Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (845)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕТЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 103
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скуратівський С.І. 
Автохвильові розв'язки моделі середовища з просторовою та часовою нелокальностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / С.І. Скуратівський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено детальний аналіз структури підмножини автохвильових розв'язків моделі середовища з просторовою нелокальністю. Засобами нелінійного локального якісного аналізу та числовими методами доведено існування каскаду біфуркації подвоєння періоду циклу, "дивного" атрактору, торів. Спостережено явище внутрішньої біфуркації хаотичного атрактора, області з гістерезисною поведінкою фазового потоку, області з відокремленими траєкторіями. Досліджено структуру множини розв'язків, близьких до гомоклінічних петель сідло-фокуса. Прбудовано двопараметричні біфуркаційні діаграми виявлених режимів. Вивчено динаміку змін у структурі множини автохвильових розв'язків у моделях з часово-просторовою нелокальністю. Встановлено необхідні умови існування петлі сідло-фокуса для спрощеної моделі гідродинамічного типу; з використанням числових методів знайдено петлоподібний розв'язок за умов фіксованих значень керуючих параметрів. Проаналізовано стійкісні властивості солітоноподібного розв'язку моделей за допомогою числового моделювання еволюції автохвильового режиму у рамках кінцево-різницевого методу та методу прямих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312,022
Шифр НБУВ: РА320054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Овсяніков В.В. 
Аналіз і оптимізація перспективних випромінюючих систем з імпедансними елементами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.07 / В.В. Овсяніков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Досліджено методи аналізу, синтезу та оптимізації перспективних одиночних та багатоелементних вібраторних, петльових, рамкових і спіральних антенних систем із провідних стрижнів з увімкнутими у випромінюючі гілки імпедансними елементами, а також випромінювачів із плазми газового заряду. Зазначено, що застосовуються методи інтегрального рівняння та визначення екстремумів цільових функцій за заданими критеріями оптимізації та еквівалентної довгої лінії, об'єднані у єдину послідовність операцій аналізу, синтезу та оптимізації. Розроблено метод розрахунку широкого класу перспективних одиночних та багатоелементних малогабаритних, широкосмугових і багаточастотних даних антенних систем з імпедансними елементами. Встановлено загальну фізичну закономірність для координат увімкнення у вібраторні випромінювачі зосереджених імпедансних елементів будь-якого типу з метою розширення частотного діапазону або забезпечення багатодіапазонності характеристик випромінювання та імпедансу. Виявлено та досліджено ряд нових фізичних закономірностей, на цій основі запропоновано нові типи антен з імпедансними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.453 +
Шифр НБУВ: РА323954

Рубрики:

      
3.

Палієнко М.Г. 
Архівні центри в українській еміграції в Європі у 1920-х - 1940-х рр. (створення, функціонування, доля документальних колекцій): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / М.Г. Палієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 31 с. — укp.

З використанням широкого кола джерел комплексно досліджено історію заснування та функціонування архівних центрів української еміграції в Польщі, Чехословаччині, Австрії та Франції у міжвоєнний період, з'ясовано їх організаційну структуру та функції. Визначено джерела комплектування документальних колекцій, організацію їх зберігання та опрацювання. У порівняльному аспекті проаналізовано діяльність Українського національного музею-архіву, Українського історичного кабінету та Музею визвольної боротьби України в Празі, Української бібліотеки ім. С. Петлюри в Парижі й осередку Національного музею у Відні. Висвітлено склад їх архівних зібрань. Досліджено процес переміщення українських еміграційних колекцій у роки Другої світової війни та у повоєнний період. Визначено основні місця їх сучасного зберігання в Україні та за кордоном. З'ясовано інформаційний потенціал і джерельне значення матеріалів з еміграційних колекцій для дослідження актуальних проблем української історії XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч813(4=УКР)6 + Т211(49=УКР) +
Шифр НБУВ: РА363403

Рубрики:

      
4.

Крупина В.О. 
Білий рух в Україні (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.О. Крупина ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2005. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу архівних матеріалів, опублікованих джерел і відповідної літератури розглянуто процес виникнення, становлення та боротьбу Білого руху у контексті розвитку української революції. Проаналізовано процес зародження Білого руху та його особливості в Україні. Значну увагу приділено становленню даного руху та аспекту його стосунків з Українською Державою. Висвітлено діяльність "білих" сил в Україні та її наслідки. З'ясовано місце "українського питання" у стосунках Білого руху з країнами Антанти. Досліджено похід Збройних сил Півдня Росії на Москву в 1919 р. та українсько-білогвардійську війну. Проаналізовано зміну курсу внутрішньої та зовнішньої політики П.Врангеля та його стосунки з С.Петлюрою. Значну увагу приділено українсько-білогвардійським стосункам та місцю "українського питання" в "білій" ідеології. Визначено причини конфронтації Білого й українського національного рухів. Розкрито вплив Білого руху на Українську революцію 1917 - 1920 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-497 +
Шифр НБУВ: РА336549

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Постоленко М.Д. 
Вибір терміну і методу операції при відновленні безперервності товстої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.Д. Постоленко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне обгрунтування та результати практичного вирішення задачі сучасної хірургії, спрямованого на хірургічну реабілітацію хворих з колостомою шляхом оптимізації терміну та методу операції. Установлено, що відновлення моторики після відновного етапу залежить від тривалості періоду ізольованого функціонування петлі, що призводить до кукси прямої кишки (ПК). Відзначено, що особливостями морфологічної структури відключеного відділу товстої кишки (ТК) у хворих з колостомою є розвиток на тлі хронічного запалення атрофічних, склеротичних та мікроциркуляторних порушень, прогресуючих за умов існування стоми. Колостома погіршує фізичні, психічні, соціальні показники якості життя. Вибір способу відновлення безперервності ТК залежить від довжини кукси ПК та топографо-анатомічних взаємовідносин органів у малому тазі та повинен бути індивідуальним. Оптимальним терміном проведення реконструктивно-відновної операції є термін 3 місяці, який проходить за умов мінімального дисбіозу та морфологічних змін, забезпечує кращі умови для відновлення періодичної моторної діяльності, більш швидкого відновлення фізичної та соціальної активності, емоційно-психологічного статусу, вірогідно покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.23 + Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА362193

Рубрики:

      
6.

Логачов В.К. 
Відновлення безперервності кишечника при його спонтанних і артифіціальних дефектах. (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.К. Логачов ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2004. — 36 с. — укp.

Запропоновано новий напрямок у розв'язанні проблеми відновлення безперервності кишкового тракту у разі спонтанного й артифіціального порушення його безперервності. За результатами експериметальних і клінічних досліджень установлено реакції деяких систем життєзабезпечення організму у відповідь на порушення безперервності кишечнику на різних рівнях. Вивчено особливості загоєння тонкокишкових анастомозів у випадку перитоніту, а також за умов загрози його розвитку. Визначено закономірності ультраструктурних змін у клітинах тонкої кишки та печінки залежно від способів профілактики неспроможності накладених кишкових швів у разі інфікування очеревинної порожнини. Уперше досліджено взаємодію обтуруючих пристроїв зі стінкою кишки у разі наявності нориць, розташованих на евентрованих петлях кишечнику. На базі одержаних експериментальних даних розроблено патогенетично обгрунтовані конструкції для тимчасового відновлення безперервності кишечнику у разі його спонтанних порушень - несформованих нориць. Доведено залежність зміни стану хворих за спонтанних й артифіціальних дефектів кишечника залежно від рівня порушення та кількості втрат кишкового вмісту. Наведено таблицю визначення ризику накладення первинного тонкокишкового анастомозу у разі наявності невідкладного показання до резекції тонкої кишки. Патогенетично обгрунтовано тактику обструкційної резекції тонкої кишки за умов перитоніту. Розроблено технічні прийоми тимчасового відновлення її безперервності у разі перетину кишки у проксимальному відділі. Визначено алгоритми лікувальних заходів у разі спонтанного й артифіціального порушень безперервності тонкої кишки, а також показання щодо термінів і методу відновлення безперервності тонкої кишки з урахуванням стану хворих і профілактичних заходів. Виявлено закономірності загоєння ран навколо кишкових нориць, на підставі яких обгрунтовано показання до ранніх оперативних позаочеревинних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.3 +
Шифр НБУВ: РА332833

Рубрики:

      
7.

Костишин Е. І. 
Військово-політична діяльність Симона Петлюри: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / Е. І. Костишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні, ідеологічні та суспільно-політичні процеси й явища, які впливали на формування військово-політичних переконань С. Петлюри. З'ясовано історичні обставини формування світогляду С. Петлюри, розкрито його роль в еволюції українського державотворення від автономії до самостійництва. Визначено значення діяльності С. Петлюри у відродженні та творенні українського війська, його вплив на розробку тактики та стратегії збройної боротьби Армії УНР в ході першої та другої українсько-більшовицької війни. Розглянуто військово-дипломатичну діяльність на завершальному етапі боротьби УНР за незалежність, підкреслено значний внесок С. Петлюри у розробку основ національної військової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Петлюра + Ц4(4УКР)132 + Ц1(4УКР)14-1
Шифр НБУВ: РА380985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Дядик О.О. 
Вовчаковий гломерулонефрит: патоморфологія, лікувальний патоморфоз, прогнозування перебігу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / О.О. Дядик ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2006. — 36 с. — укp.

Вивчено особливості вовчакового гломерулонефриту за даними прижиттєвого морфологічного дослідження нирки та клініко-лабораторних параметрів. Розроблено й обгрунтовано критерії патоморфологічної діагностики. Відзначено, що на підставі розроблених критеріїв "автивності" та "хронічності" за умов обов'язкової оцінки гломерулярних і тубуло-інтерстиціальних змін можливо прогнозування перебігу, а також ефективності патогенетичної терапії дослідженої хвороби. Доведено, що лектинна гістохімія відображає наявність і ступінь "активних" і "хронічних" змін у нирках. Показано, що рівні індексу активності, одержані за першої біопсії нирки, не можуть бути критерієм віддаленого прогнозу вовчакового гломерилонефриту. Найбільш значущими параметрами прогнозування перебігу цієї хвороби та її наслідків є тривалість вовчакового гломерилонефриту до початку терапії, фіброз (склероз) судин, поширеність клітинної інфільтрації строми, гломерулосклероз, показники діастолічного артеріального тиску, збільшення мезангіального матриксу, поширеність гломерулярної клітинної проліферації. Для прогнозування ефективності патогенетичної терапії вовчакового гломерилонефриту запропоновано параметри, а саме: тривалість хвороби до початку терапії, поширеність клітинної інфільтрації строми, "дротяні петлі", клітинні півмісяці, характер клітинної інфільтрації строми, клітинні інфільтрати у стінці судин, ступінь гломерулярної клітинної проліферації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.51-2 + Р414.011.1-2 +
Шифр НБУВ: РА341649

Рубрики:

      
9.

Ігнат В.І. 
Вплив способу гастректомії на подовженість та якість життя пацієнтів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.І. Ігнат ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено актуальну проблему сучасної хірургії - покращання якості життя пацієнтів, які перенесли гастроектомію, шляхом теоретичного обгрунтування, опрацювання та впровадження у клінічну практику нових способів реконструкції шлунково-кишкового тракту. Проведено обстеження 260-ти пацієнтів, яким виконано гастроектомію з приводу раку шлунка. На підставі результатів загальноклінічних, біохімічних та інструментальних досліджень оцінено наближені результати операційного втручання. З метою відновлення пасажу їжі шлунково-кишковим трактом використано езофагоєюноанастомоз "кінець у кінець" з виключеною за Ру петлею тонкої кишки, езофагоєюноанастомоз за Г.В. Бондарем і новий спосіб реконструкції, який включає формування езофагоєюноанастомозу за Г.В. Бондарем і створення єюнодуоденоанастомозу для включення дванадцятипалої кишки в пасаж їжі. Встановлено, що кількість органічних ускладнень після гастректомії із езофагоєюнодуоденоанастомозом за власним способом складає 8 %, у разі застосування інших способів - 19 %. Функціональні постгастректомічні порушення, більш або менш виражені, діагностовано у всіх пацієнтів після застосування кінцекінцевого езофагоєюноанастомозу та тільки у разі включення у пасаж їжі дванадцятипалої кишки такі розлади спостережено у 48 % пацієнтів. Найвищу якість життя, оцінену за MOS SF-36, зафіксовано у пацієнтів після реконструкції шлунково-кишкового тракту з включенням в пасаж дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.445.22-86 + Р457.445.22-38 +
Шифр НБУВ: РА362187

Рубрики:

      
10.

Цап Ю.Т. 
Вплив часткової іонізації плазми та маломасштабної турбулентності на енерговиділення і прискорення частинок в атмосфері Сонця: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.Т. Цап ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.49,022

Рубрики:

      
11.

Богданов Б.А. 
Діагностика малігнізованої та хронічної виразки шлунка, тактика хірургічного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Б.А. Богданов ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено нові патогенетично обгрунтовані підходи до хірургічного лікування хворих з мілігнізованою та хронічною виразкою шлунка з метою покращання результатів лікування. Теоретично обгрунтовано, підтверджено безпосередніми та віддаленими результатами хірургічного лікування у Донецькому обласному протипухлинному центрі адекватність та ефективність застосування дистальної резекції шлунка за Більрот - II у двох модифікаціях (з формуванням антрального стискача кукси шлунка та з обкутуванням зони гастроентероанастомозу привідною петлею тонкої кишки) у хворих з малінгізованою та хронічною виразкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319279 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Мойсеєнко А.І. 
Діагностика та хірургічне лікування гострої непрохідності кишечника: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Мойсеєнко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 17 с. — укp.

На підставі результатів візуалізації вільної рідини у черевній порожнині за умов ультразвукового дослідження та визначення рівня внутрішньочеревного тиску розроблено метод діагностики странгуляцій кишечнику. Удосконалено спосіб зондової ентерографії, використання якого дозволяє зменшити тривалість транзиту контрасту просвітом тонкої кишки та кратність виконання контрольних рентгенографій. Удосконалено критерії ультразвукової діагностики защемлених і невправлюваних абдомінальних гриж, асоційованих з гострою непрохідністю кишечника. Розроблено пристрій для антеградної назоінтестинальної інтубації шлунково-кишкового тракту, який довзоляє виконати декомпресію привідної петлі тонкої кишки на етапі консервативної терапії. Запропоновано спосіб визначення життєздатності кишкової стінки, який дозволяє здійснити оцінювання ступеня відновлення мікроциркуляції кишкової стінки, на підставі чого провести економічну резекцію тонкої кишки у випадку її нежиттєздатності. Розроблено спосіб післяопераційного контролю життєздатності кишкової стінки, який забезпечує можливість виконання лапароскопічної ревізії кишки у ранньому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.6 +
Шифр НБУВ: РА357301

Рубрики:

      
13.

Кришталь О.Н. 
Дрібномасштабні нестійкості в передспалаховій плазмі петель в активній області Сонця: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.Н. Кришталь ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено дрібномасштабні нестійкості й умови генерації хвиль у плазмі петель на самому початку спалахового процесу у разі наявності в петлях великомасштабного квазістатичного електричного поля. Доведено, що у раніше не дослідженій просторово-часовій області, яка відповідає самому початку розвитку спалахового процесу, наявність у ній слабкого квазістатичного електричного поля та просторових неоднорідностей плазми обумовлює появу нестійкостей з низьким порогом збудження. Запропоновано й апробовано концепцію досліджень дрібномасштабних нестійкостей. Доведено можливість генерації високочастотних хвиль - 1-ї та 2-ї квазібернштейнівських гармонік - у передспалаховій плазмі нижньої частини петлі за умови наявності у ній кілогаусових магнітних полів і відсутності пучків високоенергійних часток. Одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей поздовжніх плазмових хвиль - низькочастотної іонно-звукової та високочастотної денгмюрівської - у дослідженій області за наявності в ній слабкого електричного поля та з урахуванням впливу зіткнень. Доведено можливість генерації у передспалаховій плазмі петлі кінетичної іонно-звукової хвилі (КІЗХ) внаслідок розпадної нестійкості кінетичної альфвенівської хвилі (КАХ), що з'являється на самому початку спалахового процесу. Одержано модифіковане дисперсійне рівняння (МДР) для низькочастотних хвиль за умови наявності зовнішнього електричного поля в магнітоактивній плазмі із зіткненнями. Досліжено умови генерації хвиль, одержано вирази для інкрементів розвитку нестійкостей. Показано, що двом із чотирьох коренів МДР відповідають КАХ, а ще двом - дві хвилі раніше невідомого проміжного типу із діапазону КІЗХ. Виявлено, що усі досліджені нестійкості з'являються за умови, якщо середні масштаби просторових неоднорідностей температури та густини плазми є величинами одного порядку. Знайдено відповідність між чітко визначеною послідовністю появи певних типів нестійкостей та адіабатично повільним зростанням амплітуди квазістатичного електричного поля в струмовому контурі петлі в активній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.473.2 в641.0,022 + В632.5 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА362661

Рубрики:

      
14.

Файзулін Я.М. 
Другий Зимовий похід в контексті української національно-визвольної боротьби 1917 - 1921 років: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / Я.М. Файзулін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

На підставі широкого кола архівних джерел розглянуто аспект підготовки та здіснення Другого Зимового походу та загальнонаціонального збройного антибільшовицького повстання. Розглянуто структуру збройного антибільшовицького штабу, формування ним партизансько-повстанської мережі в УСРР, розвідувальну та контррозвідувальну діяльність, співробітництва з представниками Польщі, Румунії, Франції та іншими військовими групами (Б.Савінкова, П.Врангеля, П.Скоропадського), розробку планів здійснення Другого Зимового походу. Проаналізовано петлюрівську повстанську боротьбу в Україні в 1921 р., а також висвітлено дії більшовицьких органів держбезпеки щодо її придушення. Розглянуто перебіг Другого Зимового походу (Подільської, Волинської, Бессарабської повстанськх груп). Проаналізовано причини його поразки та вплив на згасання визвольних змагань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 +
Шифр НБУВ: РА356269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Денисенко В.Г. 
Еволюція та характеристики лазерних пучків з оптичними сингулярностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.Г. Денисенко ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності розповсюдження фазових сингулярностей на прикладах їх локальної самотрансформації в локальні крайові дислокації зі зміною знаку топологічного заряду. Дані результати одержано для випадків проходження оптичного вихору через циліндричну лінзу, та для випадку трансформації диполя оптичних вихорів у кільцеву крайову дислокацію. Розглянуто можливість подвійної знакозміни знаку оптичного вихору, що залежить від параметрів пучка. Розроблено нову методику для визначення величини та знаку топологічного заряду оптичного вихору, що базується на використанні циліндричної лінзи та особливостях хвильового фронту після неї. Досліджено вид та характер розподілу орбітального кутового моменту складних комбінованих пучків, таких як диполі та квадруполі оптичного вихору. За допомогою комп'ютерного моделювання встановлено зміну розподілів інтенсивності, фази, розподіл орбітального кутового моменту та хвильові поверхні комбінованих пучків у разі топологічних реакцій - анігіляціях диполів та квадруполів ОВ та у випадку проходження диполя через кільцеву крайову дислокацію. Запропоновано нову методику непрямого вимірювання параметрів Стокса, що дозволила одержати числові характеристики еліптично поляризованого поля та дослідити тонку структуру такого поля - С-точки, L-контури, розподіли азимуту поляризації та еліптичність. Експериментально підтверджено виконання знакового принципу для технологічного індексу С-точок та петлевого закону, сформульованих у роботах І.Фройнда, на основі виміряних характеристик побудовано сітку топологічних особливостей векторного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14 в641.8,022
Шифр НБУВ: РА330977

Рубрики:

      
16.

Наврозова Ю.О. 
Економічні засади управління якістю продукції морських торговельних портів України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Ю.О. Наврозова ; Одес. нац. мор. ун-т. — О., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено критерії, за якими формується уявлення споживачів про якість портової продукції та послуг, а також характеристики портової діяльності, що впливають на її якість. Сформульовано основні цілі управління якістю портової продукції та розроблено комплекс заходів щодо забезпечення оптимального рівня якості даної продукції. Обгрунтовано методичні засади оптимізації її рівня за критерієм максимуму прибутку за допомогою побудови й аналізу економіко-математичних моделей. Запропоновано підхід до оцінки можливих втрат порту внаслідок "відтоку" клієнтури, незадоволеної якістю портової продукції. Розкрито суть понять "якість портової продукції", "ланцюжок якості портової продукції" та "петля якості портової продукції". Розглянуто процес формування витрат, взаємопов'язаних з якістю даної продукції та розвинуто методичні засади їх оцінки. Розвинуто механізм визначення та оцінки рівня цієї якості, який враховує групи показників, що характеризують властивості портової продукції, та значимість різних рівнів якості. Удосконалено механізм розрахунку економічного ефекту внаслідок модернізації управління якістю портової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)374.610.3-823.2-21 +
Шифр НБУВ: РА338207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Задорожна Л. В. 
Електродинамічні та гравітаційні прояви космічних струн: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.02 / Л. В. Задорожна ; Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова НАН України. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено спостережувані характеристики гравітаційної й електромагнітної дії космічних струн. Одержано аналітичні формули підсилення блиску фонових зірок за гравітаційного лінзування деякими конфігураціями петель і вигляд їх критичних кривих. Розглянуто релятивістський рух та взаємодію надпровідної космічної струни з космічною плазмою та розроблено модель генерації релятивістської ударної хвилі навколо петлі струни, розраховано спектри нетеплового випромінювання релятивістських електронів, прискорених на фронті ударної хвилі навколо струни. Визначено вплив релятивістських ефектів на випромінювання прикаспових областей надпровідних струн. Показано, що таке випромінювання можна зареєструвати з космологічних відстаней від петлі до спостерігача.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632.5,022
Шифр НБУВ: РА378927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Чугін С. В. 
Закономірності будови нирок у новонароджених в нормі та після внутрішньоплідної дії антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / С. В. Чугін ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2010. — 17 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоплідне введення антигену призводить до певних змін у нирках лабораторних щурів у перші два місяця життя, у порівнянні з інтактними тваринами. Абсолютна маса органу стає більшою, спостерігається прискорення заміщення нефрогенної зони на фоні збільшення кількості малих і середніх лімфоцитів. У антиген-премійованих тварин змінюється етапність становлення структур нефрону: достовірно збільшується площа, яку займає ниркове тільце, як кортикального, так і юкстамедулярного нефрону до двадцять першої доби включно, спостерігається прискорення становлення петлі Генле та дистальних звитих канальців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414-2 + Р733.696.5-2 + Е70*695.11
Шифр НБУВ: РА373464 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
19.

Петлін В.М. 
Закономірності організації ландшафтних фацій (оптимізація і конструктивне використання): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.М. Петлін ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 29 с. — укp.

Дисертація присвячена розкриттю основних закономірностей організації найдрібніших ландшафтних систем - геотопів. Запропоновано нове трактування такого напрямку ландшафтознавства як топологія ландшафта. Виявлена оригінальна внутрішньотопічна структурна будова і показані механізми її просторово-часового формування. Встановлено, що в кожний конкретний проміжок часу топічні ландшафтні системи функціонують під постійним контролем свого ландшафтного оточення, яке не задає їм певного фізіономічного вигляду, але вимагає підтримувати з ним масенергетичний та інформаційний обмін в чітко визначеному діапазоні. Показано, що внутрішньотопічні структурні складові функціонують згідно принципу співвідношення, який регулює величини їх площ і просторове розташування. Запропоновані конструктивні варіанти антропогенного використання геотопів, які дозволяють реалізувати вимогу співтворчості людини з природою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)

Рубрики:

      
20.

Зеленський О.В. 
Індекси матриць показників: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.06 / О.В. Зеленський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено горенштейнові матриці та їх сагайдаки. Доведено, що множина зведених матриць показників одного порядку утворює напівгрупу відносно додавання, яка не є моноїдом, у даному разі сагайдак суми матриць показників має петлі у всіх вершинах. Сагайдаки матриць показників є простими та сильно зв'язними. Встановлено властивості припустимих сагайдаків. Виділено один клас жорстких сагайдаків. Доведено, що жорсткий сагайдак не може мати петель. Визначено, що для довільної підстановки sigma без фіксованих елементів існує горенштейнова (0, 1, 2) - матриця E з підстановкою sigma ~=~ sigma>(E). Встановлено умову, за якої для двох горенштейнових показників порядків m і n існує горенштейнова матриця показників порядку m+n, діагональними блоками якої є задані матриці. Знайдено критерій еквівалентності для горенштейнових матриць з однаковою циклічною підстановкою. Доведено, що для довільного натурального k, яке менше ніж n, існує горенштейнова матриця розмірності n, індекс якої дорівнює k. Описано всі натуральні n, для яких можна побудувати симетричний відносно діагоналей горенштейновий латинський квадрат розмірності n.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.3,022 + Г152.50,022 +
Шифр НБУВ: РА367102

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського