Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (269)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>K=РАДАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прус О.М. 
Бенчмаркінг у підвищенні конкурентоспроможності молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.М. Прус ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості застосування бенчмаркінгу для вдосконалення діяльності підприємств на ринку молочної продукції, зокрема підвищення їх конкурентоспроможності. Розкрито зміст і розглянуто еволюцію поняття "бенчмаркінг", а також принципи та методи його здійснення та взаємозв'язок з іншими інструментами вдосконалення діяльності. Визначено структуру процесу бенчмаркінгу. Здійснено детальний аналіз кон'юнктури ринку молочної продукції України. Проведено бенчмаркінгове оцінювання конкурентоспроможності певних підприємств. Визначено основні тенденції розвитку світового ринку даної продукції. Наведено досвід Польщі щодо реформування молочного сектору у контексті її приєднання до ЄС. Удосконалено методичні підходи до здійснення бенчмаркінгу. Запропоновано використання DEA-моделі та методу побудови радару конкурентоспроможності з метою визначення підприємств-партнерів з бенчмаркінгу. Розроблено концептуальну модель організації процесу бенчмаркінгу на молокопереробних підприємствах. Визначено й обгрунтовано стратегічні напрямки подальшого розвитку підприємств молокопродуктового підкомплексу. Запропоновано використання інтегрованих систем управління якістю та безпечністю молочної продукції з включенням до їх складу процесу бенчмаркінгу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА360637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Панасенко С.В. 
Варіації статистичних характеристик радіосигналів радара часткових відбиттів, викликаних динамічними процесами в мезосфері: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.В. Панасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методику одержання параметрів вітру за допомогою повного кореляційного аналізу. Розроблено два нових радіофізичних методи виявлення хвилевих збурень у мезосфері. Запропоновано адаптивне перетворення Фур'є з застосуванням статистичного підходу, що грунтується на теорії оптимального виявлення й оптимального оцінювання параметрів сигналів. Установлено регіональні залежності вектора швидкості вітру та хвилевих збурень у мезосфері від часу доби, сезону та рівня магнітної активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019 +
Шифр НБУВ: РА356207

Рубрики:

      
3.

Верховська А.О. 
Вдосконалення взаємодії процесів грохочення та сходу шихти на колошнику для підвищення ефективності роботи доменної печі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.О. Верховська ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено підвищення ефективності функціонування доменних печей великого об'єму на підставі оперативного керування відсівом дрібної фракції компонентів шихти за рахунок регулювання товщини їх шару в процесі грохочення у взаємозв'язку зі швидкістю сходу матеріалу на колошнику. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів формування порцій шихти та визначення рівня засипу шихти на колошнику показали, що є можливість підвищення ефективності відсіву дрібних фракцій матеріалу за рахунок збільшення часу його насівання. Зазначено, що радарне зондування забезпечує оперативну оцінку зміни рівня засипу в кожен момент часу. Розроблено та введено в промислову експлуатацію на ВАТ "Арселор Міттал Стіл Кривий Ріг" алгоритм обробки сигналів радіолокатора та визначення епюр відносних швидкостей сходу шихти по двох діаметрах колошника. Встановлено взаємозв'язок між прогнозованою висотою шару матеріалу, що транспортується по грохоту, кількістю матеріалу, що залишилася, до набору дози у вагову воронку, прогнозованими часом закінчення дозування матеріалу та часом досягнення шихтовим матеріалом заданого рівня під час його опускання в доменній печі, об'ємною масою матеріалу, що транспортується, а також параметрами та кількістю грохотів, що працюють на одну вагову воронку. Проведено математичне моделювання адаптивної системи керування ефективністю грохочення матеріалу, яка в оперативному режимі оперативно регулює ефективність відсіву некондиційної фракції залежно від зміни швидкості сходу матеріалів наколошнику, що дозволяє забезпечити піч в періоди "тихого ходу" якіснішою до гранулометричного складу сировиною, а також призведе до зменшення технологічного навантаження на агрегати шихтоподачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К323.101 +
Шифр НБУВ: РА369198

Рубрики:

      
4.

Черняк Ю.В. 
Визначення електронної концентрації іоносферної плазми методом некогерентного розсіяння радіохвиль у режимі двочастотного зондування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Черняк ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності та розширення можливостей радіофізичного методу некогерентного розсіяння (НР) для визначення електронної концентрації іоносферної плазми. Розроблено та реалізовано на харківському радарі некогерентного розсіяння спосіб визначення електронної концентрації в іоносфері з використанням двохімпульсного двочастотного зондувального сигналу. Згідно з цим способом запропоновано використовувати інформацію про потужність і кінетичні температури, одержаної у разі зондування імпульсом великої тривалості, та дані про потужність сигналу розсіяння одночасно під час зондування діапазону висот 100 - 200 км коротким імпульсом, одержані з великим розрізненням. Розвинуто модель вимірювального каналу, яка передбачає врахування ефекту Фарадея, а також зміни потужності розсіяного сигналу в імпульсному об'ємі. З використанням моделі вимірювального каналу оцінено похибки, наявні у разі використання зондувальних елементів великої та малої тривалості. Запропоновано методику виділення сигналів когерентних відбиттів від штучних супутників Землі та "космічного сміття", яка підвищує точність визначення електронної концентрації у діапазоні висот 300 - 1 000 км. Розроблено спосіб визначення електронної концентрації у діазоні висот 100 - 200 км з використанням іонограм як додаткової інформації. Досліджено висотно-часові варіації електронної концентрації іоносферної плазми у діапазоні висот 100 - 1 000 км і параметрів НР сигналу за умов спокійної та збуреної атмосфери. Уперше під час сильних магнітних бур виявлено потужні сигнали середньоширотних когерентних ехо, проаналізовано їх характеристики. Уперше у східноєвропейському регіоні у період з 2003 до 2007 рр. з використанням розроблених методів одержано дані про варіації електронної концентрації одночасно в інтервалі висот 100 - 1 000 км, зокрема, наявні під час сонячних затемнень, надсильних і помірних магнітних бур, а також збурень, спричинених стартами потужних ракет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3 +
Шифр НБУВ: РА361917

Рубрики:

      
5.

Яненко О.П. 
Високочутливі модуляційні структури радіометричної апаратури НВЧ-діапазону: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.08 / О.П. Яненко ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні співвідношення процесу комутаційно-модуляційного перетворення у радіометричному каналі, виявлено причини зниження чутливості, досліджено вплив параметрів окремих блоків каналу на флуктуаційну чутливість. Показано, що основною причиною зниження чутливості модуляційного вимірювача є проходження на його вихід шумових частотних складових, наближених до частоти комутації, запропоновано варіанти зниження цього впливу. Експериментально перевірено можливості підвищення флуктуаційної чутливості та відповідність її розрахунковим показникам. Розвинуто теорію використання додатного та від'ємного зворотного зв'язку для покращання характеристик модуляційних вимірювачів. Показано можливості зворотних зв'язків у НВЧ-радіометрах для зниження флуктуаційного порогу, підвищення чутливості, зниження похибки та підвищення швидкодії. Розроблено нові структури спеціалізованих приймальних і радарних модуляційних вимірювачів енергетичних параметрів сигналів, кореляційних і частотних характеристик, коефіцієнтів поглинання та відбиття, запропоновано алгоритми їх роботи, досліджено джерела похибок, обговорено рекомендації щодо їх зменшення та методи перевірки основних параметрів. Наведено приклади та результати практичного використання даних радіометричних систем для метрологічного забезпечення апаратури медичного призначення, наукових досліджень електромагнітних полів і випромінювань фізичних тіл і біооб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З842.22-56 +
Шифр НБУВ: РА324324

Рубрики:

      
6.

Ємельянов Л. Я. 
Засоби та результати радіофізичних вимірювань швидкості руху іоносферної плазми: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / Л. Я. Ємельянов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено та впроваджено нові та розвинуто відомі радіофізичні методи визначення швидкості руху іоносферної плазми, що використовують кореляційну обробку некогерентно розсіяного (НР) сигналу. Проаналізовано алгоритми оцінювання швидкості плазми за різних умов вимірювань, на підставі статистичного підходу вибрано та реалізовано оптимальний варіант. Розроблено та реалізовано на радарі НР принципи зондування, приймання сигналу та побудови доплерівських приймально-задавальних радіосистем з урахуванням специфіки НР сигналу. Створено багатофункціональні прецизійні радіосистеми для визначення швидкості плазми разом з іншими іоносферними параметрами. Розроблено принципи зменшення або усунення похибок визначення швидкості. Проведено регулярні радіофізичні вимірювання швидкості іоносферної плазми над Україною, одержано нові дані про вертикальну складову швидкості плазми області F іоносфери у 1986 - 2009 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.1,022 + Д244,61
Шифр НБУВ: РА376865 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Мулхим Мургаф 
Організація роботи будівельної фірми з урахуванням впливу зовнішніх чинників і внутрішніх параметрів (для умов Сирії): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Мулхим Мургаф ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено метод оцінки результативності організаційно-технологічних рішень як комплексного результату роботи будівельної фірми з урахуванням специфіки діяльності. Розвинуто методики комплексного забезпечення її результативності, а також вибору пріоритетного напрямку розвитку будівельної фірми завдяки застосуванню методу радара, шляхом урахування впливу факторів зовнішнього середовища та внутрішніх параметрів на процес забезпечення результативності діяльності такої фірми. Запропоновано систему оцінки результативності функціонування будівельної фірми, що передбачає використання критерію на базі системи показників, які характеризують положення сирійських будівельних фірм на ринку. Оцінку результативності діяльності будівельних фірм запропоновано здійснювати за допомогою показників продуктивності, прибутковості, надійності організації виконання будівельно-монтажних робіт і послуг, інновативності, положення на ринку та дієвості. Виявлено основні фактори зовнішнього середовища будівельних фірм Сирії, які впливають на процеси організації та технології виконання будівельно-монтажних робіт і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-6 +
Шифр НБУВ: РА330174

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Пуляєв В.О. 
Підвищення ефективності визначення параметрів іоносфери при дистанційному моніторингу методом некогерентного розсіяння: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / В.О. Пуляєв ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 44 с. — укp.

З метою підвищення ефективності визначення параметрів іоносфери за умов дистанційного моніторингу іоносфери Землі за методом некогерентного розсіяння (НР) у широкому інтервалі висот розглянуто питання узагальнення теорії та практики зондування обробки сигналу некогерентного розсіяння, а також багатопараметричної ідентифікації стану плазми за автокореляційними функціями цього сигналу. Розроблено теоретичні положення. Сформульовано принципи побудови систем імпульсного зондування й обробки. Створено алгоритми їх функціонування за умов синтезу інформаційних технологій, адаптованих до особливостей некогерентного розсіяння радіохвиль. Модифіковано методи й алгоритми аналізу та обробки сигналу розсіяння, що сприяє подальшому розвитку теорії розв'язку зворотньої задачі електродинаміки. Обгрунтовано структуру спеціалізованого пристрою багатоканальної обробки. Синтезовано загальну структуру апаратурних засобів для їх спільної взаємодії з багаторівневою комп'ютерною мережею у випадку функціонування у складі міжнародної мережі радарів НР. Створено локальну базу даних радара. Розроблено прикладне програмне забезпечення, одержано нові експериментальні дані про структуру та динаміку іоносферної плазми в інтервалі висот 100 - 1 500 км.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.28 + Д244.61 +
Шифр НБУВ: РА341644

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Залізовський А.В. 
Радіодіагностика магнітогідродинамічних хвиль і навколоземної плазми: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / А.В. Залізовський ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2001. — 14 с. — укp.

Проведено дослідження навколоземної плазми радіофізичними методами для чого як зондувальні сигнали використано геомагнітні пульсації класів Рс3 і Рс4. Розвинуто метод радарної магнітометрії іоносфери, який полягає у вимірюванні компонент дрейфової швидкості іоносферної плазми в полі магнітогідродинамічних (МГД) хвиль. Розроблено методики оцінки коефіцієнтів відбиття МГД хвиль від нижньої іоносфери та інтегральних провідностей нижньої іоносфери в межах сучасних теоретичних уявлень. Наведено результати вимірювання параметрів поляризації мікропульсацій класів Рс3 і Рс4 на поверхні Землі, проведених на Українській антарктичній станції "Академік Вернадський" і обсерваторії поблизу Харкова. Виявлено два різних типи добового ходу позиційного кута еліпса поляризації, інтепретовані в межах наведеної в дисертації теоретичної моделі. Показано, що класичні наземні вимірювання мікропульсацій можна використовувати для оцінки просторового спектра МГД хвиль та іоносферних провідностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.224
Шифр НБУВ: РА314360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Ляшенко М.В. 
Регіональна модель іоносфери за даними харківського радара некогерентного розсіяння: автореф... канд. фіз.-мат. наук . 04.00.22 / М.В. Ляшенко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Одержано кількісні характеристики добових і сезонних варіацій концентрації електронів, температур електронів та іонів на різних фазах 23-го циклу сонячної активності у періоди, близькі до весняного та осіннього рівнодня, зимового та літнього сонцестоянь. Виконано детальний аналіз добових і сезонних варіацій головних параметрів геокосмічної плазми на різних фазах зазначеного циклу сонячної активності. Виявлено та пітверджено існування сезонної та піврічної аномалії у варіаціях концентрації електронів на висотах, близьких до висоти максимуму області F2 іоносфери. Побудовано регіональну напівемпіричну модель іоносфери, яка містить дані про концентрацію частинок, температури електронів та іонів, швидкість переносу плазми, а також густину повного потоку частинок, густину потоку частинок за рахунок амбіполярної дифузії, швидкості нейтральних вітрів у іоносфері, густину потоку тепла, яке переноситься електронами та величину енергії, що підводиться до електронного газу. Наведена модель містить дані про величини поздовжньої складової тензорів амбіполярної дифузії та теплопровідності електронного газу, частоти зіткнень заряджених і нейтральних частинок. Виконано дослідження, аналіз і моделювання ефектів у геокосмосі, які супроводжували затемнення Сонця 3 жовтня 2005 р. та 29 березня 2006 р. Виявлено особливості варіацій параметрів геокосмічної плазми, супутніх цим затемненням Сонця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д244.61 + В654.13,022 +
Шифр НБУВ: РА358941

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Веласко Еррера Віктор Мануель 
Синтез оптимальних алгоритмів дистанційних вимірювань електрофізичних параметрів земної поверхні та її підповерхневих шарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / Віктор Мануель Веласко Еррера ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання синтезу оптимальних алгоритмів обробки сигналів радіотеплового випромінювання для високочастотних випромінювань електрофізичних параметрів і статистичних характеристик природних середовищ на базі максимізації умовних функціоналів щільностей ймовірностей радіотеплових сигналів як випадкових процесів. Досліджено граничні похибки цих вимірювань за різних умов проведення аерокосмічних експериментів, які визначаються видами поляризацій радіохвиль, часом доби або сезоном проведення вимірювань, кутами орієнтації антен та ін. Розроблено рекомендації щодо вибору таких умов проведення експериментів, за яких погрішності вимірювань параметрів і статистичних характеристик природних середовищ мінімальні. Запропоновано оригінальний метод та алгоритми формування зображень підповерхневих шарів грунту, вимірювання їх електрофізичних параметрів на базі використання багаточастотних сигналів, які можна застосовувати у стаціонарних системах радіобачення і в рухомих радіолокаторах типу РСА (радарах із синтезованою апертурою) у ході активного дистанційного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2
Шифр НБУВ: РА313648 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вдовиченко Р.В. 
Структурні властивості поверхні Венери за даними радіолокаційної зйомки космічного апарата "Магеллан": Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Р.В. Вдовиченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Проведено кількісний аналіз радіолокаційних даних, отриманих за допомогою космічного апарата "Магеллан" для визначення окремих структурних і фізичних властивостей поверхні Венери. Виявлено численні зони слабкої анізотропії перетину зворотного розсіяння на поверхні планети. Розроблено модель і досліджено характер анізометрії рельєфу, що відповідає за виявлену анізотропію. Застосовано методи визначення висот малих пагорбів для систематичних морфометричних вимірів. Проведено практичну оцінку точності методів. Запропоновано радароклинометричний спосіб визначення висот пагорбів. Визначено систематичні розходження між радарними яскравостями пагорбів, що належать до різних груп. Наведено простий спосіб визначення перетину зворотного розсіяння поверхні пагорбів за їх радарними зображеннями. За результатами аналізу радіометричних даних виявлено розходження між діелектричною проникністю матеріалу тесер і рівнин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.12-55
Шифр НБУВ: РА312902 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Тригуб І. Г. 
Удосконалення процесу випалу вапняку на основі управління режимом завантаження шахтної протитокової печі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / І. Г. Тригуб ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2011. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л454.207.1-51
Шифр НБУВ: РА380844 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Виплавін П. Л. 
Формування когерентних зображень за допомогою наземних шумових радарів з синтезованою апертурою: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.03 / П. Л. Виплавін ; НАН України, Ін-т радіофізики та електроніки ім. О Я. Усикова. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод формування радарів з синтезованою апертурою (РСА) зображень за допомогою шумових сигналів: вперше одержано вирази для формування радіозображень за допомогою багатопозиційного шумового РСА 8-мм діапазону з урахуванням зміни хвильового тракту приймальної і передавальної антен з синтезованою апертурою, а також вирази для формування когерентних зображень в ближній зоні фізичної антени шумового РСА. Вперше за допомогою шумового наземного РСА 8-мм діапазону сформовано когерентні радіозображення різних протяжних об'єктів за різноманітних умов. Вперше теоретично й експериментально обгрунтовано можливість реєстрації малих зсувів відбивної поверхні за допомогою методу диференціальної інтерферомертії з субміліметровою інструментальною точністю. Вперше одержано вирази, що описують вплив спотворень траєкторії випромінювача в досліджуваних шумових наземних РСА на точність вимірювання зсувів об'єктів за допомогою методу диференціальної інтерферометрії. Експериментально показано, що завдяки використанню методу видалення відгуків від домінантних цілей можна досягти підвищення динамічного діапазону когерентних зображень бістатичного наземного шумового РСА. Запропоновано принцип моделювання роботи шумового наземного РСА як системи огляду злітно-посадкової смуги аеродромів у режимі формування "мікрохвильового відео" в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-018.7
Шифр НБУВ: РА384881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Дудар Т. В. 
Методологічні засади екологічної безпеки територій з техногенно-підсиленими джерелами природного походження / Т. В. Дудар. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 21.06.01. «Екологічна безпека». Національний авіаційний університет. Київ, 2020.Дисертацію присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми зниження негативних наслідків впливу радононебезпечних проявів на екологічну обстановку навколо урановидобувних та прилеглих територій шляхом вдосконалення методологічних підходів до оцінювання і обґрунтування моделі контролю екологічної небезпеки територій з техногенно-підсиленими джерелами природного походження. Науково обґрунтовано і визначено території видобування та перероблення уранової сировини у форматі уранової спадщини “post-uranium legacy sites” як радіоактивно забруднені внаслідок антропогенної діяльності в минулому – “affected by past practices”, де рівень радіоактивності помітно перевищує фоновий, а компоненти довкілля характеризуються підвищеним вмістом урану, продуктів його розпаду та супутніх елементів. Розроблено метод ідентифікації радононебезпечних зон у межах терито¬рій суб'єктів господарювання, який включає класифікацію рівнів потенційної радононебезпеки, враховує природну радіоактивність компонентів довкілля, просторову щільність розломів та лінеаментів та дозволяє у 97,50 % ± 0,94 % правильно класифікувати рівень потенційної радонової небезпеки території.Обґрунтовано доцільність і перспективність використання часових серій даних радарної інтерферометрії земної поверхні та часових серій даних дистанційної термометрії земної поверхні як індикаторів екологічної небезпеки територій на об'єктовому рівні. За результатами обробки багатоспектральних космічних знімків та геопросторового моделювання створено серію тематичних карт деградації ґрунтово-рослинного покриву в межах локацій об'єктів території уранової спадщини України.Визначено основні шляхи для прогнозування потенційної небезпеки запиленості повітря, дози опромінення і радіаційного ризику від пилового надходження радіонуклідів в атмосферу від породних відвалів урановидобування. Доведено, що найбільша доза опромінення, яку може отримати людина від надходження радіоактивного пилу в атмосферу, дорівнює 11 мкбер/рік, а прижиттєвий радіаційний ризик дорівнює 10–9 рік–1 і є нехтовно малим. Радіаційний ризик максимальний поблизу границі відвалів. Збільшення площі відвалів призведе до збільшення доз для населення.Ключові слова: екологічна безпека територій, техногенно-підсилені джерела природного походження, радонова небезпека, радіаційна небезпека, уранова спадщина, дистанційне зондування Землі, багатоспектральні космічні знімки.^UThe thesis for the degree of doctor of technical sciences, specialty 21.06.01 –ecological safety. – National Aviation University. Kyiv, 2020. The thesis is dedicated to solving the scientific and applied problem of reducing the negative effects of radon hazards on the ecological situation around uranium mining and adjacent areas by improving methodological approach to assessing and justifying the model of environmental hazard control for territories with technogenically enhanced sources of natural origin. The areas of uranium ore mining and processing from the point of "post-uranium legacy sites» are identified and outlined as affected by past practices and radioactively contaminated, where the level of radioactivity significantly exceeds the background, the value of the equivalent dose rate reaches 350 μSv / h, and environmental components are characterized by high content of uranium (rocks – up to 40-53 g/t; soils – up to 0.5-1.9∙10-4%; water – 5∙10-6g/l – 9∙10-2g/l), its decay products and associated elements. It is proposed to use remote sensing methods for geospatial modeling of radon-prone areas, first at regional and then at local levels.The method for identifying radon-prone areas within the territories of economic entities is developed. It includes classification of potential radon hazard levels, takes into account the natural radioactivity of environmental components, spatial density of faults and lineaments, and allows classifying correctly the level of potential radon hazard with 97,50 %±0,94% probability. As a whole 13 radon hazard factors for identification of radon hazardous zones within the territories of economic entities at the local level are identified and generalized. The radon survey can be further prioritized based on potential level identified on geospatial and mathematical modeling data. The basic parameters for the initial mapping stage are proposed to be the faults and the lineaments of the 3-d and 4-th order spatial density. Other parameters are added for more detailed analysis, depending on the particular location under consideration. In a limited number of direct indoor radon measurements, remote methods are supposed to be a good help in identification of potentially radon hazard areas.It is substantiated that time series of radar interferometry and remote thermometry data of the earth's surface are worth considering as indicators of environmental hazard for mining territories. The analysis of time series of remote sensing data of the study area for long-term trends and periodic components mapping was carried out. The linear trends of the time series of remote sensing data were described by average values for the entire analysis period and average growths for a certain period. Based on the results of processing multispectral space images and geospatial modeling, a series of thematic maps of soil-vegetation cover degradation within the locations of uranium legacy sites in Ukraine were created. At that the methods of remote mapping of land degradation based on the processing of multispectral space images and geospatial modeling for areas around potentially hazardous radiation facilities were further developed. The main ways to predict the potential hazard from air dust, radiation doses and radiation risk from dust radionuclides intake into the atmosphere from uranium mining rock heaps are identified. It was established that the highest radiation dose that a person can receive is 11 μber/year. It is proved that the lifetime radiation risk from radioactive dust entry into the atmosphere equals to 10–9 years– 1, and it is negligibly low. The radiation risk is maximum near the boundary of the heaps. Increasing the area of rock heaps will increase the dose to the population.Key words: environmental safety, technogenically enhanced sources of natural radiation, radon hazard, radiation hazard, uranium legacy sites, remote sensing of the Earth, multispectral space images.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Конопліна О. О. 
Стратегічний моніторинг ділової репутації підприємств водопостачання та водовідведення за групами зацікавлених осіб / О. О. Конопліна. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено є розробці теоретико-методичних засад і практичних рекомендацій щодо здійснення розробки та впровадження стратегічного моніторингу ділової репутації підприємств водопостачання та водовідведення.Розроблено стратегічний моніторинг ділової репутації, в основу якого покладено застосування методів репутаційного менеджменту. Запропоновано методичний підхід до стратегічного моніторингу ділової репутації, що базується на структурно-логічній моделі та включає взаємопов'язані блоки: перший – ідентифікація зацікавлених осіб та дослідження їх факторів впливу на ділову репутацію, другий – визначення рівня ділової репутації та реалізація моделі стратегічного моніторингу ділової репутації. Здійснюється побудова репутаційних радарів та інтерпретація отриманих результатів на основі розробленої шкали значень рівня ділової репутації. Удосконалено методичний підхід до оцінки рівня взаємодії підприємств водопостачання та водовідведення із групами зацікавлених осіб. Запропоновано методичний підхід до оцінки ступеню впливовості груп зацікавлених осіб у формуванні ділової репутації. Розроблено інформаційно-аналітичне забезпечення стратегічного моніторингу ДРПВВ, що полягає у здійсненні комплексного оцінювання рівня ділової репутації шляхом побудови репутаційних радарів відповідно до кожної модельної ситуації, застосування матриці сфер впливу на діяльність ПВВ, що дозволяє здійснювати регуляторний вплив на рівень ДРПВВ шляхом прийняття відповідних управлінських рішень.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological principals and practical recommendations on the application of strategic monitoring of business reputation by groups of stakeholders at water supply services enterprises.The peculiarities of water supply services companies in the development of the national economy in Ukraine have been researched. Their current development conditions and problems in the context of strategic monitoring of business reputation have been analyzed. The necessity of finding qualitatively new, optimal approaches to solving the accumulated problems has been substantiated. Strategic monitoring of business reputation has been developed, which is based on the application of reputation management methods. A methodological approach to strategic monitoring of business reputation is proposed and based on a structural and logical model, which includes interrelated blocks: the first is the identification of stakeholders and the study of their factors of impacting business reputation, which includes the choice of priority groups and areas of interaction with them, as well as defining a set of indicators to assess the level of engagement by determining; the second is to determination of the business reputation level and to implement the model of strategic monitoring of business reputation, which includes the calculation of the integrated indicator of the business reputation level, determination of the weight of each selected groups in the general level of business reputation, based on the obtained data, the construction of reputation radars and interpretation of the obtained results on the basis of the developed scale of business reputation values. An approach for assessing the business reputation of water supply services companies has been developed, with step-by-step application of hierarchy analysis, expert appraisal and taxonomy methods. According to the results of the evaluation, differentiation of the enterprises by the level of their business reputation has been performed. The estimation algorithm of significance of the interaction directions via using the method of hierarchy analysis has allowed to choose priority target groups and interaction directions with them for water supply services enterprises. The complex of managerial actions on stabilization of business reputation level, ways of its increase depending on the affiliation of the water supply service company and a certain group by the value of the calculated index of business reputation has been offered. Information and analytical support for strategic monitoring of the business reputation of water supply services companies has been developed, which consists in carrying out a comprehensive assessment of business reputation by creating reputational radars in accordance with each model situation, application of a matrix of influence spheres on the activity of water supply services companies, which allows to exert regulatory influence on the level of business reputation of water supply services companies by implementing appropriate management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Хаврова К. С. 
Інтелектуалізація діяльності торговельних підприємств: концепція та методологія / К. С. Хаврова. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено вирішення наукової проблеми щодо обґрунтування методологічних, концептуальних та прикладних аспектів інтелектуалізації діяльності торговельних підприємств. Узагальнено підходи та уточнено поняття інтелектуалізації діяльності підприємств. Удосконалено функціональну модель управління інтелектуалізацією діяльності торговельних підприємств з виділенням в її межах об'єктів управління. Розвинуто методологічну платформу управління інтелектуалізацією діяльності.Визначено формуючі елементи інтелектуалізації діяльності, їх взаємозв'язок й вплив на інноваційний розвиток торговельних підприємств. Розроблено концепцію інтелектуалізації діяльності торговельних підприємств.Упорядковано систему факторів-індикаторів, що впливають на стан інтелектуалізації діяльності торговельних підприємств, для побудови когнітивної карти. Визначено вплив факторів зовнішнього середовища на інтелектуалізацію діяльності торговельних підприємств за коефіцієнтом комплементарності. Удосконалено теоретико-методичний підхід до оцінки складових компонентів інтелектуалізації діяльності торговельних підприємств.Удосконалено методичний підхід до оцінки рівня інтелектоорієнтованої компоненти інтелектуалізаційної діяльності підприємства. Обґрунтовано механізм формування інтелектуалізаційної бізнес-моделі торговельних підприємств. Запропоновано методологію формування системи радарів для визначення форматів інтелектуалізаційної бізнес-моделі торговельних підприємств. Запропоновано науково-методичний підхід до вибору стратегії управління інтелектуалізацією діяльності торговельних підприємств. Розвинуто концептуальний базис формування мотиваційного механізму щодо підвищення інтелектуальної активності персоналу торговельних підприємств.^UIn the dissertation, the decision of a scientific problem concerning substantiation of methodological, conceptual and applied aspects of intellectualization of trading enterprises activity is carried out.The approaches are generalized and the concept of intellectualization of enterprise activity is specified. The functional model of management of intellectualization of trade enterprises activity with allocation within its limits of objects of management is improved. A methodological platform for managing intellectualization of activities has been developed.The formative elements of activity intellectualization, their interrelation and influence on innovative development of trade enterprises are determined. The concept of trade enterprises intellectualization has been developed.The system of factors-indicators influencing the state of trade enterprises intellectualization has been streamlined to construct a cognitive map. The influence of environmental factors on the intellectualization of commercial enterprises by the coefficient of complementarity is determined. The theoretical and methodological approach to the assessment of the components of trade enterprises intellectualization has been improved.The methodical approach to the assessment of the level of intellectually oriented component of enterprise intellectualization activity is improved. The mechanism of the formation of trade enterprises intellectualization business model is substantiated. The methodology of forming a radar system for determining the formats of trade enterprises intellectualization business model is proposed.The scientific and methodical approach to the choice of management strategy for intellectualization of trading enterprises activity is offered. The conceptual basis of the formation of motivational mechanism concerning the increase of intellectual activity of trading enterprise personnel is developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Нгуен Х. В. 
Метод активного апертурного синтезу для формування радіозображень при дистанційному зондуванні з аерокосмічних носіїв / Х. В. Нгуен. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження спрямоване на розроблення і дослідження методу активного апертурного синтезу, який доцільно використовувати для формування радіозображень у зоні огляду, яка традиційно не оглядається з аерокосмічних носіїв. Ця зона обмежена кутами огляду ±15°від напрямку в надир і традиційно не переглядається радіолокаціними засобами формування зображень у зв'язку з низькою розрізнювальною здатністю радарів за просторовими координатами. Особливістю розроблюваного методу є використання широко/надширокосмугових стохастичних сигналів, які дозволяють реалізувати у розроблюваному методів переваги спектрального апертурного синтезу.Далі у роботі отримав подальший розвиток метод активного апертурного синтезу, який на відміну від традиційних пасивних систем апертурного синтезу забезпечує формування радіозображеннь у зоні огляду ±15° від надиру, радіозображення пропорційне питомій ефективній поверхні розсіювання, а не еквівалентній шумовій температурі, як це характерно для класичних систем апертурного синтезу. Метод активного апертурного синтезу передбачає наявність джерела стохастичного широко/надширокосмугового радіовипромінювання, яке при перевідбитті підстильною поверхнею, обробляється у багатьої крокореляційних каналах і дозволяє формувати радіозображення, яке є пропорційним питомій ефективній площі відбиття. Це дозволяє комплексувати існуючі радари з синтезуванням апертури з радаром, який реалізує метод активного апертурного синтезу. При цьому зона огляду з аерокосмічного носія стає суцільною у діапазоні кутів ±50°.В роботі запропоновано дослідженні було удосконалено метод вторинного оброблення радіозображень. Цей метод ґрунтується на оптимальній фільтрації функціями, які є зворотними до функції невизначеності радіосистеми, та дозволяє підвищити візуальну якість зображень.^UThe dissertation research is aimed at developing and researching the method of active aperture synthesis, which is advisable to use for the formation of a radio image in the viewing area, which traditionally does not inspect by aerospace carriers. This area is limited by viewing angles of ± 15° from the direction to the nadir and is traditionally not viewed by radars by means of imaging due to the low resolution of radars in spatial coordinates. A feature of the developed method is the use of wide / ultra-wideband stochastic signals, which make it possible to realize the advantages of spectral aperture synthesis in the developed method.Further in the work the method of active aperture synthesis, synthesis of the optimal algorithm of observation processing, quasi-optimal algorithm of signal processing, and development of the scheme of radio system has been proposed which unlike traditional passive systems of aperture synthesis provides formation of radio images in the field of view effective scattering surface, rather than the equivalent noise temperature, as is typical for classical systems of aperture synthesis. The method of active aperture synthesis involves the presence of a source of stochastic wide / ultra-wideband radiation, which when reflected by the underlying surface, is processed in many crocorrelation channels and allows you to form a radio image that is proportional to the specific effective reflection area. This allows combining existing radars with aperture synthesis with radar, which implements the method of active aperture synthesis. In this case, the viewing area from the aerospace carrier becomes continuous in the range of angles ± 50 °.In the work, the method of secondary processing of radio images has been improved. This method relies on optimal filtering with functions that are reversible to the ambiguity function of the radio system to improve the visual quality of images.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Аксьонова К. Д. 
Діагностика рухомих іоносферних збурень природного походження методом некогерентного розсіяння / К. Д. Аксьонова. — Б.м., 2021 — укp.

Інтерес до вивчення неоднорідної структури іоносфери Землі ґрунтується на щохвилинному використанні у повсякденному житті радіозв'язку та освоєнні навколоземного космічного простору. Іоносфера використовується людством для радіозв'язку на великих відстанях. Для правильного використання того чи іншого частотного діапазону радіохвиль варто враховувати особливості іоносфери, її просторову та часову мінливість. Крім того, кожна область іоносфери характеризується процесами фонової іонізації, що залежать від пори року, доби, сонячної активності, географічного розташування та геомагнітної активності. Відомо, що атмосфера та іоносфера Землі знаходяться під впливом зовнішніх процесів як природного так і техногенного походження. Серед них важливу роль відіграють сонячний термінатор (СТ), сонячні затемнення, магнітні бурі, землетруси, цунамі, вибухи, старти ракет, потужне радіовипромінювання і т. ін. Основним механізмом поширення енергії та імпульсу від таких збурень в атмосфері є акустико-гравітаційні хвилі (АГХ). В свою чергу АГХ, що генеруються в нижній атмосфері та забезпечують зв'язок з верхньою, на висотах іоносфери часто мають прояви у вигляді рухомих іоносферних збурень (РІЗ). РІЗ призводять до спотворень радіохвиль, що впливає на роботу засобів радіолокації, радіозв'язку та супутникової навігації (погіршуючи точність геопозиціонування). Дослідження генерації АГХ і РІЗ, особливостей їхнього поширення та руйнування, сприяють покращенню прогнозування плазмових збурень та врахування їх дії на функціонування радіосистем різного призначення. Саме тому вивчення і моніторинг АГХ і РІЗ є актуальною задачею радіофізики та фізики атмосфери і геокосмосу, що має не тільки фундаментальне, а й велике прикладне значення. Одним з найбільш інформативних вимірювальних інструментів для іоносферної діагностики є радар некогерентного розсіяння (НР). В обсерваторії Інституту іоносфери НАН і МОН України (м. Харків) розташований єдиний у центральній Європі радар НР. Радар дозволяє отримувати дані про стан іоносфери в діапазоні висот від 100 до 1500 км. Більш повну інформацію про її параметри, на висотах нижче максимуму іонізації, одержують завдяки використанню іонозонду. Метою дисертаційної роботи є виявлення РІЗ, які викликані високоенергійними природними процесами, та аналіз їх параметрів за даними радарів НР; порівняльний аналіз параметрів РІЗ над різними довготними секторами для різних геофізичних умов та рівнів сонячної активності; фізичне тлумачення спостережуваних іоносферних ефектів.Наукова новизна дисертаційної роботи визначається поставленими завданнями та вперше отриманими результатами і полягає у наступному. 1. Вперше отримано характеристики РІЗ над Україною у діапазоні періодів 5 - 125 хв протягом багаторічного моніторингу стану іоносфери методом НР з 2006 р. по 2018 р. у спокійних умовах. Продемонстровано, що найбільша кількість РІЗ спостерігалася поблизу зимового сонцестояння та осіннього рівнодення.2. Оцінено основні параметри РІЗ поблизу характерних геофізичних періодів та під час геокосмічної бурі 1 – 3 вересня 2016 р. Встановлено взаємозв'язок низки РІЗ зі змінами магнітного поля в високих широтах.3. Вперше за даними радара НР Інституту іоносфери встановлено наявність ВМ РІЗ протягом усього року, що вказує на відсутність чітко вираженої залежності появи таких структур відносно рівня геомагнітної активності. 4. Проведено порівняння фонових параметрів іоносфери в періоди весняного рівнодення та літнього сонцестояння у 2016 р. за даними радарів НР Інституту іоносфери та обсерваторії Хейстек МТІ. Практична значимість отриманих результатів полягає у наступному.Дані, про варіації характеристик РІЗ над Східною Європою необхідні для поглиблених знань фізики процесів, що протікають в іоносфері та механізмів взаємодії між різними шарами атмосфери. Отримані результати параметрів СМ та ВМ РІЗ можуть бути використані при розробці моделі неоднорідної структури середньоширотної іоносфери, а також дозволять уточнити глобальні іоносферні моделі. Також, отримані результати дозволять більш точно прогнозувати ступінь нестабільності каналів радіозв'язку та налаштовувати їх параметри за різних геофізичних умов. Нарешті, такого роду дослідження, важливі для розвитку методів прогнозування та оцінки помилок геопозиціонування з використанням глобальних навігаційних супутникових систем.^UThe interest in studying the inhomogeneous structure of the Earth's ionosphere is based on every minute use of radio communications in everyday life and the exploration of outer space. Depending on the properties, the ionosphere is used by human civilization to establish long-distance radio communication. For the correct use of radio waves frequency range it is necessary to take into account the features of ionosphere, its spatial distribution and temporal variability. In addition, each region of the ionosphere is characterized by background ionization processes that depend on the season, day, solar activity, geographical location and geomagnetic activity. It is known that the external processes of both natural and anthropogenic origin impact on the Earth's atmosphere and ionosphere. Among them, the solar terminator (ST), solar eclipses, magnetic storms, earthquakes, tsunamis, explosions, rocket launches, powerful radio emission, and others play an important role. The main mechanism of energy and momentum transfer of such perturbations in the atmosphere is acoustic-gravity waves (AGW). AGW generated in the lower atmosphere and providing the energy transfer to the upper atmospheric layers manifest themselves at the ionospheric heights as traveling ionospheric disturbances (TIDs). TIDs lead to distortions of radio waves that impact on operation radars, radio communication and satellite navigation (deteriorating the accuracy of positioning). Studies of the generation of AGW and TIDs, features of their propagation and destruction, help to improve the prediction of plasma perturbations and take into account their effect on the functioning of different radio systems. That is why the study and monitoring of AGW and TIDs is an urgent task of radio physics and physics of the atmosphere and geospace, which is not only fundamental but also of great applied importance.One of the most informative measuring instrument for ionospheric diagnostics is incoherent scatter (IS) radar. It is the only radar in Central Europe which is located in the observatory of the Institute of Ionosphere of the National Academy of Sciences of Ukraine and the Ministry of Education and Science of Ukraine (Kharkiv). Radar allows to obtain the data on the ionospheric conditions in the range from 100 to 1500 km. More complete information about ionosphere parameters, at altitudes below the maximum of ionization, is obtained using the traditional ionosonde technique. The thesis aims to identify and analyze TIDs parameters caused by high-energy natural processes using data of IS radars; comprehensive analysis of TIDs parameters over different longitudinal sectors for different geophysical conditions and levels of solar activity; physical interpretation of the observed effects in the ionosphere.The scientific novelty of the dissertation is determined by the tasks and the results obtained for the first time and is as follows.1. For the first time the TIDs characteristics over Ukraine in the range of periods 5 - 125 min during long-term monitoring of the ionosphere from 2006 to 2018 in calm conditions were obtained using IS technique. 2. The main TIDs parameters near the characteristic geophysical periods and during the geocosmic storm on September 1 – 3, 2016 are estimated. The relationship of TIDs number with magnetic field changes at high latitudes is established.3. For the first time, according to the IS radar of Institute of Ionosphere, the presence of large-scale TIDs was established throughout the year. This indicates the lack of a clear dependence of such structures appearance with geomagnetic activity level.4. A comparison of background ionospheric parameters in the periods close to the vernal equinox and the summer solstice in 2016 was performed. Information about TIDs characteristics over Eastern Europe has a big importance for extending the knowledge about the physics of processes occurring in the ionosphere and the mechanisms of interaction between different atmosphere layers. The obtained results of the parameters of medium-scale and large-scale TIDs can be used for improving the local model of the mid-latitude inhomogeneouse ionosphere, as well as allow to upgrade the global ionospheric models. Also, the obtained results will allow to more accurately predict the degree of instability of radio channels and adjust their parameters under different geophysical conditions. Finally, the obtained results are important for the development of techniques for predicting and estimating the geopositioning errors of global navigation satellite systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Мальцев В. П. 
Розробка вимірювача швидкості та буксування транспортних засобів на основі когерентного радара міліметрового діапазону / В. П. Мальцев. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження - процес вимірювання істинної швидкості транспортного засобу і коефіцієнту буксування коліс на основі радіолокаційних даних; мета дослідження - полягає в розробці вимірювача на основі когерентного радара міліметрового діапазону для вимірювання в реальному часі істинної швидкості і коефіцієнта буксування транспортних засобів; предмет дослідження - вимірювач швидкості і буксування транспортних засобів на основі когерентного радара міліметрового діапазону; методи дослідження - методи математичного та комп'ютерного моделювання, методи спектрального і статистичного аналізу, а також експериментальні методи досліджень в лабораторних і польових умовах; результати -розроблений, виготовлений і випробуваний в натурних умовах вимірювач швидкості і коефіцієнта буксування сільськогосподарських агрегатів на основі когерентного радара міліметрового діапазону, що дозволяє оптимізувати швидкісний режим транспорту для економії пального та підвищення ефективності сільськогосподарських робіт за рахунок оптимального дозування при посіві, внесення добрив і обприскуванні; новизна – вперше розроблено методику оптимізації технічних вимог до радару для вимірювання істинної швидкості транспортних засобів; вперше застосовано метод лазерного визначення висотного профілю нерівностей для різних типів оброблених ґрунтів сільськогосподарського призначення, які на відміну від раніше проведених досліджень, виконані з метою отримання мікроструктурних характеристик профілю ґрунтів; розроблено оригінальну методику обробки сигналів, що дозволило реалізувати обчислювач в режимі реального часу на основі широко поширених мікроконтролерів; отримали подальший розвиток методи виявлення характеристик сигналів міліметрового діапазону, які розсіяні на статистично неоднорідній поверхні та виконані з висот порівнянних з розмірами неоднорідностей, що істотно змінює статистику сигналів на відміну від раніше отриманих даних з борту аерокосмічних носіїв в задачах дистанційного зондування Землі; удосконалено методику оцінки центральної частоти спектра та запропонована методика корекції даних вимірювання швидкості на основі оцінки енергетичного центру ваги для квазістаціонарних сигналів, відбитих від статистично неоднорідної підстилаючої поверхні, і з урахуванням наявності аномальних прискорень транспортних засобів; Ступінь упровадження - результати впроваджено у Харківському національному технічногу університеті сільського господарства ім. Петра Василенка (ХНТУСГ).^UThe object of research is the process of measuring the true speed of a vehicle and the level of wheel slip based on radar data; the purpose of the study - to develop a meter based on a millimeter-range coherent radar for measuring in real time the absolute speed and slip coefficient of vehicles; subject of research - speedometer and towing vehicle based on coherent millimeter-range radar; research methods - methods of mathematical and computer modeling, methods of spectral and statistical analysis, as well as experimental research methods in laboratory and field conditions; results -developed, manufactured and tested speed and slip coefficient meter of agricultural units based on coherent millimeter radar, which allows to optimize the speed of transport to save fuel and increase the efficiency of agricultural work through optimal dosing at sowing and application of good; novelty - for the first time a method of optimizing the technical requirements for radar to measure the true speed of vehicles; for the first time the method of laser determination of the height profile of irregularities for different types of cultivated soils for agricultural purposes was applied, which, in contrast to previous studies, were performed in order to obtain microstructural characteristics of the soil profile; developed an original method of signal processing, which allowed to implement the computer in real time on the basis of widespread microcontrollers; further developed methods for detecting the characteristics of millimeter-wave signals that are scattered on a statistically inhomogeneous surface and made from heights comparable to the size of inequality, which significantly changes the statistics of signals in contrast to previously obtained data from aerospace carriers in remote sensing; improved the method of estimating the central frequency of the spectrum and proposed a method of correcting speed measurement data based on the estimation of the energy center of gravity for quasi-stationary signals reflected from a statistically inhomogeneous underlying surface, and taking into account the presence of abnormal vehicle accelerations; the degree of implementation - the results are implemented at the Kharkiv National Technical University of Agriculture named by Petro Vasilenko.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського