Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (332)Книжкові видання та компакт-диски (131)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=РИБИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Джміль В.І. 
Ветеринарно-санітарна експертиза риби, інвазованої нематодами родини IAnisakidae/I: Автореф. дис... канд. вет. наук / В.І. Джміль ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16
Шифр НБУВ: РА319115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Горчанок Н.В. 
Ветеринарно-санітарна експертиза та санітарна оцінка риби при кудоозах: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.09 / Н.В. Горчанок ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення порядку ветеринарно-санітарної експертизи та санітарного оцінювання риби, ураженої міксоспоридіями роду Kudoa. На підставі результатів дослідження розроблено та впроваджено до виробництва та навчального процесу науково-методичні рекомендації щодо діагностування кудоозів морської та океанічної риби, а також порядку її ветеринарно-санітарної експертизи. Визначено ступінь екстенсивності й інтенсивності інвазії паразитами роду Kudoa основних промислових видів риб (родин бичкових, мерлузових, тріскових). Визначено місця локалізації паразитів та їх морфологічні особливості. Наведено схему детального дослідження паразитів роду Kudoa. Ступінь ураження бичків кругляків установлено залежно від розмірів і статі риби, пори року та району дослідження. Вивчено органолептичні хімічні, мікробіологічні, токсикологічні, радіологічні показники та біологічну цінність риби залежно від рівня її ураження Kudoa. Установлено вплив паразитів на аміно- та жирнокислотний склад м'яса риби. Досліджено взаємовідношення у системі паразит - живитель на гістологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.16 + П817.25 +
Шифр НБУВ: РА359601

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Федоненко О. В. 
Вплив антропогенних факторів на стан промислової іхтіофауни Запорізького водосховища: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.16 / О. В. Федоненко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 36 с. — укp.

Проведено аналіз сучасної еколого-токсикологічної ситуації у водосховищі на підставі визначення забруднення важкими металами води, донних відкладень та риб промислових видів. З'ясовано, що вміст важких металів в організмі різних видів риб залежить від характеру їх харчування, біотопу та фізіологічного стану. Проведено екологічну індикацію стану хижих і мирних риб шляхом вивчення біохімічних механізмів їх адаптації. Визначено, що найбільш токсичними для хижих риб є кадмій, залізо, свинець, нікель, ртуть, а на мирних риб значний вплив спричиняють додатково марганець, цинк і мідь. Встановлено, що мирні риби зазнають більшого токсичного впливу у порівнянні з хижими, та перебувають під потужним техногенно-хімічним пресом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*820*801.3(4УКР-4ЗАП)
Шифр НБУВ: РА371192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Криворучко О.М. 
Вплив пробіотиків на гетеротрофну мікрофлору та організм риби у прісноводній аквакультурі: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.М. Криворучко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено значну активність пробіотиків біоспорину та субаліну щодо патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виділеної від риб, водного середовища та з гранульованих комбікормів. Виявлено позитивну динаміку клітин Bacillus subtilis пробіотику субаліну у дослідному комбікормі після виготовлення та тривале їх збереження у водному середовищі. Досліджено характер взаємовідносин між бактеріями Bacillus subtilis, що складають основу препарату субаліну, а також автохтонною гетеротрофною мікрофлорою риб. Значну увагу приділено активізації обмінних процесів та захисних сил організму риб під його впливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451,022
Шифр НБУВ: РА309584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванов В.С. 
Гідравлічні аспекти розрахунку замкнутих систем ємностей для перевезення плідників риби в період нересту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.С. Іванов ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальне питання збереження та відновлення рибних запасів України. Запропоновано доставляти плідників риби до місць нересту за допомогою ємностей, обладнаних циркуляційною гідравлічною системою життєзабезпечення. Здійснено теоретичні й експерментальні дослідження циркуляційної системи рибовозного контейнера в цілому, а також окремих її елементів. Одержано основне рівняння руху води у такому контейнері. Наведено методику розрахунку ємності для перевезення плідників живої риби та розроблено її конструкцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-47 +
Шифр НБУВ: РА335983

Рубрики:

      
6.

Івашків Г.М. 
Декор традиційної української кераміки XVIII - першої половини ХХ століття (іконографія, домінантні мотиви, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Г.М. Івашків ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

На прикладах українських глиняних виробів показано еволюцію та трансформації домінантних мотивів і сюжетів. Зроблено мистецтвознавчий аналіз зображень та художніх особливостей декору українських гончарних виробів, зокрема мотивів хреста, тощо, риби, міфологічних образів Сенмурва, однорога, сирени, русалки, василіска, що свідчить про їх широкий іконографічний репертуар. Всебічно розглянуто зображення Богородиці, св. Миколая, Юрія-Змієборця, архистратига Михаїла та ангелів, які представляють традиційне коло святих, а також церковних споруд, виявлено ряд спільних рис і відмінностей у створенні аналогічних композицій у творах І.Баранюка, О.Бахматюка, П.Самоловича та інших майстрів. Проведено аналіз декору українських гончарних виробів у слов'янському та частково загальноєвропейському контексті, що дало змогу увиразнити універсальні та унікальні особливості оздоблення національної кераміки. Введено до наукового обігу нові імена гончарів і проведено атрибуцію ряду керамічних виробів. Укладено схеми, які наочно представляють домінатні мотиви в декорі традиційних українських гончарних виробів у порівняльному аспекті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.13(4УКР)4/5 + Щ125.108.06
Шифр НБУВ: РА330609

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шаповал В.Ф. 
Епідеміологічна характеристика лістеріозної інфекції та удосконалення методів її діагностики і профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / В.Ф. Шаповал ; Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов центрального регіону України проведено епідеміологічні дослідження розповсюдження збудників лістеріозу в об'єктах довкілля (воді відкритих водойм, стічних водах тваринницьких ферм, м'ясокомбінатів, міських комунальних стоках, грунті, питній воді з водогінної мережі та шахтних колодязів), продуктах харчування та харчовій сировині (молоці та молокопродуктах, кулінарних виробах з м'яса та риби, напівфабрикатах з овочів). Досліджено клінічний матеріал від хворих (випорожнення, виділення зіву, кров, патологічні виділення піхви від жінок з акушерсько-гінекологічною патологією). Етіологічну роль лістерій підтверджено серологічними дослідженнями. Під час проведення лабораторного аналізу 427 проб з об'єктів зовнішнього середовища бактерії роду Listeria були виявлені в 37 пробах. За результатами дослідження 508 проб продуктів харчування та харчової сировини встановлено, що контаміновано лістеріями було 24 проби. З використанням методів біотипування, фаготипування, бактеріоцинотипування, серотипування, маркірування за чутливістю до антибіотиків, а також на підставі результатів вивчення морфологічних, культуральних і біохімічних властивостей лістерії полімеразної визначено домінуючі види L.monocytogenes та L.ivanovii. Грунтуючись на отриманих результатах досліджень та досвіді США, Японії, країн Європи розроблено комплекс заходів щодо ефективної профілактики лістеріозної інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.75-3
Шифр НБУВ: РА317788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Пшеничний Д.Р. 
Ефективність вирощування товарних дволіток коропово-сазанових гібридів в полікультурі з трилітками рослиноїдних риб за інтенсивною технологією: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Д.Р. Пшеничний ; Ін-т рибн. гос-ва УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між щільністю посадки, впливом гідрохімічних і гідробіологічних параметрів вирощувальних і нагульних ставів, впливом годівлі на рибницько-біологічні характеристики цьоголіток і дволіток коропово-сазанових гібридів. Визначено особливості впливу технологічних чинників на ефективність вирощування риби різного віку та маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729-44 +
Шифр НБУВ: РА368867

Рубрики:

      
9.

Мазур Ю.П. 
Ефективність функціонування та перспективи розвитку підприємств рибного господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю.П. Мазур ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено функціонування підприємств рибного господарства, розглянуто перспективи їх подальшого розвитку. Висвітлено теоретико-методичні засади підвищення ефективності використання водного потенціалу з метою оптимізації споживання населенням риби та продукції. Розкрито результати теоретичних і практичних досліджень ефективності функціонування даних підприємств. Вивчено процес виробництва риби у підприємствах різних напрямів діяльності, а також методичні підходи до оцінювання економічної ефективності рибного господарства як складової аквакультури. Удосконалено методику обчислення витрат за умов вирощування товарної риби. Розроблено стратегію розвитку даного господарства Черкащини, з'ясовано шляхи підвищення ефективності вирощування товарної риби з урахуванням сучасного стану виробництва у спеціалізованих рибницьких підприємствах. Розроблено математичну модель розвитку аграрного підприємства - виробника товарної риби. Наведена модель обгрунтовує та показує доцільність одночасного розвитку всіх напрямів діяльності аграрного формування, а саме: рослинництва, тваринництва та рибництва. Обгрунтовано можливості підприємств рибного господарства у забезпеченні продовольчої безпеки та росту рівня споживання населення риби та рибної продукції за рахунок розвитку промислового рибництва, рибальства й оренди водойм комплексного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.1-07 +
Шифр НБУВ: РА355063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лисак Н.Є. 
Лікувально-профілактичні заходи при інвазійних хворобах молоді райдужної форелі в умовах західного регіону України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.11 / Н.Є. Лисак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лікувально-профілактичні заходи за інвазійних хвороб молоді райдужної форелі за умов західного регіону України з використанням інтенсивної технології вирощування риби у підрощувальних басейнах та врахуванням розташування рибних господарств і пори року. Результати проведених досліджень дають змогу вивчити гідрохімічний та мікробіологічний режими води підрощувальної системи господарств, а також паразитофауну молоді форелі у всі пори року. У молоді райдужної форелі дослідних господарств виявлено найпростіших, а саме: Costia necatrix, Ichtyophtririus multifilis, Apiosoma piscicolum, Hexamita truttae, Trichodina nigra, моногенетичних сисунів - Diplostomum spathaceum і трематоду - Gyrodactylus salaries. Уперше на території західного регіону України у молоді форелі діагностовано самого збудника гексамітозу (Hexamita truttae та змішаної інвазії зі збудником іхтіофтіріозу (Ichtyophtirius multifilis). Установлено та теоретично обгрунтовано, що паразитофауна молоді форелі суттєво не відрізняється у високогірному та низинному господарствах. Розкрито нові аспекти перебігу змішаної інвазії найпростішими (іхтіофтіріоз-гексамітоз), молодої форелі за інтенсивної технології вирощування. Установлено період її найвищої інтенсивності - весняні та літні місяці. Доведено залежність виникнення захворювань шляхом інфікування. Науково обгрунтовано доцільність використання стередіалу W-5, авіметроніду та брометроніду нового у разі розробки профілактично-лікувальних заходів боротьби з іхтіофтіріозом і гексамітозом молодої форелі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.382-7(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352127

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Скороход О.М. 
Моделі і методи підтримки прийняття рішень в системах управління рибогосподарськими підприємствами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Скороход ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання створення системи підтримки прийняття рішень під час управління рибогосподарським підприємством. Проаналізовано фактори, що впливають на рибопродуктивність. Описано комплексну модель рибогосподарського підприємства, що складається з виробничого та біологічного компонентів, а також модель планування виробництва товарної риби з урахуванням багатоваріантності технологічного процесу та моделі для експрес-аналізу стану підприємства. Запропоновано метод підтримки прийняття рішень під час формування складу полікультури риби у водоймі, що базується на застосуванні кластерного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)351.21-210.11 +
Шифр НБУВ: РА336407

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сидоренко О.В. 
Наукове обгрунтування і формування споживних властивостей продуктів з прісноводної риби та рослинної сировини: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.15 / О.В. Сидоренко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2009. — 37 с. — укp.

На підставі аналітичних і науково-експериментальних досліджень сформульовано та реалізовано наукову концепцію, яка полягає у розробці теоретико-практичних засад формування споживчих властивостей риборослинних продуктів з оптимізованою харчовою та біологічною цінністю, сенсорними та структурними характеристиками, на підставі цілеспрямованого поєднання прісноводної риби внутрішніх водойм України та рослинної сировини. На підставі математичних методів, що базуються на формалізації якісних і кількісних показників харчової та біологічної цінності окремих інгрідієнтів і їх поєднання у складі модельних композицій, визначено раціональний вміст рослинних домішок для забезпечення формування необхідних смакових характеристик, структурно-механічних властивостей, вітамінного та мінерального складу риборослинних консервів і паштетів з прісноводної риби. Визначено ефективність комбінування прісноводної рибної та рослинної сировини з метою збільшення вмісту калію, марганцю, заліза, брому, селену, йоду в риборослинних консервах і паштетах, високого ступеня збереженості токоферолів риборослинних продуктів, що надзвичайно важливо для гальмування процесів окиснення ліпідів. Встановлено закономірності впливу мікронутрієнтного складу рослинної сировини на підвищення коефіцієнтів ефективності використання ліпідів, білків, стійкості ліпідів риборослинних продуктів під час зберігання, зниження значення коефіцієнта амінокислотного скору. Розроблено методологію прогнозування змін якості рибної сировини та риборослинних продуктів залежно від часу та температури в процесі товароруху. Розглянуто процеси й їх взаємодію в організації й управлінні виробництвом і товароруху риборослинних продуктів. Науково обгрунтовано методологію прогнозування термінів зберігання риборослинних продуктів на підставі кінетичної теорії моделювання якості з урахуванням критичного параметра оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л964.5 +
Шифр НБУВ: РА368735

Рубрики:

      
13.

Добробабіна Л.Б. 
Наукові основи комплексу технологій харчових продуктів з гідробіонтів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.16 / Л.Б. Добробабіна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне вирішення проблеми підвищення біологічної цінності різноманітного асортименту продуктів з гідробіонтів шляхом збагачення їх компонентами рослинної сировини, продуктами метаболізму молочнокислих бактерій та застосування щадної теплової обробки. Розроблено хімічний сосіб попереднього зневоднювання риби перед тепловим консервуванням з використанням хлороводневої кислот, що дозволяє спрямовано регулювати вологовміст у напівфабрикаті. З'ясовано здатність слабких розчинів хлороводневої кислоти спричинювати структурні зміни білків м'язевої тканини риби за умов досягнення ними ізоелектричної точки (ІЕТ) і сприяти звільненню вологи з м'язевої тканини. Вивчено закономірності процесу лактоферментування риби овочевими екстрактами з активними культурами молочнокислих бактерій роду Lactobacillus. Визначено характер взаємодії молочнокислих бактерій зі збудниками специфічного псування консервів і пресервів. Розроблено технологію швидкодозріваючих лактоферментованих пресервів з низьким вмістом солі. Науково обгрунтовано технологію рибних консервів, яка передбачає попереднє зневоднення сировини перед консервуванням овочевими екстрактами з даними бактеріями. Відсутність попередньої теплової обробки сприяє збереженню значною мірою природної біохімічної цінності риби. Досліджено механізм концентрування пептидгідраз, виділених з ферментовмісних органів риби шляхом імобілізації їх на пектині. Розроблено маловідходну технологію одержання харчового фаршу шляхом ферментування комплексом пептидгідролаз риби& Запропоновано й експериментально підтверджено концепцію щадної стерилізації за принципами термостабілізації для одержання напівконсервів і консервів підвищеної харчової цінності з гідробіонтів. Розроблено широкий асортимент і технології консервів з нового об'єкта аквакультури - піленгаса. Складено нормативну документацію та пакети документів стосовно нових науково обгрунтованих режимів стерилізації та термостабілізації. Показано соціально-економічну ефективність упровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л964.03 +
Шифр НБУВ: РА358008

      
14.

Лянзберг О. В. 
Особливості вирощування посадкового матеріалу коропових риб для зариблення різнотипних водойм півдня України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.03 / О. В. Лянзберг ; НААН України ; Ін-т риб. госп-ва. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто підвищення ефективності вирощування посадкового матеріалу коропа та рослиноїдних риб для зариблення різнотипних водойм півдня України. Вивчено гідрохімічні та гідробіологічні режими вирощувальних ставів, досліджено вплив умов вирощування та зимівлю на рибницько-біологічні показники цьоголіток та однорічок. Наведено результати рибогосподарсько-біологічних досліджень, які визначають нові методи вирощування цьоголіток коропових риб з масою тіла, яка значно перевищує діючі нормативи. Обгрунтовано доцільність використання нехарчової риби (86 - 100 кг/га) з метою покращення стану природної кормової бази вирощувальних ставів. Теоретично доведено можливість використання цьоголіток коропових риб, маса тіла яких становить 20 - 30 г та більше, використовувати для зариблення різнотипних водойм півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-44 + П728.5
Шифр НБУВ: РА377473 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дробот Л.Б. 
Особливості організації і функціонування сигнальних мереж в нормальних та пухлинних клітинах: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.11 / Л.Б. Дробот ; НАН України. Ін-т біології клітини. — Л., 2005. — 44 с. — укp.

Досліджено особливості динаміки сигнальних процесів у нормальних і пухлинних клітинах на моделях зародків тварин, що розвиваються, і трансформованих клітин у культурі. Експериментально обгрунтовано гіпотезу стосовно критичної ролі адаптерних/риштувальних білків в організації та координації сигнальних мереж, їх стехіометрії у надмодекулярних сигнальних комплексах щодо забезпечення специфічності й інтенсивності внутрішньоклітинного сигналювання. Показано, що основною закономірністю сигнальних процесів у ранньому ембріогенезі костистої риби в'юна (Misgurnus fossilis L.) є їх коливний характер. Відзначено, що скерованість регуляторного впливу екзогенних поліпептидних факторів росту (інсуліну та EGF) залежить від рівня активності сигнальних ланок в інтактних зародках (від пригнічення їх активності за високого рівня у контролі і, навпаки, до стимуляції - за низького рівня у контролі). Існування взаємоузгоджених осциляцій сигнальних процесів підтверджено на моделі еритролейкемії людини K562 з високим рівнем експресії онкогенної тирозинової кінази p210Bcr-Abl. нового адаптерного білка Ruk. Ідентифіковано домени та мотиви сигнальних білків, залучені до міжмолекулярної взаємодії. Виявлено осциляції у здатності пролін-багатих мотивів Ruk взаємодіяти з екзогенними лігандами. З'ясовано, що здатність адаптерного білка інгібувати активність ліпідеїнази залежить від стехіометрії у надмолекулярному комплексі. Виявлено зниження рівня експресії повнорозмірної форми Ruk у світлоклітинних карциномах нирки людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022-29 +
Шифр НБУВ: РА340794

Рубрики:

      
16.

Пекарський А.В. 
Підвищення ефективності вирощування товарної риби за трилітнього циклу (на прикладі відкритого акціонерного товариства "Сумирибгосп"): Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / А.В. Пекарський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено умови ефективного використання плідників коропа та амурського сазана у процесі одержання личинок основного об'єкта культивування - коропово-сазанового гібриду. Досліджено абіотичні та біотичні фактори середовища вирощувальних та нагульних ставів. Розглянуто особливості живлення та росту об'єктів вирощування. Визначено нормативно-технологічні параметри ефективного вирощування риби у вирощувальних ставах I та II порядку. Проаналізовано фактори, що впливають на результати зимівлі риб одно- та дволітнього віку. Доведено перспективність застосування розробленої технологічної схеми вирощування товарної риби у ставовому рибництві України. Запропоновано удосконалену технологію вирощування товарної риби за трилітнього циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П279.1-4(4Укр-4Сум),022
Шифр НБУВ: РА309545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Марценюк Н.О. 
Порівняльна ефективність вирощування товарної риби в фермерських рибних господарствах за дволітнього та трилітнього циклів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Н.О. Марценюк ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення технологій вирощування товарної риби у фермерських господарствах. Вперше досліджено у порівняльному аспекті технології інтенсивного ведення рибництва за дворічного та трирічного циклів. Визначено пріоритети дворічного циклу вирощування риби у фермерських господарствах західного регіону. Проаналізовано результати рибницько-біологічних і фізіолого-біохімічних досліджень і наведено порівняльну оцінку ефективності вирощування товарної риби за дворічного та трирічного циклів у малих водоймах фермерських господарств. На підставі економічних розрахунків доведено доцільність і перспективність застосування дворічного циклу вирощування риби у невеликих за площею водоймах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П728-4 +
Шифр НБУВ: РА354951

Рубрики:

      
18.

Корнєв А.Ю. 
Постаті народних ватажків доби Хмельниччини у семіотичному просторі української пісенної епіки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / А.Ю. Корнєв ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему побутування та трансформації історичних особистостей Б.Хмельницького та уславлених козацьких полковників у семіотичному просторі пісенної епіки. Проведено порівняльний аналіз і семіотичне дослідження українських народних дум та істориних пісень. Виділено провідні мотиви та сюжети, що відображають перетворення історичних осіб у фольклорні постаті. Відзначено їх максимальну героїзацію та надання кращих людських якостей, що характерно для епічного протистояння "чужі" - "свої". Проаналізовано особливості творення фольклорних постатей (Б.Хмельницького, Богуна, Морозенка, Кривоноса, Нечая), виявлено значну кількість елементів християнської сердньовічної свідомості, що водночас зберігають прадавні архаїчні риси. Показано, що фольклорні постаті втілюють образи мучеників, що прийняли смерть від ворогів за християнську віру. Розглянуто особливості використання архаїчних мотивів, зокрема образу бенкету, споживання перед битвою вина та риби, використання воєнних замовлянь і "характерництва" (чаклунства).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-613 + Т3(4УКР)442-7 +
Шифр НБУВ: РА337757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Григор'єва Т.В. 
Правове регулювання використання й охорони водних живих ресурсів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.В. Григор'єва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "водні живі ресурси" як сукупність водних живих організмів, що постійно або на певних стадіях свого розвитку перебувають у воді та можуть бути об'єктами використання. Запропоновано класифікацію, відповідно до якої водні живі ресурси можуть бути поділені залежно від біологічних властивостей (риби, круглороті - міноги й міксини, водні безхребетні, морські ссавці, вищі водні рослини та інші водорості), від середовищних ознак, що вказують на стан існування водних живих ресурсів щодо навколишнього природного середовища (морські, морські прибережні, озерні, річкові), а також від цілей використання (ресурси промислового, любительського та спортивного використання). Запропоновано розглядати правові норми, що регулюють відносини у сфері використання й охорони водних живих ресурсів як самостійний інститут, який формується в межах екологічного права. Розглянуто питання щодо суб'єктного складу правовідносин у дослідженій сфері, з'ясовано та систематизовано права й обов'язки зазначених суб'єктів. Обгрунтовано юридичне поняття "використання водних живих ресурсів", наведено юридичні ознаки певних різновидів використання водних живих ресурсів. Уперше сформульовано поняття "правова охорона водних живих ресурсів" як сукупність установлених державою правових норм та виникаючих внаслідок їх реалізації правовідносин, які забезпечують виконання системи правових, організаційних, економічних, матеріально-технічних, освітніх та інших заходів з метою збереження, відтворення й раціонального використання водних живих ресурсів. Розвинуто положення щодо правової охорони водних живих ресурсів, яке передбачає систему засобів заохочення й відповідальності, встановлені законодавством і впливають на поведінку суб'єктів відповідних правовідносин. Сформульовано пропозиції щодо необхідності розробки проекту постанови Кабінету Міністрів України "про правове регулювання використання та охорони водних живих ресурсів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА335986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шаров П.Ю. 
Розподіл густини матерії на значення деяких космологічних параметрів на основі пекулярних швидкостей плоских галактик: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / П.Ю. Шаров ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2008. — 21 с. : рис. — укp.

Оцінено надлишкові маси атракторів Персей - Риби, Великий Атрактор та Кома за їх впливом на рух плоских спіральних галактик каталогу RFGC. Показано кореляцію радіальних компонент полів великомасштабного руху галактик каталогів RFGC і Mark III.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.4,022 + В665,022
Шифр НБУВ: РА359013

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського