Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (260)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>K=ПРАВОПОРУШНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 66
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Омельянчик С. В. 
Адміністративно-деліктологічна характеристика особи правопорушника, що посягає на громадський порядок і громадську безпеку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. В. Омельянчик ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-правові та деліктологічні погляди на особу правопорушника. Сформульовано визначення особи адміністративного правопорушника (АП). Розглянуто класифікацію та типологію особи АП. Визначено структурну характеристику особи АП. Вдосконалено методику вивчення та проведено практичне деліктологічне дослідження особи АП, який посягає на громадський порядок і громадську безпеку. Розкрито зарубіжний досвід запобігання правопорушенням у даній сфері. Запропоновано законодавчі й організаційно-управлінські рекомендації для вдосконалення запобігання адміністративної деліктності в галузі громадського порядку та громадської безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)07 + Х883.9(4УКР)711.19
Шифр НБУВ: РА374617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Параниця С.П. 
Адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.П. Параниця ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено адміністративно-правові засади обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами в Україні. Досліджено теоретико-правові засади регулювання суспільних відносин щодо реалізації права громадян на використання зброї та пристроїв з зазначеною метою у контексті проведення адміністративної реформи та реформи адміністративного права в Україні. Проаналізовано нормативно-правові джерела щодо використання зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, які не призводять до смерті, а тільки нейтралізують правопорушника у контексті мінімального ризику завдання шкоди стороннім особам. Досліджено зміст понять, суть і правові підстави обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, в Україні, які виникають у процесі управління умовами придбання, зберігання, носіння, обліку, реєстрації, реалізації, застосування та використання зброї громадянами з метою самозахисту. Обгрунтовано тезу, що у більшості держав обіг зброї регулюється законами, що забезпечують створення правових підстав і здійснення контролю над ними. За результатами проведеного дослідження сформульовано певні висновки з урахуванням сучасних тенденцій правової думки у сфері обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами, з метою розвитку сучасної доктрини адміністративного права та вдосконалення вітчизняного адміністративно-правового законодавства щодо обігу зброї та пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими снарядами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.033.2 +
Шифр НБУВ: РА363489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Ременяк С.Я. 
Відшкодування шкоди, завданої малолітніми особами за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Я. Ременяк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади зобов'язань, які виникають внаслідок заподіяння шкоди малолітніми правопорушниками. Розкрито сутність поняття та типологію даних зобов'язань. Наведено загальну характеристику зобов'язань, що виникають вналідок заподіяння шкоди малолітніми, визначено їх місце в системі зобов'язань. Проаналізовано особливості суб'єктів зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, а також специфіку підстав (умови) їх виникнення. Розглянуто категорії протиправності поведінки батьків як підстави виникнення зазначених зобов'язань. Запропоновано визначення поняття вини батьків та інших осіб у виникненні шкоди, що завдана малолітніми. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного законодавства та узгодження положень Цивільного кодексу й сімейного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.11 + Х839(4УКР)742 +
Шифр НБУВ: РА335193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мушинська О.В. 
Гендерні особливості смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Мушинська ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників, у юнаків і дівчат, що скоїли різноманітні злочини та знаходяться у місцях позбавлення волі. На підставі результатів дослідження показано необхідність цілеспрямованого формування смисложиттєвих орієнтацій у структурі та суб'єктивному змісті смислової сфери особистості неповнолітніх правопорушників, що обумовлюють різницю у способах їх подальшої ресоціалізації. Наведено рекомендації щодо психологічного супроводження процесу реконструювання дослідженої сфери з урахуванням виявлених гендерних особливостей неповнолітніх правопорушників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-72-734 +
Шифр НБУВ: РА337997

Рубрики:

      
6.

Котляров Л.П. 
Девіантність як предмет соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.П. Котляров ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського . — О., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено концептуально-методологічний апарат сучасної соціальної філософії стосовно аналізу проблем девіантних дій людини та соціальних груп, що мають соціальну, економічну, політичну та правову значимість. Визначено, що вирішення цих проблем може бути найбільш ефективним у разі комплексного підходу, сутність якого полягає в плідному співробітництві соціальних філософії, соціології, психології, антропології філософії права та інших соціальних наук, об'єктом досліджень яких є людина. Доведено, що такий підхід має велику практичну спрямованість на вирішення широкого спектра соціально важливих завдань, починаючи з виховних і психологічних і закінчуючи державно-правовими (соціальний контроль, регулювання). Розглянуто різні точки зору зарубіжних і сучасних українських суспільствознавців на проблему девіантної поведінки особистості та соціальної групи. Застосовано філософсько-правовий підхід щодо оцінки кримінально-девіантних дій правопорушників, а також організованих злочинних і терористичних угруповань. На підставі філософського аналізу розкрито поняття "правопорушник", "злочинець", "бунтівник", сутність людської агресії тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*62 + Ю701.520 +
Шифр НБУВ: РА325613

Рубрики:

      
7.

Галабурда Н. А. 
Діяльність міліції щодо застосування заходів забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Н. А. Галабурда ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення". Запропоновано класифікацію таких заходів залежно від сутності, підстав застосування та способу впливу на правопорушника - на загальні та спеціальні. Досліджено правові підстави та порядок застосування міліцією загальних заходів забезпечення провадження, а саме: адміністративного приводу особи, адміністративної доставки та затримання особи, особистого огляду особи, огляду її речей, документів та їх вилучення. Виокремлено особливості застосування міліцією спеціальних заходів забезпечення провадження: тимчасового вилучення посвідчення водія, талона про проходження державного технічного огляду та ліцензійної картки на транспортний засіб, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими та маломірними суднами та огляд на стан сп'яніння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031 + Х819(4УКР)072.8
Шифр НБУВ: РА379693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ковна У.С. 
Забезпечення прав і законних інтересів малолітніх осіб у кримінальному процесі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / У.С. Ковна ; Акад. адвокатури України. — Б.м., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано провадження за участю малолітніх осіб у кримінальних справах, з'ясовано правовий статус малолітніх правопорушників, потерпілих і свідків, проаналізовано проблеми захисту прав і законних інтересів малолітніх осіб на досудових і судових стадіях кримінального процесу в контексті як інституту представництва їх прав у кримінальному процесі, так і часткової їх реалізації особисто. Досліджено особливості провадження з застосування до малолітніх осіб примусових заходів виховного характеру. Запропоновано вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства України, яке регламентує порядок провадження у кримінальній справі за участю малолітніх осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)809
Шифр НБУВ: РА375039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Махиня О. М. 
Залучення громадськості до боротьби із правопорушеннями у добу "відлиги" (1958 - 1964 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. М. Махиня ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено участь громадськості у протидії правопорушникам у добу "відлиги". Визначено чинники впливу на ефективність та неефективність діяльності добровільних народних дружин (ДНД) та товариських судів (ТС). Зазначено, що на відміну від численних починань радянської доби, створення ДНД - ініціатива громадськості; тривалий період функціонування ДНД та ТС позначений піднесенням і занепадом; довготривалість та масовість існування ДНД, наявність у їх складі численного корпусу активно налаштованих на протидію правопорушникам громадян свідчить про неперехідну цінність позитивного вітчизняного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-48
Шифр НБУВ: РА377795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Северин О.О. 
Застосування до неповнолітніх заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Северин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання застосування покарань та інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням неповнолітнього волі. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження у практику діяльності правоохоронних органів України спеціальної системи заходів кримінально-правового характеру, спрямованих на перевиховання неповнолітніх правопорушників, яка включає заходи виховного та медичного характеру (перебування у фостерній сім'ї, медіація, пробація) та реалізацію видів покарань, передбачених чинним Кримінальним кодексом України. Наведено рекомендації щодо введеня до чинного кримінального закондавства положень про застосування запропонованих заходів кримінально-правового характеру щодо неповнолітніх (передача до фостерних сімей, медіація, пробація). Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діяльності кримінально-виконавчої служби, органів внутрішніх справ та інших органів та установ, що відповідають за виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Обгрунтовно необхідність створення служби пробації у масштабах усієї держави. Доведено доцільність значного скорочення покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк щодо неповнолітніх правопорушників. Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми організації діяльності кримінально-виконавчих комісій щодо виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Визначено місце даних структур у системі органів державної влади, охарактеризовно їх правове становище та функції. Наведено пропозиції щодо розробки проектів положень щодо регулювання діяльності кримінально-виховної інспекції та громадських інспекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х884.9(4УКР)19 +
Шифр НБУВ: РА368150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мартиненко О.А. 
Злочини серед працівників ОВС України: їх детермінація та попередження: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.А. Мартиненко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретико-кримінологічний аналіз сучасного стану криміногенних чинників, що зумовлюють вчинення злочинів працівниками органів внутрішніх справ (ОВС) України за їх рівнем (загальносоціальним, груповим, індивідуальним) і змістом (економічним, політичним, соціально-психологічним, правовим, організаційно-управлінським), на засадах герменевтики, суттю яких є концепція соціального детермінізму, історизму, принципи системного та діалектичного підходів. Надано комплексну кримінологічну характеристику злочинів, що вчиняються працівниками ОВС України. Здіснено їх аналіз за регіональними, соціально-демографічними ознаками. З'ясовано реальні масштаби значущості вчинених злочинів. Визначено характерні ознаки ситуації їх скоєння. Висвітлено процес трансформації кількісних змін показників дотримання персоналом ОВС законності та якісно нові форми кримінальної активності - прикриття нелегальної діяльності, вимагання, участь у контрабанді, незаконному обігу наркотиків. Здійснено кримінологічний аналіз фактів катування та жорсткого поводження працівників ОВС з громадянами. Розроблено кримінологічну характеристику особистості засуджених працівників ОВС відповідно до розподілення за окремими складами вчинених злочинів. Досліджено основні відмінності мотиваційної сфери працівників-правопорушників. З урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду розроблено та запропоновано систему заходів запобігання протиправній поведінці серед персоналу ОВС. Сформульовано рекомендації з метою вдосконалення теоретико-правових засад і практики діяльності МВС України як одного з соціальних інститутів суспільства. Розвинуто ідею трансформації діяльності ОВС України від традиційної силової до сервісної моделі та реорганізації міліції України до поліції як органу виконавчої влади європейського типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.210.7 + Х881.9(4УКР)127 + Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА353436

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
13.

Ісаков Р.І. 
Клініко-психопатологічні та патопсихологічні особливості підлітків-правопорушників і їх психотерапевтична корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Р.І. Ісаков ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Вивчено клініко-психологічні та патопсихологічні особливості делінквентних підлітків. За результатами проведеного дослідження виявлено достовірні відмінності залежно від характеру скоєних ними правопорушень. Установлено збільшення кількості невротичних розладів у підлітків, які скоїли правопорушення змішаного корисливо-агресивного характеру. На підставі комплексного дослідження клініко-психопатологічних і патопсихологічних особливостей делінквентних підлітків визначено принципи та розроблено систему психокорекційної роботи з ними. Психокорекційна робота повинна мати етіопатогенетичну спрямованість і бути комплексною й індивідуально-диференційованою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-57 + Х883.9(4УКР)52 + Ю948.43-953.6-734 + Ю984.4-8 +
Шифр НБУВ: РА345109

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
14.

Несен О.О. 
Межові психічні розлади у молодих осіб, що знаходяться в місцях позбавлення волі (діагностика, корекція, профілактика): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.О. Несен ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості засуджених, хворих на психічні розлади, в осіб молодого віку, які знаходяться в закладах пенітенціарної системи. Встановлено специфіку чинників та умов формування особистості хворих засуджених, досліджено патопсихологічні особливості особистісно-мотиваційної сфери, рівня та спрямованості конфліктності. За результатами одержаних даних розроблено методи діагностики, корекції та профілактики межових психічних розладів у правопорушників молодого віку, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Уточнено напрямок та зміст психокорекційної, психогігієнічної та психопрофілактичної роботи серед засуджених молодого віку, які перебувають покарання в закладах пенітенціарної системи з урахуванням ступеня дезадаптації, характеру психічних порушень, особливостей та рівня конфліктності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3-3 + Х884.9(4Укр)03 + Ю947.3
Шифр НБУВ: РА319170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Скрильник О. О. 
Міжнародно-правова регламентація боротьби з найманством: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. О. Скрильник ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання розвитку найманства за фармаційним підходом, причини виникнення даного явища, визначення поняття найманця й ознаки такої категорії осіб, міжнародно-правової регламентації боротьби з найманством. Досліджено проблему боротьби з найманством на міжнародному рівні, зокрема, застосування щодо правопорушників норм, які регламентують боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців. Розглянуто діяльність міжнародних організацій і співробітництво держав у боротьбі з найманством. Показано проблему формування реальних міжнародних і внутрішніх механізмів боротьби з найманством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.13 + Ц4,8(4/8)23 + Х915.212.026.12
Шифр НБУВ: РА370981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Кожина Г.М. 
Невротичні розлади у підлітків, які знаходяться в умовах пенітенціарної системи (клініка, механізми формування, корекція, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / Г.М. Кожина ; Ін-т неврології, психіатрії і наркології АМН України. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

З використанням системномго підходу до оцінки результату комплексних клініко-психопатологічних, психодіагностичних, електрофізіологічних досліджень, установлено причинно-наслідковий взаємозв'язок біологічних, соціально-психологічних і клініко-психопатологічних факторів, що визначають формування невротичних розладів у підлітків, які знаходяться у місцях позбавлення волі. Систематизовано патогенетично значущі фактори формування цих розладів. Описано специфіку їх клінічної структури, динаміку клінічного перебігу й особливості синдромогенезу. У структурі невротичних розладів у неповнолітніх правопорушників виділено тривожний, неврастенічний, астеноапатичний і меланхолічний варіанти депресивних розладів, неврастенію, фобічний, компульсивний й обсесивний варіанти обсесивно-компульсивних розладів, а також комплекс афективних, вегетативних, рухових і сенсорних порушень за умов дисоціативних (конверсійних) розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА343183

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Парфанович І.І. 
Організаційно-педагогічні засади виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / І.І. Парфанович ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації виховної роботи з засудженими неповнолітніми, звільненими від відбування покарання з випробуванням. Визначено сутність випробування, його механізм та інституції, причетні до виховної роботи з умовно засудженими неповнолітніми. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено шляхи підвищення ефективності їх виховання. Вивчено особливості особистості умовно засуджених неповнолітніх, що дозволило розробити їх класифікацію. Удосконалено зміст виховної роботи з урахуванням особливостей особистості осіб досліджуваної категорії, наведено систему форм і методів для його реалізації. Проаналізовано механізм взаємодії прокуратури, суду, служби у справах неповнолітніх, кримінальної міліції, педагогічних, трудових колективів і сімей правопорушників щодо організації їх виховання. Визначено педагогічні умови підвищення ефективності запропонованої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.334 + Х881.9(4Укр)011.2 + Х883.9(4Укр)52
Шифр НБУВ: РА318801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Олійник І.Л. 
Організаційно-правові засади взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД у боротьбі з правопорушеннями: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Л. Олійник ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено системний концептуально-цілісний аналіз взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД, обгрунтовано комплекс нових і важливих для юридичної науки й практики понять і положень. Уточнено поняття взаємодії міліції (поліції) країн-учасниць СНД у боротьбі з правопорушеннями. Визначено суть і значення взаємодії у діяльності міліції (поліції) країн-учасниць СНД, здійснено комплексний аналіз механізму даної взаємодії. Визначено шляхи організаційно-правового регулювання, характер, форми та механізм взаємодії міліції (поліції) даних країн. Виявлено суть правової бази взаємодії, її стан та основні напрями. З'ясовано процедуру ратифікації міждержавних угод між правоохоронними органами країн Співдружності, що є правовою базою у сфері боротьби з правопорушеннями. Обгрунтовано необхідність існування "єдиного правового поля СНД", узагальнено та запропоновано поняття "право СНД". Наведено систему заходів превентивного та репресивного характеру щодо правових інтересів суверенних держав-учасниць СНД у забезпеченні невідворотності покарання правопорушників та усунення причин й умов міждержавної злочинності. З'ясовано напрями та сформульовано пропозиції щодо удосконалення національного та міждержавного законодавства у галузі міжнародної правоохоронної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД) + Х915.22(4/5СНД)
Шифр НБУВ: РА337494

Рубрики:

      
19.

Пивовар Ю.І. 
Організаційно-правові засади взаємодії міліції і органів фінансового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.І. Пивовар ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено організаційні та правові питання взаємодії міліції й органів фінансового контролю. Розглянуто питання щодо визначення місця та ролі міліції у системі державного фінансового контролю. З'ясовано, що органи міліції належать до суб'єктів цієї системи. Значну увагу приділено особливостям взаємодії міліції та Рахункової палати, а також Державної контрольно-ревізійної служби (ДКРС) України. Визначено принципи, форми, види та рівні їх взаємодії. Досліджено зарубіжний досвід взаємодії правоохоронних і контролюючих органів у здійсненні фінансового контролю. Обгрунтовано доцільність створення об'єднаного між правоохоронними та контролювальними даржавними органами автоматизованого банку даних про протиправні дії та правопорушників у сфері економіки. Запропоновано створити у структурі МВС України фінансово-контрольну службу для здійснення заходів з фінансового контролю за дорученням відомчих оперативно-слідчих служб міліції та інших правоохоронних органів. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до законодавства України у сфері здійснення державного фінансового контролю, зокрема за умов взаємодії міліції з Рахунковою палатою та ДКРС України. Запропоновано проекти нормативно-правових актів у цій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013 + Х819(4УКР)112.011.013
Шифр НБУВ: РА359494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Питлюк-Смеречинська О.Д. 
Особистісні зміни в умовах позбавлення волі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.Д. Питлюк-Смеречинська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано чинники та типи правопорушної поведінки, специфіку особистісних змін у процесі адаптації до умов позбавлення волі. Наведено результати експериментального дослідження особливостей динаміки мотиваційно-ціннісної сфери правопорушників. Розглянуто характерологічні та емоційні чинники правопорушної поведінки, особливості репрезентації у свідомості правопорушників власного життєвого шляху. Особистісні зміни за умов позбавлення волі досліджено залежно від типу скоєного злочину та терміну позбавлення волі. З метою більш детального аналізу впливу умов перебування у колонії на особистість засудженого проведено порівняльний аналіз особистісних змін засуджених і тих, які за вчинені протиправні дії не підлягали позбавленню волі. Оптимізацію особистісної динаміки правопорушника було здійснено шляхом психологічноії корекції, яку визначено як ефективний засіб впливу на його особистісну організацію, зокрема стабілізації процесу ресоціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 +
Шифр НБУВ: РА335969

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського