Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=РІВНОПРАВНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Бистрякова Ю.І. 
Економіко-інституціональне забезпечення еколого-орієнтованого розвитку регіонів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Ю.І. Бистрякова ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Удосконалено концептуальні положення економіко-інституціонального забезпечення розвитку регіонів на принципах розмежування власності на природні ресурси та грамонізації інтересів учасників еколого-економічної діяльності відповідної території. Розроблено методи забезпечення розвитку регіонів за рахунок створення інституціональних та організаційних структур з метою реалізації масштабних еколого-економічних проектів, створено концептуальну схему функціонування консалтингової фірми. Розкрито сутність поняття територіальний еколого-економічний кластер (ТерЕЕК), який забезпечує поєднання відтворювальних процесів суб'єктів господарювання, речовинних, а також суспільних та екологічних факторів у певному часі та просторі. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади економіко-інституціонального забезпечення територіальних еколого-економічних кластерів у регіональному розвитку, що базуються на впровадженні інститутів корпоративної власності на екологічні ресурси, спеціальних організаційних форм забезпечення функціонування ТерЕЕК, сучасних ринкових методів й інструментів управління еколого-орієнтованою діяльністю. Створено моделі управління територіальними еколого-орієнтованими кластерами, які базуються на принципах м'якого управління природою, формування екосистем, кооперативності, екологічної відповідності інтегрального ресурсу, розумової достатності та допустимого ризику. Проведено районування території України на підставі групування регіонів за умовами формування територіальних еколого-економічних кластерів, зокрема, виділено п'ять класифікаційних зон. Обгрунтовано принципи визначення пріоритетів і форм регіонального партнерства щодо формування сприятливого еколого-економічного середовища, які забезпечують рівноправність партнерів-суб'єктів господарювання та їх мотиваційне стимулювання. Визначено сутнісні ознаки сталого розвитку у межах просторового регіонального еколого-орієнтованого планування, в яких ураховано сучасні тенденції кластеризації економічної діяльності. Обгрунтовано напрями системної організації еколого-орієнтованого розвитку регіонів в Україні щодо розробки цільових інноваційних програм, спрямованих на покращання стану навколишнього природного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6 + У049(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА362096

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кравчук О.М. 
Національна політика Чехословацької республіки. 1918-1929 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Кравчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано процес створення національної держави чехів і словаків, її політику щодо національних меншин в 1918 - 1919 рр. Досліджено конституційні основи національної політики Чехословаччини, що забезпечили рівність громадян усіх національностей, гарантували національним спільнотам національно-культурну автономію, Закарпаттю - територіальну автономію. Охарактеризовано особливості політики Чехословаччини щодо Словаччини та національних меншин у 1920 - 1925 рр., що полягала в розвитку словацького краю і Закарпаття, сприяла становленню словацької нації, забезпечила громадянську рівноправність і культурні права всіх представників національних спільнот. Висвітлено спробу розв'язання національного питання в державі чехів і словаків у 1926 - 1929 рр. на основі створення уряду міжнаціональної коаліції із залученням до її складу представників правих чехословацьких, активістських судетсько-німецьких партій і Глінкової словацької народної партії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)61-56 +
Шифр НБУВ: РА352893

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дашковська О.Р. 
Правове становище жінки в аспекті гендерної рівності: загальнотеоретичний аналіз: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / О.Р. Дашковська ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 35 с. — укp.

Досліджено ідейно-теоретичні й історичні джерела формування правового статусу жінки. Проаналізовано оосбливості реалізації її суб'єктивних прав і законних інтересів, охарактеризовано окремі механізми їх правового захисту. Сформульовано положення про правове становище жінки на підставі теоретико-історичного значення її соціальної цінності та відповідно до уявлень про справедливу міру свободи й рівності жінки та чоловіка. Проаналізовано співвідношення рівності та справедливості як найбільш повного визначення загальносоціальної сутності права, прагнення до пошуку належного балансу між учасниками правових зв'язків, між особистістю та суспільством, громадянином і державою. Досліджено ліберальну та соціальну концепції рівності, здійснено розмежування понять "рівність" і "рівноправність". Розкрито сутність гендерної рівності, розглянуто її ознаки, зміст яких формувався поступово, неоднозначно та суперечливо. Обгрунтовано визначення поняття "гендер" як соціальної приналежності до певної статі, уявлення кожного індивіда про рольові характеристики та поведінкові особливості індивідів тієї статі, до якої він належить. Зроблено висновок, що формальна рівність не є засобом подолання фактичної нерівності, що існує між чоловіком і жінкою та проявляється в різних аспектах, але її можна використати як юридичну підставу для поступової ліквідації найнебезпечніших для суспільства проявів гендерної нерівності. Розглянуто різні моделі забезпечення рівності чоловіка та жінки: формальну, протекціоністську та субстантивну. Досліджено такі види дискримінації за ознакою статі, як формальна та фактична, позитивна та негативна, що проявляються в прямій і непрямій формі. Запропоновано способи подолання дискримінації за ознакою статі. Визначено зміст і сфери дії принципу недискримінації, який означає заборону необгрунтованого відмінного ставлення до осіб, які знаходяться в однаковій ситуації, або одного підходу до осіб, які знаходяться в різних ситуаціях. Проаналізовано міжнародний позитивний досвід подолання гендерної нерівності. З'ясовано, що неправильне застосування складного механізму забезпечення гендерної рівності може призвести до негативних соціальних наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.43 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА355993

Рубрики:

      
4.

Гнідець У.С. 
Специфіка комунікації в літературі для дітей та юнацтва (на матеріалі сучасної німецькомовної прози): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / У.С. Гнідець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз специфіки літературної комунікації у німецькомовній літературі для дітей та юнацтва, зміни комунікативної парадгми в ній у період від 1970-х рр. до сьогодення. Обгрунтовано суть поняття літератури для дітей і юнацтва на базі комунікативної теорії дієвості. Визначено головні принципи здійснення комунікації в літературі для дітей та юнацтва, а саме: ідейне збагачення наративу, бінарність, рівноправність і самодостатність комунікантів, візуалізацію образу дитини як ідеального реципієнта, яке є літературним явищем, зумовленим його власною природою як безпосереднім центром причинно-наслідкового зв'язку всієї комунікативної інтеракції у тексті. Проаналізовано твори видатних німецькомовних письменників У.Вьольфель, П.Гертлінга, О.Пройслера, М.Енде, Ю.Шубігера з метою з'ясування специфіки комунікативного процесу на внутрішньо-текстовому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш85(0)943.24-334 +
Шифр НБУВ: РА356107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шуліка А.А. 
Трипартизм як інститут політичної системи сучасної України: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / А.А. Шуліка ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено теорію та методологію дослідження трипартизму як інституту політичної системи (ПС) у перехідному суспільстві. Доведено, що трипартизм виконує у ПС України функцію забезпечення соціальної стабільності та рівноваги між ПС і середовищем. Досліджено, що трипартизм - механізм взаємодії держави та найбільших суспільних груп для забезпечення соціальної та політичної стабільності, важлива передумова встановлення стійких демократичних відносин у суспільстві, які забезпечують рівноправність взаємодій партнерів і стабільність у визначенні інтересів, основа трансформації політико-економічних взаємодій в Україні до рівня розвинених країн. Визначено властивості трипартизму як інституту взаємодії інтеграції різнорідних і різноспрямованих інтересів, встановлення компромісу та загальної суспільної згоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА372703 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Власенко І.В. 
Функціонування малих підприємств в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Власенко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення теоретичних і прикладних проблем становлення та функціонування малих підприємств в Україні. Розкрито економічну сутність малого підприємництва та мотивацію його функціонування, висвітлено еволюцію діяльності малих підприємств у зарубіжних країнах. Обгрунтовано детермінанти мотиваційної поведінки підприємця: економічну самостійність, відповідальність та рівноправність, які сприяють реалізації його особистого інтересу та спонукають до організації діяльності у формі малого підприємництва. Проаналізовано сучасний стан організації виробництва та робочої діяльності на малих підприємствах Поділля. Показано ефективність сектору малого підприємництва Вінницької області. Розкрито вплив податків як фактора діяльності малих підприємств і проаналізовано взаємозалежність розвитку малого підприємництва та регіону. Розроблено пропозиції щодо поліпшення оцінки ефективності діяльності малих підприємств у регіоні та доведено доцільність впровадження дорадницької моделі у сфері підприємництва з метою підвищення дохідності малих товарних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА344255

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського