Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (820)Книжкові видання та компакт-диски (135)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕЗЕРВУАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Герасімов Є.Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.05 / Є.Г. Герасімов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів в водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержані графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР підтвердили ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблена методика оптимізації параметрів ВПР при їх груповій роботі на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат в залежності від показника надійності водогону. Розроблено пристрої для поповнення ВПР повітрям. Надано методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програма розрахунку на ЕОМ перехідних процесів в водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

      
2.

Задорожний С.В. 
Удосконалення технології переробки винограду з використанням модернізованих дробарно-гребневіддільних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / С.В. Задорожний ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 1999. — 17 с. — укp.

Роботу присвячено удосконаленню технології переробки винограду в умовах південного берегу Криму і приготування з нього ординарного високоякісного портвейну. Вперше показано, що валкова дробарка-гребеневіддільник сприяє збереженню у м'язгі заізюмлених ягід, однак при переробці високоцукристого винограду з дрібною ягодою (Бастардо магарацький, Каберне-Совіньон) спостерігається погане соковідділення. Зменшення розміру міжвалкового отвору подрібнювача сприяє підвищенню якості міцних вин. Запропоновано пристрій додаткового руйнування структури м'язги (ДРСМ) для дробарки Т1-ВДГ-20, що підвищує реологічні властивості м'язги, збільшує об'ємну долю вільного соку, полегшує екстракцію фенольних речовин, збільшує потужність поточної лінії переробки винограду. Розроблено технологію виготовлення нового ординарного міцного вина "Портвейн Малореченський" і з використанням термовиніфікації м'язги та обробкою пристроєм ДРСМ. Запропоновано теплову обробку купажу міцних виноматеріалів у спеціально обладнаному резервуарі із нержавіючої сталі на сонці із складеною в ньому відпрацьованою дубовою клепкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л874.021-5

Рубрики:

      
3.

Деміховська О.В. 
Мінливість епідемічного процесу дифтерії як результат взаємодії соціальної та біологічної підсистем: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.02 / О.В. Деміховська ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Епідемія дифтерії 90-х років ХХ ст. розглядається як результат складних взаємовідносин між соціальною та біологічною підсистемами епідемічного процесу дифтерійної інфекції у вакцинальну еру. На підставі системного аналізу усіх рівнів взаємодії гетерогенних популяцій збудника дифтерії та його хазяїна (людини) від субклітинного рівня інфекційного процесу до глобальної системи епідеміологічного нагляду визначено сучасний етап еволюції дифтерійної інфекції в соціально-екологічних умовах України і розроблено шляхи удосконалення епідеміологічного нагляду за дифтерією. Надана клініко-епідеміологічна характеристика дифтерії 90-х рр. в Україні на підставі офіційних даних. Проаналізовано імунологічну ефективність додаткових ревакцинацій ("імунокорекції") у дітей та вікові особливості імунної відповіді дорослих на ревакцинацію АДП-м. На основі вивчення структури популяції збудника у різні періоди епідемічного процесу визначено індикаторні бактеріологічні показники стану цієї популяції та резервуари C.diphtheriae в міжепідемічний період. Проаналізовано якість клінічної та лабораторної діагностики дифтерії. Розроблені методичні підходи до вивчення стану клітинних рецепторів для дифтерійного токсину за допомогою лектинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.23

Рубрики:

      
4.

Брайловський Я.Л. 
Наукові основи розробки ефективних і надійних систем забезпечення кріогенними рідинами і газами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / Я.Л. Брайловський ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2000. — 34 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено кріосистеми резервуар - насос (КСРН). Розроблено нові схеми, які дозволили знизити втрати рідини і збільшити її кавітаційний запас, коефіцієнт подачі насосу та тривалість безперервної роботи КСРН. Наведено класифікатор схем та їх математичні моделі. Запропоновано системи захисту насосу від зриву подачі та системи гасіння пульсацій високого тиску, розроблені та апробовані на діючих стендах. Вперше сформульовано та вирішено характерні для теплових мостів КСРН задачі нестаціонарної та стаціонарної теплопровідності тіл і з'єднань. Викладено узагальнену теорію теплових мостів КСРН. Розглянуто розроблені експериментальні стенди, результати досліджень. Встановлено достовірність розроблених математичних моделей. Доведено доцільність іспиту насосу на моделюючих рідинах і застосування насосів з безредукторним приводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л112.333.1-5-01
Шифр НБУВ: РА313083 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Резуненко М.Є. 
Напружено-деформований стан стальних оболонок від'ємної гаусової кривизни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.Є. Резуненко ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод, який дозволяє описати напружений стан, що виникає під час локальних дій на оболонки від'ємної та нульової гаусової кривини. Удосконалено вирази для компонент внутрішніх напружень у оболонках нульової або від'ємної гаусової кривини під дією зосереджених нормальної або дотичної сил. Наведено прості асимптотичні формули для прогину, тангенціальних зусиль і згинальних моментів. Дані формули дозволили аналітично розв'язати задачі контактної взаємодії вищезазначених конструкцій. Розроблено числовий метод розрахунку напружено-деформованого стану конструкцій у вигляді трубопроводу або резервуару у формі однопорожнинного гіперболоїда (або циліндра) та опори. Вірогідність результатів забезпечується відповідністю отриманих результатів зі знайденими за допомогою інших методів, строгістю застосованого математичного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.66-02
Шифр НБУВ: РА311407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Корабльова Н.С. 
Багатомірність рольової реальності: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.03 / Н.С. Корабльова ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему рольової реальності, актуалізовану суттєвими трансформаціями, які переживає Україна. Зрушення, що відбуваються у нашому постсоціалістичному суспільстві, несуть у собі конструктивні та деструктивні можливості, на які здатна вплинути ефективна соціальна політика. Потребують аналізу проблеми соціальної сутності людини і її репрезентації у соціальних формоутвореннях. До таких феноменів можна віднести поняття рольової реальності, яке грунтується на теорії соціальних ролей, опрацьованій кількома гуманітарними дисциплінами, а також західноєвропейську традицію розгляду діяльності сутності людини з конкретно-рольовою визначеністю цієї сутності у національній філософії історії. Сконцептуалізована на такій підставі соціально-філософська теорія рольової реальності дозволяє відпрацювання нової стратегії в ситуації, коли людська сутність зводиться до ансамблю сутнісних можливостей і нескіченості проектів цієї сутності постмодерном. Ця нова сутність особи, взаємодія особи та суспільства пов'язані з більш складним типом соціальності ніж той, на грунті якого виникла і розвивалась теорія соціальних ролей. Доведено, що суперечливий характер рольової реальності в межах інтерпретації історії, її дискретних і континуальних витоків представлено топологією символічної форми, універсалізм якої не в безмежній експансії ролей, а в універсальному самоздійсненні сутнісних сил людини. Рольові реальності як топоси історії дозволяють розгорнути ідею людиновимірності історії, визначену надлишком соціального як резервуару рольових ідентифікацій, що надають історії антропомірних характеристик. Обгрунтовано необхідність творення національної філософії історії з опредметненими в ній національними символами, в основу яких покладено: антеїзм, екзистенційно-межове світовідчуття, кордоцентризм, ліризм. Це суттєво трансформує уявлення про механізм життєдіяльності суспільства, дозволяє здійснювати продуктивні спроби переходу від історичного до надісторичного та загальнозначущих цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*133 + Ю6*328.94 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА311024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Морозов Г.В. 
Розвиток методу скінченних різниць та його використання в прикладних задачах теорії циліндричних оболонок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / Г.В. Морозов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто низку питань щодо створення ефективної чисельної методики розв'язання задачі будівельної механіки, що виникають під час розрахунку великогабаритних стальних вертикальних циліндричних резервуарів. З використанням даної методики досліджено деякі задачі статики циліндричних оболонок. Розроблено універсальний розрахунковий програмний комплекс, що базується на методі скінченних різниць (МСР), в якому реалізовано нові процедури, котрі забезпечують автоматичну побудову моделей МСР та їх розрахунок на основі різниць підвищеної точності. у рамках комплексу розв'язано та досліджено задачі щодо напружено-деформованого стану циліндричних оболонок змінної товщини за умов силового та кінематичного, радіального та поздовжнього навантаження. Під час самоврівноваженого поздовжнього кінематичного навантаження криволінійного краю оболонки виявлено ряд важливих ефектів, зумовлених видом навантаження та закріпленням торців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.02-5
Шифр НБУВ: РА309364 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Вакарчук С.Г. 
Геологія, літологія і фації карбонатних відкладів візейського ярусу центральної частини Дніпровсько-Донецької западини в зв'язку з нафтогазоносністю: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.Г. Вакарчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Висвітлено особливості геологічної будови, складу, умов осадконакопичення та закономірностей нафтогазоносності візейських карбонатних відкладів центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі літолого-фаціального аналізу карбонатного комплексу візейського ярусу встановлено наявність у ньому повного набору фацій, характерних для диференційованих рифогенних формацій. За результатами досліджень для двох основних рівнів карбонатної седиментації в нижньому візе (ХІІІ і ХІV мікрофауністичном горизонтам ДДЗ) побудовано великомасштабні карти фацій і потужностей нового покоління. Проведено комплексне вивчення органогенних споруд і за умовами утворення, особливостями внутрішньої будови, морфології, розмірами виділено шість основних типів споруд, що акумулюють і зберігають промислові скупчення ВВ, пошук і розвідка яких має характерні особливості. Проаналізовано стратиграфічні резерви та неузгодження в розрізі нижнього карбону западини та показано масштаби їх розвитку, просторове розповсюдження та вплив на формування складних за побудовою резервуарів у карбонатних і теригенних відкладах. Виділено та описано типи карбонатних колекторів і встановлено фактори, що впливають на їх формування. Запропоновано напрямки пошуків покладів нафти та газу в рифогенно-карбонатних комплексах візейського ярусу в центральній частині Дніпровсько-Донецької западини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д432.45-53 + Д59(45УКР5)453.1
Шифр НБУВ: РА315758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бойченко О.В. 
Моніторинг природних втрат палив при зберіганні та застосування сорбентів для їх зменшення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.В. Бойченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено моніторинг природних втрат палив під час зберігання та розробки технічних засобів для їх зменшення, а також виробництва та споживання нафтопродуктів транспортним сектором України. Розроблено метод моніторингу втрат палив від випаровування під час зберігання з використанням сорбентів. Вміщено результати лабораторних досліджень з добору сорбентів для ефективної адсорбції та десорбції парів вуглеводневих палив. Розроблено фізико-математичну модель процесів масообміну в резервуарах, яка створює наукові засади для розробки технічного засобу зменшення природних втрат палив за умов зберігання. Створено та випробувано за лабораторних умов газовідвідну систему запобігання природним втратам палив під час зберігання з використанням сорбентів і термоелектричних модулів. Наведено алгоритм розрахунку ефективності даної системи та вибирання параметрів її застосування. Визначено економічну ефективність розробленої системи на відміну від діючих аналогів, а також напрями подальшого вдосконалення "дихальної" арматури резервуарів для запобігання природним втратам нафти та нафтопродуктів за умов зберігання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-449
Шифр НБУВ: РА314273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Бабенко В.С. 
Розробка методу підшарового генерування та регенерування піни для гасіння пожеж у резервуарах з нафтопродуктами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / В.С. Бабенко ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено метод запобігання та гасіння пожеж у резервуарах з нафтопродуктами з використанням напірного барботажу рідини бульбашками барботажного газу як механізму інтенсивного охолодження її поверхневого шару та генерування стійкого ізолювального пінного шару. На підставі системного аналізу основних інтерактивних зв'язків пожежі, математичного моделювання, теорій планування експериментів, математичної статистики та обробки експериментальних даних розроблено структурну схему системи пожежної безпеки, експериметально верифіковано математичну модель процесу гасіння пожежі, запропоновано математичні залежності, що дозволяють одержати кількісні характеристики інтенсивності охолодження поверхневого шару рідини та швидкості наростання ізолювального пінного шару від витрати барботувального газу. Наведено методику розрахунків основних режимних, проектних та конструктивних параметрів системи пожежної безпеки та рекомендації щодо вибору їх раціональних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.21
Шифр НБУВ: РА316601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Зюзькевич М.П. 
Зонально-концентраційне розташування вуглеводневих пасток та нафтогазовий потенціал південного сходу ДДЗ: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / М.П. Зюзькевич ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин, Нац. акціонер. компанія "Нафтогаз України. — Л., 2003. — 21 с. — укp.

Проаналізовано структурно-тектонічні та фаціально-літологічні особливості п'яти нафтогазоносних комплексів, з якими пов'язана основна частина нерозвіданих ресурсів вуглеводню. На основі тектонічного районування, аналізу розподілу геодинамічних полів та характеру прояву структуроформуючих процесів виділено зони концентрації певних типів структур та пов'язаних з ними пасток в осадовому комплексі. Простежено характер розвитку резервуарів у кожному комплексі та по кожній з виділених зон. Наведено диференційовану оцінку перспектив нафтогазоносності кожної з виділених геологічних зон у складі кожного комплексу, на основі чого обгрунтовано конкретні напрямки пошуково-розвідувальних робіт. Удосконалено морфогенетичну схему природної системи структура - пастка - поклад - родовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1-5 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА327287

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Лобасов О.П. 
Моделі формування порових систем теригенних порід в нижньокам'яновугільних відкладах Дніпровсько-Донецької западини: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / О.П. Лобасов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні моделі порових систем та кількісних методів аналізу інформації в контексті проблеми прогнозу неантиклинальних пасток вуглеводнів. Запропоновано математичну модель порового середовища гранулярного колектора та методику оцінки його параметрів за гранулометричним складом для прогнозу фільтраційно-ємнісних властивостей та палеофаціальних умов утворення пасток. Розроблено комп'ютерні методики палеоструктурного аналізу з урахуванням ущільнення порід, а також оцінки неотектонічної активності порушень. Наведено математичну модель масопереносу з перерозподілом пористості в процесі водної фільтрації в межах тектонічних блоків та виконано кількісну оцінку її впливу на утворення та просторовий розподіл вториннопорових резервуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344.2-0 + Д453.1-0 + Д59(45УКР)453.1
Шифр НБУВ: РА326900

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Шулік П.В. 
Стохастичні моделі і методи оперативного управління режимами роботи насосних станцій систем водопостачання і водовідведення в реальному часі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / П.В. Шулік ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено математичні моделі та методи оптимального оперативного керування режимами роботи насосних станцій (НС) у разі випадкового характеру об'єкту керування та його зовнішнього середовища, застосування яких дозволить зменшити фактичні енерговитрати на функціонування НС і збільшити ефективність функціонування останньої. Запропоновано оптимальний, з точки зору енерговитрат, метод оперативного планування режимів роботи НС з резервуарами, що враховує фазові обмеження на змінні стану та вектор керуючих впливів. Розглянуто його адаптації для різноманітних структур НС і засобів керування подачею насосних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103-5 + Н761.203-5 +
Шифр НБУВ: РА324613

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Семенець С.С. 
Моделювання експлуатаційної надійності та раціональне планування системи технічних обстежень сталевих резервуарів для нафтопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.С. Семенець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Побудовано модель надійності резервуарів для нафтопродуктів з використанням статистичних даних щодо нормативних відказів їх сталевих конструкцій. Розроблено модель експлуатаційної надійності сталевих вертикальних циліндричних резервуарів наземного типу (РВС), яка базується на ймовірнісному описі критеріальних умов міцності, стійкості та герметичності цих споруд, в якій уперше здійснено комплексне врахування періодичного відновлення працездатності та основних механізмів відказів нафтових резервуарів. Запропоновано критерії оцінки експлуатаційного стану РВС, за допомогою яких стає можливим імовірнісне прогнозування перебування резервуарів у справному, працездатному, обмежено працездатному та непрацездатному стані. Наведено моделі керування експлуатаційною надійністю та оптимального проектування сталевих резервуарів для нафтопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4-09 +
Шифр НБУВ: РА324884

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Барвінко А.Ю. 
Відновлення працездатності вертикальних монтажних з'єднань стінки рулонованих резервуарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / А.Ю. Барвінко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Визначено оптимальну кількість та розташування кілець жорсткості на стінці резервуара для одержання необхідної геометричної форми під час вварювання укрупнених вставок за наявності жорсткого контуру. Вирішено задачу отримання допустимої кутової деформації у вертикальних монтажних з'єднаннях після вварення вставок у попередньо напружену стінку рулонованих резервуарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА327202

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Кулик О.О. 
Дійсна робота монтажних стиків вертикальних циліндричних резервуарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Кулик ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

З використанням реальної діаграми деформування сталі запропоновано методику, яка дає змогу уточнити параметри напружено-деформованого стану у зоні кутової недосконалості. На підставі даних випробувань фрагментів оболонки резервуара вперше одержано інформацію стосовно розподілу величин локальних кільцевих і меридіональних напружень у зоні кутової недосконалості. Установлено залежності для визначення статистичних характеристик величин локальних напружень у зоні стику залежно від мінливості товщини, межі текучості сталі, стрілки западання монтажних стиків резервуарів. Базуючись на засадах теорії надійності наведено залежності для визначення резерву несучої здібності зони стиків резервуарів з кутовою недосконалістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н638.403.5 +
Шифр НБУВ: РА328250

Рубрики:

      
17.

Дендаренко Ю.Ю. 
Радіальні водяні струмені-екрани для протипожежного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Ю.Ю. Дендаренко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано та експериментально досліджено системи радіальних водяних струменів-екранів, які забезпечують захист вертикальних сталевих резервуарів з нафтопродуктами від теплового впливу факела полум'я. Узагальнено результати досліджень та одержано емпіричні залежності, які використовуються у розрахунках пристроїв для створення радіальних водяних струменів-екранів, обгрунтовано достатню їх точність. Уперше встановлено та експериментально перевірено параметри радіальних водяних струменів-екранів для захисту від дії теплового потоку вертикальних сталевих резервуарів з нафтопродуктами. Одержано розв'язання нестаціонарної теплової задачі стосовно прогріву тіла вертикального сталевого резервуара та середовищ, що знаходяться всередині, з урахуванням конвективних теплових потоків, які обумовлені пожежею. Здійснено розрахунки розподілення температур у тілі резервуара та підігріву середовища, що знаходиться всередині, що дало змогу визначити гідравлічні параметри та характеристики насадків для створення радіальних водних струменів-екранів. Розроблено методику їх розрахунку для струменеутворюючих пристроїв з метою мінімізації витрат води, скорочення чисельності персоналу та підвищення рівня його безпеки за умов пожежі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68 + Н960.2-511 +
Шифр НБУВ: РА329303

Рубрики:

      
18.

Ткаченко Ф.Г. 
Клініко-функціональна оцінка анастомозів товстої кишки, створених різними типами зшиваючих апаратів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ф.Г. Ткаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено та впроваджено до клінічної практики новий спосіб ілеотрансверзоанастомоза за допомогою апарата компресійних анастомозів АКА-2. На підставі аналізу клінічного матеріалу проведено клініко-функціональну оцінку наведеної методики. Запропоновано диференційований підхід до вибору методу відновлення безперервності травного каналу після правобічної геміколектомії на підставі анамнестичного вивчення функціонального стану кишечнику у хворих до захворювання. Уперше вивчено стан запираючого апрарата прямої кишки та резервуарної функції дистальних відділів товстої кишки у хворих з компресійними колоректоральними анастомозами після резекцій її лівих відділів. Розроблено критерії диференційованого вибору методу відновлення безперервності товстої кишки після зазначеної резекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА329688

Рубрики:

      
19.

Бойченко С.В. 
Технологічні основи енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.07 / С.В. Бойченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 32 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію енергоощадності у процесах транспортування та зберігання моторних палив, визначено її методологічний апарат. Розроблено хіммотологічну модель комплексного моніторингу - апарат прогнозування, організації та оптимізації ефективного використання моторного палива. Обгрунтовано систему показників та методику оцінювання ефективності використання нафтопродуктів. Запропоновано напрями удосконалення нормативного документа, що регламентує втрати нафтопродуктів від випаровування. Створено систему енергоощадного обладнання, що базується на комплексному застосуванні спеціальних сорбційних матеріалів і термоелектричних модулів (сорбційно-термодинамічному принципі). Розроблено стратегію вибору оптимального варіанта модернізації резервуарів для зберігання моторного палива, визначено напрями подальшого удосконалення технології їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л542-449 + Л542-449
Шифр НБУВ: РА329343

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Запорожець О.В. 
Аналіз на основі метода скінченних елементів осесиметричного деформування тонких пружних конічних оболонок і пластин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.17 / О.В. Запорожець ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н112.6
Шифр НБУВ: РА330606

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського