Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (151)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОТЕКЦІОНІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Захарова Н.Ю. 
Економічна ефективність виробництва плодів кісточкових культур і основні організаційно-економічні чинники її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Ю. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні положення визначення економічної ефективності виробництва плодів кісточкових культур і основних організаційно-економічних чинників її підвищення у сільськогосподарських підприємствах зони Південного Степу. Розкрито сутність категорії ефективності, показано особливості її реалізації в садівництві. Висвітлено основні засади формування ринку плодів і ягід. Визначено природно-економічний потенціал зони для виробництва плодів кісточкових культур, наведено результати ретроспективного аналізу виробництва даної продукції та його економічної ефективності, здійснено оцінку каналів її реалізації. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку виробництва плодів кісточкових культур. Визначено вплив основних організаційно-економічних чинників на підвищення економічної ефективності їх виробництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення породної структури насаджень кісточкових культур на підставі урахування строку окупності інвестицій на їх створення з метою прискорення обігу основного капіталу у садівництві. Для розвитку ринкової інфраструктури запропоновано створити у регіоні розгалужену мережу роздрібної торгівлі плодами та ягодами. Виокремлено напрями активізації державного протекціонізму садівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.1-07 +
Шифр НБУВ: РА348270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сурженко Н.В. 
Економічний механізм господарювання в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.В. Сурженко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано економіко-статистичну модель оптимізації розмірів сільськогосподарських підприємств, яка базується на методиці визначення їх раціональних розмірів за різних організаційно-правових форм з урахуванням природно-економічних умов виробництва. Запропоновано перспективну модель господарювання у сільському господарстві - унітарне сільськогосподарське підприємство, що створюється з метою проведення політики колективного протекціонізму. Удосконалено механізм взаємодії виробника та споживачів продукції на основі кооперації й інтеграції, який передбачає системність відносин. Висвітлено суть і особливості формування механізму господарювання у сільському господарстві за припущення щодо його синхронної взаємодії з механізмом господарювання регіональної агросистеми й обгрунтування його багаторівневості. Розвинуто організаційні форми господарювання у даній сфері шляхом укрупнення дрібних за розмірам сільськогосподарських підприємств. Визначено негативні чинники, що впливають на зниження показників ефективності сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА336978

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бойко С.М. 
Експортний потенціал ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / С.М. Бойко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано динаміку та сучасний стан розвитку ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні, визначено місце даної галузі на світовому ринку олійних культур. Розроблено ефективні пропозиції щодо формування та реалізації експортного потенціалу ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в Україні. Розглянуто інфраструктуру досліджуваного сегменту ринку та встановлено рівень конкурентоспроможності вітчизняної олійно-жирової продукції. Встановлено особливості формування олійного ринку в Україні та запропоновано стратегічні напрями його розвитку. На підставі результатів порівняльного дослідження переваг між експортом сировини та готової продукції олійно-жирового підкомплексу України з'ясовано економічні вигоди галузі. Досліджено передумови, вплив і наслідки введення екстортного мита на насіння олійних культур. На базі застосування методів економіко-математичного моделювання економічних процесів встановлено вплив кон'юнктурних факторів на ринок насіння соняшнику. Обгрунтовано необхідність державного регулювання експорту насіння соняшнику та продуктів його переробки методами протекціонізму та лібералізму. Визначено пріоритети та механізм узгодження експортних операцій для всіх учасників підкомплексу. Наведено прогнозні оцінки експорту продуктів переробки соняшнику на основі диверсифікації ринків збуту. Здійснено прогнозування щодо імовірної реакції зовнішнього ринку на збільшення пропозиції соняшникової олії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.572-803.4 +
Шифр НБУВ: РА337170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Галаєва Л.В. 
Менеджмент комбікормового виробництва України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.В. Галаєва ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено основні напрями маркетингової політики комбікормових підприємств щодо освоєння нових сегментів ринків сировини та комбікормів, а також підвищення їх конкурентоспроможності. Обгрунтовано наукові принципи та програму розвитку інтеграційних процесів у кормовиробництві, а також удосконалення взаємовідносин підприємств щодо виробництва комбікормів, постачальників сировини та сервісних структур, які обслуговують галузь. Запропоновано методичні підходи та алгоритм визначення оптимальної ціни на комбікормову продукцію з урахуванням інтеграційних взаємозв'язків комбікормових підприємств, що дозволить підвищити ефективність і конкурентоспроможність тваринницької продукції. Розроблено методику визначення раціонального поєднання тваринництва та кормовиробництва з використанням елементів кореляційно-регресійного аналізу та модифікованої системи економіко-математичних моделей оптимізації раціонів годівлі тварин у різних природно-кліматичних зонах залежно від наявності кормів та їх поживності. Наведено пропозиції щодо удосконалення державного економічного регулювання розвитку комбікормового виробництва, зокрема, фінансування перспективних проектів розвитку галузі та послідовної реалізації принципу аграрного протекціонізму стосовно учасників виробництва комбікормової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)307.982-212.1
Шифр НБУВ: РА321443

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чайковська В.В. 
Методи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: господарсько-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Чайковська ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання застосування методів державного нетарифного впливу у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). На підставі господарсько правового підходу проаналізовано найважливіші фактори економічного, політичного та міжнародного характеру, що визначають особливість державного регулювання ЗЕД за умов економічної глобалізації й інтеграційних процесів. Розглянуто методи нетарифного регулювання ЗЕД, наведено рекомендації щодо впровадження у законодавче поле України стандартів СОТ, ЄС та ЄЕП, які пов'язані з обмеженнями у сфері ЗЕД. Обгрунтовано необхідність трансформації принципу захисту національного товаровиробника у принцип національного економічного протекціонізму. На підставі норм СОТ обгрунтовано засоби недискримінаційного національного протекціонізму. Визначено критерії кількісних обмежень та інших нетарифних заходів впливу у сфері ЗЕД, які необхідно враховувати у господарському законодавстві з метою його узгодження із міжнародно-правовими зобов'язаннями України та максимального стимулювання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 +
Шифр НБУВ: РА370093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Губенко В.І. 
Механізм зовнішньоекономічної діяльності агропромислового комплексу: лібералізація і протекціонізм: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Губенко ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та методичні засади формування ефективного механізму регулювання зовнішньоекономічної діяльності відтворювального типу, опрацьовано методи застосування лібералізації та протекціонізму в процесі регулювання експортно-імпортних операцій. Сформульовано принципи та категоріально-понятійний апарат системи та механізму здійснення зовнішньоекономічної діяльності, лібералізації, протекціонізму та забезпечення економічної безпеки. Обгрунтовано залежність між змінами внутрішніх цін, курсами національної валюти та експортом товарів. Запропоновано напрями розширеного відтворення їх експорту та імпорту на засадах функціонування механізму ГАТТ/СОТ. Створено методику переведення нетарифних бар'єрів у тарифні еквіваленти, визначено способи та методи синхронізації у процесах відкриття ринків країн Європейського Союзу та України, встановлено важелі коригування лібералізації і протекціонізму у сфері зовнішньоекономічної діяльності харчової промисловості. З'ясовано роль лібералізації та протекціонізму в процесі ціноутворення зовнішнього ринку, запропоновано системи показників визначення рівня впливу даних факторів. Встановлено залежності між девальвацією національної валюти, внутрішніми цінами та експортом товарів. Висвітлено взаємовплив економічної безпеки, лібералізації та протекціоналізму. Розроблено методичні рекомендації щодо трансформації рівнів і видів митних ставок, зрівноваженого режиму лібералізації та протекціонізму, а також формування механізму взаємодії внутрішнього та зовнішнього ринків та визначення раціонального співвідношення дефіцитної та надлишкової кон'юнктури. Здійснено комплексну оцінку впливу кількісних та якісних чинників ГАТТ/СОТ на стан зовнішньоекономічної діяльності України, розміри ставок мита, які відповідають інтересам експортерів та імпортерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832.0 +
Шифр НБУВ: РА332769

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Шмагіна В.В. 
Механізми мобілізації природно-ресурсного потенціалу розвитку рекреації та туризму (на прикладі Українського Причорномор'я): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.В. Шмагіна ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено організаційно-методичну базу механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу територій з метою розвитку рекреації та туризму. Проведено теоретико-концептуальний аналіз та обгрунтовано роль і значення рекреаційно-туристичної індустрії у системі сучасних пріоритетів життєзабезпечення людини, у стратегії соціально-економічного розвитку приморського регіону України. Запропоновано концептуальну модель ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичного комплексу. Визначено принципи формування та висвітлено структуру комплексної системи механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу об'єктів рекреаційно-туристичного комплексу. Розроблено теоретичні та організаційно-економічні засади концесійних відносин і лізингових схем інвестування як механізмів мобілізації природно-ресурсного потенціалу рекреаційно-туристичної сфери. Обгрунтовано типовий регламент (модель) організаційно-економічних параметрів інвестиційного протекціонізму в спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку рекреаційно-туристичної спеціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 687
Шифр НБУВ: РА312850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бурляй А.П. 
Організація та ефективність функціонування садівницьких фермерських господарств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.П. Бурляй ; Європ. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації й ефективного функціонування садівницьких фермерських господарств. Розкрито теоретичну суть, особливості організації та показники ефективності функціонування садівницьких фермерських господарств. Визначено основні організаційно-економічні чинники розвитку та підвищення ефективності функціонування садівницьких ферм. Запропоновано модель типового садівницького фермерського господарства й обгрунтовано його породно-сортовий склад багаторічних насаджень залежно від цільового призначення продукції. Розроблено пропозиції щодо джерел інвестицій для створення садівницької ферми та з'ясовано форми агропромислової інтеграції з урахуванням моделі "зацікавлених сторін". Удосконалено шляхи державного протекціонізму розвитку садівницьких фермерських господарств України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154-96 +
Шифр НБУВ: РА345610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фомічова Н.В. 
Протекціонізм в системі світогосподарських зв'язків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Н.В. Фомічова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти формування ефективної зовнішньоекономічної політики України в контексті світових тенденцій використання протекціонізму за умов внутрішніх економічних трансформацій та міжнародних процесів інтеграції та глобалізації. Розкрито економічну природу протекціонізму, визначено об'єктивні причини його виникнення та зроблено висновки щодо еволюції форм протекціонізму залежно від характеру розвитку світового господарства. Досліджено тенденції вживання протекціоністських заходів країнами з різним рівнем економічного розвитку в межах багатосторонніх угод про лібералізацію торгівлі та розроблено методику обгрунтування введення захисних заходів. На підставі аналізу соціально-економічних та історико-політичних умов реформування зовнішньоекономічної сфери та здійснення зовнішньоекономічної політики України з моменту набуття політичної незалежності розглянуто проблеми, що перешкоджають ефективній інтеграції України до системи світогосподарських зв'язків. Доведено обмеженість сфер використання в українській зовнішньоекономічній політиці протекціоністських заходів у контексті напрямку європейської інтеграції та намірів приєднання до Світової організації торгівлі, надано рекомендації щодо підвищення ефективності державної зовнішньоекономічної політики з урахуванням національної специфіки та напрямів застосування протекціоністських заходів відносно України з боку інших держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 +
Шифр НБУВ: РА321724

Рубрики:

      
10.

Довгаль О.А. 
Протекціонізм і лібералізм у зовнішньоторговельних відносинах у процесі глобалізації економіки: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / О.А. Довгаль ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Запропоновано концептуально новий підхід щодо цілісного дослідження протекціонізму та лібералізму як взаємообумовлених напрямів зовнішньоторговельної політики. На підставі аналізу світового досвіду проаналізовано циклічний характер актуалізації протекціонізму та лібералізму в міжнародній торгівлі. Здійснено системний аналіз теоретико-методологічних засад дослідження процесу глобалізації економіки. Розкрито внутрішню суперечність сучасних тенденцій протекціонізму та лібералізму. Виявлено сутність і форми прояву неопротекціонізму в економіці, що глобалізується. Обгрунтовано сутність та зміст протекціонізму як комплексної економічної політики за умов системної трансформації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-164 + У9(4УКР)843-165 +
Шифр НБУВ: РА343163

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Литвиненко Н.П. 
Регулювання зовнішньоторговельної політики України в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Литвиненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні та практичні проблеми формування та розвитку нової системи регулятивних заходів у процесі запровадження зовнішньоторговельної політики України за умов перехідної економіки. Досліджено передумови і зроблено порівняльний аналіз наслідків сполучення інструментів лібералізму та протекціонізму в зовнішньоекономічній політиці України та окремих країн з перехідною ринковою економікою. Особливу увагу приділено узагальненню особливостей, специфіки трансформації зовнішньоторговельних відносин і проблемам формування сучасної національної зовнішньоторговельної політики, встановленню пріоритетів реалізації національних інтересів України за умов її інтеграційного розвитку. Наведено модель, яка включає систему показників оцінки ефективності зовнішньоторговельної політики держави. Розглянуто складові моделі - визначення параметрів економічної безпеки, стану економічної рівноваги та факторних цін, індексні показники динаміки умов торгівлі та стану балансу, бюджету та фінансових потоків, загального народногосподарського ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843
Шифр НБУВ: РА311855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Пинда Р.В. 
Стратегічні рішення в експортній діяльності молокопереробних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Р.В. Пинда ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Львів, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні основи та розроблено методичні підходи до обгрунтування стратегічних рішень у експортній діяльності підприємств молокопереробної промисловості. Розглянуто теоретичні підстави ефективної реалізації експортного потенціалу молокопереробної промисловості, зокрема, теорію "конкурентоспроможності націй", "доганяючого життєвого циклу товару" з урахуванням особливостей перехідної економіки України. Сфери застосування стратегічних рішень доповнено зовнішньоекономічною, а сукупність стандартних стратегій - ситуаційною, орієнтованою на державну підтримку, використання технологічних переваг та пов'язаною з "демасифікацією" ринків тощо. Визначено зовнішні та внутрішні фактори, що обумовлюють вибір стратегічних рішень. Виявлено такі особливості світового ринку молочної продукції: монополізація та інтернаціоналізація виробництва; використання засобів прихованого державного стимулювання експорту й протекціонізму щодо імпорту. Проаналізовано передумови кризових явищ у молокопереробній галузі нашої країни та обгрунтовано організаційно-економічні й методичні аспекти ефективної експортної стратегії підприємств підгалузі за безумовної державної підтримки. Адаптовано методи міжнародного маркетингу до практики експортної діяльності підприємств молокопереробної промисловості, акцентовано увагу на екологічні параметри конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353 + У9(4УКР)843.58-803.4
Шифр НБУВ: РА314651 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Топіха В.І. 
Стратегія і тактика формування ринку тваринницької продукції в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.07.02 / В.І. Топіха ; Терноп. держ. екон. ун-т. — Т., 2005. — 36 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади стратегії та тактики формування та ефективного функціонування ринку тваринницької продукції за сучасних умов. Показано особливості його утворення та економіко-організаційного механізму функціонування, розглянуто методи тарифного та нетарифного регулювання, а також процеси лібералізації та протекціонізму на урівноважених засадах з урахуванням переваг національного продовольчого ринку щодо зовнішнього. Обгрунтовано систему показників-вимірників узгодження складових елементів митно-тарифного механізму, а також тарифних і нетарифних методів, лібералізації та протекціонізму у зовнішньоекономічній діяльності ринку тваринницької продукції. Сформульовано залежність між темпами змін внутрішніх цін на товари курсом національної валюти та прискоренням експорту як важливими чинниками вирішення проблем конкурентоспроможності вітчизняних товарів на світовому ринку тваринницької продукції. Удосконалено методи моделювання збалансованості зовнішньоекономічної діяльності та способів підтримки її стійкості за допомогою таких важелів, як митно-тарифний механізм, методи тарифного та нетарифного регулювання, урівноваженість лібералізації та протекціонізму з метою оперативного коригування ставок ввізного мита на окремі види товарів з урахуванням дестабілізаційних процесів на внутрішньому та зовнішньому ринках. Удосконалено методичні засади регулювання зовнішньоекономічної діяльності продовольчого ринку у несприятливий період кон'юнктури на зовнішньому ринку. Показано особливості функціонування митно-тарифного механізму та встановлення рівноваги модифікаційного режиму процесів лібералізації та протекціонізму, механізму взаємозбалансованого та ефективного функціонування внутрішнього та зовнішнього продовольчих ринків. Встановлено залежність між девальвацією національної валюти та розвитком експорту товарів за умов ефективного використання митно-тарифного механізму, методів тарифного та нетарифного регулювання та активної лібералізації внутрішнього ринку тваринницької продукції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.20-592 + У9(4УКР)421.51 +
Шифр НБУВ: РА339423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гапотченко К.В. 
Управління підприємствами автомобілебудівної промисловості України в умовах протекціонізму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / К.В. Гапотченко ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено стан та перспективи розвитку системи керування автомобілебудівними підприємствами України за умов протекціонізму. Проаналізовано світовий досвід застосування протекціонізму для розвитку автомобілебудування та досліджено проблеми ефективності протекціоністської політики. Визначено основні напрямки розвитку автомобілебудівної галузі України та запропоновано комплекс заходів щодо підвищення конкурентоспроможності вітчизняних автовиробників. Обгрунтовано шляхи вдосконалення існуючої системи керування на даних підприємствах України, які включають автоматизацію оперативного керування на базі сучасних стандартів, впровадження до менеджменту підприємств концепції загального керування якістю та орієнтацію на Європейську модель досконалості. Запропоновано узагальнену математичну модель оцінки впливу протекціоністських заходів на показники ефективності діяльності основних операторів автомобільного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.311-21 +
Шифр НБУВ: РА327631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ціолковська С. І. 
Зовнішньоекономічна діяльність підприємств агробізнесу / С. І. Ціолковська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено теоретичну суть агробізнесу та систему взаємозв'язку підприємств, які його формують, особливо зовнішньоекономічний напрям їхньої діяльності. Розглянуто основні напрями зовнішньоекономічної політики у сфері аграрного виробництва, вплив процесів лібералізації та протекціонізму на їхнє формування. Проведено дослідження зовнішньоекономічної торгівлі агропродовольчими товарами підприємствами Волинської області. Представлено оцінку організаційно-економічної діяльності підприємств агробізнесу, в тому числі їхньої зовнішньоекономічної діяльності. Висвітлено особливості регулювання зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.Наведено пропозиції щодо планування та бюджетування зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Обґрунтовано заходи з активізації зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу. Опрацьовано питання формування стратегії розвитку зовнішньоекономічної діяльності підприємств агробізнесу.^UThe dissertation studies the theoretical aspects of agrarian business and the system of relationship of the enterprises making the business, particularly foreign economic focus of their operation. The research considers principal directions of the foreign economic policy in the field of agrarian production, and impact of the process of liberalization and protectionism on the policy shaping. The work investigates foreign trade in agricultural food products by enterprises of Volyn region, estimates organizational and economic activity of the enterprises of agrarian business, including their foreign economic activity. The thesis outlines peculiarities of the regulation of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The research analyzes conditions of production and sales of agricultural products and products of their processing by some agribusiness enterprises, and supplies proposals concerning planning and budgeting of foreign economic activity of agribusiness enterprises. The work also elaborates the issue of shaping of the strategy concerning development of foreign economic activity of agribusiness enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сержанов В. В. 
Державна інвестиційна політика національної економіки / В. В. Сержанов. — Б.м., 2019 — укp.

Розкрито теоретичні основи державної інвестиційної політики в сучасному вимірі завдань розвитку економіки. Досліджено сутність та процес формування державної інвестиційної політики національної економіки. Визначено регуляторні інструменти та методи державної інвестиційної політики. Виявлено суперечності та тенденції інвестиційної політики України. Розкрито теоретичні основи державної інвестиційної політики та її спрямованості на зростання національної економіки. Узагальнено методичні основи визначення індикаторів інвестиційної привабливості секторів національної економіки. Вивчено світовий досвід державної інвестиційної політики в процесі модернізації економіки. Виявлено ключові проблеми, виклики та ризики інвестиційної політики України. Проведено оцінювання економічного становища України з позиції теорії періодизації соціально-економічного розвитку з метою виявлення передумов подальшого розвитку. Проаналізовано діяльності на інвестиційному ринку України. Встановлено взаємозв'язок макроекономічних умов та державної інвестиційної політики. Досліджено основні фактори впливу параметрів державної інвестиційної політики на національну економіку та розвиток інвестиційного ринку України. Встановлено цінність системної динаміки як засобу імітаційного моделювання інвестиційних процесів в національній економіці. Проведено узагальнений аналіз методами системного аналізу неокласичної моделі економічного зростання Солоу з метою виявлення найбільш значимих параметрів їх кількісної оцінки і стійкості. Проведено узагальнення неокласичної моделі економічного зростання Солоу методами системного аналізу за рахунок введення виробничної функції у вигляді S-функції Річардса з метою отримання якісно нових результатів. Обґрунтовано основні напрями удосконалення системи залучення інвестицій з метою активізації зростання національної економіки. Запропоновано удосконалення інструментів формування конкурентного середовища та системи захисту інвестицій. Обґрунтовано основні положення моделі державної інвестиційної політики національної економіки. Розроблено систему інструментів та заходів державної інвестиційної політики з метою модернізації національної економіки. Запропоновано проект Концепції державної інвестиційної політики.Ключові слова: національна економіка, інвестиції, інвестиційні процеси, інвестиційні інтереси, державна політика, інституції, загрози, державне регулювання, протекціонізм.^UThe theoretical foundations of the state investment policy in the modern dimension of the problems of economic development are revealed. The essence and process of formation of the state investment policy of the national economy are investigated. Regulatory tools and methods of state investment policy are defined. The contradictions and tendencies of investment policy of Ukraine are revealed.The theoretical foundations of the state investment policy and its orientation on the growth of the national economy are revealed. The methodical bases of determination of indicators of investment attractiveness of sectors of the national economy are generalized. The world experience of state investment policy in the process of modernization of the economy is studied. The key problems, challenges and risks of Ukraine's investment policy are revealed.The evaluation of the economic situation of Ukraine from the standpoint of the theory of periodization of socio-economic development with the aim of identifying the prerequisites for further development has been carried out. The activity on the investment market of Ukraine is analyzed. The interconnection of macroeconomic conditions and state investment policy is established. The main factors influencing the parameters of state investment policy on the national economy and development of the investment market of Ukraine are investigated.The value of system dynamics is established as a means of simulation modeling of investment processes in the national economy. A generalized analysis was carried out using the systems analysis methods of the Solow neoclassical model of economic growth with the aim of identifying the most significant parameters of their quantitative assessment and sustainability. The neoclassical model of Solow's economic growth is generalized by the methods of system analysis due to the introduction of the virobnial function as the Richards S-function with the aim of obtaining qualitatively new results.The proposed improvement of tools for the formation of a competitive environment and investment protection system. The main directions of improving the system of attracting investments with the aim of enhancing the growth of the national economy are substantiated. The main provisions of the model of the state investment policy of the national economy are substantiated. A system of tools and measures of state investment policy has been developed in order to modernize the national economy. A Concept of State Investment Policy has been offered.Key words: national economy, investment, investment processes, investment interests, government policy, institutions, threats, government regulation, protectionism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Михайленко М. Ю. 
Державна політика національної консолідації Королівства Італія (1861-1896 рр.). / М. Ю. Михайленко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі вивчення широкого кола джерел й історіографії розглядається досвід Королівства Італія у формуванні і зміцненні національної держави після об'єднання. З цією метою визначено ключові завдання і проблеми державного будівництва у 1861-1896 рр., здійснено оцінку ефективності політики перших «історично правих» й «історично лівих» урядів з консолідації італійської нації та держави. Зокрема розкрито формування органів влади і єдиної адміністративно-територіальної системи Королівства, «Проблему Півдня» у період 1861-1870 рр., визначено причини і фактори, що призвели до виникнення «Римського питання», шляхи його врегулювання і вплив на подальший розвиток держави. Висвітлено процес проведення масштабних соціально-економічних реформ на державному рівні з метою зміцнення Королівства та економічну політику, від ліберальної моделі «історичної правої» до протекціонізму «історичної лівої». Охарактеризовано ключові інструменти, використані першими урядами Королівства з метою «формування» італійської нації, зокрема, виборча реформа, система освіти, армія. З огляду на значний вплив зовнішніх факторів на процес об'єднання і консолідації держави проаналізовано зовнішньополітичну діяльність італійських урядів у визначений період.^UThis research is based on the study of a wide range of sources and historiographical works and analyses the experience of the young Kingdom of Italy in creation and consolidation of the nation state. To this end, the paper outlines key priorities and challenges of the state-building in this country in the period of 1861-1896. In particular, the author researched in detail the formation of the state bodies and common administrative-territorial system of the Kingdom with a strong institution of prefects, which secured the institutional and administrative consolidation of the newly created state. The so-called "Problem of the South"– massive acts of defiance by the local population in the southern provinces of the Kingdom in the period 1861-1870 – was also examined. In addition, the researcher defined the reasons and factors leading to the so-called “Roman issue” as well as the ways of addressing this problem and its impact on the further development of the Kingdom. The paper looks into large-scale socio-economic reforms carried out at the state level in order to consolidate the newly established state. It also described the evolution of the country's economic development from the liberal model of the "historical right" governments to the protectionism of the "historical left" governments as well as reasons and consequences of this policy.The research shed light at key tools used by the first governments of the Kingdom of Italy aimed at "creating" the Italian nation. In this context, the author examined the evolution of electoral legislation as a main instrument of peoples' access to power and ensuring its influence on the formation and implementation of the key priorities of national development. The reform of the education system during the first decades after the reunification of the Kingdom, including the introduction of compulsory education among young people and the expansion of the school network as one of the key tools for spreading the values of a nation state and patriotism, was covered in detail. The key role of the united Royal Army in the unification of the state was also reflected.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Асоян Е. Ш. 
Формування державної економічної політики в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Е. Ш. Асоян. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведено вирішення важливого наукового завдання, що полягає в розвитку теоретико-методологічних засад, методичних і науково-практичних рекомендацій щодо формування державної економічної політики в умовах глобалізації. Розроблено підходи до осмислення глобалізаційних та деглобалізаційних ефектів на формування стратегій державної економічної політики, що містять наступні складові, а саме: передумови, структуру, фази розвитку, тренди розвитку. Розвинуто підходи до визначення тенденцій трансформації державної економічної політики та державних стратегій на глобальному рівні на тлі еволюції глобального фінансового капіталу, а саме: до виникнення процесу глобалізації виявлено циклічність «лібералізм – протекціонізм»; після еволюціонування глобалізації виявлено зміну концепції державної економічної політики у циклі «ліберальна-дирижистська». Визначено сутність економічної політики як комплексу дій держави, що реалізується на міжнародному, макроекономічному, галузевому та регіональному рівнях і спрямований на вибір та забезпечення оптимальної інституційної моделі національної економіки та досягнення максимально ефективного функціонування національної економіки у світовій системі поділу праці в інтересах досягнення та підтримки високого рівня добробуту та якості життя населення в довгостроковій перспективі. Удосконалено класифікацію завдань державної економічної політики, що на відміну від існуючого переліку розмежовує завдання і принципи, відповідно до сучасних викликів розвитку національної економіки. Ґрунтуючись на структурно-функціональних особливостях процесу глобалізації виділено властивості фінансового капіталу, ризики глобалізації та відповідні заходи держави в економічній політиці (макропруденційний підхід та макропруденційні інструменти, інституційні зміни регулюючих органів, законодавче регулювання учасників ринку, заходи щодо деофшоризації економіки, дії держави щодо проблеми розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з під оподаткування, національна податкова політика). Розвинуто підходи до виділення взаємозв'язків за рівнями державної економічної політики, що передбачають: розвиток та впровадження інструментарію формування та управління горизонтальними зв'язками в національній економіці та стимулювання розвитку таких зв'язків; інституційну орієнтацію регіонів, що дозволяє класифікувати їх з погляду цілей та моделей участі у світовій системі поділу та кооперації праці. Сформовано підходи до реалізації державної економічної політики на засадах платформенної моделі, що предбачає технологічну і організаційну складові, які відрізняються від раніше існуючих цілями створення умов для ефективного використання державних і приватних ресурсів шляхом їх гнучкого оптимального комбінування та інструментами платформенної інфраструктури для взаємодії стейкхолдерів державної економічної політики. Розроблено комплекс функцій цифрової платформи державної економічної політики за сервісною та регулюючою компонентами, а саме: нормативно-правовий супровід діяльності; сприяння у підборі оптимального контрагента; надання інструментарію для вибудовування взаємодії між контрагентами; надання інструментарію для узгодження інтересів; підготовка рекомендацій щодо формування економічної політики. Удосконалено систему обліку трансформації світової економіки у державній економічній політиці за напрямами, а саме: технологічна трансформація; організаційна трансформація; вжиття заходів щодо адаптації національної економіки до організаційної трансформації; ціннісна трансформація. Ключові слова: глобалізація, деглобалізаційні ефекти, державна економічна політика, державні стратегії, державно-приватне партнерство, когнітивні інструменти, платформенна модель, трансформація.^UThe dissertation has the culmination of an important scientific task, which is used to develop theoretical and methodological ambushes, methodical and scientific and practical recommendations on how to form state economic policy in the minds of globalization. It has been disassembled to understand the globalization and deglobalization effects on the formation of the strategic state economic policy in order to avenge the advancing warehouses, and itself: change your mind, structure, development phase, development trends. Resolutely approach the trend of transformation of the state economic policy and state strategies on a global level on the revolution of global financial capital, and itself: before the end of the process of globalization, the cyclical nature of "liberalization" was revealed. m - protectionism "; After the evolution of globalization, a change in the concept of state economic policy was revealed in the “liberal-conductor” cycle. The significance of the economic policy as a complex of the state power, which is implemented on the international, macroeconomic, Galuze and regional levels and directs for the selection of the optimal institutional model of the national economy and achievement of the most efficient functioning of the national economy in the light system under the law in the interests of reaching that support of the high level dobrobutu and the quality of life of the population in the pre-stroke perspective. The classification of the head of the state economic policy has been improved, which is on the basis of the main change of the border task and principles, leading to the current development of the national economy. Based on the structural and functional features of the process of globalization, it was seen the power of financial capital, the risks of globalization and the emergence of powers in the economic policy (macroprudence and macroprudence tools) , institutional changes of regulatory bodies, legislator regulation of participants in the market, go to deoffshorization of the economy, to the powers that be taxation and withdrawal of income from the payment of taxation, national taxation policy). Resolutely come to see the mutual relations with the equals of the state economic policy, which convey: the development and promotion of tools for the formation and management of horizontal links in the national economy and stimulation of the development of such links kiv; the institutional orientation of the regions, which allows classifying them at a glance, the goals and models of participation in the light system under and cooperation of practice. Formed approach to the implementation of the state economic policy on the ambush of the platform model, which provides for technological and organizational warehouses, which are conceived in the past due to the existing goals for the efficient selection of state and private their resources in the way of their flexible optimal combination and platform infrastructure tools for the interaction of stakeholders of the state economic policy. The complex of functions of the digital platform of the state economic policy for the service and regulatory components has been disassembled, as well as: regulatory and legal support of activity; matching with the selection of the optimal counterparty; providing tools for vibudovuvannya vzaєmodії between contractors; providing tools to satisfy interests; preparation of recommendations on how to shape the economic policy. Improved the system for the appearance of the transformation of the world economy in the state economic policy for direct, and itself: technological transformation; organizational transformation; living in the way of adaptation of the national economy to organizational transformation; valuable transformation.Key words: globalization, deglobalization effects, state economic policy, state strategies, state-private partnership, cognitive tools, platform model, transformation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Павлига А. В. 
Правове регулювання використання альтернативних джерел енергії в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. В. Павлига. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання, що виявилося у встановленні особливостей правового регулювання використання альтернативних джерел енергії в Україні. Визначено сучасні тенденції розвитку законодавства у сфері використання альтернативних джерел енергії, а саме: а) поступовий відхід від «зеленого» тарифу як самостійного засобу підтримки та перетворення його у допоміжний інструмент; б) максимальне стимулювання самозабезпечення споживачів енергії; в) державне стимулювання виробників енергії з альтернативних джерел до ринкової активності та господарської самостійності за рахунок встановлення договірних відносин на енергетичному ринку; г) зменшення юридичних зобов’язань держави у цій сфері.Виділено та охарактеризовано такі етапи розвитку вітчизняного законодавства у сфері використання альтернативних джерел енергії: 1) етап становлення загального енергетичного законодавства (1991 – 2000), його основними рисами були: а) зародження та активне становлення загального енергетичного законодавства; б) епізодичне згадування альтернативних джерел енергії в окремих нормативних джерелах; в) поява окремих програмних документів, позбавлених регуляторної конкретики та системного бачення розвитку відносин щодо використання альтернативних джерел енергії; 2) етап статичного спеціального законодавства (2000 – 2008), ознаками якого були: а) поява спеціальних законів; б) статичність та декларативість норм законодавства; 3) етап динамічного спеціального законодавства (2008 – 2012), ознаками якого були: а) формування пікового протекціонізму галузі; б) масштабування спеціального законодавства; в) неодноразове гарантування державою збереження пільгових протекційних умов виробництва енергії з альтернативних джерел; 4) етап перебудови енергетичної системи (2013 – 2018), для якого було характерно: а) удосконалення існуючих правових механізмів; б) відмова від деяких правових конструкцій; в) активна євроінтеграційна трансформація під час створення об’єднаної енергетичної системи; 5) етап регресу (2019 – 2022), ознаки якого полягали у: а) кризі тарифної підтримки; б) впровадженні аукціонної моделі підтримки; в) розширенні юридичної відповідальності виробників енергії; 6) етап розвитку законодавства у сфері альтернативної енергетики під час дії воєнного стану та післявоєнного відновлення (з 2022 року), який об’єднує дві характерні ознаки: а) здійснення термінових ситуативних заходів, спрямованих на збереження альтернативної енергетики в кризових умовах; б) проведення стратегічних заходів, основним з яких є запровадження нової протекційної моделі.Запропоновано інтегрально-правовий шлях вирішення проблеми використання значних земельних площ під розміщення сонячних електростанцій, який враховує екологічні, економічні та соціальні інтереси та ґрунтується на таких принципах: а) ефективне землекористування; б) використання земель гіршої якості; в) розміщення у віддалених місцях; г) використання технологічних інновацій; д) партнерство; е) спільне землекористування.Визначено особливості правового регулювання сонячної енергетики в Україні: а) поява права геліокористування як права на використання енергії сонячного випромінення для виробництва електричної енергії; б) динамічність законодавства через євроінтеграційні зобов’язання, воєнні умови, прогресування енергетичного переходу тощо; в) постійний пошук балансу між протекційністю та ринковими відносинами.^UIn the dissertation, a theoretical generalization and a new solution to the scientific task was carried out, which was manifested in establishing the peculiarities of the legal regulation of the use of alternative energy sources in Ukraine. The current trends in the development of legislation in the field of the use of alternative energy sources have been determined, namely: a) gradual departure from the "green" tariff as an independent means of support and its transformation into an auxiliary tool; b) maximum stimulation of self-sufficiency of energy consumers; c) state stimulation of producers of energy from alternative sources to market activity and economic independence due to the establishment of contractual relations in the energy market; d) reducing the state's legal obligations in this area.The following stages of the development of domestic legislation in the field of the use of alternative energy sources were identified and characterized: 1) the stage of the formation of general energy legislation (1991 - 2000), its main features were: a) the birth and active formation of general energy legislation; b) occasional mention of alternative energy sources in individual normative sources; c) the appearance of individual program documents devoid of regulatory specifics and a systemic vision of the development of relations regarding the use of alternative energy sources; 2) the stage of static special legislation (2000 - 2008), the features of which were: a) the appearance of special laws; b) static and declarative nature of legislative norms; 3) the stage of dynamic special legislation (2008 – 2012), the characteristics of which were: a) formation of peak protectionism in the industry, b) scaling of special legislation; c) repeated guarantee by the state of preservation of preferential protective conditions for the production of energy from alternative sources; 4) the stage of reconstruction of the energy system (2013-2018), which was characterized by: a) improvement of existing legal mechanisms; b) rejection of some legal constructions; c) active European integration transformation during the creation of a unified energy system; 5) regression stage (2019 – 2022), the signs of which were: a) crisis of tariff support; b) implementation of the auction model of support; c) expansion of legal responsibility of energy producers; 6) the stage of development of legislation in the field of alternative energy during martial law and post-war recovery (from 2022), which combines two characteristic features: a) implementation of urgent situational measures aimed at preserving alternative energy in crisis conditions; b) implementation of strategic measures, the main of which is the introduction of a new protection model.An integrated way of solving the problem of using large land areas for the placement of solar power plants is proposed, which takes into account ecological, economic and social interests and is based on the following principles: a) efficient land use; b) use of land of inferior quality; c) accommodation in remote places; d) use of technological innovations; e) joint development and partnership; e) joint land use.The peculiarities of the legal regulation of solar energy in Ukraine have been determined: a) the emergence of the right to use solar energy as the right to use the energy of solar radiation for the production of electricity; b) dynamism of legislation due to European integration obligations, military conditions, progress of the energy transition, etc.; c) constant search for a balance between protectionism and market relations.The peculiarities of the legal regulation of offshore wind energy are revealed: a) in the absence of special legislation, offshore wind energy relations are regulated by general norms of energy, water, maritime and international law; b) the need to establish legal mechanisms for balancing various types of water use (in particular, energy, fishing, shipping, recreation, etc.); c) development of the legal basis of effective maritime spatial planning; d) provision of increased environmental and legal requirements for the location and operation of offshore wind power plants; e) development of a special protective legal regime supporting offshore wind energy as a component of the energy transition.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського