Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (524)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Разгонова О.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.В. Разгонова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено агробіологічне та технологічне вивчення нових сортів винограду, а саме, "Перлинка", "Святковий Магарача", "Ай-Петрі" і "Кафа" у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших сортів для вирощування за даних умов. Установлено їх високу продуктивність і врожайність у даній зоні. За силою росту нові сорти визначено як сильнорослі з високим ступенем визрівання однолітних пагонів. З'ясовано, що сорти "Святковий Магарача" і "Кафа" виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдьї, оїдіуму, сірої гнилі. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а за наявності відповідних кондицій урожаю - міцні та десертні вина. Виявлено, що рентабельність вирощування сортів "Перлинка", "Святковий Магарача" і "Кафа" удвічі перевищує у даній зоні сорти "Аліготе ", "Первісток Магарача", "Каберне-Совіньон" і "Антей магарачський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА338949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевчук І.В. 
Агроекологічна оцінка стану темно-сірих лісових грунтів Західного Лісостепу України та обгрунтування заходів їх покращення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Шевчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів, які відзначаються суперечливою трансформацією показників їх родючості, спрямованість яких до покращання обумовлюється нормами внесення органічних і мінеральних добрив та вапна. Одержано математичні моделі для опису зміни показників родючості в часі на варіантах без добрив. З'ясовано, що у разі тривалого використання грунту без застосування добрив відбувається зменшення запасів гумусу гумусового горизонту. Доведено, що органічна й органо-мінеральна система застосування добрив збільшують ступінь гуміфікації органічної речовини. На підставі розробленої математичної моделі динаміки запасів вуглецю гумусу в темно-сірих лісових грунтах одержано залежність для розрахунку норм добрив, які забезпечують стабільність бездефіцитного балансу гумусу. Доведено, що внесення в ці грунти мінеральних та органічних добрив та приорювання сидератів не супроводжується збільшенням кількості важких металів, сприяють підвищенню врожайності сільськогосподарських культур і забезпечують їх високу енергетичну ефективність і додатну рентабельність.Здійснено апробацію методики оцінки інтегрального показника агроекологічного стану темно-сірих лісових грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 + П034.14 +
Шифр НБУВ: РА355280

Рубрики:

      
3.

Швабій К.І. 
Аналіз мультивалютного портфеля цінних паперів комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.І. Швабій ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Зазначено, що за умов поширення глобалізаційних процесів банки можуть підвищувати рентабельність інвестицій за рахунок розміщення коштів під забезпечення різних фінансових інструментів і гарантій, рівнів прибутковості та інвестиційного ризику. Доведено, що одиниця прибутковості мультивалютного портфеля цінних паперів менше обтяжена ризиком на відміну від звичайного портфеля фондових активів, а сукупний ризик мультивалютного портфеля краще піддається диверсифікації. Запропоновано метод визначення припустимих меж сукупного ризику портфеля цінних паперів, встановлено критерії ефективності мультивалютного портфеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)226.210 + У9(4Укр)262.181.34
Шифр НБУВ: РА316026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Щукін Л.М. 
Банківське кредитування сільськогосподарських підприємств та його ефективність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.М. Щукін ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та практичні питання банківського кредитування сільськогоподарських підприємств і підвищення його ефективності. Уточнено перелік суб'єктів кредитування, доповнений гарантійними та страховими компаніями, а також державою. З'ясовано показники ефективності кредиту, якими є рентабельність кредиту, кредитовіддача за валовою та товарною продукцією, а також прибуток, коефіцієнт оборотності кредиту та тривалість його обороту, ефект фінансового важеля, коефіцієнт своєчасного повернення й оптимальності кредиту та термін його окупності. Виявлено тенденції та закономірності впливу кредитування на виробничо-фінансові результати діяльності сільськогосподарських підприємств. Запропоновано використання форвардного кредитування, суть якого полягає у запровадженні строкового фінансового інструменту, в якому об'єктом є грошовий кредит, а також застосування договорів про майбутню процентну ставку як різновиду строкових фінансових інструментів, для кредитування товарного виробництва. Надано пропозиції щодо створення трирівневої кооперативної банківської системи, промислово-фінансових груп і гарантійних установ для кредитування сільськогосподарських товаровиробників, а також щодо здійснення Аграрним фондом гарантійних операцій з кредитами для сільськогосподарських товаровиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.226.321 +
Шифр НБУВ: РА348400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Іващенко О.О. 
Біологічні особливості бур'янів і удосконалення захисту від них посівів цукрових буряків: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.13 / О.О. Іващенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Запропоновано новий напрям вирішення наукової задачі захисту посівів цукрових буряків, суттю якого є встановлення біологічних особливостей основних видів бур'янів в агрофітоценозі та закономірностей формування продуктивності даних буряків залежно від технологічних прийомів контролювання забур'янення за умов центрального Лісостепу України. Головним фактором, що визначає ступінь забур'янення посівів, є надходження енергії ФАР до поверхні грунту. За умов зниження рівня освітлення на 97,3 % від повного забезпечення світлом кількість бур'янів становила лише 4,8 % від максимальної. Найбільш чутливими до зниження рівня інтесивності енергетичного забезпечення є види Aarathus retroflexux L., Chenopodium album L., Solanum nigrum L. Нова система захисту посівів цукрових буряків від бур'янів, що враховує довготривале порушення у них процесів фотосинтезу, дозволяє у 2 рази та більше знизити витрати гербіцидів. У видів Gallinsoga parviflora Cav., Chenopodium album L. за умов внесення на посівах генетично модифікованих гібридів цукрових буряків гербіциду "Раундап-біо" за норм 2,0; 1,0; 0,5; 0,25; 0,125 л/га серед рослин, що вижили та дали потомство, виявлено стійкі мутанти з гіпоанеуплоїдним, гексаплоїдним і пентаплоїдним станом геному. Продуктивність посівів цукрових буряків з використанням нової системи захисту від бур'янів становила 103,3 - 104,8 %. Рентабельність її застосування гербіцидів перевищувала традиційні на 14,9 - 19,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-467 +
Шифр НБУВ: РА349730

Рубрики:

      
6.

Заболотний Г.М. 
Вдосконалення елементів технології вирощування сої в південному Лісостепу України та підвищення ефективності використання продуктів її переробки: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Г.М. Заболотний ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 1998. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-4(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:
 Соя 

      
7.

Бужимська К.О. 
Вдосконалення методики ціноутворення в системі внутрішнього економічного механізму підприємств молочної промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.О. Бужимська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні елементи концепції організації внутрішньоекономічних відносин, суб'єктами яких є структурні підрозділи підприємства, що знаходяться у взаємозв'язку згідно з етапами технологічного процесу. Обгрунтовано можливість використання внутрішніх цін як засобу стимулювання трудових колективів структурних підрозділів підприємства, засобу контролю й оцінки ефективності їх діяльності, а також як засобу залучення працівників до участі у прибутках. Розвинуто методику внутрішнього ціноутворення завдяки використанню розробленого підходу до визначення планового прибутку, що має бути складовою частиною структури внутрішніх цін, з застосуванням коефіцієнтів централізованого використання коштів чистого прибутку. Запропоновано методику розподілу планового прибутку, який входить до внутрішньої ціни, між підрозділами на підставі інтегрального коефіцієнта розподілу, розрахованого на підставі ранжування підрозділів за показниками, які враховують їх витрати, стан основних засобів, ступінь ризику та рентабельність їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-861 +
Шифр НБУВ: РА336963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Плєтникова І.Л. 
Визначення рівня і забезпечення економічної безпеки залізниці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / І.Л. Плєтникова ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2001. — 15 с.: рис. — укp.

На основі проведеного дослідження в галузі забезпечення економічної безпеки підприємств запропоновано інтегральний показник - рівень економічної безпеки підприємства, який дозволяє визначити, проаналізувати і порівняти стан економічної безпеки підприємства в різні періоди часу, планувати забезпечення економічної безпеки підприємства, а також його виробничо-фінансову діяльність. Розроблено методичні підходи до визначення рівня економічної безпеки підприємства, методику визначення рівня економічної безпеки залізниці, схему її забезпечення, а також принципи створення служби економічної безпеки, які можуть бути застосовані на будь-якому підприємстві сфери матеріального виробництва та дозволять підвищити його конкурентоспроможність, рентабельність і рівень економічної безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-99
Шифр НБУВ: РА314394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дереш О.М. 
Використання вітчизняного генофонду порід для підвищення м'ясної та вовнової продуктивності овець в умовах західного лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Дереш ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та показано на практиці доцільність використання баранів-плідників асканійської м'ясо-вовнової породи овець з кросбредною вовною для підвищення генетичного потенціалу північнокавказької м'ясо-вовнової породи. Проведено комплексне оцінювання продуктивних якостей і біологічних особливостей чистопородних і помісних овець за асканійським кросбредом. У порівняльному аспекті охарактеризовано основні господарсько-корисні ознаки овець даних популяцій, а також взаємозв'язок між основними селекційними ознаками. Установлено, що використання у селекційному процесі баранів-плідників асканійського кросбредного типу, а також за різних варіантів схрещування з матками північнокавказької м'ясо-вовнової породи сприяє підвищенню у помісного молодняку живої маси, м'ясної, вовнової продуктивності в усі вікові періоди, що дозволяє збільшити виробництво продукції вівчарства та підвищити рентабельність галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61(4УКР) + П661-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Масалаб Р.М. 
Використання показників продуктивності праці в управлінні господарською діяльністю підприємства: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.06.01 / Р.М. Масалаб ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні та методологічні питання підвищення ефективності управлінських рішень на основі показників продуктивності праці, визначено роль і значення її зростання у розвитку соціально-економічних відносин на макро- і мікрорівні. На основі запропонованих методичних підходів проведено аналіз впливу ресурсовіддачі на собівартість продукції з метою визначення напрямів її зниження, встановлено пріоритети у підвищенні продуктивності праці, розраховано розмір матеріальної винагороди за її зростання. Запропоновано новий методичний підхід до визначення рівня продуктивності праці за умови оптимального обсягу виробництва, до вдосконалення аналітичної оцінки продуктивності праці з використанням аналізу впливу продуктивності праці на прибуток підприємства, його рентабельність та собівартість продукції. Розроблено концепцію програми підвищення продуктивності праці, що відображає розвиток двох напрямів: розробку стратегії підвищення конкурентоспроможності продукції та стратегії зміцнення соціальних гарантій і безпеки праці. Визначено загальні ознаки класифікації показників продуктивності праці. Запропоновано створення координаційно-методичної ради і центрів продуктивності на основі діючих аналітико-економічних служб підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-641 +
Шифр НБУВ: РА327980

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кропивка С.Й. 
Відгодівельні і м'ясні якості свиней при згодовуванні кормових бобів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / С.Й. Кропивка ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати двох дослідів щодо вивчення впливу згодовування сирих, запарених і підсмажених на СБ-1,5 кормових бобів сорту "Пікуловецькі" на прирости живої маси, показники крові, забійні та м'ясні якості, хімічний склад м'яса і сала свиней на відгодівлі. Доведено, що згодовування у складі комбікорму до 20 % (за масою) кормових бобів у запареному або підсмаженому вигляді сприяє підвищенню добових приростів живої маси свиней, виходу парних туш і забійного виходу в порівнянні з введенням такої ж кількості зерна гороху. Кормові боби сприяли підвищенню в найдовшому м'язі спини сухих речовин, білку і жиру порівняно з горохом. Введення до комбікорму для свиней бобів знижує собівартість і підвищує оплату корму та рентабельність виробництва свинини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.831,022
Шифр НБУВ: РА310037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Моргун О. В. 
Відтворення основних засобів на молокопереробних підприємствах: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Моргун ; ННЦ "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше проведено комплексний аналіз стану основних засобів молокопереробних підприємств та визначено мінімальну потребу в інвестиційних ресурсах на їх оновлення шляхом порівняння потреби в основних засобах і фактичних капітальних вкладень. Побудовано логічну модель відтворення основних засобів на інноваційній основі залежно від їх технологічної потреби з урахуванням завантаження сировиною, використання сировини немолочного походження, зношеності основних засобів і джерел фінансування. Удосконалено методичні положення щодо аналізу економічної ефективності основних засобів молокопереробних підприємств з урахуванням інтегральних показників, що включають продуктивність праці, рентабельність та фондовіддачу, та методологічні підходи до оцінювання виробниого потенціалу молокопереробної промисловості залежно від розвитку молочного скотарства, цін на сировину та молочну продукцію, стану та ступеня використання основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-571.1-96
Шифр НБУВ: РА380309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Куц О.В. 
Вплив мікроелементів на продуктивність і якість капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового на черноземі типовому лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Куц ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Удосконалено елементи технології вирощування капусти білоголової пізньостиглої та буряка столового. Вивчено вплив співвідношень, строків і способів використання мікроелементів на чисту продуктивність фотосинтезу, зміну біометричних показників рослин, урожайність та якість продукції даних сільськогосподарських культур, встановлено придатність продукції до тривалого зберігання та промислової переробки. Доведено, що у процесі вирощування капусти білоголової із застосуванням оптимальних доз мінеральних добрив доцільно використовувати позакореневі підживлення солями молібдена та мікродобривом "Реаком" у фазу початку утворення розетки листків та у фазу початку утворення головки. Обгрунтовано необхідність у процесі вирощування буряка столового проведення підживлення солями бору та молібдену у фазу початку утворення коренеплода. Доведено, що запропоновані елементи технології дозволяють підвищити рентабельність вирощування капусти білоголової до 135 %, буряка столового - до 116 %, зменшити собівартість продукції до 0,44 грн/кг товарної капусти та 0,37 грн/кг коренеплодів буряка столового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-434 (4УКР) + П241.32-434 (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361152

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сіскос Є. 
Глобальні стратегії економічного співробітництва країн Причорноморського басейну в процесах європейської інтеграції: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / Є. Сіскос ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи щодо якісного та кількісного аналізу розвитку ЄС. Розкрито роль ЄС як антикризового стабілізатора глобальної економіки та показано необхідність його подальшого розширення. Запропоновано нові методи оцінки національного виробничого потенціалу. Визначено напрями оптимізації економічної політики країн Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС) в глобальному конкурентному середовищі. Проаналізовано товарообіг країн ЧЕС і визначено перспективні сфери їх співробітництва. Досліджено вплив різниці в темпах інфляції та зміни курсу валют на рентабельність експорту з урахуванням частки імпортної складової в ціні товару. Розроблено нову методику визначення квот на торгівлю правами на викиди антропогенних газів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР73)80 + У9(4)80
Шифр НБУВ: РА372183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хрящевська Л.М. 
Господарства німецьких колоністів Півдня України (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Хрящевська ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено процес заселення Півдня України німецькими колоністами, а також економічний стан і еволюцію господарств німецьких колоній з кінця XVIII до початку XX ст. Іноземні колоністи запрошувалися російським урядом для освоєння земельних площ і збільшення кількості землеробського населення, вони одержували землю та різні пільги. У перші десятиріччя перебування у причорноморських степах німецькі колоністи мали вирішувати багато проблем, більшість з яких були вирішені завдяки притаманній поселенцям працелюбності, здатності до правильного ведення господарства. Визначено зміни у спеціалізації галузей сільського господарства, основні етапи сільськогосподарського машинобудування. Розглянуто особливості борошномельної галузі промисловості, промислів, ремесел та торгівлі у німецьких колоніях. Зазначено, що їх успіхи та рентабельність зумовлені комплексом причин, а саме: державною підтримкою, згуртованістю у досягненні мети, працьовитістю й економністю, особливою організацією ведення господарства. Висвітлено особливості етнокультурного життя німецьких колоністів. Показано, що, створюючи власний добробут і благополуччя, вони допомагали зростанню матеріального та культурного рівня місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГЕР)0-7 +
Шифр НБУВ: РА360890

Рубрики:

      
16.

Ломаченко Т.І. 
Економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності виноградарсько-виноробних підприємств Криму та резерви її зростання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.І. Ломаченко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розкрито резерви зростання економічної ефективності експорту виноробної продукції. Розглянуто перспективи використання площ виноградників, собівартість винограду, рентабельність виробництва виноматеріалів. Обгрунтовано методику розрахунку економічної ефективності експорту продукції з урахуванням всіх залучених ресурсів та модель експортного потенціалу виноробних підприємтсв. Уточнено методичні підходи до розрахунку економічної ефективності зовнішньоекономічної діяльності виноробних підприємств. Обгрунтовано методику розрахунку експортного потенціалу заводів шампанських вин, кон'ячних заводів марочного виробництва.Проаналізовано роль митної служби у зовнішньоекономічній діяльності для виноградарсько-виноробної галузі. Запропоновано перспективний асортимент кримських вин на 2010 - 2015 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)306.752.5 + У9(4УКР-6КРМ)325.154.2 + У9(4УКР-6КРМ)843
Шифр НБУВ: РА309228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Соболев Д.А. 
Економічні засади державного регулювання ринку яловичини: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Д.А. Соболев ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес державного регулювання вітчизняного ринку яловичини за допомогою економічних важелів за умов СОТ. Узагальнено теоретичні, методичні та прикладні аспекти формування економічних засад даного регулювання. Розрито суть поняття "механізм державного регулювання" у контексті розвитку аграрного сектора. Класифіковано заходи державної підтримки виробників яловичини. Проаналізовано ефективність існуючих організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини. Визначено фактори впливу на рентабельність її виробництва й оцінено вплив кожного з цих факторів на рівень його рентабельності. Проаналізовано структуру грошових потоків підприємств, які вирощують велику рогату худобу. Досліджено основні тенденції функціонування внутрішнього та світового ринків яловичини. За результатами дослідження розроблено пропозиції щодо внесення змін до організаційно-економічних механізмів державного регулювання ринку яловичини з метою підвищення рентабельності її виробництва, які відповідають нормам СОТ. Визначено напрями оптимізації грошових потоків підприємств-виробників яловичини. Запропоновано схеми фінансування різних категорій заходів державної політики. Визначено найбільш перспективні ринки збуту вітчизняної продукції даної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.511.1 + У9(4УКР)843.580 +
Шифр НБУВ: РА363653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дорошенко А.П. 
Ефективність функціонування сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.П. Дорошенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції аграрного виробництва на Полтавщині та рівень його ефективності. Проаналізовано рівень забезпеченості сільськогосподарських підприємств у контексті різних організаційно-правових форм основними виробничими фондами та ступінь результативності їх діяльності. Виявлено основні чинники, що впливають на ефективність сільськогосподарського виробництва. Розроблено стратегічні напрями розвитку підприємств різних організаційно-правових форм на основі використання їх конкурентних переваг і фактичної результативності фінансово-господарської діяльності за останній період. Визначено вплив інтенсифікації сільськогосподарського виробництва на рентабельність діяльності, що є суттєвим резервом зростання їх ефективності. Запропоновано модель розвитку організаційно-економічних відносин сільськогосподарських товаробників на основі використання можливостей акціонерної компанії "Хліб України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 +
Шифр НБУВ: РА369629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Сатіанарайан Паніграхі 
Застосування колагенвмісних продуктів, які модифіковані триетаноламіном, у виробництві шкір: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.05 / Сатіанарайан Паніграхі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена одержанню, дослідженню та застосуванню у виробництві шкір модифікованих триетаноламіном колагенвмісних продуктів - гідролізатів колагену. Встановлена взаємодія вихідних колагенвмісних продуктів з триетаноламіном, модифікованих - з хромовим дубитилем та барвником. Доведена доцільність використання модифікованих колагенвмісних продуктів у шкіряному виробництві: у переддубильно-дубильних та фарбувально-жирувальних процесах, при оздоблюванні. При цьому підвищується активність ферментних препаратів, прискорюється процес хромового дублення, поліпшуються використання хімічних матеріалів, якість та вихід шкір по площі. Розроблену методику виробництва шкір хромового дублення для верху взуття із застосуванням модифікованого триетаноламіном продукту КФО (гідролізат після обробки ферментами та пероксидом водню) апробовано у виробничих умовах. Виконані дослідження поглиблюють теоретичні знання про властивості колагену, як високомолекулярної сполуки, розширюють його практичне використання, підвищують рентабельність як основної продукції, так і вторинної сировини в шкіряному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М52-3

Рубрики:

      
20.

Ліцький В.О. 
Зоогігієнічні вимоги до вдосконалення технології вирощування молодняку при виробництві яловичини на малих фермах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.06 / В.О. Ліцький ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зоогігієнічні вимоги щодо удосконалення утримання та вибракування молодняку під час виробництва яловичини на малих фермах. На підставі порівняльного вивчення прив'язного та безприв'язного способів утримання встановлено доцільність проведення вибракування відстаючих у рості бичків у віці 6 місяців - 20 %, а у віці 12 місяців - 25 % за меншою живою масою. Виявлено, що постійне утримання тварин у спеціально обладнаній груповій клітці з 1-го до 18-ти місяців забезпечує з віком необхідні зоогігієнічні вимоги. Встановлено імовірність прогнозування відставання в рості молодняку за рівнем життєздатності на підставі результатів тестів поведінки тварин під час народження. Доведено доцільність обладання тваринницьких будівель ізольованими секціями для утримання надремонтного молодняку великої рогатої худоби української чорно-рябої молочної породи на малих фермах у групових клітках в приміщеннях шириною 21, 18, 12 м, побудованих за такими типовими проектами 801: 2-59.85, 2-60.85, 2-64.85, 2-65.85; 4-104.86, 4-60.83, 4-1, 4-2. Встановлено, що використання запропонованого способу утримання та вибракування відстаючих у рості бичків дозволяє на малих фермах для надремонтного молодняку створити оптимальні умови мікроклімату та підвищити рентабельність виробнитцва яловичини до 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П811.54 + П603.9-44 Українська чорно-ряба +
Шифр НБУВ: РА336368

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського