Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (133)Реферативна база даних (1804)Книжкові видання та компакт-диски (317)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=РАКЕТН$<.>+<.>K=ПАЛЬН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 118
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Васильєв І.Ю. 
Проблеми оптимізації довготривалих пілотованих космічних польотів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / І.Ю. Васильєв ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 1998. — 16 с. — укp.

В межах єдиної варіаційної проблеми розглянуті задачі оптимізації параметрів, вибору траєкторій польоту і оптимального керування рухом і роботою системи забезпечення життєдіяльності (СЗЖ) космічних апаратів, призначених для здійснення пілотованих міжпланетних експедицій. Досліджується ефективність активного скидання відходів СЗЖ за рахунок енергії реактивного струменя ракетних двигунів великої тяги у порівнянні з частковою регенерацією робочих речовин СЗЖ. Підтверджено принципову можливість здійснення перших пілотованих експедицій на Марс до розробки перспективних біорегенеративних СЗЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-01

Рубрики:

      
2.

Бурлаєнко В.М. 
Розробка методу розрахунку на повзучість і довготривалу міцність тонкостінних елементів конструкцій при циклічному навантаженні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / В.М. Бурлаєнко ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку повзучості і тривалої міцності, що дозволяє на етапі проектування елементів відповідальної машинобудівної, авіаційної та ракетно-космічної техніки ефективно і з достатньою мірою вірогідності оцінити їхній напружено-деформований стан та з урахуванням встановлених закономірностей надати пруктичні рекомендації щодо забезпечення міцності. Алгоритм методу, що пропонується, реалізовано у вигляді комплексу програм для розрахунку тонких положистих оболонок та пластин при їхньому статичному та циклічному навантаженні, його вірогідність підтверджена розв'язанням тестових прикладів та ряду практичних задач, а також порівнянням з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.600.303-01,022

Рубрики:

      
3.

Лисиця В.К. 
Теоретичні основи газодинаміки факела, методи та системи управління полем температури у металургійних нагрівальних печах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.04 / В.К. Лисиця ; Держ. металург. акад. України. — Д., 1999. — 33 с. — укp.

Дисертація присвячена реалізації нових науково обгрунтованих розробок у галузі промислової теплоенергетики, які забезпечують розв'язання значної прикладної проблеми. Розроблено і реалізовано новий напрямок підвищення якості та економічності теплової обробки металу - оперативне керування полем температури в печі змінюванням параметрів факела. Розроблені: нові аспекти теорії течії в трубах та струменях, теорії гозового факела; новий клас пальників з керованими параметрами факела; нові способи, алгоритми, засоби та системи управління полем температури і горіння в рекуперативних з подовим опаленням та регенеративних нагрівальних колодязях, а також у методичних нагрівальних печах. Висока ефективність розробок підтверджена результатами їх дослідно-промислової експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.01-51-01

Рубрики:

      
4.

Лубенець С.В. 
Автоматизація контролю якості та класифікації пальників газорозрядних джерел світла в процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.В. Лубенець ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена проблемі підвищення ефективності виготовлення газорозрядних ламп шляхом автоматизації процесів контролю якості та класифікації їх розрядних трубок (пальників). Розроблена нова методика контролю і класифікації, яка основана на ідеї поелементного аналізу фотозображень з використанням безконтактних методів визначення геометричних характеристик об'єктів циліндричної форми. Наводяться результати розробки і досліджень методів та математичної моделі вимірювального процесу, виконана оптимізація його параметрів, що дозволило мінімізувати похибки вимірювань. Побудовано алгоритм автоматичного контролю та класифікації і технічно його реалізовано з використанням системи технічного зору. Виконана оцінка техніко-економічних показників автоматизованої системи, наводяться дані про її ефективність в процесі експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З294.2-52-07

Рубрики:

      
5.

Садовий С.О. 
Вплив різних способів основного обробітку грунту на умови росту та продуктивність культур ланки зернопаропросапної сівозміни в умовах Лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / С.О. Садовий ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати трирічних польових досліджень щодо впливу різних способів безполицевого основного обробітку грунту на основні показники родючості чорнозему типового на забур'яненість, ріст, розвиток та урожайність культур ланки зернопаропросапної сівозміни: чистий пар - озима пшениця - кукурудза на зерно. Проведено економічний та енергетичний аналізи способів обробітку грунту. Встановлено, що безполицеві способи основного обробітку грунту підвищують щільність грунту в порівнянні з оранкою, хоча її показники не виходять за межі оптимальних значень щодо вирощування культур ланки сівозміни. Безполицевий основний обробіток підвищує агрегатний стан грунту та його стійкість до ерозії. За рахунок зниження витрат пального та непоновлювальної енергії способи безполицевого обробітку грунту дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Доведено, що комбінований та чизельний обробітки дозволили отримати сталі врожаї культур ланки зернопаропросапної сівозміни, а також забезпечити найбільший вихід кормових одиниць з одиниці площі. Розроблено рекомендації щодо впровадження чизельного або комбінованого грунтозахисного обробітку грунту під культури ланки сівозміни у господарствах Лівобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-432(4Укр5),022 + П212.2-432(4Укр5),022
Шифр НБУВ: РА309676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бібік Т.А. 
Фізіолого-гігієнічна оцінка професійної діяльності, контроль та реабілітація військових спеціалістів, які працюють в екстремальних умовах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Т.А. Бібік ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2000. — 23 с. — укp.

Встановлено, що комплексний вплив на організм військовослужбовців 43 Ракетної армії, робота яких пов'язана з рідкими компонентами ракетного палива відповідних факторів - токсичних, виробничо-технологічних і ситуативно-середовищних, призводить до збільшення рівня захворюваності за класами хвороб органів кровообігу, дихання та травлення. Доведено, що професійно зумовленими хворобами є виразкова хвороба шлунка та 12-палої кишки, гіпертонічна хвороба, хронічна ішемічна хвороба серця. Розроблено пропозиції щодо доповнення існуючої системи медичного контролю та реабілітації, основою яких визначено комплексний підхід до вивчення стану здоров'я військовослужбовців з урахуванням умов праці, оцінки їх фізичних і функціональних резервів, духовного та соціального комфорту, що дозволяють зберегти високий рівень працездатності та професійного довголіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.09
Шифр НБУВ: РА311676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Козлюк І.О. 
Організаційно-економічне забезпечення процесів використання авіаційного пального: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / І.О. Козлюк ; Київ. міжнар. ун-т цив. авіації. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Сформульовано особливості та тенденції механізму функціонування повітряного пасажирського транспорту за умов ринкової економіки. Запропоновано повну систему оцінки ефективності споживання авіаційного пального, що дозволила досліджувати даний процес на трьох рівнях: до заправки повітряного судна, на рівні рейсу та на рівні авіапідприємства. Розроблено математичні моделі, що дозволяють визначити достовірність якості пального під час однопараметричного та багатопараметричного контролю. Наведено методику моделювання витрат на контроль і поточний ремонт елементів ПлС за умов використання неякісного авіапального, яка дозволяє враховувати специфіку використання операцій контролю у процесі ремонту паливної системи. Значну увагу приділено основним заходам щодо ефективного споживання авіаційних пально-мастильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)375.0-553
Шифр НБУВ: РА310438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Харитонов О.М. 
Математичне моделювання і оптимізація перспективних космічних рушійних систем великої тяги: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.М. Харитонов ; НАН України. Нац. косм. агенство України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено побудові нових математичних моделей перспективних космічних рушійних систем (РС) великої тяги (РС на основі ядерних (ЯРД)) та перспективних рідинних ракетних двигунів (РРД)), аналізу оптимального керування у порівнянні з законами, відомими раніше. Побудовано нову математичну модель оптимально керованого РРД з незалежною подачею компонентів паливної суміші. Проведено інваріантне, відносно крайових умов та функціоналу задачі Майєра, звуження множини допустимих керувань. Розроблено алгоритми апроксимації основних характеристик РС, ЯРД, якою, на відміну від моделей регульованих ЯРД, відомих раніше у механіці польоту, враховано обмеження на швидкість зміни температури робочого тіла на вході в сопло, тяга на ділянці розхолоджування реактора. Доведено теорему про інваріантні, відносно крайових умов і функціонала задачі Майєра, властивості оптимального керування. Побудовані математичні моделі використано в процесі розв'язання ряду модельних задач механіки польоту, на прикладі яких досліджено ефективність отриманих законів керування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О651-01 с11
Шифр НБУВ: РА310933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Шиман Л.М. 
Обгрунтування параметрів безпеки робіт з утилізації ракетних двигунів твердого палива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Л.М. Шиман ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано можливість утилізації ракетних двигунів твердого палива (РДТП) міжконтинентальних балістичних ракет РС-22, шляхом вилучення з них сумішевого твердого ракетного палива (СТРП) та його переробки на промислові вибухові речовини. Проаналізовано можливі шляхи утилізації РДТП, виявлено чинники, що впливають на безпеку процесу утилізації. Теоретично досліджено можливість виникнення аварійних ситуацій, пов'язаних з запаленням СТРП під час вирізання його зразків із РДТП з метою проведення експериментальних досліджень, розроблено безпечні режими вирізання. Обгрунтовано методи і методику досліджень, визначено обсяги та параметри випробувань. Експериментально досліджено властивості СТРП, що впливають на безпеку робіт з утилізації РС-22 після їх тривалого зберігання. Зроблено класифікацію СТРП, як вибухових речовин, та розроблено рекомендації щодо безпечного виймання, транспортування і зберігання палива, а також рекомендації щодо заходів безпеки під час переробки палива на промислові вибухові речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О651.12
Шифр НБУВ: РА309080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Єрьомін О.О. 
Енергозберігаючі режими нагрівання металу в камерних печах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.О. Єрьомін ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вибору енергоощадних режимів нагрівання металу в камерних нагрівальних печах, обладнаних регенеративними пальниками. Побудовано і випробувано камерну піч, обладнану регенеративними пальниками з кульковими регенераторами. Розроблено і реалізовано у вигляді програм на ПЕОМ розрахункові моделі нагрівальної камерної печі з регенеративними пальниками та кульковим регенератором, що грунтуються на шаровій схемі теплообміну. Виконано їх адаптацію. Розрахунковим шляхом і експериментально встановлено основні показники використання та економії палива від застосування регенеративних пальників. Досліджено параметри спалювання палива в печах, обладнаних регенеративними пальниками, за яких досягнуто задовільну рівномірність нагрівання великотоннажної садки уздовж печі. Визначено оптимальні значення питомої теплової потужності камерних печей з традиційними цегельними регенераторами та з регенеративними пальниками з погляду енергоощадження. Розроблено схему великовантажної нагрівальної печі з глибокою тепловою та хімічною утилізацією викидів, яка відрізняється тим, що всі елементи схеми промислово випробувані та розраховані за допомогою достовірних методик. Висвітлено екологічну перспективність розвитку даного напрямку печебудування. Отримано новий наближений розв'язок нагрівання тіл правильної форми у протитечії з газами, що відрізняється від відомих раніше наближених розв'язків простотою застосування та більш високим порядком точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-51 + К5-51
Шифр НБУВ: РА312530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Плужніков Б.O. 
Економіко-математичне моделювання процесів прийняття рішень з матеріального забезпечення Збройних Сил України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Б.O. Плужніков ; Нац. авіаційн. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Створено теоретичну базу та практичну методику підвищення ефективності процесів прийняття рішень щодо матеріального забезпечення Збройних Сил за сучасних умов. Проведено системний аналіз сучасного стану системи матеріального забезпечення Збройних Сил, визначено системотворчі фактори й основні напрямки функціонування системи матеріального забезпечення, адаптованої до ринкових умов господарювання. Розроблено моделі формування організаційної структури територіальної системи тилового забезпечення та розподілу обмежених фінансових і матеріальних ресурсів, а також комплекс економіко-математичних моделей прийняття рішень про реформування транспортно-складської системи забезпечення пальним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)49:Ц4,8
Шифр НБУВ: РА316010 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бєлов О.А. 
Особливості токсичної дії компонентів ракетного палива на організм працюючих при демонтажі ракетних комплексів (до обгрунтування гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.А. Бєлов ; АМН України. Ін-т медицини праці. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Встановлено особливості комбінованої токсичної дії 1,1 діметилгідразину й азотного тетраоксиду на організм обслуговуючого персоналу з іншими негативними факторами виробничого процесу - підвищеними фізичними навантаженнями, змінами теплообміну, нервово-емоційною напругою. Розроблено комплекс профілактичних заходів щодо поліпшення умов праці військовослужбовців під час демонтажу ракетних комплексів. Апробовано гігієничні заходи, що складаються з дій, спрямованих на поліпшення захищеності органів дихання, проведення превентивної реалібітації, використання засобів профілактики та лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р129
Шифр НБУВ: РА316119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Міліневський Г.П. 
Взаємодія штучних газо-плазмових утворень з атмосферою Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Г.П. Міліневський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 29 с. — укp.

Розроблено наукову концепцію комплексного використання газо-плазмових уворень для розв'язання задач діагностики навколоземного простору, моделювання фізичних процесів активної взаємодії нейтральних потоків газу та плазми з атмосферою Землі в межах єдиного підходу, що об'єднує три головні напрямки використання газо-плазмових утворень як маркерів для досліджень динаміки природних процесів у навколоземній плазмі, для моделювання процесів формування та релаксації штучних і природних неоднорідностей та техногенних впливів на середовище, що виникають внаслідок використання ракетно-космічних систем. Вивчено сукупність вперше виявлених властивостей взаємодії інжектованої речовини з іоносферною плазмою та надано їх теоретичне пояснення в розроблених фізичних моделях. Відкрито довгоживучі (більше 14 год) штучні локалізовані плазмові неоднорідності в іоносфері та запропоновано принципово новий спосіб трасування іоносферної конвекції шляхом створення довгоживучих іонних хмар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.611
Шифр НБУВ: РА315965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Вінарська Н.В. 
Залежність біологічної активності ліпополісахаридів IRalstonia solanacearum/I (Smith, 1896) від їх складу та структурних особливостей: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.В. Вінарська ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.141.2*725.123
Шифр НБУВ: РА319359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Коваленко І.Л. 
Розробка і дослідження гетерогенних систем на основі нітратів кальцію та амонію для одержання вибухових матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / І.Л. Коваленко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено багатофазні системи на основі нітратів кальцію й амонію для одержання безтротилових екологічно чистих вибухових речовин. Досліджено взаємодію тротилвмісних плавів аміачної селітри з кремнеземом, що містить пиріт. Встановлено, що за умов вмісту піриту більше 2,5 % відбувається мимовільне екзотермічне розкладання аміачної селітри в інтервалі 423 - 453 К. Розкрито каталітичний вплив піриту на розкладання 2,4,6-тринітротолуолу за стандартних умов. Обгрунтовано якісний склад і запропоновано рецептури водостійких мікроемульсій плавів кальцієвої й аміачної селітри в дизельному паливі, стабілізованих оксиетильованими ПАР тваринного і рослинного походження. На підставі одержаних емульсій розроблено рецептури нових ефективних водостійких емульсійних вибухових речовин (ВР), призначених для заряджання в сильно обводнені свердловини. Висвітлено рецептури і технологію одержання нових високостабільних вибухових систем за допомогою непористої аміачної селітри і комплексного пального невибухового компонента (суміш дисперсних промислових відходів). Модифіковано рецептури тротилвмісних плавів аміачної селітри з одержанням ефективних ВР зі зниженим вмістом тротилу (4 - 10 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л642.62
Шифр НБУВ: РА319433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Вініченко В.С. 
Дослідження і розробка високотемпературних композиційних матеріалів для тонкостінних оболонок: Автореф. дис.... канд. техн. наук: 05.02.01 / В.С. Вініченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання створення волокнистих і волокнисто-шаруватих високотемпературних композиційних матеріалів, доцільності використання економнолегованого нікелевого сплаву та шаруватої ніобієво-титанової композиції як матриць, зміцнених вольфрамо-ренієвими волокнами, для виготовлення деталей ракетних двигунів. Встановлено, що за температур, які циклічно змінюються протягом декількох годин, доцільно використовувати менш сумісний з вольфрамо-ренієвими та більш міцний за підвищених температур сплав ЕК64, ніж термодинамічно більш сумісний з зазначеними волокнами, і менш міцний за підвищених температур сплав ВЖ98. Доведено, що в шаруватій ніобієво-титановій матриці найбільш ймовірною причиною знеміцнення вольфрамо-ренієвих волокон за умов термічної дії є дифузія вуглецю із матеріалу волокон до титанового прошарку. Розроблено рекомендації щодо усунення даного дефекту, визначено технологічні режими одержання композиційних матеріалів, які використано на підприємствах для виготовлення насадків радіаційного охолодження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.91 + К262
Шифр НБУВ: РА321566

Рубрики:

      
17.

Тумашов А.В. 
"Холодна війна" другої половини XX століття: причини виникнення, хід і її наслідки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А.В. Тумашов ; Нац. ун-т "Львів. політехн.". — Л., 2003. — 18 с. — укp.

Здійснено об'єктивний військово-історичний аналіз витоків, ходу та наслідків "холодної війни", однієї з найдраматичніших сторінок в історії ХХ ст., спростовано фальсифікації, тенденційні спотворення, які мали місце у минулому, зокрема, у добу існування СРСР. Розкрито головні аспекти даної війни - політичний, військовий, ідеологічний. Головну увагу приділено витокам, наслідкам протистояння СРСР і США, двох очолюваних ними могутніх військово-політичних блоків - НАТО та Організації Варшавського Договору, зокрема, протистояння у розбудові ракетно-термоядерного потенціалу, "психологічній війні". Проаналізовано нове розташування політичних, військових сил у Європі та світі в цілому після розпаду СРСР, припинення діяльності Організації Варшавського Договору, зростаючої ролі США, НАТО, Росії у створенні надійної системи міжнародної безпеки, успішної ліквідації проявів міжнародного тероризму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(3) + Ц851.1 + Т3(0)63-601.2 +
Шифр НБУВ: РА324228

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Півторак Я.І. 
Інтенсифікація виробництва яловичини в умовах західного регіону України шляхом використання багатокомпонентних сумішок кормових культур при відгодівлі худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.02 / Я.І. Півторак ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено доцільність використання напівсухих сумішей зерносінажу з метою інтенсивної відгодівлі надремонтного молодняка української чорно-рябої молочної породи. Відзначено, що за умов нестачі необхідних комбікормів розроблені кормосуміші є надійним альтернативним джерелом кормових засобів для організації нормованої годівлі худоби. Крім того, за умов їх заготівлі використовуються енергоощадні технології. Вивчено хімічний склад і поживну цінність даних напівсухих (50 % вологи) сумішей з культур, які вирощуються в господарствах західного регіону України. Установлено, що використання сумішей у раціонах відгодівельних бугайців як основного корму, забезпечує їх необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що вони є екологічно чистим та дешевим продуктом. Показано, що за своєю поживністю та впливом на організм молодняка худоби до зірносінажних кормів наближаються комбіновані силоси, особливо кукурудзяно-амарантовий та кукурудзяно-люпиновий, а сухі повнораціонні суміші через високу вартість пального, в даний час є економічно маловигідними, незважаючи на високу інтенсивність росту бугайців (1036 г на добу) під час їх згодовування. Доведено, що найвище засвоєння поживних речовин (перетравність, баланс азоту, показники крові та сечі) за умов годівлі жуйних тварин вдається одержувати у разі дотримання в раціонах оптимального співвідношення різного ступеня розчинності фракцій протеїну та вуглеводів: цукрів, крохмалю, геміцелюлози та кислотно-детергентної клітковини. З'ясовано дію чинників, використання яких дає за умов господарств західних регіонів України одержувати достатню кількість (78 - 99,8 ц. корм. од./га) високопоживних кормосумішей для впровадження інтенсивних технологій виробництва яловичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.4 +
Шифр НБУВ: РА325513

Рубрики:

      
19.

Побіровський Ю.М. 
Ефективність топкового режиму енергетичних котлів при висококонцентрованій пилоподачі низькореакційного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.М. Побіровський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати порівняльних випробувань котлів ТПП-210А з подачею пилу високої концентрації та традиційною системою пилоподачі (СП). Розглянуто основні чинники та їх вплив на топковий режим котла за двох технологій пилоподачі: якість та підготовку твердого палива; повітряний режим; роботу пиловугільних пальників; рівномірність подачі палива на пальники; підсвічування високореакційним паливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62 +
Шифр НБУВ: РА328266

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Завістовський Д.І. 
Методи розрахунку циліндричних вихрових трактів ракетних і повітряно-реактивних двигунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Д.І. Завістовський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Всебічно досліджено гідравлічні характеристики циліндричних вихрових трактів (ЦВТ). Особливу увагу приділено так званим асиметричним ЦВТ (АЦВТ). Показано взаємозв'язок плинів у ЦВТ і гладких каналах. Доведено, що плин у ЦВТ є найбільш загальним випадком канального плину та підкоряється рівнянню Дарсі - Вейсбаха, вигляд якого одержано для випадку ЦВТ. Розглянуто ряд визначальних структурний плин у ЦВТ параметрів: структурну функцію та функцію асиметрії. Одержано критеріальні рівняння шляхових і місцевих втрат у ЦВТ. Проведено оптимізацію змішувально-розпилювальних пристроїв на базі ЦВТ залежно від їх призначення (виду цільової функції). Проведено експериментальне дослідження гідравлічних характеристик ЦВТ і показано задовільну збіжність теоретичних та експериментальних результатів. Розроблено алгоритм перевірного розрахунку форсуночних пристроїв на базі циліндричних вихрових трактів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.4-02 + О651-02 +
Шифр НБУВ: РА324397

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського