Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Наукова електронна бібліотека (221)Реферативна база даних (1844)Книжкові видання та компакт-диски (277)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРОДАЖ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Нетудихата С.Л. 
Антидемпінгове регулювання в системі зовнішньоекономічних зв'язків України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / С.Л. Нетудихата ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено основні концептуальні підходи щодо визначення демпінгу в системі міжнародних економічних відносин, антидемпінгове регулювання в системі ГАТТ/СОТ, економічні наслідки запровадження антидемпінгового мита. Визначено поняття та мотиви демпінгу. Системно розглянуто поведінку окремої фірми, яка намагається одержати перевагу на ринку іншої країни шляхом дискримінаційних цінових домовленностей, використовуючи при цьому лише власні фінансові ресурси. З'ясовано відмінності демпінгу від цінової дискримінації, що базується на субсидіях. Визначено форми реалізації та види демпінгу. Проаналізовано практику антидемпінгового регулювання в межах ГАТТ/СОТ. Розглянуто економічні наслідки застосування антидемпінгових санкцій: споживацький, виробничий та торговельний ефект, ефект доходу державного бюджету, ефект перерозподілу. Запропоновано методику обчислення ефективної ставки захисного мита з доданої вартості у складі середньої ціни продажу в країні-експортері товару й розрахунок ефективної ставки мита з доданої вартості у складі середньої ціни, що декларується під час імпорту товару в Україну. Розглянуто чинники та специфічні умови демпінгу в країнах з перехідною економікою, формування механізму антидемпінгового регулювання в Україні, інституційні засади національної системи антидемпінгових процедур. Запропоновано механізм визначення нормальної ціни за умов антидемпінгових розслідувань. Систематизовано справи з антидемпінгу в Україні. Проаналізовано передумови й характер антидемпінгового переслідування українських товарів за кордоном, форми захисту українських товаровиробників на зовнішніх ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 +
Шифр НБУВ: РА325458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Микитенко Н.В. 
Вдосконалення операційного менеджменту на підприємствах роздрібної торгівлі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Микитенко ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вирішення теоретичних, методологічних та організаційних питань операційного менеджменту на підприємствах роздрібної торгівлі за умов трансформації економіки України. Обгрунтовано теоретичні засади операційного менеджменту, зумовлені галузевою специфікою роздрібної торгівлі. Розроблено та апробовано методику дослідження операційного менеджменту підприємств роздрібної торгівлі з метою створення інформаційної бази для виявлення резервів вдосконалення даної управлінської діяльності. Спроектовано максимально наближені до вимог споживачів операційні системи для великих, середніх і малих торговельних підприємств, сформульовано комплекс задач управління товарними запасами з метою дотримання строків постачання, обгрунтовано доцільність використання методів проектного підходу в операційному менеджменті роздрібного підприємства та розроблено комплекс мережевих моделей підготовки та проведення сезонних кампаній активного продажу товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.21-212.1
Шифр НБУВ: РА318777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Паршук Н.В. 
Вербалізація спонукальної інтенції у російському рекламному тексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.В. Паршук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено вербальні та невербальні засоби впливу російської реклами на свідомість споживача з метою спонукання його до придбання товару. На підставі аналізу друкованих рекламних оголошень дореволюційного, радянського та сучасного періодів про продаж харчових продуктів виявлено тенденції розвитку російського рекламного тексту. Визначено вплив екстралінгвальних чинників на його структуру та словниковий склад у різні історичні періоди. Виявлено потенціал системно-структурних елементів рекламного повідомлення у процесі впливу на свідомість реципієнта. Розроблено лінгвосеміотичну модель розвитку російського рекламного тексту. Проаналізовано особливості різних рівнів рекламного тексту - від графічного до текстолінгвістичного. Виявлено спільні та розбіжні риси цих рівнів у різні історичні епохи. Визначено роль невербального компонента рекламного тексту у процесі впливу на свідомість і підсвідомість реципієнта. За результатами дослідження зроблено висновок, що рекламне оголошення формувалось як особливий жанр масмедійного тексту, суттєво збільшилось семантичне навантаження вербального компонента за рахунок скорочення довжини речення та тексту загалом, а також через зміну функції рекламного повідомлення від інформативної до функції впливу та навіювання. Для реалізації спонукальної інтенції рекламісти трьох історичних періодів використовували вербальні та невербальні засоби впливу на свідомість споживачів. Загалом, спонукальна інтенція модифікувалася від відкритих закликів до прихованих, непідконтрольних свідомості форм навіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-716 +
Шифр НБУВ: РА356957

      
6.

Дудка Т.В. 
Вимір та оцінка інвестиційної привабливості підприємств харчової промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Дудка ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методику комплексного визначення рівня інвестиційної привабливості, яка базується на багаторівневій статистично вірогідній системі показників та передбачає врахування узагальнювального показника, що характеризує кількість інвестицій, необхідних для приросту одиниці результату виробничої діяльності, який дезагрегується на часткові показники, що відображають економічну ефективність діяльності підприємства, а саме: приросту рентабельності продажів і швидкості повернення інвестиційних вкладень; часткові показники першого рівня розкладаються за групами показників другого рівня, які характеризують участь у їх формуванні елементів виробництва. За цього оцінка рівня інвестиційної привабливості базується на розробці рейтингу підприємств. Запропоновано методичні рекомендації щодо розробки документа "Паспорт інвестиційної привабливості підприємства", який має містити відомості про резерви підвищення ефективності господарської діяльності підприємства, про основні напрямки вкладень інвестиційних засобів, а також про суму інвестицій, яка необхідна для реалізації резервів, їх ефективність і швидкість повернення. Удосконалено класифікацію факторів, що стримують і стимулюють процес інвестування у галузях харчової промисловості України, а також методичний підхід до виміру ризику зниження ефективності інвестицій, використання якого дозволяє більш точно робити прогноз значень основних показників діяльності підприємства. Розкрито економічну суть термінів "оцінка", "вимір", що є методичною базою розробки систем показників та їх практичного використання. Розвинуто метод виміру кількості та якості споживчої вартості інвестиційної привабливості як однієї з економічних характеристик промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-56 +
Шифр НБУВ: РА354977

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Пунько В.М. 
Врахування факторів навколишнього середовища при оцінці нерухомості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.М. Пунько ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Визначено економічну сутність факторів навколишнього середовища та їх вплив на експертну оцінку нерухомості. Розроблено науково-методичні підходи до врахування факторів навколишнього середовища при оцінці нерухомості.Запропоновано систему коригуючих коефіцієнтів, що враховують регіонально-галузеві особливості об'єктів оцінки. Виведено залежності для розрахунку відносного рівня атмосфероохоронних витрат та повної відновної вартості очисних споруд. На прикладі населених пунктів Сумської області виконано практичні розрахунки коригуючих коефіцієнтів. Запропоновано науково-методичні підходи до оцінки розмірів інвестиційних зобов'язань, необхідних для виконання вимог приватизації та купівлі-продажу об'єктів нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)0-571.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Рахно К. Ю. 
Гончарство у традиційній культурі слов'янських народів: міфологія й обрядовість: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / К. Ю. Рахно ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше в етнології та керамології реконструйовано міфопоетичні уявлення слов'ян про процес гончарювання. Вивчено уявлення гончарів про процес формування глиняних виробів, проаналізовано вірування й обрядовість під час цього етапу виробництва. Визначено особливості міфологічного сприйняття процесу випалювання глиняних виробів і охарактеризовано слов'янські вірування й обрядовість під час випалювання. Вперше визначено семантику вогню гончарного горна у традиційній культурі слов'ян. Проаналізовано міфологічні уявлення слов'ян, пов'язані зі збутом гончарної продукції, обряди продажу-купівлі та введення глиняних виробів у домашнє господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т594.171.2 + Т52(4)=ОИ1-51
Шифр НБУВ: РА374729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Крушельницька Т.П. 
Державне управління спеціальними монополіями в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.П. Крушельницька ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні етапи формування системи державного управління у сфері виробництва алкоголю та тютюну. Запропоновано методику використання державних механізмів регулювання у даній сфері з метою оптимізації надходження коштів від продажу продукції до державного бюджету. Розроблено засади Концепції державної політики щодо виробництва, обігу та споживання алкогольно-тютюнової продукції. Розвинуто підходи до розв'язання економічних та організаційно-правових проблем стосовно мінімізації ухилення від сплати податків і зборів, посилення боротьби з контрабандою та нелегальним обігом тютюново-алкогольної продукції, покращання стану законодавчої та правової бази, вдосконалення контролю за обігом цієї продукції та її якістю. Визначено доцільність удосконалення організаційної структури управління сферою на основі формування його цілісної системи, створення спеціально уповноваженого самостійного органу виконавчої влади з чітко визначеними функціями, правами та обов'язками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752-13-21 + У9(4УКР)306.753.3-13.21 +
Шифр НБУВ: РА329682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Харицький В.П. 
Державні цінні папери як об'єкти цивільних прав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.П. Харицький ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз специфіки державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав. Досліджено історію виникнення та розвитку інституту державних цінних паперів, яка прямо пов'язана з історією державного боргу. Підкреслено, що радянське цивільне право розуміло під державним цінним папером на пред'явника, що випускався масово, містив грошове зобов'язання та передбачав особливий порядок здійснення посвідчених ним майнових прав. Проаналізовано сутність державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, проаналізовано їх специфічні ознаки цього різновиду цінних паперів, розгалужених більш ніж за десятьмя критеріями. Досліджено особливості окремих видів державних цінних паперів, зокрема, боргових та приватизаційних. Наведено характеристику динамічної складової державних цінних паперів як об'єктів цивільних прав, особливостей їх участі у цивільному обороті, а також особливостей захисту прав їх власників. Проаналізовано договір купівлі-продажу державних цінних паперів, вказано на деякі його особливості, пов'язані з особою боржника (держави), так і з сутністю самого державного цінного папера. Розглянуто договір управління державними цінними паперами, який має цілу низку відмінностей. Доведено доцільність спеціального врегулювання питань управління цінними паперами, зокрема, Закону про цінні папери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 +
Шифр НБУВ: РА344293

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кучерук К.І. 
Договір купівлі - продажу земельної ділянки: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.І. Кучерук ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано поняття договору як інституту цивільного права, визначено його особливості та місце в системі цивільних і земельних відносин. Розглянуто стан законодавства про відчуження земельної ділянки за договором купівлі - продажу (ДКП). Визначено правові засоби забезпечення виконання ДКП земельної ділянки та цивільно-правову відповідальність сторін за невиконання забов'язань. Згідно з земельним законодавством встановлено правовий режим ділянки, її цільове призначення, порядок та умови використання, сервітури, обтяження та обмеження, порядок та умови викупу з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб. Доведено, що ДКП ділянки є двостороннім, консенсуальним та формальним. Наведено рекомендації щодо подальшого удосконалення цивільного та земельного законодавства у сфері регулювання відносин з питань укладання та виконання ДКП земельної ділянки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.11 +
Шифр НБУВ: РА321968

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Демченко Н.С. 
Договір купівлі-продажу об'єктів приватизації (на матеріалах арбітражної практики України): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.С. Демченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Міститься комплекс теоретичних і практичних питань, пов'язаних з відчуженням державного майна в процесі приватизації. Досліджуються проблеми договірних відносин купівлі-продажу об'єктів приватизації та їх правового регулювання. Проводиться аналіз суб'єктивного складу, об'єкту, змісту договору купівлі-продажу в процесі приватизації, розглядаються проблеми укладення договорів купівлі-продажу об'єктів приватизації та визнання їх недійсними. Визначаються і обгрунтовуються поняття договору купівлі-продажу в процесі приватизації та його особливості. Розроблено ряд науково-теоретичних положень стосовно участі у договірних відносинах купівлі-продажу в процесі приватизації фінансових посередників, порядку укладання договору купівлі-продажу об'єктів приватизації при викупі, на аукціоні та за конкурсом, визначення підстав та застосування наслідків визнання недійсними вказаного договору. На основі аналізу законодавчих та інших правових актів з питань приватизації, практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з продажем державного майна в порядку приватизації, сформульовано конкретні пропозиції по вдосконаленню правового регулювання договірних відносин купівлі-продажу в процесі приватизації та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.41 + Х892.19(4УКР)189.4

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Амджан Санад Тумалла Сауд 
Договір купівлі-продажу у міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Амджан Санад Тумалла Сауд ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено історико-правове й порівняльне дослідження договору купівлі-продажу в міжнародному приватному праві, у праві України та Йорданії. Значну увагу приділено аналізу джерел приватного права, що регулюють купівлю-продаж, питанням міжнародного приватного права у праві України та Йорданії, а також у різноманітних правових системах: у англосаксонській і романській, у тому числі французькій та німецькій. Досліджено нові форми купівлі-продажу й питання можливості імплементації цих форм в українське право й у право Йорданії. Проаналізовано форми відповідальності за порушення правил про купівлю-продаж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА326011

Рубрики:

      
14.

Алямкін В.В. 
Договір поставки за законодавством України: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Алямкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, правову природу й особливості конструкції договору поставки, описано механізм його регулювання за умов ринкової економіки. Досліджено дуалізм приватного права в Україні, виникнення якого обумовлено прийняттям Господарського кодексу України. З'ясовано, що договір поставки за умов ринкової економіки не втрачає своєї цінності, набуває нового значення та сприяє формуванню системи господарювання, що базується на довгострокових прогнозах і внутрішніх планах діяльності господарюючих суб'єктів, договорах, замовленнях, яка не потребує адміністративного впливу. Доведено, що конструкція договору поставки розвивається за сучасних умов на підставі положень законодавства про оптову купівлю-продаж, проте відзначається специфічними особливостями. Проаналізовано недоліки та суперечності положень чинного законодавства України, що регулюють відносини з поставки. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства про регулювання договору поставки. Обгрунтовано рекомендації щодо використання новітніх технологій укладання договору поставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.4 +
Шифр НБУВ: РА368008

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Матвєєв П.С. 
Договори валютного дилінгу в цивільному праві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / П.С. Матвєєв ; Акад. прав. наук України. НДІ приват. права і підприємництва. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань, пов'язаних з визначенням та оформленням договорів валютного дилінгу в цивільному праві України. Розкрито зміст договору валютного дилінгу, досліджено співвідношення даних договірних зобов'язань з іншими подібними правовими конструкціями у цивільному праві. Наведено класифікацію договорів валютного дилінгу. Розкрито сутність поняття договору валютного дилінгу як єдиного договору змішаного типу (купівлі-продажу з елементами надання послуг) і сукупності двох самостійних за типовою належністю договорів (конверсійної купівлі-продажу іноземної валюти та надання послуг з її проведення). Розроблено рекомендації щодо застосування норм цивільного законодавства в процесі оформлення договорів валютного дилінгу. Обгрунтовано шляхи вирішення спірних питань кваліфікації договорів валютного форварда, дейтрейдингу та їх відмежування від інших правових конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263 +
Шифр НБУВ: РА353700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Іванова О.А. 
Дослідження і оцінка економічної складової конкурентоспроможності техніки (на прикладі шахтних скребкових конвейєрів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.А. Іванова ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Захищаються результати дослідження проблем, пов'язаних з оцінкою економічності та конкурентоспроможності засобів виробництва. На основі аналізу узагальнена теорія та практика оцінки технічного рівня, якості і конкурентоспроможності техніки, розглянута конкурентоспроможність з точки зору її економічності. Запропоновано економічно обгрунтований критерій вибору економічної та конкурентоспроможної техніки - мінімум питомої ціни споживання на одиницю корисної роботи, як узагальнюючого показника технічного рівня засобів виробництва. Розроблена матриця вибору конкурентоспроможної техніки, а також удосконалені показники і алгоритми вибору економічних засобів виробництва залежно від повноти та вірогідності інформації, яку мають виробник чи споживач. Дослідження впливу зовнішніх та внутрішніх для підприємства чинників-аргументів, зміна яких може впливати на ціну продажу й ціну споживання, виконано шляхом модельного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651.51-07

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кобець В.М. 
Економіко-математичне моделювання виробничо-транспортних систем в умовах інформаційної симетрії та асиметрії: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / В.М. Кобець ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2008. — 23 с. — укp.

Розроблено комплекс моделей, які передбачають врахування цільових функцій прибутку кожного учасника виробничо-транспортних систем (ВТС) з одним і двома перевізниками та дозволяють обгрунтувати доцільність для перевізника-монополіста тарифної дискримінації виробників і перевагу послідовницької стратегії транспортної компанії у порівнянні з лідерською за умов інформаційної симетрії. На підставі межового аналізу визначено умови, за яких зростання обсягу якісної продукції зумовлює підвищення ціни на ринку з інформаційною асиметрією, що дозволяє з'ясувати закономірності функціонування відповідних ринків продукції. Розроблено комплекс моделей ВТС з інформаційною асиметрією щодо якості продукції та втрат конкурентів, які передбачають врахування різних типів інтеграцій учасників ВТС і дозволяють оцінити вплив тарифної політики перевізника та варіантів інтеграції на рівноважні величини обсягів виробництва та прибутків учасників ВТС, рівень податкових надходжень, ціну продукції та добробут споживачів за умов змішаної рівноваги. Удосконалено поняття інформаційної симетрії у ВТС, яке грунтується на однаковому розподілі інформації, що дозволяє знаходити рівновагу ВТС у чистих стратегіях. Розвинуто модель, яка дозволяє перевізнику-монополісту визначити єдиний тариф для виробників з метою максимізації прибутку за інформаційної симетрії. Запропоновано модель ВТС з двома перевізниками, яка дає змогу встановити рівноважні величини продаж, ціни та прибутків учасників ВТС за умов інформаційної симетрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370 в611 + У9(4УКР)370 в611
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Луняков О.В. 
Економіко-математичне моделювання задачі формування асортименту супермаркету у розрізі товарних груп: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.В. Луняков ; НАН України, М-во освіти і науки України, Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення існуючих моделей і методів формування асортименту товарів супермаркету та розробки комплексу моделей і методик, застосування яких допомагає підвищити ефективність рішень, що приймаються під час формування асортименту супермаркету. Проаналізовано теоретичні аспекти формування асортименту товарів супермаркету, а також систематизовані математичні моделі та методики формування асортименту роздрібних торгових підприємств. Доведено, що існуючі моделі формування асортименту товарів супермаркету не враховують багатоозначну природу ефективності продажу товарних позицій супермаркету. Розроблено логіко-множинну модель для одержання найбільш збалансованої оцінки ефективності продажу позицій по товарній групі, а також методику формування асортименту товарної групи для вироблення рішень по асортименту товарів. Наведено статистичний критерій V-Крамера для обліку впливу структури атрибутів товарної групи на очікування покупців. Запропоновано використовувати еволюційне планування по оптимізації структури викладки асортименту товарної групи. Викладено методику адаптаційної оптимізації на рівні секторів ефективності продажу по товарній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.211.1-361.41в611 + У9(4УКР)421.211.1-361.41в611
Шифр НБУВ: РА336405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Маковецький В.Т. 
Економічна ефективність виробництва свинини на комбікормах із різними білковими добавками: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Т. Маковецький ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше на підставі результатів науково-виробничого експерименту здійснено комплексну (зоотехнічну, економічну, енергетичну) оцінку ефективності виробництва свинини з застосуванням комбікормів з різними білковими домішками на підставі даних щодо фактичної урожайності, собівартості та енергоємності кормів у господарствах Харківщини. Як критерій ефективності використано показники виробництва свинини та маси прибутку в розрахунку на 100 га кормової площі. Розроблено й економічно обгрунтовано раціональну структуру комбікормів для свиней. Розвинуто методику визначення собівартості тваринницької продукції. Запропоновано враховувати у собівартості витрати на доставку свиней з ферми до м'ясокомбінату, забій тварин і продаж м'яса та м'ясопродуктів на ринку. Визначено раціональні розміри господарства з виробництва свинини з використанням кормів власного виробництва для умов лісостепової зони України. Удосконалено галузеву структуру виробництва у спеціалізованих свинарських господарствах. Наведено рекомендації щодо вдосконалення структури посівних площ та основних параметрів свинарських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.251-53-07 +
Шифр НБУВ: РА334298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Плотнікова М.Ф. 
Економічна ефективність структуризації хлібопродуктового підкомплексу: Автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Ф. Плотнікова ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше визначено поняття структуризації хлібопродуктового підкомплексу як системотвірного інтегратора під час формування господарських та галузевих пропорцій у виробничих сферах підкомплексу з метою гармонізації взаємодії виробників зерна та продуктів його переробки на корпоративних засадах, що забезпечує підвищення економічної ефективності виробництва внаслідок одержання синергійного ефекту. Досліджено систему показників економічної ефективності структуризації, до яких віднесено ступені освоєння ринку, продаж конкурентоспроможної продукції, рівні рентабельності, технічного забезпечення, продуктивності праці, а також показники, що характеризують фінансову стійкість та раціональне використання всіх видів ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.6-07 +
Шифр НБУВ: РА343567

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського