Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (570)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕВЕРС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Квітчата Г.І. 
Вестибулопротекторна активність і механізм дії бемітилу та етоксібемітилу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Г.І. Квітчата ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Вперше проведено порівняльний аналіз вестибулопротекторної дії п'яти похідних 2-меркаптобензімідазолу у разі експериментальної хвороби руху. На підставі дії на вестибулярний ністагм для подальшого вивчення обрано найбільш ефективні препарати - "Бемітил" і "Етоксібемітил". Показано депримимувальний вплив цих двох сполук на тривалість і частоту обертального та післяобертального вестибулярного ністагмів і характеристики оптокінетичного та реверсивного постоптокінетичного ністагмів. Це є доказом наявності у досліджених дозах (100 та 200 мг/кг) у цих речовин вестибулопротекторних властивостей. Бемітил та етоксібемітил у дозі 100 мг/кг запобігали змінам у функціональному стані серцево-судинної системи - збільшенню амплітуди зубця R і зростанню частоти серцевих скорочень, що спостерігалися під час експериментальної хвороби руху. Моделювання хвороби руху призводить до розвитку гіпоксичних порушень тканинного метаболізму в білих щурів, а бемітил та етоксібемітил у дозах 100 та 200 мг/кг внутрішньочеревинно запобігають падінню коефіцієнта відновленості никотинаміддинуклеотиду (НАД) та зниженню спвівідношення глюкоза/лактат внаслідок активації глюкогенезу, що проявляється у збільшенні вмісту глюкози та зниженні вмісту пірувату в крові та припиненні викидання лактату з тканин до крові. Як біметил, так і етоксібемітил нормалізують вміст циклічних нуклеотидів у крові та деяких органах і тканинах тварин за умов експериментальної хвороби руху. Це дозволило зробити висновок, що досліджувані речовини під час закачування опосередкують свою дію через систему циклічних нуклеотидів, переважно цАМФ, спрямовуючи свою дію, головним чином, на надниркові залози, середній мозок і кору великих півкуль. На відміну від препарату порівняння "Скополаміну", "Бемітил" та "Етоксібемітил" запобігають проявам неспецифічних реакцій, властивих загальному адаптаційному синдрому, та реакцій, що приймають участь у формуванні симптомокомплексу закачування. Показано, що за умов експерименту механізм дії бемітилу та етоксібемітилу на внутрішньоклітинному рівні є посилення синтезу РНК, що був пригнічений під час закачування, яке пояснюється подібністю структури вивчених сполук до пуринових основ нуклеїнових кислот. Для профілактики проявів симптомокомплексу закачування рекомендовано використовувати препарат "Бемітил", що проявляє широкий спектр стабілізувальної дії за умов дисфункції вестибулярного апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.71-52
Шифр НБУВ: РА315968 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Співак В.Ю. 
Вплив зовнішніх змінних магнітних полів на форму месбауерівського спектра м'яких феромагнетиків: Автореф. дис... канд. фіз-мат. наук: 01.04.02 / В.Ю. Співак ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Розвинуто загальну теорію месбауерівського поглинання м'якими феромагнетиками, що перебувають в радіочастотному (РЧ) магнітному полі, з урахуванням східцеподібних реверсій магнітного поля на ядрах та вимушених коливань ядер. Особливу увагу приділено випадку вимушених коливань, когерентних періодичним реверсіям поля. Теорію також розширено на випадок м'якого феромагнетика, що перебуває як в РЧ полі, так і в сталому полі, прикладеному паралельно РЧ полю. Для пояснення таких експериментів наведено модель асиметричних реверсій. Встановлено, що частотний спектр випромінювання складається з рівновіддалених ліній, розділених на подвійну частоту РЧ поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.477.2,022 + В377.34,022
Шифр НБУВ: РА311238 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Князь І.О. 
Вплив кореляцій на фазові переходи індуковані шумом у просторово-розподілених системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.О. Князь ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено кореляційні ефекти перебігу фазових переходів, індукованих шумами у просторово-неоднорідних системах. Висвітлено модифікацію методу уніфікованої апроксимації, яка базується на марковській природі стохастичного процесу. Проаналізовано вплив спектральних характеристик шуму у синергетичній системі Лоренца - Хакена. Доведено, адитивний кольоровий шум індукує перебіг реверсивного фазового переходу в процесі зміни часу його автокореляції, мультиплікативні шуми призводять до утворення впорядкованого стану в певному інтервалі значень керуючих параметрів, визначено умови переходу системи у поглинаючий стан. Розглянуто метод кінетичного рівняння для аналізу системи з декількома статистично залежними стохастичними джерелами. Відзначено, на основі крос-кореляції шумів у системі реалізуються реорієнтаційні та реверсивні фазові переходи з метастабільною фазою, крос-кореляція флуктуацій спричиняє виникнення додаткового поля, що порушує симетрію ефективного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.26,022 + В369в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА341684

Рубрики:

      
4.

Кулинич Р. Л. 
Гіпертензивна нефропатія: патогенетичне значення ендотеліальної дисфункції, механізми формування, диференційоване лікування: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / Р. Л. Кулинич ; ННЦ "Ін-т кардіології ім. М. Д. Стражеска" АМН України . — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено патогенетичні фактори, які впливають на процес формування гіпертензивної нефропатії (ГНП). Вивчено клініко-діагностичне значення інтрагломерулярної гіпертензії та гіперфільтрації у формуванні доклінічних проявів ГНП. Оцінено ступінь взаємозв'язку між показниками системної гемодинаміки та параметрами, що характеризують функціональний стан нирок у разі гіпертонічної хвороби (ГХ). Вперше розроблено класифікацію стадій ГНП, на підставі якої, за відсутності ознак первинного захворювання нирок та їх судин, діагностують вираженість порушень функціонального статусу нирок. Вперше запропоновано бальну систему оцінки нефропротективного ефекту протигіпертензивної терапії. Оцінено можливість реверсії патологічних змін у нирках і визначено диференційний підхід лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5 + Р414-5
Шифр НБУВ: РА376491 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Грицюк П. М. 
Динамічні і стохастичні методи моделювання та прогнозування системи зерновиробництва України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.11 / П. М. Грицюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Проведено дослідження динамічних властивостей й одержано значення динамічних характеристик системи зерновиробництва України. Встановлено ефект циклічності врожайності з тривалістю циклів 41 - 56 років, 17 - 23 років та 4 роки. Одержано висновок про реверсивний характер динаміки зерновиробництва. З урахуванням нестаціонарності та циклічної реверсивної динаміки зерновиробництва розроблено економіко-математичні моделі короткострокового, середньострокового та довгострокового прогнозування врожайності та валового збору. Побудовано довгостроковий прогноз валового збору озимої пшениці та зернового експортного потенціалу України. Встановлено стійку залежність рентабельності зерновиробництва від суми валових зборів зерна за два поточних роки й обсягу експорту та побудовано відповідну статистичну прогнозну модель. Розроблено моделі прогнозного оцінювання та запропоновано методи зниження ризику зерновиробництва в Україні й її окремих регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.151 в611.311
Шифр НБУВ: РА379661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кирилков В.А. 
Дисипативні властивості фрикційного контакту та їхній впив на фретингостійкість трибосистем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / В.А. Кирилков ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

За допомогою маятникового триборелаксатора виконано комплексні дослідження дисипативних властивостей фрикційного контакту. За цього використано розроблену методику збудження вільних загасаючих крутильних коливань системи, елементом якої є досліджений контакт, підданий циклічному тангенціальному навантаженню у режимі попереднього зміщення, та застосовано вимір логарифмічного декременту і частоти цих коливань. Наведено результати вивчення дисипативних властивостей контакту за реверсивного попереднього зміщення та їх зміни на ранніх стадіях низькоамплітудного фретингу. Наведено опис встановленої під час дослідження стадійності фретинг-процесу. Досліджено ефективність підвищення фретингостійкості контакту змащуванням мастильними матеріалами. Запропоновано метод порівняльної експрес-оцінки антифретингової здатності пластичних мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413 +
Шифр НБУВ: РА358654

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Лямзін А.О. 
Ефективність транспортної системи промислового району в припортовому логістичному ланцюгу поставки зернових: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / А.О. Лямзін ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему забезпечення ефективності транспортної системи промислового району у припортовому логістичному ланцюзі постачання зерна шляхом впровадження методів і алгоритмів скоординованої взаємодії ланцюгів її мережі за показниками переробної здатності та пропускної спроможності логістичного розподільчого центру (ЛРЦ). Запропоновано метод синтезу процесу взаємодії залізничного, автомобільного транспорту та портової інфраструктури, який передбачає використання матричної моделі та вагових коефіцієнтів чинників вантажопотоку, що дозволило одержати комплексну оцінку завантаженості припортових ланок системи. За критерієм реверсивності уточнено потокову модель ЛРЦ, що забезпечило стабільне функціонування центру за умов динаміки ринку зернових і олійних культур. Розвинуто метод моніторингу функціонування складних об'єктів, за яким є необхідною заміна моніторингу зернових і олійних культур проведенням кількісної оцінки. Запропоновано методику визначення рівня взаємодії припортових ланок у промислово-транспортній системі зернових і олійних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О188.4 + О184.891.1 +
Шифр НБУВ: РА358311

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Філіпов В.М. 
Кsup+/sup-активована Nasup+/sup-керована калієва провідність у мембрані пірамідних нейронів мозку щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.М. Філіпов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*043.5*715771*725.29 калій

Рубрики:

      
9.

Конах В.М. 
Клінічна оцінка ефективності ербісолу у хворих на аутоімунний тиреоїдит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / В.М. Конах ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Обстежено 116 хворих на аутоімунний тиреоїдит (АІТ), у 102 хворих виявлено еутиреоз, у 14-ти - клінічні та лабораторні ознаки гіпотиреозу. Визначено, що ініціація руйнування фолікулярних структур щитовидної залози у разі АІТ здійснюється ефекторами клітинних реакцій імунітету, з антитіл тільки антипероксидазні здатні проявляти цитотоксичність за умов порушення структури фолікулів. Вперше показано, що на стадії розвинутого тиреоїдиту є реальна можливість суттєво призупинити аутоімунне руйнування щитовидної залози шляхом активації специфічних реакцій гуморального імунітету, чому сприяє ербісол, здатний викликати реверсію імунної відповіді. Доведено, що загальні імунні зрушення, характерні для АІТ, є вторинними, їх генез є реакцією імунної системи на чинники стресової ситуації, яка виникає під час запалення щитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.11-3
Шифр НБУВ: РА316525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Морозовська Г.М. 
Локальні полярно-активні властивості сегнетоелектриків та утворення їх нанодоменної структури: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.М. Морозовська ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Розвинуто феноменологічний опис локальних полярно-активних властивостей сегнетоелектриків. Побудовано термодинамічну теорію утворення нанодоменних структур за дії неоднорідних електричних полів. Розроблено аналітичну теорію локального п'єзоелектричного відгуку сегнетоелектрика на збудження електричним полем зовнішнього нанорозмірного джерела. Зіставлено результати теоретичних і експериментальних досліджень полярно-активних властивостей сегнетоелектриків і показано можливості самоузгодженого аналізу експериментальних даних. З застосуванням розробленого теоретичного підходу описано вплив електричних полів дефектів, розмірних ефектів і екранування зв'язаного заряду на реверсування поляризації у нанорозмірних областях сегнетоелектриків, локальний п'єзо-, піро- та діелектричний відгук полярно-активних матеріалів і процес утворення штучної доменої структрури в сегнетоелектриках. Зазначено, що результати проведених досліджень доцільно використовувати для самоузгодженого кількісного аналізу експериментальних даних сканувальної п'єзоелектричної силової мікроскопії, петель сегнето- та піроелектричного гістерезису у полярно-активних матеріалах, що має практичне значення для мініатюризації приладів наноелектроніки, які містять функціональні нелінійні сегнетоелектричні елементи. Використання аналітичних результатів дозволяє визначити оптимальні умови експерименту для формування масивів стабільних нанодоменів і адресного реверсування поляризації їх елементів за допомогою неоднорідного електричного поля зовнішнього нанорозмірного джерела (голки зона силового мікроскопа або дискового електрода), що може бути використане для розробки та вдосконалення енергозалежних комірок сегнетоелектричної пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7,022 + В372.236,022 +
Шифр НБУВ: РА363908

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Повстян О.В. 
Мембранні механізми дії апаміну на іонні струми гладеньком'язової клітини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.В. Повстян ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.821*715.71*725.2-642,022
Шифр НБУВ: РА309370 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
13.

Лисенко І. О. 
Мікроструктурні перетворення у конденсованих системах підданих радіаційному впливу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / І. О. Лисенко ; НАН України, Ін-т приклад. фізики. — Суми, 2011. — 22 с.: рис. — укp.

Удосконалено послідовний опис мікроструктурних перетворень у системах, що перебувають у сильно нерівноважних умовах, викликаних дією опромінення. Встановлено, що процеси мікроструктурних перетворень у однокомпонентних кристалічних і бінарних системах, підданих дії потоку опромінення (ПО), можуть бути контрольовані статистичними властивостями флуктуацій ПО, які призводять до стохастичної картини атомного перемішування вибитих атомів високоенергетичними частинками. Показано, що внаслідок конкуренції регулярної та стохастичної компонент ПО процеси атомного упорядкування можуть бути індуковані флуктуаціями довжин стрибків вибитих атомів. Визначено особливості процесів відбору просторових структур у випадку несумісних часових масштабів термічно стимульованого та балістичного дифузійних потоків. З'ясовано, що виникнення упорядкованої фази у разі фазового розшарування реалізується реверсивним чином - у фіксованому інтервалі інтенсивності шуму флуктуацій ПО. В області фазового розшарування виконується закон росту розмірів зерен Ліфшиця - Сльозова. Виявлено особливості зміни морфології поверхонь аморфних матеріалів за іонного розпилення з флуктуаціями кута розпилення. Встановлено критичний вплив другорядних характеристик іонного пучка: інтенсивності флуктуацій кута розпилення та радіусу їх кореляцій. З'ясовано зміну скейлінгової поведінки таких систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 + В372.7,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА383736 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кришеник В.М. 
Наведена анізотропія та релаксаційні ефекти в аморфних халькогенідах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.М. Кришеник ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.224,022 + З843.324-06 +
Шифр НБУВ: РА340914

Рубрики:

      
15.

Регей І.І. 
Наукові основи розроблення енергоощадної технології і засобів виготовлення розгорток картонного паковання: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.01 / І.І. Регей ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2007. — 44 с. — укp.

Проведено теоретичні та експериментальні дослідження процесів різнопрофільного ножичного різання пакувальних матеріалів. Розроблено енергоощадну технологію виготовлення розгорток картонного паковання, методи та засоби її реалізації. Встановлено переваги способу розділення матеріалу за принципом ножиць, розроблено ефективні технічні рішення засобів його реалізації. Доведено суттєве значення профілювання різальних крайок інструментів для мінімізації навантажень та стабілізації процесу різання засобами прорізування картону. Показано доцільність застосування для всіх засобів різання принципу щільного контакту різальних крайок інструментів, що спрощує процедуру їх налагодження та забезпечує належну якість виготовлення паковання. Експериментально підтверджено прогнозовані раціональні параметри налагоджування інструментів для забезпечення умов вирізування елементів розгорток без зміни фіксованого положення заготовок, виявлено ефект "самозагострення" різальної крайки інструмента із щільним контактом лез, який проявляється в зменшенні технологічного навантаження засобу різання. Розроблено теоретичні засади процесу виготовлення розгорток енергоощадним методом вирізування під час руху картонної стрічки, розглянуто явища, що виникають в процесі реверсування засобів різання. Обгрунтовано рішення задачі оптимального розкроювання картонних аркушів на базі розробленої системи автоматизованого проектування (САПР) розгорток та їх оптимального розташування на заданому форматі. Розроблено САПР вузлів вирізування розгорток з картонних заготовок пластинковими інструментами на базі тривимірного твердотільного моделювання, САПР картонного паковання споживчої тари та встановлення оптимальних параметрів транспортної тари. Розкрито нові функціональні можливості енергоощадного методу виготовлення розгорток картонного паковання прокочуванням по штанцювальних формах засобів створення тиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М899.2-64 +
Шифр НБУВ: РА353080

Рубрики:

      
16.

Сорокатий Р.В. 
Наукові основи та реалізація методу розрахунку зносу вузлів тертя способом трибоелементів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / Р.В. Сорокатий ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельницький, 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано та реалізовано імовірнісну модель, що описує зношування тіла випадковим марковським процесом. Запропоновано метод визначення параметрів марковської моделі зношування. Одержано оцінки точності методу трибоелементів. Розроблено та числово реалізовано зносоконтактні задачі радіальних підшипників ковзання з урахуванням основних конструктивних схем і умов взаємодії. Змодельовано процес зношування підшипників ковзання для умов нестаціонарності режимів навантаження, розсіювання значень початкових радіальних зазорів, зміни амплітуд реверса у вигляді гармонічних загасаючих коливань. Виявлено розрахунковим шляхом і підтверджено експериментально особливості формоутворення у разі зворотно-обертального руху елементів пари тертя та взаємного перекосу осей вала та втулки. Запропоновано та практично реалізовано алгоритм розв'язку зносоконтактних задач із спільним використанням методу трибоелементів і методу скінченних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.2 +
Шифр НБУВ: РА368356

Рубрики:

      
17.

Дударєв І.М. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів сушарки льоносировини в рулонах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / І.М. Дударєв ; УААН. Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сільськ. госп-ва" (ННЦ "ІМЕСГ"). — Глеваха, 2007. — 19 с. — укp.

На підставі результатів дослідження та з урахуванням структурних характеристик і фізико-механічних властивостей шарів льоносировини у рулонах вдосконалено процес її сушіння. Запропоновано модель шару льоносоломи, що дозволяє встановити зміну щільності й об'ємності пористості за товщиною шарів у рулоні. Вивчено аналітичні залежності для визначення зміни швидкості повітряного потоку за висотою шарів рулону та встановлення значення початкової швидкості сушильного агента та його витрати. Проведено експериментальні дослідження щодо визначення структурних і фізико-механічних параметрів шарів рулону. Запропоновано спосіб сушіння шляхом реверсивного диференційованого підведення повітряного потоку за умов коливного температурного режиму. Проведено інженерний розрахунок елементів конструкції сушарки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.216.1 +
Шифр НБУВ: РА352185

      
18.

Хоменко М. А. 
Оптимізація процесів керування реверсивним перетворювачем із застосуванням вбудованого нейроконтролера: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.12 / М. А. Хоменко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано застосування штучної нейронної мережі прямого поширення спільно з методами простору станів для одержання перехідного процесу скінченної тривалості без перерегулювання. Розроблено спосіб формування навчальної множини, алгоритм вибору структури нейроконтролера та запропоновано як еталонний під час навчання нейронної мережі використовувати цифровий регулятор з різною тривалістю кроків квантування, що дозволяє одержати оптимальний за швидкодією перехідний процес для будь-якого кута завдання. Розроблено стенд системи керування реверсивним перетворювачем, за допомогою якого експериментально підтверджені результати теоретичних розрахунків і комп'ютерного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291.52-01
Шифр НБУВ: РА380693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Намєстнік С.Г. 
Особливі режими в послідовному IRLC/I-контурі з реверсивним комутатором: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / С.Г. Намєстнік ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розвинуто теорію електромагнітних процесів у послідовному RLC-контурі з реверсивним комутатором (на ключах змінного струму) в колі ємності (індуктивності) та наведено рекомендації щодо її використання для створення нових пристроїв підвищення якості електричної енергії. Досліджено перехідні процеси в контурі за умов частот комутації ключів, нижчих та вищих межової. Розроблено прямі та опосередковані критерії оцінки тривалості перехідних процесів за частот комутації ключів, вищих межової. Визначено зони ефективності існуючих пасивних і запропонованих активних фільтрів з урахуванням добротності, коливань частоти мережі та кратності вищої гармоніки. Проаналізовано режими періодичності кривих напруг (струмів) на вході та виході комутатора, а також умови виникнення биття цих кривих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з21 +
Шифр НБУВ: РА321198

Рубрики:

      
20.

Туманова С.В. 
Особливості клініки, перебігу і лікування стабільної стенокардії у хворих з супутнім хронічним гломерулонефритом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Туманова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання поліпшення діагностики й оптимізації лікуання стабільної стенокардії напруги у хворих з супутнім хронічним гломерулонефритом. Обгрунтовано доцільність застосування за сукупної патології інтервальної нормобаричної гіпокситерапії. У пацієнтів з кардіо-ренальною патологією на тлі застосування інтервальної нормобаричної гіпокситерапії як компонента лікувальної програми доведено зменшення частоти нападів і потреби у додатковому прийманні нітропрепаратів, електрокардіографічних ознак ішемії міокарду, підвищення порогової потужності навантаження, зменшення мітральної регургітації та діастолічної дисфункції міокарда лівого шлуночка. Антигіпертензивний ефект гіпокситерапії мав прояв у більш швидкому та більш інтенсивному гіпотензивному ефекті з реверсом несприятливого типу добової варіабельності артеріального тиску (night-peaker) до більш фізіологічного (non dipper). Доведено антатерогенний ефект гіпокситерпії, який підсилює дію статинів. Визначено самостійний антиоксидантний ефект гіпокситерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 + Р414.011.7 +
Шифр НБУВ: РА358945

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського