Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (48)Реферативна база даних (756)Книжкові видання та компакт-диски (92)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОСАДК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 92
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гудима Б.І. 
Ампулярія як новий нетрадиційний об'єкт тепловодного рибництва в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Б.І. Гудима ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням вирощування слимака ампулярія, виходця тропічного пояса. Запропоновано використання нового нетрадиційного об'єкта у тепловодному рибництві. Визначена принципова можливість культивування ампулярій у тепловодних господарствах індустріального типу. Встановлені оптимальні щільності посадки плідників, методи одержання кладок та молоді, підрощування та вирощування товарної маси, отримані нові дані щодо використання м'яса та ікри ампулярій як делікатесної продукції та сировини для виготовлення харчових добавок лікувально-профілактичного значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П743.9 ампулярія

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Краснопольський А.О. 
Аналіз та синтез систем автоматичного керування заходом на посадку літаків цивільної авіації на основі сучасної нестаціонарної теорії керування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.09 / А.О. Краснопольський ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 16 с. — укp.

З застосуванням параметричного критерію стійкості, а також критерію за показниками якості перехідного процесу нестаціонарної системи одержано області допустимих значень параметрів системи траєкторного керування, вибір яких гарантовано забезпечить якість автоматичного керування траєкторним рухом повітряного судна в режимі заходу на посадку в бічній та поздовжній площині. Узагальнено метод синтезу структур стаціонарних систем автоматичного керування з великим коефіцієнтом підсилення, запропонований М.В.Меєровим за методами стаціонарної теорії. Розроблено метод синтезу структур нестаціонарних систем автоматичного керування за методами нестаціонарної течії. Завдяки цьому одержано структурні схеми нестаціонарної системи автоматичного керування заходом літака на посадку, що дають змогу виконати якісне автоматичне керування посадкою, не змінюючи коефіцієнти підсилення в блоках формування заданих величин системи траєкторного керування та зберігаючи їх оптимальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-082.022-05 +
Шифр НБУВ: РА327607

Рубрики:

      
4.

Суслова О.П. 
Біоекологічні особливості насіннєвості хвойних інтродуцентів на південному сході України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.П. Суслова ; УААН. Держ. Нікіт. ботан. сад. — Ялта, 1999. — 16 с. — укp.

Представлені результати комплексного вивчення особливостей насіннєвості хвойних інтродуцентів на Південному Сході України: феноритміка, термін вступу до генеративної фази, особливості морфогенезу, терміни пилкування та якість пилку. Встановлені відповідні реакції генеративного розвитку рослин на змінені умови зростання. На підставі одержаних результатів дана оцінка репродукційної здатності ряду інтродукованих видів хвойних. Розроблені рекомендації щодо вирощування посадкового матеріалу з насіння місцевої репродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(2УКР55),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Птиця В.В. 
Біологічні основи збереження раритетних видів рослин ex situ на південному сході України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Птиця ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено аспект збереження раритетних видів рослин ex situ на підставі результатів вивчення їх біологічних особливостей, сучасного стану популяцій і використання досвіду інтродукції даних видів на південному сході України. Значну увагу приділено актуальному питанню - реінтродукції раритетних видів рослин. Установлено, що найбільш ефективним способом формування реінтродукційних популяцій досліджених видів є висаджування рослин, вирощених за умов інтродукції, а також залучених з повноцінних природних популяцій даних видів без попереднього розмноження посадкового матеріалу за умов культури. З'ясовано, що формування реінтродукційних популяцій раритетних видів рослин насіннєвим способом можливе тільки за умов зняття дернини чи перекопування верхнього шару грунту. За цього необхідно враховувати наявність значного відсотку елімінації насіння та сходів, а також низьку схожість насіння за природних умов. Показано, що більш дієвим є комбінований спосіб, коли на ділянках висаджують рослини та висівають насіння, за цього досягається імітація насіннєвого розмноження. Максимальний показник елімінації виявлено серед іматурних особин, оскільки вони найбільшою мірою вразливі до несприятливих факторів. Розроблено загальну схему реінтродукції видів рослин, наведено принципи та підходи до проведення реінтродукційних робіт, а також способи формування реінтродукційних популяцій. Виділено послідовні етапи реінтродукції видів рослин. На прикладі досліджених видів визначено техніку проведення робіт з метою реінтродукції їх у відомі місцезнаходження та в аналогічні місцезростання у межах ареалів видів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*889(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Шолохова Т.О. 
Біологічні особливості і селекція канни садової: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.О. Шолохова ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2001. — 19 с. — укp.

За результатами досліджень виявлено особливості проростання насіння канни садової, ритми росту та розвитку даної рослини, біології її цвітіння. Визначено, що тип проростання насіння - ремотивно-трубчатий. На підставі вивчення морфогенезу вегетативних органів канни описано послідовні фази змін в часі системи пагонів, зроблено висновок щодо біоморфологічної різноякісності посадкового матеріалу. Встановлено ступінь мінливості та домінування декоративних і морфобіологічих ознак за умов міжвидової та міжсортової гібридизації, інбридингу та полікросу канни. Застосовано інбридинг як ефективний метод селекції канни з метою одержання чистих ліній та наступного добору високодекоративних низькорослих форм. Розроблено шкалу оцінювання забарвлення квіток рослини. Визначено число та структурну організацію хромосом батьківських форм і гібридів. Відібрано 5 перспективних форм-кандидатів у сорти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.26Can*60*33*444*736(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
7.

Грициняк І.І. 
Біологічні особливості та фактори підвищення продуктивності коропів любінських внутрішньопорідних типів, їх помісей та гібридів: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.03 / І.І. Грициняк ; Ін-т риб. госп-ва УААН. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Вивчено біологічні (генетичні, імунологічні та фізіолого-біохімічні) особливості любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм і вплив певних факторів на підвищення їх продуктивності. Проведено системне дослідження зв'язку між білковим поліморфізмом крові, природною резистентністю, активністю імунної та антиоксидантних систем і обміном білків і ліпідів у коропа різного генезису. Вивчено генетичну структуру любінських рамчастого та лускатого типів коропа, їх помісей і гібридних форм і деяких інших внутрішньопорідних типів коропа українських порід за генетико-біохімічними маркерами. Показано відмінності та подібність між дослідженими коропами. Показано алельне збагачення генотипу коропа за умов гібридизації. Виявлено більш високу природну резистентність та вищу активність антиоксидантних ферментів в організмі любінського лускатого коропа, ніж рамчатого та гібридних форм коропів, ніж у чистопородних. Установлено зниження ативності імунної системи та факторів природної резистентності у любінських рамчастого та лускатого коропів, їх помісей та гібридних форм у разі підвищення щільності посадки у процесі їх вирощування у ставах. Установлено пряму взаємозалежність між масою тіла цьоголіток любінських рамчастого та лускатого коропів та вмістом білків і ліпідів у печінці та скелетних м'язах і ступенем використання їх в енергетичних процесах життєдіяльності у зимовий період. Вивчено продуктивну та метаболічну дію різних сполук селену у разі їх додавання до раціону коропа окремо та разом з різними сполуками йоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11 +
Шифр НБУВ: РА360941

Рубрики:

      
8.

Левон Ф.М. 
Біолого-екологічні основи створення зелених насаджень в умовах урбогенного і техногенного середовища: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Ф.М. Левон ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2004. — 40 с. — укp.

Розроблено біолого-екологічні основи створення зелених насаджень за умов урбогенного і техногенного середовища. Проаналізовано екологічну ситуацію, видовий склад і сучасний стан зелених насаджень в містах України. Вивчено особливості реакції деревних рослин на дію факторів забруднення середовища в районах розміщення промислових підприємств. Теоретично обгрунтовано фенолого-кліматичний принцип добору рослин для посадки в техногенному середовищі. Рекомендовано новий стумулятор росту коренів препарат 1619, 4-гідрокси-2-гідразино-6-метилпіримідин (А.с. СССР 1568292). Доведено перспективність дубово-гледичієвих культур з посадкою сіянців чи висівом жолудів дуба чистими рядами з шириною міжрядь 2,5 м і проведенням своєчасного захисного лісівничого догляду за дубом. Обгрунтовано нові методичні підходи щодо формування приміського лісу у південному регіоні України з орієнтацією на переважно рекреаційно-оздоровче їх використання. За вмістом свинцю у фотосинтезувальних органах деревних і кущових порід у вуличних насадженнях вперше встановлено високий рівень забруднення міського середовища Києва вихлопними газами автомобільного транспорту. Розроблено, затверджено в Держбуді України і районовано за грунтово-кліматичнами зонами України новий асортимент дерев і кущів для проведення озеленення території. Запропоновано концепцію формування зелених насаджень міст за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271 +
Шифр НБУВ: РА330011

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Коротєєва Г.В. 
Віруси та вірусні хвороби представників родини IOrchidaceae Juss./I - біологічні характеристики та розповсюдження на території України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Г.В. Коротєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості вірусів зозулинцевих і вивчено їх розповсюдженість за умов захищеного грунту та природної флори. Виявлено та ідентифіковано збудники вірусних хвороб зозулинцевих захищенного грунту та природних екосистем України, показано їх нерівномірне розповсюдження. Установлено факт відсутності шкодочинних вірусів зозулинцевих закритого грунту за їх природних умов існування. Виявлено толерантний до вірусної інфекції сорт рослин Cymbidium hybridum hort. Одержано поліклональну діагностичну сироватку до ізолятів вірусу мозаїки цимбідіуму (ВМЦ) і вірусу кільцевої плямистості одонтоглосуму (ВКПО) для створення діагностикумів на основі непрямого ІФА з використанням лужної фосфатази, що дозволить ідентифікувати ВМЦ і ВКПО в рослинному матеріалі. Модифіковано схему оздоровлення посадкового матеріалу зозулинцевих і розроблено технологію одержання терестріальних їх видів за умов I<>in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.151 + П478.2 +
Шифр НБУВ: РА325698

Рубрики:

      
10.

Компанець Т.А. 
Вірусні хвороби гербери (IGerbera jamesonii/I Bolus ex Hook) та біотехнологічні прийоми отримання її безвірусного посадкового матеріалу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Т.А. Компанець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати обстеження промислових насаджень гербери на вірусоносійство. Описано різноманітні симптоми ураження гербери. Досліджено властивості виявлених збудників вірусних хвороб. Встановлено кореляцію між візуальними симптомами на гербері та наявністю вірусних антигенів в уражених рослинах. Виявлено не описаний раніше на гербері вірус. Досліджено реакцію рослин-індикаторів на цей вірус, його серологічні особливості та морфологію віріона, а також визначено молекулярну масу єдиного структурного білка. Експериментально підібрано умови введення гербери в культуру in vitro, які передбачають час відбору первинних експлантів та умови їх стерилізації. Модифіковано склад живильного середовища для культивування гербери in vitro, що дало змогу прискорити процес мікроклонального розмноження цієї культури. З використанням розробленої технології одержано вільні від вірусу рослини-донори гербери сортів "Роулетта" та "Циган", які вирощено за промислових умов у ВАТ "Агрофірма Троянда".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2 + П278.89-44 +
Шифр НБУВ: РА321712

Рубрики:

      
11.

Абу Обайд Адіб 
Вплив раціонального насінництва на урожай і якість картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Абу Обайд Адіб ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Для підвищення врожайності картоплі в Україні та Йорданії рекомендовано поліпшити насінництво та запровадити у виробництво раціональне насінництво картоплі. Розглянуто особливості вирощування картоплі в Йорданії. Вивчено біологічні особливості росту та накопичення врожаю картоплі за умов різної густоти насаджень, що дало можливість установити біологічну межу загущення насінницького посіву для отримання максимального виходу насіннєвих бульб з одиниці посівної площі. Розкрито особливості вирощування насіннєвої картоплі на посівах з різною шириною міжрядь. Критеріями оцінки насіннєвого посіву визначено його можливість давати максимальний вихід якісного посадкового матеріалу. Виявлено комплексний вплив ширини міжрядь посіву та величини посадкових бульб на врожайність і якість урожаю картоплі. Наведено оцінку придатності сортів картоплі для вирощування в широкорядних посівах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37
Шифр НБУВ: РА312374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Дубовик В.І. 
Вплив репродукування оздоровленої еліти на продуктивність насіннєвої картоплі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.І. Дубовик ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Визначено характер мінливості продуктивності у процесі репродукування еліти, відтвореної на основі оздоровленого матеріалу для розповсюджених сортів картоплі у Північно-східному Лісостепу. Встановлено в елітному насінництві рівнозначність методів оздоровлення та видів вихідного насіннєвого матеріалу за продуктивністю. Визначено граничні строки дії ефекту оздоровлення для сортів картоплі різних груп стиглості. Розроблено математичні моделі для прогнозування врожаю під впливом сукупної дії розміру листового апарата, його ураженості вірусною інфекцією та погодними умовами. Запропоновано строки сортооновлення для оздоровленого посадкового матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-37
Шифр НБУВ: РА314640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Сергієнко О.І. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів обвалення важкокерованої покрівлі в лавах пологих пластів Донбасу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О.І. Сергієнко ; Ін-т фізики гірн. процесів НАН України. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання прогнозу обвалення важкокерованої покрівлі у лавах пологих пластів Донбасу. Обгрунтовано параметри обвалення важкокерованої покрівлі у цих лавах. Запропоновано новий підхід до розрахунку кроку первинної посадки покрівлі та критерію характеру обвалення порід. Обгрунтовано та встановлено зміну величини опорного тиску залежно від кількості шарів, що входять до області зрушення над виробленим простором, з урахуванням їх кількості та послідовності зрушення. Встановлено залежність руйнівних напружень на верхній і нижній межі породного шару, від кількості шарів, що прогнулися або обвалилися, які беруть участь в області зрушення. Встановлено залежність межового прогону породних шарів покрівлі в області їх зрушення, яка враховує формування руйнівних напружень на межах шарів і вплив довжини лави. Обгрунтовано критерій характеру обвалення безпосередньої та основної покрівлі на момент первинної посадки залежно від типу руйнівних напружень на межах шарів, міцнісних властивостей, потужності та кількості породних шарів, що входять до області зрушення. Встановлено, що для сланцю глинистого та сланцю піскового залежно від потужності породного шару, покрівля може обвалитися дрібними фракціями та великими блоками. Використання результатів досліджень на гірничих підприємствах дозволяє обгрунтовано застосовувати необхідні заходи щодо управління важкокерованою покрівлею, уникнути аварійних ситуацій і підвищити безпеку ведення очисних робіт. Розроблено рекомендації щодо визначення параметрів обвалення на момент первинної посадки безпосередньої та основної покрівлі, які впроваджено на шахті "Красноармійська - Західна N1", "Родинська" та шахті ім. Стаханова, одержано хорошу збіжність прогнозних і фактичних даних з точністю 15 %. Очікуваний економічний ефект для трьох добувних дільниць від впровадження цих заходів становить 1 192,6 тис. грн./р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 +
Шифр НБУВ: РА363036

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Куклін В.Ю. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів способів кріплення та охорони виробок в нестійких породах при інтенсивному відпрацюванні пологих вугільних пластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.Ю. Куклін ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Розвинуто уявлення про закономірності формування напружено-деформованого стану у вуглепородному масиві, зокрема в ньому виділено чотири характерні зони, розташовані уздовж лінії очисного вибою, симетричні щодо середини лави та являють собою чергування зон підвищених і знижених напружень. Показано, що у разі збільшення навантаження на очисний вибій зменшується імовірність вивалоутворення в покрівлі, збільшуються значення максимуму епюри опорного тиску й тиск на лавове кріплення, активізуються процеси здимання порід у лаві. Установлено, що паралельно лінії очисного вибою в покрівлі пласта формується область аномальних напружень, що змінюється за часом, місце розташування та величина якої визначається положенням і швидкістю переміщення робочого органа комбайна. Показано, що зі зростанням навантаження на очисний вибій зона впливу лави на систему кріплення - масив виймальних штреків зменшується, а область бічних порід, підданих конвергенції, збільшується, за цього характер розподілу тиску у покрівлі має два екстремуми: на сполученні лава - штрек і у зоні посадки покрівлі. Одержано новий розв'язок задачі визначення критичного кроку посадки покрівлі в лаві, за яким враховується шаруватість масиву, його структурна неоднорідність та фактор - швидкість оголення масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 + И310.16 +
Шифр НБУВ: РА328708

Рубрики:

      
15.

Мазур Б.М. 
Господарсько-біологічна характеристика нових та перспективних сортів смородини в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Б.М. Мазур ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень нових сортів смородини селекції Національного аграрного університету за умов Лісостепу України. Проведено їх групування за строками стиглості, надано порівняльну оцінку за складовими продуктивності, швидко- та самоплідності, стійкості до хвороб і шкідників, якості ягід, придатності для механізованого збирання ягід. Виділено сорти-носії цінних господарсько-біологічних ознак. Установлено оптимальні строки посадки живців для збільшення виходу високоякісного садивного матеріалу. Визначено економічну ефективність вирощування нових сортів смородини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-36(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324916

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Пурченошвілі Т.А. 
Дослідження та розробка базових конструкцій корсетних виробів з урахуванням морфологічних та фізіологічних чинників: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.04 / Т.А. Пурченошвілі ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1998. — 13 с. — укp.

Містяться теоретичні та експериментальні дослідження по удосконаленню процесу проектування корсетних виробів. Визначено, що урахування ергономічних вимог до корсетних виробів є пріоритетним та передбачає контроль величин питомого тиску на поверхню тіла. Характеристика форм поверхонь грудних залоз та їх пружних властивостей, що є на теперішній час, не формалізована та не може бути використана як вихідна інформація для задання рівня ергономічності конструкції корсетного виробу, що проектується. Запропоновано принцип параметричного задання форми грудних залоз. Застосовано показник модуля пружної основи для характеристики фізико-механічних властивостей грудних залоз. Встановлено рівень ергономічності бюстгальтерів у вигляді допустимих величин деформації грудних залоз, перевищення яких робить конструкцію бюстгальтера неергономічною. Розроблено класифікації форм грудних залоз та базових конструкцій бюстгальтерів. Запропоновано манекен для оцінювання якості посадки корсетних виробів. Встановлено принцип трансформування конструкції бюстгальтерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М424-02

Рубрики:

      
17.

Корнієнко О.А. 
Екологічне обгрунтування методів контролю каліфорнійської щитівки в плодових насадженнях України: Автореф. дис... канд. техн. наук: 16.00.10 / О.А. Корнієнко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено причини стабільної шкодочинності каліфорнійської щитівки в садах України, уточнено зони розвитку одного та двох поколінь. Проведено аналіз видового складу ентомофагів щитівки та визначено їх роль у регулюванні чисельності виду в різних регіонах нашої держави. Розроблено режими захисту посадкового матеріалу та прищепно-підщепних комбінацій проти заселення щитівкою за допомогою фітоверму. Створено методику визначення плодючості самок та встановлено динаміку виходу личинок (бродяжок) з використанням ловильних смужок. Виявлено, що частина зимуючих личинок щитівки навесні не активізується, а залишається у стані діапаузи протягом усього вегетаційного періоду. Обгрунтовано можливість відміни ранньовесняної обробки саду пестицидом "ДНОК" залежно від умов зимівлі та встановлено доцільність використання інсектицидів для захисту рослин проти каліфорнійської щитівки. З'ясовано, що для короткострокового прогнозу розмноження шкідника навесні достатнє уявлення дають відомості про виживання щитівки після зимівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.61-5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334678

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бурлаков О. С. 
Економіко-організаційні аспекти ефективного функціонування картоплярства в агроформуваннях Подільського регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. С. Бурлаков ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні основи ефективного розвитку картоплярства, а також вдосконалено систему основних показників діагностики економічної ефективності картоплевиробництва в агроформуваннях Подільського регіону. Проаналізовано сучасний стан виробництва та реалізації картоплі в сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення областей Подільського регіону. Виявлено основні проблеми та тенденції розвитку галузі в господарствах різних організаційно-правових форм. Запропоновано нові форми інтеграції в картоплепродуктовому виробництві, які дозволять підвищити економічну ефективність, зокрема, за рахунок співпраці аграрних, промислових, фінансово-кредитних та інших установ та організацій. Розроблено економіко-математичну модель розрахунку оптимальної структури площ посадки картоплі та на її основі визначено й обгрунтовано потребу регіону в інвестиційних ресурсах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153.1
Шифр НБУВ: РА382851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пшеничний Д.Р. 
Ефективність вирощування товарних дволіток коропово-сазанових гібридів в полікультурі з трилітками рослиноїдних риб за інтенсивною технологією: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / Д.Р. Пшеничний ; Ін-т рибн. гос-ва УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено взаємозв'язок між щільністю посадки, впливом гідрохімічних і гідробіологічних параметрів вирощувальних і нагульних ставів, впливом годівлі на рибницько-біологічні характеристики цьоголіток і дволіток коропово-сазанових гібридів. Визначено особливості впливу технологічних чинників на ефективність вирощування риби різного віку та маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729-44 +
Шифр НБУВ: РА368867

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Омері І.Д. 
Кліщі родини Phytoseiidae (Parasitiformes, Mesostigmata), які мешкають на рослинах дендропарків та ботанічних садів Лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.Д. Омері ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Установлено видовий склад кліщів родини Phytoseiidae, що мешкають на рослинах дендропарків і ботанічних садів Лісостепу України у порівнянні з видовим скадом кліщів-фітосеїд на рослинах природного Канівського заповідника. З'ясовано ступінь подібності їх локальних фаун. Визначено екологічні характеристики видів кліщів-фітосеїд та їх комплексів у досліджених дендропарках, ботанічних садах і заповіднику. Фоновим за чисельністю особин і частотою трапляння видом є вид Euseius finladiccus у всіх місцях досліджень. Як загально розповсюджений та пластичний вид E. finlandicus не виявляє вибірковості під час заселення рослин різного типу рослинності ні за природних умов, ні в культурних ландшафтах. Знайдено та описано невідомого раніше самця виду Anthoseius (Mumaseius) victorovi Wainsten і запропоновано ознаки ідентифікації двох пар морфологічно близьких видів роду Amblyseius та роду Typhlodromus. Для кліщів родини Phytoseiidae доведено перший випадок інтразональної інвазії, успішної акліматизації та формування локальної популяції виду середземноморської фауни Typhlodromus beglarovi, яка виникла у північній частині Лісостепу внаслідок випадкової непередбачуваної інтродукції кліщів з рослинним посадковим матеріалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.151.253.2 +
Шифр НБУВ: РА356919

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського