Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (29)Реферативна база даних (419)Книжкові видання та компакт-диски (333)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕЧЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Печерська К. Ю. 
Вплив відпалів та приєднання біомолекул на фотолюмінесцентні характеристики структур з квантовими точками на основі CdSe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. Ю. Печерська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т", Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено природу ефекту зсуву смуги фотолюмінесценції (ФЛ) колоїдних квантових точок (КТ) CdSe(Te)/ZnS в високоенергетичну область спектра, який виникає у разі висушування розчину з КТ на Si підкладці. Виявлено два механізми ефекту: напруги стискання та окиснення КТ. Показано, що приєднання до КТ антитіл призводить до зростання напруг стискання та прискорення процесу окиснення КТ, а також до зменшення ступеня пасивації поверхневих дефектів, що проявляється в значному зростанні величини "блакитного" зсуву та збільшенні внеску випромінювання дефектів в спектр ФЛ. Виявлено, що термічний відпал колоїдних КТ CdSe, вміщених у полімерні плівки з желатину або полівінілового спирту, за температур 350 - 480 К призводить до оборотного зростання інтенсивності ФЛ і зсуву смуг ФЛ у низькоенергетичну область спектра. Ефект зсуву пояснюється збільшенням густини поверхневих дефектів, які діють як центри випромінювальної рекомбінації. Показано, що низькотемпературний відпал епітаксійних структур з CdZnSe КТ призводить до зростання інтенсивності ФЛ, що може бути використано для покращання люмінесцентних характеристик структур. Виявлено нижчу термічну стійкість епітаксійних КТ CdZnSe у порівнянні зі змочувальним шаром, що є наслідком латеральної дифузії кадмію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022
Шифр НБУВ: РА376291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Климчук О.Б. 
Гідрогеологічні умови розвитку і генезис карстових порожнин в неогенових сульфатних відкладах Волино-Подільського артезіанського басейну: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / О.Б. Климчук ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню генези найбільших в світі карстових порожнин в гіпсах та їх ролі в гідрогеології неогенових відкладів південно-західної околиці Волино-Подільського артезіанського басейну. Виділені обстановки формування підземних вод міоценової товщі, що мають еволюційно-стадійний характер. Встановлено, що великі лабіринтові печерні системи в гіпсах сформовані в умовах напорного водоносного комплекса за рахунок розсіяного живлення від базального горизонта, при загальному висхідному водообміні через гіпсову товщу. Розроблені загальна та регіональна моделі артезіанського спелеогенезу, що базуються на уявленнях про велику роль вертикальної фільтрації через слабопроникні верстви в поверхових водонапорних системах та інверсію гідрогеологічної функції елементів геофільтраційного розтину протягом спелеогенезу. Уявлення про структуру та еволюцію водообміну в міоценовом водоносном комплексі з урахуванням ролі спелеогенезу в гіпсах складають нову основу для вирішення низки пов'язаних з карстом проблем гідрогеології, інженерної геології, геохімії та охорони навколишнього середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.122(45Укр)

Рубрики:

      
3.

Карнаух Є.В. 
Граничні задачі для одного класу процесів ланцюгу Маркова: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.В. Карнаух ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вивчено межові функціонали для однорідних процесів з незалежними приростами, задані на ланцюгу Маркова за припущення перетину додаткового або від'ємного рівнів показниково розподіленими стрибками (майже напівнеперервні процеси). За умови майже напівнеперервності уточнено компоненти матричної факторизаційної тотожності. Розглянуто розподіли екстремумів і умови невиродженості абсолютних екстремумів. З використанням проекційно-факторизаційного методу знайдено аналітичні представлення для інтегральних перетворень спільних розподілів часу першого перетину додатного або від'ємного рівнів і відповідних перестрибків. Розглянуто окремі випадки перетину нульового та нескінченно віддаленого рівнів. На підставі цих результатів для оцінки ймовірностей банкрутства для надлишкового процесу ризику у середовищі Маркова зі стохастичною функцією премій побудовано аналог двосторонньої нерівності Лундберга. На базі стохастичних співвідношень для двомежових функціоналів одержано інтегральні рівняння на обмеженому інтервалі для відповідних генератрис. Після продовження цих рівнянь на півпряму, з використананням тотожності Печерського одержано інтегральне перетворення спільного розподілу моменту виходу процесу з інтервалу через верхню межу та значення процесу у цей момент. Знайдено розподіл процесу до моменту виходу з інтервалу та ймовірність невиходу. Результати, одержані для двомежових функціоналів, застосовуються для одержання інтегральних перетворень розподілів модифікованих процесів з затримкою та відбиттям від додатної межі. Для даного класу процесів досліджено момент досягнення нульового рівня. Цей функціонал можна інтерпретувати як момент банкрутства для процесу ризику зі стохастичнии преміями та обмеженим резервом, заданим у середовищі Маркова. Для скалярного випадку встановдено спрощені співвідношення для генератрис двомежових функціоналів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.51,0 +
Шифр НБУВ: РА353030

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Ізмайлова Н.О. 
Домінантні мовленнєві засоби створення образу святого в "Житії Теодосія Печерського" (XI ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Н.О. Ізмайлова ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27,12 + Ш141.1/4-0 + Ш5(4РОС)3-334

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Бойко О.А. 
Екологія вірусів та діагностика вірусних хвороб печериць: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.А. Бойко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено розповсюдження та шкодочинність вірусів печериць за умов довкілля, а також виробництва. Показано нерівномірність розповсюдження патогенів у регіонах Полісся, Лісостепу, Ботанічних садах України та біотехнологічних центрах. Враховано деструкцію органел клітин та зміни у габітусі рослин, які були експериментально інфіковано паличкоподібним вірусом печериць. Розглянуто основні властивості вірусів, які інфікують печерицю двоспарову (Agaricus bisporus (J. Lge) Imbach). За умов біоценозів та штучних екосистем вивчено поширення паличкоподібного патогену, який мав певну серологічну спорідненість із вірусом тютюнової мозаїки. Розроблено систему відбору здорового посівного матеріалу грибів, яка включає ступеневий вірусологічний контроль усього біотехнологічного циклу їх вирощування. На підставі використання діагностику вірусів за методом Ухтерлоні, ІФА, електронномікроскопічний та інші методи проаналізовано локалізацію патогенів у грибах, посівному матеріалі, грунті, а також фекаліях тварин. Доведено, що вірусні хвороби печериць знижують урожай плодових тіл грибів у 1,5 - 3 рази, а їх збудники викликають патологічні зміни міцелію та плодових тіл. Запропоновано ключ-схему для оцінки посівного матеріалу та плодових тіл грибів, що ростуть за умов природних регіонів та вирощуються у штучних екосистемах з урахуванням симптомів хвороб, властивостей вірусів у динаміці росту та розвитку грибів. Розглянуто стійкість до вірусних хвороб різних штамів печериць. На основі властивостей збудників та їх циркуляції в екологічних нішах розроблено комплекс профілактичних заходів боротьби з вірусними інфекціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.419.207,022 + П478.2-1,022
Шифр НБУВ: РА310100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Люта Т.Ю. 
Картографування території Києва та інформаційні можливості карт і планів міста ХVІІ - ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.Ю. Люта ; Укр. НДІ архів. справи та документознав. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено картографічні джерела Києва XVII - XIX ст., висвітлено основні етапи формування системи картографування території міста, з'ясовано закономірності розвитку цього процесу, представлено історіографію теми та оглянуто систему фондування, зберігання та використання картографічних пам'яток. Проведено евристичний та археографічний аналіз карт і планів та висвітлено закономірності процесу створення цих джерел, його історичних передумов та розвитку впродовж чотирьохсот років. Досліджено різновиди картографічних пам'яток від окомірних планів до точних інструментальних карт міста кінця XIX ст., виокремлено різноманітні процеси розвитку міста за видами будівництва, проектування, заселення. Доведено функціонування інструментальної картографічної зйомки в Україні у вигляді київської школи картографування, утвореної на початку XVII ст. у Києво-Печерському монастирі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)4,01 + Т211(4УКР-2К)4 + Д174.27 +
Шифр НБУВ: РА327403

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
7.

Болгарський Д.А. 
Києво-Печерський розспів як церковно-співочий феномен української культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / Д.А. Болгарський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Розглянуто Києво-Печерський розспів як цілісний феномен богослужбово-співочої культури України, що сприяло зібранню багатого, однак розпорошеного й різнопланового матеріалу релігійно-співацького ужитку. Охарактеризовано важливий пласт хорової культури України, пов'язаний з багатовіковими традиціями чернецького співу. Розкрито суть розспіву в історичному, теоретичному і практичному аспектах. Виявлено цілісність джерел (ірмологіонів) з їх етапами фіксації богослужбово-співочої практики Києво-Печерського монастиря. Проаналізовано розспів зі світоглядних позицій, властивих його творцям, що дозволяє оптимально осмислити розспів і традиційне для України природне середовище його створення. Висвітлено методику аналізу за допомогою залучення інструментарію богослов'я. Досліджено сутність літургійної функціональності розспіву в контексті містерії храмового дійства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-503.11 + Щ313(4УКР)3-44 + Щ318.9
Шифр НБУВ: РА321144 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Попельницька О.О. 
Київський Поділ ХVII - ХVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / О.О. Попельницька ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

З використанням нових джерел досліджено процес і періодизацію формування міського простору Подолу, його адміністративний поділ, планування та історичну топографію. Встановлено, що у XVIII ст. міська територія вийшла за межі "подільського трикутника" шляхом приєднання передмість, що супроводжувалося спорудженням нової лінії укріплень. Зазначено, що адміністративно місто поділялось на юридики, основною територіальною одиницею яких до кінця XVIII ст. був церковний прихід. Основним компонентом міського простору залишалася забудова, головним елементом якої була садиба. Зроблено висновок, що на рубежі XVIII - XIX ст., під дією негативних чинників суспільного, економічного та політичного характеру, Поділ втратив провідні позиції у міській системі та поступався Печерську і Верхньому Києву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-2К)46
Шифр НБУВ: РА317587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Варгович Р.С. 
Колемболи (Collembola) печер основних карстових регіонів України (систематика, фауна, екологія): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.08 / Р.С. Варгович ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.12*990.3(4УКР) + Е621.158.12*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА372789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сінявіна Л.В. 
Композиційно-оповідна організація роману П.І.Мельникова-Печерського "В лесах": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Л.В. Сінявіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поетику роману П.І.Мельникова-Печерського "В лесах". Особливу увагу приділено вивченню його оповідної, сюжетно-композиційної та просторово-часової структури. Визначено важливу "кодуючу" функцію розповідного дискурсу. Виявлено різні типи розповіді, діалогів, розглянуто багатошаровість романної оповіді. Встановлено, що різні типи оповіді створюють неоднорідну наративну структуру тексту. Показано, що багатошаровість структури відображається і в різноманітті суб'єктів оповіді, які змінюються під час зміни типу оповіді. Досліджено функціонування космогонічного міфу творіння у структурі роману та принципу "світового древа", на якому базується структурна основа твору. Виявлено специфіку хронотопу та своєрідність жанрової структури, що синтезує елементи історичного, етнографічного й авантюрного роману, в якому особливу роль відіграє міфопоетика. Уточнено місце і роль роману "В лесах" у літературному процесі як передвісника новоселянської та неоміфологічної прози XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Мельников-Печерський, П.І. 534 +
Шифр НБУВ: РА351047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Лук'яненко К.О. 
Конструктивно-географічні основи охорони та використання карстових печер Гірського Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / К.О. Лук'яненко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 25 с. — укp.

Обгрунтовано науковий підхід до охорони, заповідання та використання карстових печер як особливого виду інтегральних ресурсів, а саме - спелеоресурсів. Розглянуто історію природоохоронних досліджень печер Гірського Криму та проаналізовано існуючу систему заповідання даних об'єктів. Удосконалено теорію спелеоресурсного підходу до природоохоронної оцінки заповідних печер та розроблено методику їх оцінки. Систематизовано та проаналізовано фактичний матеріал щодо 867-ми карстових порожнин, визначено їх прородоохоронне значення та заповідний статус стосовно 103-х печер. На засадах розробленої методики здійснено природоохоронне районування карстових масивів з виділенням найбільш перспективних щодо сторення нових заповідних територій. Здійснено моніторинг спелеоекосистеми, зокрема туристсько-екскурсійних спелеокомплексів (ТЕСК), розроблено методичні засади раціонального функціонування ТЕСК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823(45УКР7-6КРП)122.3 +
Шифр НБУВ: РА343704

Рубрики:

      
12.

Печерських Л.О. 
Концептуальні дискурси сміхової культури в українській прозі 90-х років ХХ століття (творчість Юрія Андруховича): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.О. Печерських ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано дискурси сміхової культури в українській прозі 1990-х рр. на матеріалі прозової творчості Ю.Андруховича. Запропоновано розглядати своєрідність художнього світу Ю.Андруховича як результат поєднання постмодерністської естетики та дискурсів сміхової культури. Запропоновано аналіз романів "Рекреації", "Московіада", "Преверзія" та "Дванадцять обручів" у контексті основних тенденцій розвитку української прози 1990-х рр., виокремлено оригінальні моделі переосмислення дискурсів сміхової культури, а саме: "карнавальність", "свято-дійство", "сміховий образ", "маска", "сміхова ситуація", "інший", "іронія", "пародія", "перебільшення", комізм мови. Особливий тип авторської іронії, постмодерна іронія випадковості, наявна у різновидах іронії редукції та перенасичення, відіграє роль засобу переосмислення зазначених дискурсів. Вивчено динаміку змін художньої рецепції дискурсів сміхової культури на матеріалі всього прозового доробку Ю.Андруховича. Дискурси сміхової культури висвітлено як один з механізмів вирішення головних питань буття людини зламу XX - XXI ст., десакралізації колоніального минулого, подолання застарілих стереотипів мислення, пошуку нової незаангажованої життєствердної настанови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Андрухович, Ю. 537 + Ш5(4УКР)6-4 Андрухович, Ю. 537
Шифр НБУВ: РА355467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кагамлик С.Р. 
Культурно-просвітницька діяльність Києво-Печерської лаври в другій половині ХVІІ - ХVІІІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Р. Кагамлик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Створено цілісну картину культурно-просвітницької діяльності Києво-Печерської лаври у другій половині XVII - XVIII ст. і визначено її основні напрями. Розглянуто проблеми щодо місця Києво-Печерської лаври в системі державно-церковних відносин в Україні. Оцінено внесок лаврського чернецтва в поширення освіти на українських землях, Російській державі, країнах Європи. Зроблено висновок, що Києво-Печерська лавра зазначеного періоду була визначним науково-освітнім центром, навколо якого гуртувалися представники української духовної та інтелектуальної еліти, і у своїй діяльності виходила далеко за межі суто релігіозної установи. Досліджено особливості видавничої діяльності друкарні Києво-Печерської лаври, її місце у книгообміні українських земель, книговидавничі стосунки між православною Київською і уніатською Почаївською друкарнями. Проаналізовано вплив лаврських видань на культуру інших народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-2К)0-9 + Т3(4УКР)46-7 + Э372.27-346-021.7 + Э372.27-647.2 + Ч611.63(4УКР)
Шифр НБУВ: РА308023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Печериця О.В. 
Методика визначення показників надійності для оцінки ризику експлуатації АЕС: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.В. Печериця ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення показників надійності елементів систем атомних електричних станцій (АЕС) на підставі специфічних і узагальнених первинних даних стосовно дефектів і наробіток. За результатами аналізу наукової та нормативної бази та з урахуванням практичного досвіду сформульовано принципи поєднання специфічних і узагальнених даних для визначення показників надійності. Вивчено аспект застосування різних моделей оцінки показників надійності, а також можливість використання різних байєсівських методів для об'єднання інформації за умов цензурованості вибірок первинних даних. З застосуванням розробленої методики виконано імовірнісний аналіз безпеки кількох блоків АЕС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082 н6 +
Шифр НБУВ: РА339858

Рубрики:

      
15.

Виноградов О.О. 
Механізми розвитку венозного повнокров'я в аденогіпофізі при порушенні пульсового тиску у печеристих синусах (експериментальне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / О.О. Виноградов ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено вплив пульсового тиску у печеристих синусах на циркуляцію крові у передній частці гіпофіза. Встановлено, що в результаті зниження пульсового тиску у перчеристих синусах у передній частці гіпофіза розвивається виражене венозне повнокров'я. Доведено, що характер змін морфофункціональних показників судинного русла передньої частки гіпофіза пов'язаний зі зміною пульсового тиску у печеристих синусах і залежить від тривалості експериментального впливу. Визначено якісно-кількісні показники пульсового тиску у печеристих синусах у нормі, у псевдооперованих тварин і за однобічної зміни пульсації печеристої частини внутрішньої сонної артерії. Проведено порівняльний аналіз морфологічних і морфометричних показників розвитку й усунення венозного повнокров'я у передній частці гіпофіза залежно від змін пульсового тиску у печеристих синусах. Запропоновано експериментальний пристрій морфофункціонального комплеску печеристий синус - внутрішня сонна артерія - гіпофіз, що дозволяє у процесі дослідження визначити кількісні й якісні характеристики пульсового тиску у печеристих синусах і гіпофізі. Встановлено, що за умов венозного повнокров'я відбувається зміна кількості та розмірів секреторних гранул у клітинах аденогіпофіза, а також підвищення сорбційних властивостей клітин різних ділянок передньої частки гіпофіаза, що є результатом венозного повнокров'я, гіпоксії та свідчить про зміни проникності клітинних мембран до екзогенних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.773 + Р415.10-2 +
Шифр НБУВ: РА355685

Рубрики:

      
16.

Голуб Г.А. 
Механіко-технологічне обгрунтування технічних засобів для агропромислового виробництва їстівних грибів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / Г.А. Голуб ; Нац. наук. центр "Ін-т механізації та електрифікації сільск. госп-ва" УААН. — Глеваха, 2005. — 40 с. — укp.

Здійснено аналітичне узагальнення та розв'язання проблеми науково-технічного обгрунтування біологічної конверсії органічної сировини агроценозів за штучних умов з виробництвом їстивних грибів. Визначено кінетику розкладу органічної речовини під час ферментації. Удосконалено математичну модель барабанно-пальцевого розпушувача компосту та субстрату. Вивчено динаміку процесу розігріву компосту у разі ферментації у закритих камерах, залежність зовнішнього тиску у разі ущільнення субстрату від його відносної деформації. Розроблено динамічну модель зміни температури субстрату та повітря у культиваційному приміщенні. Обгрунтовано вимоги до схем установки й основних параметрів теплоутилізаторів. Створено функціональні схеми й алгоритми управління мікрокліматом культиваційних приміщень для вирощування грибів. Розроблено технологічні процеси виробництва компосту та субстрату для вирощування печериць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.9 +
Шифр НБУВ: РА338645

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Селівачова У.М. 
Модель літогенезу техногенно-геологічної системи підземних виробок (на прикладі дренажних споруд, м. Київ): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.21 / У.М. Селівачова ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Виявлено особливості породотвірних процесів у техногенно-природному середовищі. Встановлено субаеральні та субаквальні форми, що представлені у виробках. Розглянуто морфологічні різновиди, що характерні для карстових печер, зокрема, сталактити, сталагміти, покриви, гури, мікрогури, ооліти "печерні перли", плівки та конуліти. Розроблено морфогенетичну типізацію новоутворень дренажно-штольневих систем у м. Київ, з'ясовано закономірності їх поширення й умови утворення. Встановлено кальцитовий і магнезіально-марганцевисто-залізистий кальцитовий склад переважної частини утворень у виробках, що дренують четвертинний водоносний горизонт, шари арагоніту в оолітах ДШС N 61, визначено морфологічні та структурні особливості аутигенних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344-014
Шифр НБУВ: РА371712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Кондратюк А.Ю. 
Монументальний живопис Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври. Семантика. Стилістика: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / А.Ю. Кондратюк ; Нац. акад. образотворч. мистец. і архіт. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено семантику та стилістичні особливості монументального живопису Троїцької надбрамної церкви Києво-Печерської Лаври 1720 - 1730 рр. Пам'ятку розглянуто в контексті загальноєвропейського художнього процесу XVII - поч. XVIII ст. Простежено богословську програму стінопису церкви. Це дало змогу визначити ступінь взаємодії теології та мистецтва українського бароко. На прикладі ансамблю храму Св. Трійці виявлено топологічні й специфічні риси монументально-декоративного розписів Києво-Печерської малярської школи, розглянуто стінопис храму та втілення в ньому барокового синтезу мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.13(4УКР-2К)4
Шифр НБУВ: РА327050

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Корнєєва М.О. 
Морфологічні взаємовідносини пазух твердої оболони головного мозку основи черепа з венозними сплетеннями обличчя в пренатальному онтогенезі людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.О. Корнєєва ; М-во охорони здоров'я України. Луган. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Наведено дані, одержані завдяки комплексному дослідженню розвитку пазух твердої мозкової оболони головного мозку (ТОГМ), основи черепа, їх зв'язків з внутрішньо- та позачерепними венами та венозними сплетіннями з використанням методів ін'єкції, препаровки, корозії, макро- та мікроскопії, стереотопо- та морфометрії. Установлено послідовність і закономірності розвитку венозного комплексу основи черепа, утвореного печеристою, передньою та задньою міжпечеристими, верхньою та нижньою кам'янистими пазухами ТОГМ, їх зв'язками з внутрішньо- та позачерепними венами, крилоподібним сплетінням та венами очної ямки. Досліджено особливості будови пазух ТОГМ, венозних сплетень зовнішньої основи черепа, крилоподібного венозного сплетення, очних вен на різних етапах фетального розвитку людини. Формування та становлення пазух даної оболони та суміжних венозних утворень знаходяться у морфофункціональному взаємозв'язку з ростом черепа та його відділів. Взаємовпливи індивідуальної мінливості форми, локалізації, розмірів пазух твердої оболони основи мозку та вікових змінів будови черепа підтверджено результатами варіаційно-статистичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177*692.13 + Р251.76 +
Шифр НБУВ: РА351124

Рубрики:

      
20.

Русакова 
Неавтентичні документи Києво-Печерського монастиря XVI-XVII ст.: текстологія та поземельний аспект побутування: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Юлія Михайлівна Русакова ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)44
Шифр НБУВ: РА359927

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського