Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (522)Книжкові видання та компакт-диски (81)
Пошуковий запит: (<.>K=ПУБЕРТАТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Беш Л.В. 
Бронхіальна астма у дітей пубертатного віку: особливості патогенезу, перебігу і лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Беш ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей патогенезу, перебігу і лікування бронхіальної астми у дітей пубертатного віку. Визначені причини, що призводять до зміни перебігу цього захворювання в період статевого дозрівання, показані відмінності клініки у хлопчиків і дівчаток, зумовлені особливостями їх гормонального статусу у пубертаті. Запропоновано спосіб індивідуального прогнозування розвитку важкої форми бронхіальної астми у дітей цієї вікової групи. Розроблено програми лікування та навчання в "астма-школі", які дозволяють ефективно контролювати перебіг бронхіальної астми і значно поліпшують якість життя підлітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3

Рубрики:

      
2.

Іванова Л.П. 
Вікова чутливість репродуктивної системи до дії антихолінестеразних інсектицидів диметоату та карбофурану (експериментальні дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Л.П. Іванова ; Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Експериментально вивчено дію диметоату та карбофурану на організм, зокрема, на репродуктивну систему тварин. Встановлено залежність чутливості їх репродуктивної системи до токсичної дії даних препаратів від віку, а саме: у самці пубертатного періоду виявлено підвищену чутливість до токсичного впливу диметоату та карбофурану у порівнянні зі статевозрілими тваринами. У самок таку залежність не було виявлено. Показано, що найбільш чутливим до токсичного впливу на репродуктивну систему вивчених пестицидів є статевозрілі щури чоловічої статі. На цій підставі обгрунтовано доцільність їх використання для вивчення гонадотоксичності ксенобіотиків для найбільш вірогідного встановлення впливу пестицидів на репродуктивну систему. За результатами проведених експериментальних досліджень науково обгрунтовано необхідність перегляду існуючих в Україні величин ДДД діючих речовин пестицидів диметоату та карбофурану з урахуванням токсичної дії на репродуктивну систему молодого організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.129 + Р284.6 + Р419.46-29 +
Шифр НБУВ: РА364327

Рубрики:

      
3.

Хаддад Айхам Алі 
Вікові особливості вільнорадикального окислення білків і ліпідів у мозку щурів з гіпотиреозом і вплив на них інтенсивного фізичного навантаження: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Хаддад Айхам Алі ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вікові особливості виникнення оксидативного стресу в півкулях головного мозку щурів у разі експериментального гіпотиреозу. Встановлено, що у півкулях головного мозку щурів з експериментальним гіпотиреозом виникає стан оксидативного стресу, проявом якого є нагромадження в його мітохондріальній, мікросомальній і постмітохондріальній фракціях продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів і карбонільованих білків. З'ясовано, що формування оксидативного стресу обумовлено підвищенням інтенсивності процесів радикалоутворення в мітохондріях нервових клітин. Доведено, що прояв даного ефекту у разі гіпотиреозу більшою мірою виражений у 12-місячних тварин у порівнянні з 1,5-місячними. Встановлено, що формування експериментального гіпотиреозу у дорослих статевозрілих щурів і тварин пубертатного віку призводить до обмеження проявів прооксидантної дії інтенсивного фізичного навантаження на головний мозок. З'ясовано, що причиною виникнення даного порушення є компенсаторне підвищення ефективності функціонування систем антиоксидантного захисту мітохондрій мозку у разі гіпотиреозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА358428

Рубрики:

      
4.

Кутіков О.Є. 
Вікові особливості емоційно-больового стресу та вмісту мікро- і макроелементів у щурів під впливом загального охолодження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Є. Кутіков ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив попереднього періодичного помірного загального охолодження щурів-самців віком 3 та 6 місяців на формування і наслідки емоційно-больового стресу під час визначення функціонального стану церебральних механізмів регуляції загальної активності (за даними ЕЕГ, динаміки вмісту мікро- та макроелементів у структурах головного мозку, сироватці крові та деяких внутрішніх органах, морфологічних змін структур головного мозку та надниркових залоз). Отримані результати свідчать, що попереднє загальне охолодження знижує прояви неспецифічної реактивності та пом'якшує наслідки дії стресогенного фактора з високою вірогідністю у тварин пубертатного віку, що може бути обумовлено більшою пластичністю церебральних механізмів регуляції функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.2
Шифр НБУВ: РА310411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Грабовецька Є.Р. 
Вікові особливості зміни активності ферментів катаболізму альдегідів у серці щурів при іммобілізаційному стресі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.Р. Грабовецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено активність ферментів утилізації карбонільних продуктів вільнорадикального окиснення у серці щурів різного віку під впливом іммобілізаційного стресу. Встановлено, що у процесі онтогенезу змінюється активність альдегіддегідрогенази, альдегідредуктази й глутатіонтрансферази у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях серцевого м'яза. Встановлено, що за умов іммобілізаційного стресу, більшою мірою у щурів пубертатного віку, ніж у дорослих і старих тварин, виникає модуляція активності ферментів катаболізму ендогенних альдегідів у субклітинних фракціях серця. Виявлено, що у 1,5 - 2-місячних щурів зростає концентрація ТБК-реактивних речовин і шиффових основ у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях міокарда. З'ясовано, що у щурів пізнього пубертатного віку даний ефект більш виражений. Зроблено висновок, що виникнення таких зрушень свідчить про уповільнення процесів утилізації ендогенних альдегідів у серці щурів пубертатного віку під впливом стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Е60*730*112.4 + Е60*732.12*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА369122

Рубрики:

      
6.

Мохамад Салем Джазаерлі 
Вікові особливості проявлення оксидативного стресу при гіпотиреозі в нормі та при фізичному навантаженні: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Мохамад Салем Джазаерлі ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено вікові особливості виникнення оксидативного стресу в печінці за експериментального гіпотиреозу в щурів пубертатного віку. Установлено, що за цих умов його формування спричинене підвищенням інтенсивності вільнорадикальних процесів у мікросомах. Після інтенсивного фізичного навантаження у печінці щурів з гіпотиреозом посилюються прояви оксидативного стресу, що має прояв у додатковому підвищенні вмісту у ній продуктів вільнорадикального окиснення ліпідів. Посилення оксидативного стресу у 1,5-місячних тварин є більш вираженим, ніж у 12-місячних. Вікові розбіжності у його формуванні у печінці щурів з гіпотиреозом супроводжується характерними змінами у вмісті тиреоїдних гормонів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29 +
Шифр НБУВ: РА353753

Рубрики:

      
7.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сиротенко Л.А. 
Вплив введення інгібіторів фосфодіестеразної активності у пренатальному періоді на стан репродуктивної системи самців щурів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.01.14 / Л.А. Сиротенко ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено наслідки пренатального введення інгібіторів різних типів фосфодієстераз на параметри соматостатевого розвитку та репродуктивну систему самців щурів. Встановлено, що причиною формування цих порушень у експериментальних тварин у разі введення в пренатальному періоді вінпоцетину та дипіридамолу є неонатальне зростання тестостерону, зумовлене накопиченням циклічного аденозинмонофосфату у гіпофізі та сім'яниках, та активація гонадотропної функції гіпофіза. Доведено, що зменшення відносної андрогенізації у неонатальних самців щурів, яким в пренатальному періоді вводили еуфілін, також сприяє порушенню пубертатогенезу та призводить до гіпофункції сім'яників у дорослому віці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.6-29 + Р698-29 + Р716.21-29
Шифр НБУВ: РА373320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Бречка Н.М. 
Вплив стимуляторів анаболічних процесів у неонатальному періоді на сомато-статевий розвиток самців щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Н.М. Бречка ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукового завдання з проблеми перинатальної детермінації програми статевого розвитку чоловічого організму. З метою вивчення факторів деструкції цієї програми, знання якої необхідно для розробки науково обгрунтованих підходів щодо профілактики та патогенетичної терапії репродуктопатій, спричинених порушеннями пубертату, уперше проведено вивчення впливу стимуляторів анаболічних процесів у пубертату, вивчено вплив стимуляторів анаболічних процесів у неонатальному періоді за допомогою введення лікарських засобів (ретаболілу, метилурацилу та рибоксину), які мають різні анаболічні властивості. Вивчено віддалені наслідки цього впливу на параметри статевого дозрівання самців щурів. Установлено, що неонатальна модуляція анаболічних процесів трансформує програму статевого розвитку у дорослих самців щурів і характер цієї трансформації залежить від особливостей гальмування, активацією та дисоціацією пубертатної динаміки розвитку та функції тестикуло-простато-везикулярного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-29 +
Шифр НБУВ: РА341996

Рубрики:

      
10.

Глотка Л.І. 
Генетична характеристика гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду у хлопців: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.І. Глотка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено імуногенетичні та дерматогліфічні ознаки у юнаків з гіпоталамічним синдромом пубертатного періоду (ГСПП) для вдосконалення прогнозу формування захворювання. Зазначено, що ГСПП - нейроендокринний синдром з дисфункцією гіпоталамуса та формуванням гормонально-метаболічних порушень. Виділено антигени та гаплотипи схильності до ГСПП, а також антигени, наявність яких у фенотипі пробандів сприяє запобіганню захворювання. Визначено особливості розподілу лейкоцитарного антигену людини (HLA)-антигенів за різних клінічних варіантів та залежно від сприятливого та несприятливого перебігу у юнаків. Описано кількісні та якісні дерматогліфічні ознаки для пробандів з різними клінічними варіантами та несприятливим перебігом ГСПП. Встановлено накопичення гіпертонічної хвороби, ожиріння, ЦД ІІ типу в родичів І - ІІІ ступенів спорідненості з пробандом за даними генеалогічного аналізу. Визначено імуногенетичні та дерматогліфічні показники як маркери схильності до ГСПП у членів ядерних сімей. Розроблено критерії прогнозування ГСПП у підлітків, досліджено високу ефективність даних критеріїв прогнозу захворювання за методом Вальда (62 %) на основі статистичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-3
Шифр НБУВ: РА371261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Багацька Н.В. 
Генетичні фактори у виникненні порушень статевого розвитку у хлопців-підлітків: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / Н.В. Багацька ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано роль генетичних факторів у виникненні затримки статевого розвитку (ЗСР) у хлопців пубертатного віку. Доведено, що ЗСР у хлопців є спадково-детермінованим захворюванням, за якого спостерігається сімейна агрегація даної патології з накопиченням ЗСР серед родичів I ступеня спорідненості та переважною визначеністю її в осіб чоловічої статі. Підтверджено мультифакторіальну модель успадкування ЗСР, у формуванні якої питома вага належить спадковим чинникам. Визначено суттєве зростання рекурентного ризику щодо формування ЗСР в сім'ях пробандів. Встановлено особливості розподілу імуногенетичних (антигенів системи HLA I та II класу), цитогенетичних (C-гетерохроматинових районів хромосом 1, 9, 16, Y) і дерматогліфічних показників у хлопців з ЗСР залежно від спадкової обтяженості, варіанта захворювання, ефективності проведеної терапії та у членів ядерних сімей. На основі багатовимірного статистичного аналізу створено алгоритм прогнозування ЗСР у хлопців-підлітків, визначено високу ефективність запропонованих критеріїв прогнозу захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.6-2 +
Шифр НБУВ: РА329879

Рубрики:

      
12.

Палагусинець Г.Ю. 
Диференційований підхід до корекції порушень репродуктивної системи у дівчаток, народжених з великою масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.Ю. Палагусинець ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено порівняльні аспекти перебігу пубертатного періоду у дівчаток з різною вагою тіла під час народження. Визначено роль ваги тіла в генезі порушень репродуктивної системи та соматичної захворюваності. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та біохімічними змінами. Обгрунтовано необхідність використання диференційованого підходу для корекції порушень, що виникають. Розроблено методи контролю за клінічним перебігом пубертатного періоду та ефективністю проведених лікувально-профілактичних заходів. Наведено рекомендації щодо зниження частоти та ступеня вираженості порушень репродуктивної системи у дівчаток за умов використання комплексних гомеопатичних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.221.2
Шифр НБУВ: РА321815

Рубрики:

      
13.

Широкова О.І. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування гінгівітів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Широкова ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано методи профілактики та лікування хронічного катарального та гіпертрофічного гінгівіту в дітей. Розроблено полоскання для порожнини рота з флаовоноїдною активністю (фітокомпозицію Мальвіна). Для лікування гінгівітів у дітей застосовано диференційований підхід. У разі хронічного катарального гінгівіту є важливим застосування протизапальної терапії та стимулювання опірності організму. Установлено, що основне завдання під час лікування гіпертрофічного гінгівіту, що розвинувся на фоні гормонального дисбалансу в пубертатний період, полягає у ліквідації запалення, зменшенні гіперплазії сполучної тканин основи ясен та скороченні об'єму гіпертрофованих ясеневих сосочків. Для дітей з хронічним катаральним гінгівітом запропоновано комплекс лікувально-профілактичних заходів, за яким необхідними є полоскання рота фітокомпозицією Мальвіна, вживання таблеток Біотрит-С та чищення зубів лікувально-профілактичною зубною пастою Восход-19, яка містить лактат кальцію, за певною схемою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА359491

Рубрики:

      
14.

Власенко М.В. 
Дифузний нетоксичний зоб у підлітків: генез, діагностика, лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / М.В. Власенко ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У підлітків, хворих на дифузний нетоксичний зоб, вивчено тиреоїдний статус (розміри щитовидної залози та рівень тиреоїдних гормонів у крові), антропометричні та дерматогліфічні показники та стан здоров'я. Запропоновано математичну модель визначення належного об'єму щитовидної залози у підлітка залежно від статі, антропометричних, соматотипологічних і дерматологічних ознак з метою ранньої діагностики дифузного нетоксичного зоба. Показано можливість його виникнення на тлі певних факторів, а саме: недостатності йодозабезпечення, забруднення навколишнього середовища та спадкової схильності. Розроблено математичну модель прогнозу виникнення захворювання в дітей для формування груп ризику. Показано необхідність застосування йодних препаратів у пубертатному віці для профілактики виникнення дифузного нетоксичного зоба та лікування захворювання. В осіб, хворих на цю патологію, визначено ефективність покрокової терапії на її перебіг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.26 +
Шифр НБУВ: РА360749

Рубрики:

      
15.

Будрейко О.А. 
Діагностика ранніх стадій діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.04.14 / О.А. Будрейко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню ранніх ознак діабетичної нефропатії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет. Подано характеристику мікроальбумінурії та клубочкової фільтрації у юних хворих на цукровий діабет, встановлено зниження фільтраційної функції нирок, яке супроводжувалось зростанням мікроальбумінурії із збільшенням тривалості у них цукрового діабету, показане значення початку пубертатного періоду для появи ранніх діагностичних симптомів діабетичної нефропатії, особливо помітне у дівчат. Підтверджений взаємозв'язок порушень у клітинній ланці імунітету, зокрема, зниження кількості активних лімфоцитів та підвищення реакції бласттрансформації лімфоцитів , з появою мікроальбумінурії у дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет, встановлені імуногенетичні маркери раннього розвитку у них діабетичної нефропатії. Виділені фактори ризику раннього розвитку діабетичної нефропатії у дитячому і підлітковому віці та розроблений алгоритм її діагностики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-4

Рубрики:

      
16.

Сергієнко М.Ю. 
Діагностика та лікування затримки статевого дозрівання у дівчат-підлітків: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Ю. Сергієнко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено вплив спадкової компоненти, умов перебігу антенатального та допубертатного періоду на формування затримки статевого дозрівання (ЗСД). На підставі аналізу гормонального статусу виявлено особливості секреції гонадотропінів, пролактину, тестостерону, естрадіолу у випадку ЗСД, виділено групу ризику з розвитку порушень менструальної функції. Показано провідну роль гіпоестрогенії в етіології природженої ектопії шийки матки у дівчат-підлітків. На підставі результатів ехографічної морфометрії внутрішніх геніталій доведено, що розміри тіла матки у випадку ЗСД у всіх вікових підгрупах є меншими, ніж за нормального статевого дозрівання, достовірних відрізнень у розмірах яєчників не виявлено. Зроблено висновок, що ЗСД не можна трактувати як відстрочений пубертат, оскільки у 55,5 % випадків порушується відповідність між розвитком вторинних статевих ознак і внутрішніх геніталій, у 57,7 % обстежених виявлено диспропорційний розвиток матки. Запропоновано показник розвитку тіла матки, що дозволє судити про зміну форми тіла матки. Розроблено нові засоби лікування (циклічну рефлексотерапію та лікувальний збір для стимулювання статевої гормональної функції). Досліджено ефективність нових і традиційних засобів лікування з використанням коефіцієнтів приросту довжини та товщини матки. Доведено перевагу комплексної терапії, що поєднує дані засоби з вітамінотерапією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.71-5 +
Шифр НБУВ: РА322514

Рубрики:

      
17.

Тучкіна І.О. 
Етапна реабілітація підлітків з гінекологічними захворюваннями та юних вагітних з екстрагенітальною патологією: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / І.О. Тучкіна ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення рівня репродуктивного здоров'я підлітків з акушерсько-гінекологічною патологією за наявності екстрагенітальних захворювань. Розроблено та впроваджено комплексну етапну реабілітацію з використанням сучасних технологій діагностики, визначено патогенетичні механізми її формування. З застосуванням клініко-лабораторних, біохімічних, генетичних, імуноферментних, імуноморфологічних, променевих (рентгенографічних, ультразвукових, зокрема доплерометричних, томографічних) методів досліджень надано комплексну оцінку перебігу пубертату за наявності вагітності та гінекологічних порушень у 520-ти дівчат-підлітків. Установлено, що у 88,9 % вагітних і 91,9 % гінекологічних хворих, які потребують акушерсько-гінекологічної допомоги, має місце екстрагенітальна патологія, що поглиблює акушерські ускладнення та порушення статевого розвиту та менструальної функції. На підставі аналізу одержаних результатів визначено патогенетичну роль гормональних, генетичних, біохімічних, доплерографічних змін у розвитку ускладнень вагітності та пологів, а також формуванні гінекологічних розладів у підлітків. Створено алгоритми діагностики патології пубертату у гінекологічних хворих, а також прогнозу акушерських ускладнень у юних вагітних. Розроблено та впроваджено комплексну етапну систему реабілітації, складовими якої є лікувальні схеми, та наявність природних і преформованих фізичних факторів для санаторно-курортного та позакурортного використання, що нормалізує функції статевої системи і стан соматичного здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.71 + Р733.696.67 +
Шифр НБУВ: РА353474

Рубрики:

      
18.

Шевченко В.Н. 
Клініко-гормональна характеристика інвертованого пубертату у дівчаток і його вплив на становлення менструальної функції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В.Н. Шевченко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання патологічного перебігу статевого розвитку дівчаток - інвертованого пубертату (ІП). Проаналізовано клініко-анамнестичні та гормонально-метаболічні особливості дівчаток з ІП, становлення менструальної функції, розроблено патогенетично обгрунтовані лікувально-профілактичні заходи щодо порушень функціонування статевої системи на подальших етапах індивідуального розвитку. Визначено частоту ІП, її залежність від віку появи ізольованого пубархе, чинники ризику порушення послідовності появи вторинних статевих ознак у дівчаток за даними життєвого, сімейного анамнезу та супутньої патології. Висвітлено динаміку фізичного і статевого розвитку дівчаток з ІП. За результатами гормонального обстеження основна патогенетична ланка розвитку ІП у дівчаток - гіпоестрогенний стан на час вступу в пубертат, який клінічно виявляється відставанням у фізичному і статевому розвитку, дефіцитом осіфікації, зменшеними розмірами матки. Встановлено різний патогенез розвитку ізольованого пубархе в 8 - 10 та в 11 - 12 років; у кожної третьої дівчинки з ІП напередодні менархе з'являються перші ознаки гіперандрогенії. Запропоновано новий алгоритм спостереження на доменархеальному етапі, що допомагає проводити первинну профілактику порушень менструальної функції в майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.71 + Р712.56
Шифр НБУВ: РА372700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Хижняк О.О. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду у підлітків чоловічої статі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / О.О. Хижняк ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2005. — 39 с. — укp.

Визначено фактори ризику, головні механізми формування гіпоталамічного синдрому (ГСПП) в осіб чоловічої статі у період статевого дозрівання. Вивчено характер гормонально-метаболічних порушень, які зумовлюють клінічні прояви та перебіг захворювання. На підставі даних комплексного обстеження доведено наявність клінічного поліморфізму ГСПП та обгрунтовано доцільність виділення чотирьох варіантів захворювання, зокрема, перший варіант (типова форма) характеризується максимальними проявами усіх провідних клінічних ознак; другий - провідним симптомом ожиріння; третій - артеріальної гіпертензії; четвертий - має стерту форму. Розроблено математичні моделі гормонально-метаболічних перетворень з урахуванням віку обстежених та клінічного варіанта захворювання. Виявлено значне підвищення вмісту лептину у цих хворих, яке не залежить від віку та характеру статевого дозрівання обстежених. Запропоновано й обгрунтовано концепцію ролі гормону епіфіза мелатоніну у формуванні атерогенних дисліпопротеїдемій у хворих на ГСПП. Доведено роль порушень вуглеводного, ліпідного обмінів і активності протеолітичних ферментів у прогресуванні захворювання. Визначено найбільш інформативні клініко-анамнестичні та гормонально-метаболічні критерії щодо прогнозу перебігу ГСПП. Науково обгрунтовано застосування у комплексному лікуванні хворих препаратів, що сприяє усуненню меаболічних порушень і доведено їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-3 +
Шифр НБУВ: РА340329

Рубрики:

      
20.

Пянтковська Н. С. 
Клінічні та електрофізіологічні характеристики діабетичних полінейропатій у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Н. С. Пянтковська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23-3 + Р733.625.062.2-3
Шифр НБУВ: РА380329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського