Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (1565)Книжкові видання та компакт-диски (139)Журнали та продовжувані видання (44)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИЛАДОБУДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стельмах Н.В. 
Автоматизація технологічного підготовлення складального малосерійного виробництва електромеханічних приладів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.08 / Н.В. Стельмах ; НТУ України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.8-64
Шифр НБУВ: РА370606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пісьменна К.С. 
Господарсько-правове забезпечення стимулювання розвитку суднобудування та судноремонту: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / К.С. Пісьменна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено зміст, напрямки й об'єкти промислової політики держави у сфері суднобудівної промисловості, вдосконалено механізми її реалізації. Проаналізовано стан, тенденції та світовий досвід державного стимулювання розвитку даної промисловості як об'єкта господарсько-правового впливу. Виявлено недоліки законодавчого регулювання господарської діяльності підприємств галузі та запропоновано шляхи його вдосконалення. Доведено, що коло об'єктів промислової політики у сфері суднобудівної промисловості має бути розширене. Запропоновано використовувати господарсько-правові засоби стимулювання у суднобудуванні та судноремонті, судновому машинобудуванні та морському приладобудуванні, що мають бути визнані пріоритетними галузями промисловості. Увагу приділено вдосконаленню систем і законодавства. Зазначено необхідність розробки та прийняття відповідних програм економічного розвитку, що мають складати ієрархічну систему. Досліджено певні господарсько-правові засоби промислової політики у сфері суднобудівної промисловості, наведено механізм формування галузевої політики держави у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.4 + Х839(4УКР)921.16 +
Шифр НБУВ: РА362545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Половинка Д.В. 
Двочастотний прилад контролю вологості сипких сільськогосподарських культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / Д.В. Половинка ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено метод окремого виміру активної та реактивної провідності вимірювального перетворювача з сипким матеріалом, який дає змогу значною мірою підвищити точність контролю вологості сипких сільськогосподарських культур. Наведено методику одержання характеристик градуювання приладу. Одержано аналітичні залежності вихідної напруги діодно-ємнісного мосту від параметрів перетворювача з сипким матеріалом та знайдено зворотні залежності параметрів перетворювача від вихідної напруги мосту, що дає змогу у порівнянні з резонансним методом і методом вимірювання амплітуди та фази знизити відносну похибку контролю провідності з 2 % до 0,6 %. Зазначено, що підвищення точності контролю вологості дозволяє знизити витрати часу на приймання сировини та відпуск продукції, підвищити якість продукції. За результатами досліджень розроблено алгоритм контролю вологості сипких сільськогосподарських культур з використанням розроблених методу окремого вимірювання та методики одержання характеристик градуювання приладу. Розроблено функціональну схему вологоміра, а також принципову схему приладу контролю вологості, які реалізують розроблений алгоритм контролю та відповідають найсучаснішим технологіям приладобудування. Відзначено, що за результатами випробування вологоміра на реальних зразках показано високу точність контролю, надійність і оперативність, що підтверджується одержаними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л82-106.39-1 с +
Шифр НБУВ: РА335945

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Артьомова А. В. 
Інформаційна технологія обробки результатів попередніх випробувань для оцінки витрат виробництва продукції в авіаційному приладобудуванні: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / А. В. Артьомова ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

Вперше розроблено метод визначення обсягу та послідовності проведення приймально-здавальних випробувань продукції, який на відміну від існуючих використовує статистичну обробку результатів попередніх випробувань наукоємної продукції, що дозволило знизити витрати виробництва авіаційної приладобудівної продукції. Удосконалено метод оцінювання витрат під час проведення випробувань приладобудівної продукції шляхом побудови розширеної математичної моделі опису виробничої системи, що дозволило скоротити терміни проведення випробувань. Удосконалено математичну модель опису виробничої системи шляхом введення критерію, який враховує ступінь достовірності попередніх випробувань, що дозволило підвищити повноту опису системи, а отже, обгрунтувати процедури проведення випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О567-07 + У9(4УКР)305.851.515
Шифр НБУВ: РА381049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Аннєнкова Н.Г. 
Історико-науковий аналіз розвитку приладобудування України як складової машинобудівного комплексу у 80-ті роки ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.Г. Аннєнкова ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Висвітлено тенденції науково-технічного розвитку приладобудування України в 1980-і рр. Показано специфіку й особливості управління галуззю, рівень її розвитку за умов радянської системи господарювання. Розкрито вплив інноваційної діяльності галузі на технічний рівень вітчизняного виробництва, а також розв'язання окремих проблем соціальної сфери. Зроблено аналіз основних видів галузевої продукції для споживачів, а саме: засобів вимірювання, аналізу, обробки й одержання інформації, устаткування регулювання, автоматичних і автоматизованих систем управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К9 г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340855

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Скицюк В.І. 
Контроль та керування процесом торкання для підвищення якості виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / В.І. Скицюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено технологічні прийоми та способи дотикання інструменту до деталі за умов лезової металообробки на засадах нової теорії дотикання. Створено математичну модель процесу дотикання та траєкторії руху інструменту за умов "присутності" інструменту біля деталі, за допомогою яких визначено оптимально обрану траєкторію та результативну точність. Класифіковано способи дотикання за умов жорсткого та м'якого контактів інструменту та деталі. Доведено ефективність застосованих теоретичних засад загальної теорії. На базі проведеного аналізу розроблено принципи побудови високочутливих датчиків до процесу дотикання на засадах індукційного електромагнітного первинного перетворювача. Розроблено алгоритми функціонування керуючих систем (CNC) на засадах запропонованої методології. Створено прилади, що виконують контроль дотикання та методи їх застосування, надають можливість контролю практично всіх необхідних випадків дотикання у лезовій металообробці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-7с-1 + К92
Шифр НБУВ: РА312566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Елькін О.Б. 
Математична модель та метод розв'язання задачі розбиття і трасування з урахуванням просторової форми області: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.Б. Елькін ; Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Побудовано математичну модель основної оптимізаційної задачі розбиття та трасування з урахуванням технологічних обмежень (геометричних, фізичних і геодезичних особливостей). Досліджено основні особливості математичної моделі основної задачі, що дозволило здійснити її декомпозицію на задачу розбиття області з урахуванням її просторової форми та задачу прокладання допоміжних трас у ній. Запропоновано математичну модель і метод розв'язання задачі про прокладання мережі допоміжних трас для загального випадку неортогональної структури розбиття вихідної області. За цього рубіж магістральних шляхів, від якого необхідно проводити допоміжні траси, може знаходитися на межі області та всередині неї. Запропоновано основні апаратні структури для реалізації розглянутих математичних моделей. Рекомендовано застосування даних моделей і методів для розв'язання дискретних задач розбиття та трасування в агропромисловому комплексі (паювання землі), з метою облаштування міських територій (для організації стоянок автотранспорту та проектування під'їзних доріг), у ветеринарії (для штучного поділу ембріонів), у приладобудуванні (для здійснення раціонального різання штучних монокристалів), у машинобудуванні і легкій промисловості (для раціонального використання матеріалу).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.112,0 + В192.19 +
Шифр НБУВ: РА361919

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Дем'яненко Р. А. 
Методика і технологія геодезичного забезпечення геометричних параметрів ліфтових комплексів висотних споруд: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.24.01 / Р. А. Дем'яненко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вдосконалено методику та технологію геодезичного забезпечення ліфтових комплексів за умов висотного будівництва з урахуванням сучасних досягнень геодезичного приладобудування. Розроблено та теоретично обгрунтовано методику розрахунку точності геодезичного забезпечення будівництва ліфтових шахт, що дозволяє об'єктивно визначити точність вимірювань з використанням сучасного геодезичного обладнання. Вперше розроблено математичну модель розрахунку точності геодезичного забезпечення монтажу й експлуатації технологічного устаткування ліфтів з використанням теорії розмірних ланцюгів, яка дозволяє встановити допуски на точність окремих видів геодезичних робіт. Запропоновано методику визначення допустимості відхилень геометричних параметрів ліфтових шахт, яка дозволяє виконувати аналіз даних виконавчого знімання. Розроблено методику оптимізації розташування ліфтового устаткування в контурі шахти з використанням методу найменших квадратів, за допомогою якої можна значно скоротити час виконання монтажних і ремонтних робіт в шахті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н47-04 + Н702.3-021.1
Шифр НБУВ: РА380100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Замірець О.М. 
Моделі та методи інформаційної підтримки організаційних структур управління створенням виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.М. Замірець ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено узагальнення та удосконалення існуючих і розроблено нові методи та засоби організаційної та інформаційної підтримки процесів проектування нової техніки як теоретико-прикладного базису створення системи підтримки прийняття рішень (СППР) інтегрованої АСУ проектною організацією, орієнтованої на підвищення ефективності. Синтезовано універсальну адаптивну структуру системи автоматизованого управління, яка включає контури розвитку організації, середньотермінового планування та оперативного управління процесом проектування. Розроблено оптимізаційні математичні моделі вирішення задач формування портфеля замовлень та об'ємно-календарного графіка виконання проектних робіт з урахуванням багатокритеріальності й обмеженості ресурсів, заснованих на методології локальних ресурсних профілів. З використанням теорії прецедентів розроблено структуру засобів та технологій інформаційної підтримки процесів проектування складних виробів, яка включає в себе математичну модель та інструментальні засоби формування на етапі ескізного проектування множини можливих проектних рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К92 +
Шифр НБУВ: РА343500

Рубрики:

      
10.

Гамаюн І.П. 
Моделі та методи інформаційної технології адаптивного синтезу оптимальної технологічної схеми складання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.06 / І.П. Гамаюн ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності функціонування автоматизованих систем та їх функціональних підсистем (ФП), які використовуються в інформаційній технології (ІТ) типу CALS для підготовки та прийняття системних рішень на стадіях життєвого циклу виробів машино- та приладобудування. Розроблено концепцію вирішення даної проблеми для ФП, діючих у складі автоматизованої системи технологічної підготовки складального виробництва (АСТП СВ), що полягає в підвищенні рівня обгрунтованості рішень щодо фактора "кількість альтернатив" під час відпрацювання виробів, що складаються, на технологічність їх структури. Розроблено комплекс моделей і методів, що створють інтелектуальну базу ІТ адаптивного синтезу оптимальної технологічної схеми складання. Встановлено, що використання запропонованих засобів дозволяє сформувати повну множину альтернативних варіантів технологічних схем складання, з якої необхідно визначити компромісну альтернативу. Здійснено промислове впровадження результатів наукового дослідження під час удосконалення АСТП СВ підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К68-64 +
Шифр НБУВ: РА337186

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Батуркін В. М. 
Системи забезпечення теплового режиму на основі теплових труб для наукового космічного приладобудування: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.14.06 / В. М. Батуркін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2011. — 37 с. — укp.

Запропоновано у натурних дослідженнях нові концепції систем забезпечення теплового режиму на основі теплових труб постійного та змінного термічного опору, що працюють без витрат електроенергії космічного апарата та забезпечують суттєве зменшення діапазону зміни температури приладу та відсіків мікросупутників на температурному рівні 283 - 313 К і приймачів випромінювання на температурному рівні 233 К за змінних тепловиділення приладів, зовнішніх теплових навантажень космічного середовища та температури космічного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О663.112
Шифр НБУВ: РА379487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кузяк В. В. 
Стратегія обслуговування клієнтів приладобудівного підприємства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В. В. Кузяк ; ПВНЗ "Львів. ун-т бізнесу та права". — Л., 2011. — 25 с. — укp.

Досліджено сфери обслуговування клієнтів з позиції налагодження взаємовигідних відносин "виробник - клієнт" на промислових ринках, сформовано методологічні основи стратегічного управління обслуговуванням клієнтів промислового підприємства й обгрунтовано стратегії їх обслуговування в контексті здобуття тривалої конкурентної переваги. Здійснено перспективний аналіз розвитку та виявлено споживчі пріоритети в обслуговуванні на ринку приладобудування, здійснено маркетингові дослідження готовності приладобудівних підприємств до якісного обслуговування клієнтів і запропоновано методичні підходи до оцінювання якості їх обслуговування. Обгрунтовано вибір стратегій обслуговування клієнтів приладобудівного підприємства. Розроблено положення щодо планування якості їх обслуговування та створено засади системи управління вартістю клієнтів підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.515
Шифр НБУВ: РА382375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Курський Ю. С. 
Теоретична модель вимірювань в нелінійних динамічних системах / Ю. С. Курський. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт — процеси в нелінійних динамічних системах. Мета — розробляння принципових положень теорії дослідження нелінійних динамічних систем на основі моделей вимірювань в нелінійних динамічних системах. Методи — розрахунково-теоретичні та чисельні методи досліджень, які були адаптовані для вирішення поставлених у дисертаційній роботі завдань, кількісні та якісні методи теорії динамічних систем, теорії динамічного хаосу та синергетики. Результати — розроблено фізико-математичні основи вимірювань в нелінійних динамічних системах, теоретичну модель вимірювань та експериментальні моделі дослідження фізичних і біофізичних систем на основі нелінійної моделі вимірювань. Галузь застосування — фізичні дослідження, приладобудування.^UThe object is processes in nonlinear dynamic systems. The goal is developing of the basic principles for the nonlinear dynamical systems study theory based on models of measurements in nonlinear dynamic systems. Methods are computational-theoretical and numerical research methods that have been adapted to solve the problems posed in the dissertation, quantitative and qualitative methods of the dynamical systemstheor theory, dynamical chaos and synergetics theory. The results are physical and mathematical bases of measurements in nonlinear dynamic systems, theoretical measurement model and experimental models of physical and biophysical systems research based on nonlinear measurements model are developed. Scope is physical research, instrumentation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Топтун А. В. 
Інформаційно-вимірювальна система моніторингу санітарного стану деревних насаджень / А. В. Топтун. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертаційному дослідженні вирішується важлива науково-практична задача підвищення точності та надійності визначення санітарного стану масивів деревних насаджень шляхом упровадження методичного, математичного, метрологічно-інструментального та апаратно-програмного забезпечення, що в цілому представляє собою інформаційно-вимірювальну систему дистанційного моніторингу. В роботі проведено аналіз: негативних факторів впливу; існуючих методів визначення санітарного стану деревних насаджень; найпоширеніших програмно-апаратних засобів математичного моделювання поведінки і динаміки розвитку рослинних екосистем. Удосконалено існуючий та розроблено новий метод для проведення дистанційного моніторингу санітарного стану деревних насаджень. Для цього, було уточнено та вдосконалено методики визначення показників рН та солоності ґрунту та вперше застосовано їх з метою визначення цих показників в зоні кореневого живлення дерева; уточнено та вдосконалено експрес-методики визначення цукру та рН та вперше застосовано для експрес-визначення якісних показників деревного соку (сахаристості, водневого показника рН та в'язкості). Методом багатофакторного планування експерименту побудовано математичні регресійні моделі, які описують залежності показників якості деревного соку від зовнішніх кліматичних факторів та розраховано статистичні характеристики цих моделей. Для застосовування в системі підтримки прийняття рішень інформаційно-вимірювальної системи дистанційного моніторингу санітарного стану деревних насаджень складено динамічну модель, яка дозволяє високоточно (відносна похибка не перевищила 4%) визначати санітарний стан дерев. Вперше запропоновано математичну модель, на основі якої складено алгоритм зонування деревних насаджень за категоріями їх санітарного стану, що дозволяє проведення більш точного та інформативного моніторингу стану насаджень. Складено загальний алгоритм проведення моніторингу санітарного стану деревних насаджень на базі розробленого експериментально-методичного та математичного забезпечення. Запропоновано конструкцію та технологічну послідовність виготовлення мікросенсору для визначення показників якості деревного соку (кислотність, сахаристість та в'язкість), яка відповідає основним вимогам надійності, дешевизни, простоти та не веде до фізичного пошкодження дерев. Також визначено вимоги до конструкції інформаційно-вимірювальної системи моніторингу санітарного стану деревних насаджень; складено структурну та функціональну схеми, на основі яких створено модельний зразок такої інформаційно-вимірювальної системи, а також розроблено програмне забезпечення для автоматизації процесу моніторингу, що дозволило зменшити вплив оператора на процес моніторингу та реалізувати віддалений моніторинг та прогнозування санітарного стану деревних насаджень. Наведено результати експериментального випробовування розробленої інформаційно-вимірювальної системи моніторингу та здійснено порівняння цих результатів з даними математичного моделювання та результатами, отриманими альтернативними методами дослідження (наприклад, методом візуального спостереження). Представлено наочні результати моніторингу досліджуваної ділянки (на прикладі парку «Спортивний», м. Черкаси) та наведено результати зонування дерев за категоріями санітарного стану. Приведено результати розрахунку точності, надійності (вірогідності отримання коректних даних приладом управління) та швидкодії передачі/прийому інформації з вимірювальних датчиків приладом управління для різних досліджуваних ділянок. Отримано графіки залежності цих параметрів від зміни положення оператора з пристроєм управління відносно датчиків, а також від терміну експлуатації вимірювальних датчиків та щільності деревних насаджень. Основні положення дисертації впроваджено у навчальний процес кафедри приладобудування, мехатроніки та компʼютеризованих технологій Черкаського державного технологічного університету з дисциплін «Методи підвищення метрологічних характеристик приладів контролю та визначення складу речовин», «Технічні засоби для дослідження впливу кліматичних факторів», «Інтелектуальні технології вимірювання», «Автоматизовані інформаційно-вимірювальні системи».^UThe dissertation research solves an important scientific and practical problem of increasing the efficiency of determining the sanitary condition of arrays of trees by introducing methodological, mathematical, metrological-instrumental and hardware-software, which in general is an information-measuring system of remote monitoring. The general characteristics of the dissertation research, its relevance, correspondence to scientific topics are given; the scientific novelty and practical significance of the dissertation results are determined, as well as the purpose, tasks, subject and object of research are formulated. The analysis of: negative factors of influence is carried out in the work; existing methods for determining the sanitary condition of tree plantations; of the most common software and hardware for mathematical modeling of behavior and dynamics of plant ecosystems. The existing method has been improved and a new method for remote monitoring of the sanitary condition of trees plants has been developed. For this purpose, the methods of determining the pH and salinity of the soil were specified and improved and for the first time used to determine these indicators in the area of root nutrition of the tree; refined and improved express methods for determining sugar and pH and was used for the first time for rapid determination of quality indicators of tree's sap (sugar content, hydrogen pH and viscosity). Mathematical regression models are constructed by the method of multifactor planning of the experiment, which describe the dependences of wood sap quality indicators on external climatic factors and the statistical characteristics of these models are calculated. For application in the decision support system of the information-measuring system of remote monitoring of the sanitary condition of treeі plants, a dynamic model has been developed, which allows to determine the sanitary condition of trees accurately (relative error did not exceed 4%). For the first time, a mathematical model was proposed, on the basis of which an algorithm for zoning trees plants by categories of their sanitary condition was developed, which allows for more accurate and informative monitoring of plants condition. The general algorithm of monitoring of a sanitary condition of trees plants on the basis of the developed experimental-methodical and mathematical maintenance is made. The design and technological sequence of manufacturing a microsensor for determining the quality of tree's sap (acidity, sugar content and viscosity), which meets the basic requirements of reliability, cheapness, simplicity and does not lead to physical damage to trees. The requirements to the design of the information-measuring system for monitoring the sanitary condition of trees plants are determined; the structural and functional schemes on the basis of which the model sample of such information-measuring system is created are made, and software for automation of the monitoring process was also developed, which allowed to reduce the operator's influence on the monitoring process and to implement remote monitoring and forecasting of the sanitary condition of trees plants. The results of experimental testing of the developed information-measuring monitoring system are given and these results are compared with the data of mathematical modeling and the results obtained by alternative research methods (for example, by the method of visual observation). Visual results of monitoring of the studied area (on the example of Sportivny Park, Cherkasy) are presented and the results of tree zoning by categories of sanitary condition are given. The results of calculation of accuracy, reliability (probability of receiving correct data by the control device) and speed of transmission / reception of information from measuring sensors by the control device for various investigated sites are given. Graphs of dependence of these parameters on change of position of the operator with the control device concerning sensors, and also on service life of measuring sensors and density of trees plants are received. The main provisions of the dissertation are introduced into the educational process of the Department of Instrumentation, Mechatronics and Computerized Technologies of Cherkasy State Technological University in the disciplines "Methods of improving the metrological characteristics of control devices and determining the composition of substances", "Technical means for studying the influence of climatic factors", "Intelligent measurement technologies", "Automated information and measuring systems".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гордєєв Ю. С. 
Легкоплавкі стекла та матеріали на основі свинцевоборатної та свинцевогерманатної систем / Ю. С. Гордєєв. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено розробці фізико-хімічних основ технології легкоплавких стекол і композиційних склоприпоїв в оксидних системах PbO–ZnO–B2O3–SiO2 та PbO–B2O3–SiO2–GeO2, які володіють комплексом спеціальних властивостей і застосовуються в приладобудуванні, електронній та електротехнічній промисловостях. Об'єкт дослідження є легкоплавкі стекла та композиційні склоприпої на основі оксидних систем PbO–ZnO–B2O3–SiO2 та PbO–B2O3–SiO2–GeO2. Предмет дослідження є технологічні параметри виготовлення та закономірності зміни властивостей легкоплавких стекол і композиційних склоприпоїв в залежності від їх хімічного та речовинного складу. Практичне значення одержаних результатів полягає в розробці нових хімічних і речовинних складів, а також встановленні основних технологічних параметрів отримання легкоплавких композиційних склоприпоїв з низьким тепловим розширенням та безбарвних оптичних стекол з підвищеним пропусканням інфрачервоних променів в діапазоні довжин хвиль 2,7–5,5 мкм.^UThe thesis deals with the development of physical-chemical basics of the technology of low-melting glass and composite solder glass in the oxide systems PbO–ZnO–B2O3–SiO2 and PbO–B2O3–SiO2–GeO2, which have a set of properties and are used in the instrument making, electronics and electrical engineering industry. The object of research is the low-melting glass and composite solder glass in the oxide systems PbO–ZnO–B2O3–SiO2 and PbO–B2O3–SiO2–GeO2. The subject of the study is is the technological parameters of manufacturing and the regularities of changes in the properties of low-melting glass and composite solder glass, depending on their chemical and material composition. The practical significance of the obtained results lies in the development of new chemical and material compositions, as well as establishment of the basic technological parameters of obtaining low-melting composite solder glasses with low thermal expansion and colorless optical glasses with increased transmission of infrared rays in the wavelength range of 2.7–5.5 μm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кочетова Л. А. 
Частотно-селективні властивості нелінійних структур із сильною локалізацією поля / Л. А. Кочетова. — Б.м., 2020 — укp.

Мета роботи – виявлення та дослідження нових резонансних властивостей і бістабільної взаємодії електромагнітних хвиль з нелінійними планарними одиночними та періодичними структурами складної форми інфрачервоного діапазону. Об'єктом дослідження є процеси взаємодії електромагнітного поля зі складними структурами, які містять нелінійні включення. Методи дослідження: метод комплексних амплітуд, метод часткових областей, метод матриць передачі, метод інтегральних рівнянь. Теоретичні результати: показано бістабільний і мультистабільний режими робот планарних та об'ємних металевих решіток зі складною будовою елементарної комірки з елементами керровського типу нелінійності. Новизна: отримано типи нелінійних структур з бістабільною та мультистабільно поведінкою коефіцієнтів проходження на запертих і дефектних модах. Ступень упровадження: Результати роботи можуть бути використаними при підготовці та проведені навчальних лекцій у вищих навчальних закладах Міністерства освіти і науки України, де досліджується науковий напрям з дифракції електромагнітних хвиль на періодичних структурах. Сфера використання: побудовані алгоритми розв'язання досліджених задач дисертації можуть бути використано в приладобудуванні для створення швидкодіючих компактних оптичних перемикачів.^UThe aim of the work is to identify and study new resonant properties and bistable interaction of electromagnetic waves with nonlinear planar single and periodic structures of complex shape at the infrared range. The object of study is the processes of interaction of the electromagnetic field with complex structures that contain nonlinear elements. Research methods: the complex amplitude technique, the mode matching technique, the transfer-matrix method and the integral equations method. Theoretical results: bistable and multistable operating regimes of metal arrays and grating with a complex structure of an elementary cell with elements of Kerr-type nonlinearity are shown. Novelty: the types of nonlinear structures with bistable and multistable behavior of the transmission coefficients at trapped and defect modes are obtained. Degree of implementation: the results of the work can be used in the preparation and provide of educational lectures in higher educational institutions of the Ministry of Education and Science of Ukraine, which studies the scientific area of diffraction of electromagnetic waves by periodic structures. Scope: the constructed algorithms for solving the researched dissertation problems can be used in engineering to create ultra-fast compact optical switches.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Демська Н. П. 
Технологія електричних міжз'єднань модулів електронної техніки / Н. П. Демська. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – технологічний процес формування електричних міжз'єднань модулів електронної техніки. Мета – підвищення якості високощільних рознімних і нерознімних електричних міжз'єднань у багатошарових гнучких комутаційних структурах для модулів електронної техніки шляхом розробки технології формування цих з'єднань на основі досліджень фізико-технологічних параметрів гнучких комутаційних структур. Методи – методи скінченних елементів і розв'язання диференціальних рівнянь, теорії пружності та руйнування твердих тіл, математичного та комп'ютерного моделювання, регресійного аналізу та теорії факторного експерименту, теорії масового обслуговування, методи експериментальних досліджень. Результати – отримав подальший розвиток метод розрахунку матриці жорсткості скінчених елементів при відомому векторі зовнішніх сил, який дозволяє забезпечити розрахунок деформацій пружних елементів міжз'єднань, з метою забезпечення механічної міцності міжз'єднань та надтонких електронних компонентів; отримала подальший розвиток технологія електричних комутаційних елементів, що дозволило розробити конструкцію плаского з'єднувача для електронних пристроїв із нульовою силою вставки з пневматичним притисненням контактних елементів, який відрізняється від аналогів меншою вірогідністю виникнення дефектів, підвищеною щільністю розташування контактів та кількістю виводів; вперше за допомогою багатофакторного експерименту отримано модель впливу конструкційних параметрів плаского з'єднувача з нульовою силою вставки на перехідний опір, який виникає між з'єднувачем і шлейфом, що дозволило оптимізувати конструкцію з'єднувача за критерієм мінімізації перехідного опору; розроблено математичну модель технологічного процесу складання модулів електронної техніки на основі алюміній-поліімідних гнучких структур, що дозволяє виконувати оцінку надійності та стабільності технологічного процесу, визначати відсоток виходу придатних виробів, середній час виготовлення одного виробу, середню кількість зібраних виробів. Галузь застосування – електронне приладобудування^UThe object – the technological process of forming electrical interconnections of electronic equipment modules. The goal is to improve the quality of high-density detachable and non-detachable electrical interconnections in multilayer flexible commutative structures for electronic equipment modules by developing technology for the formation of these connections based on studies of physical and technological parameters of flexible commutative structures. Methods – finite element methods and solving differential equations, theories of elasticity and fracture of solids, mathematical and computer modelling, regression analysis and the theory of factorial experiment, queuing theory, methods of experimental research. Results – the method of calculating the stiffness matrix of finite elements with a known vector of external forces has been further developed, which allows to calculate the deformations of elastic elements of interconnections, in order to ensure the mechanical strength of interconnections and ultrathin electronic components; the technology of electrical switching elements was further developed, which allowed to develop the design of a flat connector for electronic devices with zero insertion force with pneumatic pressing of contact elements, which differs from analogues: less likely to cause defects, increased contact density and number of pins; for the first time, a multifactor experiment was used to get the influence model of the design parameters of a flat connector on the transient resistance that occurs between the connector and the loop, which allowed to optimize the design of the connector by minimizing the transient resistance; the mathematical model of the technological process of assembling electronic equipment modules has been improved based on aluminum-polyimide flexible commutative structures was proposed, which allows to evaluate the reliability and stability of the technological process, determine the percentage of suitable products, average manufacturing time of one product, average number of assembled products. Scope – electronics industries.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Карбівська Т. О. 
Перетворювачі електроенергії з модульною структурою та зниженим рівнем пульсацій для контактного зварювання / Т. О. Карбівська. — Б.м., 2021 — укp.

Контактне зварювання широко застосовується для з'єднання металевих деталей в електронній промисловості, приладобудуванні, машинобудуванні, автомобіле- та літакобудуванні, космічній техніці, медицині та інших галузях. Контактне зварювання здійснюється шляхом затискання двох металевих деталей між двома електродами з необхідною силою стиснення та пропускання крізь них імпульсу електричного струму необхідної форми, амплітуди та тривалості. У місці проходження струму деталі нагріваються до рівня температури плавлення та з'єднуються між собою. Такий процес зварювання є досить складним, оскільки електричний опір зони зварювання має складний, нелінійний характер та залежить від матеріалу, товщини і шорсткості поверхні деталей та електродів. Такі властивості контактного зварювання ускладнюють процес проектування джерел живлення для його реалізації.В більшості випадків основною і єдиною вимогою, що виставляється до зварних з'єднань – їх міцність. Однак є галузі промисловості, де з'єднуються деталі відповідального призначення і відсутність виплесків часточок розплавленого металу, а також висока повторюваність відтворення параметрів зварних точок має критично важливе значення. Вимога до відсутності виплесків при зварюванні мініатюрних деталей, або деталей компонентів відповідального призначення пов'язана з тим, що часточки металу, які застигли після процесу зварювання, можуть викликати короткі замикання в функціональних елементах електронних приладів, спотворення сигналів, шуми і т.п. Висока повторюваність з'єднань необхідна під час виготовлення складних виробів, за наявності великої кількості зварних точок, від якості кожної з яких значною мірою залежить якість готового виробу.Основне завдання формування необхідних для зварювання параметрів покладається на джерело живлення (також відоме як формувач імпульсів струму), яке забезпечує необхідну форму, амплітуду та тривалість імпульсу зварного струму. На практиці використовують різні форми імпульсів зварного струму, наприклад імпульси постійного чи змінного струму, імпульси пульсуючого струму, або ж комбінації вищезгаданих форм імпульсів струму. Використання імпульсів постійного струму дозволяє покращити якість отриманих з'єднань, особливо у випадках зварювання мініатюрних деталей. Ряд досліджень показує, що при зварюванні деталей товщиною до 0,5 мм, важливу роль відіграє рівень пульсацій зварного струму. Малий розмах пульсацій дозволяє отримати зварні з'єднання високої міцності без виплесків металу. Також додаткові елементи фільтрів для зниження пульсацій струму вносять значну інерційність в контур зворотного зв'язку, що може погіршити якість роботи системи керування та відобразитися на точності відтворення струму.На сьогоднішній день відома велика кількість способів побудови джерел живлення для контактного зварювання. Найбільш перспективним вбачається побудова джерела живлення на базі транзисторного перетворювача, який здатний забезпечити високу точність формування струму в навантаженні, а також вищий рівень енергоефективності порівняно з іншими видами джерел живлення. Відомо, що транзисторні перетворювачі з безперервним керуванням дозволяють отримати високу точність відтворення кривої зварювального струму, однак забезпечують досить низьку енергоефективність. Транзисторні перетворювачі з імпульсним керуванням забезпечують більш високий коефіцієнт корисної дії, однак точність формування струму на виході знижується. Дещо знизити потужність втрат одночасно зі збереженням високої точності формування струму дозволяє використання перетворювачів зі спільним використанням безперервного та імпульсного режимів керування транзисторами. Однак для подібних рішень питання поліпшення показників енергоефективності все ще залишається актуальним. Використання понижуючого перетворювача зі зниженим рівнем пульсацій, що працює в імпульсному режимі, дозволить забезпечити високу точність формування зварювального струму одночасно з низькою потужністю втрат, властивою транзисторним перетворювачам з імпульсним керуванням.Використання модульного способу побудови джерела живлення з n уніфікованими модулями перетворювачів, що підключені паралельно та працюють на спільне навантаження, дозволить покращити точність формування струму, підвищити рівень потужності в навантаженні без використання громіздких компонентів, а також технологічність, гнучкість перебудови та рівень уніфікації перетворювача.^UThe thesis is devoted to the research of electric power converters with modular structures and reduced ripple levels for resistance welding.Resistance welding is widely used for joining metal parts in the electronics industry, instrumentation, mechanical engineering, automotive and aircraft construction, space technology, medicine, and other industries.Resistance welding is carried out by clamping two metal parts between two electrodes with the required compression force and passing through them a pulse of electric current of the desired shape, amplitude, and duration. At the point of current flow, the parts are heated to the melting point and connected to each other. The welding process is quite complex because the electrical resistance of the welding zone is complex, nonlinear, and depends on the material, thickness, and surface roughness of parts and electrodes. Such properties of resistance welding complicate the process of designing power supplies for its implementation.In most cases, the strength of welded joints is the main and only requirement. However, there are industries where precision miniature parts have to be connected, and the absence of splashes of molten metal particles, as well as the high frequency of reproduction of weld point parameters, is critical. The requirement to avoid splashes when welding miniature parts or parts of responsible components is due to the fact that metal particles that have hardened after the welding process can cause short circuits in the functional elements of electronic devices, signal distortion, noise, etc. High repeatability of joints is necessary for the manufacture of complex products while performing a large number of welds, which predominantly affects the quality of the finished product.A power supply (also called current pulse shaper) is supposed to provide the necessary parameters for welding – the required shape, amplitude, and pulse duration of the weld current. In practice, various shapes of weld current pulses are used, such as DC or AC pulses, pulsating current pulses, or a combination of the above-mentioned current pulse shapes. The use of DC pulses can improve the quality of the connections, especially in the case of welding miniature parts. A number of studies show that the level of weld current ripples plays a significant role when welding parts up to 0.5 mm thick. The small amplitude of the ripples allows obtaining high-strength welded joints without metal splashes. Also, additional filter elements to reduce current ripple bring significant inertia to the feedback loop, which can degrade the quality of the control system and affect the accuracy of current reproduction.To date, there are many ways to build power supplies for resistance welding equipment. The most promising is the construction of a power supply based on a transistor converter, which is able to provide high accuracy of the current generation in the load, as well as a higher level of energy efficiency compared to other types of power supplies. It is known that transistor converters with continuous control allow obtaining high accuracy of the reproduction of the welding current curve, but provide fairly low energy efficiency. Pulse-controlled transistor converters provide higher efficiency, but the accuracy of the output current is reduced. The use of converters with the joint use of continuous and pulse transistor control modes allows reducing the power loss at the same time while maintaining the high accuracy of the current generation. However, for such solutions, the issue of improving energy efficiency remains relevant. The use of a step-down converter with low ripple, operating in pulse mode, will provide high accuracy of welding current generation at the same time with low power loss, inherent in transistor converters with pulse control.The use of a modular topology of a power supply with n unified converter modules connected in parallel and working for a common load will improve the accuracy of the current generation, increase the power level in the load without the use of bulky components, as well as increase manufacturability, flexibility, and unification of the converter.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Омельяненко В. А. 
Національна інноваційна політика: інституційноеволюційна методологія формування і стратегії реалізації / В. А. Омельяненко. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження присвячено розробленню теоретичних положень і науковометодологічних підходів, які визначають ключові напрями формування інноваційної політики і стратегій її реалізації на основі управління інституційною трансформацією, що відповідає інноваційно-технологічним трендам. Здійснено теоретичні узагальнення та розкрито суть інституційно-еволюційного виміруінноваційної політики; визначено місце і роль інноваційної політики при забезпеченні сталого та безпечного розвитку національної економіки; узагальнено теоретичні підходи до визначення інноваційних ресурсів та еволюції інноваційно-технологічних систем у національній економіці. Узагальнено наукові засади аналітичного підходу до формування інноваційної політики та вдосконалено науково-методичне забезпечення оцінювання ефективності інноваційної політики і стратегічні підходи до формування інноваційної політики на основі динамічної ефективності. Надано теоретико-методологічне узагальнення ідей технологічного інституціоналізму в контексті глобальних викликів; визначено інституційні перетворення, необхідні для дотримання вимог безпеки шляхом розвитку в національній економіці; запропоновано концептуальне та організаційно-управлінське забезпечення інституційноінноваційного проєктування і реалізації національних інноваційних стратегій.Розроблено концептуальні засади системного управління інноваційнотехнологічними змінами; визначено конкурентну складову інноваційної політики; виконано аналіз міжнародного аспекту розроблення та реалізації інноваційної політики, а також визначено стратегічні аспекти розвитку високотехнологічних сфер на прикладі приладобудування. Розглянуто питання змістовного визначеннята механізмів реалізації безпекових компонент інноваційного розвитку; визначено безпекову компоненту управління пріоритетами розвитку; запропоновано концептуальні засади макропроєктування інноваційно-технологічних систем.Ключові слова: інноваційна політика, інститути, сталий розвиток, національна безпека, національна інноваційна система, інноваційно-технологічні тренди, інституційно-інноваційне проєктування.^UThe research is devoted to the development of theoretical bases, scientific and methodological approaches that determine the key directions of the formation of innovation policy and strategies for its implementation based on the management of institutional transformation that meets innovation and technological trends.Theoretical generalizations are made and the essence of the institutional-evolutionary dimension of innovation policy is revealed; the place and role of innovation policy in ensuring sustainable and safe development of the national economy are determined; Theoretical approaches to the definition of innovation resources and the evolution of innovation and technological systems in the national economy are generalized. The scientific principles of the analytical approach to the formation of innovation policy are generalized and the scientific and methodological support for evaluating the effectiveness of innovation policy and strategic approaches to the formation of innovation policy on the basis of dynamic efficiency are improved. Theoretical and methodological generalization of ideas of technological institutionalism in the context of global challenges is given; identified institutional transformations necessary to comply with security requirements through development in the national economy; conceptual and organizational and managerial support of institutional innovation design and implementation of national innovation strategies is proposed.Conceptual bases of system management of innovative technological changes are developed; the competitive component of innovation policy is determined; the analysis of the international aspect of development and implementation of innovation policy is carried out, and also strategic aspects of the development of high-tech spheres on an example of instrument making are defined. The question of meaningful definition is considered and mechanisms for implementing the security components of innovative development; the security component of management of development priorities are defined; conceptual bases of macro design of innovative-technological systems are offered.Keywords: innovation policy, institutions, sustainable development, national security, national innovation system, innovation-technological trends, institutional innovation design.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Покрас О. С. 
Забезпечення міжнародної конкурентоспроможності інноваційної продукції підприємств приладобудування / О. С. Покрас. — Б.м., 2021 — укp.

Покрас О. С. Забезпечення міжнародної конкурентоспроможності інноваційної продукції підприємств приладобудування. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 051 Економіка. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Київ, 2020.Дисертацію присвячено розвʼязанню наукових завдань, що полягають у поглибленні теоретичних засад і науково-методичному обґрунтуванні напрямів забезпечення міжнародної конкурентоспроможності інноваційної продукції підприємств приладобудування. У результаті дослідження удосконалено методичний підхід забезпечення належного рівня конкурентоспроможності приладобудування з використанням ромба національних переваг М. Портера, що, на відміну від існуючих, надає змогу виявити ті фактори, які впливають на галузь більшою мірою з-поміж інших факторів для того, щоб надати відповідні рекомендації щодо нейтралізації негативного впливу на конкурентоспроможність приладобудівних підприємств та їх продукції; процедури використання засад планування стратегічних змін у процесі компонування положень стратегій розвитку високотехнологічних галузей України через формулювання основних засад стратегії «Індустрія 4.0», що, на відміну від існуючих, включає положення про збільшення обсягу фінансування фундаментальних досліджень і розробок та надання компенсацій як державним, так і приватним установам, забезпечення державним підтриманням зовнішньоекономічної діяльності високотехнологічних підприємств через надання кредитів на пільгових умовах і державних гарантій, стимулювати створення нових робочих місць через надання усім підприємствам, що створюють визначену кількість таких місць, субсидій.У ході дослідження дістали подальшого розвитку: методичні засади визначення потенційних ринків збуту інноваційної продукції (зокрема, екологічно ефективної) на засадах застосування кластерного аналізу груп країн у вимірах якості життя, екологічної ефективності та ВВП (ПКС) на душу населення, які, на противагу наявним, виявляючи взаємозалежності між факторами, дають змогу сформувати перелік країн, що є потенційними ринками збуту для інноваційної продукції підприємств приладобудування; категорія «міжнародна конкурентоспроможність продукції», що, на відміну від існуючих, розглядається як наявність у продукції певних якісних і кількісних характеристик, що дають змогу задовольняти платоспроможний попит, ефективно утримувати або нарощувати аудиторію споживачів на вітчизняному та міжнародних ринках, а також зберігати конкурентні позиції як у короткостроковому, так і в довгостроковому періоді за допомогою ефективної реалізації стратегії управління життєвим циклом товару; методичні засади експертного оцінювання комплексного показника конкурентоспроможності інноваційної продукції за неціновим критерієм, який, на противагу існуючим, враховує специфіку якісного та кількісного оцінювання з уведенням таких понять, як умовно якісні та умовно кількісні складові комплексного показника; методичні засади проведення факторного аналізу комплексного показника конкурентоспроможності високотехнологічної чи наукоємної інноваційної продукції, який, на відміну від існуючих, містить зітавлення у вимірах конкурентоспроможності та обсягів експорту продукції, що дає змогу знаходження резервів для підвищення рівня конкурентоспроможності продукції.Практичне значення отриманих результатів полягає у розробленні та обґрунтуванні напрямів забезпечення міжнародної конкурентоспроможності інноваційної продукції підприємств приладобудування в умовах Індустрії 4.0. Основні наукові положення дисертації сформульовано у вигляді прикладних рекомендацій, що можуть бути застосовані безпосередньо на підприємствах для формування стратегії розвитку та впровадження у вигляді прогресивних змін. Застосувавши можливості Індустрії 4.0, наведені у дослідженні, підприємство може бути виведено на новий рівень конкурентоспроможності. Прикладні рекомендації також сформульовані і для органів державної влади, що можуть бути внесені до програми розвитку високотехнологічних галузей. Прикладна цінність проведених наукових розробок підтверджується їх впровадженням у діяльність підприємства ТОВ Фірма «Семпал Ко Лтд» (довідка за № 2877 від 20.11.2019), діяльність Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (акт впровадження за № 3111-23 від 26.06.2020), АТ «Одеський припортовий завод» (довідка № 4057 від 20.10.2020), АТ «Луганськгаз» (довідка № 01-02-47/1799-1 від 20.10.2020).Ключові слова: конкурентоспроможність продукції, продукція приладобудування, галузь приладобудування, інноваційна продукція, Індустрія 4.0, забезпечення конкурентоспроможності продукції, підвищення рівня конкурентоспроможності продукції.^UPokras O. S. Ensuring the international competitiveness of instrumentation companies innovative products. – Qualifying scientific work, the manuscript. The dissertation for the scientific degree of PhD, specialty 051 "Economics". The dissertation was made at National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, 2020.The dissertation is devoted to the scientific problems solution, which consist of theoretical foundations deepening, scientific and methodological substantiation of ensuring the instrumentation companies innovative products international competitiveness directions.The study improved the methodological approach to ensure the appropriate level of instrumentation competitiveness with the Diamond of M. Porter. In contrast to existing ones, the following provides the opportunity to identify the most affective factors of the instrumentation enterprises and products and to provide recommendations for their neutralizing. The procedures for using the principles of planning strategic changes in the process of composing the provisions strategies for the development of high-tech industries of Ukraine by formulating the basic principles of «Industry 4.0» strategy were improved. Unlike existing ones, these procedures include such offers as: increasing funding for basic research and development and compensation to both public and private institutions; providing state support for foreign economic activity of high-tech enterprises by providing loans on favorable terms and state guarantees; stimulation of the new jobs creation by providing subsidies to all enterprises that create a certain number of such places.The following was further developed at the study. Methodological principles for identifying potential markets for innovative products (including environmentally efficient) based on the application of cluster analysis of groups of countries in measuring quality of life, environmental efficiency and GDP (PPS) per capita were provided. In contrast to existing ones, they are revealing the interdependence between the factors, providing an opportunity to form a list of countries that are potential markets for innovative products of instrumentation enterprises. The category "international competitiveness of products" was developed in the way that in contrast to the existing ones is considered as the presence in the product of certain qualitative and quantitative characteristics that enable to meet effective demand, effectively retain or increase consumer audience in domestic and international markets, and maintain competitive position in the short and long term through the effective implementation of product life cycle management strategy. The methodical principles of expert evaluation of the complex indicator of competitiveness of innovative products by non-price criterion were further developed. In contrast to the existing ones, the following takes into account the specifics of qualitative and quantitative evaluation with the introduction of such concepts as conditionally qualitative and conditionally quantitative components of the complex indicator. The methodological principles of factor analysis of a complex indicator of competitiveness of high-tech or science-intensive innovative products, which, in contrast to existing ones, contain comparisons in terms of competitiveness and export volumes, which provides the opportunity to find reserves to increase product competitiveness.Applied recommendations are also formulated for public authorities that can be incorporated into the program of the high-tech industries development. The applied value of the carried out scientific developments is confirmed by their introduction into the activity of the LLC Firm "Sempal Co Ltd" (reference for No. 2877 from 11.20.2019) and National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" (reference for No. 3111-23 from 26.06.2020), JSC "Odessa Port Plant" (reference for No. 4057 from 20.10.2020), JSC "Luganskgas" (reference for No. 01-02-47/1799-1 from 20.10.20).Keywords: product competitiveness, instrumentation products, instrumentation industry, innovative products, Industry 4.0, ensuring product competitiveness, increasing the level of product competitiveness.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського