологічного і гносеологічного аспектів проблеми. Викладено структуру етики бізнесу та її інтердисциплінарний характер. Розглянуто взаємообумовленість предмета і об'єкта науки етики підприємництва. Запропоновано дефініцію даної науки як специфічного виду професійної етики. Розкрито соціально-психологічні умови специфіки ринкової економіки, напрямки державної політики, стан суспільної свідомості творення української моделі підприємницької моралі з урахуванням зарубіжного досвіду та національного менталітету. На основі проведеного дослідження спрогнозовано основні напрямки розвитку "етичного" бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю715.494 + Ю6*665
Шифр НБУВ: РА307876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Співак І.О. 
Олександр Македонський і зороастризм: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Співак ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості реалізації релігійної політики О.Македонського на території Ірану. Проаналізовано переказ про Олександра, що існує в зороастрийській квазіісторичній традиції. Послідовно розглянуто звинувачення на адресу Олександра, що містяться в релігійних зороастрийських текстах. Зроблено висновок про необ'єктивність пізньої зороастрийської традиції. Акцентовано увагу на відсутності будь-яких надійних історичних свідчень про існування доолександрівського письмового тексту Авести та необгрунтованості звинувачення Олександра у його знищенні. На підставі вивчення античної історичної традиції критично переосмислено твердження про навмисне та масове вбивство магів греко-македонськими завойовниками. Проаналізовано свідчення античних авторів і доведено, що антизороастрийська політика македонського царя не передбачала руйнування перських храмів і культових місць. Досліджено квазіісторичну зороастрийську оповідь і зроблено висновок, що основною метою сасанідського жрецтва у формулюванні звинувачення проти Олександра Македонського є обгрунтування легітимності Сасанідів на іранському престолі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)322-7 + Э321.361 +
Шифр НБУВ: РА354878

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Марченко А.М. 
Паризький текст у прозі письменників молодшого покоління російської еміграції першої хвилі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.М. Марченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На матеріалі творів Г. Газданова, Б. Поплавського та В. Яновського проведено всебічний аналіз основних структурних елементів (топосів, мотивів, міфологічних структур, оціночних компонентів, прийомів, типів героїв), що формують у їх прозі специфічну надтекстову єдність - паризький текст. Стверджено, що центром для паризького тексту досліжених творів є міф про Париж як втілення духовної свободи, пов'язаний з внутрішнім світом героїв. Література митців молодшого покоління зумовила розширення переліку топосів паризького тексту (пансіону, мансарди, монпарнаської кав'ярні, російського кабаре) та засобів їх репрезентації, а також породжує специфічні типи героїв (російський монарно, жебрак, фланер). Доведено, що образ Парижа у прозі Г. Газданова, Б. Поплавського, В. Яновського відтворено у аспекті метафізичної проблематики (подорож Парижем як шлях у простір "душевного міста"), паризький текст відіграє роль універсального засобу концепіювання екзистенційної картини світу, представленої у творчості молодшого покоління у контексті образів міської цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(411.2=4/8)-34 +
Шифр НБУВ: РА362329

Рубрики:

      
13.

Григор'єв О.М. 
Пенітенціарна теорія та практика в Російській імперії в кінці XVIII - на початку XX століття: історико-правове дослідження (на прикладі українських губерній): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.М. Григор'єв ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено становлення та розвиток кримінально-виконавчого права в Україні з кінця XVIII до початку XX ст., проблеми діяльності пенітенціарних установ у зазначений період часу, коли російський уряд почав широко застосовувати позбавлення волі, посупово відмовляючись від попередніх форм боротьби зі злочинністю. На підставі аналізу літератури, законодавчих актів і архівних джерел вивчено питання щодо формування пенітенціарного законодавства, модернізації тюремної системи, діяльності місць позбавлення волі в українських губерніях Росії. Показано, що досліджені проблеми взаємопов'язані з засадами реформування сучасного кримінально-виконавчого законодавства та функціонування пенітенціарних установ у наступний час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51/52-628.4 + Х2(4УКР)5-628.4 +
Шифр НБУВ: РА348508

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Нестеренко А.Ю. 
Поетика сатири А.Аверченка: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / А.Ю. Нестеренко ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні здійснено спробу вивчення сатири А.Аверченка як цілісного й неподільного художньо-естетичного феномена поза прийнятим штучним розподілом на до- та післяреволюційний, російський та емігрантський періоди діяльності пистменника. Увагу акцентовано на тому, що в наукових рорзвідках, присвячених творчості митця, не знайшли достатнього вивсвітлення тематичні, жанрові, стильові особливості творів сатирика, специфіка наративної організації сатири, своєрідність хронотопа. У порівнянні з існуючими дослідженнями творчості А.Аверченка розширено репертуар творів, залучених до розгляду, а також поглиблено аналіз художніх засобів і прийомів, що сприяють створенню сатиричного типу авторської емоційності у малій прозі письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Аверченко А.Т. 537 +
Шифр НБУВ: РА368300

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
15.

Шеретюк Р.М. 
Релігійний фактор у контексті геополітичних трансформацій на Галицько-Волинських землях (друга половина XIII - перша половина XV ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.11 / Р.М. Шеретюк ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і спрямованість Східної політики Папського престолу у контексті геополітичних трансформацій на землях Русі після золотоординської навали. Визначено дискурс Східної політики Папського престолу з урахуванням монголо-татарського фактора та спроби встановлення церковної унії в Галицько-Волинському князівстві як інструмента Східної політики папства. У даному аспекті досліджено католицьку експансію на галицько-волинських землях після втрати незалежності Галицько-Волинського князівства, показано роль католицизму в геополітичних трансформаціях на українських землях після Кревської (1385 р.) та Городельської (1413 р.) уній. Існування Галицької митрополії в XIV ст. розглянуто як вияв прагнення Південно-Західної Русі до церковної самостійності, а її ліквідація - як наслідок геополітичних змагань Великого князівства Литовського та політично-церковних сил, що створювали централізовану Московську державу, які згодом почали міждержавну (московсько-литовську) боротьбу за митрополичу Київську кафедру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-342-021.6 + Э372.270.91(4УКР3)-343-019.875 + Э372.21-342-019 + Э372.24-343.0 +
Шифр НБУВ: РА344961

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
16.

Горішна Л.В. 
Російська рецепція Томаса Мура в XIX столітті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Л.В. Горішна ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено творчість Т.Мура, її вплив на російський літературний процес XIX ст. та духовний світ читача. Здійснено огляд передісторії даної теми, систематизовано критичні матеріали стосовно зазначеного впливу. Виявлено "мурівські" мотиви у творчості російських поетів, вивчено типологічну схожість у творах Т.Мура й російських авторів у взаємозв'язку з етапами російського літературного процесу. Проаналізовано особливості перекладів поетичних творів ірландського письменника. Розглянуто невідомі раніше відгуки на творчість Т.Мура (рецензі, спогади), ремінісценції у художніх творах, подано історико-літературний коментар відгуків у російських періодичних виданнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Мур Т. 318.3 + Ш5(4РОС)5-318.3 +
Шифр НБУВ: РА335715

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Май Лікунь 
Російський економічний текст у функціонально-стилістичному та соціолінгвістичному аспектах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Май Лікунь ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у функціонально-стилістичному та соціолінгвістичному аспектах проведено комплексний аналіз різнофункціональних російських текстів економічного дискурсу, присвячених переважно російсько- та українсько-китайським відносинам у сфері економіки. Виділено ключові концепти економічного тексту: "виробництво", "фінанси", "торгівля". Розкрито сутність поняття економічного тексту, визначно його роль у російському мовному просторі. Виявлено й описано основні функціональні підстилі, в яких використовуються економічні тексти, розглянуто притаманні їм жанри. Виділено цивілізаційний, політичний і мовно-культурний аспекти соціального фону в економічному тексті. Розглянуто різні способи реалізації зв'язку економічної лінгвосеміосфери з рівнем розвитку соціально-економічного та політичного життя суспільства у певну епоху. Висвітлено питання використання особливого компонента термінологічної ситуації, що відображає певну модель економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-70 +
Шифр НБУВ: РА356744

      
18.

Петухова О.І. 
Російський історико-фантастичний роман 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.І. Петухова ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Проаналізовано російські фантастичні романи 90-х років ХХ століття, створені з використанням історичного матеріалу. Прослідковано генезу сучасного російського історико-фантастичного роману, для чого розглянуто історичну фантастику в російській літературі від першої половини ХІХ ст. до кінця ХХ ст. та в американській літературі кінця 60-х - початку 90-х років ХХ ст. Досліджено два головних типи російської історичної фантастики 90-х років: "альтернативну історію" та "криптоісторію" , а також явища перехідного характеру. Визначено місце історико-фантастичних творів у сучасній російській фантастиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-334
Шифр НБУВ: РА315919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сарнацький О.П. 
Російський самодержавний апарат та українські політичні партії (1900 - 1917 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.П. Сарнацький ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 41 с. — укp.

Розкрито ставлення владних структур царизму до діяльності українських політичних партій Наддніпрянщини на початку XX ст. Розглянуто дію та співпрацю виконавчої та судової влади стосовно цих партій. З'яовано, що адміністрація була визначальною та головною складовою дій усього апарату влади. Більш докладно висвітлено реальні факти діяльності поліції щодо цих партій. Розглянуто дії царської цензури стосовно легальних видань зазначених партій. Визначено, що царські суди у справі покарання членів і прихильників українських партій завжди виконували покладені на них самодержавним урядом функції. Проаналізовано діяльність царської влади в Галичині у період війни відносно їх емігрантських кіл і діячів галицьких партій. Запропоновано концепцію, як пояснює ставлення та дії російських владних структур щодо цих партій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-5 + Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА357138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Семенюк Т.Ю. 
Російський чинник у парламентських виборах в Україні (1994 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Т.Ю. Семенюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено російський чинник у парламентських виборах в Україні за період 1994 - 2007 рр. Як наслідок такої політки сусідньої держави визначено втручання у внутрішньополітичні процеси в Україні, що мають прояв у різних сферах суспільної діяльності, зокрема, інформаційній, економічній, а також в ідеологічних поглядах та на ринку політтехнологій. Проаналізовано складові російського впливу у виборах до парламенту та показано можливість Російської Федерації відігравати роль значного чинника у виборчих процесах в Україні та характеризує його як один з найбільш впливових факторів у динаміці внутрішніх процесів української держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)68 + Ф4(4РОС)64-(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА364809

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського