Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (33)Реферативна база даних (375)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛЯТИВІСТСЬКА$<.>+<.>K=СТРУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Деркач О.О. 
Активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.О. Деркач ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2003. — 19 с.: табл. — укp.

Теоретично проаналізовано наукову літературу з проблеми активізації пізнавальної діяльності молодших школярів, досліджено процес функціонування початкової ланки музичної освіти, виявлено специфіку початкового навчання гри на струнно-смичкових інструментах дітей 4 - 5-ти та 6 - 7-річного віку, обгрунтовано методичні засади та експериментально підтверджено доцільність та ефективність використання робочих зошитів з друкованою основою на початковому етапі навчання гри на даних інструментах, які відповідають вимогам сучасної освіти та є найзручнішою формою роботи для учнів у класі та вдома. На підставі проведеної дослідно-експериментальної роботи доведено, що активізація пізнавальної діяльності школярів на початковому етапі навчання гри на струнно-смичкових інструментах можлива за умови врахування вікових особливостей перебігу основних пізнавальних процесів; створення навчальних ситуацій, здатних викликати пізнавальний інтерес та позитивний емоційний відгук учнів; активізації мисленнєвої діяльності учнів шляхом використання серії нестандартних завдань та організації навчального процесу на базі творчої самореалізації дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА327353

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Рак В.С. 
Вимірювальні генератори для напівпровідникових резонансних сенсорів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.05 / В.С. Рак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано вибір оптимальних розмірів напіпровідникового струнного резонатора (НСР), що є базовим елементом напівпровідникових резонансних сенсорів. Визначено, що за цих розмірів він найменше піддається впливу дестабілізувальних факторів. За методом факторного експерименту створено математичні моделі даного впливу на резонансну частоту такого резонатора. Створено математичну модель автогенератора з напівпровідниковим резонансним сенсором, за допомогою якої вибрано електронну схему, що найкраще забезпечує його роботу у робочому діапазоні частот. З використанням математичних моделей впливу дестабілізувальних факторів на частоту резонатора проаналізовано похибки термостатованого автогенератора. З метою зменшення зазначеного впливу запропоновано спосіб стабілізації частоти струмом кристала та оптико-електронний спосіб зчитування частоти резонатора. Показано, що за умов застосування цього способу потужність сигналу більша від потужності сигналу, що виникає у разі тензорезистивного способу на 40 дБ. Запропоновано принцип побудови термоелектричного перетворювача на базі НСР для вимірювання ефективного значення струму та напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842-51 +
Шифр НБУВ: РА334773

Рубрики:

      
3.

Дніпровська Є.В. 
Від аналітичної естетики до постмодернізму: аналіз американських теорій (США): Автореф. дис. канд. філос. наук: 09.00.08 / Є.В. Дніпровська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено аналіз трансформації "аналітична естетика - постмодернізм", яка розглядається як необхідний етап у розвитку американської естетики, і є підгрунтям формування нового типу естетичної теорії. З'ясовано, що американська аналітична естетика виникла внаслідок застосування основних принципів позитивістської філософії до сфери мистецтва, поєднання аналітичної естетики з практикою американського мистецтва та художньою критикою. Розкрито естетичний вимір понять аналітичної естетики. Обгрунтовано, що у процесі розвитку американська естетика обмежує позитивістський ізоляціонізм за рахунок побудови стрункої естетичної теорії засобами аналітичних та лінгвістичних методів. Визначено основні теми, які наближають аналітичну естетику до проблем європейського постмодернізму (зняття кордонів між елітарною та масовою культурою, багатомовність мистецтва, заперечення модерністських догм щодо техніки, мови, позиції автора, антиформалізм, експерименталізм та ін.). Виявлено два шляхи переходу до постмодернізму у США: за рахунок відмови від академічної філософії в контексті постмодернізму (Ф.Джемісон, І.Хассан, Р.Рорті); за рахунок внутрішньої критики, яка намагається зберегти раціональні зерна втраченого типу філософствування, залучення його здобутків до контексту нового філософського стилю (А.Данто, Р.Нозік). Проаналізовано концепцію еститезації аналітичної філософії А.Данто, яка поєднує аналітичний стиль філософствування з постмодерністськими темами дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю8 г(7США)6 + Ю812.283.5 +
Шифр НБУВ: РА328008

Рубрики:

      
4.

Леляков О.П. 
Динаміка струн і нуль-струн у псевдоріманових просторах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.П. Леляков ; НАН України. Ін-т теор. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Зазначено, що всі точні розв'язки рівнянь руху струни, нуль-струни, струни з теорії збурень є оригінальні. Досліджено взаємодію замкнених струн і нуль-струн з "товстими" планарно-симетричними об'єктами. Одержано новий клас розв'язків рівнянь Ейнштейна, у разі планарної симетрії для безмасового дійсного скалярного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.155 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА345618

Рубрики:

      
5.

Лила Д.М. 
Достатні умови стійкості великомасштабних нестаціонарних механічних систем: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Д.М. Лила ; Ін-т механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Здійснено побудову та використання під час розв'язання задач стійкості руху функцій Ляпунова для лінійних та істотно нелінійних систем з квазіперіодичними коефіцієнтами, а також лінійних періодичних систем. Наведено розв'язок задач на стійкість стаціонарних рухів математичного маятника, що взаємодіє з пружною струною, і регулярних сигналів синхронної генерації лазерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-7,022 +
Шифр НБУВ: РА369709 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Задорожна Л. В. 
Електродинамічні та гравітаційні прояви космічних струн: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. В. Задорожна ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено спостережувані характеристики гравітаційної й електромагнітної дії космічних струн. Одержано аналітичні формули підсилення блиску фонових зірок за гравітаційного лінзування деякими конфігураціями петель і вигляд їх критичних кривих. Розглянуто релятивістський рух та взаємодію надпровідної космічної струни з космічною плазмою та розроблено модель генерації релятивістської ударної хвилі навколо петлі струни, розраховано спектри нетеплового випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі навколо струни. Визначено вплив релятивістських ефектів на випромінювання прикаспових областей надпровідних струн. Показано, що таке випромінювання можна зареєструвати з космологічних відстаней від петлі до спостерігача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА378927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Суворова О.О. 
Електромагнітні поля та структура факельного НВЧ розряду: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / О.О. Суворова ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Для вимірювання розподілу НВЧ поля безпосередньо у розряді запропоновано новий метод, який базується на використанні вібруючої струни як малого пробного тіла. За його допомогою вивчено характер розподілу електричної складової НВЧ поля у розрядах. Установлено та пояснено існування різних структур у НВЧ розряді (шнурової, факельної, сферичної) залежно від способу подавання газу та особливостей конструкції плазмотрону. Досліджено їх вплив на розподіл НВЧ поля та енергетичні характеристики розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.24,022 + В333.24,022 + В333.24,022
Шифр НБУВ: РА327704

Рубрики:

      
8.

Струніна В.М. 
Етносоціальні установки студентської молоді у структурі міжособистісної взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / В.М. Струніна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення етносоціальних установок за умов поліетнічного середовища у зарубіжній і вітчизняній психологічній літературі. Визначено основні проблеми вимірювання етносоціальних установок. Одержано нові емпіричні дані, що поглиблюють уявлення про особливості етносоціальної установки та її місце у структурі соціальної ідентичності. Визначено роль етносоціальної установки у структурі міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Установлено взаємозв'язок між параметрами етносоціальних установок молоді та змістом і структурою міжособистісних стосунків за умов поліетнічного середовища. Виявлено особливості етносоціальних установок представників основних етноконтактних груп Криму. Проаналізовано соціально-психологічні чинники етносоціальних установок. Визначено параметри міжособистісної взаємодії представників молоді етноконтактних груп Автономної Республіки Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю958 + С5*423.122*332.1 +
Шифр НБУВ: РА350426

Рубрики:

      
9.

Чеченя К.А. 
Інструментальна музика в Україні другої половини ХVІ - середини ХVІІІ ст. і проблеми автентичності у виконавській культурі: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 26.00.01 / К.А. Чеченя ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження музично-творчого процесу другої половини XVI - середини XVIII ст. (доробку композиторів і виконавських традицій в Україні) у жанрі інструментальної музики. Проаналізовано та систематизовано історичні джерела, що безпосередньо або опосердковано стосуються старовинної української музики. Розглянуто відповідний нотний матеріал: органні та лютневі табулятори та рукописні збірники, проаналізовано музично-теоретичні трактати й інші письмові джерела, а також пам'ятки усної народної творчості. Значну увагу приділено вивченню зразків образотворчого мистецтва, на яких зображено музичні інструменти та виконавці. Проаналізовано інструментальні твори, зроблено їх жанрову класифікацію та комплексне дослідження. Простежено взаємозв'язок українського та зарубіжного (польського та російського) музичного виконавства, розглянуто їх взаємовплив. Висвітлено питання ставлення православної церкви до інструментальної музики. Особливу увагу приділено вивченню музичних інструментів (зокрема, струнних), які побутували в Україні у даний історичний період, але з певних причин є малодослідженими (лютня, гуслі та гудок), розглянуто історію ансамблевої гри. Проаналізовано проблему автентичності в сучасній виконавській практиці (виконання старовинної музики у відповідній манері на інструментах, що побутували у досліджуваний історичний період). Спростовано хибну думку щодо маргінальності української інструментальної музичної культури. Наведено загальну характеристику музично-творчих процесів в інструментальному жанрі й обгрунтовано нові напрямки дослідження інструментарію, який побутував в Україні у XVI - середині XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315-03(4УКР)4-211 +
Шифр НБУВ: РА358859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Косенко С.І. 
Каскадна параметризація розподілу за множинністю в непружних psup-/supp- та pp- взаємодіях в інтервалі енергій в с.ц.м. s = 20 - 1800 ГеВ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / С.І. Косенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Каскадно-стохастичний розподіл вторинних частинок за множинністю отримано в припущенні, що на першій стадії взаємодії, яка описується однорідним пуассонівським процесом, народжується в просторі прицільних параметрів випадкове число первинних частинок (партонів, померонів, струн), кожна з яких генерує на другій стадії неоднорідний пуассонівський процес народження випадкового числа вторинних частинок ("сірих" адронів). Знебарвлення "сірих" адронів відбувається у виділеному об'ємі, роль якого грає максимальний прицільний параметр або радіус взаємодії первинних частинок. На підставі результатів фітування отримано асимптотичні залежності параметрів каскадно-стохастичного розподілу від енергії взаємодії, які дозволяють прогнозувати поведінку розподілів за множинністю вторинних частинок за надвисоких енергій. Теоретично обгрунтовано механізм реєстрації та вивчено динамічні характеристики граничних детекторів важких заряджених частинок на базі циліндричних магнітних доменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.581,022
Шифр НБУВ: РА316855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Борисенко О.М. 
Клініко-експериментальне обгрунтування методів хірургічного лікування хворих на хронічний гнійний середній отит: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / О.М. Борисенко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено лікарську суміш для передопераційної підготовки хворих до тимпанопластики, що дозволило на 2,6 дні скоротити термін лікування. Встановлено, що на розповсюдження холестеатоми в ретротимпанумі впливає наявність кісткових перетинок - струнного гребінця та понтикулюса, які виявляються відсутніми відповідно у 35 % і 20 % вискових кісток. В акустичному експерименті з застосуванням гідрофону, встановленого в основну завитку, доказано функціональну перевагу закритого варіанту тимпанопластики перед відкритим варіантом та мастоїдопластикою. Запропоновано новий спосіб закритого варіанта тимпанопластики. Проведено порівняльний морфофункціональний аналіз віддалених результатів 244 операцій за закритим варіантом і тимпанопластики з мастоїдопластикою. Кількість рецидиву холестеатоми та резидуальної холестеатоми після закритого варіанта становить 13,9 % після відкритого - 19,2 %, після мастоїдопластики - 17,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.601.1-3 + Р685.366.011
Шифр НБУВ: РА315055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сливка Г.І. 
Крайові задачі математичної фізики з випадковими початковими умовами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Г.І. Сливка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Для даних задач знайдено умови існування з імовірністю одиниця двічі неперервно диференційованих розв'язків у частинному випадку. Для задач про коливання неоднорідної струни та про коливання прямокутного паралелепіпеда дослідження проведено у термінах кореляційних функцій, а також знайдено оцінки для розподілу супремуму розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505 +
Шифр НБУВ: РА330567

Рубрики:

      
13.

Гуменюк О.М. 
Любовна лірика в кримськотатарському пісенному фольклорі: тематичні мотиви, особливості поетики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / О.М. Гуменюк ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито значення ліричної пісні у жанровій системі національного фольклору, осмислено особливу роль у ній пісні кохання. Досліджено тематичні мотиви й особливості поетики кримськотатарської фольклорної любовної лірики. Розглянуто макам - старовинний фольклорний жанр, в якому превалюють тужливі любовні мотиви та зрідка означаються світлі надії. Доведено, що глибинна емоційність зразків цього жанру поєднується з філософічною медитативністю. Проаналізовано найбільш поширений у кримськотатарському пісенному фольклорі жанр легкої ліричної пісні, в якому також превалюють любовні мотиви. З'ясовано, що для цих пісень характерна жвавість, часто грайливість, яка ефективно контрастує з відчутною у них елегійною тональністю. У легких ліричних піснях виділено три основні цикли - пісні сумного кохання, долання тривог і скрут, щасливої любові. Зроблено висновок, що характерними особливостями поетичного світу кримськотатарської народної любовної пісні є проникливе осягнення печалей і радостей кохання, передача широкої гами почуттів, тонких настроєвих відтінків, інтонаційне багатство, мальовнича метафоричність і символічна сконденсованість лаконічної образності, динамічний розвиток ліричного сюжету, за яким нерідко вгадуються обриси сюжету фабульно-оповідного, стрункість і вигадливість композиції (лінійної, ретроспективної, мозаїчної, система експресивних повторів, яка посилює орнаментальність і чітку злагодженість викладу, вишукана звукова та ритмічна організація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР=632.94)-631 +
Шифр НБУВ: РА368973

Рубрики:

      
14.

Дрозд-Корольова О.Ю. 
Матричні задачі над алгебраїчно незамкненими полями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / О.Ю. Дрозд-Корольова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 14 с. — укp.

Розроблено алгоритм зведення матриць для бімодульних задач над кільцями. За його допомогою доведено першу гіпотезу Брауера - Тролла для локально артінових бімодулів і модулів над артіновими алгебрами. Введено зображення зважених впорядкованих множин, для них побудовано функтори віддзеркалень, вивчено їх властивості та за їх допомогою доведено критерій скінченності зображуваного типу. Розглянуто зображення узагальнених в'язок ланцюгів, для них розроблено алгоритм зведення, введено комбінаторику струн і стрічок, установлено взаємно однозначну відповідність між нерозкладними зображеннями та струнними і стрічковими даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152,0 +
Шифр НБУВ: РА348884

Рубрики:

      
15.

Іванова І.М. 
Мікроскопічна теорія спінових конфігурацій і магнітострикції у багатопідграткових антиферомагнетиках: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Іванова ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Одержано систему рівнянь, що описує положення всіх шести спінових підграток залежно від поля, прикладеного в площині легкого намагнічування, та проведено її числові розрахунки. Показано існування двох критичних значень поля: в першому захлопуються дві з трьох підграток, а в другому - всі три підгратки є спрямованими вздовж поля. Для таких феромагнетиків проведено аналіз їх магнітострикційних властивостей. Показано, що для обмінної магнітострикції ненульовими виявляються тільки ізотропні компоненти тензора деформації, а з іншого боку, диполь-дипольна та релятивістська складові магнітострикції призводять до ромбічної деформації в легкій площині, проте для них відсутня спонтанна деформація. Проведено теоретичні дослідження магнітних властивостей ван-флеківських синглетних антиферомагнетиків з сильною анізотропією типу "легка площина" та спіном іонів: S = 1. Показано, що тут має місце квантовий фазовий перехід ІІ-го роду з синглентного стану в антиферомагнітний. Проаналізовано польові залежності намагніченості, магнітної сприйнятливості та вимушеної магнітострикції цих антиферомагнетиків. Проведено порівняння одержаних результатів з наявними експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022 +
Шифр НБУВ: РА367504

Рубрики:

      
16.

Тимченко А.О. 
Мотивна структура поезії Володимира Свідзінського: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / А.О. Тимченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено вияви провідних мотивів лірики митця та зроблено висновок, що вони відзначаються змістовою повнотою та постають стрункою структурою. З'ясовано, що творчість митця становить сіть з численними переплетіннями, лінійними й інтегральними зв'язками, вагому роль у її формуванні відіграє мотив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Свідзинський В. Ю. 535
Шифр НБУВ: РА372935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Струннікова Д.І. 
Наступність в ознайомленні з природою дітей 6 і 7 років (в умовах діяльності навчально-виховного комплексу "школа - дитячий садок"): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Д.І. Струннікова ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми наступності та шляхи її розв'язання в ознайомленні з природою дітей віком 6 і 7 років в умовах діяльності навчально-виховного комплексу "школа - дитячий садок". Визначено напрями реалізації наступності, обгрунтовано організаційно-педагогічні умови її забезпечення в ознайомлені з природою старших дошкільників і молодших школярів із врахуванням специфіки діяльності комплексу. Розроблено й обгрунтовано наскрізну програму, систему методичного забезпечення природопізнавальної діяльності дітей, зміст і форми організаційно-методичної роботи з педколективом та батьками. Доведено, що ефективність реалізації наступності досягається шляхами ускладнення і розширення змісту програмового матеріалу для першого класу в наскрізній програмі, спрямованістю змісту і форм організаційно-методичної роботи з педколективом та підвищення готовності вихователів і вчителів до реалізації наступності, урізноманітнення роботи з батьками, єдністю методичного забезпечення процесу ознайомлення з природою дітей 6 і 7 років, яка охоплює зміст, методи, форми організації пізнання дітьми природи в підготовчій групі і першому класі відповідно до особливостей їх психічного розвитку та спільні форми природопізнавальної діяльності старших дошкільників і молодших школярів, залучення батьків до розв'язання освітньо-виховних завдань, створення розвиваючого природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.387.5 + Б1р(4УКР)210-3
Шифр НБУВ: РА308817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Повзун Л.І. 
Наукові і художні аспекти мистецької діяльності піаніста-концертмейстера: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Л.І. Повзун ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено концертмейстерську діяльність піаніста як феномен ансамблевої творчості, яку розглянуто в аспекті науково-класифікаційних настанов та художньо-творчої орієнтації на виконавську цілісність унікальності інтерпретації авторського задуму. Ансамблеву творчість концертмейстера представлено як узагальнення досвіду піаніста та виконавців на струнно-щипкових народно-академічних інструментах. Обгрунтовано концепцію концертмейстерської майстерності як носія режисерських функцій у виконавському процесі. На базі поєднання музикознавчих і культурологічно-етимологічних підходів наведено нову методику (тонус-ідея). Усвідомлення художнього цілеспрямування діяльності піаніста-концертмейстера запропоновано визначати як ансамблеву гру на основі тонус-ідеї виконавського рішення. Наведене поняття сприяє розвитку ідеї асаф'євського поштовху, початку розгортання живого процесу музикування. Введено класифікацію тембрально-фактурних якостей клавірного звучання в їх історично-генетичній обумовленості. Проаналізовано твори В.Івка, Б.Міхеєва, А.Білошицького. В.Підгорного, В.Власова. О.Циганкова для народних інструментів і фортепіано, які були виконані на Міжнародних і Національних конкурсах, фестивалях, концертах, хоча специфіка їх ансамблевого співвідношення з клавіром у музикознавстві не вивчалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-7 + Щ315.2 +
Шифр НБУВ: РА341191

Рубрики:

      
19.

Головятинський С.А. 
Плазмова обробка поверхні виробів імпульсними високовольтними газовими розрядами за умов атмосферного тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / С.А. Головятинський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

З використанням високовольтного високочастотного розряду атмосферного тиску розроблено метод створення імпульсної плазми великої довжини та малого поперечного перерізу уздовж поверхні діелектричних матеріалів, зокрема всередині напівзакритих каверн великої глибини, ("плазмової струни"). Відносна міра нерівноважності й активності такої плазми значною мірою збільшені у порівнянні з застосуванням дугових сильнострумових розрядів, а щільності енергії на одиницю поверхні значно перевищують можливі значення за умов застосування коронного та бар'єрного розрядів. Розвинуто метод імпульсної обробки поверхні діелектриків газовим розрядом атмосферного тиску типу "плазмової струни", що дозволяє завдяки можливості регулювання часу взаємодії плазми з поверхнею обробляти полімери, чутливі до термічного або ультрафіолетового впливу. Відзначено, що цей метод дає змогу проводити високоефективну плазмову обробку поверхні діелектричних матеріалів (модифікацію поверхні, активацію й очищення, стерилізацію й дезодорацію) протягом дуже короткого часу взаємодії плазми з поверхнею (десяток мілісекунд). За цього термічна й ультрафіолетова складові плазмової дії на поверхню матеріалів значною мірою зменшені у порівнянні з застосуванням дугових сильнострумових розрядів. Розроблено метод просторової стабілізації "плазмової струни" атмосферного тиску на рухливій поверхні діелектрика поздовжнім зовнішнім боковим електродом з рівномірним розподілом щільності струмів зміщення крізь поверхню за довжиною газового розряду у разі спеціальної форми електроду та нерівномірної товщини діелектрика, що його покриває. Створено метод, який дозволяє подовжити імпульсний розряд у діелектричній трубці до 10-ти м за умов атмосферного тиску в аргоні та порівняно низької пікової електричної напруги, що не перевищує 15 кВ. Наведено метод плазмового нанесення тонких плівок оксиду кремнію у разі атмосферного тиску на поверхню полімерів з коефіцієнтом бар'єру (газової проникності) за киснем більше 20-ти (зорема на внутрішній поверхні діелектричних контейнерів). З використанням імпульсних високовольтних електричних газових розрядів атмосферного тиску розроблено метод плазмової генерації струменів активного газу (безструмових і безпотенціальних), призначених для активації й очищення поверхні твердого тіла (провідників, діелектриків, напівпровідників, гібридних матеріалів) на базі застосування та розвитку методу динамічної плазмової обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж624 +
Шифр НБУВ: РА341572

Рубрики:

      
20.

Беренбейн І. С. 
Постать Валентина Костенка в українській музичній культурі першої половини XX століття: історіографічний, світоглядний, стилістичний аспекти: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / І. С. Беренбейн ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено творчу спадщину видатного митця за першоджерелами. Виявлено біографічні неточності, які є в науковій літературі, складено найбільш повну нотографію та бібліографію його творів. Вперше проаналізовано й уведено до наукового та культурного обігу музичні твори: струнні квартети №№ 3,4,6,7,8; струнне тріо; "12 солоспівів на вірші Лесі Українки", симфонічну поему "Тайга", симфонічну сюїту, концерт для скрипки з оркестром; філософські твори: поему "Пророк Світовида", філософські бесіди "Материя - жизнь - человек", автобіографічну повість "Моє життя" та епістолярну спадщину. Висвітлено внесок композитора в українську музичну культуру, визначено його місце та роль в історії української музики першої половини XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-81 Костенко В. + Щ31 г(4УКР)6 д Костенко В.
Шифр НБУВ: РА381187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського