Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (1366)Книжкові видання та компакт-диски (166)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЛАСТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 144
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рожнова Р.А. 
Біологічно активні імплантати на основі здатних до біодеструкції поліуретанів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Р.А. Рожнова ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена створенню нових поліуретанових імплантатів для пластики кісткової тканини. Вивчено вплив біологічно активних наповнювачів на фізико-хімічні властивості поліуретанових композицій в умовах in vivo та in vitro. Встановлено, що введення гідроксиапатиту в склад полімерного носія стимулює накопичення неорганічної складової кісткової тканини в умовах in vivo, яка є основою кісткоутворення в регенеруючий тканині. Показано, що присутність гідроксиапатиту в композиції з лікарською речовиною сприяє її виходу в умовах in vitro та in vivo. Встановлено, що розроблені поліуретанові біологічно активні імплантанти стимулюють процес кісткоутворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998с03

      
2.

Манойло 
Вибір методу відкритої пластики двобічних пахових гриж: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Микола Володимирович Манойло ; АМН України; Інститут хірургії та трансплантології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.3
Шифр НБУВ: РА355417

Рубрики:

      
3.

Захарчук О.П. 
Використання консервованих біоматеріалів при хірургічному лікуванні великих післяопераційних вентральних гриж в умовах інфікованої рани: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.П. Захарчук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше вивчено особливості приживлення та характер перебудови консервованого фасціального трансплантату в інфікованій рані, а також можливості поліпшення результатів пластики шляхом захисту трансплантату від інфекції за допомогою місцевого використання комбінованих препаратів багатонаправленої дії. Доведено, що місцеве застосування нових комбінованих препаратів, що виявляють на тканини антимікробну, сорбційну та стимулюючу репаративні процеси дію, пригнічує інфекцію та обмежує виразність запальної реакції тканини, що супроводжується приживленням трансплантата та загоєнням рани первинним натягом. Зазначено, що використання для герніопластики консервованих тканин "Тутопласт" не спричиняє негативного впливу на імунологічний статус оперованих пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.7-99 +
Шифр НБУВ: РА324222

Рубрики:

      
4.

Загороднюк О.М. 
Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Загороднюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу найближчих і віддалених результатів показано переваги лапароскопічних втручань під час лікування кил стравохідного отвору діафрагми у порівнянні з операціями з торакотомного та лапаротомного доступів. Вперше доведено можливість ефективного застосування методики лапароскопічної пластики за допомогою ушивання ніжок діафрагми у випадку невеликих гриж стравохідного отвору. Доведено необхідність застосування методики лапароскопічної герніопластики за допомогою сітчастого поліпропіленового аллотрансплантанту у разі великих розмірів грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми (гриж II - III ступеня). Одержано дані про частоту інтра- та післяопераційних специфічних ускладнень у разі герніопластики стравохідного отвору діафрагми з використанням поліпропіленових сітчастих аллотрансплантантів. Вперше визначено причини та частота виникнення рецидивів лапароскопічної герніопластики та розроблено оригінальний метод виконання пластики грижі стравохідного отвору діафрагми великих розмірів, що відрізняється від існуючих методик простотою виконання, достатньою ефективністю та відсутністю ускладнень, пов'язаних з впливом сітчастого протеза на стравохід (Деклараційний патент України N4034, А61В17/00). Розроблено показання щодо використання різних методів пластики залежно від площі грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми під час виконання лапароскопічних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4 +
Шифр НБУВ: РА336891

Рубрики:

      
5.

Скоробогатов А.М. 
Відновлення структурно-функціонального стану кісткової тканини при комплексному лікуванні пухлиноподібних захворювань та доброякісних пухлин кісток кінцівок у дітей та підлітків (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / А.М. Скоробогатов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ травматології та ортопедії. — Донецьк, 2009. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращання результатів лікування дітей і підлітків із пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток кінцівок шляхом пластики післяопераційних кісткових дефектів остеоапатитом керамічним (ОК) і використання у післяопераційному періоді остеіну. З метою вивчення регенерації кісткової тканини проаналізовано дані експерименту на 210-ти білих щурах і результати лікування 76-ти хворих із пухлиноподібними захворюваннями та доброякісними пухлинами кісток кінцівок. Експериментально доведено, що запропонована методика лікування сприяє оптимізації процесів репаративної регенерації кістки. Виявлено, що перетворення тканинного складу регенерату у зоні дефекту вібувається швидше, ніж у групах тварин без застосування остеіну, а також зафіксовано активізацію процесів інтеграції кісткової тканини з поверхнею імплантату та процесів біодеградації ОК, формування упорядкованої кристалічної решітки кісткового мінералу й оптимізацію його фазового складу. На підставі вивчення структурно-функціонального стану кісткової тканини встановлено, що у дітей з ураженням фіброзної дисплазії кісток верхньої та нижньої кінцівок має місце остеопороз, а у разі наявності кісткової кісти - остеопенія II - III ст. Встановлено, що порушення мінеральної щільності кісткової тканини більш виражене у разі ураження кісток верхніх кінцівок. Доведено, що використання ОК, легованого цинком, у пластиці кісткових дефектів після видалення пухлиноподібних захворювань і доброякісних пухлин кісток кінцівок у дітей і підлітків є альтернативою навіть аутокістці. З'ясовано, що застосування у комплексному лікуванні у післяопераційному періоді остеіну вірогідно призводить до покращення, а в окремих випадках і до відновлення мінеральної щільності кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.481 +
Шифр НБУВ: РА367020

Рубрики:

      
6.

Коржан В.А. 
Вікові особливості будови серпа великого мозку людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В.А. Коржан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено вікові особливості будови серпа великого мозку людини з використанням морфометричних, краніометричних, гістологічних, ін'єкційних методик дослідження з проведенням анатомо-експериментальних операцій на синусах твердої мозкової оболонки, які оточують серп великого мозку. Встановлено, що розміри та форма серпа великого мозку залежать від віку, статі та форми черепа людини. Виділено крайні форми будови серпа великого мозку: серповидно-вузька - у доліхоцефалів, серповидно-широка - у брахіцефалів. Значна перевага поздовжніх розмірів характерна для доліхоцефалів, поперечних - для брахіцефалів. Анатомо-експериментально розроблено методи розшарування серпа великого мозку з метою використання аутотрансплантатів для пластики навколишніх синусів твердої мозкової оболонки: верхнього сагітального синуса та прямого синуса. Зазначено, що оперативні втручання на серпі великого мозку та синусах необхідно виконувати з урахуванням індивідуальної мінливості розмірів відростка та його навколишніх синусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177
Шифр НБУВ: РА320197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Калашник О.М. 
Вплив продуктів деградації фібрину на клітини лінії РС-12: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.М. Калашник ; НАН України, Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше з використанням хромогенного аналізу кількісно визначено базову продукцію тканинного активатора плазміногену (ТАП) клітинами PC-12. Показано, що клітини PC-12 конститутивно продукують ТАП, що сприяє деградації фібрину. Встановлено, що низькомолекулярні продукти стимулюють проліферацію клітин, послаблюють їх адгезію до підложки, збільшують експресію нікотинового ацетилхолінового рецептору і сприяють росту нейритів. Доведено, що високомолекулярні продукти гідролізу, зокрема DD, D та E фрагменти фібрин(оген)у, суттєво збільшують адгезію клітин PC-12 до пластику. Вперше виявлено, що вплив сорбованих і розчинних DD, D та E фрагментів на клітини може бути різним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.22 +
Шифр НБУВ: РА363159

Рубрики:

      
8.

Самченко Ю.М. 
Гідрогелеві носії лікарських препаратів з керованими колоїдно-хімічними властивостями: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / Ю.М. Самченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Розроблено наукові основи колоїдно-хімічного керування властивостями гелевих систем за допомогою тривимірної кополімерізації різних мономерів. Досліджено, що за допомогою гідрофільних, гідрофобних та іоногенних акрилових мономерів формуються гідрогелеві системи, що поєднують високу біосумісність з покращеними механічними властивостями та високою пролонгуючою здатністю щодо лікарських препаратів. Визначено взаємозв'язки між хімічним складом гідрогелів (співвідношення мономерів, частота зшивання, вміст дисперсної фази), а також їх консистентним станом та фізико-хімічними характеристиками (ступінь набухання, сорбційна та пролонгуюча здатність, об'ємно-механічні та реологічні властивості). На основі синтезованих зшитих полімерів отримано гідрогелеві нанореактори для формування та стабілізації нанорозмірних часток благородних металів, магнетиту, силікатів, гідроксиапатиту, а також вироби медичного призначення - стрічкові та трубчасті дренажі для лікування гнійних ран, антиглаукомні очні плівки та антипарадонтозні стоматологічні аплікації, протиопікове мазеподібне покриття, штучний еквівалент шкіри з іммобілізованими мезенхимальними стовбуровими клітинами, ендопротези для контурної пластики обличчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г65-2 + Л719.96:Р +
Шифр НБУВ: РА350920

Рубрики:

      
9.

Дзюбенко П. О. 
Декор в архітектурі міста Харкова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / П. О. Дзюбенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему впливу декоративної пластики та декоративно-монументального мистецтва на формування архітектурно-художнього образу окремих будівель і в цілому міської забудівлі Харкова - його історичної частини. Створено базу даних за допомогою детального опису значної кількості архітектурних об'єктів. Проведено композиційний аналіз за системною класифікацією архітектурно-декоративної пластики О.О. Тіца найяскравіших взірців архітектурних об'єктів стилів міста кінця XVII - першої половини XX ст. Виявлено значною мірою стилеутворювальну роль художнього декору у системі композиційних засобів формування синтезованого архітектурно-художнього образу споруд. Простежено вплив європейської, російської й архітектурної стилістики на самобутню українську Слобожанську архітектуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)4/6-2 + Щ110.543
Шифр НБУВ: РА379748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мезенцев В.О. 
Диференційоване застосування різновидів кальцій-фосфатної кераміки для пластики порожнинних кісткових дефектів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / В.О. Мезенцев ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі експериментальних, морфологічних, морфометричних, біомеханічних і клініко-рентгенологічних досліджень обгрунтовано доцільність диференційованого використання різних за пористістю гранул гідроксилапатиту та пористих біфазних гранул на його основі для пластики порожнинних кісткових дефектів у різних за навантаженням ділянках скелета. Наведено рекомендації щодо диференційованого використання різновидів КФ кераміки для пластики порожнинних кісткових дефектів. Доведено, що диференційований підхід до вибору пластичного матеріалу з урахуванням ступеня навантаження, що зазнає зона імплантації кераміки, та механічних властивостей кожного із різновидів КФ гранул, дозволяє забезпечити необхідну міцність ушкодженої ділянки кістки й оптимізувати перебіг регенерації кісткової тканини в зоні імплантації, сприяє ранньому навантаженню прооперованої кінцівки та прискоренню функціонального відновлення хворих, скорочує терміни та покращує віддалені результати лікування пацієнтів, що потребують пластики порожнинних кісткових дефектів внаслідок різноманітних захворювань і ушкоджень опорно-рухової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148-5с03 +
Шифр НБУВ: РА348471

Рубрики:

      
11.

Воровський О.О. 
Діагностика і хірургічне лікування гігантських виразок шлунка та дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Воровський ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено структуру та частоту ускладнень гігантських гастродуоденальних виразок та їх вплив на клінічний перебіг хвороби. Встановлено пряму залежність між поширеністю деструктивних процесів у стінці шлунка або у дванадцятипалій кишці та порушеннями імунітету. Досконало вивчено патоморфологічної структури гігантських гастродуоденальних виразок і встановлено їх розбіжність з патоморфологією виразкової хвороби. Розроблено способи хірургічного лікування гігантських виразок за умов їх локалізацій у кардіальному відділі шлунка та в антропілородуоденальному відділі травного тракту. Поліпшено методику пластики кукси дванадцятипалої кишки у разі втягнення у пенетраційний процес елементів гепатодуоденальної зв'язки та підшлункової залози. Удосконалено критерії вибору тактики та методів і строків проведення оперативного втручання залежно від структури та локалізації ускладнень гігантських гастродуоденальних виразок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА313867 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Руденко С.А. 
Діагностика та лікування аневризм лівого шлуночка серця ішемічного генезу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / С.А. Руденко ; Держ. установа "Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова" АМН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено проблеми діагностування та хірургічного лікування аневризм лівого шлуночка серця (АЛШ) ішемічного генезу. Розроблено, обгрунтовано та використано найбільш ефективні методики пластики та захисту ЛШ серця. На підставі результатів хірургічного лікування 789-ти пацієнтів з приводу АЛШ серця вивчено та проаналізовано діагностичну цінність і вірогідність різних методів діагностики АЛШ. Використання розроблених методик захисту ЛШ дозволило зменшити частоту виникнення інтраопераційного інфаркту міокарда з 7,3 % до 0,1 %. Обгрунтовано показання до різних видів пластики ЛШ залежно від локалізації та поширеності АЛШ. Завдяки використанню нових методів захисту міокарда та диференційного підходу до методики пластики ЛШ знижено післяопераційну летальність з 10,4 % до 2,7 %. На підставі аналізу основних ускладнень хірургічного лікування АЛШ у післяопераційному періоді та результатів оцінки безпосереднього та віддаленого періоду після операції розроблено заходи щодо їх запобігання та лікування. Визначено фактори, що негативно впливають на результат операції та запропоновано методики їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.36 +
Шифр НБУВ: РА360891

Рубрики:

      
13.

Котов В.А. 
Діагностика та лікування рецидивної обструкції сечоводу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.А. Котов ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Запропоновано та науково обгрунтовано термін "рецидивний мегауретер", встановлено причини його виникнення. Визначено критерії рецидиву захворювання у хворих після хірургічного лікування мегауретера, оптимізовано показання та протипоказання до хірургічної корекції рецидивної обструкції сечоводу. Досліджено анатомо-функціональні особливості клінічного перебігу рецидивної обструкції сечоводу, залежно від анатомо-функціональних змін у верхніх сечових шляхах та паренхімі нирки. Запропоновано оригінальну методику створення міхурово-кишкового анастомозу під час виконання кишкової пластики сечовода. Проведений аналіз ефективності оперативних методик, які застосовуються у хворих на мегауретер, довів, що виконання уретероцисто або ілеоцисто анастомозів потребує створення механізмів антирефлюксного захисту. Встановлено, що причинами рецидивної обструкції сечоводу є стриктура анастомозу, атонія сечоводу, міхурово-сечовідний рефлюкс та інфравезикальна обструкція. Запропоновано та науково-обгрунтовано термін "рецидивний мегауретер".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.55
Шифр НБУВ: РА309154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Сальков М.М. 
Діагностика та хірургічне лікування нетравматичної назальної ліквореї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / М.М. Сальков ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення нетравматичної назальної ліквореї. Розглянуто морфологічні особливості в області гратчастої кістки та верхнього носового ходу. Обгрунтовано утворення лікворної нориці у разі спонтанної назальної ліквореї по ходу нюхових ниток. Досліджено розвиток назальної ліквореї у разі пухлин головного мозку та базальних мозкових гриж. Вивчено можливі етіологічні фактори нетравматичної назальної ліквореї. Розроблено й обгрунтовано використання діагностичного методу, що уточнює локалізацію лікворної нориці - церебральної цистернографії, а також розроблено диференційовані показання до хірургічного лікування ендоназальною та інтракраніальною пластикою нориці за різних видів нетравматичної назальної ліквореї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.750.16 +
Шифр НБУВ: РА337241

Рубрики:

      
15.

Головаха М. Л. 
Діагностика, консервативне лікування та реконструктивно-відновна хірургія остеоартрозу колінного суглоба: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / М. Л. Головаха ; ДУ "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І. Ситенка АМН України". — Х., 2011. — 36 с.: табл. — укp.

Розглянуто проблему покращання результатів лікування хворих з остеоартрозом колінного суглоба методами, які дозволяють зберегти його анатомо-функціональну цілісність. Проаналізовано лікування 767-ми пацієнтів з таким діагнозом. На підставі результатів біохімічних досліджень показано, що лікування гонартрозу препаратами глюкозаміна сульфату та гіалуронової кислоти сприяє вірогідному покращанню показників біохімічних маркерів руйнування сполучної тканини. Розроблено "Шкалу прогнозування результату пластики дефекту хряща колінного суглоба", перевірка якої показала позитивні результати. Розглянуто питання прогнозування результатів високих коригувальних остеотомій у випадках нестабільності колінного суглоба. Аналіз монокондилярного ендопротезування та коригувальних остеотомій показав, що ці методи не є конкурентними, тому їх слід виконувати у різних груп пацієнтів. Запропоновано "Алгоритм диференційного вибору хірургічного лікування остеоартрозу колінного суглоба", перевірка якого дала позитивні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.404.0-59
Шифр НБУВ: РА385667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Войтова Ж.М. 
Довговічність комбінованих огороджуючих конструкцій з використанням склопластів, полімерних матеріалів і металопластів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Ж.М. Войтова ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання дослідження та прогнозування довговічності конструкційних полімерів, що використовуються в огороджуючих конструкціях під час експлуатації за умов агресивних впливів, з урахуванням напружено-деформованого стану. Викладено методику визначення нормативних та розрахункових характеристик довговічності. Проаналізовано моделювання коефіцієнта надійності протикорозійного захисту у разі подовження залишкового ресурсу огороджуючих конструкцій трубопроводу коксового газу ВАТ "Ясинівський коксохімічний завод", а також фізико-механічне моделювання руйнування конструкційних полікарбонатних пластиків, які експлуатуються за умов напружено-деформованого стану та впливу агресивного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н4-021.1 + Н56-021.1 +
Шифр НБУВ: РА336745

Рубрики:

      
17.

Лихман В.М. 
Експериментально-клінічне обгрунтування комплексного хірургічного лікування хворих з великими і гігантськими післяопераційними вентральними грижами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.М. Лихман ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі використання принципів індивідуалізованого вибору способу пластики черевної стінки та засобів запобігання післяопераційним ускладненням розроблено комплексний етіопатогенетичний підхід щодо лікування хворих з великими і гігантськими післяопераційними грижами (ПОВГ). В експерименті на піддослідних тваринах доведено можливість запобігання спайковому процесу між кишечником й імплантатом за допомогою плівки-протектора. Розроблено та впроваджено у медичну практику алгоритм лікувально-діагностичної тактики, а також оперативні прийоми адопластики та ефективні способи запобігання ускладненням, зокрема з застосуванням моніторингу внутрішньочеревного тиску. Доведено доцільність впровадження розробленого етіопатогенетичного підходу щодо лікування хворих з ПОВГ, зокрема виявлено покращення результатів у найбижчому та віддаленому періодах після операції, зниження кількості гнійно-септичних ускладнень з 6,7 до 3,2 %, скорочення тривалості лімфореї в 2,4 рази, зменшення випадків ускладнень з боку серцево-легеневої системи з 7,8 до 3,2 %, а кількість рецидивів знизилась на 3,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.463.054.8 +
Шифр НБУВ: РА340087

Рубрики:

      
18.

Бондаренко С.Є. 
Ендопротезування кульшового суглоба при наслідках реактивних артритів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / С.Є. Бондаренко ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми ендопротезування тазостегнового суглоба за наявності наслідків реактивних артритів. Дефекти тазотегнової западини (ТЗ), які потребують виконання пластики, виявлено у 52-х з 215-ти хворих, що становить 24 % випадків. З використанням методу математичного моделювання досліджено зміни напружено-деформованого стану ТЗ з встановленою чашкою ендопротеза за наявності різних типів дефектів стінок западини, зумовлених наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба. Змодельовано пластику дефектів ТЗ різних типів за допомогою кісткових трансплантатів, біфазної кераміки, цементу та гвинтів за умов ендопротезування. На підставі результатів проведених розрахунків показано, що рівень напружень у ТЗ у разі пластики наближається до показників напружень за умов відсутності дефектів. З урахуванням даних математичного моделювання розроблено та клінічно апробовано методики пластики досліджених патологічних дефектів у 52-х пацієнтів (57-ми прооперованих суглобів) з наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба за умов ендопротезування. Проаналізовано результати затосування розроблених методик пластики дефектів ТС різних типів за умов ендопротезування у хворих з наслідками реактивних артритів тазостегнового суглоба та показано ефективність їх застосування у клінічній практиці для покращання результатів ендопротезування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1-5 + Р458.286.5 +
Шифр НБУВ: РА364788

Рубрики:

      
19.

Гребенченко О.І. 
Ефективність функціональнощадячого втручання у комплексному лікуванні хворих хронічним одонтогенним перфоративним гайморитом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.І. Гребенченко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методики функціональнозберігаючих втручань на верхньощелепній пазусі. Запропоновано методику вестибулярного дренування пазухи на післяопераційний період, новий спосіб закриття перфораційного отвору з використанням жирового тіла щоки. Удосконалено пристрій для пункції верхньощелепної пазухи та спосіб його застосування. Уперше проведено порівняльний аналіз ефективності способу хірургічного втручання на верхньощелепній пазусі з формуванням риностоми та авторського способу хірургічного лікування з вестибулярним дренуванням пазухи у хворих на хронічний одонтогенний перфоративний гайморит, обгрунтовано показання щодо використання даного способу. Зазначено, що вперше у комплексному лікуванні хронічного одонтогенного перфоративного гаймориту застосовано 10 %-ий розчин мараславіну, вивчено його клінічну ефективність у разі місцевого використання в післяопераційному періоді. Встановлено, що використання жирового тіла щоки для обтурації перфораційного отвору, обмеженого з двох боків оголеними коренями зубів, дозволяє зберегти ці зуби та досягти надійної ізоляції верхньощелепної пазухи від порожнини рота. Доведено, що розроблений спосіб вестибулярного дренування післяопераційної порожнини виключає ушкодження слизової оболонки медіальної стінки пазухи, забезпечує збереження мукоциліарного кліренсу та відновлення прохідності природного сполучення пазухи з порожниною носа, запобігає розвитку рецидиву захворювання.Виявлено, що застосування подвійного трапецієподібного слизово-окістяного клаптя, що мобілізується шляхом П-подібного розтину окістя, забезпечує повну його мобільність по вертикалі та горизонталі, що виключає натягування м'яких тканин у разі пластики ороантрального отвору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.264.011 +
Шифр НБУВ: РА327375

      
Категорія: Будівництво   
20.

Бойко Т.К. 
З'єднання елементів з деревинно-шаруватого пластику в ізоляційних несучих конструкціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Т.К. Бойко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Проаналізовано особливості роботи двозрізного симетричного нагельного з'єднання з деревинно-шаруватого пластику на сталевих і склопластикових стрижнях марки СППА. Представлено теоретичну основу роботи нагельного з'єднання з використанням двомодульного підходу, характерного для транстропної моделі, вкючаючи просторову задачу, що дозволяє оцінити напружено-деформований стан болта як елемента нагельного з'єднання. Наведено практичну методику розрахунку, засновану на аналітичному рішенні контактної задачі, та алгоритм розрахунку. Обгрунтовано достовірність запропонованої моделі напружено-деформованого стану нагеля та побудованих на її основі інженерних методів розрахунку. Надано оцінку несучої здатності балок складового перерізу з деревинно-шаруватого пластику та визначено коефіцієнти піддатливості для використання їх в практичних розрахунках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н552.1 + Н559.1-028.01 +
Шифр НБУВ: РА339336

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського