Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (983)Книжкові видання та компакт-диски (73)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=РІДКИЙ$<.>+<.>K=ДІЕЛЕКТРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 125
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Білоус О.І. 
Акустичні та реологічні властивості ряду рідинних систем поблизу критичної температури: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.І. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

В якості об'єктів досліження обрано різні за своєю природою рідинні системи: подвійні розчини метанол-гексан, метанол-гептан, нітрометан-н-аміловий спирт і нітробензол-гексан та рідкий кристал пентилціанобіфеніл (5ЦБ) в ізотропній фазі. Встановлено, що в досліджуваних розчинах існують дві області акустичної релаксації, визначено їх особливості: низькочастотна релаксаційна область має флуктуаційну природу, тобто визначається процесами утворення та розпаду флуктуацій; високочастотна зумовлена міжмолекулярними процесами, які відбуваються в рідинній системі в результаті утворення та розриву зв'язків між молекулами. На основі даних частотної й температурної поведінки коефіцієнта поглинання звуку в низькочастотному діапазоні досліджено температурну та концентраційну залежність періодів релаксації подвійних рідинних систем, що пов'язана з періодами життя флуктуацій концентрацій поблизу КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022 +
Шифр НБУВ: РА328019

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Шейкіна Н.В. 
Амплітудно-частотні залежності дії комбінованих магнітних полів на гравітропичну реакцію та випромінювання рослин: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Шейкіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив комбінованих магнітних полів (КМП) на біооб'єкти, генерацію електромагнітного поля (ЕМП) біооб'єктами, а також взаємодію цих явищ з використанням високочастотної техніки екранування, зокрема, надпровідної. ЕМП, що генерується біооб'єктами, реєстровано за допомогою ферозондового та СКВІД магнітометрів. Вивчено вплив КМП на біологічний процес - гравітропічну реакцію (ГТР) коренів крес-салату. За результатами дослідження виявлено, що біологічний ефект залежить від змінної складової КМП. Одержані дані дозволяють зробити припущення, що ці іони беруть участь у процесі ГТР, що підтверджується результатами світлової мікроскопії. Виявлено поріг впливу постійного МП на ГТР. Проведено вимірювання власного МП об'єкту та показано, що воно може суттєво викривлятися зовнішніми предметами. Проведено розрахунки таких викривлень для металу, діелектрика, магнетика та надпровідника. Розрахункові значення добре збігаються з виміряними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА364083

Рубрики:

      
3.

Черпак В.В. 
Багатофункціональні рідкокристалічні сенсори фізичних величин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.В. Черпак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто фізичні аспекти функціонування та створення багатофункціональних сенсорів фізичних величин на основі електрооптичного ефекту у разі холестерико-нематичного переходу. В основу досліджень покладено немато-холестеричні суміші ціанобіфенілів та оксиціанобіфенілів з домішкою ефірів холестерину ряду одноосновних карбонових кислот. Виявлено вплив селективної компоненти на характер розсіювання світла, встановлено зв'язок між крутизною температурної залежності кроку спіралі та параметрами індукованого холестерика, а також оптимальний частотний діапазон керуючого сигналу шляхом модифікації складу немато-холестеричних сумішей. Розроблено нову структуру багатофункціонального сенсора фізичних величин на базі індукованого холестерика та планарного світловода. Представлено моделі функціонування сенсора фізичних величин на базі рідких кристалів зі змінним показником заломлення під дією температури чи електричного поля, побудованих на основі розрахунку зміни інтенсивності світлового сигналу під час проходження через рідкокристалічний сенсор, пояснено фізику роботи запропонованих структур сенсорів. Розроблено нові структури оптоелектронних рідкокристалічних багатофункціональних сенсорів системи планарний світловод - рідкий кристал для реєстрації фізичних величин та частотно-амплітудний перетворювач у діапазоні частот 200 Гц - 1 кГц, які здатні реєструвати температуру в діапазоні 230 - 330 К та тиск у діапазоні 2 - 4 кбар.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7 +
Шифр НБУВ: РА327305

Рубрики:

      
4.

Півненко С.М. 
Взаємодія обмежених у просторі нестаціонарних полів із діелектричними та металеводіелектричними структурами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.М. Півненко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено спрямоване випромінювання обмежених в просторі нестаціонарних полів (імпульсних хвильових пучків) та їх розсіяння на границях розділу шаруватих металеводіелектричних структур із втратами. Запропоновано алгоритм обробки просторово-часових експериментальних даних для визначення діелектричної проникності, провідності, товщини шару та частотно-кутової залежності коефіцієнту відбиття шаруватих структур. В загальному вигляді одержаний розв'язок задачі про випромінювання прямокутної апертурної антени, що збуджена нестаціонарним сигналом з довільною часовою залежністю і амплітудним розподілом щільності струму по апертурі з урахуванням довільної функції несинхронності збудження. Створено установку для експериментальних досліджень в часовій області за допомогою відеоімпульсів тривалістю сотні пікосекунд із застосуванням розроблених антен із щілиною, що розширюється. З вимірених часо-кутових характеристик визначені параметри кількох типів шаруватих діелектриків та радіопоглинаючих матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.452

Рубрики:

      
5.

Яковкін І.М. 
Взаємозв'язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.М. Яковкін ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто зміни в електронній структурі поверхні, що відбуваються під час зміни концентрації адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів, а також супроводжуються структурними фазовими переходами діелектрик-метал у плівках лужноземельних металів (ЛЗМ) за умови збільшення їх щільності. Запропоновано та розроблено новий напрямок у з'ясуванні можливостей одержання поверхонь з поліпшеними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність і краща каталітична активність, за допомогою комплексного теоретико-експериментального дослідження взаємозв'язку електронної та атомної структур адсорбованих плівок. Визначено, що за умови заміни густини вільних електронів шляхом змішування різних ЛЗМ, можна ефективно керувати електронною структурою поверхні та отримувати максимальне підсилення поверхневої фотоемісії у практично важливій частині ультрафіолетової області збуджуючого світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022
Шифр НБУВ: РА308050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скітер І.С. 
Взаємозв'язок поляризації та об'ємного заряду в напівкристалічних та аморфних плівках органічних активних діелектриків: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.04.10 / І.С. Скітер ; Одеський держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.326,022 + В379.371,022

Рубрики:

      
7.

Дубійчук О.Ю. 
Вибір раціональної конструкції високовольтних імпульсних конденсаторів з послідовним з'єднанням груп секцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / О.Ю. Дубійчук ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено ресурсні характеристики секцій конденсаторів з різною товщиною паперового або паперово-лавсанового діелектрика, просоченого касторовим маслом. Проведено ресурсні випробування секцій високовольтних імпульсних конденсаторів (ВІК). Експериментально встановлено залежності ресурсу від товщини ізоляції у діапазоні від 40 мкм до 120 мкм. Проаналізовано одержані результати для негерметичних секцій у порівнянні з даними для герметичних секцій. Розроблено методику вибору раціональної конструкції конденсатора з послідовним з'єднанням груп секцій на підставі проведених ресурсних випробувань та з урахуванням розбіжностей значень ємності та показників надійності. Одержано експериментальну залежність ресурсу секцій з паперово-лавсановою ізоляцією, просоченою касторовим маслом, від товщини діелектрика та відсоткового вмісту плівки, а також від напруженості електричного поля для секцій з однаковою площею обкладок. Розраховано граничні питомі характеристики ВІК. Розроблено й апробовано рекомендації щодо раціонального вибору конструкції конденсаторів. Результати наукового дослідження використано для створення нових типів ВІК - КІМ-120, КІМ-125, КІМ-131, КІМ-136 з підвищеною товщиною діелектрика від 120 мкм до 160 мкм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З24-01-534 +
Шифр НБУВ: РА360043

Рубрики:

      
8.

Хижний В. І. 
Високочастотне електромагнітне збудження звуку в провідних та магнітних структурах: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В. І. Хижний ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низьк. температур ім. Б.І. Вєркіна. — Х., 2011. — 31 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження, присвяченого вирішенню проблеми електромагнітного збудження звуку на частостах 200 - 600 Мгц в металі, напівпровідниковій гетероструктурі та магнітному діелектрику. Показано, що у вольфрамі за гелієвої температури за умов просторової та часової дисперсії виявлено ряд нових ефектів деформаційного механізму генерації звуку: збудження поперечних звукових мод різного типу, анізотропія деформаційного потенціалу, нелінійна генерація звуку подовжньої поляризації. У напівпровідникових SiGe/Si гетероструктурах виявлено ефект генерації звуку ВЧ - електричним полем і вивчено його особливості. Запропоновано модель генерації звуку, пов'язану з кулонівським механізмом взаємодії прострового неоднорідного розподілу ВЧ - поля і зарядів в гетероструктурі. У антиферомагнетику бараті заліза вперше виявлено та вивчено ефект акустичного двопроменезаломлювання та його тонку структуру. Запропоновано модель ефекту, пов'язану з наведеною одноосьовою базисною анізотропією. Встановлено вклад п'єзомагнетизму в магнітопружну енергію кристала, який пояснює ряд уперше виявлених ефектів: пом'якшення немагнітної пружної моди, ВЧ - магнітної генерації подовжнього звуку, магнітопольових резонансів подовжнього звуку і їх особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В376.1,022
Шифр НБУВ: РА384515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тропіна А.А. 
Вплив електричного поля на процеси зарядостворення, конвекції та теплопереносу в слабкопровідних рідинах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / А.А. Тропіна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться результати теоретичних досліджень електрогідродинамічної конвекції та теплопереносу в неоднорідних полях на основі удосконаленої теорії процесів електризації та зарядостворення в діелектричних рідинах. Одержала подальший розвиток теорія дисоційно-інжекційної провідності рідких діелектриків з урахуванням комплексостворення. Запропоновані конструктивні чисельні методи аналізу системи електрогідродинамічних рівнянь, що дало змогу визначити основні закономірності формування конвекційних течій і теплопереносу в слабкопровідних середовищах. Проведено аналітичне дослідження процесів формування заряду в нерівноважних приелектродних шарах. Одержано нові результати в теорії теплопереносу при інжекційній провідності рідких діелектриків з неавтономним рівнем інжекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В331.4,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Яковлева О.О. 
Вплив низьких температур на деякі біофізичні та біохімічні характеристики фолікулярної рідини яєчника людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.О. Яковлева ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кріоконсервування, який полягає у безпосередньому зануренні зразків з фолікулярною рідиною в рідкий азот. На підставі даних наукового дослідження зроблено висновок, що розмір фолікулів, з яких виділяється фолікулярна рідина, достовірно впливає на її склад. Виявлено, що густина, pH та осмотичний тиск фолікулярної рідини людини після заморожування-відігрівання статистично достовірно не змінюється, а динамічна в'язкість кріоконсервованої фолікулярної рідини збільшується приблизно на 40 %. З'ясовано, що деконсервована фолікулярна рідина в концентрації 10 %, введена до складу середовища для інкубації сперміїв за використання методу "спливання", достовірно підвищує кінетичні властивості сперміїв людини за астенозооспермії. Показано, що розморожену фолікулярну рідину можна використовувати для підвищення ефективності культивування ембріональних фібробластів, клітин кумулюсу та гранульози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.321-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА348839

Рубрики:

      
11.

Бєляєв М.Р. 
Газодинамічна теорія бозе-квазічастинок та методи розрахунку кінетичних коефіцієнтів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / М.Р. Бєляєв ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення газодинаміки бозе-квазічастинок в чистих монокристалах та в He II. На основі кінетичних рівнянь для бозе-квазічастинок з довільним законом дисперсії здобуто рівняння газодинаміки бозе-квазічастинок. Запропоновано метод, подібний до методу Енскога-Чепмена, розрахунку кінетичних коефіцієнтів, що грунтується на спеціально побудованих системах ортогональних поліномів. Здобуто формули вищої алгебраїчної точності типу Гауса для наближених обчислень інтегралів, що використовують побудовані системи ортогональних поліномів. Побудовано модель зведеного ізотропного кристалу стосовно модулів пружності другого та третього порядків для кристалів усіх сингоній. Розраховано кінетичні коефіцієнти в фононній газодинаміці в кристалічних діелектриках та магнонній газодинаміці ізотропних феродіелектриків та антиферомагнетиків типу "легка площина" з урахуванням порядку числових коефіцієнтів. Обчислено коефіцієнти згасання вторинних хвиль типу хвиль другого звуку в газодинаміці квазічастинок. У фононній газодинаміці, використовуючи здобуті значення кінетичних коефіцієнтів, для кристалу NaF обчислено інтервал існування другого звуку, який співпадає з інтервалом його експериментального спостереження. Для He II розраховано першу та другу в'язкості, коефіцієнт згасання першого звуку з урахуванням непружності розсіяння фононів на ротонах в широкому діапазані температур та тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.23,022 + В317.26,022

Рубрики:

      
12.

Кобаса І.М. 
Дизайн оксидних і сульфідних напівпровідникових систем та фотокаталітичні і термічні процеси за їх участю: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / І.М. Кобаса ; Нац. акад. наук України, Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розроблено шляхи одержання складних речовин напівпровідникової природи на основі оксидів і сульфідів металів, здатних ефективно виконувати функції фотокаталізаторів і каталізаторів окисно-відновних реакцій, а також нечутливих до дії світла речовин з низькою каталітичною активністю, які можуть знайти застосування щодо створення спеціальних атмосферо- та світлостійких покриттів. Досліджено фізико-хімічні властивості синтезованих речовин і характер їх змін зі зміною складу. Розглянуто фундаментальні аспекти взаємозв'язку каталітичної та фотокаталітичної активності систем оксидів металів, виявлено спільні та індивідуальні фактори впливу на ці властивості. З'ясовано механізми каталітичних і фотокаталітичних реакцій за участю складних речовин на основі оксидів і сульфідів металів. Показано, що застосування ряду досліджених оксидних напівпровідникових речовин як світлочутливих компонентів адгезивних основ діелектриків забезпечує можливість проводити селективну металізацію останніх і виготовляти друковані плати IV - V класів складності для потреб електронної промисловості. Відпрацьовано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.404.3,0 + Г544.428 +
Шифр НБУВ: РА343228

      
13.

Ярошенко В.О. 
Дизайн та синтез поліфтороалкілвмісних пуринів та їх ізостерних аналогів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.О. Ярошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено реакції анелювання піриднового та піримідинового кілець до електрозбагачених аміногетероциклів. Розроблено препаративні методи синтезу 1-деазапуринів, 7-деазапуринів, 1,7-деазапуринів і 4-тіапуринів шляхом циклоприєднання фторовмісних 1,3-CCC-та 1,3-CNC-діелектриків до електронозбагачених амніогетероциків. З використанням стратегії de novo біосинтезу пуринових нуклеозидів у природі, на базі 5-аміно-1-(2,3-О-ізопропіліден-beta-D-рибофуранозил)-1H-піразол (ізо-AIR-рибозид) фторовмісних 1,3-CCC- та 1,3-CNC-делектрофілів і 2,4,6-трис(трифторометил)-1,3,5-триазинів синтезовано ряд фторованих піразоло[3,4-d]піримідинових нуклеозидів. Розроблено підхід до стабільних 4-(поліфтороалкіл)-4,7-дигідро-1H-піразоло[3,4-b]піридин-4-олів, які можна вважати міметиками перехідного стану ензиму аденозин дезамінази. Грунтуючись на стратегії біосинтезу пуринових нуклеозидів у природі - "salvage" стратегії, розроблено методи синтезу фторованих 9-незаміщених 1-деазапуринів, 7-деазапуринів і 1,7-деазапуринів, використаних для синтезу фторовмісних модифікованих нуклеозидів, що містять в дев'ятому положенні цукор, карбоциклічний цукор або міметик цукру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.14-4 + Г298 нуклеозиди +
Шифр НБУВ: РА366361

Рубрики:

      
14.

Младьонов П.Л. 
Дифракція електромагнітних хвиль на плоских двоперіодичних решітках з безперервних криволінійних стрічок: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / П.Л. Младьонов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Розвинуто числовий метод на базі методу інтегральних рівнянь і методу моментів. Розглянуто аспект його застосування для проведення багатопараметричних розрахунків електродинамічних полів, розсіяних плоскими двоперіодичними решітками з безперервних криволінійних металевих стрічок на екранованому та неекранованому шарі діелектрика, а також на плоскій двошаровій структурі, кожен шар якої є двоперіодичною решіткою зі стрічок. Наведено результати дослідження коефіцієнтів відбиття та проходження для решітки зі стрічок за різної форми стрічки у межах періодичної комірки залежно від параметрів падаючого поля. У процесі вивчення дифракційних характеристик було з'ясовано нові ефекти та властивості, використання яких є доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.6 + З845.47 +
Шифр НБУВ: РА356192

Рубрики:

      
15.

Джин Юн 
Дифракція імпульсного хвильового пучка на границі розділу двох середовищ із втратами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Джин Юн ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Знайдено в аналітичному вигляді оператори поширення для еволюційного хвилеводного рівняння для середовища з втратами. Ці оператори сформульовані у вигляді, що допускає зворотний у часі аналіз поширення сигналів. Уперше одержано аналітичний розв'язок у часовій області для операторів дифракції на межі розділу діелектриків з втратами. На підставі аналізу операторів дифракції виявлено, що на межі двох ізоімпедансних середовищ сингулярна частина операторів відбиття дорівнює нулю. Це означає, що відбитий сигнал не міститиме моментального відгуку на падаючий імпульс, але через наявність дисперсії та різну швидкість поширення у двох середовищах, після проходження фронту сформується відбита хвиля (пізночасовий відгук). Виявлено, що у разі рівності показників заломлення двох середовищ (швидкостей поширення) не відбуватиметься спотворення імпульсу у процесі дифракції, тобто відбита хвиля та хвиля, що пройшла, будуть повторювати форму падаючої хвлі. Запропоновано алгоритм розрахунку випромінювання імпульсного хвильового пучка (ІХП) струмами на апертурі. За цього, для числового представлення інтегралів за радіальним спектром запропоновано використання оптимальної гаусової квадратурної формули. Одержано відповідну квадратуру для гаусового радіального спектра. Цей підхід реалізовано на прикладі випромінювання ІХП радіально-гаусовим розподілом лінійно поляризованих струмів на площині. За результатами аналізу виявлено, що положення амплітудного центру, створюваного ІХП, залежить від відношення тривалості збуджувального імпульсу до поперечного розміру пучка. Введено поняття часового (аналог фазового) центру для ІХП. Показано, що його формування відбувається на значно більших відстанях, ніж амплітудного центру. За допомогою одержаних операторів дифракції та поширення побудовано математичну модель дифракції ІХП на плоскій межі діелектричного напівпростору з втратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313.223.в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА345050

      
16.

Грищук О. Ю. 
Діелектричний підхід до опису взаємодії малих частинок в розчині електроліту та під дією електромагнітного випромінювання: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.18 / О. Ю. Грищук ; НАН України, Ін-т хімії поверхні ім. О.О. Чуйка. — К., 2011. — 22 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено теоретичні методи розрахунку енергії взаємодії малих частинок, поміщених у розчин електроліту, процесів поглинання електромагнітного випромінювання дисперсними системами на базі частинок сферичної або еліпсоїдальної форм, однорідної або неоднорідної структури з врахуванням у них поверхневих збуджень. Досліджено процеси розсіяння електромагнітного випромінювання аерозольними частинками. Розроблено метод розрахунку енергії парної взаємодії системи малих частинок, які поміщені в розчин електроліту й описуються довільними радіусами та поверхневими потенціалами. Запропоновано нові підходи врахування впливу електролітичного середовища на малі частинки для теоретичного опису їх взаємодії. Розроблено числову методику розрахунку електродинамічних характеристик взаємодії електромагнітного випромінювання з дисперсними системами з структурно-неоднорідними включеннями. Одержано частотні залежності ефективної діелектричної проникності дисперсних систем з двошаровими включеннями типу "діелектрик - напівпровідник", що розміщені в електричному полі. Проведено числові розрахунки, результати яких вказують на можливість контролю значень величин резонансних частот шляхом зміни товщини напівпровідникової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г612.3,0 + Г612.4,0
Шифр НБУВ: РА385115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Саріков А.В. 
Дослідження механізмів формування та фізичних властивостей напівпровідникових структур з розвиненою поверхнею: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Саріков ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено нову модель формування пор у кремнії в процесі електрохімічного травлення, яка дозволяє відтворити ряд експериментально спостережених ефектів. Досліджено характер часової еволюції функції розподілу за радіусами ниткоподібних кристалів кремнію залежно від лімітуючої стадії їх бічного росту. Показано, що визначальним фактором, що обумовлює експериментально спостережену еволюцію, є термодинамічні процеси вбудовування атомів кремнію в кристал. У рамках методу дослідження екситонних характеристик напівпровідників, що базується на аналізі спектрів люмінесценції, виміряних за одного значення температури, показано збільшення приблизно втричі енергії зв'язку екситону в приповерхневій області GaAs, вкритого шаром діелектрика. Показано застосовність даного підходу до дослідження екситонних характеристик нанорозмірних структур кремнію. Наведено новий метод визначення зонних і геометричних параметрів останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24
Шифр НБУВ: РА318537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
18.

Золотарьов В.М. 
Електричний метод і прилад для поточного контролю параметрів ізоляції кабельних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.М. Золотарьов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення випробувань кабельних виробів з пластмасовою та гумовою ізоляцією напругою на прохід в процесі їх виготовлення на екструзійних лініях та перемотування на технологічному обладнанні. Розроблено технологічну модель електромагнітних процесів у стендах таких випробувань. Узагальнено класичне поняття кута діелектричних втрат на випадок рухомого діелектрика. Встановлено, що в рухомій ізоляції виникає так званий внесений кут діелектричних втрат, який може бути як більшим, так і меншим від нуля і доповнює кут втрат у нерухомому діелектрику до кута повних діелектричних втрат у випадку руху діелектрика. Запропоновано методику вибору засобів випробувань, які відтворюють вимоги різних стандартів, для конкретних екструзійних ліній. Досліджено умови випробування та сформульовано вимоги до випробувального електроду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з232.3-07с
Шифр НБУВ: РА320067 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Ганкевич В.В. 
Електронні кореляції в узагальненій моделі Габбарда: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.В. Ганкевич ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто електронні кореляції в узагальненій моделі Габбарда з корельованим переносом та пояснено особливості фізичних властивостей кристалів із вузькими зонами провідності. З використанням узагальненого наближення Гартрі - Фока у методі функцій Гріна розраховано квазічастинковий енергетичний спектр моделі. Проведено послідовний опис переходу метал - діелектрик у парамагнітній фазі, а також побудовано фазову діаграму переходу у координатах тиск - температура. Досліджено концентраційну залежність кореляційних ефектів. Показано важливу роль корельованого переносу та зумовленої ним електронно-діркової асиметрії у вузьких зонах провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В317.242,022
Шифр НБУВ: РА310103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лень Т.С. 
Електронні кореляції і магнітна фазова діаграма кристалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Т.С. Лень ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий метод розрахунку енергетичного спектра, кінетичних властивостей, магнітної фазової діаграми систем із сильними електронними кореляціями. Метод грунтується на кластерному розкладі для одно- та двочастинкової функції Гріна. За нульове одновузлове наближення у даному методі обрано наближення когерентного потенціалу. Введення малого параметра кластерного розкладу дозволяє знайти поправки до наближення когерентного потенціалу та дослідити область застосованості методу. Побудовано магнітну фазову діаграму перехідних металів з вузькими d-зонами. Встановлено більш точні критерії для положення областей фаз на магнітній фазовій діаграмі. Показано, що перехід до антиферомагнітної фази та перехід метал-діелектрик у загальному випадку відбуваються за різних значень електронної концентрації. Грунтуючись на одержаних результатах пояснено аномалії у зміні транспортних властивостей систем, що містять перехідні метали. Зроблено узагальнення однозонної моделі Хаббарда на випадок невпорядкованих сплавів з урахуванням декількох енергетичних зон і досліджено вплив електронних кореляцій на фазовий перехід порядок-безлад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В378.73,022 + В317.22,022
Шифр НБУВ: РА314213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського