Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (36)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (124)Реферативна база даних (4520)Книжкові видання та компакт-диски (1092)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОФЕСІЙНА$<.>+<.>K=ФОТОГРАФІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 381
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Буренко В.М. 
Андрагогічний підхід до професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.М. Буренко ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с.: табл. — укp.

Проаналізовано стан проблеми професійної перепідготовки вчителя гуманітарного профілю в системі післядипломної педагогічної освіти в її історичному розвитку. Розкрито суть понять "післядипломна освіта", "освіта дорослих", "неперервна професійна освіта", "перепідготовка", "андрагогічний підхід". Установлено особливості організації навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, проаналізовано процес формування мотиваційної готовності вчителя гуманітраного профілю до професійної перепідготовки. Обгрунтовано методику вдосконалення навчального процесу на факультетах післядипломної освіти, визначено пріоритетні напрями співпраці та взаємодії викладачів і студентів. Досліджено й експериментально перевірено вплив найефективніших методів і форм роботи у розвитку професійних умінь даних учителів. Розроблено та науково обгрунтовано методичні рекомендації для викладачів вищих навчальних закладів щодо удосконалення організаційних форм навчання вчителів даного профілю у процесі професійної перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(4УКР)78 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА335988

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бірюкова Т.Ф. 
Болонський імператив підготовки майбутніх менеджерів: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Т.Ф. Бірюкова ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням самоорганізаційного підходу проаналізовано проблематику підготовки майбутніх менеджерів у контексті принципів Болонської декларації. Розкрито зміст поняття соціалізації особистості майбутнього менеджера, яка реалізується шляхом засвоєння норм і цінностей полікультурного соціуму, притаманних об'єднаній Європі (адаптаційна складова), а також засобами формування організаційної поведінки на підставі впровадження особистісно-орієнтованої освіти (професійна складова). Показано, що реалізація принципів Болонської декларації є шляхом ефективного розв'язання суперечності між національною освітньою системою підготовки майбутніх менеджерів (професійною соціалізацією) та загальноєвропейською культурою (процесом соціалізації, що має загальноцивілізаційне спрямування). З'ясовано, що специфіка сучасної підготовки конкурентоспроможних управлінських кадрів в Україні полягає в інтеграції здобутків національної освіти у полікультурну європейську спільноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + С5*5*333.91 + Ч484(4) + У010.321 р3 +
Шифр НБУВ: РА343313

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
3.

Чижевська Л.В. 
Бухгалтерський облік як професійна діяльність: теорія, організація, прогноз розвитку: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / Л.В. Чижевська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано новий спосіб розв'язання наукової проблеми, яка полягає у невідповідності наявного стану розвитку теорії, методології та організації бухгалтерського обліку як професійної діяльності умовам постіндустріальної економіки та зростаючої ролі інститутів, а також у відсутності прогнозів розвитку бухгалтерського обліку як професійної діяльності. Побудовано систему даного обліку. Теоретично визначено його складові. Обгрунтовано найбільш прийнятний для України спосіб взаємодії професійних організацій з державними органами. Установлено вплив культури й освіти на розвиток бухгалтерського обліку. Побудовано модель його гармонійного розвитку. З'ясовано взаємозалежність способу ведення бухгалтерського обліку та менталітету бухгалтера. Досліджено розвиток даного обліку як навчального предмета. Удосконалено методику викладання бухгалтерського обліку як спосіб передачі теоретичних знань практикам. Проведено системне дослідження стосовно теорії наукового прогнозування у цьому обліку. Виявлено ефективні методи для здійснення такого прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)2 п +
Шифр НБУВ: РА354155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лесько О.Й. 
Зайнятість та професійна реабілітація осіб з обмеженими фізичними можливостями (методологія, проблеми, шляхи вирішення): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.Й. Лесько ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Поглиблено соціально-економічну сутність поняття професійної реабілітації осіб з обмеженими фізичними можливостями. Уперше виявлено особливості та основні фізіологічні, виробничі, соціально-економічні й психологічні стимули мотивації праці та професійної реабілітації інвалідів. Обгрунтовано ознаки, які повніше характеризують якісний склад інвалідів-претендентів на робочі місця і професійне навчання завдяки врахуванню особливостей їх фізичного та соціального стану, зокрема, стану здоров'я, зайнятості, ступеня втрати працездатності, причин інвалідності. Розроблено методологічні підходи щодо вивчення контингенту інвалідів, які потребують працевлаштування та професійної реабілітації. Уперше здійснено комплексну оцінку сучасного механізму забезпечення зайнятості та професійної реабілітації інвалідів з урахуванням точок зору інвалідів, роботодавців, працівників служби зайнятості. Визначено основні напрями поліпшення працевлаштування та професійного навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)249.202.3
Шифр НБУВ: РА326680

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Горшкова З. А. 
Зміни фетоплацентарного комплексу при дискоординації пологової діяльності та її корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / З. А. Горшкова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено особливості та методи запобігання ускладнень перебігу пологів у випадку дискоординації пологової діяльності. З'ясовано заходи підвищення ефективності лікування з розробкою комплексної терапії, яка спрямована на корекцію порушень скорочувальної діяльності матки, зниження перинатальної патології. Встановлено, що факторами ризику розвитку дискоординованої пологової діяльності є професійна шкідливість, висока частота рецидивної інфекції сечового тракту та запальних захворювань внутрішніх геніталій. Доведено, що суттєву роль у розвитку цієї патології відіграє дезинтеграція кооперативної взаємодії нейроендокринної регуляції контрактильної функції та гемоциркуляторні порушення, що обумовлюють розвиток фетоплацентарної недостатності й акушерські ускладнення, які потребують певного динамічного спостереження та комплексного лікування. Запропоновано діагностичний алгоритм та ефективний комплексний підхід до лікування роділей з дискоординацією пологової діяльності, який сприяє нормалізації скорочувальної діяльності матки, зменшенню плацентарної недостатності, покращенню біофізичних параметрів внутрішньоутробного плода, і як наслідок зниженню показників оперативних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.222 +
Шифр НБУВ: РА342970

Рубрики:

      
7.

Візіров Б.Й. 
Кар'єра державного службовця в Україні: теоретичні засади: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Б.Й. Візіров ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено, що на сучасному етапі функціонування української державної служби кар'єру держслужбовця доцільно визнати суспільним, публічним явищем, у якому максимально має реалізуватися сутність особистості професіонала, його здібності та професійна діяльність, індивідуальні та професійні риси. Визначено, що основою кар'єри на державній службі мають стати принципи реалістичності, динамічності та ритмічності. Розкрито поліпарадигмальний характер кар'єрного розгортання державного службовця та запропоновано визнати за особистістю службовця-професіонала сучасний статус "активного розбудовника" своєї кар'єри. Визначено, що запропоновані теоретичні положення, висновки та рекомендації можуть бути використані у діяльності центральних органів виконавчої влади, пов'язаній з управлінням людськими ресурсами, у процесі організації та проведення методичної підготовки працівника кадрових служб з проблем управління кар'єрою держслужбовців, у науково-дослідній роботі для подальших перспективних досліджень з проблематики кар'єрного розгортання на державній службі й у навчальному процесі ВНЗ за програмами підготовки магістрів державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА366416

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Колеснікова І.А. 
Лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні параметри професійного дискурсу: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / І.А. Колеснікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т філології. — К., 2009. — 32 с. — укp.

Надано загальну лінгвістичну характеристику професійного дискурсу на матеріалі українських, російських і англійських спеціальних текстів (економічної, політичної, історичної, технічної, математичної, військової, лінгвістичної, літературознавчої, біологічної сфер). Визначено його інваріант, критерії професійності / непрофесійності, кваліфікаційні ознаки професійного дискурсу. З'ясовано принципи, за якими він будується. Проаналізовано лінгвокогнітивні та комунікативно-прагматичні характеристики. Виявлено специфіку категорій "адресант" і "адресат". Охарактеризовано їх типи, визначено функції мовної особистості у професійному дискурсі. Кваліфіковано креативні та шаблонні засоби професійної номінації (українську, російську й англійську мови). З'ясовано специфіку функціонування певних лексико-граматичних категорій (дієслова, прикметника, дієприкметника, прислівника, числівника). Визначено складові поняття "професійна норма". Типологізовано порушення літературної та професійної норм у цьому дискурсі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-70 +
Шифр НБУВ: РА364580

Рубрики:

      
9.

Повзун П.А. 
Медична та професійна реабілітація працівників морського транспорту, які страждають на хронічний панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.34 / П.А. Повзун ; Державне підприємство "Український НДІ морської медицини". — О., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.601.1-54

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Пащенко Ю.В. 
Методи структуризації предметного середовища для комп'ютерної системи сертифікації плавскладу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.В. Пащенко ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено шляхи підвищення ступеня автоматизації процесів підготовки, перепідготовки, атестації та сертифікації фахівців, що експлуатують судна цивільного флоту, професійна діяльність яких повинна забезпечувати безпеку життя на морі, збереження майна та захист моря від забруднень. Розроблено методику структуризації керівних і навчальних документів для визначення необхідного обсягу та рівня знань плавскладу. Визначено систему базових кваліфікаційних ознак для розробки структури бази даних інтегрованої комп'ютерної системи навчання та атестації. Запропоновано спосіб побудови багаторівневих меню бази даних системи навчання та контролю знань плавскладу. Обгрунтовано структуру даних для побудови сценаріїв комп'ютерного контролю знань, планів дій. Розроблено методику побудови математичних моделей для аналізу планів дій у вигляді інтерпретації мережі Петрі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О4р(4УКР)-366
Шифр НБУВ: РА313955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
11.

Пастушок Г.С. 
Методика вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.С. Пастушок ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням методики вивчення математики на економічних факультетах вищих закладів освіти (на прикладі Університету "Острозька Академія"). Розроблено методичну систему вивчення математики на економічних факультетах. Встановлено, що одним з ефективних шляхів підвищення професійної підготовки економістів є прикладна та професійна спрямованість викладання курсу вищої математики. Запропоновано виклад матеріалу проводити методом проблемного навчання, шляхом постановки відповідних практичних задач економічного змісту, розв'язання яких вимагає застосування певних математичних знань, закономірностей, які виражаються формулами, проілюстровано схемами та графіками, з дотриманням логічної структури змісту. Розроблено методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи студентів і однієї з новітніх форм - тижня самостійної роботи. Проаналізовано ефективність використання модульно-рейтингової системи навчання та оцінювання студентів. Проведено експериментальну перевірку ефективності розробленої методичної системи навчання математики на економічному факультеті Університету "Острозька Академія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р(4УКР)3-3 + У9(4УКР)р3-3
Шифр НБУВ: РА310383 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Тихонюк О.В. 
Мистецтво витинанки в Україні кінця XX - початку XXI століть: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.06 / О.В. Тихонюк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено художні, технологічні та функціональні особливості витинанки сучасних українських художників. Досліджено етапи розвитку цього виду творчості, з'ясовано причини його популярності, трансформацій. Проаналізовано стилістику та композиційні прийоми творів. Висвітлено основні напрями розвитку сучасної професійної витинанки - традиційний і новаторський. Визначено можливості застосування витинанки у художній практиці. Висвітлено творчість провідних витинкарів, у мистецтвознавчий обіг введено новий пласт творів. Доведено, що українська професійна витинанка кінця XX - початку XXI ст. - самобутнє мистецтво з характерними художніми ознаками та закономірностями розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.913(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
13.

Тканко О.Д. 
Мистецтво костюму в Україні кінця ХХ - початку ХХI століття: тенденції, школи, національна специфіка: автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / О.Д. Тканко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено мистецтво костюму в Україні кінця XX - початку XXI ст. - динамічного та складного періоду в українській моді у історичному, соціокультурному та мистецтвознавчому аспектах. Відзначено, що в цей час почала формуватися професійна національна індустрія моди та її особливість, з'явились модельєри, творчі здобутки яких - мистецький костюм, який став багатим матеріалом для образотворчих досліджень. Проаналізовано костюм як синтетичний феномен постмодерної культури в системі декоративно-ужиткового мистецтва, розглянуто його основні тенденції розвитку, виявлено художні вартості у творчості модельєрів, взаємозв'язки української моди зі світовою, прогнозовано перспективи розвитку української моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М417.7(4УКР) + Щ126.63(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА362196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Отич О.М. 
Мистецтво у системі розвитку творчої індивідуальності майбутнього педагога професійного навчання: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / О.М. Отич ; Ін-т пед. освіти і освіти доросл. АПН України. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Досліджено методологічні, теоретичні та методичні засади використання мистецтва у системі розвитку творчої індивідуальності майбутнього педагога професійної школи. Обгрунтовано значення науково-мистецької парадигми освіти та визначено методологічні підходи та концептуальні засади впровадження митецтва до змісту професійної підготовки майбутніх педагогів ПТНЗ. У широкому міждисциплінарному контексті сформульовано зміст поняття "творча індивідуальність педагога професійного навчання", розкрито її значення як критерію його професійно-педагогічної майстерності. Розроблено концептуальну модель творчої індивідуальності педагога ПТНЗ. Проаналізовано суть, рушійні сили та механізми розвитку в нього цієї інтегративної якості. Запропоновано теоретичні засади педагогіки мистецтва як бази розвитку творчої індивідуальності суб'єктів педагогічного процесу. З'ясовано сучасний стан використання мистецтва у змісті професійної підготовки студентів спеціальності "Професійна освіта (за профілем)". На підставі розроблених критеріїв визначено топологію та рівні розвитку творчої індивідуальності майбутніх і працюючих педагогів професійної школи. Запропоновано організаційно-методичну систему та технологію розвитку творчої індивідуальності студентів професійно-педагогічних навчальних закладів на базі мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ю945.403-99 + Щ03(0)-033 +
Шифр НБУВ: РА364801

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Гусак О.Г. 
Міжпрофесійна мобільність фахівців у системі державної служби України (на прикладі офіцерів, звільнених у запас): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / О.Г. Гусак ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження процесу формування міжпрофесійної мобільності фахівців у системі державної служби України на прикладі офіцерів, звільнених у запас. Визначено сутність понять "кадрові процеси в системі державної служби", "соціальна мобільність", "професійна мобільність", "міжпрофесійна мобільність", "міжпрофесійна мобільність офіцерів, звільнених у запас". Виявлено специфіку даної мобільності у контексті європейської інтеграції України. Розроблено методику оцінювання рівня міжпрофесійної мобільності офіцерів, звільнених у запас, визначено специфіку їх працевлаштування та кар'єрного просування в органах державної влади. Наведено пропозиції щодо підвищення рівня міжпрофесійної мобільності офіцерів, звільнених у запас, у системі державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Ц4,8(4УКР)243.31 +
Шифр НБУВ: РА361339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Левочко М.Т. 
Наступність у професійній підготовці майбутніх фахівців економічної галузі в системі "коледж - університет": автореф. дис. ... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.Т. Левочко ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Висвітлено зміст понять "компетенція", "компетентність", "професійна компетентність", "економічна компетентність", які становлять теоретико-методологічне підгрунтя концептуальної моделі професійної компетентності фахівців економічної галузі. Проведено оптимізацію навчальних планів і програм з професійно-практичних дисциплін у системі "коледж-університет". Розроблено навчально-методичне забезпечення, що формує наступність професійної підготовки майбутніх фахівців у даній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА370863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
17.

Цимбал О.І. 
Незайняте населення України: оцінка та напрями забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.І. Цимбал ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему оцінювання масштабів і структури незайнятого населення України та визначення можливостей і умов забезпечення його конкурентоспроможності на ринку праці. Доведено, що основною характеристикою, яка визначає місце людини у відносинах на ринку праці, є її конкурентоспроможність. Обгрунтовано, що найбільш потужним заходом її забезпечення є професійна перепідготовка. На основі вивчення підходів до визначення незайнятого населення запропоновано методичний підхід, який дозволяє більш точно врахувати специфіку розвитку процесів на українському ринку праці. Розроблено методику оцінки чисельності та структури незайнятого населення на повному ринку праці, яка використовує існуючі статистичні джерела. Запропоновано шляхи удосконалення останньої, які дозволяють вивчати незайняте населення на основі побудови моделі руху його представників між окремими соціально-економічними станами. За допомогою вказаної моделі розроблено методику визначення й оцінки неконкурентоспроможних осіб у складі незайнятого населення. Розраховано кількість тих, чия конкурентоспроможність може бути підвищена за допомогою професійної перепідготовки. На основі аналізу сучасного стану системи професійної перепідготовки незайнятого населення обгрунтовано необхідність розширення її масштабів, запропоновано напрями організаційного, правового, наукового та фінансового удосконалення. Розроблено методичний підхід до прогнозування чисельності та структури незайнятого населення та побудовано прогноз його формування за інерційним і стабілізаційним варіантом перебігу подій. Запропоновано методичний підхід до розрахунку соціально-економічної ефективності запровадження заходів щодо забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА309790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Цуркан В.Г. 
Оптимізація умов праці диспетчерів залізничного транспорту на основі гігієнічної оцінки за новою технологією управління процесом перевезень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.Г. Цуркан ; Держ. установа "Ін-т медицини пр. АМН України". — К., 2008. — 19 с. — укp.

На підставі літературних даних і результатів, одержаних завдяки проведеному дослідженню, запропоновано схему основних завдань щодо вивчення проблеми гігієни праці та профпатології диспетчерів залізничного транспорту, що працюють за умов підвищеної нервової емоційності у межах автоматизованої системи керування. Встановлено, що професійна діяльність диспетчерського персоналу здійснюється під впливом фізичних, хімічних і психофізіологічних чинників виробничого середовища, і їх праця є дуже напруженою. Показано необхідність виявлення початкових змін функціонального стану організму операторів як засобу збереження стану здоров'я та працездатності. Розроблено комплекс заходів щодо запобігання впливу факторів ризику напруженої праці. Апробовано рекомендації щодо оптимізації умов праці й одержано певний гігієнічний ефект, що сприяє зниженню загальної захворюваності та профілактиці розвитку зумовлених виробництвом захворювань. На підставі анкетного опитування підтверджено ефективність впроваджених заходів щодо нормалізації умов виробничої діяльності цієї професійної групи працівників. Розглянуто передумови розробки нової концепції керування професійним здоров'ям, яка базується на узагальненому уявленні про якість виробництва, передбачає проведення моніторингу здоров'я та оцінювання ризику, а також здійснення комплексу профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.522 +
Шифр НБУВ: РА355596

Рубрики:

      
19.

Кудрявцева Н.П. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання освіти (на прикладі післядипломної освіти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Кудрявцева ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Визначено кількість і структуру закладів післядипломної освіти України, форми її організації, тенденції розвитку за регіональною ознакою та напрямами перепідготовки, що дає змогу прогнозувати структуру підготовки фахівців у дослідженій сфері. Розроблено методику оцінки економічної та соціально-економічної ефективності діяльності даних закладів з використанням запропонованої системи показників, які застосовуються на мікро- (закладу освіти) і макрорівні та характеризують результативність і відповідність системи післядипломної освіти суспільним потребам. Обгрунтовано доцільність застосування коефіцієнту відповідності щодо планів навчального процесу спеціалістів різного профілю, економічний зміст якого полягає в оцінці ступеня сумісності планів навчального процесу. Висвітлено порядок фінансування післядипломної освіти та системи підготовки кадрів, який передбачає диверсифікацію джерел залучення коштів, а також визначення підходів щодо їх використання та посилення відповідальності державних закладів післядипломної освіти за результати своєї діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель функціонування системи даної освіти на базі застосування балансового методу, яка дозволяє за умов ринку праці кваліфікованих кадрів оцінити гнучкість та ефективність процесу підготовки спеціалістів і прогнозувати економічні наслідки державного регулювання цієї сфери. Удосконалено структуру організаційно-економічного механізму державного регулювання післядипломної освіти на базі розробки концептуальних положень, законодавчо-нормативного, економічного та організаційного забезпечення з метою її ефективного функціонування. Визначено суть і співвідношення понять "професійна освіта", "підготовка кадрів", "післядипломна освіта". Відзначено, що професійною освітою є система надання загальноосвітніх та професійних знань у певному обсязі, підготовка кадрів передбачає надання знань з конкретної спеціальності, а післядипломна освіта є системою надання знань на базі періодичного додаткового навчння осіб, які вже мають спеціальність, з метою забезпечення відповідності рівня їх кваліфікації вимогам ринку праці. Розвинуто методику проведення соціологічного опитування слухачів та викладачів з питань діяльності закладів післядипломної освіти, практичне використання якої протягом 2001 - 2004 рр. дало зомгу сформулювати рекомендації щодо удосконалення системи стимулювання праці педагогічних працівників та підвищення ефективності роботи даних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА334285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Гаркавенко Н. О. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання професійної зайнятості населення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. О. Гаркавенко ; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методологічні основи державного регулювання професійної зайнятості населення. Розглянуто теоретичні концепції економічної природи категорії "професійна зайнятість" і вказано її державні регуляторні механізми. Визначено програми професійної зайнятості як механізм державного регулювання зайнятості населення. Встановлено напрями вдосконалення організаційно-економічного механізму державного регулювання професійної зайнятості населення, здатного забезпечити збалансованість між попитом і пропозицією за відповідними професіями на національному та регіональних ринках праці на базі створення сучасної системи підготовки, підвищення кваліфікації, перекваліфікації, профорієнтації в умовах інноваційного розвитку економіки України. Висвітлено та науково обгрунтовано напрями та важелі державного регулювання професійної зайнятості населення з урахуванням стратегії розвитку економіки в цілому, які сприяють формуванню високопрофесійного людського капіталу, здатного конкурувати на міжнародних ринках праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-21
Шифр НБУВ: РА377222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського