Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (22)Наукова електронна бібліотека (116)Реферативна база даних (3982)Книжкові видання та компакт-диски (511)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОТОКОЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 270
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кривда Р.Г. 
Ідентифікація особи в судовій медицині на основі ПЛР-аналізу геномної ДНК кісткової тканини: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.25 / Р.Г. Кривда ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання ідентифікації особи в судовій медицині на основі ПЛР-аналізу геномної ДНК кісткової тканини. Проведено порівняльний аналіз основних методів виділення ДНК зі кісткової тканини та її ампліфікації. Розроблено методологічні аспекти проведення судово-медичного молекулярно-генетичного дослідження, об'єктом якого є кісткова тканина різного структурного типу та ступеня збереження. Запропоновано модифікації основних етапів виділення геномної ДНК з тканини кісток, узятих від гнильно змінених, ексгумованих, скелетованих, підданих дії високих температур трупів. Розроблено принципи й умови ПЛР-типування виділеної ДНК кісткової тканини. Запропоновано методичні рекомендації з відбору, підготовки й умов зберігання кісткового біоматеріалу. Розроблено практичні рекомендації з проведення судово-медичної молекулярно-генетичної ідентифікаційної експертизи за кістковими залишками. Модифіковані протоколи виділення ДНК з кісткової тканини та її ПЛР-типування впроваджено у практику судово-медичної експертизи різних регіонів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.435 + Х893.9(4УКР)413.1 +
Шифр НБУВ: РА366678

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ковбаса О. О. 
Імплантаційні характеристики вертлюгової западини при ендопротезуванні кульшового суглоба в умовах диспластичного коксартрозу / О. О. Ковбаса. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Корніцька Г.В. 
Індукція овуляції у пацієнток з безпліддям поєднаного генезу у програмах допоміжних репродуктивних технологій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Г.В. Корніцька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати клініко-статистичного аналізу та вивчено гормональний гомеостаз пацієнток програми екстракорпорального запліднення з поєднаними формами безплідності. Проведено формування тестів оваріального резерву, які клінічно апробовано в лікувальному циклі. Визначено закономірності та виявлено причинно-наслідкові зв'язки між гормональними порушеннями та ступенем виразності оваріальної відповіді, що дає змогу вибрати оптимальну схему овуляторної індукції. Розроблено та впроваджено у практику схему оваріальної індукції з використанням оральних контрацептивів для пацієнток з очікуваним високим ступенем оваріальної відповіді, з застосуванням якої можна проводити профілактику синдрому гіперстимуляції яєчників у передлікувальному циклі, а також знизити ступінь оваріальної відповіді до такої, що відповідає нормальним показникам. Впроваджено у діяльність закладів системи охорони здоров'я додаткові критерії ультразвукового контролю за станом фолікулогенезу залежно від ступеня виразності оваріальної відповіді, що дає змогу проводити диференційоване призначення протоколів індукції овуляції. Розроблено підходи до призначення різних схем індукції овуляції залежно від наявності патології у репродуктивній системі, що підвищує результативність лікування за методом екстракорпорального запліднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА322389

Рубрики:

      
4.

Мурадян К. Р. 
Інтервенційна сонографія в діагностиці та хірургічному лікуванні бойової травми живота / К. Р. Мурадян. — Б.м., 2020 — укp.

Розроблено та впроваджено в діагностику бойової травми живота на ІІ рівні медичного забезпечення нову методику екстреного ультразвукового дослідження за FAST-протоколом, яка була проведена 139 пораненим основної групи. Виходячи з результатів дослідження, науково обґрунтована ефективність методики видалення сторонніх тіл під контролем ультразвукової візуалізації при вогнепальних пораненнях. В групі порівняння при первинній хірургічній обробці із 32 поранених, сторонні тіла біли вилучені у 21 (65,6 %), а в основній групі у 33 (80,5 %) із 41 пораненого. Доведена висока ефективність лікування черезшкірними мініінвазивними оперативними втручаннями під ультразвуковою навігацією при бойовій травмі живота та розвитку гнійно-деструктивних ускладнень. В 87 (90,6 %) випадках виявились кінцевим обсягом оперативного втручання, що дало змогу уникнути високо травматичних традиційних втручань та скоротити строки лікування.^UA new technique of emergency ultrasound according to the FAST-protocol was developed and introduced into the diagnosis of abdominal combat injury at the II level of medical support, which led to a decrease in undiagnosed abdominal organs injuries during the initial examination in 9 (5,7 %) cases in the comparison group to 2 (1,4 %) cases in the main group. Based on the results of the study, we have scientifically substantiated the effectiveness of the method of removing foreign bodies under the control of ultrasound imaging for gunshot wounds. High efficiency of treatment of transdermal mini-invasive surgical interventions under ultrasound navigation during combat abdominal trauma and development of purulent-destructive complications has been proved. In 87 (90,6 %) cases, they turned out to be the ultimate volume of surgery, which made it possible to avoid highly traumatic traditional interventions and reduce the treatment period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Соломенчук Т.М. 
Інфаркт міокарда у молодому та середньому віці (до 50 років): епідеміологія, клінічний перебіг, патоморфологія, етіологія: автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.11 / Т.М. Соломенчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Визначено чинники, механізми та характер ураження вінцевих артерій, встановлено передумови виникнення й особливості перебігу інфаркту міокарда (ІМ) у осіб віком до 50-ти років. Опрацьовано матеріали бюро судово-медичної експертизи України та Львівщини відвовідно за 6 та 18 років, архіву лікарні швидкої медичної допомоги Львова за 20 років. Обстежено 286 хворих на гострий ІМ. Вивчено дані 157-ми протоколів розтинів осіб, померлих від ІМ у віці до 50-ти років. Визначено професійну приналежність хворих, фактори ризику, метаболічні порушення, досліджено систему перекисного окиснення ліпідів, імунний статус, активність ендотеліальної дисфунції та запалення, а також вміст у волоссі та плазмі хворих 28-ми хімічних елементів. Обгрунтовано концепцію ролі ксенобіотиків (професійного, екологічного впливу, куріння) як основного етіологічного стимулу пошкодження коронарних артерій з розвитком артеріїту-артеріосклерозу - патоморфологічної основи ІМ у людей молодого та середнього віку, в яких відсутні традиційні фактори ризику. Розкрито окремі патогенетичні механізми дії ксенобіотиків, продемонстровано специфічні патоморфологічні зміни в інтимі коронарних артерій. Запропоновано спосіб корекції дисліпідемії у хворих на ІМ з порушеною функцією нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 +
Шифр НБУВ: РА354473

Рубрики:

      
6.

Скибчик В.А. 
Інфаркт міокарда у хворих на цукровий діабет II типу: особливості патогенезу, клінічного перебігу, лікування та прогнозування ускладнень: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / В.А. Скибчик ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 40 с. — укp.

На підставі результатів обстежень 356-ти хворих на інфаркт міокарада (ІМ), поєднаний з цукровим діабетом (ЦД) II типу й 122-х хворих на ІМ без ЦД II типу, а також даних, одержаних внаслідок аналізу 1 593-х карт стаціонарних хворих і 181-го протоколу розтинів вивчено патогенетичні механізми, особливості клінічного перебігу та лікування хворих на ІМ з супутнім ЦД II типу. У порівнянні з пацієнтами без ЦД у хворих на ІМ і ЦД II типу виявлено більш виражені порушення ліпідного, вуглеводного, пуринового та жирового обміну, активацію вільнорадикального окиснення та метаболізм оксиду азоту, що мають комплексний системний характер і взаємопов'язані між собою. Найвагомішу роль у розвитку зазначених розладів відіграє інсулінорезистентність (ІР), яка суттєво впливає на ризик ускладненого перебігу ІМ у разі ЦД II типу. Наведено схеми та критерії проведення раціональної фармакотерапії порушень вуглеводного обміну. Розроблено спосіб корекції гіпертригліцеридемії у хворих на ІМ з ЦД II типу з помірно порушеною функцією печінки. Установлено незалежні найбільш значущі предиктори ускладненого перебігу ІМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45 + Р415.160.23 +
Шифр НБУВ: РА358122

Рубрики:

      
7.

Котелянець В. В. 
Інформаційна технологія моніторингу навколишнього середовища на базі концепції Інтернету речей / В. В. Котелянець. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена розв'язанню актуальної й важливої науково-технічної задачі розроблення стохастичної інформаційної технології моніторингу параметрів навколишнього середовища в сучасній концепції ІоТ з урахуванням апріорної невизначеності джерел інформації та можливості виникнення кризових ситуацій. У роботі проведено аналіз принципів побудови, технологічних рішень і напрямів розвитку систем моніторингу в концепції ІоТ, у результаті чого виявлено недоліки відомих підходів і доведено необхідність створення математичних моделей, методів, комунікаційних протоколів мереж WSN з випадковим доступом і відповідних інформаційних технологій моніторингу для забезпечення високої продуктивності, якості і живучості їх функціонування. Удосконалено стохастичні моделі функціонування бездротових сенсорних мереж, що дозволило оцінити ймовірність колізії сигналів і більш ефективно проектувати протоколи комунікації ІоТ. Удосконалено метод моніторингу параметрів навколишнього середовища, що дало можливість забезпечити своєчасне та оперативне надходження інформації від первинних джерел інформації із заданими показниками якості для ефективного прийняття управлінських рішень. Отримала подальший розвиток інформаційна технологія моніторингу, яка дозволила розробити програмно-технічний комплекс моніторингу параметрів навколишнього середовища реального часу із використанням ефективних засобів Arduino, JavaScript, NodeJs, HTML та CSS.^UThesis is devoted to solving the urgent and important scientific and technical task of developing stochastic information technology for monitoring environmental parameters in the modern Internet of Thing (IoT) concept, taking into account the a priori uncertainty of the sources of information and the possibility of emerging crisis situations.The analysis of principles of construction, technological decisions and directions of development of monitoring systems in the IoT concept was carried out. As a result of this analysis shortcomings of known approaches were identified and the necessity of creating mathematical models, methods, communication protocols of WSN networks with random access and corresponding information monitoring technologies for ensuring high productivity, quality and the vitality of their functioning was proved.It has been established that the IoT concept has three interrelated basic issues: providing information security (IoT Security), scaling up the growing volume of technical devices and data (IoT Scalability), and also IoT Technical Solutions and Low-Power Consumption. Also, the analysis of protocols for solving IoT tasks was carried out: 1) MQTT: protocol for collecting data of devices and transmitting their servers (D2S); 2) XMPP: protocol for connecting devices to humans, partial case of D2S-schemes when people connect to servers; 3) DDS: fast bus for integrating smart devices (D2D); 4) AMQP: The system organizes queues for connecting servers to each other (S2S).Stochastic models of the functioning of wireless sensor networks that use randomized network parameters (with variable number of nodes and random participation of nodes in separate groups of network nodes) have been improved. It allowed to estimate the probability of collision of signals and to more effectively design communications protocols of the IoT. These models allowed to estimate the probability of collision of signals: the maximum number of nodes that provide the quality of transmission at the level of the probability of collision no higher than 10-2 is 50, with the number of nodes involved in the collision is negligible in comparison with the average number of transmissions, in particular the ratio of the average number involved in the collision of nodes to the average number of transmissions is 10-7.The method of monitoring environmental parameters has been improved. It takes into account the unsteady spatial and temporal localization of primary sources of measurement and optimization of the dynamic monitoring process, which made it possible to ensure the timely and prompt receipt of information from primary sources of information with specified quality indicators for effective management decision-making.The development of information monitoring technology, which, due to the use of stochastic models of the operation of wireless sensor networks and the advanced monitoring method, has allowed the software-technical complex (using Arduino, JavaScript, NodeJs, HTML and CSS) to monitor real-time environment parameters in the modern IoT concept. The designated software-technical complex for monitoring of real-time environmental parameters can be used as a prototype for monitoring organization in dynamically changing environments and in case of emergencies of a different nature (in various spheres).The experimental research of proposed models, method and information technology of monitoring was carried out. It has been found that when transmitting data at short distances (for example, indoors – laboratory, office, home), devices can use the PAN provided by wireless technologies such as BLE (Bluetooth Low Energy), ZigBee, 6LoWPAN and the leading USB interface. When it comes to transmitting data over long distances (for example, in an large office or in a large building), you can use a Local Area Network. Wired LAN in most cases is based on Ethernet and fiber optic technology, and wireless one can be based on Wi-Fi technology. Also can be used WiMAX, LTE, and LPWAN to organize global WAN. Measured parameters are not limited to humidity and air temperature (as it was performed in experimental part of this thesis). Any parameters can be used in view of available sensors, which are part of the software-technical complex.Besides, specialized UML diagrams of simulation precedents and simulation sequences of the proposed information technology have been developed. The results of the dissertation have been used and implemented at the National Aviation University, the Central Ukrainian National Technical University and the telecommunication company Local Students Networks (special implementation acts are attached to thesis).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Полігенько О. О. 
Інформаційна технологія підвищення ефективності роботи базових станцій стільникового оператора / О. О. Полігенько. — Б.м., 2021 — укp.

Підвищення ефективності функціонування мереж визначає коло задач, які потребують розв'язання, а саме – ефективність роботи базових станцій, енерго- та економічна ефективність.У роботі отримано ряд наукових результатів, спрямованих на підвищення ефективності роботи базових станцій стільникових мереж зв'язку, зокрема: вдосконалено метод планування ПБС оператора стільникового зв'язку з урахуванням впливу додаткових параметрів на процес розповсюдження радіохвиль; метод розвантаження радіоінтерфейсу ПБС за рахунок використання багатоканальної передачі даних, додаткового радіоінтерфейсу не-3GPP стандарту, протоколів MPQUIC, MPTCP та MLPPP та динамічного зваженого балансування навантаження; розроблено метод та інформаційну технологію підвищення енергетичної ефективності ПБС оператора стільникового зв'язку.Загалом результати досліджень дозволяють більш точно визначати радіус зон обслуговування базових станцій (до 9-10%); обирати найбільш оптимальний варіант по критерію вартості та функціональної стійкості (до 99%); майже вдвічі збільшити кількість активних абонентів в мережі; на 15 % зменшити сукупне енергоспоживання. Розроблений обфускатор StiK на 10% швидший і в 1,37 рази більше захищений, ніж аналоги.Ключові слова: стільникова мережа, оптимізація підсистеми базових станцій, енергоефективність, обфускація.^UThe introduction of the latest high-performance cellular networks of the new generation can be considered a strategic direction of providing the citizens with accessible means of receiving, transmitting and disseminating information.A key element of any cellular network is the base station subsystem. Data transfer begins with it. Therefore, a very important and urgent task is to increase the efficiency of the base station subsystem.The method of planning the base station subsystems of the cellular communication operator was improved due to considering the influence of additional parameters on the process of radio wave propagation, as well as construction of functionally stable communication topology between base stations and comparison of construction options by cost. This method made it possible to more accurately determine the radius of base stations service areas (up to 9-10%) and choose the most optimal option on the basis of cost and functional stability (up to 99%).Moreover, the method of unloading the base station subsystem radio interface has been improved due to the use of multi-channel data transmission, additional non-3GPP radio interface, MPQUIC, MPTCP and MLPPP protocols and dynamic weighted load balancing. This method made it possible to double the number of active subscribers in the network and reduce the total energy consumption by 15%.For the first time a method was developed to increase the energy efficiency of the base station subsystem of the cellular operator, which, unlike the existing ones, consists in sequential use of procedures for unloading the radio interface of base stations, in using alternative sources of renewable energy as well as adaptive energy consumption which allows to reduce energy consumption, adjust the radiated power to the needs of subscribers and increase the economic efficiency of the base station subsystems.Based on the use of all the above methods, it was for the first time when information technology had been developed which improves the efficiency of the base station subsystems of the cellular operator, which in contrast to the existing ones, allows to reduce energy costs, costs of construction and operation of the subsystem of cellular operator base stations, and thus increases technical, energy and economic efficiency of the subsystem of cellular operator base stations by using an improved method of planning the cellular base station subsystem, improved method of unloading the radio interface subsystem of base stations as well as the method of increasing the energy efficiency of the subsystem of cellular operator base stations. To implement the developed information technology to the modern cellular network infrastructure, appropriate algorithmic and software solutionswere developed forplaning a more efficient architecture of the base station subsystem and increase its efficiency. To ensure the security of this software product, the method of mobile operator software protection based on obfuscation technique was improved.According to experimental results, the developed StiK obfuscator is 10% faster and 1.37 times more protected than analogues. All this helps telecommunications companies to protect data from different types of attacks.The materials of the dissertation had been already introduced into the operations of Bundleslab KFT (Hungary), the State Research Institute of Special Communication and Information Protection, the educational process of the National Aviation University (Ukraine).Theoretical results obtained during the dissertation research reveals new possibilities to identify and propose new practical ways to increase the efficiency of subsystems of cellular network base stations in Ukraine. The obtained results allow: to more accurately estimate the maximum allowable range of radio communication; more effectively plan the location of base stations; to introduce new algorithms for unloading cellular communication networks, to use LTE and 5G wireless networks in planning, to develop hardware and software for data transmission systems, as well as in the educational process.Keywords: cellular network, optimization of base station subsystems, energy efficiency, obfuscation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Разживін О.В. 
Автоматизація процесу керування тепловим режимом плавки в електротермічних печах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / О.В. Разживін ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто математичні моделі електричних і теплових параметрів плавки. З їх використанням досліджено перехідні процеси та залежності, що описують взаємодію енергетичних параметрів. Розроблено алгоритм оцінювання неконтрольованих електричних і теплових параметрів процесу плавки металу. Запропоновано структуру автоматизованої системи керування (АСК) тепловим режимом плавки (ТРП) на основі математичної моделі, інформаційного та програмного забезпечення, адаптивного нейрорегулятора з урахуванням умов зміни технологічних параметрів плавки теплових втрат. Розроблено алгоритм корекції та оцінювання інформативної бази даних технологічного процесу плавки металу. Удосконалено структуру й алгоритм спільного керування тепловими й електричними параметрами за умов інтеграції АСК ТРП в існуючі системи керування ДСП. Проаналізовано процеси керування у системі автоматизації з використанням мереж Петрі. Запропоновано їх технічну реалізацію шляхом інтеграції АСК ТРП в існуючі системи керування технологічними комплексами "піч - ківш" за розподілу завдань керування на основі мережних промислових технологій і сучасної мікропроцесорної елементної бази. Розроблено модель взаємодії елементів АСК ТРП на основі гібридного методу керування доступом на канальному та користувальницькому рівнях протоколу Profibus.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К314.103-12 +
Шифр НБУВ: РА360765

Рубрики:

      
10.

Апраксін Ю.К. 
Автоматизоване управління інформаційною взаємодією у розподілених технічних системах на основі специфікованих протокольних автоматів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / Ю.К. Апраксін ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2004. — 34 с.: мал. — укp.

Запропоновано вирішення проблеми підвищення ефективності функціонування територіально розподілених технічних систем (РТС) шляхом удосконалення процесу керування інформаційним обміном між об'єктами системи. Розроблено концептуальні засади структурної організації розподіленої багаторівневої системи управління РТС, кожний рівень якої визначається двома процесами: управлінням та організацією взаємодій. На основі подвійної інтерпретації процесів, що відбуваються в РТС створено модель протоколу (протокольний автомат - ПА). Розроблено мову первинної специфікації ПА (мову таблиць подій), що дозволяє полегшити процес специфікації та автоматизувати процедури аналізу і синтезу ПА. Встановлено, що єдина математична (автоматна) модель аналізу логічної коректності, синтезу та моделювання ПА, яка є основою процедур специфікації, забезпечує можливість створення автоматизованої системи проектування протоколів. Зазначено, що наявність такого інструмента проектування гарантує розробку логічно коректних, високоефективних та відповідних принципам організації РТС протоколів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-016.5 +
Шифр НБУВ: РА331287

Рубрики:

      
11.

Сіра А. В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення, пов'язані з корупцією у сфері земельних відносин. / А. В. Сіра. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні здійснено теоретичне та практичне узагальнення проблематики адміністративної відповідальності заправопорушення, пов'язані з корупцією у сфері земельних відносин за допомогою аналізу чинного антикорупційного законодавства, законодавства про адміністративну відповідальність, статистичних даних вчинених правопорушень, пов'язаних з корупцією у сфері земельних відносин та результатів соціологічного опитування. Адміністративну відповідальність за правопорушення, пов'язані зкорупцією у сфері земельних відносин розглянуто як складову окремого інституту адміністративної відповідальності та запропонованоконцептуальну ієрархічну модель, що обґрунтовує взаємозалежність окремих її рівнів: від ширшого до вужчого: правопорушення – корупційного правопорушення – адміністративного правопорушення – адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією – адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією у сфері земельних відносин. Адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у сфері земельних відносин визначено як: «винна, протиправна поведінка суб'єкта, яка посягає на встановлений порядок управління у сфері, пов'язаній із земельними відносинами, і за яку адміністративним законодавством передбачено відповідальність». З'ясовано, що існує три основні підстави для порушення провадження в справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у сфері земельних відносин: фактична, процесуальна та юридична. Так, фактичну підставу варто пов'язувати із вчиненням діяння, що має зовнішні ознаки правопорушення, пов'язаного з корупцією у сфері земельних відносин. Юридичною − наявність відповідної норми, закріпленої главою 13-А КУпАП, що передбачає адміністративну відповідальність за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією у сфері земельних відносин. Процесуальною підставою визначено протокол, складений уповноваженимсуб'єктом первинної кваліфікації правопорушення, пов'язаного з корупцією у сфері земельних відносин (уповноваженими особи Національної поліції та Національного агентства з питань запобігання корупції). Доведено, що відсутність, принаймні, однієї з підстав є наслідком неможливості порушення провадження у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у сфері земельних відносин. Під провадженням у справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією у сфері земельних відносин запропоновано розуміти діяльність, уповноважених на те органів й посадових осіб, що складається із певних юридичних процедур (стадій) щодо розгляду адміністративних справ, пов'язаних з корупцією у сфері земельних відносин. Доведено, що формування шляхів удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією у сфері земельних відносин має враховувати три складові: необхідність усунення недоліків та прогалин діючого антикорупційного законодавства; підвищення ефективності взаємодії уповноважених органів у сфері запобігання та протидії корупції між собою та, власне, мінімізації довготривалих бюрократичних процедур у сфері земельних відносинах та корупційних ризиків у цілому.^UAdministrative liability for offenses related to corruption in the field of land relations is considered as part of a separate institution of administrative liability and proposed a conceptual hierarchical model that justifies the interdependence of its individual levels: from broader to narrower: offense - corruption offense - administrative offense - administrative offense related to corruption - an administrative offense related to corruption in the field of land relations. An administrative offense related to corruption in the field of land relations is defined as guilty, illegal behavior of the subject, which encroaches on the established order of management in the field of land relations, and for which the administrative legislation provides for liability. It is argued that administrative liability for corruption-related offenses is correlated with other types of legal liability: due to common features with criminal liability on the example of consideration of the offense, where the main criterion for delimitation is the amount of undeclared income tied to the subsistence level able-bodied persons; with disciplinary liability, which should take place both incases of bringing a person to administrative responsibility and in cases of closing the case of an administrative offense related to corruption in the field of land relations on non-rehabilitative grounds (Article 38 of the Code of Ukraine on Administrative Offenses). The main differences between administrative liability for offenses related to corruption in the field of land relations and criminal liability for the relevant typeof offense have been identified. It is proved that the formation of ways to improve the legal regulation of administrative liability for offenses related to corruption in the field of land relations should take into account three components: the need to eliminate shortcomings and gaps in existing anti-corruption legislation; improving the effectiveness of cooperation between the authorities in the field of preventing and combating corruption and, in fact, minimizing lengthy bureaucratic procedures in the field of land relations and corruption risks in general.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Голодник Ю. А. 
Адміністративно-правові засади функціонування сфери житлово-комунального господарства в Україні / Ю. А. Голодник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням адміністративно-правових засад функціонування сфери житлово-комунального господарства в Україні. В роботі акцентовано увагу на сутність житлово-комунального господарства як об'єкту адміністративно-правового регулювання. Наводиться авторське визначення поняття «адміністративно-правові засади функціонування житловокомунального господарства в Україні», під яким розуміється сукупність закріплених у нормах адміністративного права характеристик житловокомунального господарства, що потребують урегулювання за допомогою адміністративно-правових засобів впливу. Доведено, що зміст поняття «право на житло» охоплює організаційноправі засади діяльності, що забезпечуються нормами публічного і приватного права, за порушенням якого передбачається юридична відповідальність та аргументовано необхідність про надання права складати протоколи про адміністративні правопорушення та право виносити постанови про правопорушення у сфері житлово-комунального господарства посадовим особам органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та державної житлово-комунальної інспекції.Класифіковано нормативно-правові акти у сфері житлово-комунального господарства, шляхом їх поділу на акти, що регулюють відносини у сфері: реформування і розвитку житлово-комунального господарства; адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного управління; правового регулювання у сфері житлового господарства; правового регулювання у сфері комунального господарства; правового регулювання у сфері благоустрою населених пунктів; правового регулювання у сфері побутового обслуговування та юридичної відповідальності. Досліджено зарубіжний досвід регулювання сферою житловокомунального господарства та можливість його використання в Україні. Аналізується система суб'єктів адміністративно-правового регулювання сферою житлово-комунального господарства. З урахуванням пріоритету прав громадян значна увага приділена вдосконаленню найбільш важливих процедур в сфері житлово-комунального господарства. Висвітлено питання адміністративної відповідальності у сфері житлово-комунального господарства. На цій підставі сформульовано та обґрунтовано пропозиції і рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України у житлово-комунальному господарстві.^UThe article focuses on the essence of housing and communal services as an object of administrative and legal regulation. The author defines the concept of «administrative and legal basis for the functioning of housing and communal services in Ukraine» which refers to the set of characteristics of housing and communal services, which require regulation through administrative and legal means of influence, is set out in the rules of administrative law. It is proved that the content of the concept of «right to housing» covers the organizational and legal principles of activity, which are provided by the rules of public and private law, in violation of which, provides for legal liability and justified the need to grant the right to draw up reports on administrative offenses and the right to make decisions on offenses in the sphere of housing and communal services to officials of local self-government bodies, communal enterprises and the state housing and communal inspection. Classified legal acts in the field of housing and communal services, by dividing them into acts regulating relations in the field: reform and development of housingand communal services; administrative and legal status of public administration entities; legal regulation in the field of housing; legal regulation in the field of public utilities; legal regulation in the sphere of settlements improvement; legal regulation in the field of consumer services and legal responsibility. The foreign experience of regulation of the sphere of housing and communal services and the possibility of its use in Ukraine are investigated. The system of subjects of administrative and legal regulation in the sphere of housing and communal services is analyzed. Considering the priority of citizens' rights, considerable attention is paid to improving the most important public utilities procedures. The issue of administrative responsibility in the sphere of housing and communal services is covered. On this basis, proposals and recommendationson improvement of the current legislation of Ukraine in housing and communal services are formulated and substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Мартиновський В.В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Мартиновський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к +
Шифр НБУВ: РА355813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Потієнко С.В. 
Алгебраїчні методи верифікації асинхронних паралельних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / С.В. Потієнко ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено методи для статичної перевірки певних властивостей формальних моделей, а саме: несуперечливості, повноти та цілісності. Розглянуто проблему досяжності заданих станів системи та запропоновано статичні методи для її розв'язання. Побудовано алгоритм фільтрації станів на підставі статичного аналізу моделі та метод побудови абстрактних поведінок моделі для спрямованого пошуку. Розглянуто задачу здійснення переходу системи від одного класу символьних станів до наступного під дією заданого базового протоколу. Така трансформація виконується за допомогою предикатних перетворювачів. Побудовано алгоритми прямого та зворотного предикатних перетворювачів для числових і символьних типів даних, функціональних типів, масивів та списочних типів даних. Розроблено алгоритми трансляції певних підмножин MSC, SDL і UML в мову базових протоколів з метою подальшої автоматичної верифікації. Підмножини цих мов було виділено з урахуванням практичної необхідності у застосованих індустріальних проектах. Запропоновано деякі розширення обраних мов для застосування методів верифікації повною мірою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025 +
Шифр НБУВ: РА364117

Рубрики:

      
15.

Бек В.О. 
Аналіз і моделювання організаційних структур управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.О. Бек ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто системний підхід до дослідження організаційних структур керування проектами, що дає змогу підвищити ефективність та якість аналізу організаційних систем управління (ОСУ), а також метод імітаційного моделювання, який базується на знанняорієнтованому уявленні, що дає змогу з високим ступенем деталізації докладно й адекватно описувати керування проектами у конкретній ОСУ. Удосконалено логічне представлення процесів керування в ОСУ за допомогою побудови алгоритмічних моделей на базі регулярних схем алгоритмів і базисі основних операцій взаємодії учасників проекту, що з великим ступенем вірогідності описує процес керування. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного представлень описано взаємодії учасників проекту, схеми та протоколи керування в організаційних системах управління проектами, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність і вірогідність моделей і результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.301 +
Шифр НБУВ: РА325542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шмельова Т. Р. 
Аналіз, синтез та перетворення моделей телекомунікаційних систем на основі нескінченних сіток Петрі / Т. Р. Шмельова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – телекомунікаційні процеси як результат програмної або апаратної реалізації телекомунікаційних протоколів, які передбачають взаємодію необмеженої кількості пристроїв. Предмет дослідження – формальні методи верифікації телекомунікаційних протоколів на основі нескінченних сіток Петрі, методи аналізу, синтезу та перетворення відповідних моделей телекомунікаційних систем реєнтерабельними розфарбованими сітками Петрі. Мета дослідження – розробка моделей, методів та інструментальних засобів аналізу, синтезу та перетворення моделей телекомунікаційних систем для верифікації протоколів і оцінки ефективності мережевих технологій, які передбачають довільну кількість взаємодіючих систем. Методи дослідження: методи теорії мультимножин і перезапису мультимножин, методи лінійної алгебри, методи теорії частково впорядкованих множин (ґраток) і теорії чисел, методи теорії графів, методи теорії сіток Петрі, методи імітаційного моделювання і математичної статистики, методи алгебри (числення) процесів, елементи теорії реєнтерабельних, преємптивних і паралельних програм. Теоретичні та практичні результати: розв'язано завдання верифікації телекомунікаційних протоколів з довільною кількістю взаємодіючих пристроїв і комплексної верифікації сімейств телекомунікаційних протоколів для чого вперше введений клас нескінченних сіток Петрі і розроблено основи теорії нескінченних сіток Петрі; отримали подальший розвиток методи теорії графів, вперше введені граф передач і граф можливих блокувань пристроїв, за допомогою яких досліджено живість моделей телекомунікаційних систем та розроблена повна класифікація тупиків; для дослідження протоколів систем радіомовлення і стільникового зв'язку, комунікаційних систем суперкомп'ютерів і мереж на чипі побудовані узагальнені моделі трикутної, шестикутної та прямокутної ґраток на площині, гіперкуба і гіпертора в багатовимірних просторах; вперше введено клас реєнтерабельних моделей телекомунікаційних мереж, який містить кожен компонент в єдиному екземплярі і задає місце розташування пакета в мережі за допомогою дескриптора топологічної інформації; перевагами реєнтерабельних моделей є скорочення розміру моделі і часу її розробки у півтори рази та повторне застосування моделі; побудовано реєнтерабельні моделі IP, MPLS, PBB мереж, прямокутних ґраток, маршрутизації IP мереж за дистанційно-векторними протоколами та отримав подальший розвиток метод вимірювальних компонентів для оцінки продуктивності і якості обслуговування безпосередньо в процесі імітаційного моделювання; реєнтерабельні моделі застосовано для дослідження аспектів кібербезпеки функціонування обчислювальних ґраток та виявлена можливість блокування ґраток через створення тупиків; в результаті виконання роботи побудовано бібліотеки моделей та програмне забезпечення для автоматичного синтезу моделей.^UObject of research – telecommunication processes, as a result of software or hardware implementation of telecommunication protocols, which stipulate unlimited number of interacting devices. Subject of research – formal methods of telecommunication protocols verification by infinite Petri nets, methods of analysis, synthesis and transformation of correspondent models of telecommunication systems by reenterable colored Petri nets. Purpose of research – development of models, methods, and tools of analysis, synthesis, and transformation of telecommunication systems models for verification of protocols and efficiency evaluation of networking technologies, which stipulate an arbitrary number of interacting systems. Research methods: methods of multisets theory and multisets rewriting systems, linear algebraic methods, theory of partially ordered sets (lattices) and number theory methods, methods of graph theory, methods of Petri net theory, simulation and mathematical statistics methods, methods of process algebra (calculus), elements of theories of reenterable, preemptive and parallel programs. Theoretical and practical results: a task of verification of telecommunication protocols with arbitrary number of communicating devices and complex verification of families of telecommunication protocols has been solved that required to introduce for the first time a class of infinite Petri nets and to develop the basics of infinite Petri nets theory; methods of graph theory have been further developed, a transmissions graph and a graph of possible blockings of devices have been introduced for the first time and applied to study the liveness of telecommunication systems models, a complete classification of deadlocks obtained; to study radio and cellular communication protocols, communication systems of supercomputers and networks-on-chip, generalized models of triangular, hexagonal, and rectangular lattices on plane, hypercube and hypertorus in multidimensional spaces have been built; for the first time, a class of reenterable models of telecommunication networks is introduced, which contains each component in a single instance and specifies the packet location within a network using a topological information descriptor; advantages of reenterable models are reduction of the model size and time of its development in one and a half times and re-use of models; reenterable models of IP, MPLS, and PBB networks, rectangular grids, IP networks routing based on distance-vector protocols have been developed, and the measuring components method has been further developed for the performance and quality of service evaluation directly in the process of simulation; reenterable models have been applied to investigate the cybersecurity aspects of the computing grids operation and a possibility of blocking grids via inducing deadlocks has been revealed; as a practical result of the dissertation, a library of models and software have been developed to automatically synthesize models.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Мазур А. П. 
Анестезіологічне забезпечення хірургічного лікування хворих з аневризмою черевного відділу аорти: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.30 / А. П. Мазур ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2010. — 32с. с. — укp.

Розроблено та впроваджено диференційовану патогенетично обгрунтовану періопераційну терапію та раціональне знеболювання. Обгрунтовано та впроваджено протокол профілактики серцевих ускладнень з використанням у періопераційному періоді препаратів -адреноблокуючої дії. Надано протокол періопераційного ведення хворих з аневризмою черевної частини аорти. Використання даних методів анестезіологічного забезпечення попереджає виникнення системних ускладнень, зменшує летальність в плановій та невідкладній хірургії хворих з аневризмою черевної частини аорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.112.036-59
Шифр НБУВ: РА373055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Костюченко О.Ю. 
Апеляційне оскарження судових рішень у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Костюченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут апеляційного оскарження судових рішень у кримінальному процесі України, зокрема, його зародження, історичний розвиток, поняття, основні риси та завдання, об'єкт і предмет, суб'єкти, форму та зміст апеляції, порядок і строки її подання, підстави, умови та порядок відновлення цих строків, процесуальні наслідки подання апеляції. Проаналізовано існуючі теоретичні позиції, пам'ятки українського права з питань оскарження судових рішень до вищих судів, міжнародно-правові акти у галузі прав людини та судочинства, чинне кримінально-процесуальне законодавство України та інших держав, Проект нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, практику та статистику апеляційних судів України з питань апеляційного оскарження судових рішень у кримінальних справах. Наведено пропозиції щодо вдосконалення положень кримінально-процесуального законодавства України, які регламентують апеляційне оскарження судових рішень. В апеляційному порядку запропоновано оскаржувати рішення суду першої інстанції, якими закінчується розгляд справи, крім випадків, виключний перелік яких повинен бути встановлений КПК України. Для судових рішень, якими не закінчується розгляд справи і які винесені як суддею (слідчим суддею) у судовому провадженні, так і суддею (судом) у стадії судового розгляду кримінальної справи, пропонується запровадити окреме оскарження та перегляд. Передбачено можливість подання усної апеляції з занесенням її до протоколу, а також можливість подання спільної апеляції та приєднання повністю або частково до вже поданих апеляцій інших суб'єктів оскарження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА335644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Баженова А. І. 
Арешт майна як захід забезпечення кримінального провадження.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. І. Баженова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем, пов’язаних із арештом майна, як важливим засобом забезпечення кримінального провадження, та формулювання на його основі науково обґрунтованих практичних і методичних рекомендацій щодо вдосконалення чинного кримінального процесуального законодавства і практики його застосування.За результатами аналізу наукових джерел встановлено, що здебільшого розглядалися окремі питання арешту майна в рамках чинного КПК. Доведено, що необхідно переглянути існуючу концепцію повноважень слідчого, прокурора, наділивши їх більшими повноваженнями в процесі накладення попереднього арешту на майно, розширити процесуальні можливості обшуку, виїмки для встановлення майна, на яке може бути накладено арешт. Потребує вдосконалення процесуальний статус потерпілого, як активного учасника кримінального процесу в частині його права вимагати від слідчого, прокурора встановлення майна, на яке може бути накладено арешт та реалізації інших його прав. Саме відсутність належного процесуального статусу слідчого, прокурора, потерпілого у кримінальному процесі в інституті арешту майна, ускладнена процедура арешту на майно у рамках чинного КПК України та необхідністю втілення пропозицій обґрунтовується своєчасність, актуальність, а також наукове та практичне значення дисертаційного дослідження.Наявні статистичні відомості показують, що в цілому стан протидії злочинності не в повній мірі відповідає потребам сьогодення, і як наслідок, незначна сума відшкодування матеріальних збитків. Окремими з умов цього стану є неналежне нормативно-правове забезпечення правоохоронної діяльності та практика правозастосування кримінального процесуального законодавства. Це в свою чергу тягне за собою не встановлення майна та не накладання на нього арешту, порушення майнових прав потерпілих.За результатами дослідження автором визначено історичний генезис становлення та розвитку інституту арешту майна у кримінальному процесі на території України. Надане авторське поняття арешту майна, яке включає в себе тимчасову, до скасування у встановленому КПК порядку заборону на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого у кримінальному провадженні в наявності достатньо підстав та розумних підозр вважати, що воно може бути використано для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливого штрафу, конфіскації майна та підлягає спеціальній конфіскації.Визначено, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, а також тимчасову заборону передачі або руху майна або тимчасову заборону володіння чи управління майном. Запропоновано, що слідчий за клопотанням потерпілого, цивільного позивача або з своєї ініціативи зобов’язаний вжити заходів до забезпечення заявленого в кримінальному провадженні цивільного позову, а також можливого в майбутньому цивільного позову, можливої конфіскації майна та можливого штрафу. Під час проведення дослідження обґрунтовано потребу виключення з КПК положення про необхідність арешту майна з метою збереження речових доказів так як чинна редакція ч. 1 ст. 170 КПК «Накладення арешту на майно» виходить за рамки змісту Директиви Європейського Парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року № 2014/42/ЄС «Про заморожування та конфіскацію засобів вчинення злочинів та доходів від злочинної діяльності у Європейському Союзі», Міжнародних стандартів боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму і розповсюдженням зброї масового знищення.Автором доведено, що одними з способів виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт, є обшук, а також за певних обставин і тимчасовий доступ до речей і документів, запропоновано під час проведенням обшуку слідчим, прокурорам надати повноваження накладення попереднього арешту на майно. Запропоновано, що у невідкладних випадках, коли своєчасне оформлення слідчим, прокурором постанови про проведення обшуку не представляється можливим, а через зволікання розшукувані предмети або документи можуть бути знищені, приховані або пошкоджені або ж особа, яка розшукується може сховатися, слідчий може провести обшук за згодою прокурора. У цьому випадку слідчий, не пізніше ніж на наступний робочий день після провадження обшуку повідомляє слідчого суддю з пред’явленням матеріалів, які обґрунтовують необхідність і невідкладність слідчої дії, а також протоколу слідчої дії. Слідчий суддя перевіряє законність і обґрунтованість обшуку. Автором висловлена пропозиція, що слідчий за погодженням з прокурором, прокурор, на підставі мотивованої постанови має право провести виїмку речей чи документів, що мають значення для кримінального провадження, а також майна, яке підлягає арешту, якщо відомо, де або у кого знаходиться конкретний речі, документи, майно і немає необхідності їх розшукувати, або ж вони знаходиться в публічно доступних місцях.^UThe dissertation is dedicated to the study of problems related to the seizure of property as an important means of ensuring criminal proceedings, and the formulation of scientifically based practical and methodical recommendations on the improvement of the current criminal procedural legislation and the practice of its application.According to the results of the analysis of scientific sources, it was established that, for the most part, separate issues of seizure of property were considered within the framework of the current Code of Criminal Procedure. It has been proven that it is necessary to revise the existing concept of powers of the investigator, the prosecutor, giving them greater powers in the process of imposing a preliminary arrest on property, expanding the procedural possibilities of search and seizure to establish property that may be subject to arrest. The procedural status of the victim, as an active participant in the criminal process, needs to be improved in terms of his right to demand from the investigator, the prosecutor, the identification of property that can be seized and the realization of his other rights. It is the lack of proper procedural status of the investigator, prosecutor, the victim in the criminal process in the institute of property seizure, the complicated procedure of seizure of property within the framework of the current Code of Criminal Procedure of Ukraine and the need to implement the proposals that justify the timeliness, relevance, as well as the scientific and practical significance of the dissertation research.Available statistical information shows that, in general, the state of combating crime does not fully meet the needs of today, and as a result, the amount of compensation for material losses is insignificant. Separate from the conditions of this state are the inadequate normative and legal support of law enforcement activities and the practice of law enforcement of criminal procedural legislation. This, in turn, entails failure to establish property and failure to seize it, violation of property rights of the victims.Based on the results of the research, the author determined the historical genesis of the establishment and development of the institution of property seizure in criminal proceedings on the territory of Ukraine. The author's concept of seizure of property is given, which consists in the description of the property and includes a temporary ban on the alienation, disposition and/or use of property, until it is canceled in accordance with the procedure established by the Code of Criminal Procedure, regarding which in the criminal proceedings there are sufficient grounds and reasonable suspicions to believe that it can be used to secure a civil lawsuit, recovery from a legal entity of received illegal benefits, a possible fine, confiscation of property and is subject to special confiscation.It is determined that the purpose of seizure of property is to prevent the possibility of its concealment, damage, spoilage, destruction, transformation, alienation, as well as a temporary ban on the transfer or movement of property or a temporary ban on possession or management of property. It is proposed that the investigator, at the request of the victim, the civil plaintiff or on his own initiative, is obliged to take measures to secure the civil claim declared in the criminal proceedings, as well as a possible future civil claim, possible confiscation of property and a possible fine.During the research, the need to exclude from the Code of Criminal Procedure the provision on the need to seize property for the purpose of preserving material evidence was substantiated, as the current wording of Part 1 of Article 170 of the Code of Criminal Procedure "Imposing seizure of property" goes beyond the content of the Directive of the European Parliament and the Council of April 3, 2014 No. 2014/42/EU "On the freezing and confiscation of the means of committing crimes and the proceeds of criminal activities in the European Union", International standards for combating money laundering, terrorist financing and proliferation of weapons of mass destruction.The author has proven that one of the ways to identify and search for property that can be seized is a search, as well as under certain circumstances and temporary access to things and documents, it is suggested that during the search, investigators and prosecutors be given the authority to impose a preliminary seizure on property.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Слюсар Г. В. 
Біологічні особливості Schisandra chinensis (Turcz.) Baill. за інтродукції в Правобережному Лісостепу України / Г. В. Слюсар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню біологічних особливостей деревних ліан Schisandra chinensis (Turcz.) Baill. за умов інтродукції у Правобережному Лісостепу України. Досліджено ритми росту і розвитку рослин, закономірності цвітіння і плодоношення, визначено тривалість вегетаційного періоду та періоду спокою. З'ясовано, що за умов інтродукції початок вегетації рослин відмічається на місяць раніше порівняно з умовами природного ареалу. Встановлено, що ритми сезонного розвитку рослин відповідають природно-кліматичним умовам інтродукції. Визначено зимо- та посухостійкість рослин в польових та лабораторних умовах. На основі комплексного вивчення біохімічних та морфолого-анатомічні особливостей рослин виявлено їх високу пластичність до чинників навколишнього середовища і перспективність для культивування в зоні дослідження. Розроблено методи насіннєвого і вегетативного розмноження. Встановлено, що оптимальним способом насіннєвого розмноження S. chinensis є весняний висів стратифікованого та осінній-свіжозібраного насіння, які забезпечують ґрунтову схожість 65 і 62,5% відповідно. На основі експериментальних даних розроблено елементи протоколу технології мікроклонального розмноження лимонника. Досліджено біохімічні особливості вегетативних та генеративних органів рослин за умов інтродукції в Правобережному Лісостепу України.^UThe dissertation is devoted to the study of biological features of tree vines S. chinensis (Turcz.) Baill. in the conditions of introduction in the Right-Bank Forest-Steppe of Ukraine. The rhythms of growth and development of plants, regularities of flowering and fruiting have been studied, the duration of the vegetation period of Chinese magnolia and the duration of the dormancy period have been determined. It is established that in the conditions of introduction the beginning of vegetation of plants is noted a month earlier in comparison with the conditions of the natural range (Kolbasin). It is established that the rhythms of seasonal development of plants correspond to the natural and climatic conditions of introduction.Winter-frost and drought resistance of plants in field and laboratory conditions were determined. On the basis of a comprehensive study of biochemical and anatomical and morphological features of plants, adaptations to environmental stressors were found. The analysis of the obtained results showed that the plants have high plasticity and are promising for cultivation in the study area. Methods of seed and vegetative reproduction are analyzed. It is established that the optimal methods of seed propagation of lemongrass is the spring hanging of stratified and autumn sowing of freshly harvested seeds, which provide soil similarity of 65 and 62,5%, respectively. On the basis of experimental data the elements of the protocol of technology of microclonal reproduction of a magnolia tree are developed. The biochemical features of vegetative and generative organs of plants under the conditions of introduction have been studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського