Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (250)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЛАКСАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Покладок Н. Т. 
3d-інтеркаляційна модифікація шаруватих кристалів для пристроїв спінтроніки та молекулярної енергетики: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.04.07 / Н. Т. Покладок ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + В371.236,022
Шифр НБУВ: РА383728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Гулатіс І.Л. 
Анізотропія електротранспорту, надлишкова провідність і структурна релаксація у ВТНП монокристалах системи 1-2-3: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.Л. Гулатіс ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структурні параметри, температурні, концентраційні, часові, польові та баричні залежності окремих резистивних параметрів сполук високотемпературних надпровідних купратів (ВТНП) системи 1-2-3. Встановлено фізичні закономірності проходження динамічних фазових переходів. Розкрито особливості взаємовпливу процесів локалізації носіїв, флуктуаційної та псевдощілинної аномалій за умов дії зовнішніх чинників (низької температури, високого тиску та магнітного поля), а також структурної анізотропії та заданої топології дефектів кристалічної решітки у ВТНП-сполуках системи 1-2-3.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + В377,022 +
Шифр НБУВ: РА367997

Рубрики:

      
3.

Комкова О.А. 
Аномальна релаксація в структурно-невпорядкованих діелектричних матеріалах у приладових системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.А. Комкова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне дослідження аномальної релаксації у структурно-невпорядкованих матеріалах у приладових системах. Побудовано моделі аномальних релаксацій Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Для побудови моделі запропоновано визначення локальної дробової похідної та вивчено її властивості. Побудовано фрактальну функцію типу Салема, проведено розрахунки середньої фрактальної розмірності, локальної дробової розмірності, знайдено значення дробових похідних у деяких точках. Одержано аналітичний розв'язок рівняння, що описує аномальну релаксацію, з дробовою похідною. Даний розв'язок збігається з експериментальними законами Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Використано дробово-диференційальний оператор, за допомогою якого одержано залежність комплексної сприйнятливості законів Коул - Коула, Коул - Девідсона, Гавриляка - Негамі. Показано зв'язок дробової похідної з розмірністю фрактальної множини, що спричинює аномальну релаксацію. Проведено порівняння теоретичних і експериментальних залежностей стосовно діелектричних властивостей. Побудовано модель мікроструктури неупорядкованих середовищ, що виявляють неекспонентну діелектричну релаксацію. Запропонована модель базується на фрактальному підході до структурування середовища та виділення ієрархічних рівнів ближніх порядків - кластерів та їх складових - субкластерів. Показано, що перехід від строго експонентної залежності до аномальної залежності здійснюється за умов переходу від неперервного до фрактального розподілу часу релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж360.625 +
Шифр НБУВ: РА349080

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Кирилюк Г.Л. 
Вплив кріопротекторів і режимів заморожування на механічне пошкодження клітин в області субевтектичних температур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Г.Л. Кирилюк ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив концентрацій кріопротекторів (диметилсульфоксиду (ДМСО), гліцерину, поліетиленоксиду з середньою молекулярною масою 1 500 (ПБО-1 500)) і режимів заморожування на пошкодження біологічних об'єктів (на прикладі клітин Saccharomyces cerevisiae, клітин диплоїдної культури людини та клітин фібробластів людини) за субевтектичних температур у процесі кріоконсервування. З використанням методу термопластичної деформації розроблено методику визначення механічних характеристик зразків і вивчено пружнопластичні властивості розчинів кріопротекторів у діапазоні температур їх склування. Запропоновано новий підхід до встановлення оптимальних концентрацій кріопротекторних речовин для їх застосування у процесі кріоконсервування. Наведено порогові концентрації досліджених кріопротекторів, за яких у заморожених зразках спостерігається різка зміна співвідношення між аморфною та кристалічною фазами, тобто відокремлені одна від одної рідинні включення перетворюються у наскрізні рідинні прошарки. У процесі кріоконсервування клітин S. cerevisiae і клітин культур людини виявлено різке зростання життєздатності клітин у разі перевищення порогових концентрацій кріопротекторних речовин після кріоконсервування з ДМСО, гліцерином і ПЕО-1 500, що свідчить про загальний характер виявленого явища. З'ясовано, що одним з механізмів кріопошкодження біооб'єктів є пластична релаксація підвищеного тиску, який виникає в окремих рідиннофазних включеннях за рахунок нерівноважної кристалізації. Визначено субевтектичні температурні інтервали й інтервали температур, за яких відбувається склування розчинів кріопротекторів методом термопластичної деформації. Доведено необхідність урахування даних температурних інтервалів у процесі кріоконсервування з метою зменшення механічного пошкодження біологічних об'єктів. Із урахуванням експериментальних даних оптимізовано режими охолодження біологічних об'єктів на прикладі клітин S. cerevisiae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с3 + Е0*550-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА359922

Рубрики:

      
5.

Теселько П.О. 
Вплив термовідпалу на дислокаційно-домішкову структуру кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / П.О. Теселько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив термічної обробки монокристалічних напівпровідникових матеріалів на характеристики дислокаційно-домішкової структури та розсіяння рентгенівських променів. Описано явище анізотропії полів напруг у монокристалах кремнію з упорядкованою дислокаційною структурою та процес низькотемпературної повзучості кристалів CdHgTe у разі локального навантаження. Розглянуто процеси динаміки руху дислокацій під дією механічного навантаження в кристалах кремнію як вихідних, так і з твердофазними металевими покриттями. Показано, що виникнення та ріст преципітатів під час термомеханічної обробки кристалів призводять до немонотонного характеру руху дислокацій. Дослідження методом трикристальної рентгенівської дифрактометрії (ТКД) показали анізотропію розсіяння рентгенівських променів упорядкованими дислокаційними структурами. Встановлено, що за кімнатної температури в кремнії відбувається релаксація механічних напруг у порушеному шарі. Обгрунтовано суттєве прискорення процесу розпаду твердого розчину кисню в кристалах Cz - Si за дії механічних напружень, створених введеними в кристал дислокаціями або рядом уколів мікроіндентора. Показано можливість використання у виробництві методів ТКД для діагностики якості матеріалів напівпровідникової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-060.1/8 +
Шифр НБУВ: РА342622

Рубрики:

      
6.

Нефедченко В.Ф. 
Далекий порядок та магнітна релаксація в системах однодоменних наночастинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Нефедченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2002. — 17 с. — укp.

Побудовано середньопольову теорію дипольного феромагнетизму та магнітної релаксації. У межах наближення середнього локального дипольного поля створено теорію дипольного феромагнетизму в системах однодоменних феромагнітних наночастинок, розподілених у твердій матриці та взаємодіючих шляхом магнітно-дипольної взаємодії. Виведено рівняння, яке зв'язує спонтанну намагніченість ансамблів наночастинок, характеристиками їх розподілу у просторі та температурою. Виведено рівняння, що описує у наближенні середнього локального дипольного поля термоіндуковану релаксацію намагніченості ансамблів наночастинок, висота потенційного бар'єра між рівноважними напрямками магнітних моментів яких істотно перевищує теплову енергію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА318774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бєлов О.Г. 
Енергетична структура, релаксація і міграція електронних збуджень у атомарних кріокристалах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Г. Бєлов ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна НАН України. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Експериментально та теоретично досліджено проблеми формування, релаксації та транспорту електронних збуджень у чистих та домішкових атомарних кріокристалах (АКК), для чого використано методи катодолюмінесцентної спектроскопії в області від 1,2 до 2,5еВ і вимірювання спектрів фотозбудження люмінесценції та часу життя збуджень. Виявлено, що випромінюючі стани АКК містять стаціонарні вільні та/або автолокалізовані Г- та Х-екситони, короткоіснуючі електронні збудження, які формують поляризаційно-гальмове випромінювання в області дальнього ВУФ. Доведено, що транспорт енергії у чистих Xe, Kr та Ar обумовлений дифузією екситонів, а за низьких температур - гарячих екситонів. Отримано дані про користь локалізації електрона в неоні. Наведено нові дані про проблеми формування спектра електронних збуджень у діелектриках з сильною конкуренцією процесів розсіювання на фононах та релаксації на локальних деформаціях гратки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + В379.371.6,022
Шифр НБУВ: РА315162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гюльмамедова М.Ф. 
Оптимізація імунодепресивної цитотоксичної терапії хворих на системний червоний вовчак: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / М.Ф. Гюльмамедова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Доведено клінічну ефективність застосування різних груп імунодепресантів цитотоксичної дії (циклофосфаміду, азатіоприну, мікофенолатумофетілу, метотрексату, циклоспорину) у хворих-жінок з різним клініко-лабораторним перебігом системного червоного вовчака. Встановлено вплив даних препаратів на метаболічні розлади (ліпідний обмін, перекисне окиснення ліпідів, систему антиоксидантного захисту, середньомолекулярні сполуки), стан імунітету (рівень різних імуноцитів, цитокінову мережу) та фізико-хімічні властивості крові (поверхневий натяг, в'язкоеластичність, релаксація). Розроблено підходи до індивідуального використання цитостатиків, виділено критерії, що дозволяють прогнозувати результати цитостатичної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.51-5 +
Шифр НБУВ: РА369038

Рубрики:

      
9.

Сахарова Н.О. 
Особливості пластичної деформації та руйнування двовимірних полікристалів алюмінію та міді: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Н.О. Сахарова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Містяться результати експериментальних досліджень впливу меж зерен і потрійних стиків меж зерен (ПС) на механізми релаксації напруженого стану в процесі пластичної деформації двовимірних полікристалів алюмінію і міді. Досліджено характер розвитку відносної локальної деформації у зонах потрійних стиків меж зерен у залежності від типу меж зерен, форми ПС і його орієнтації до ззовні прикладеної напруги. Експериментально показано, що незалежно від типу меж зерен, у двовимірних полікристалах із ГЦК-решіткою, релаксація напруженого стану носить сходинкоподібний характер, що дозволяє припустити дію ПС як пульсуючого джерела решіткових дислокацій. Досліджено закономірності виникнення і розвитку ротаційної моди пластичної деформації в алюмінієвих і мідних полікристалах. Показано, що ротаційна деформація може відігравати не тільки акомодаційну, але й самостійну роль у пластичній течії. Вона дає істотний внесок у пластичність і визначає тип зруйнування двовимірних полікристалів. Встановлено характер виникнення і закономірності розвитку тріщин у зразках у залежності від типу меж зерен, густини потрійних стиків у зразку і умов деформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.6,022 + К233.104.3

Рубрики:

      
10.

Кузнєцов А. С. 
Релаксація елементарних збуджень у нематичній фазі негейзенбергівських магнетиків зі спіном S=1: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.11 / А. С. Кузнєцов ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 17 с. — укp.

Вперше показано, що для ізотропного тривимірного спінового нематика у всій області його існування, а також у SU(3) точці, спінові елементарні збудження (магнони) з малими імпульсами є слабозагасаючими, добре визначеними голдстоунівськими збудженнями. Для них закон дисперсії лінійний за хвильовим вектором, а загасання пропорційне квадрату частоти. Вперше показано, що для анізотропного негейзенбергівського магнетика з одновісною анізотропією може існувати стан анізотропного спінового нематика, динаміка якого описується у межах анізотропної сігма-моделі з анізот-ропією типу "легка площина" для вектора-директора. Спектр магнонів анізотропного спінового нематика містить дві гілки: високочастотну активаційну та низькочастотну безактиваційну. Для ізотропного спінового нематика вперше визначено температурну й імпульсну залежності декремента загасання магнонів низькочастотної та високочастотної гілок спектра. Виявлено, що загасання низькочастотних магнонів обумовлене їх взаємодією з магнонами високочастотними та за малих імпульсів убуває швидше, ніж для стандартних голдстоунівських збуджень. Вперше досліджено процеси релаксації магнонів для ізотропного й анізотропного двовимірних спінових нематиків. Визначено температурні й імпульсні залежності декрементів загасання магнонів, які характерні для систем зі зруйнованим далеким порядком, для котрих існує скінчений кореляційний радіус.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022
Шифр НБУВ: РА380067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Дінжос Р.В. 
Релаксація ентальпії в циклах охолодження/нагрівання термопластичних нанокомпозитів на основі поліпропілену та поліаміду-6: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Р.В. Дінжос ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження кінетики неізотермічної кристалізації термопластичних нанокомпозитів показано систематичне збільшення бар'єру нуклеації ламелярної кристалізації для композиції поліамід6 (ПА6)/органоглина та композиції поліпропілен/органоаеросил, що відповідає значному обмеженню транспорту сегментів поліпропілену (ПП) через поверхню розподілу розплав/ламель. Виявлено, що частинки органоглини у пластичних нанокомпозитів (ПНК) утворюють два рівні фрактальної структури у діапазоні характерних розмірів 14 - 100 нм та 5 - 14 нм відповідно. Зауважено, що ламелярна морфологія ПП залишається незмінною незалежно від вмісту органоглини та швидкості попереднього охолодження. На підставі ендотерм плавлення, одержаних для ПНК на основі ПП та ПА6 з використанням методу ТМДСК, установлено, що моделлю Дебая з одним характеристичним часом, який залежить від температури та швидкості охолождення, може бути напівчисельно охарактеризована поведінка ендотерм плавлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.92-1 +
Шифр НБУВ: РА341737

Рубрики:

      
12.

Кобус О.С. 
Релаксація фотопроцесів в плівках органічних напівпровідників, сенсибілізованих фулеренами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Кобус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Проведено розрахунки польової залежності довжини термалізації та спектральної залежності квантового виходу фотогенерації носіїв заряду з використанням теоретичної моделі, в якій враховується взаємодія екситонних станів з оточенням. Показано, що у нанокомпозитах має місце утворення міжмолекулярних комплексів з переносом заряду (КПЗ), присутність яких призводить до зміни спектрів даних залежностей. Наявність таких комплексів зумовлює виникнення додаткового оптичного поглинання у широкому інтервалі довжин хвиль, зміну інтенсивності окремих смуг інфрачервоного поглинання для коливань мод фулеренів, суттєву перебудову спектрів фотолюмінесценції та оптичної провідності. частинками у випадку значних флюенсів складним чином впливає на механізм релаксації енергетичних збуджень за участі молекулярних комплексів. За цього відбувається сегрегація та виникнення значної кількості радіаційно пошкоджених фулеренів, що призводить до зменшення числа утворених молекулярних комплексів, а також спостережено збільшення чмсла фулеренів, в яких має місце перехід від синглетного до триплетного стану, що сприяє можливості подальшого зростання концентрації молекулярних комплексів. Розрахунки характеристик термалізації для кристалів пентацену й органічних напівпровідників добре узгоджуються з теоретичним наближенням, яке передбачає взаємодію екситонних станів з оточуючими молекулами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022 + В379.226,022 + Л719.42-106.3 +
Шифр НБУВ: РА361239

Рубрики:

      
13.

Орлова О.І. 
Релаксація як соціально-технологічна функція сучасної культури: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / О.І. Орлова ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано значущість актуалізації технологічного підходу до дослідження культури як соціального явища, охарактеризовано її технологічні функції. Аргументовано теоретико-методологічну стратегію вивчення соціально-технологічного статусу релаксації на базі врахування функціональних і дисфункціональних характеристик різних технологічних засобів релаксації, з'ясування специфіки соціокультурних детермінант релаксаційних практик, вивчення функціональної диференціації релаксаційних практик в аспекті їх розмежування на індивідуальний і колективний типи релаксації. Обгрунтовано визначення релаксації як специфічного фізіологічно та культурно детермінованого процесу нервово-м'язового розслаблення, взаємопов'язаного з цілеспрямованими технологічними діями людей для актуалізації потенціалу різних релаксантів як специфічних культурних артефактів. З'ясовано дві головні особливості специфіки прояву соціокультурної детермінації релаксаційних практик - подієву артикульованість таких практик та їх багатовимірну модальність. Установлено й аргументовано, що основним типом індивідуальної релаксації є тілесна релаксація, а її технологічними засобами здійснення - емоційна та медитативна тілесна релаксація. Доведено, що колективному типу релаксації властива певна культурна детермінація та відповідні технологічні способи формування релаксаційного ефекту за допомогою актуалізації релаксаційного потенціалу ритуалу, свята, гри, подорожі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*18:Ч + С5*665.244.2 +
Шифр НБУВ: РА353486

Рубрики:

      
14.

Сухий К.М. 
Структура, молекулярна рухливість та іонна провідність оксіетиленвмісних полііоненів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / К.М. Сухий ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено синтез полііоненів (полімерних четвертинних амонієвих солей) з високими показниками іонної провідності, визначено характер іонної агрегації та його вплив на морфологію та релаксаційну поведінку полііоненів. Розроблено методики синтезу ряду нових оксіетилен-аліфатичних та оксіетилен-алкілароматичних полііоненів різної іонної концентрації. Значення температури склування зростає зі зменшенням довжини оксіетиленового фрагмента. Полііонени з короткими етиленоксидними фрагментами (n = 2 - 9) є аморфними, а за умов зростання кількості елементарних ланок в оксіетиленовому фрагменті до 20 формується кристалічна структура, характерна для поліетиленоксиду. Оксіетилен-аліфатичні полііонени є мікрофазово-розшарованими системами, тоді як для оксіетилен-алкілароматичних полііоненів це не характерно. У діелектричних спектрах оксіетилен-алкілароматичних полііоненів та оксіетилен-аліфатичних полііоненів з низькою іонною концентрацією виявляється дипольна релаксація провідності, пов'язана з локальним рухом молекулярних ланцюгів і релаксацією провідності. Вперше встановлено, що акустичні спектри оксіетилен-аліфатичних полііоненів характеризуються наявністю двох областей структурної релаксації. Полііонени характеризуються аномально низьким рівнем стисливості - величина швидкості ультразвуку збільшується зі зростанням іонної концентрації та складає 1800 - 2100 м / с. З використанням полііоненів як прекурсорів у золь - гель синтезі, було з'ясовано, що введення полііоненів сприяє протіканню процесів гелеутворення у золь - гель системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.11
Шифр НБУВ: РА321057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шинкаренко 
Структурна релаксація нанорозмірних плівок Tasub2/subOsub5/sub, вирощених на підкладках p-Si, стимульована мікрохвильовою обробкою: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Володимир Вікторович Шинкаренко ; НАН України; Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.236,022 + В379.226,022
Шифр НБУВ: РА364071

Рубрики:

      
16.

Рудько Г.Ю. 
Структурні перетворення та зміни енергетичного спектру в напівпровідникових матеріалах електроніки при легуванні та пониженні розмірності: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Г.Ю. Рудько ; Ін-т напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2005. — 24 с.: рис. — укp.

Установлено наявність двох каскадів релаксації гарячих екситонів за енергією (імпульсом) у магнітному полі у межах кожної з двох спін-розщеплених hh-екситонних підзон у напівмагнітних шарах та надгратках з сусідньою квантовою ямою, тобто експериментально доведено, що у таких структурах процес переходу екситонів з верхньої підзони в нижню з переворотом спіну є менш імовірним, ніж релаксація з випромінюванням LO фонона. Виявлено значний вплив спінового розщеплення на спінову релаксацію hh-екситонів у надгратці ZnMnSe/CdSe: за величин розщеплення, які перевищують значення енергії LO фонону, спінова релаксація істотно зростає. Експериментально показано, що внаслідок дії високочастотної плазмової обробки імплантована у кремній домішка фосфору змінює стан на електро-активний вузельний за більш низьких температур, ніж у разі термічного відпалу. анізотропні хімічно травлений кремній і ниткоподібні мікрокристали кремнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.3 + К345.5 +
Шифр НБУВ: РА337036

Рубрики:

      
17.

Пашковський І.Б. 
Сучасні методи фізіотерапії і постізометрична релаксація при міофасціальних больових синдромах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / І.Б. Пашковський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості та умови немедикаментозного лікування хронічних міофасціальних больових синдромів у віковому аспекті. На підставі вивчення клініко--функціонального стану 122-х хворих віком від 18-ти до 74-х років встановлено вікові особливості перебігу даної патології. У пацієнтів старшого віку виявлено більш значну м'язову ригідність та обмеження обсягу рухів та відсутність больових синдромів у порівнянні з хворими молодого та середнього віку. Встановлено, що загальна кількість міофасціальних тригерних пунктів збільшується у процесі старіння. Доведено доцільність використання пунктирної фізіотерапії та постізометричної релаксації м'язів у хворих з міофасціальними больовими синдромами й обгрунтовано індивідуальні параметри використання фізичних чинників залежно від віку пацієнтів та особливостей клінічіного перебігу захворювання. На базі комбінації аурикулярної електропунктури, постізометричної релаксації м'язів і магнітолазеротерапії за принципом багаторівневого системого впливу розроблено новий фізіотерапевтичний комплекс та наведено оцінку його ефективності. Показано, що крім підвищення результативності лікування, важливою перевагою запропонованого фізіотерапевтичного підходу є відсутність побічних реакцій або ускладнень у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-324.21 + Р62-542 +
Шифр НБУВ: РА339418

Рубрики:

      
18.

Горшунов О.В. 
Теплофізичні властивості модифікованих епоксидних полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.В. Горшунов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості впливу металевого наповнювача і режимів приготування на структуроутворення епоксидного полімеру на основі епоксидного олігомеру ЕД-20 отвердженого поліетиленполіамінами, його теплофізичні, механічні, фізико-хімічні, електричні властивості, стійкість матеріалу до агресивних середовищ, перебіг релаксаційних процесів, зокрема, взаємопов'язаних з відпалюванням. Розроблено модель системи епоксидний полімер - металевий наповнювач, що грунтується на використанні узагальненого параметра структури - питомого вільного об'єму наповнювача та враховує існування у системі адсорбційного й орієнтаційного межового шару. Показано, що складовими процесу склування епоксидних полімерів є склування глобул і склування міжглобулярного простору. На підставі результатів калориметричних і механічних досліджень наповнених композицій установлено, що релаксація об'єму визначається структурою межових шарів навколо частинок наповнювача. Показано, що релаксація об'єму у сітчастих полімерах взаємопов'язана з утворенням у полімерній матриці метастабільних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 +
Шифр НБУВ: РА348700

Рубрики:

      
19.

Полулях С.М. 
Ядерна магнітна релаксація та багатоквантова спектроскопія ЯМР магнітних напівпровідників з домішками та інших матеріалів: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.11 / С.М. Полулях ; Ін-т магнетизму НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Розглянуто особливості ядерного магнітного резонансу (ЯМР) у речовинах з магнітним упорядкуванням. Одержано оптимальні умови формування та ЯМР спектри багатоквантових сигналів спінової луни від квадрупольних ядер. Як релаксаційний механізм, що призводить до флуктуацій магнітних і квадрупольних взаємодій, запропоновано розглядати термодинамічні флуктуації напряму вектора електронної намагніченості. Механізм застосовано для ядер іонів, локальна симетрія яких є нижчою за кубічну. Одержано теоретичні співвідношення для магнітної релаксації квадрупольних ядер у магнетиках за умов двох- і трьохімпульсного збудження спінової луни. Здійснено аналіз сигналів спінової луни від квадрупольних ядер за наявністю ефектів змінної валентності. Для аналізу сигналів ЯМР в магнітних напівпровідниках з домішками запропоновано модель домішкових кластерів. Кластери складаються з магнітних іонів, за яким мігрує надлишковий носій заряду, внесений домішкою. Запропоновано домішкові кластери розглядати як центр швидкої ядерної магнітної релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.61,022 + В379.247,022 +
Шифр НБУВ: РА357820

Рубрики:

      
20.

Полєв 
Ядерна магнітна релаксація та спінова дифузія в твердих розчинах 3He-4He при наднизьких температурах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.09 / Андрій Володимирович Полєв ; НАН України; Фізико-технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В368.32,022
Шифр НБУВ: РА322373

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського