Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (141)Реферативна база даних (932)Книжкові видання та компакт-диски (267)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛЕМ$<.>+<.>K=АЛАНІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 138
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рекротюк О.І. 
Підвищення ефективності оцінки і добору бугаїв чорно-рябої породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Рекротюк ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1998. — 16 с. — укp.

Розроблена система методів підвищення ефективності оцінки та добору плідників з використанням різних джерел інформації і методів визначення їх племінної цінності, оцінка альтернативних варіантів програми селекції з урахуванням інтенсивності добору і використання плідників. Вперше удосконалено методику оцінки, добору і використання бугаїв, з урахуванням генетичних і середовищних факторів та умов ринкової економіки. Встановлено, що для вірогідної оцінки племінної цінності бугаїв у відкритих популяціях необхідно враховувати структуру генотипу потомків плідників і реакцію їх на умови середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
2.

Павленко Л.М. 
Довгозбережне середовище для кріоконсервації сперми бугаїв-плідників та способи його виготовлення: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Л.М. Павленко ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

З використанням сучасних методів досліджень встановлено захисний ефект термостабільного антишокового компоненту жовтка при дії низьких температур на спермії. В модельних дослідженнях доведено ідентичність його біологічної дії при кріоконсервації статевих клітин в порівнянні з нативним жовтком. Установлена можливість хіміко-термічної стерилізації середовища з жовтком. На цій основі розроблено і випробувано в виробничих умовах з позитивними результатами довгозбережне середовище і способи його виготовлення. Воно підвищує санітарно-гігієничний рівень роботи племінних підприємств, запобігає поширенню заразних і незаразних захворювань, які розповсюджуються з жовтком, а також забезпечує раціональне використання жовтка і всіх компонентів при виготовленні середовища для кріоконсервації сперми бугаїв. Розроблено асептичний спосіб та пристрій для оцінки рухливості сперміїв в еластичних упаковках з метою підвищення санітарно-гігієнічного рівня роботи пунктів штучного осіменіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П534.44,022

Рубрики:

      
3.

Полякова В.О. 
Вдосконалення прийомів оцінки племінних і продуктивних якостей універсальних і спеціалізованих порід свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Полякова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей порід свиней різного напряму продуктивності за репродуктивними, відгодівельними і м'ясними якостями. Для розробки прийомів оцінки продуктивності якостей свиней використані інтер'єрні показники сироватки крові та моделювання кривих росту з використанням моделі Річардса. Визначено зв'язок активності ферментів з репродуктивними якостями свиней. Встановлено доцільність відбору ремонтного молодняку свиней за параметрами напруги і рівномірності росту. Виявлено вплив генотипових і паратипових факторів на мінливість інтер'єрних показників. За допомогою кластерного аналізу встановлені відмінності досліджуваних порід за основними господарсько-корисними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3,022

Рубрики:

      
4.

Рубцов І.О. 
Мінливість та генетична обумовленість господарсько-корисних ознак у бугаїв-плідників бурих порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.О. Рубцов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладені результати досліджень росту, розвитку, відтворної здатності та племінної цінності бугаїв-плідників бурої худоби різних генотипів за поліпшуючою породою, швіцькою породою північноамериканської селекції та різної селекційної належності в умовах Сумської області України. Встановлено, що з підвищенням у родоводі бурої худоби частки швіцької породи північноамериканської селекції, у молодих бугайців збільшувалась жива маса, абсолютна та відносна швидкість росту, племінна цінність при одночасному погіршенні деяких показників відтворної здатності. Суттєвої різниці за цими показниками між інбредними та аутбредними тваринами різних порід не виявлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
5.

Рубан С.Ю. 
Методологія та система селекції тварин української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01. / С.Ю. Рубан ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1999. — 43 с. — Бібліогр.: с.36-39. — укp.

Проведено аналіз еволюції симентальської худоби України і методів селекції, які використовувались у процесі її удосконалення. За останні 20 років узагальнено дані, отримані в результаті використання складного комбінаційного схрещування симентальської породи з поліпшувальними породами: айрширською, монбельярдською та червоно-рябою голштинською. Проведено комплексну оцінку ефективності схрещування на кожному з трьох етапів такої роботи, що дозволило виділити найбільш перспективні групи тварин-продовжувачів. Встановлено динаміку зміни генетичних кореляцій помісних тварин та тварин нового молочного типу, що дало змогу провести моделювання можливих змін у популяції при доборі за надоєм. У результаті використання цілеспрямованих методів оцінки, добору та підбору тварин було створено цінний масив худоби, племінна частина якого склала основу української червоно-рябої молочної породи (апробована у 1992 році). За цей період теоретично та експериментально обгрунтовано застосування генетико-екологічних моделей для цілей селекції. Показана можливість оцінки тварин різних генетичних груп за стійкістю до середовищних коливань та зв'язок оцінок середовищної чутливості з показниками відтворення та продуктивного довголіття. З використанням персональних комп'ютерів опрацьовано широкий комплекс методів оцінки особливостей екстер'єру корів та бугаїв-плідників, реалізованого генотипу тварин, племінної цінності з використанням цільової функції, оцінки з урахуванням ступеня тиску добору, племінної цінності з використанням лінійної моделі. Все це дало можливість обгрунтувати методологію і систему оцінки тварин молочних порід в умовах господарств України. На підставі цих даних розроблено програму селекції тварин української червоно-рябої молочної породи, яка дозволяє прискорити темпи генетичного прогресу за надоєм до 31 кг молока на корову за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
6.

Симоненко О.В. 
Сармати Північного Причорномор'я. Хронологія, періодизація та етно-політична історія: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / О.В. Симоненко ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню сарматських пам'яток Північного Причорномор'я. Встановлено, що сармати з'явилися на досліджуваній території в 2 ст. до н.е. Типолого-хронологічний аналіз пам'яток визначає дату ранньосарматського періоду в межах 2-1 ст. до н.е., середньосарматського - 1 - середини 2 ст. н.е., пізньосарматського - другої половини 2-4 ст. н.е. В ранньосарматський час Північне Причорномор'я населяли язиги та роксолани, в середньосарматський час язиги з Північно-Західного Причорномор'я відкочували на Угорську рівнину, а їх територію зайняли прийдешні з Поволжя - Подоння аорси. На сході Лівобережжя в другій половині 1 - на початку 2 ст. н.е. мешкала аланська орда. В початковій фазі пізньосарматського періоду за участю донських племен на заході Сарматії сформувалася своєрідна культура пізніх роксолан та алан. В другій половині 3 ст. н.е. нащадки її носіїв склали один з компонентів черняхівської культури. Фінал сарматської культури Північного Причорномор'я пов'язаний з навалою гунів в другій половині 4 ст. н.е.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.12

Рубрики:

      
7.

Магомедов Б.В. 
Черняхівська культура. Проблема етносу: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.04 / Б.В. Магомедов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Аналіз традицій черняхівської культури вказує, що вона виникає на основі вельбарської культури при сильному провінційно-римському впливі. Домінуючим етносом у складі її населення були готи (пам'ятки типу Косанів). Регіон Верхнього Дністра займала західна група слов'ян (тип Черепин), Приморський степ - пізні скіфи та алани (причорноморський тип); ці пам'ятки утворюють локальні культурні групи - Верхньодністровську та Причорноморську. Типу Черепин споріднені пам'ятки типу Теремці на Середньому Дністрі. На деяких пунктах Східної України присутні елементи сусідньої київської культури (східна група слов'ян), в Молдові та Мунтенії трапляються елементи культури фракійців-карпів, але вони не створюють самостійні типи пам'яток. Межі культури змінювались. Внаслідок переселень гуннської доби германське та скіфо-сарматське населення залишає черняхівський ареал. Вирішальною силою в лісостеповій зоні стають слов'янські племена - носії старожитностей типу Черепин-Теремці та київської культури, які створюють празьку та пеньківську культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)273.123.01

Рубрики:

      
8.

Овчаренко В.М. 
Продуктивність, склад та технологічні властивості молока корів бурих порід різних генотипів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / В.М. Овчаренко ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 1999. — 17 с. — укp.

У роботі викладені результати досліджень продуктивності, складу і технологічних властивостей молока чистопорідних корів лебединської і швіцької порід, а також помісних тварин цих порід. Молоко корів бурих порід оцінювалося з точки зору придатності для виробництва вершкового масла та твердого сичужного сиру. Встановлено, що в племзаводі "Михайлівка" Лебединського району Сумської області повновікові корови за лактацію на 1 голову мали такий надій (натурального та в перерахунку на базисну жирність) молока (кг): лебединські - 2804 (3126). швіцькі - 4051 (4873), напівкровні - 3660 (4220) і трьома чвертями корів швіців - 3401 (3851). Показана ефективність використання корів швіцької породи і помісей лебединської та швіцької порід в умовах Сумської області України для одержання цільного молока, вершкового масла та твердого сичужного сиру вищої якості. Сири з молока корів всіх груп в досліді мали практично однаковий склад за вмістом жиру, білка, жирних кислот і амінокислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-64,022

Рубрики:

      
9.

Власов В.П. 
Етнокультурні процеси в Криму у ІІІ ст. до н.е. - IV ст.н.е. (за матеріалами ліпної кераміки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.П. Власов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

На підставі вивчення значного масиву ліпної кераміки, із залученням усіх виданих, а також ще неопублікованих знахідок, висвітлюються етнокультурні процеси, що відбувалися у Північно-Західному, Центральному та Південно-Західному Криму протягом ІІІ ст. до н.е. - IV ст. н.е. Порівняльно-типологічний аналіз та культурно-хронологічна систематизація комплексу ліпної кераміки Криму показують, що він складається з однієї етнічно нейтральної групи та 15 різнорідних за походженням груп, які співвідносяться з тими чи іншими етнічними компонентами, що входили до складу мешканців півострова. Встановлено, що в Криму в різні часи жили скіфи, таври, сармати, меоти, носії зарубинецької культури, фракійці, германці та алани, а також населення, що з'явилось внаслідок міксації цих народів. В межах окремих хронологічних періодів простежено зміни в етнічному складі Криму, визначено час, динаміку та шляхи проникнення різних племен, а також характер взаємовідносин мігрантів з місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(237Укр- 6Кри)2

Рубрики:

      
10.

Рижов С.М. 
Кераміка поселень трипільської культури Буго-Дніпровського межиріччя як історичне джерело: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.М. Рижов ; НАН України. Ін-т археол. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Кераміка є найбільш масовою та інформативною категорією знахідок трипільської культури. Класифікація посуду пам'яток Буго-Дніпровського регіону дозволила виділити комплекси із специфічними рисами. На їх основі визначені локально-хронологічні групи і встановлені між ними територіальні, хронологічні, генетичні співвідношення. Періодизація пам'яток регіону включена до загальної періодизаційної схеми культурно-історичної спільності Аріушд-Кукутень-Трипілля. Розглянуті деякі питання розвитку культури - розселення племен "західної" генетичної лінії у Буго-Дніпровському межиріччі, їх місце і зв'язки з трипільськими племенами та контакти з іншоетнічним населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(2)253.110.11

Рубрики:

      
11.

Шеломенцев-Терський С.В. 
Лучеськ X-XV ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / С.В. Шеломенцев-Терський ; НАН України. Ін-т археології. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням розвитку міста Лучеська середньовічного періоду. Лучеськ, як місто, сформувався на базі одного з племінних центрів волинян. У кінці Х ст. в ньому було збудовано потужну фортецю, яка стала опорним пунктом поширення влади київських князів на землі в басейні р.Стир. Виділення Лучеська в кінці ХІ ст. у центр князівського уділу прискорило його розвиток, що проявилося в швидкому збільшенні площі поселення, у структурі якого існували дві частини: дитинець і окольний город (посад). У ХІІ - 1-й половині ХІІІ ст. Лучеськ формується як визначний економічний центр Волині, столиця князівства. В цей час виникає третя укріплена частина міста - торгово-ремісничий Поділ. У 2-ій половині ХІІІ - 80-90-х рр. ХІV ст., не дивлячись на ординські набіги, Лучеськ продовжує розвиватись як визначне місто і залишається столицею окремого князівства. Споруджуються кам'яні укріплення Верхнього і Нижнього замків. З кінця ХІV і в ХV ст. Лучеськ поступово втрачає своє політичне значення, але залишається визначним центром ремесла і торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(23УКР)4

Рубрики:

      
12.

Мартинюк М.А. 
Економічна ефективність виробництва яловичини та шляхи її підвищення (на матеріалах господарств радіоактивно забрудненої зони Житомирської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.А. Мартинюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Наведено основні результати комплексного дослідження та організаційних проблем виробництва яловичини на прикладі колективних сільськогосподарських підприємств зони радіоактивного забруднення Житомирщини. Обгрунтовано напрямки розвитку та ефективного функціонування підприємств на підставі організації повноцінної годівлі тварин, підвищення матеріальної зацікавленості товаровиробників у виробництві екологічно чистої продукції, впровадження інтенсивних технологій та удосконалення селекційно-племінної роботи, спрямованої на створення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства, основним напрямком є промислове схрещування. Процес проведено у господарствах, що розводять худобу молочних порід, і мають до 12-15% маточного поголів'я, яке складає селекційну групу. Біологічний "Закон гетерозису" під час промислового схрещування має дати ефект лише у випадку, якщо він буде використаний як система, що доповнює цілеспрямовану селекційну роботу у молочному і в м'ясному скотарстві. Основним завданням селекційної роботи у м'ясному скотарстві є створення високопродуктивних стад з метою отримання високопродуктивних тварин, здатних у конкретних природно-кліматичних і технологічних умовах інтенсивно рости і характеризуються високим забійним виходом, дають високоякісну продукцію, а також пристосовані до місцевих умов та мають високу плодючість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250 + У9(4УКР-4ЖИТ)325.250
Шифр НБУВ: РА307619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Тарчинський В.В. 
Система добору маток при формуванні високопродуктивного товарного молочного стада: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.В. Тарчинський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське (Київ. обл.), 1999. — 17 с. — укp.

Розроблена система племінної роботи в товарному стаді молочної худоби, яка забезпечує формування рентабельних молочних господарств. Встановлений вплив генетипових і паратипових факторів на реалізацію продуктивного потенціалу тварин та визначена роль природного і штучного їх добору при створенні молочного стада.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-37,022

Рубрики:

      
14.

Волков А.А. 
Удосконалення свиней породи дюрок при чистопородному розведенні та ефективність використання її в схрещуванні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.А. Волков ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки методичних підходів удосконалення породи дюрок в умовах Півдня України з використанням свиней чеської, американської, англійської, датської селекції, створенню племінного стада з поліпшеними репродуктивними якостями маток та визначенню ефективності використання породи в схрещуванні з великою білою англійською. Досліджено, що спрямоване використання в якості материнської основи чеської популяції, а в якості батьківської - американської, англійської та датської, стало ефективним методом удосконалення породи дюрок. На цій підставі в умовах ВАТ "Племзавод Степной" створено племінне стадо свиней породи дюрок української селекції, яке за репродуктивними якостями маток перевищує кращі світові аналоги. Використання породи дюрок у схрещуванні з великою білою англійською позитивно впливає на відгодівельні й м'ясні якості помісей. Більш ефективним виявилося поєднання, де материнською основою була порода дюрок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П653.9 дюрок
Шифр НБУВ: РА307352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Борисовський В.А. 
Оптимізація селекційного процесу в популяції айрширської худоби України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.А. Борисовський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення системи племінної роботи з популяцією айрширської худоби України шляхом оптимізації селекційного процесу з використанням принципів великомасштабної селекції та урахуванням специфіки малочисельних популяцій. Встановлено, що система племінної роботи з популяцією, яка застосовується у даний час, забезпечує генетичний прогрес за надоєм у розмірі 11-12 кг молока на корову в рік. Розроблено методи його підвищення до 32-38 кг молока та збільшення економічної ефективності селекційних заходів в 6,5 рази за рахунок впровадження в практику інтенсивних варіантів програм селекції із застосуванням розробленого нового способу ротаційного використання плідників, який дозволяє включати в масове відтворення стад синів лише одного бугая-лідера без зростання інбридингу в товарній частині популяції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 айрширська

Рубрики:

      
16.

Лютих С.В. 
Сучасний стан російської ваговозної породи коней та напрямки подальшої селекції: Автореф. дис... канд. с-г. наук: 06.02.01 / С.В. Лютих ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Оцінено племінні ресурси породи, а також наведено порівняльну характеристику генеалогічних ліній за комплексом селекційних ознак. Розроблено нову методику оцінки структурних одиниць породи у ваговозному конярстві з урахуванням основних селекційних ознак та сумарної оцінки з використанням індексу племінної цінності. Визначено напрямки селекційної роботи з породою на перспективу з урахуванням розроблених параметрів бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 російська ваговозна
Шифр НБУВ: РА310114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Шаламай Л.П. 
Продуктивність і племінна цінність асканійських кросбредних баранів, одержаних різними методами підбору: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.П. Шаламай ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-336.022
Шифр НБУВ: РА309942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Антонюк С.М. 
Економічний механізм формування і функціонування ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Антонюк ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Наведено основні результати дослідження теоретичних аспектів економічного механізму та ринкових відносин, досвід передових країн світу щодо формування ринкової економіки, інфраструктури, державного регулювання економічних відносин на ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби. Обгрунтовано основні заходи щодо формування повноцінного ринкового середовища на ринку селекційно-племінної продукції. Запропоновано шляхи вдосконалення методики визначення собівартості на спермопродукцію та механізму нарахування амортизаційних відрахувань на племінну худобу. Зроблено короткочасовий прогноз розвитку ринку селекційно-племінної продукції великої рогатої худоби в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-07
Шифр НБУВ: РА308731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Галатюк О.Є. 
Інфекційна анемія та ринопневмонія коней (теоретичне та експериментальне обгрунтування засобів діагностики і профілактики): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Галатюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано методи і заходи діагностики та профілактики інфекційної анемії та ринопневмонії коней. Отримані дані доповнюють теоретичні положення про саморегуляцію паразитарних систем, управління епізоотичним процесом, концепцію лікування даних хвороб. Вивчено епізоотичну ситуацію, створено карти поширення інфекційних хвороб у природно-географічних зонах і племінних кінних господарствах України. Розроблено нормативно-технологічну документацію отримання культурального антигену і показано можливість його використання для серологічної діагностики інфекційної анемії в РДП. Визначено імунологічні критерії виявлення коней з патоморфологічними змінами в організмі у випадку інфекційної анемії. Вивчено особливості сумісного перебігу ринопневмонії з лептоспірозом і стронгілідозами, клінічного прояву респіраторної, генітальної та нервової форми ринопневмонії. Теоретично розроблено і науково обгрунтовано систему забезпечення благополуччя щодо інфекційної анемії та ринопневмонії коней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1,022 + П873.312.91,022
Шифр НБУВ: РА310391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чігірьов В.О. 
Продуктивні і біологічні особливості овець цигайської породи та їх помісей при різних варіантах схрещування з асканійськими кросбредами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Чігірьов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал про удосконалення продуктивних і племінних якостей овець цигайської породи методом схрещування. Встановлено, що введення в селекційний процес плідників асканійського кросбредного типу та використання їх в різних варіантах схрещування сприяє підвищенню живої маси та м'ясної, вовної, молочної продуктивності помісей. З'ясовано, що помісі різних генерацій (генотипів) характеризуються міцною конституцією, добре адаптуються до умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61-334.3
Шифр НБУВ: РА314229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського