Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (207)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕСЕЛЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шпик І.Є. 
Болгарсько-українські релігійно-культурні зв'язки (остання чверть ХIV - перша половина ХVI ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.Є. Шпик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто основні прояви болгарсько-українських релігійно-культурних зв'язків останньої чверті XIV - першої половини XVI ст. Визначено їх передумови, характерні особливості. Проаналізовано церковно-політичну та релігійно-культурну діяльність митрополитів Київських, болгар за походженням, зокрема, Кипріяна (1375 - 1406 рр.) та Г. Цамблака (1415 - 1420 рр.). Досліджено процес переселення болгар та основні причини їх частих візитів на українські землі. Увагу приділено процесу болгарсько-української книжно-літературної взаємодії останньої чверті XIV - першої половини XVI ст., зокрема, побутуванню на Русі-Україні середньоболгарських рукописних книг і перекладів візантійських літературних творів, а також емоційно-експресивного літературного стилю ("плєтєніє словес"). Описано поширення на теренах Русі-України надбань і досягнень болгарського книжкового мистецтва: тератологічного, неовізантійського та плетінчастого орнаментальних стилів, ломбатодів, в'язі, мініатюр, а також зразків болгарського релігійного живопису, які найбільшою мірою причинилися до розвитку місцевого іконопису.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)44-7 + Т3(4БОЛ)4-7 +
Шифр НБУВ: РА364073

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Сікура А.Й. 
Види роду Juno Tratt. (Iridaceae) флори Середньої Азії і Казахстану та перспективи введення їх в культуру в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / А.Й. Сікура ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена комплексному вивченню представників роду Juno Tratt. флори Середньої Азії і Казахстану та перспективам введення юнон в культуру в Україні. Зроблений аналіз історії вивчення роду з часів К.Ліннея і до наших днів. Досліджена в умовах України (Правобережний Лісостеп) феноритміка юнон природної флори Середньої Азії і Казахстану; складені феноспектри. Проведено порівняння даних, отриманих у природі та в умовах Києва, з даними О.А. Тітової (1986) для Ташкенту. Виявлені істотні зміни у строках цвітіння. Але в цілому показано, що юнони в умовах Києва залишаються весняноквітучими рослинами. Проведено порівняння особливостей онтогенезу in vivo та in vitro; виявлена суттєва різниця у строках проходження етапів, а також показано, що на поживному середовищі не утворюється цибулина, запасаючі та всмоктуючі корені. Вперше отриманий каллус у юнони копетдагської. Виявлена кореляція діагностичних ознак, на основі чого виділені два біоморфотипи: види, насіння яких має ариллус та види з насінням без ариллусу. При вивченні особливостей онтогенезу 8 видів експериментально доведено, що жолобчаста форма сім'ядольного листочка є діагностичною ознакою, яка дає можливість безпомилково визначити систематичний статус рослин у межах родини Півникових. Детально досліджені питання розповсюдження 31 виду та складені карти ареалів. Визначені типи ареалів юнон Середньої Азії та Казахстану. Підтверджений ендемізм 11 видів, а також запропоновано надати статус ендемів ще 10 видам. Встановлена належність досліджуваних видів до певних фітогеографічних провінцій. Проведений детальний екологічний аналіз. Визначена група видів, які не пов'язані з певнимсубстратом. Показано, що максимальна кількість видів зустрічається на висотах від 500 до 2000 м н.р.м. Абсолютна кількість відмічена для висот 500-1000 м. На основі детального дослідження ценотичних особливостей можна стверджувати, що найбільш вибагливими до супроводжуючих рослин є J.coerulea, J.orchioides і J.narbuti. Наведений повний список деревних, чагарникових та трав'янистих видів, серед яких ростуть юнони, а також типи рослинності та формації. Визначені можливості збереження рідкісних та зникаючих видів ex situ шляхом використання методів in vivo та in vitro; показана можливість створення ex situ багатофункційного генетичного банку. Наводиться список видів юнон з віддалених флор, які є перспективними для переселення їх в Україну та збагачення асортименту промислового квітникарства. Зроблено висновок про реальність та перспективність широкого залучення в культуру в Україні представників роду Juno у якості весняних декоративних рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.912.12Iri,022 + П278.89 юнона

Рубрики:

      
4.

Бацак Н.І. 
Греки Північного Приазов'я: культурно-просвітницький розвиток (кінець ХVIII- початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.І. Бацак ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджуються процеси культурного розвитку маріупольської грецької громади у зв'язку з проблемами відродження та збереження її етнічної самосвідомості. Розглядається формування і розвиток системи культурно-освітніх закладів грецької громади після переселення з Криму до Північного Приазов'я, досліджуються чинники становлення системи грецької національної освіти на Маріупольщині, простежується еволюція та згортання національного шкільництва греків в умовах урядової політики Російської імперії, визначається рівень залученості грецького населення до початкової і середньої освіти у порівнянні з іншими етнічними групами регіону. Висвітлено роль греків у культурно-мистецькому житті Маріупольщини, проаналізовано особливості організації і функціонування мережі культурно-просвітницьких товариств та бібліотечних закладів північноприазовської грецької громади, основні напрямки її культурно-просвітницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)0-7

Рубрики:

      
5.

Капінус О.Л. 
Грецькі громади України кінця XVII - початку XXI ст.: історіографія проблеми: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Л. Капінус ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції, напрямки, історіографічні закономірності вивчення історії грецьких громад України у XIX - на початку XXI ст. Виділено історичні етапи вивчення проблеми. З'ясовано особливості підходів до історії греків Ніжина та Північного Приазов'я, якими користувалися дослідники XIX - початку XXI ст. Розглянуто місце відповідної тематики у загальноісторичних студіях, її підпорядкованість більш широким тематичним контекстам. Висвітлено оцінки важливих подій в історії грецьких громад - питань формування Ніжинського грецького братства, відносин громади з гетьманською та імперською владою, торгівельної діяльності братчиків, переселення греків з Кримського півострова до Північного Приазов'я. З'ясовано високий ступінь кореляції дослідницького пошуку з державними ідеологічними настановами за радянських часів. Охарактеризовано класову концепцію історії маріупольських греків, розроблену вченими у 1920 - 1930-х рр. Увагу приділено науковим дослідженням К. Харламповича з історії ніжинських греків. Розкрито умови активізації елліністичних досліжень у незалежній Україні, їх оформлення в інституціалізований результативний напрям вітчизняної історіографії. Проаналізовано основні тематичні та методологічні пріоритети сучасних українських істориків-елліністів щодо дослідженої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)г +
Шифр НБУВ: РА360813

Рубрики:

      
6.

Сивирин М.А. 
Депортації та переміщення населення західних земель України 40-х - початку 50-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.А. Сивирин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено депортації та переміщення населення західних земель України, які відбувались у 1940 - 1950 рр. у контексті етнонаціональних змін у регіоні внаслідок репресій сталінського тоталітарного режиму, німецької окупації, післявоєнної радянської державної політики. З'ясовано зміст і методи реалізації міграційної політики тоталітарного режиму, проаналізовано наслідки суттєвих перетворень в етнічній структурі населення західних земель України. Встановлено роль і місце переселенців в економічному, культурному та духовному житті УРСР. Показано, що міграційна політика радянського керівництва щодо населення Західної України спрямовувалась на придушення національно-визвольного руху в регіоні шляхом переселення у західні області російськомовного населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)6-49 +
Шифр НБУВ: РА335509

Рубрики:

      
7.

Чайка Г.В. 
Еміграція з Буковини (60-ті рр. XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Чайка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено головні причини ближньої і далекої еміграції буковинців. Відзначено, що найпоширеніший вид еміграції у сусідні держави - відхідництво, насамперед у Російську імперію, Румунію, Німеччину, а також переселення російських старообрядців у імперію. Значну увагу приділено заокеанській еміграції, зокрема, наведено відомості щодо діяльності еміграційних бюро, переїзду на американський континент, відношенню австрійської влади до зазначеного явища. Подано дані щодо кількісного, соціального, національного та вікового складу емігрантів. Визначено регіони розселення буковинців, сфери їх зайнятості, рівень заробітків, асиміляцію у нове суспільство.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359207

      
8.

Атаманенко С.В. 
Імміграція в Канаду і США менонітів Півдня України в 70-ті роки ХIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.В. Атаманенко ; Дніпропетров. нац. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що основною причиною еміграції менонітів, які мешкали на півдні України, до Канади та США у 1870-х рр. було запровадження урядом царської Росії обов'язкової військової служби. Досліджено різноманітні аспекти переселення - особливості господарського життя, збереження традицій та звичного способу життя менонітських громад. Зроблено висновок, що поселення менонітів у США відрізнялося від поселення в Канаді, бо цей процес відбувався без втручання федеральної влади, здійснювався на рівні приватної ініціативи менонітської громади та керівництва департаментів залізничних компаній.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр7)52-273 + Э376.15-3
Шифр НБУВ: РА319048 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Хаялі Р.І. 
Кримськотатарський народ в умовах депортації (1944 - 1967 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Р.І. Хаялі ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексному аналізу становища кримськотатарського народу за умов депортації (1944 - 1967 рр.). Розкрито політику режиму, спрямовану на насильницьке переселення кримськотатарського народу. Зроблено висновок, що депортація призвела до занепаду окремих галузей сільського господарства в Криму. Розглянуто заходи держави щодо облаштування, працевлаштування, санітарно-медичного обслуговування. Досліджено правове становище висланих, стан національної культури. Режим спецпоселення на чолі з органами НКВС створив умови для утисків національних прав, прав людини та громадянина. Встановлено, що насильницьке переселення кримських татар у 1944 р. та організація режиму спецпоселень негативно відбились на депортованих. Скасування режиму спецпоселення 1956 р. суттєво вплинуло на долі людей - представників кримськотатарського народу. В даний період спостережено більш активну участь кримських татар у соціально-економічному розвитку Узбецької РСР. Розглянуто процес відродження національної культури та причини виникнення національного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)63-49
Шифр НБУВ: РА310722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Наконечний В.М. 
Лемки в XX столітті: життя на етнічних землях та в нових геополітичних умовах: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / В.М. Наконечний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення етнографічної групи українського народу - лемків з використання широкого кола джерел. Показано особливості життя лемків на їх етнічних землях. Висвітлено соціально-економічний уклад життя населення Лемківщини, їх матеріальну та духовну культуру. Розглянуто процес насильного переселення українського населення Польщі до УРСР та Акцію "Вісла", а також питання щодо важкого пристосування лемків до нових соціально-економічних умов життя та їх культурне становище у другій половині XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР 3А/я) +
Шифр НБУВ: РА361216

Рубрики:

      
11.

Сусь Б.Б. 
Перебудова енергетичних зон і закономірності тензорезистивних ефектів в сильно деформованих кристалах Ge і Si: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Б.Б. Сусь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено тензорезистивні ефекти в Se і Ge n і p-типу за умов сильного напрямленого току у взаємозв'язку зі змінами енергетичної структури кристалів. Вивчено закономірності деформаційно-індукованого переходу метал - ізолятор у вироджених кристалах Ge(Sb) n-типу за умов екстремального сильного одновісного тиску у напрямку [100]. Установлено, що причиною деформаційно-індукованих фазових переходів метал - ізолятор в n-Ge(Sb) є відповідна перебудова зони провідності Ge, яка характеризується збільшенням ефективної маси вільних електронів. Залежність тензоопору кристалів p-Si від тиску за умов сильного одновісного тиску визначається ефектом переселення носіїв з зони "легких" у зону "важких" дірок, що призводить до збільшення ефективних мас дірок і опору, а також перебудовою валентної зони та взаємопов'язаним з цим зменшенням опору. Установлено, що у сильно легованому p-Si залежність опору від одновісного тиску у певних напрямках має експоненціальний характер, щодо підтверджує можливість стрибкового характеру провідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.31 +
Шифр НБУВ: РА343521

      
12.

Рудик С.Я. 
Переселення українських біженців і переміщених осіб до США та Канади після Другої світової війни: причини, особливості, наслідки (1945 - 1953 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.Я. Рудик ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

З використанням комплексних і системних підходів на прикладі української етнічної групи показано взаємозв'язок між причинами, що обумовили її виникнення, різними підходами країн-переможиць щодо даної проблеми та процесом переселення біженців і переміщених осіб до неєвропейських країн. Зроблено спробу проаналізувати заключний етап переселення українців до країн Північної Америки з погляду самих емігратів, визначено деякі особливості цього процесу, роль в ньому "старої" української міграції, абсорбативні можливості країн, передбачуваної імміграції. До наукового обігу введено ряд архівних документів і матеріалів, зокрема, з колишнього архіву ЦК КПРС та КПУ, архіву зовнішньої політики СРСР та інших, в яких міститься інформація, яка ще не отримала належної оцінки вчених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-299 + Т3(9=УКР)623 +
Шифр НБУВ: РА325975

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Дзагалов А.С. 
Переселення українських козаків і селян на Терек (1832 - 1904 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.С. Дзагалов ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано історичну, соціально-економічну, етнографічну та статистико-демографічну літературу про життя та побут терського козацтва, складовою якого були козаки, військові поселяни, відставні солдати та селяни з України. Вивчено роботи, в яких досліджено переселенський рух українського народу. Увагу приділено вивченню краєзнавчої літератури, історії селищ і міст Кабардино-Балкарії та Північної Осетії. До наукового обігу введено значну кількість документальних матеріалів, що дозволило висвітлити певні факти та події, пов'язані з переселенням, історією заснування та заселення українцями станиць, сіл і хуторів на Тереку. Уперше в історіографії на підставі залучення опублікованих документів і архівних матеріалів розглянуто історичний процес переселення українців на Терек, що відбувся внаслідок внутрішньої та зовнішньої політики уряду Російської імперії. На підставі порівняльного аналізу відомостей з північнокавказьких і українських архівосховищ досліджено формування та переселення "малоросійських" козацьких полків після 1832 р. на Терек. Доведено факт заснування українцями козацьких станиць в зазначеному регіоні. Встановлено ідентичність козаків "малоросійських" полків з мешканцями станиць Владикавказького лінійного полку в 1845 р. Розглянуть приклади переселення на Терек великих і дрібних партій козаків, державних селян і відставних солдатів з родинами. На базі архівних матеріалів доведено факти заснування українськими козаками та селянами селищ і хуторів у Терській області у 1885 - 1902 рр. Наведено таблиці, які відображають чисельність козаків I та II полків Малоросійських полків, сформованих в Україні і поселених у станицях Владикавказького козацького полку в 1833 - 1851 рр., кількість родин, переселених з Полтавської губернії в Терську область 1877 - 1893 рр., чисельність українців в округах і містах Терської області у 1897 р., кількість українців, вихідців з різних губерній, що мешкали в округах і містах Терської області у 1897 р., основні види діяльності українців - мешканців даної області у 1897 р., про оренду та покупну ціну на 1 десятину землі у Харківській губернії та округах Терської області у 1891 - 1904 рр., чисельність поселених ревізьких душ з Харківської, Полтавської, Чернігівської губернії у станицях Терського козацького війська у 1836 - 1849 рр., кількість родин і душ державних селян з України, поселених у станицях терського козацького війська у 1847 - 1849 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-294 + Т3(2)47-294 + Т3(2)5-294 +
Шифр НБУВ: РА364097

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Хованцев Д.В. 
Політика партійно-державного керівництва Кримської АРСР щодо національних меншин (1921 - 1941 роки): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Д.В. Хованцев ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено політику партійно-державного керівництва Кримської АРСР щодо національних меншин у довоєнний період (1921 - 1941 рр.). Розглянуто ступінь вивчення даної проблеми в історіографії. Проаналізовано аспекти національної політики більшовиків, зокрема: щодо коренізації національних окраїн, переселення євреїв на Кримський півострів. Досліджено взаємозв'язок національної та земельної політики в Криму. Зроблено висновок про невідповідність політики коренізації інтернаціональному характеру Кримської АРСР. Надано негативну оцінку політики радянської влади стосовно національних меншин Криму, яка у багатьох випадках призводила до загострення міжнаціональних відносин на півострові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)61-56 +
Шифр НБУВ: РА335628

Рубрики:

      
15.

Хаваджи Д.Р. 
Політико-правове регулювання національної депортації з Кримської АРСР та репатріації до Автономної Республіки Крим у складі України (1941 - 1996 рр.): історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.Р. Хаваджи ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати першого історико-правового дослідження правового регулювання національної депортації з Кримської АРСР в роки Другої світової війни, реабілітації та репатріації депортованих народів до Криму у другій половині ХХ ст. Визначено теоретико-правове поняття депортації, наведено її класифікацію за соціальною, національною та релігійною ознаками. Систематизовано та проаналізовано нормативно-правові акти і документи комуністичної партії та органів радянської влади у воєнний та післявоєнний періоди, на підставі яких були здійснені примусові переселення німців, татар, греків, болгар, вірменів та регламентувалося їх життя в місцях спеціальних поселень. Охарактеризовано три етапи процесу відповідно до нормативно-правових актів, що їх юридично забезпечували в СРСР та незалежній Україні, відзначено роль офіційної (політико-правової) реабілітації для створення організаційно-правових засад репатріації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-6КРМ)62 + Х809(4УКР-6КРМ)341 + Т3(4УКР-6КРМ)6-56 +
Шифр НБУВ: РА339180

Рубрики:

      
16.

Вітенко М.Д. 
Польсько-українські відносини у Галичині: соціально-економічний аспект (остання третина ХІХ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.Д. Вітенко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив соціально-економічних процесів і явищ на відносини між польським і українським населенням Галичини в останній третині XIX - на початку XX ст. З'ясовано причини розвитку міжнаціональних протиріч, посилення суперечностей між поляками й українцями, а саме: зростання малоземелля серед українських селян, законодавче обмеження прав українців на користування поміщицькими лісами, луками, пасовищами та водоймами (сервітутами); заохочення краєвими властями та приватними організаціями переселення польських селян на українські етнічні землі у процесі парцеляції поміщицьких маєтків; посилення релігійно-корпоративних зв'язків під впливом зростання безробіття та дефіциту житла у містах, економічна конкуренція між польськими й українськими товариствами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)52-6 + Т3(4ПОЛ)52-6 +
Шифр НБУВ: РА344858

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Тилик Т. М. 
Припинення житлових правовідносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. М. Тилик ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено теоретичні та практичні висновки з дискусійних питань і розроблено рекомендації щодо вдосконалення житлового та цивільного законодавства з метою підвищення гарантій дотримання житлових прав громадян. Досліджено визначення поняття припинення житлових правовідносин, проведено розмежування виселення та переселення, надано додаткові гарантії захисту житлових прав малолітніх і недієздатних осіб. Запропоновано створити спеціальний житловий фонд для осіб, які виселяються та не мають іншого житла для проживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.304
Шифр НБУВ: РА373609 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Качалов О.Г. 
Розвиток символіки у німців Російської імперії (1763-1917): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О.Г. Качалов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що німецька символіка є частиною універсальної системи етносимволіки, має свої особливості розвитку з часу планового переселення німців на територію Російської імперії. Висвітлено поетапний процес розвитку символіки у німців Поволжя, Сибіру, Волині, Причорномор'я, південного заходу Російської імперії та інших місць їх комплексного поселення. Побудовано модель класифікації символіки у німців Російської імперії. Показано, що одним з визначальних чинників збереження цієї символіки є календарна обрядовість, в якій об'єднались міфологічна та релігійна символіка. Виявлено, що саме духовне життя німців Російської імперії, його регулювання з боку держави визначили еволюцію та трансформацію німецької символіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС=9НІМ)4/5-7
Шифр НБУВ: РА375601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дмитрієв В.С. 
Серби в Україні (XVIII - початок XIX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.С. Дмитрієв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено міграцію сербів, їх господарську та культурну діяльність в Україні в XVIII - на початку XIX ст. Вивчено передумови переселення сербів, а також форми військової, господарської та культурної діяльності. Проаналізовано динаміку їх чисельності на українських землях у XVIII - на початку XIX ст. Визначено регіони їх компактного поселення в Україні. Охарактеризовано соціальний статус сербських переселенців. Розглянуто особливості служби сербів у гусарських полках, участі у культурному та духовному житті України досліджуваного періоду. З'ясовано напрямки діяльності окремих сербських родин, які у XVIII - на початку XIX ст. переселились в Україну. Розкрито причини згортання сербських міграцій на українській землі у другій половині XVIII ст. Установлено ступінь взаємовпливу українського та сербського етносів у регіоні. Розглянуто причини швидкої асиміляції сербських переселенців місцевим населенням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9СЕР) +
Шифр НБУВ: РА341759

Рубрики:

      
20.

Малиновський А.С. 
Системне відродження сільських територій в регіоні радіаційного забруднення: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / А.С. Малиновський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно вирішення проблем, зумовлених наслідками аварії на ЧАЕС стосовно аграрного сектора, лісового господарства та сільського соціуму Поліського регіону. Розкрито суть економічної категорії системного відродження сільських територій за умов екозабруднення. Розроблено структурно-логічну модель відновлення виробничого та соціального середовища. Охарактеризовано постчорнобильський екологічний стан с.-г. угідь і рівні забруднення продукції. Показано ефективність радіаційного захисту та процесів переселення громадян. Проаналізовано використання виробничого потенціалу та трудових ресурсів, тенденції змін демографічної ситуації та проблем зайнятості населення. Науково обгрунтовано можливості відродження сільських територій. Висвітлено перспективи та можливості відновлення і розвитку провідних галузей рослинництва, тваринництва, лісівництва. Розглянуто ефективність контртехногенних заходів, сучасних організаційно-правових формувань і використання фіскальної політики. Розроблено стратегію підготовки та закріплення кадрів у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА352196

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського