Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (330)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРИВІД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Бухтіяров І.Ю. 
Асинхронний мотор-вентилятор з широким діапазоном робочого ковзання для тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / І.Ю. Бухтіяров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Створено асинхронний регулюємий мотор-вентилятор із широким діапазоном робочого ковзання для охолоджуючого пристрою дизеля тепловозу з метою зниження витрат енергії на привід вентиляторів охолоджуючого пристрою та підвищення надійності дизеля тепловоза. Існуючі системи плавного регулювання повітря: з поворотними лопатями, частотне регулювання мотор-вентиляторів, а також двошвидкісний електропривід вентиляторів не відповідають вимогам надійності, технологічності, вартісним показникам. Запропоновано плавний фазовий спосіб регулювання, який у 3,7 рази економічніший, ніж серійний релейний спосіб. Частота обертання мотор-вентилятора регулюється зміною напруги на обмотці статора фазовим способом за допомогою тиристорного перетворювача напруги. Встановлено, що обмотка ротора складається з мідних стрижнів та феромагнітних короткозамкнених кілець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.4-01
Шифр НБУВ: РА309656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Рябов Є. С. 
Безредукторний тяговий привод на основі реактивного індукторного двигуна з аксіальним магнітним потоком для швидкісного електрорухомого складу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.09 / Є. С. Рябов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Запропоновано створення безредукторного тягового приводу на основі реактивного індукторного двигуна з аксіальним магнітним потоком, розроблено математичну модель для визначення електромагнітного моменту даного двигуна. Розроблено узагальнену імітаційну модель тягового приводу, яка поєднує модель напівпровідникового перетворювача у сукупності з системою керування приводом і модель реактивного індукторного двигуна з аксіальним магнітним потоком. Розроблено модель крутильних коливань в механічній частині приводу та методику оцінювання енергетичних показників тягового приводу. Усі запропоновані моделі стали складовими програмно-алгоритмічного комплексу проектування тягового безредукторного приводу на основі реактивного індукторного двигуна з аксіальним магнітним потоком. Розроблено концептуальний проект швидкісного електропоїзду, тяговий привід якого синтезований за допомогою вищезазначеного алгоритмічного комплексу та визначено його робочі властивості й показники.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2
Шифр НБУВ: РА380640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Ровінський В.А. 
Вдосконалення ватметрографічних методів діагностування штангових глибинно- насосних установок для видобутку нафти та розробка технічних засобів для їх реалізації: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.11.13 / В.А. Ровінський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2003. — 20 с. — укp.

Удосконалено статичну діагностичну модель верстата-качалки, що дозволяє підвищити точність отримання динамограм у перерахунку з ватметрограм і тим самим збільшити вірогідність оцінки стану заглибленого насоса штангової глибинно-насосної установки (ШГНУ). Створено динамічну діагностичну модель верстата-качалки, яка враховує моменти інерції зрівноважуючих вантажів верстата-качалки та ротора її привідного електродвигуна, що дозволяє підвищити на 1-5 % точність оцінки стану заглибленого насоса ШГНУ під час її роботи в динамічному режимі. Встановлено взаємозв'язок зміни ковзання ротора електроприводу верстата-качалки від дії навантаження на штангову колону, зумовленого станом заглибленого насоса, на основі якого розроблено метод діагностування ШГНУ за швидкісними характеристиками. Запропоновано непрямий метод визначення маси зрівноважуючих вантажів верстата-качалки, використання якого дозволить підвищити точність перерахунку ватметрограми в динамограму та проводити операції зрівноваження верстата-качалки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361.3-5-082.05 +
Шифр НБУВ: РА328362

Рубрики:

      
4.

Мовчанюк А.В. 
Високоефективний привід для ультразвукової віброударної обробки металів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / А.В. Мовчанюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Детально розглянуто процес роботи ультразвукового віброударного приводу. Завдяки експериментальним дослідженням уточнено фізичну модель процесу віброударної обробки. Створено математичну модель роботи віброударної частини приводу, а також математичну модель ультразвукового генератора механічних коливань на базі п'єзоелектричного перетворювача. Розроблено методику розрахунку ультразвукових перетворювачів на базі п'єзокераміки для використання в ультразвукових апаратних засобах підвищеної потужності. Наведено результати числового моделювання межі існування віброударного режиму резонансного приводу. Розроблено принципи побудови електричних систем керування ультразвуковими перетворювачами за умов змінного навантаження. Базуючись на результатах здійснених наукових досліджень, з використанням запропонованих методик проектування розроблено вібраційний резонансний привід високої ефективності, який реалізує техології ультразвукової віброударної обробки металів і зварних з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К57-5-041.7 +
Шифр НБУВ: РА350414

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Семчук Л.В. 
Вплив нестаціонарних режимів роботи шахтних підіймальних установок на навантаження елементів конструкцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Л.В. Семчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію розрахунку нестаціонарних режимів роботи шахтних підіймальних установок. Досліджено питання підвищення ефективності їх роботи за рахунок добору раціональних кінематичних і силових параметрів привідних систем. Проведено модальний аналіз механічних систем шахтних підіймальних установок. Розроблено рекомендації, спрямовані на усунення резонансних явищ. Досліджено вплив динамічних властивостей двигунів і коливальних явищ у механічних системах на навантаження елементів шахтних підіймальних установок у період пуску. Оцінено вплив параметрів дискретизації каната змінної довжини на точність розрахунків нестаціонарних процесів. Обгрунтовано число ступенів вільності розрахункової моделі. Проаналізовано вплив несталості радіуса навивання каната на барабан на динамічні зусилля в елементах шахтних підіймальних установок за нестаціонарних режимів роботи. Проведено якісне та кількісне оцінювання динамічних процесів у механічних системах установок під час гальмування. Визначено раціональні гальмівні режими даних машин. Проведено порівняльний аналіз результатів теоретичних і експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-53-041.7 +
Шифр НБУВ: РА358794

Рубрики:

      
6.

Дзевульська І.В. 
Гемомікроциркуляторне русло перикарда людини в пренальному періоді онтогенезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / І.В. Дзевульська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено структурні механізми первинного та вторинного ангіогенезу в пристінковій пластинці серозного перикарда людини в пренатальному періоді онтогенезу. Установлено, що первинний ангіогенез, тобто утворення первинних мікросудин типу протокапілярів, відбувається внаслідок каналізації каналів і щілин у зонах агрегації клітин мезенхіми веретеноподібної форми. Установлено, що первинні мікросудини анастомозують між собою та утворюють протокапілярне русло, в якому внаслідок процесів ланкової диференціації мають місце привідні, обмінні та відвідні мікросудини. Визначено, що вторинне органоспецифічне гемомікроциркуляторне русло утворюється поступово як результат процесів ланкової диференціації клітинних і неклітинних компонентів стінки привідних, обмінних і відвідних мікросудин відповідно до артеріолярної, капілярної та венулярної ланки гемомікроциркуляторного русла, а також внаслідок новоутворення мікросудин шляхом вторинного ангіогенезу з бруньок росту ендотеліоцитів матричних мікросудин, що призводить до утворення малодиференційованих судинних сіток з подальшою ланковою диференціацією до відповідних ланок даного русла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110.2 +
Шифр НБУВ: РА329483

Рубрики:

      
7.

Дашкевич А.О. 
Геометричне моделювання схем дії планетарних тістомісильних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / А.О. Дашкевич ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання тістомісильного механізму планетарного типу шляхом опису траєкторій руху його точок, належних робочому органу. Досліджено питання аналізу графіка функцій його повної енергії. На підставі даних, одержаних завдяки проведеним дослідженням, установлено раціональні значення параметрів механізму, які забезпечать можливість розробок змішувачів сипких і в'язких речовин зі зниженими енерговитратами. Розроблено метод опису траєкторії руху робочого органу змішувача за планетарного руху рівняннями у параметричному вигляді. Розроблено схеми роботи важільних місильних механізмів для випадків руху привідної ланки за рівняннями епі- та гіпоциклоїди, коли вхідні величини (параметри розмірів схеми) змінюються у певних межах. Складено алгоритми побудови зображень фаз руху місильного механізму й опису результатів моделювання, зокрема засобами комп'ютерного анімаційного моделювання, що дозволить доповнити множину анімаційних зображень у прикладній геометрії. Побудовано графіки розподілу енергетичних характеристик механізмів за заданими схемами та розроблено спосіб аналізу ефективності перемішування завдяки застосуванню поверхні перемішування. Це дозволило формалізувати аналіз форми кінематичної кривої точки робочого органу механізму у процесі перемішування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л830.22-5-01 +
Шифр НБУВ: РА355627

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
8.

Іванчук Я.В. 
Гідроімпульсний привод віброударного пристрою для розвантаження кузовів-самоскидів транспортних засобів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Я.В. Іванчук ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено гідроімпульсний привід нового віброударного пристрою для підвищення ефективності процесів розвантаження кузовів-самоскидів транспортних засобів. Розроблено основні положення резонансно-структурної теорії щодо поведінки навалочних вантажів під дією вібрацій і ударів. Одержано рішення для розробки принципових і конструктивних схем віброударних пристроїв з гідроімпульсним приводом. З використанням цих рішень розроблено новий гідроімпульсний привод віброударного пристрою для підвищення ефективності розвантаження кузовів-самоскидів транспортних засобів. Розроблено динамічні та математичні моделі даного приводу, проведено дослідження математичних моделей на ПЕОМ та визначено режими його роботи. Експериментально та теоретично визначено основні параметри робочих режимів роботи гідроімпульсного приводу віброударного пристрою. Розроблено науково-обгрунтовану методику його розрахунку та проектування з метою підвищення ефективності процесів розвантаження кузовів-самоскидів транспортних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.42-042.25 +
Шифр НБУВ: РА364084

Рубрики:

      
9.

Рагозін О.А. 
Гідроімпульсний привод нової вібропресової формувальної машини з розширеними технологічними параметрами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.03 / О.А. Рагозін ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено створення гідроімпульсного приводу вібропресової формувальної машини (ВПФМ). Гідроімпульсний привід ВПФМ, який має підвищену питому потужність, допускає регулювання амплітуди та частоти коливань у широкому діапазоні під час роботи, дозволяє розширити технологічні параметри ВПФМ, що полягають у реалізації на одній машині без додаткового переоснащення пресового, вібропресового та віброударнопресового методів ущільнення формувальних сумішей. Розроблено математичну модель робочого циклу гідроімпульсного приводу ВПФМ, в якій враховано вплив численних ударних зіткнень на роботу приводу. За результатами числових досліджень на ЕОМ робочого циклу гідроімпульсного приводу оцінено ступінь впливу регулювальних параметрів приводу на технологічні параметри ВПФМ. Здійснено експериментальні дослідження, які підтвердили теоретичні висновки. На базі методики проектного розрахунку параметрів гідроімпульсного приводу створено нову конструктивну схему вібропресових формувальних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К612.1-5-041.73
Шифр НБУВ: РА314642 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Богданов Б.А. 
Діагностика малігнізованої та хронічної виразки шлунка, тактика хірургічного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Б.А. Богданов ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено нові патогенетично обгрунтовані підходи до хірургічного лікування хворих з мілігнізованою та хронічною виразкою шлунка з метою покращання результатів лікування. Теоретично обгрунтовано, підтверджено безпосередніми та віддаленими результатами хірургічного лікування у Донецькому обласному протипухлинному центрі адекватність та ефективність застосування дистальної резекції шлунка за Більрот - II у двох модифікаціях (з формуванням антрального стискача кукси шлунка та з обкутуванням зони гастроентероанастомозу привідною петлею тонкої кишки) у хворих з малінгізованою та хронічною виразкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мойсеєнко А.І. 
Діагностика та хірургічне лікування гострої непрохідності кишечника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 17 с. — укp.

На підставі результатів візуалізації вільної рідини у черевній порожнині за умов ультразвукового дослідження та визначення рівня внутрішньочеревного тиску розроблено метод діагностики странгуляцій кишечнику. Удосконалено спосіб зондової ентерографії, використання якого дозволяє зменшити тривалість транзиту контрасту просвітом тонкої кишки та кратність виконання контрольних рентгенографій. Удосконалено критерії ультразвукової діагностики защемлених і невправлюваних абдомінальних гриж, асоційованих з гострою непрохідністю кишечника. Розроблено пристрій для антеградної назоінтестинальної інтубації шлунково-кишкового тракту, який довзоляє виконати декомпресію привідної петлі тонкої кишки на етапі консервативної терапії. Запропоновано спосіб визначення життєздатності кишкової стінки, який дозволяє здійснити оцінювання ступеня відновлення мікроциркуляції кишкової стінки, на підставі чого провести економічну резекцію тонкої кишки у випадку її нежиттєздатності. Розроблено спосіб післяопераційного контролю життєздатності кишкової стінки, який забезпечує можливість виконання лапароскопічної ревізії кишки у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА357301

Рубрики:

      
12.

Бортняк Д. Ф. 
Заходи забезпечення адміністративно-деліктного провадження: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Д. Ф. Бортняк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено заходи забезпечення адміністративно-деліктного провадження, розкрито їх сутність і зміст. Встановлено місце адміністративно-деліктного провадження в системі юридичного процесу. Здійснено аналіз заходів забезпечення адміністративно-деліктного провадження та запропоновано авторське бачення основоположних висновків, визначень, змін і доповнень до чинного законодавства, що покликані сприяти розв'язанню даної проблеми. Визначено зміст та особливості понять адміністративно-деліктного провадження та заходів забезпечення адміністративно-деліктного провадження. Рекомендовано внести низку змін і доповнень до КУпАП. Запропоновано внести до КУпАП заходи забезпечення адміністративно-деліктного провадження: "Привід", "Доставлення", "Затримання, огляд і доставлення транспортних засобів для тимчасового зберігання на спеціальних майданчиках чи стоянках", "Заборона експлуатації транспортних засобів, тимчасове вилучення талона про проходження державного технічного огляду або ліцензійної картки на транспортний засіб".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072
Шифр НБУВ: РА380081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Колесник К.К. 
Зниження віброактивності привідних систем з пружними муфтами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / К.К. Колесник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено методику аналізу об'ємного напружено-деформованого стану гумових елементів пружних втулковопальцевих муфт, на основі якої визначено жорсткісні параметри муфт, регламентованих ГОСТом 21424-75. За допомогою апроксимації одержаних розрахункових результатів встановлено аналітичні залежності лінійних і кутових жорсткостей пружних втулковопальцевих муфт від номінального моменту для випадків деформування втулок без зазоро- та із зазароутворенням. Отримано залежності крутильної та радіальної жорсткостей муфти від геометричних параметрів пружних елементів (кілець) та від модуля пружності матеріалу. Розроблено методику розрахунку та визначено жорсткість пружної втулковопальцевої муфти, що відповідає кутовому зміщенню валів, для характерних випадків деформування гумових елементів. Проведено математичне моделювання динамічних процесів у привідній системі з пружною муфтою, яка має нелінійну жорсткісну характеристику, з урахуванням взаємовпливу електромагнітних явищ в асинхронному двигуні та механічних коливань. Досліджено динамічні процеси у привідних системах з урахуванням зазороутворення у пружній втулковопальцевій муфті та самогальмування у черв'ячній передачі. Досліджено жорсткісні характеристики пружних втулковопальцевих муфт, а також кінематичні та силові параметри процесів пуску привідної установки, що дало можливість підтвердити достатню для інженерної практики точність математичного моделювання перехідних процесів у електромеханічних привідних системах з пружними муфтами. Запропоновано математичну модель і методику розрахунку динамічних процесів у привідних системах з керованими пружними муфтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447-02 + К445.2-02 +
Шифр НБУВ: РА326063

Рубрики:

      
14.

Мельник Р.І. 
Кримінально-правова характеристика завідомо незаконних затримання, приводу, арешту та тримання під вартою (ст. 371 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.І. Мельник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено наукове дослідення питання кримінальної відповідальності за завідомо незаконні затримання, привід, арешт та тримання під вартою. Визначено сутність даних понять у кримінально-правовому аспекті, розкрито зміст родового та безпосереднього об'єктів злочинів, передбачених ст. 371 КК України. Виявлено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін завідомо незаконних затримання, приводу, арешту та тримання під вартою, визначено коло суб'єктів цих злочинів, досліджено їх кваліфікуючі ознаки. Розглянуто проблеми кримінально-правової кваліфікації злочинів, передбачених ст. 371 КК України, висвітлено питання їх відмежування від суміжних складів і дисциплінарних проступків. Наведено рекомендації щодо удосконалення кримінально-процесуальних процедур обмеження права особи на свободу й особисту недоторканість, а також оптимізації норм кримінального законодавства. Сформульовано пропозиції щодо оновлення редакції ст. 371 КК України та введення нової статті 371-1 про встановлення кримінальної відповідальності за постановлення слідчим суддею завідомо незаконного рішення про затримання, арешт або тримання під вартою особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х893.9(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА361996

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Познанська К.В. 
Ліквідація більшовиками есерівської та меншовицької партійно-політичної опозиції в Україні (кінець 1919 - 1924 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Познанська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес ліквідації загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків в Україні наприкінці 1919 - 1924 рр. З'ясовано, що події Української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр. затримали ліквідаційні заходи більшовиків проти організації опозиційних загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків до встановлення радянської влади в Україні. Доведено, що співробітництво правих есерів та меншовиків з денікінською владою у 1919 р. в Україні більшовики використали як головний привід для посилення ліквідаційних дій проти цих партій. Встановлено суттєвий вплив боротьби за представництво в органах місцевої влади та профспілках на характер та особливості діяльності партій есерів та меншовиків за умов напівлегальності у період 1920 - 1922 рр. Розглянуто репресивні заходи радянської влади, які займали головне місце в арсеналі боротьби РКП(б) - КП(б)У з опозиційними партіями меншовиків та есерів за підтримки спецслужб, судової системи та інших правоохоронних органів. Вперше визначено причини, хід та наслідки одного з основних методів ідейно-організаційної боротьби більшовиків з партіями соціалістичної опозиції - публічних судових процесів у справі меншовиків у березні 1920 р. в Києві, а також московського процесу над лідерами есерівської партії в червні - серпні 1922 р. Доведено, що, так звана, "самоліквідаційна кампанія", а також ліквідаційні з'їзди колишніх есерів і меншовиків, які офіційно ліквідували партію есерів у березні 1923 р. та партію меншовиків у лютому 1924 р., були ретельно підготовлені заходами більшовиків щодо остаточної ліквідації загальноросійських соціалістичних партій меншовиків та есерів в Україні. До наукового обігу введено маловідомі документи більшовицьких органів влади щодо ліквідації організації російських меншовиків та есерів, партійні документи меншовицької та есерівської партійно-політичної опозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-49 + Ф61(2)6 +
Шифр НБУВ: РА355799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Чебан В.Г. 
Малогабаритна вихорева турбіна як привід гідродинамічного очисника в'язких рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.Г. Чебан ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію робочого процесу вихрової турбіни (ВТ) з бічним розташуванням каналу. Уперше крутний момент, який виникає на робочому колесі (РК), умовно поділений на складові: активний і реактивний моменти, що дало змогу теоретичним шляхом визначити вихідні параметри турбіни. Розроблено модель течії робочої рідини (РР) у каналі ВТ, яка базується на теорії турбулентних струменів. Це дало змогу визначити причину утворення та параметри поперечних вихрів у міжлопатковому просторі РК, їх вплив на роботу ВТ. Уперше введено коефіцієнт утворення активного моменту на РК ВТ, за допомогою якого можна визначати раціональне значення кроку розміщення лопаток на РК турбіни. Уперше визначено параметри силової взаємодії потоку РР, який рухається у кільцевому каналі, з лопатками РК, що дало змогу теоретичним шляхом побудувати механічну характеристику ВТ. Уперше розв'язано комплексну задачу спільного використання гідравлічного приводу вихрового типу та роторного гідродинамічного очисника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-01 +
Шифр НБУВ: РА329477

Рубрики:

      
17.

Вознюк В.С. 
Міжнародний тероризм в сучасних глобалізаційних стратегіях: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.С. Вознюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз тенденцій "антитерористичного світу", політики провідних країн за умов глобалізації та ескалації міжнародного тероризму. На концептуальному рівні досліджено явище антитероризму з погляду оцінки його не лише як лиховісного чинника загрози мирові та стабільним міжнародним відносинам, а й намагання використати його як привід для поглибленої інвазії західних цивілізаційних цінностей. Розглянуто особливості зовнішньополітичної доктрини США в аспекті традиційного сприйняття Білим домом поняття "національні інтереси" та застосованих механізмів їх "узгодження" з довкіллям. Визначено національні інтереси України в контексті формування нового європейського та світового порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф061 + Ф087 +
Шифр НБУВ: РА337250

Рубрики:

      
18.

Грушецький С.М. 
Обгрунтування конструкції і параметрів лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором картопляного вороху: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / С.М. Грушецький ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

З метою зменшення механічних пошкоджень бульб з одночасним забезпеченням якісних показників процесу сепарації картопляного вороху розроблено конструкції лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором, оптимізовано його параметри та режими роботи. Запропоновано математичні моделі руху тіла по лемішно-полицевій поверхні та по сепаратору, а також процесу сепарації трикомпонентного картопляного вороху. Одержано теоретичні й експериментальні залежності впливу конструктивних і кінематичних параметрів функціонування машини та сепаратора на якісні показники їх роботи. Складено алгоритм технологічного розрахунку картоплекопача. Експериментально визначено емпіричні коефіцієнти математичної моделі для суглинку середнього. Визначено раціональні параметри процесу сепарації, з урахуванням яких обгрунтовано оптимальні параметри та режими роботи барабанного сепаратора. Експериментально встановлено аналітичні залежності показників якості роботи сепаратора та потужності на його привід і загальної потужності на агрегатування від режимів роботи, доведено адекватність запропонованої математичної моделі. Проведено економічне оцінювання ефективності використання нової конструкції лемішно-полицевого картоплекопача з барабанним сепаратором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.215.1-35 +
Шифр НБУВ: РА359574

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Зибінський П.В. 
Обгрунтування параметрів заглибного гідрообертального бурового снаряда для однорейсового буріння свердловин на морських акваторіях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / П.В. Зибінський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліжень науково обгрунтовано параметри гідрообертального бурового снаряда для однорейсового буріння свердловин на морских акваторіях. Створено нові гідробури з клапанним розподілом рідини та гвинтовим перетворювачем зворотно-поступального руху поршня в обертальний рух бурового снаряда, які ефективно використовуються у складі легких технічних засобів у процесі їх експлуатації на економічних неспеціалізованих плавзасобах. Обгрунтовано оптимальні умови запуску гідробура та закономірності формування його характеристик за обмеженої потужності на привід насосу, експериментально підтверджено їх адекватність. Розроблено раціональне сполучення конструктивних параметрів гідробура, які використано в процесі розробки гідрообертального бурового снаряда, успішно апробованого за умов морського бурового виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.139.1-5 +
Шифр НБУВ: РА343946

Рубрики:

      
20.

Буряк М.В. 
Обгрунтування параметрів низькодинамічних кулькових запобіжних муфт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / М.В. Буряк ; Хмельниц. держ. ун-т. — Хмельницький, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано конструкції низькодинамічних кулькових запобіжних муфт, які забезпечують суттєве зниження динамічних навантажень на привід у режимі їх буксування. Виведено аналітичні залежності для визначення взаємозв'язку між конструктивними кінематичними та силовими параметрами. Створено динамічну модель процесу спрацювання муфт для встановлення характеру безконтактного провертання півмуфт під час їх відносного повертання. Розроблено стендове обладнання та дослідні конструкції низькодинамічних кулькових запобіжних муфт. На підставі проведених статичних та динамічних експериментальних досліджень підтверджено адекватність теоретичних залежностей реальним процесам спрацювання муфт. Для інженерного проектування конструкцій муфт наведено табличні значення рекомендованих параметрів відносно їх навантажувальної здатності та режимів роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.2-02 +
Шифр НБУВ: РА330400

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського