Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (422)Книжкові видання та компакт-диски (198)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОСУД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рижов С.М. 
Кераміка поселень трипільської культури Буго-Дніпровського межиріччя як історичне джерело: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.М. Рижов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Кераміка є найбільш масовою та інформативною категорією знахідок трипільської культури. Класифікація посуду пам'яток Буго-Дніпровського регіону дозволила виділити комплекси із специфічними рисами. На їх основі визначені локально-хронологічні групи і встановлені між ними територіальні, хронологічні, генетичні співвідношення. Періодизація пам'яток регіону включена до загальної періодизаційної схеми культурно-історичної спільності Аріушд-Кукутень-Трипілля. Розглянуті деякі питання розвитку культури - розселення племен "західної" генетичної лінії у Буго-Дніпровському межиріччі, їх місце і зв'язки з трипільськими племенами та контакти з іншоетнічним населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)253.110.11

Рубрики:

      
2.

Малюк О.Ю. 
Систематологічний та культурологічний аспекти номінації посуду в сучасній українській мові (на матеріалі назв реалій побутово-виробничого призначення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Ю. Малюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено становлення назв посуду сучасної української мови як лексичної парадигми на основі структурно-семантичного аналізу з розрізненням семеми як сукупності сем, лексичної парадигми, визначеної як предметно-тематична група, лексико-семантичної системи мови - як підмакроструктури назв посуду. Систематологічний аспект доповнено культурологічним, з виявленням особливостей національної коннотації. У процесі переходу досліджуваних лексем із повсякденно-побутової сфери у виробничу зменшуються випадки метонімічних утворень і збільшується кількість функціональних і метафоричних переносів. На підставі аналізу номенклатури посуду доведено зближення ряду назв з етнографізмами. Досліджувана підмакроструктура супроводжується процесами гіпонімії та аналогії у семантиці найменувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА311589 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Шевченко Є.М. 
Розробка автоматизованої системи маркшейдерського контролю провідників вертикальних шахтних стовбурів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.01 / Є.М. Шевченко ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано результати спостережень за станом провідників і закономірності їх поведінки в процесі експлуатації вертикальних шахтних стовбурів. Встановлено, що величина зносу провідника залежить від міри його викривлення, паспортних даних підіймальної установки та навантаження на стовбур. Розроблено модель стану провідників, що дозволило прогнозувати його знос на будь-який момент часу. З метою встановлення взаємозв'язку між параметрами викривлень провідників та динамічними навантаженнями, диференціальні рівняння рушення підіймальної посудини записано у нелінійній формі в неконсервативному формулюванні, що базується на рівняннях Лагранжа. Створено діючий зразок станції профілювання, що дозволило отримувати найбільш повну та об'єктивну картину стану провідника. До конструкції станції застосовано сучасні прилади знімання та зберігання інформації. Це дозволило значно скоротити час та підвищити точність отримання кінцевого профілю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-52-7
Шифр НБУВ: РА311325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Лопатін В.В. 
Методи і технічні пристрої експрес-діагностики динамічного стану системи "підйомна посудина - жорстка арміровка": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.В. Лопатін ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання забезпечення ефективної та безпечної експлуатації стволів глибоких шахт. Вирішено науково-технічне завдання експрес-діагностики динамічного стану системи підйомна посудина-жорстке армування, шляхом розробки та обгрунтування класифікації та граничних параметрів динамічних станів системи, на базі яких із застосуванням комп'ютерних технологій створено нові методи та технічні рішення. Основу методів складають: критерії ідентифікації режимів роботи системи (плавного, віброударного, з підвищеним тертям) за миттєвими лінійними прискореннями, критерії ідентифікації режимів роботи системи (плавного, віброударного) за контактними зусиллями підйомної посудини з провідниками армування, що враховують масові характеристики підйомної посудини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И152.1
Шифр НБУВ: РА313278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шамота В.П. 
Течія провідної рідини в обертовому електромагнітному полі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.05 / В.П. Шамота ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2001. — 28 с.: рис. — укp.

Вивчено взаємодію квазілімінарних і турбулентних течій провідної рідини з обертовим магнітним полем. Розроблено новий напрямок у математичному моделюванні обертової течії рідини - напівемпіричну модель, яка базується на суттєво двовимірному характері руху рідини. Для перевірки математичної моделі виконано різноманітні експериментальні дослідження. З використанням запропонованої моделі вирішено важливу науково-технічну проблему теоретичного опису течії провідної рідини у циліндричній посудині та кільцевій щілині під дією обертового електромагнітного поля. Це дозволило знайти оптимальні параметри взаємодії, які відповідають максимальній ефективності пристроїв з обертовим електромагнітним полем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.346,022
Шифр НБУВ: РА315262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
6.

Рубель А.О. 
Обгрунтування стійкого руху посудини у провідниках посиленого армування ствола шахтних підйомних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / А.О. Рубель ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання визначення стійких режимів руху посудин (переважно скіпів) у провідниках дискретно посиленого армування ствола шахтних підйомних установок. Обгрунтовано актуальність удосконалення устаткування ствола, зокрема жорсткого армування. Досліджено стійкі режими руху посудини у провідниках посиленого армування ствола і розроблено математичну модель. Проаналізовано модель та складено програму в оболонці Delphi для ЕОМ щодо встановлення "функції жорсткості" періодично посиленого провідника. Розроблено алгоритм визначення областей стійких розв'язків диференціального рівняння, з описом руху підйомної посудини у провідниках жорсткого армування ствола, за різних схем посилення армування, запропоновано програму для ЕОМ. Здійснено аналіз і вибір на підставі отриманих даних найбільш економічно раціональних схем розподілу ділянок з посиленими провідниками армування, зі значенням рівня зниження динамічного навантаження армування у порівнянні з непосиленим армуванням. Висвітлено конструкції підвищення жорсткості провідника у лобовому і бічному напрямках, застосованих для діючих вертикальних стволів та закладених знову. Описано методику розрахунку посиленого армування на додаток до існуючої методики розрахунку жорсткого армування вертикальних стволів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-53-042
Шифр НБУВ: РА319416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

П'яст Н.Й. 
Формування тематичної групи "назви посуду" в сучасній українській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Й. П'яст ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше в українському мовознавстві виокремлено та системно проаналізовано тематичну групу "назви посуду" на підставі лексикографічних матеріалів та етнографічних джерел. Систематизовано досліджуваний мовний матеріал за лексико-семантичними групами. Описано семантичну структуру кожної лексико-семантичної групи як результат аналізу парадигматичних відношень між лексичними одиницями. Зроблено системний лексико-етимологічний та словотвірний аналіз лексико-семантичних груп назв посуду в українській літературній мові. З'ясовано словотвірні типи та моделі номінативних і дериваційних засобів, які використовуються для мовної фіксації досліджуваного предмета дійсності. Виявлено вживання варіантних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА326871

      
Категорія: Транспорт   
8.

Яременко М.А. 
Технологія акустико-емісійного контролю зварних трубопроводів та посудин тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.А. Яременко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 24 с.: рис. — укp.

Проаналізовано причини руйнування оболонкових конструкцій, методи їх контролю та діагностування. Розглянуто умови збудження акустичної емісії (АЕ) та проведено аналіз впливу різних чинників на її параметри. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено можливість селекції поверхневих УЗ хвиль та вибору найбільш інформативної моди для виробів з різною товщиною стінок, що дозволяє правильно встановити швидкість УЗ хвиль та підвищити точність визначення координат дефектів, що розвиваються. Досліджено появу сигналів АЕ під час зварювання, зародження корозії та появи тріщин втоми. Встановлено кількісний зв'язок між сигналами АЕ та етапами корозійного руйнування на дільниці зварного з'єднання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082-7с + О71-082-7с + О71-082-7с
Шифр НБУВ: РА328783

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Ільїна І.С. 
Розробка та обгрунтування методу діагностування стану систем "підйомна посудина - армування" при запобіжному гальмуванні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / І.С. Ільїна ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий метод діагностування технічного стану системи "підйомна посудина - армування" шахтних вертикальних стволів в екстремальних режимах роботи на основні проведення додаткових динамічних випробувань у режимі запобіжного гальмування та аналізу одержаних діагностичних параметрів. Розроблено методику проведення динамічних випробувань системи "підйомна посудина - армування" у режимі запобіжного гальмування. Запропоновано нові способи обробки одержаних діагностичних параметрів взаємодії підйомних посудин з провідниками армування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.121 +
Шифр НБУВ: РА339560

Рубрики:

      
10.

Бачинська Я.О. 
Оптимізація структури культур лускокрилих комах для програм біологічного методу захисту рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Я.О. Бачинська ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На прикладі трьох видів лускокрилих комах, що відрізняються особливостями біології (непарного шовкопряда Lymantria dispar L., шовковичного шовкопряда Bombyx mori L., зернової молі Sitotroga cerealella Oliv.) експериментально доведено можливість підвищення життєздатності та продуктивності культур за умов оптимізації просторової структури популяцій лускокрилих комах шляхом відбору особин за чутливістю до щільності популяцій та перевагою щодо місця лялькування. З'ясовано, що у разі розведення непарного шовкопряда для програм біометоду захисту рослин слід відбирати на плем'я особин, утворених у верхній частині посудини, а зернову моль - з нижніх шарів зерна. Установлено, що життєздатність і продуктивність зернової молі вища за умов схрещування культур різного географічного походження. Експериментально доведено, що життєздатність шовковичного шовкопряда підвищується у разі створення гетерогенної суміші порід з наступним схрещуванням біоматеріалу, вигодовуваного у різні сезони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 +
Шифр НБУВ: РА339048

Рубрики:

      
11.

Цвєтков Д.О. 
Математичні проблеми теорії коливань стратифікованої рідини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Д.О. Цвєтков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 16 с. — укp.

Базуючись на теорії операторних блок-матриць, що діють у гільбертових просторах, розроблено підхід, який дозволяє на основі вихідних початково-крайових задач для стратифікованих рідин розв'язувати рівнозначні задач Коші для диференціально-операторного рівняння у гільбертовому просторі. Вивчено задачу про малі рухи та нормальні коливання в'язкої стратифікованої рідини, що частково заповнює нерухому посудину, щільність якої у стані рівноваги має стійку стратифікацію, а також її узагальнення для випадку рівномірно обертової посудини. Одержано умови, за яких існують сильні за часом розв'язки відповідних початково-крайових задач, а також дані про структуру спектра та властивості кореневих функцій. Визначено асимптотичні формули для віток власних значень. Досліджено задачу про малі рухи та нормальні коливання частково дисипативної гідросистеми з двох важких рідин, що не зменшуються та частково заповнюють довільну посудину за умов, якщо нижньою, стосовно дії сили ваги є в'язка стратифікована рідина, а верхня - стратифікована ідеальна рідина. Доведено теорему про сильну розв'язність відповідної початково-крайової задачі. Наведено асимптотичні формули для трьох гілок власних значень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.131,0 + В311,022 +
Шифр НБУВ: РА337324

Рубрики:

      
12.

Тороп В.М. 
Оцінка граничного стану трубопроводів, резервуарів і посудин тиску на основі розробленої експертної системи: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.09 / В.М. Тороп ; Ін-т пробл. міцності ім. Г.С.Писаренка НАН України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено та реалізовано методологію оцінки граничного стану елементів конструкцій з дефектами для прогнозування їх крихкого, змішаного та в'язкого руйнування. Методологію створено з використанням апробованого двокритеріального підходу, для реалізації якого запропоновано спосіб побудови діаграми оцінки руйнування та її розгорток, суттєвими особливостями яких є використання коефіцієнтів запасу міцності та розмежування на граничній кривій ділянок крихкого, квазікрихкого (змішаного) та в'язкого руйнування за допомогою критичних температур крихкості. Запропоновано методологію та створено експертну систему міцнісного супроводу безпечної та надійної експлуатації трубопроводів, резервуарів і посудин тиску. Одержано аналітичні залежності для визначення критичних температур крихкості у зразках і конструктивних елементах. Обгрунтовано вимоги щодо геометричних розмірів зразків для коректного визначення характеристик тріщиностійкості матеріалів та їх зварних з'єднань на основі виявленого взаємозв'язку механічних властивостей, характеристик тріщиностійкості та критичних температур крихкості. Описано механізми руйнування, встановлено вплив тривалої експлуатації на деградацію характеристик міцності, пластичності, тріщиностійкості та зсув критичних температур крихкості певних класів сталей та їх зварних з'єднань на основі виконаного комплексу матеріалознавчих досліджень поверхонь руйнування у поєднанні з оцінкою напруженого стану, конструкційної міцності та залишкового ресурсу відповідальних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж434-028.4 +
Шифр НБУВ: РА345401

Рубрики:

      
13.

Перкій Ю.Б. 
Роль бактерій групи кишкових паличок у санітарії молока: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.Б. Перкій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено норматив титру бактерій групи кишкової палички (БГКП) у свіжому молоці як одного з показників його безпеки. Розроблено засоби підвищення безпеки молока. Установлено, що БГКП, зокрема ешерихії, належать до транзитної групи мікрофлори шкіри дійок та молочної залози корів. Показано, що за окремих випадків мастити стрептококової та змішаної етіології (стрептококи, стафілококи) можуть супроводжуватися присутністю ешерихій за невеликих кількостей, які знаходяться у молочній залозі як транзитної мікрофлори. Установлено рівень санітарної показовості БГКП у разі визначення ефективності певних технологічних операцій, зокрема, санобробки доїльних апаратів і молочного посуду, охолодження молока. Розроблено новий препарат зовнішнього застосування для санації шкіри дійок "Крем для вимені". Запропоновано нове живильне селективно-діагностичне середовище "СДК" для індикації бактерій групи кишкових паличок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397.2 + П811.62 +
Шифр НБУВ: РА352079

Рубрики:

      
14.

Гейко А.В. 
Виробництво ліпленого посуду в племен скіфського часу Дніпровського Лісостепового Лівобережжя: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / А.В. Гейко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше проведено найбільш повне узагальнювальне дослідження глиняного посуду та загальних закономірностей розвитку гончарства землеробсько-скотарських племен скіфського часу Дніпровського Лісостепового Лівобережжя. Вперше комплексно вивчено технологічні етапи виготовлення посуду, гончарні знаряддя праці та виробничі споруди. Виділено організаційні форми виробництва глиняного посуду, уточнено його класифікацію за призначенням і морфологічними особливостями, до наукового обігу введно нові археологічні джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237УКР)273.1-415 + Т491.5
Шифр НБУВ: РА358305

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Яценко В.О. 
Обгрунтування силових параметрів навантаження опор корінного вала шахтних підйомних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.О. Яценко ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано силові параметри навантаження опорних вузлів корінного вала безредукторної багатоканатної шахтної підйомної машини (ШПМ) з метою визначення технічного стану та підвищення її безпечної експлуатації. На підставі результатів численних експериментальних досліджень установлено факти піддатливості підшипникових опор корінного вала, відсутності впливу вібрації підшипникових опор ротора електродвигуна, радіальних зсувів шестерні щодо вінця у зубчастій муфті. Це дозволило вал машини з барабаном уподібнити "вовчкові" з нерухомою точкою та здійснити математичний опис руху такого "вовчку". Базуючись на цьому, з використанням кутів Ейлера та врахуванням зовнішніх силових факторів, що впливають на обертове тверде тіло, одержано математичний опис динаміки корінного вала у вигляді рівнянь Лагранжа. Створено математичну модель системи посудини - каната - машина - трансмісія - двигун. Запропоновано способи та розроблено алгоритм визначення силових факторів у трансмісії машини. Показано доцільність використання математичних моделей і прикладного програмного модуля для визначення технічного стану підшипникових опор ШПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И166-53-041 +
Шифр НБУВ: РА356875

Рубрики:

      
16.

Милян Т.Р. 
Пам'ятки празько-корчаwької культури у верхів'ях Дністра, Західного Бугу та Вісли у V - VII століттях: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.04 / Т.Р. Милян ; НАН України, Ін-т археології. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Поділено ранньосередньовічні пам'ятки празько-корчацької культури у верхів'ї Дністра, Західного Бугу та Вісли на чотири типи - поселення, городища, могильник і скарб. Вони розташовані вздовж течії великих річок або приток. Їх підгрунтям слугувала слов'янська частина багатоетнічної черняхівської культури, що відобразилося у комплексах гунського часу. Матеріальна культура регіону однорідна та характеризується однаковими особливостями. Для нього характерні сім типів посуду. Технологія виробництва свідчить про місцевий характер. На підставі однорідності рис у матеріальній культурі, наявності городищ доведено, що у верхів'ях Західного Бугу містився центр дулібського об'єднання, а у Верхньому Подністров'ї мешкали хорвати. З цих регіонів розпочалося просування слов'ян у верхів'я Вісли, а також у південному та східному напрямках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45)450.1
Шифр НБУВ: РА358967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Лещук О. П. 
Визначення динамічних характеристик обмеженого обТєму вТязкої рідини проекційними методами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / О. П. Лещук ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Побудовано координатні функції, які задовольняють рівняння руху всередині області та частину крайових умов задач. Проведено чисельну реалізацію проекційного методу для даних порожнин з і без урахування поверхневого натягу. Запропоновано спосіб знаходження головного вектору та головного моменту гідродинамічних сил, які діють на посудину. Досліджено тип особливостей у кутових точках розв'язків двовимірної задачі із в'язкою рідиною та просторової задачі з ідеальною рідиною. Побудовано координатні функції, які повторюють ці особливості. Продемонстровано, що застосування даних особливих координатних функцій дозволяє одержувати на порядки точніші розв'язки порівняно з випадком, коли використовуються лише гладкі координатні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22,022
Шифр НБУВ: РА371456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Лещук О. П. 
Визначення динамічних характеристик обмеженого об'єму в'язкої рідини проекційними методами: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.05 / О. П. Лещук ; Ін-т гідромеханіки НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Побудовано координатні функції, які задовольняють рівняння руху всередині області та частину крайових умов задач. Проведено чисельну реалізацію проекційного методу для даних порожнин з і без урахування поверхневого натягу. Запропоновано спосіб знаходження головного вектору та головного моменту гідродинамічних сил, які діють на посудину. Досліджено тип особливостей у кутових точках розв'язків двовимірної задачі із в'язкою рідиною та просторової задачі з ідеальною рідиною. Побудовано координатні функції, які повторюють ці особливості. Продемонстровано, що застосування даних особливих координатних функцій дозволяє одержувати на порядки точніші розв'язки порівняно з випадком, коли використовуються лише гладкі координатні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22,022
Шифр НБУВ: РА371456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бабенко О. П. 
Епізоотологічні особливості пневмоентеритів телят бактеріальної етіології: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / О. П. Бабенко ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2010. — 17 с. — укp.

Вивчено джерела та резервуари збудників інфекції, механізми та фактори передачі збудників інфекції, а також фактори, які впливають на сприйнятливість тварин. Встановлено склад асоціацій умовно патогенних мікроорганізмів, які виділяються від хворих корів, телят, синантропної птиці, гризунів, зовнішнього середовища, одягу персоналу, предметів догляду за тваринами та посуду. Одержано нові дані щодо ролі гризунів і синантропної птиці в епізоотичному процесі у разі захворювань великої рогатої худоби, викликаних умовно патогенними бактеріями. Визначено вплив факторів зовнішнього середовища на інтенсивність розвитку пневмоентеритів телят. Показано, що у разі застосування рибомунілу у схемі комплексної профілактики пневмоентеритів телят зменшується захворюваність та збільшується збереженість новонароджених телят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.23-911-1 + П872.332-911-1
Шифр НБУВ: РА371815 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Василькевич В. І. 
Розробка та обґрунтування методів та засобів визначення та оцінки динамічних параметрів систем «посудина-армування» шахтних вертикальних стовбурів / В. І. Василькевич. — Б.м., 2019 — укp.

Мета роботи − встановлення закономірності формування горизонтальних динамічних навантажень, допустимої швидкості підйому за динамічними і кінематичними критеріями від фактичних поярусних параметрів систем «посудина-армування», розробити та обґрунтувати методи та засоби визначення допустимих значень експлуатаційних параметрів систем «посудина-армування» для підвищення динамічної стійкості та безпеки роботи підйомних установок. Об'єкт дослідження – динамічні процеси, що протікають у системі «посудина-армування» шахтних підйомних установок під час роботи у складних гірничо-геологічних умовах. У роботі використано комплексний метод досліджень, що включає аналіз і узагальнення науково-технічних досягнень у галузі динаміки систем «посудина-армування» при формулюванні наукової проблеми; шахтні вимірювання - при моделюванні процесу динамічної взаємодії башмаків ковзання з провідниками, що мають заокруглені ребра; теоретичні дослідження з використанням методів класичної механіки систем «посудина-армування» для вдосконалення методу розрахунку динамічних параметрів систем «посудина-армування»; комп'ютерні чисельні експерименти аналітично-розрахункові методи – для визначення залежностей допустимих швидкостей підйому за критеріями динамічної стійкості, міцності та кінематичного зачеплення систем «посудина-армування» від їх фактичних експлуатаційних параметрів; експериментальні дослідження у промислових умовах – при випробуваннях розроблених у дисертації методів в умовах діючих шахт. Наукове значення роботи полягає у встановленні закономірностей зміни параметрів безпеки систем «посудина-армування» у стовбурах з порушеною геометрією, що експлуатуються тривалий час у складних гірничо-геологічних умовах від поярусних значень експлуатаційних параметрів шахтних підйомних установок. Практичне значення роботи: результати роботи використані при розробці «Методики експертного обстеження жорстких армувань вертикальних шахтних стовбурів»; «Методики розрахунку екстремальних навантажень на жорстке армування вертикальних шахтних стовбурів», «Технічних вимоги щодо створення програмно-апаратного комплексу безперервного контролю динамічних параметрів плавності руху підйомних посудин в вертикальних шахтних стовбурах з жорстким армуванням», «Вимог до системи моніторингу та управління ризиками при експлуатації глибоких стовбурів шахт і копалень України»; обґрунтовано принципову схему автоматизованої інформаційної системи безперервного контролю плавності руху підйомних посудин та розроблено математичне забезпечення, орієнтоване на використання в стаціонарному програмно-технічному комплексі, яке є основою для створення комплексної інформаційно-експертної системи контролю безпеки експлуатації шахтних підйомних установок, що включають розрахунки контактних зусиль у кінематичних парах «башмак-провідник» за отриманими в дисертаційній роботі залежностями, а також синхронізовані з ними значення миттєвої вертикальної швидкості та координати положення посудини в стовбурі; обґрунтовано на рівні винаходу конструкцію вузла кріплення рейкових провідників, що дає змогу збільшити допустимий лобовий знос провідників та/або розширення колії, підвищити безпечну швидкість підйому, зменшити трудомісткість процесу кріплення провідників та час на обслуговування і ремонт армування. Результати роботи використані на виробництві: ПрАТ «Запорізький ЗРК», ПрАТ «ДТЕК ПАВЛОГРАДВУГІЛЛЯ», ПАТ «Лисичанськвугілля», ПАТ «Шахтоуправління «Покровське». Одержані в дисертаційній роботі наукові результати та розроблені методичні документи використовуються в навчальному процесі Національного технічного університету «Дніпровська політехніка».^UThe purpose of the work is to establish the regularities of the formation of horizontal dynamic loads, the allowable speed of lifting by dynamic and kinematic criteria from the actual lumber parameters of the "vessel-reinforcement" system, to develop and substantiate the methods and means of determining the permissible values of the operational parameters of the "vessel-reinforcement" systems for increasing dynamic stability and the safety of the work of the lifting plants. The object of the research is the dynamic processes occurring in the system of "vessel-reinforcement" of mine lifting plants during working in complex mining-geological conditions. The complex method of researches that includes analysis and generalization of scientific and technical achievements in the dynamics of "vessel-reinforcement" systems in the formulation of a scientific problem was used in the work; mine measure was used during the simulation of the process of dynamic slip shoe interworking with conductors having rounded edges. Also theoretical research including methods of classical mechanics of "vessel-reinforcement" systems was used for improving the method of calculation of dynamic parameters of "vessel-reinforcement" systems. Computer numerical experiments analytical-calculation methods were used in the work to determine the dependencies of permissible rates of lifting on the criteria of dynamic stability, durability and kinematic bonding of "vessel-reinforcement" systems from their actual operating parameters. In addition, experimental researches in industrial conditions were used during the tests that were developed in the dissertation of the methods in the operating mines. The scientific significance of the work is an establishing of the regularities of changing the safety parameters of the "vessel-reinforcement" systems in shafts with broken geometry, which have been exploited for a long time in complex mining-geological conditions from the stage values of the operational parameters of mine lifting plants. The practical value of the work is using the results in a development of "Method of expert surveys of rigid reinforcement of vertical mine shafts", "Method of calculation of extreme loads on rigid reinforcement of vertical shafts during operation", "Technical requirements for creation of software and hardware complex of continuous monitoring of dynamic parameters of movement smoothness of hoisting vessels in vertical shafts with rigid reinforcement", "Requirements to the system of monitoring and risk management during operation of deep shafts of mines of Ukraine"; the principal scheme of automated information system of continuous control of movement smoothness of hoisting vessels was justified and mathematical support focused on usage in stationary software and hardware complex, which is the basis for creation of a complex information-expert system of safety control of operation of mine hoisting installations, that include calculations of contact forces in kinematic pairs of "shoe-guide" by dependencies obtained in the thesis, and also a value of instantaneous vertical velocity and position coordinates of a vessel in a shaft synchronized with them. Also the results of the work were used in the design of a mounting point of rail guides was justified, which makes it possible to increase the permissible frontal wear of guides and/or the static broadening of a track, increase the safe velocity of hoisting, reduce the labor intensity of a mounting process of guides and time for reinforcement maintenance and repair, protected by the patent of Ukraine. The results of the work are used in the production of PrAT “Zaporizkyi ZRK”, PrAT „DTEK PAVLOHRADVUHILLIA”, PAT “Lysychanskvuhillia”, PAT “Shakhtoupravlinnia “Pokrovske”. The scientific results and developed methodological documents obtained in the dissertation work are used in the educational process of the National Technical University "Dniprovska Polytechnic".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського