Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (235)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИЦІЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лазько В.М. 
Вогнищеві ураження печінки, їх діагностика та лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Лазько ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам діагностики та лікування вогнищевих уражень печінки (ВУП). Досліджено ефективність сучасних методів діагностики ВУП у 389 хворих і запропоновано діагностичну програму, що складається з двох етапів. Провідне місце у встановленні діагнозу на першому етапі обстеження залишається за ультрасонографією. З урахуванням складності диференційної діагностики тканинних уражень, виникає потреба у використанні на другому етапі прицільної пункційної біопсії, комп'ютерної томографії, імуноферментних досліджень. Встановлення нозологічного та топічного діагнозу ВУП допомагає вибрати оптимальну тактику лікування. Опрацьовано комплексну програму лікування ВУП. Визначено критерії відбору хворих для малоінвазивного та хірургічного лікування. Запропоновано методику умовно-радикального лікування метастатичного раку печінки - поверствової високочастотної термодеструкції, ефективність якої обгрунтовано морфологічними дослідженнями. На підставі аналізу ефективності методів обстеження і лікування створено діагностично-лікувальний алгоритм для ВУП. Основні результати роботи сприятимуть покращанню виявлення ВУП та допоможуть у виборі методу лікування для різних нозологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.435.1-59
Шифр НБУВ: РА308530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Криштопа М.В. 
Застосування кольорового дуплексного сканування в діагностиці локалізованих форм раку передміхурової залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / М.В. Криштопа ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Оцінено роль стандартної методики, що передбачає ректальне пальцеве дослідження передміхурової залози (ПЗ), визначення простатичного специфічного антигену (ПСА) та його фракцій, трансректальне ультразвукове дослідження ПЗ (ТРУЗД), прицільну мультифокальну біопсію ПЗ у порівнянні з використанням кольорового дуплексного сканування (КДС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-43 +
Шифр НБУВ: РА329520

Рубрики:

      
3.

Косенко С.І. 
Каскадна параметризація розподілу за множинністю в непружних psup-/supp- та pp- взаємодіях в інтервалі енергій в с.ц.м. s = 20 - 1800 ГеВ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / С.І. Косенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Каскадно-стохастичний розподіл вторинних частинок за множинністю отримано в припущенні, що на першій стадії взаємодії, яка описується однорідним пуассонівським процесом, народжується в просторі прицільних параметрів випадкове число первинних частинок (партонів, померонів, струн), кожна з яких генерує на другій стадії неоднорідний пуассонівський процес народження випадкового числа вторинних частинок ("сірих" адронів). Знебарвлення "сірих" адронів відбувається у виділеному об'ємі, роль якого грає максимальний прицільний параметр або радіус взаємодії первинних частинок. На підставі результатів фітування отримано асимптотичні залежності параметрів каскадно-стохастичного розподілу від енергії взаємодії, які дозволяють прогнозувати поведінку розподілів за множинністю вторинних частинок за надвисоких енергій. Теоретично обгрунтовано механізм реєстрації та вивчено динамічні характеристики граничних детекторів важких заряджених частинок на базі циліндричних магнітних доменів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В382.581,022
Шифр НБУВ: РА316855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ігнатенко О.П. 
Лінійні ігрові задачі керування рухомими об'єктами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / О.П. Ігнатенко ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено важливі класи задач теорії конфліктно-керованих процесів. Для задачі зближення за участі двох гравців сформульовано й обгрунтовано метод пропорційної навігації. Установлено його зв'язок з методом розв'язувальних функцій та правилом екстремального прицілювання. Доведено, що за використання цього методу переслідувач може закінчити гру за будь-яких протидій супротивника. Розроблено відповідну стратегію переслідування. Для задачі взаємодії двох груп гравців для n = 3 підтверджено гіпотезу про те, що якщо гра відбувається у n-вимірному евклідовому просторі з простими рухами гравців та за рівних динамічних можливостей, то у випадку 2n переслідувачів і двох втікачів хоча б один з втікачів уникне зустрічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.133,0 +
Шифр НБУВ: РА341601

Рубрики:

      
5.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чикрій О. А. 
Нестаціонарні процеси керування в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 / О. А. Чикрій ; Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості спеціальних багатозначних відображень, їх опорних функцій та обернених функціоналів Мінковського, які визначають розв'язувальні функції. Встановлено функціональну форму першого прямого методу Понтрягіна і з її допомогою надано порівняння гарантованого часу, розглянутих методів. Досліджено конфліктно-керовані процеси з термінальним функціоналом і різними формами умови Понтрягіна, зокрема, з умовою Зонневенда. Одержано співвідношення для визначення гарантованого часу, явний вигляд керувань переслідувачів і точки прицілювання на термінальній множині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.96-01 + В173.135
Шифр НБУВ: РА375969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сенаторов М.В. 
Підвищення ефективності оптичних прицілів для стрілецької зброї: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.07 / М.В. Сенаторов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методи проектування оптичних прицілів для стрілецької зброї з підвищеною ефективністю шляхом узгодження їх оптичних характеристик з психофізіологічними особливостями зорової системи стрільця під час виконання бойової задачі, впровадження нових методів прицілювання та розробки принципово нових оптичних схем. Удосконалено математичну модель бойової задачі, на базі якої одержано аналітичний вираз для її виконання залежно від оптичних характеристик прицілу, фоново-цільової обстановки, психофізичних особливостей зорової системи стрільця й енергетики зброї. Розроблено методики розрахунку коліматорних і телескопічних схем прицілів без повітряних проміжків між компонентами, методи прихованого прицілювання зброї, та проектування прицілів зі спеціальним малюнком прицільної сітки. Запропоновано методику сумісного проектування стрілецької зброї та прицілу, а також стендову апаратуру для оцінки бойової ефективності табельної зброї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521-91 + Ц521.4 +
Шифр НБУВ: РА340244

Рубрики:

      
8.

Футуйма Ю.М. 
Показання та протипоказання до виконання прицільної резекції ішемізованого сегмента шлунка в хірургічному лікуванні виразкової хвороби - прогнозування ранніх та віддалених результатів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.М. Футуйма ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено показання та протипоказання до органозберігальної прицільної резекції ішемізованого сегмента шлунка під час лікування хворих на виразку шлунка I типу. Проаналізовано результати хірургічного лікування 172-х хворих на виразкову хворобу шлунка I типу за класифікацією Johnson. Показано динаміку зниження локального кровообігу слизової оболонки періульцерозної зони шлунка залежно від локалізації виразки за малою кривизною. На підставі проведеного морфологічного, морфометричного й імуноморфологічного дослідження з'ясовано кореляцію морфометричних змін артерій середнього та дрібного калібра у ділянці виразки з показниками локального кровообігу, місцевих імунних реакцій і важкістю диспластичних змін епітелію слизової оболонки шлунка. Обгрунтовано показання та визначено умови до виконання органоощадної прицільної резекції ішемізованого сегмента шлунка у хворих на виразку шлунка I типу. Запропоновано алгоритм вибору об'єму резекції ішемізованого сегмента шлунка залежно від локалізації виразки та поширеності морфологічних змін у ділянці виразкової інфільтрації. Застосування органоощадної прицільної резекції ішемізованого сегмента шлунка у поєднанні з селективною проксимальною ваготомією дозволяє у 93 % оперованих одержати відмінні та добрі результати. Вивчено зміни мінеральної щільності кісткової тканини у хворих, оперованих з приводу шлункових виразок I типу та показано, що пацієнти після обширних резекцій шлунка за методом Більрот-I та Більрот-II у 24,55 % та 51,4 % відповідно складають групу ризику розвитку остеопорозу і потребуть застосування медикаментозних лікувально-профілактичних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА348678

Рубрики:

      
9.

Савран В.В. 
Радикалізм хірургічного лікування раку молочної залози: особливості хірургічної техніки і профілактика ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Савран ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив обсягу радикальної мастектомії на віддалені результати лікування раку молочної залози I - II стадій, а також ранні післяопераційні ускладнення у хворих залежно від особливостей дренування операційної рани. Здійснено ретроспективний аналіз п'ятирічного виживання хворих та з'ясовано, що ефективність мастектомії зі збереженням обох грудних м'язів і тотальною лімфодисекцією відповідає віддаленим результатам класичної операції за Голстедом та її модифікованому варіанту за Пейті. Установлено, що вирішальний вплив на віддалені результати лікування хворих на рак молочної залози за pT1-2 розмірів первинної пухлини має не обсяг радикальної мастектомії, а наявність і кількість регіонарних метастазів: за їх відсутності (pN0) п'ятирічне виживання хворих становить 86,4 % - 73,5 %, за pN1 у межах 1 - 3-х лімфовузлів - 80,9 %, у випадку 4 - 9-ти метастазів - 57,2 %, а за 10-ти та більше - 19 %. Показано, що ранніми ускладненнями після радикальних операцій на молочній залозі є лімфорея та утворення сером. З'ясовано, що їх частота збільшується з віком оперованих хворих (понад 50-ти років) за надмірної ваги та наявності у них цукрового діабету. Визначено, що сонографічний контроль операційної рани у післяопераційному періоді дає змогу чітко локалізувати серому, за необхідності - прицільно аспірувати рідину або здійснити контроль за її накопиченням чи спонтанною регресією. Відзначено, що дренування операційної рани після хірургічного втручання протягом перших 48-ми год. є нераціональним, окільки у 2/3 оперованих початок утворення сероми припадає на 3 - 8-му добу після радикальної операції та триває від 8-ми до 14-ти днів. Запропоновано відмовитися від дренування рани після радикальних операцій на молочній залозі. Лімфорею зі значним об'ємом продукції рідини протягом доби (до 100-та мл і більше) вдається санувати виключно тонкоголковою аспірацією і тому немає потреби вдаватися до повторного активного чи пасивного дренування рани. Доведено, що відмова від активного дренування рани після радикальних операцій на молочній залозі є ефективним заходом зменшення у хворих частоти ранніх післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59 +
Шифр НБУВ: РА336276

Рубрики:

      
10.

Каюк В.Г. 
Раціональні аспекти в лікуванні раку тіла матки III - IV стадії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Г. Каюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На сучасному клініко-інструментальному рівні проведено порівняння результатів комбінованого лікування у жінок, хворих на рак тіла матки III - IV стадії. Наведено результати інструментальних методів дослідження, методику цитологічного дослідження пунктату лімфовузлів під час оперативного втручання, а також методику хірургічного компонента лікування у різних варіантах раку тіла матки. Значну увагу приділено ефективності хіміотерапії під час введення хіміопрепаратів безпосередньо у місця видалення лімфатичних вузлів та прицільної променевої терапії в післяопераційному періоді, а також аналізу й оцінці результатів лікування за запропонованою методикою. Розроблено та впроваджено у практику закладів охорони здоров'я спосіб комбінованого хірургічного лікування раку тіла матки III - IV стадії з інтраопераційним цитологічним дослідженням регіонарних лімфатичних вузлів і післяопераційним курсом цілеспрямованої хіміотерапії, внаслідок чого п'ятирічне виживання хворих склало 78,5%, а після променевої терапії ця цифра становить 63,4%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-5
Шифр НБУВ: РА308459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Молєв 
Рефракційні явища в розсіянні та квазіпружних реакціях під дією легких стабільних і радіоактивних ядер: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / О.С. Молєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 34 с. — укp.

Досліджено питання теорії рефракційних явищ у розсіянні та квазіпружних реакціях, спричинених легкими стабільними і радіоактивними ядрами проміжних енергій. Для аналізу явищ, які містять ядерну райдугу та фраунгоферівські перетини різних типів, застосовано єдиний феноменологічний S-матричний підхід, що базується на запропонованому модельному зображенні матриці розсіяння, розроблено метод розкладення диференціальних перерізів досліджуваних ядерних процесів на рефракційні та дифракційні компоненти. Результати проведеного аналізу виміряних перерізів розсіяння легких ядер з енергіями 20 - 60 МеВ/нуклон дають змогу з'ясувати форму S-матриці в просторі прицільних параметрів, якщо вони на 3 - 5 фм менші за радіус сильного поглинання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.203.3 + В383.518
Шифр НБУВ: РА312301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Озірковський Л.Д. 
Розробка засобів оцінки ефективності алгоритмів пошуку і виявлення цілей прицільних радіоелектронних комплексів: Автореф. дис... канд. тенх. наук: 05.12.17 / Л.Д. Озірковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено структурно-автоматну марковську та логіко-імовірнісну моделі алгоритму пошуку та виявлення цілей прицільного радіоелектронного комплексу. Наведено методику аналізу ефективності варіантів побудови алгоритмів пошуку та виявлення цілей прицільного радіоелектронного комплексу. Запропоновано надійні математичні моделі відмовостійких радіоелектронних систем з комбінованим структурним резервуванням та систем з мажоритарною структурою, здатною до реконфігурації, які входять до складу прицільних радіоелектронних комплексів. Здійснено порівняльний аналіз методів для побудови математичних моделей відмовостійких систем з врахуванням ефекту старіння та довільного розподілу тривалості процесу технічного обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-01
Шифр НБУВ: РА318213 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Гладка Л.Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Ю. Гладка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван ь щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1

Рубрики:

      
14.

Пятков В.Т. 
Теоретико-методичні основи техніко-тактичної підготовки спортсменів у стрілецьких олімпійських вправах: Автореф. дис... д-ра наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / В.Т. Пятков ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Запропоновано методологію техніко-тактичної підготовки срільців-спортсменів. Визначено загальну закономірність збільшення результатів срільби за умов зменшення швидкості руху проекції зброї в районі прицілювання. Обгрунтовано концепцію оптимізації техніко-тактичної підготовки стрільців та критерій оптимізації- швидкість руху проекції зброї на ділянці прицілювання в контексті її мінімізації під час завершення пострілу. Запропоновано нові засоби та методи удосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів на підставі безконтактної реєстрації та аналізу просторово-часових параметрів його рухових дій. Розроблено інтерактивну систему науково-методичного забезпечення підготовки стрільців-спортсменів із використанням динамічних моделей теоретико-методичної бази, стрілецьких вправ і фінальних серій олімпійської програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51 + Ч517.291.51
Шифр НБУВ: РА320469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Павлюк Є.О. 
Удосконалення техніко-тактичної підготовки спортсменів у стрільбі по рухомих мішенях: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Є.О. Павлюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Уперше розкрито природу парадоксального явища прицільної поводки зброї у спортивній стрільбі по рухомих мішенях, яка полягає у випадкових неконтрольованих промахах під час правильного прицілювання та натискання на спусковий гачок у завершальній фазі руху мішеней. Виявлено парадоксальну фазу руху мішеней залежно від швидкості польоту кулі та дистанції стрільби. Уперше визначено закономірність удосконалення прицільної поводки зброї у разі даної стрільби: її точність зростає у процесі стрільби з візуалізацією зазначеної фази руху мішеней. Розвинуто метод візуалізації парадоксальної фази руху мішеней з використанням відомого принципу інтерактивності, який полягає в автоматичному виникненні візуалізатора з початку пробігу мішені та зникненні його під час пострілу, що раніше не було відомо. Визначено модельні характеристики стрільби по рухових мішенях повільного та швидкого пробігу, лівого та правого напрямків руху в олімпійській вправі ГП-12.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.51 +
Шифр НБУВ: РА329848

Рубрики:

      
16.

Коростильова Ю. С. 
Удосконалення технічної підготовки стрільців з пневматичного пістолета із застосуванням кінематичних моделей змагальної вправи: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / Ю. С. Коростильова ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше визначено відмінності у траєкторії руху зброї в процесі прицілювання за трьох видів тренувальної стрільби з пневматичного пістолета в інтервалі часу від 0 до 0,2 с після спуска курка, що дозволяє кількісно оцінити специфічність імітаційних пострілів відносно реальних. Вперше розроблено групові моделі змагальної вправи ПП-3 стрільців кваліфікації від 3-го спортивного розряду до рекордсмена світу, що дозволяє покращити ефективність контролю за рівнем технічної підготовленості спортсменів. Доповнено дані про кількісні показники тривалості фаз пострілу стрільців спортивної кваліфікації від 2-го розряду до майстра спорту. Вперше доповнено параметр технічної підготовленості стрільців - середню відстань від середніх точок траєкторій прицілювання за 1 с до пострілу до їх загального центра на оптоелектронній мішені СКАТТ. Підтверджено результати наукових досліджень про залежність тривалості окремих фаз пострілу від рівня спортивної кваліфікації стрільців. Вперше підтверджено результати наукових досліджень про кількісні параметри тривалості фази прицілювання у стрільців з пневматичного пістолета кваліфікації майстра спорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.231.5
Шифр НБУВ: РА383286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Микитенко В. І. 
Підвищення ефективності функціонування оптико-електронних систем спостереження з комплексуванням зображень / В. І. Микитенко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню важливої наукової проблеми підвищення ефективності функціонування багатоканальних оптико-електронних систем спостереження з комплексуванням зображень шляхом створення методів узгодження характеристик основних блоків, механізму оцінювання ефективності функціонування систем і адаптивного вибору найкращого методу злиття зображень спектральних каналів, засобів експериментального визначення основних характеристик систем, що дозволяє покращити якість виконання поточної задачі спостереження оператором, підвищити максимальну дальність виявлення об'єктів в двоканальних системах до 12%, забезпечує збільшення динамічного діапазону вимірювання енергетичних характеристик до 2,5 разів. Ключові слова: оптико-електронна система спостереження, комплексування зображень, критерії ефективності функціонування, радіометричне розділення, енергетичне калібрування, підвищення просторового розділення, малогабаритні приціли, зорове сприйняття.^UThe dissertation is devoted to solving the scientific problem of increasing per-formance of optoelectronic surveillance systems (OESS) with image fusion by creat-ing scientific bases and applied methods of analysis, synthesis and adjustment of in-formation channels on a uniform methodological basis. The methodological bases for improving the OESS power consumption with image fusion are scientifically substan-tiated. They include the methods of constructive harmonization of the OESS's main units characteristics, the mechanism of the adaptive selection of the best method of spectral images merging, the means of experimental determination of the OESS main characteristics and allow increase performance of the system.By information fusion from different channels, one can dramatically improve the quality of background status (BS) information. There is still no unified OESS design technology to analyze and synthesize the entire information system, to formulate technical requirements for individual blocks of spectral channels and algorithms for image fusion, taking into account the context of the observer's current task and type of BS. A number of problems remain to be solved with regard to improve the OESS performance by forming the image in operator's field of view, which content pro-vides best solution to the current surveillance task.An «object - OESS with image fusion – operator» mathematical model has been created. It allows analyze and design the OESS within a linear model. The formula for modulation transfer function of the “lens - detector” system of the aerospace OESS was obtained at arbitrary angles of view. It can be used to calculate the values of the lens pupil diameter, focal length of the lens and threshold irradiance of detector, which is required to achieve the given image contrast. Unified algorithm for estima-tion of spatial and energy properties of OESS spectral channels based on the targeting task performance (TTP) metric is offered. It allows to determine the main information channel in the OESS as the base for further fusion, as well as to coordinate the pa-rameters of the input blocks of two-channel OESS.The method of performance estimation of OESS with information fusion on the basis of a posteriori TTP metric is developed. The metric is determined numerically for the method of merging images on the resulting spatial spectrum of images. This method allows to investigate the features of the image fusion process and its visual perception by the operator. It allows you to calculate the probability of detection, recognition and identification of an object, which is observed by the OESS with im-age fusion.A new method of reconciling the basic parameters of monoblock collimator and telescopic sights for small arms is proposed. Two variants of monoblock collimator sights with improved aiming accuracy are offered. The sight of two optical parts with different refractive index, glued on the plane, provides a linear aperture of the original pupil of the sight 0.276, with parallax 3 mrad. A monoblock collimator sight of two optical parts with different refractive index, glued on a spherical surface, at the same linear aperture of the original pupil and mass provides parallax of 1.25 mrad. A scheme of a decentralized telescopic monoblock is proposed, in which at a mismatch of 3 mrad the magnification can reach 1.6 times compared to 1.4 times for an ax-isymmetric scheme.A new method for measuring OESS spectral channels basic energy characteristics has been developed. This method, compared to its analogues, increases the dynamic range up to 2.5 times with a high uniformity of the brightness field.For the first time, the efficiency of the image fusion strategy, which allows to increase the maximum detection range of objects in dual-channel OESS by up to 12%, was developed and experimentally validated. New methods of increasing the speed of information processing in multichannel OESS with image fusion are proposed. The first method uses the information map based on the low spatial resolution channel and the second method uses a digital coherent optical processor. The amount of computation in the first case can be reduced up to 2 times.Keywords: optoelectronic surveillance system, image fusion, performance eval-uation, radiometric resolution, measurement of energy characteristics, spatial resolu-tion enhancement, small-scale sights, visual perception.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Яценко П. І. 
М`язово-суглобова компресійно-дислокаційна дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба, особливості клінічної діагностики та лікування / П. І. Яценко. — Б.м., 2020 — укp.

На основі проведених досліджень у дисертаційній роботі розроблені наукові положення та отримані нові практичні результати відносно патології СНЩС, що часто зустрічається – м'язово-суглобової компресійно-дислокаційної дисфункції, які в сукупності вирішують актуальне наукове завдання в розділах ортопедичної, хірургічної стоматології, ортодонтії щодо теоретико-методологічного обґрунтування сутності захворювання, його діагностичних критеріїв та особливостей лікування. Мета дослідження - підвищення ефективності діагностики і методів патогенетичного лікування м'язово-суглобової компресійно-дислокаційної дисфункції скронево-нижньощелепних суглобів, обґрунтованих аналізом клінічних проявів і результатів променевих та функціональних досліджень жувального м'язово-суглобового комплексу. На підставі аналізу річних звітів КУ ПОЦСКСП, клініки ортопедичної стоматології з імплантологією і кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії з пластичною та реконструктивною хірургією голові та шиї за три роки (2015-2018 рр.) серед пацієнтів з дисфункціональними станами СНЩС доведено, що м'язово-суглобова компресійно-дислокаційна дисфункція займає друге місце після оклюзійно-артикуляційної і становить 33,57% від загального числа звернень з патологією СНЩС.З первинно діагностованою компресійно-дислокаційною дисфункцією СНЩС комплексне обстеження і лікування проведено 115 пацієнтам віком від 19 до 45 років, що не мали ортопедичної патології. У 47 (40,87%) з них мав місце легкий, 42 (36,52%) - середній ступень тяжкості, у 26 (22,61%) – важкий ступінь захворювання.З метою диференційної діагностики в наукове дослідження включено 29 пацієнтів із гіпермобільністю суглобових головок та 12 пацієнтів із м'язово-суглобовою контрактурою СНЩС, інтактну групу склали 14 здорових осіб однакової статури і ваги з фізіологічним прикусом у віці 24 – 36 років.Під час обстеження поряд із загально прийнятими методиками клінічного дослідження пацієнтів використовували функціональне дослідження слинних залоз: загальну сіалометрію, сіалометрію привушних слинних залоз; психометричне тестування - ВАШ болю; електроміографію власне жувальних та скроневих м'язів для встановлення ступеня функціональних м'язових порушень; ортопантомографія, прицільна рентгенографія, КТ СНЩС; МРТ суглобів для уточнення анатомічних змін у компонентах СНЩС; фотозйомку обличчя і прикусу досліджуваних.Статистичну обробку отриманих результатів проводили з використанням пакету програм Microsoft Office Excel в розширенні Real Statistics 2019. Для аналізу груп до та після лікування використовували критерій Вілкоксона.Автором визначена наукова новизна дослідження: доведено, що серед оклюзійних, посттравматичних, нейрогенних дисфункцій СНЩС, дисфункціональних станів при аномаліях прикусу, гіпермобільності суглобових головок м'язово-суглобова компресійно-дислокаційна дисфункція СНЩС займає провідне місце разом з оклюзійною дисфункцією; уперше доведено, що больовий симптом при м'язово-суглобовій компресійно-дислокаційній дисфункції СНЩС обумовлений явищами компресії однієї з суглобових головок на біламінарну зону з чітко вираженими проявами міалгії. На протилежному боці при цьому визначається неадекватна дислокація допереду суглобової головки; доведено, що при м'язово-суглобовій компресійно-дислокаційній дисфункції СНЩС у пацієнтів спостерігається порушення біоелектричної активності рухових одиниць власне жувальних і скроневих м'язів як на боці компресії, так і на боці дислокації суглобової головки з явищами парадоксальних реакцій; уперше встановлено, що функціональний стан слинних залоз взаємопов'язаний з рівнем больового симптому і м'язової активності у пацієнтів з дисфункцією скронево-нижньощелепних суглобів; уперше доведено, що при м'язово-суглобовій компресійно-дислокаційній дисфункції СНЩС, за даними прицільної рентгенографії, комп'ютерної і магніто-резонансної томографії, спостерігається різного ступеня асиметрія розташування суглобових головок по відношенню до суглобового горбика і суглобової западині. У частини пацієнтів, ймовірною, причиною м'язово-суглобової компресійно-дислокаційної дисфункції СНЩС може бути асиметрія розмірів і форм суглобових головок нижньої щелепи; встановлено, що в розвитку м'язово-суглобової компресійно - дислокаційної дисфункції СНЩС, при відсутності дефектів і деформації зубних рядів, особливу роль відіграє механічне порушення капсули (за даними МРТ) і одностороннє перевантаження жувальних м'язів; запропонована гіпотеза виникнення м'язово-суглобової компресійно - дислокаційної дисфункції СНЩС; уперше на підставі виявлених ланок патогенезу м'язово-суглобової компресійно-дислокаційної дисфункції СНЩС розроблені і впроваджені в практику методи лікування захворювання.^UThe object of the study is the clinical-functional and radio-anatomical characteristics of the masticatory musculoskeletal complex in patients with compression-dislocation dysfunction of the TMJ.On the ground of annual reports of the clinic KU POCSKSP of orthopedic dentistry with implantology and the Department of Surgical Dentistry and Maxillofacial Surgery with Plastic and Reconstructive Surgery of the Head and the Neck for the period of four years (2015-2018) for patients with dysfunctional states of the TMJ it has been proven that muscle and joint compression-dislocation dysfunction ranks second after occlusal and articulatory pathologies and makes 33.57% of the total amount of medical care encounters due to TMJ pathology.Total number of the patients with newly diagnosed compression-dislocation dysfunction of the TMJ, who have never had orthopedic pathology and who underwent complex examination and treatment, amounted to 115 persons aged from 19 to 45 years. For differential diagnosis 29 patients with hypermobility of articular heads and12 patients with muscle and joint contracture of the TMJ were included to the scientific research. Intact group was composed of 14 patients of the same build and weight with the difference of ± 2.2 kg aged 24 – 36 years with physiological occlusion. Out of 115 patients with muscle and joint compression-dislocation dysfunction of the TMJ 47 patients were diagnosed with light, 42 with moderately severe and 26 with severe stage of the disease.During examination along with conventional methods of clinical examination functional examination of the salivary glands was applied, which involved general sialometry, sialometry of parotid glands with study of physicochemical characteristics of the saliva; psychometric testing: VAS scale of pain; electromyography of mastication muscles and temporal muscles to determine the degree of functional disturbances of the muscles; orthopantomography, periapical X-ray, CT of the TMJ; MRI of the joints to specify anatomic changes in the components of the TMJ; taking photos of the face and occlusion of the patients. Statistical processing of the results was carried out using the Microsoft Office Excel software package in the Real Statistics 2019 extension. To check the distribution of signs for normality, the Shapiro-Wilkie test was used, followed by pairwise comparison according to Student's criteria. When distributing traits that differed from normal, an analysis using the Khruskal-Wallis method followed by a paired Mann-Whitney comparison was used. To analyze the groups before and after treatment, the Wilcoxon test was used.The author indicates the scientific novelty of the study: it is proved that among the occlusal, post-traumatic, neurogenic dysfunctions of the TMJ, dysfunctional states at anomalies of the bite, hypermobility of the joint heads, musculoskeletal compression-dislocation dysfunction of the TMJ occupies the first place along with the pain symptom. For the first time it is proved that musculoskeletal compression-dislocation dysfunction of the TMJ is caused by the phenomena of compression of one of the articular heads on the bilaminar area with clearly expressed manifestations of myalgia. On the opposite side, this determines the inadequate dislocation of the articular head to the front; it is proved that in patients with musculoskeletal compression-dislocation dysfunction of the TMJ there are disturbances of the bioelectric activity of the motor fibers of the actual masticatory and temporal muscles both on the side of the compression and on the side of the dislocation of the joint head with the phenomena of paradoxical reactions; it is established for the first time that the functional state of salivary glands is related to the level of pain symptom and muscular activity in patients with TMD; it is proved for the first time that in patients with muscular-articular compression-dislocation TMJ dysfunction, computer-assisted X-ray and magnetic resonance imaging shows asymmetry of the location of the articular heads of the varying degree with respect to the articular tubercle and the articular fossa. In some patients, the probable cause of musculoskeletal compression-dislocation dysfunction of the TMJ may be asymmetry of the sizes and forms of articular heads of the lower jaw; it is established that the development of muscular-articular compression-dislocation dysfunction of the TMJ in the absence of absence of defects and deformations of dental arches is greatly influenced by the mechanical disruption of the capsule (according to MRI data) and unilateral masticatory muscle overload; the hypothesis of musculoskeletal compression and dislocation dysfunction of TMJ is proposed; for the first time, on the basis of the revealed pathogenesis of musculoskeletal compression-dislocation dysfunction of TMJ, methods of treatment of the disease have been developed and put into practice.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Куртова М. М. 
Оптимізація алгоритму серологічної діагностики алергійних захворювань у пацієнтів з полісенсибілізацією / М. М. Куртова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: пацієнти з сезонним алергічним ринітом та полісенсибілізацією. Мета: оптимізація алгоритму серологічної діагностики алергійних захворювань у пацієнтів з полісенсибілізацією. Методи: загальноклінічні (обстеження пацієнтів з клінічними проявами інгаляційної та харчової алергії у пацієнтів Південного регіону України), імунологічні та серологічні (вивчення спектру алергенів, рівню антитіл до перехресних вуглеводних детермінант алергенів (CCD) у пацієнтів з множинною сенсибілізацією, визначення вмісту антитіл до мінорних та мажорних компонентів у пацієнтів з полісенсибілізацією), статистичні.. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: Визначено епідеміологічні аспекти CCD-позитивності та вплив антитіл до бокових карбогідратних ланцюгів алергенів (CCD) на популяційний профіль сенсибілізації пацієнтів з алергічними захворюваннями та виявлено кореляційний зв'язок між кількістю позитивних реакцій на досліджувані алергени та відсотком пацієнтів, які реагували позитивно на ССD-маркер. Встановлено, що пацієнти з наявністю анти-ССD антитіл значно змінюють епідеміологічну картину сенсибілізації в популяції за рахунок підвищення проценту позитивності до рослинних та інсектних алергенів, а також латексу. Обґрунтована доцільність використання CCD-блокерів у пацієнтів з полісенсибілізацією для оптимізації алгоритму серологічного обстеження таких пацієнтів Практичне значення: Отримані дані дозволять лікарям прицільно виявляти харчові та респіраторні алергени, які мають пріоритетне значення у Південному регіоні України. Сформована тактика серологічної діагностики алергійних захворювань: пацієнти з 5-ма та більше позитивними реакціями на блоті потребують повторного обстеження з використанням CCD блокеру, що дозволить подолати проблему полісенсибілізації, яка обумовлена антитілами до бокових карбогідратних ланцюгів та оптимізувати необхідність використання молекулярної діагностики для призначення раціональної специфічної імунотерапії. Сфера використання: у практику наукових досліджень і навчальний процес, для лікарів-алергологів, у практику імунологічних лабораторій.^UObject of study: patients with seasonal allergic rhinitis and polysensitization. Objective: optimization of the algorithm for serological diagnosis of allergic diseases in patients with polysensitization. Methods: clinical, immunological and serological, statistical. Theoretical and practical results, scientific novelty: The epidemiological aspects of CCD-positivity and the influence of antibodies to the carbohydrate determinants on the population profile of sensitization of patients with allergic diseases were determined. Correlation between the number of positive reactions to the tested allergens and the percentage of patients positively reacted on CCD marker was found. The percentage of detection of antibodies to CCD was significantly increased in patients with 5 or more allergens markers on the blot. Polysensitized CCD-positive patients were recorded an increase in the percentage of positive reactions mainly to CCD-containing allergens, while CCD-negative patients we're reported increase in the percentage of positive reactions to all allergens. Patients with anti-CCD antibodies significantly change the epidemiological pattern of sensitization in the population by increasing the percentage of positivity to plant and insect allergens and latex. Practical significance: For the optimization of serological examination of polysensitized patients, the algorithm based on the using of CCD-blockers was substantiated: patients with 5 or more positive reactions on the blot need re-examination with CCD blocker, which will overcome the problem of multiple sensitization caused by antibodies to the cross-reactive carbohydrate chains and optimized prescription of molecular diagnostics for the rational specific immunotherapy. Scope: in the practice of scientific research and educational process, for allergists, in the practice of immunological laboratories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бутенко О. О. 
Технології одержання композиційних покриттів для захисту від електромагнітного випромінювання на водній та безводній основі / О. О. Бутенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено проблемі захисту навколишнього середовища від електромагнітного випромінювання. Актуальність роботи обумовлена необхідністю раціоналізації технології одержання ефективних тонких полімерних композитних покриттів для захисту людини та обладнання від електромагнітного випромінювання радіочастотного діапазону. Дисертаційна робота направлена на підвищення ефективності екрануючих полімерних композицій та зниження їх собівартості. Метою роботи є удосконалення складу та раціоналізація технології одержання полімерних композитних покриттів на основі графіту та інших функціональних компонентів різної морфології (графену, вуглецевих нанотрубок, графітизованої сажі, нано- і мікро-магнетиту та ін.) для ефективного захисту людини і електронного обладнання від дії ЕМВ в широкому частотному діапазоні (від 30 МГц до 30 ГГц). Наукова новизна роботи полягає у теоретичному і експериментальному обґрунтуванні вибору гібридних наповнювачів як комбінації мікро- і наноструктурованих матеріалів, а також відповідних полімерних матриць, з метою розробки технології одержання композиційних покриттів на водній та безводній основі для захисту від електромагнітного випромінювання. При цьому встановлено: наявність кореляції між ефективністю екранування багатокомпонентного композитного покриття і його поверхневою електропровідністю, яка є необхідною, але не достатньою умовою високої ефективності екранування; додатковими факторами є висока магнітна проникність покриття, а також суттєвий внесок синергетичної взаємодії вуглецевих домішок різної структури і морфології; доцільність використання лускатих графітів поліморфного складу з середнім розміром частинок 130 мкм в якості електропровідного наповнювача на відміну від дрібнодисперсних колоїдних графітів в існуючих аналогах, що дозволило підвищити ефективність екранування на 63 %;показана ефективність використання магнетиту, отриманого природним окисненням сталі Ст. 3, в якості наповнювача для підвищення рівня поглинання і екранування;доведена ефективність використання ультразвуку як для диспергування окремих компонентів захисних покриттів (зокрема, сажі, графіту, магнетиту), так і для гомогенізації суміші полімера з наповнювачами в цілому. Практичне значення отриманих результатів полягає у тому, що розроблено склади полімерних композитних покриттів на основі графіту, сажі, графену, вуглецевих нанотрубок, нано- і мікромагнетиту та ін. та визначено сферу їх застосування в якості екрануючих матеріалів; раціоналізовано технологічні схеми і норми технологічного режиму одержання полімерних захисних композитних покриттів на водній і неводній основах; розроблено полімерне композитне покриття на спиртовій основі повністю забезпечує електромагнітну сумісность тепловізійних приладів з іншим електронним обладнанням, зокрема з радіостанцією, а також дозволяє частково знизити «помітність» обладнання в радіочастотному діапазоні і вже знайшло практичне застосування для виробництва більш ніж 3600 комплектів тепловізійних моно- та бінокулярів, оптичних прицілів різних типів бренду ARCHER виробництва ТОВ «Термал Віжн Текнолоджис» (м. Київ) для потреб Збройних сил України, Національної гвардії України, Прикордонної служби та інших силових структур; розроблено широкосмуговий екрануючий композиційний матеріал у вигляді фарби на основі водної емульсії полімерів з використанням композитного вуглецевого наноматеріалу «графен-нанотрубки», що може забезпечити високу ефективність екранування на рівні -35…-40 ДБ в діапазоні частот від 30 МГц до принаймні 30 ГГц.^UThe thesis is devoted to the problem of environmental protection against electromagnetic radiation. The timeliness of the work is determined by the need to optimize the technology of obtaining effective thin polymer composite coatings to protect people and equipment from electromagnetic radiation within the radio frequency range. The thesis is aimed at increasing the efficiency of shielding polymer compositions and reducing their cost. The thesis aims to improve the composition and optimize the technology of obtaining polymer composite coatings based on graphite and other functional components of different morphology (graphene, carbon nanotubes, graphitized carbon black, nano- and micromagnetite, etc.) for the effective protection of human and electronic equipment from EMR within the VHF frequency range (from 30 MHz to 30 GHz). The scientific novelty of the thesis lies in the theoretical and experimental grounding of choosing the hybrid fillers as a combination of micro- and nanostructured materials, as well as appropriate polymer matrices to develop technology for water-based and anhydrous composite coatings for protection against electromagnetic radiation.The following have been established: the correlation between the shielding efficiency of the multi-component composite coating and its surface conductivity, which is a necessary but not sufficient condition for high shielding efficiency; additional factors are the high magnetic permeability of the coating, as well as a significant contribution to the synergistic interaction of carbon impurities of different structure and morphology; the feasibility of using scaly graphite of polymorphic composition with an average particle size of 130 μm as an electrically conductive filler in contrast to fine colloidal graphite in existing analogues, which increased the shielding efficiency by 63%; the efficiency of using magnetite obtained by natural oxidation of steel St3, as a filler to increase the level of absorption and shielding; the efficiency of using ultrasound both for dispersion of individual components of protective coatings (in particular, carbon black, graphite, magnetite) and for homogenization of a mixture of polymer with fillers as a whole.The practical significance refers to: the compositions of polymer composite coatings based on graphite, carbon black, graphene, carbon nanotubes, nano- and micro-magnetite, etc. have been developed, and the scope of their application as shielding materials has been determined; the technological schemes and norms of a technological regime of obtaining polymeric protective composite water-based coatings and anhydrous polymer-based coatings have been streamlined; the developed polymer composite coating based on alcohol fully ensures electromagnetic compatibility of thermal imagers with other electronic equipment, in particular with the radio station, and also allows to partially reduce the "visibility" of equipment in the radio frequency range and has already found a practical application for producing more than 3600 sets of thermal imaging binoculars, optical sights of different types by ARCHER brand manufactured by Thermal Vision Technologies LLC (Kyiv) for the needs of the Armed Forces of Ukraine, the National Guard of Ukraine, the Border Guard Service and other law enforcement agencies; a broadband shielding composite material in the form of paint based on an aqueous emulsion of polymers has been developed with the use of the composite carbon nanomaterial "graphene nanotube", which can provide high shielding efficiency at -35… -40 dB in the frequency range from 30 MHz to at least 30 GHz.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського