Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (975)Книжкові видання та компакт-диски (380)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=РОЗБЕЩЕНН$<.>+<.>K=НЕПОВНОЛІТНІХ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 139
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вівчар П.В. 
Особливості морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / П.В. Вівчар ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням організації морального виховання неповнолітніх засуджених у виховно-трудових колоніях. Розкрито специфіку змісту морального виховання цієї категорії неповнолітніх, експериментально перевірено педагогічні умови ефективної його реалізації у навчально-виховній діяльності виховно-трудової колонії. Висвітлено шляхи взаємодії колонії, сім'ї, церкви і громадськості у моральній підготовці неповнолітніх засуджених до життя на волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Х884.024 + Ю947.3

Рубрики:

      
2.

Корчовий М.М. 
Кримінологічні проблеми боротьби зі згвалтуваннями, вчинюваними неповнолітніми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.М. Корчовий ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто комплекс питань теоретичного і практичного характеру, проблем боротьби зі згвалтуваннями, що вчинили неповнолітні. Визначено актуальність теми дослідження проблем боротьби зі зазначеним видом злочину. Наголошено, що за сучасних умов розбудови правової держави людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканість і безпека - одна з головних проблем українського суспільства, розв'язання якої є однією зі складових діяльності правоохоронних органів та органів внутрішніх справ МВС України. Значну увагу приділено удосконаленню відомих та пошуку нових стратегічних дослідницьких підходів до попередження згвалтувань, що вчинювали неповнолітніми. Проаналізовано причини і умови, що сприяють їх вчиненню, виходячи із трьох основних аспектів: а) соціального; б) сексуального; в) психологічного, а також кримінологічної характеристики неповнолітнього гвалтівника-злочинця. Запропоновано типологію неповнолітніх статевих насильників, до основи якої покладено особистісні особливості суб'єктів статевого насильства, а також їх злочинно-сексуальна мотивація такого насильства. Розглянуто основні напрями ранньої профілактики згвалтувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)120.101.1 + Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА309238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кунинець Г.Я. 
Профілактика пошкодження плода при передчасних пологах у неповнолітніх: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.00.01 / Г.Я. Кунинець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто основні чинники ризику перинатальної патології та проаналізовано особливості біофізичної активності плода у випадку передчасних пологів. З використанням клініко-статистичних, електрофізіологічних та морфофункціональних методів дослідження наведено результати здійснення низки лікувально-профілактичних заходів під час передчасних пологів у юних жінок. Встановлено, що профілактика та корекція аномалій скоротливої діяльності матки за даних пологів у неповнолітніх жінок шляхом застосування курантилу та здійснення електрорелаксації матки, забезпечення фармакологічного гіпобіозу недоношеного плода за допомогою нейролептика аміназину сприяє зниженню перинатальної захворюваності та смертності. Розроблено основні принципи технології допомоги юним жінкам у ході передчасних пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5
Шифр НБУВ: РА310328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:
  

      
5.

Орловська Н. А. 
Осудність та її види (порівняльний аналіз законодавства України та інших держав): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н. А. Орловська ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто неосудність і види осудності - обмежену та вікову, проблему спеціальної осудності. Проаналізовано вчення про осудність-неосудність у його історичному розвитку. Основну увагу приділено концепції обмеженої осудності: поняттю, природі, ознакам, співвідношенню з іншими кримінально-правовими поняттями та інститутами, правовим наслідкам визнання особи обмежено осудною. Розглянуто вікову осудність неповнолітніх правопорушників, які досягли віку кримінальної відповідальності, однак внаслідок затримки психофізіологічного розвитку не відповідають формально своїй віковій групі. Під час розгляду особливостей відповідальності осіб похилого віку акцентовано увагу на можливості реалізації покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років у поєднанні з примусовим лікуванням у спеціальних інтернатах. Вирішення проблеми спеціальної осудності має полягати не в площині встановлення особливих критеріїв для осіб певних професій, а у застосуванні злочинної недбалості або казусу. Наведено нормативні положення законодавчих актів Канади, США, Англії, ФРН, Польщі, Угорщини, проаналізованих на засадах вітчизняної кримінально-правової доктрини, положень чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.1 + Х999.88
Шифр НБУВ: РА313007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Гарькавець С.О. 
Психологічні особливості системи цінностей правопорушника: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / С.О. Гарькавець ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження системи цінностей неповнолітніх і дорослих правопорушників з визначенням особливостей її деформації та зв'язку з ранніми етапами формування деструктивного світогляду особистості. За результатами дослідження визначено, що в системі цінностей делінквента домінують цінності конформістської спрямованості, а деформація полягає в тому, що в його ціннісно-смисловій сфері переважає емоційно-негативне забарвлення. Отриманий у дитинстві перший соціально-негативний досвід, який актуалізувався в деструктивних проявах особистості, став специфічним елементом її світогляду. Відсутність осмисленості життя тьа залежність від вузького оточення прирікають особистість правопорушника до дезадаптації та все більше відокремлюють її від просоціально-орієнтованого існування. За умов соціальної ізоляції використання технік логотерапії сприяє реконструкції системи цінностей особистості, запобігає поглибленню дезадаптаційних тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31
Шифр НБУВ: РА314970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Васильківська І.П. 
Кримінологічні аспекти сімейного виховання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.П. Васильківська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено кримінологічні аспекти сімейно-виховного процесу. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства стосовно сімейного виховання з метою запобігання злочинам, що скоюють неповнолітні. Встановлено зв'язок недоліків сімейного виховання з протиправною поведінкою підлітка. Запропоновано класифікацію родин, які впливають на формування особистості неповнолітнього злочинця. Доведено потребу створення в масштабах усієї країни системи цілеспрямованого поліпшення умов сімейного виховання як одного з головних напрямів запобігання злочинності серед неповнолітніх. Обгрунтовано необхідність побудови даної системи на засадах поєднання загальносоціального та спеціально-кримінологічного заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА312789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тепляков М.М. 
Психосемантичний аналіз ефективності засобів комунікативного впливу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.М. Тепляков ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Визначено поняття "ефективність" як соціальну характеристику, що включає особистісні, суспільні, національні, етичні та інші аспекти, а також поняття "ефект" - як об'єктивну властивість будь-якої взаємодії. Теоретично проаналізовано поняття "мораль", "моральність" з позиції діяльнісного підходу до свідомості (як предмет загальної психології). Переглянуто існуючі раніше парадигми комунікативного процесу та перенесення акценту з "суб'єкт-об'єктних" на "суб'єкт-суб'єктні", де одержувача інформації (реципієнта) вже наділяли активною позицією, що впливає на сам процес породження та передачі інформації. Теоретично обгрунтовано зміну абревіатури ЗМІ (засоби масової інформації) на ЗМК (засоби масової комунікації). Теоретично та експериментально досліджено психосемантику неповнолітніх правопорушників, що дозволяє розкрити ряд принципових особливостей, які в процесі судочинства можуть відігравати вирішальне значення для класифікації конкретної протиправної дії в межах Карного кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю945.411-997 + Ю701.3 + Ч62 в05
Шифр НБУВ: РА321116

Рубрики:

      
9.

Бесєдін А.А. 
Дисфункціональна сім'я як чинник девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.03 / А.А. Бесєдін ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні функції сім'ї. Запропоновано класифікацію сімей за критерієм "благополуччя - неблагополуччя", визначено суть понять "ідеальна сім'я", "нормальна сім'я", "маргінально-функціональна сім'я", "дисфункціональна сім'я". Проаналізовано основні типи неблагополучних сімей. Виявлено зв'язок сімейних дисфункцій та девіантної поведінки підлітків. Вивчено вплив сімейної атмосфери в сім'ї на прояв зазначеної поведінки. Систематизовано чинники, що обумовлюють сімейні дисфункції. Визначено характерні стратегії виховання делінквентних і законослухняних підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю620.2-81 + С5*644
Шифр НБУВ: РА317798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Яровий А.О. 
Проблеми соціальної адаптації неповнолітніх, звільнених з виховно-трудових колоній: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Яровий ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито природу механізму процесу соціальної адаптації неповнолітніх. Проведено теоретичне обгрунтування та формування пропозицій щодо доповнення і змін чинного законодавства, включення запропонованих положень у новий Кримінально-виконавчий кодекс України. Визначено сукупність заходів соціального сприяння звільненим неповнолітнім у їх побутовому та трудовому влаштуванні, орієнтації на навчання, відновлення соціально корисних зв'язків, правового статусу громадянина.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.024:С5 + Х884.18
Шифр НБУВ: РА317063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вітвіцька В.В. 
Кримінологічні проблеми попередження злочинних посягань на моральний і фізичний розвиток неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Вітвіцька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено еволюцію становлення законодавства щодо захисту прав та інтересів неповнолітніх на міжнародному рівні. Проаналізовано норми законів та чинного кримінального законодавства, які регламентують захист прав і законних інтересів неповнолітніх. Розглянуто соціально-правову обумовленість відповідальності та наведено юридичний аналіз складів злочинів проти неповнолітніх. Наведено визначення кримінологічної характеристики злочинів та осіб, які скоюють злочини відносно неповнолітніх. Досліджено причини та умови скоєння даних злочинів. Обговорено основні напрямки діяльності держави щодо запобігання зазначеним злочинам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)114 + Х883.9(4Укр)72
Шифр НБУВ: РА320614 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Парфанович І.І. 
Організаційно-педагогічні засади виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.І. Парфанович ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації виховної роботи з засудженими неповнолітніми, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Визначено сутність випробування, його механізм та інституції, причетні до виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено шляхи підвищення ефективності їх виховання. Вивчено особливості особистості умовно засуджених неповнолітніх, що дозволило розробити їх класифікацію. Удосконалено зміст виховної роботи з урахуванням особливостей особистості осіб досліджуваної категорії, наведено систему форм і методів для його реалізації. Проаналізовано механізм взаємодії прокуратури, суду, служби у справах неповнолітніх, кримінальної міліції, педагогічних, трудових колективів і сімей правопорушників щодо організації їх виховання. Визначено педагогічні умови підвищення ефективності запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.334 + Х881.9(4Укр)011.2 + Х883.9(4Укр)52
Шифр НБУВ: РА318801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Рябчинська О.П. 
Боротьба з розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства і жорстокості: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.П. Рябчинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано безпосереднім об'єктом злочину, передбаченого ст.300 КК України, визнавати моральні засади суспільства у частині розповсюдження інформації, спрямованої на забезпечення поваги гідності особи згідно загальнолюдських цінностей. З метою уніфікації термінології, рекомендовано мінімізувати кількість оціночних понять у дефінації "порнографія" та визнавати як натуралістичне зображення, а також опис статевих органів персонажів (людей, тварин) у момент вчинення ними або щодо них дій сексуального характеру. Пропоновано розглядати зберігання творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, з метою збуту або розповсюдження як готування до даних дій, а не як самостійний злочин, зважаючи на те, що дані дії не досягають ступеня суспільної небезпечності, характерного для злочину. Запропоновано включити до переліку кваліфікуючих ознак складу злочину, передбаченого ст.301 КК, ознаку скоєння даного злочину спеціальними суб'єктами - батьками або особами, що їх замінюють, учителями, вихователями та іншими особами, які на законних підставах утримують, доглядають, виховують, дають освіту дітям віком до 16 років. Рекомендовано суб'єктом злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК, які вчинюються щодо неповнолітніх або з примушуванням їх до створення порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості, визнавати осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку. Вперше, на підставі результатів аналіза статистичного матеріалу, наведено кримінологічну характеристику злочинів, передбачених ст.300 і 301 КК України.Розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінального законодавства та інших заходів у галузі боротьби з ввезенням, виготовленням, збутом і розповсюдженням порнографічних предметів і творів, що пропагують культ насильства та жорстокості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 +
Шифр НБУВ: РА322838

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бурдін В.М. 
Особливості кримінальної відповідальності неповнолітніх в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Бурдін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено комплекс проблем, пов'язаних з особливостями кримінальної відповідальності неповнолітніх в Україні. З урахуванням досвіду вітчизняного та зарубіжного законодавства про кримінальну відповідальність неповнолітніх, соціально-психологічних особливостей розвитку особи неповнолітніх, обгрунтовано доцільність подальшої диференціації їх кримінальної відповідальності. На підставі сучасних досліджень у галузі психології, педагогіки, аналізу судової статистики запропоновано встановлення нової кримінально-значимої періодизації віку. Обгрунтовано необхідність створення для неповнолітніх нових кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі. Розроблено пропозиції щодо удосконалення звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності, відбування покарання з випробуванням, а також умовно-дострокового звільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)011.2
Шифр НБУВ: РА318649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Квітка Я.М. 
Попередження адміністративних правопорушень серед неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Я.М. Квітка ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано положення про те, що неповнолітні як суб'єкти опіки та піклування , володіють ознаками, які дозволяють виокремити їх в особливу соціальну групу. Проаналізовано положення щодо попередження правопорушень серед неповнолітніх у міжнародних правових актах і національному законодавстві. Досліджено особливості формування системи елементів адміністративно-правового статусу неповнолітнього та визначено його поняття, як сукупність юридичних прав та обов'язків підлітків у суспільстві, реалізація яких забезпечується економічними, правовими та організаційними гарантіями. Доведено існування адміністративної делікатності неповнолітніх як самостійного явища та структурної частини делікатності у цілому. Запропоновано класифікацію форм і методів діяльності органів внутрішніх справ (міліції) щодо попередження адміністративної делікатності неповнолітніх з використанням ЕОМ. Розглянуто діяльність державних органів, створених відповідно до Закону України "Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх" та наведено конкретні пропозиції щодо удосконалення законодавчих актів, що регламентують їх діяльність. Розроблено комплексну програму, що передбачає скоординовану діяльність установ різної відомчої підпорядкованості та громадських формувань щодо попередження правопорушень неповнолітніх (на адміністративній одиниці).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА322148

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Топольскова І.О. 
Кримінально-правові та кримінологічні аспекти боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.О. Топольскова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження проблеми боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність, здійснене в умовах соціально-економічного реформування України. Дослідження проведено з урахуванням регіональної специфіки цього виду злочинів, на основі чого сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінального законодавства та в цілому попереджувальної діяльності. Розглянуто методологічні аспекти дослідження комплексної кримінально-правової та кримінологічної проблеми боротьби із втягненням неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність. Визначено і розмежовано суспільну небезпеку втягнення неповнолітніх у вчинення злочину і втягнення у вчинення антигромадських дій. Наведено кримінологічну характеристику особистості неповнолітніх, втягнених у злочинну або іншу антигромадську діяльність та їх втягувачів. Значну увагу приділено розгляду причинового комплексу, а також способам втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність. Запропоновано концепцію побудови регіональної системи профілактики втягнення неповнолітніх у злочинну або іншу антигромадську діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.02 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА327983

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Киренко С.Г. 
Проблеми захисту прав неповнолітніх кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.Г. Киренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 23 с. — укp.

На базі аналізу вітчизняних і зарубіжних досліджень, нормативно-правових актів, монографій та іншої літератури вивчено стан кримінально-правової охорони неповнолітніх в Україні. Базуючись на результатах проведеного дослідження надано оцінку захисту прав неповнолітніх чинним кримінальним законодавством України. Висвітлено актуальні питання, які потребують розв'язання. Порівняно сучасне кримінальне законодавство України з законодавством минулих часів, а також з чинним кримінальним законодавством Російської Федерації, Франції, Бєларусі, Швеції та деяких інших країн. Надано пропозиції щодо вдосконалення норм КК України про посилення відповідальності за злочини проти життя, здоров'я, волі неповнолітніх, їх нормального статевого та духовного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)114 + Х881.9(4УКР)013 +
Шифр НБУВ: РА323459

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Корецький С.М. 
Кримінологічна характеристика девіантної поведінки неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.М. Корецький ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито комплекс питань, пов'язаних з проблемами девіантної поведінки неповнолітніх за умов докорінних соціальних змін, що відбуваються в Україні. Показано, що існуючі теорії девіантної поведінки незалежно від часу і місця їх створення можуть служити теоретичним підгрунтям вирішення сучасних проблем ненормативної поведінки неповнолітніх в Україні. Доведено, що основними чинниками зазначеної поведінки неповнолітніх стали дисфункції основних інститутів соціалізації. До таких інститутів віднесено сім'ю, школу, електронні засоби масової інформації та комунікації, а також групи дозвіллєвої діяльності. Обгрунтовано необхідність створення заради консолідації діяльності суб'єктів профілактики правопорушень і злочинів серед неповнолітніх єдиної методики індивідуального кримінологічного прогнозування поведінки неповнолітніх. Описано процес створення зазначеної методики та використані при цьому теоретичні засади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА323895

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Реус О.С. 
Правове регулювання трудової діяльності неповнолітніх в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.С. Реус ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльно-правовий аналіз регулювання трудової діяльності неповнолітніх в Україні та за кордоном. Значну увагу приділено історико-правовому аналізу регулювання праці неповнолітніх та проблемам виникнення та припинення трудових правовідносин з їх участю на сучасному етапі. Запропоновано шляхи вирішення проблем трудових правовідносин. Досліджено особливості правового регулювання робочого часу, часу відпочинку, оплати та охорони праці неповнолітніх працівників, обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання їх трудової діяльності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА323111

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Левендаренко О.О. 
Особливості процесу доказування у справах про злочини неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.О. Левендаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

У межах теоретичного аспекту шляхом співвідношення із загальним предметом процесуального доказування визначено юридичну природу обставин, які складають особливості предмета доказування у справах про злочини неповнолітніх. Для подолання проблем практики розглянуто окремі способи встановлення точного віку неповнолітнього, його характеристики, умови життя та виховання тощо. Особливу увагу звернено на проведення судово-психологічної експертизи у справах даної категорії. В аспекті кримінально-процесуального доказування проаналізовано особливості застосування запобіжних заходів щодо неповнолітніх, а також деякі аспекти цивільного позову у справах даної категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х893.9(4УКР)809 +
Шифр НБУВ: РА325145

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського