Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (96)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (81)Реферативна база даних (5224)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>K=ПЕРЕЛІК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 600
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Романенко В. Д. 
Авіаційна техніка ленд-лізу 1941 - 1945 рр. (пам'яткознавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 26.00.05 / В. Д. Романенко ; Укр. т-во охорони пам'яток історії та культури НАН України, Центр пам'яткознавства. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес підготовки й організації поставок авіаційної техніки до СРСР по ленд-лізу у 1941 - 1945 рр., та інфраструктуру, яка займається прийманням авіатехніки, її доставкою, навчанням льотного складу. Наведено повний перелік типів літаків, які поставлялися до СРСР по ленд-лізу, кількість одержаних машин, строки їх надходження. Сформульовано основні вимоги щодо літаків Вітчизняної війни як пам'яток воєнної історії України. Розроблено базу даних, яка однозначно ідентифікує будь-який літак ленд-лізу за його серійним чи заводським номером, робить його опис як пам'ятки історії та техніки. Наведено приклади успішного застосування бази даних для ідентифікації літаків та її використання як інформаційного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)622 л61 + Ц35(2)626-65 л61
Шифр НБУВ: РА372850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Літошенко О.С. 
Адміністративна відповідальність в системі юридичної відповідальності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Літошенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Запропоновано визначення адміністративної відповідальності як правового інституту. Встановлено її роль і значення у системі юридичної відповідальності в державі та сформульовано пропозиції нормативного характеру. Проаналізовано специфічні особливості адміністративної відповідальності (ступінь суспільної небезпеки, об'єкт і предмет посягання, об'єктивні умови проступку), на підставі яких здійснено її відмежування від інших видів юридичної відповідальності, зокрема дисциплінарної, цивільно-правової та кримінальної. Вперше проведено статистичний аналіз практики застосування адміністративної відповідальності в Україні у 1992 - 2003 рр., виявлено основні тенденції її розвитку та встановлено найбільш поширені адміністративні правопорушення й заходи адміністративного впливу. Досліджено закономірності розвитку законодавства України про адміністративну відповідальність, виявлено основні недоліки її чинної нормативно-правової бази. Внесено пропозиції щодо перегляду переліку адміністративних правопорушень та стягнень. Розроблено нову концепцію єдиного кодифікованого нормативно-правового акту - Кодексу України про адміністративні проступки (КУпАПр), в який внесено ряд суттєвих доповнень щодо визначення суб'єктів відповідальності та заходів адміністративного впливу стосовно фізичних та юридичних осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.8 + Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА335794

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Муцко В. Ф. 
Адміністративно-правове регулювання безпеки дорожнього руху в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Ф. Муцко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто процес становлення адміністративно-правового регулювання безпеки дорожнього руху в нашій державі. Наведено характеристику безпеки дорожнього руху як складового елемента національної безпеки України. Проаналізовано зарубіжний досвід у даній сфері, запропоновано авторське визначення адміністративно-правового регулювання безпеки дорожнього руху, визначено мету, завдання, принципи та функції такого регулювання. Окреслено коло суб'єктів, що здійснюють адміністративно-правове регулювання в даній сфері, наголошено на необхідності вдосконалення їх правового статусу. Сформульовано авторське бачення шляхів подальшого вдосконалення спеціального законодавства, розроблено відповідний перелік змін і доповнень до чинної нормативної бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.03.1
Шифр НБУВ: РА381775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Москаленко С. І. 
Адміністративно-правове регулювання в сфері екологічної безпеки: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. І. Москаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Запропоновано шляхи вдосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення екологічної безпеки, зокрема, створення кодифікованого акта - екологічного кодексу. Акцентовано увагу на необхідності групування всіх складів проступків у досліджуваній сфері в окрему главу шляхом їх трансформування з КУпАП. Цей нормативний акт повинен містити перелік прав та обов'язків суб'єктів здійснення контролю у сфері екологічної безпеки, перелік обов'язків користувачів джерел підвищеної небезпеки та перелік правопорушень. З метою удосконалення та забезпечення державного контролю запропоновано створення єдиної бази адміністративних правопорушень у сфері екологічної безпеки. Визначено та досліджено адміністративні правопорушення у даній сфері: основні етапи адміністративного впровадження, види та принципи накладання адміністративних стягнень за порушення відповідного законодавства. Запропоновано класифікацію поділу адміністративних правопорушень на види, проаналізовано адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні та зарубіжних країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.1
Шифр НБУВ: РА384935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Армаш Н.О. 
Адміністративно-правовий статус керівників органів виконавчої влади: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Армаш ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Викладено проблеми нормативного закріплення та реалізації адміністративно-правового статусу керівників органів виконавчої влади. Розглянуто поняття, сутність та елементи адміністративно-правового статусу керівника органу виконавчої влади. Дістало подальшого розвитку визначення переліку обмежень для керівників органів виконавчої влади та вимог для кандидатів на такі посади. Значну увагу приділено питанню відповідальності керівників органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 +
Шифр НБУВ: РА335391

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Іванцов В. О. 
Адміністративно-правові засоби протидії правопорушенням в галузі фінансів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Іванцов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та практичні питання застосування адміністративно-правових засобів протидії правопорушенням в галузі фінансів, проблеми вдосконалення адміністративної діяльності у даній сфері. Окреслено коло суспільних відносин в галузі фінансів, які становлять об'єкт адміністративно-правового регулювання. Визначено перелік адміністративних правопорушень в галузі фінансів і здійснено їх характеристику. Досліджено сутність, особливості та види даних засобів. Охарактеризовано адміністративно-запобіжні заходи, заходи адміністративного припинення та відповідальності, які застосовуються з метою протидії правопорушенням в галузі фінансів. Визначено напрями вдосконалення правових засад і практики їх застосування уповноваженими органами. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до низки нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)072.89
Шифр НБУВ: РА377548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чабан В.П. 
Акти адміністративного примусу в діяльності міліції України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.П. Чабан ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання актів адміністративного примусу та їх практичної реалізації органами міліції України. На основі аналізу актів управління як системи за юридичними властивостями, метою, способами впливу на адресата виділено окрему групу індивідуальних правозастосовних актів, які іменуються актами адміністративного примусу. Сформульовано їх поняття, особливості, типологію. Досліджено юридичну характеристику актів адміністративного примусу. Розглянуті акти утворюють систему актів, що як і будь-яка інша система складається з окремих елементів, тобто видів актів адміністративного примусу. Аналіз системи актів адміністративного примусу проведено за ознаками: юридичні властивості, мета, спосіб і засоби впливу на адресата. Надано їх перелік і детальну юридичну характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.031-32
Шифр НБУВ: РА313834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Вітковський В.Ф. 
Амбулаторна екстракорпоральна ударнохвильова літотрипсія у лікуванні хворих на сечокам'яну хворобу та шляхи розширення показань до неї: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / В.Ф. Вітковський ; Ін-т урології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення клінічного матеріалу вперше розроблено перелік розширених показань і протипоказань до виконання екстракорпоральної ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ) за амбулаторних умов і доведено її високу ефективність. Викладено схему комплексного амбулаторного лікування хворих на сечокам'яну хворобу (СКХ), основним елементом якого є ЕУХЛ, визначено взаємодію лікарів різних спеціальностей на етапах надання медичної допомоги. Доведено доцільність виконання за даних умов відтермінованої ЕУХЛ після встановлення сечовідних стентів і черезшкірної нефростомії у разі ускладненого перебігу СКХ або з профілактичною метою. Обгрунтовано можливість, безпечність і виявлено значний економічний ефект амбулаторного лікування хворих на СКХ методом ЕУХЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.504.3-58 +
Шифр НБУВ: РА342927

Рубрики:

      
9.

Ніколенко О. В. 
Аналіз торговельних валютних операцій банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / О. В. Ніколенко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи щодо визначення поняття валютного ринку та механізму його функціонування. Розроблено класифікацію факторів, які впливають на ефективність торговельних валютних операцій банків. Надано критичну оцінку методичним підходам щодо аналізу та прогнозування коливань валютних курсів. Розкрито концепції оцінки валютного курсу на базі фундаментального аналізу. Запропоновано процедури фундаментального аналізу валютного ринку для динамічного налаштування на поточну кон'юнктуру. Визначено методику вибору оптимальних параметрів системи генерації сигналів для здійснення банківських операцій з торгівлі іноземною валютою на базі технічного аналізу. Доповнено перелік інформаційних продуктів, які дозволяють враховувати реакцію учасників міжбанківського валютного ринку на новини торговельно-інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)262.10-93
Шифр НБУВ: РА371078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Грицай О.В. 
Антимонопольний контроль за концентрацією господарських структур на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Грицай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності антимонопольного контролю за недопущенням обмеження конкуренції та монополізації регіонального ринку в процесі концентрації господарських структур. Висвітлено світовий досвід державного регулювання структурних трансформацій у регіональній економіці. Проаналізовано вплив концентрації господарських структур на розвиток регіональної економіки. Подано перелік підстав для заборони концентрації підприємців. Розроблено методику аналізу наслідків економічної концентрації, яка допомогає встановити, коли угоди із злиття компаній можуть нанести шкоду конкуренції. Запропоновано критерії, за якими можливо оцінити, чи призведе конкретне злиття до суттєвого обмеження конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА320834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Костюченко О.Ю. 
Апеляційне оскарження судових рішень у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Костюченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут апеляційного оскарження судових рішень у кримінальному процесі України, зокрема, його зародження, історичний розвиток, поняття, основні риси та завдання, об'єкт і предмет, суб'єкти, форму та зміст апеляції, порядок і строки її подання, підстави, умови та порядок відновлення цих строків, процесуальні наслідки подання апеляції. Проаналізовано існуючі теоретичні позиції, пам'ятки українського права з питань оскарження судових рішень до вищих судів, міжнародно-правові акти у галузі прав людини та судочинства, чинне кримінально-процесуальне законодавство України та інших держав, Проект нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, практику та статистику апеляційних судів України з питань апеляційного оскарження судових рішень у кримінальних справах. Наведено пропозиції щодо вдосконалення положень кримінально-процесуального законодавства України, які регламентують апеляційне оскарження судових рішень. В апеляційному порядку запропоновано оскаржувати рішення суду першої інстанції, якими закінчується розгляд справи, крім випадків, виключний перелік яких повинен бути встановлений КПК України. Для судових рішень, якими не закінчується розгляд справи і які винесені як суддею (слідчим суддею) у судовому провадженні, так і суддею (судом) у стадії судового розгляду кримінальної справи, пропонується запровадити окреме оскарження та перегляд. Передбачено можливість подання усної апеляції з занесенням її до протоколу, а також можливість подання спільної апеляції та приєднання повністю або частково до вже поданих апеляцій інших суб'єктів оскарження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА335644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Себта Т.М. 
Архівні джерела про українські культурні цінності, вивезені нацистами в роки ІІ світової війни: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Т.М. Себта ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Комплексно і глибоко проаналізовано маловідомий досі великий масив архівних джерел щодо діяльності Айнзацштабу рейхсляйтера Розенберга в Україні та долі вивезених ним українських культурних цінностей під час Другої світової війни. Об'єктом дослідження є архівні комплекси документів Айнзацштабу (1940 - 1945 рр.) та Мюнхенського центрального збірного пункту Американської військової адміністрації в Німеччині - Мюнхенська картотека мистецьких об'єктів (1945 - 1952 рр.), т.зв. "Транспортні списки" (1946 - 1948 рр.), а також перелік культурних цінностей, що надійшли з Мюнхенського центрального збірного пункту СРСР протягом 1945 - 1962 рр. Вперше було порівняно три великі архівні комплекси документів Айнзацштабу, що зберігаються у Києві (Центральний державний архів вищих органів влади та управління України, ф.ф.3674, 3676), Москві (Російський державний військовий архів, ф.1401-К) та Берліні (Bundesarchiv Berlin, ф.NS-30), а також описано та проаналізовано можливі шляхи повернення українських культурних цінностей - комплексу документів Мюнхенського центрального збірного пункту, які зберігаються в Бундесархіві в м.Кобленці (ф.В-323).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)622 + Т3(4УКР)622.8,01
Шифр НБУВ: РА308929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Боряк Т.Г. 
Архівно-бібліотечні зібрання української еміграції з Чехословацької Республіки: історія переміщень та опрацювання в Україні (1945 - 2007): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / Т.Г. Боряк ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження архівного та бібліотечного сегментів Празького архіву (ПА). Проаналізовано обставини переміщень ПА, які хоча і відбувалися з порушенням правових норм, але сприяли акумуляції більшої частини ПА в Україні. Встановлено хронологічні межі переміщень ПА в УРСР у 1945, 1958, 1983 рр. Документальних свідчень переміщення еміграційних матеріалів у 1948 р., про які згадують окремі дослідники, не виявлено. Простежено передачу документальних сегментів ПА в Україну в 1993 - 2008 рр. Визначено місця перебування частин даного комплексу у Чеській Республіці та Словаччині. Встановлено кількісні та змістові параметри матеріалів ПА, складено перелік фондів ПА в архівах і бібліотеках України. Вперше проведено детальну реконструкцію роботи відділів таємних фондів (перших частин) з документами української еміграції у повоєнні десятиліття. Досліджено історію науково-технічного опрацювання та "оперативної розробки" (ОР) документальних масивів і бібліотечних матеріалів ПА, визначено її види, темпи, періодизацію. Висвітлено архівознавчий аспект політики радянського режиму щодо "українських буржуазних націоналістів" та інших "к/р елементів". Виявлено картотеку на "к/р елемент" обсягом близько 300 тис. карток у ЦДАВО України. Шляхом поодиничного перегляду видань колишнього спецфонду ДНАБ ідентифіковано бібліотечний сегмен ПА обсягом близько 20 тис. друкованих одиниць. Проведено атрибуцію та встановлено сучасне місценаходження окремих архівних сегментів ПА за системою атрибутивних ознак. Окреслено шляхи подальшої наукової реконструкції архівного та бібліотечного сегментів ПА на пофондовому та поодиничному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4ЧЕХ=411.4) + Ч811.47 + Ч736.7 +
Шифр НБУВ: РА360209

Рубрики:

      
14.

Бокало І. Ю. 
Архітектура втрачених церков м. Львова: автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / І. Ю. Бокало ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено архітектуру втрачених українських церков Львівщини ХІІІ - ХVІІІ ст. за писемними, картографічними та іконографічними матеріалами. Розроблено комплексну методику вивчення архітектури втрачених церков та алгоритм її застосування. Одержано повний перелік втрачених церков Львівщини - 24 об'єкти. Досліджено прицерковні території втрачених об'єктів в їх історичному розвитку. Визначено їх основні складові та будівлі, розташовані на них. Розглянуто планувальні та об'ємно просторові типи втрачених церков, а також формотворчі засади їх архітектури на підставі порівняльно-типологічного аналізу з існуючими та виявленими археологічно сакральними пам'ятками м. Львів та регіону. Розроблено рекомендації щодо впорядкування та відзнакування територій втрачених церков Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР-2Льв) + Щ113(4УКР-2Льв.)927.166
Шифр НБУВ: РА369373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Диба Ю.Р. 
Архітектура українських храмів-ротонд другої половини Х - першої половини XIV століть: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Ю.Р. Диба ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нові матеріали натурних, історико-бібліографічних та історико-архівних досліджень, що дозволило розширити перелік українських храмів-ротонд. Відомі храми-ротонди систематизовано за принципом інформативності та достовірності матеріалів натурних досліджень, фіксацій та обгрунтованістю їх архітектурної інтерпретації. Визначено основні закономірності побудови планувальної та об'ємно-просторової структури архітектурної форми храмів-ротонд. Обгрунтовано прийняті рішення щодо їх планувальних та об'ємно-просторових реконструкцій. Проаналізовано ідейний зміст архітектурного образу храмів-ротонд. Визначено основні тенденції розвитку архітектурно-композиційних традицій храмового ротондального будівництва княжої доби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)3 + Щ117.166(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311612 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Переймивовк Т. А. 
Аудит звіту підприємства про рух грошових коштів: теорія, методика, організація: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. А. Переймивовк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Запропоновано виділення рівнів об'єктів аудиту звіту про рух грошових коштів і вироблення переліку його завдань за обов'язкового й ініціативного аудиту на базі уточнення понять "грошові кошти", "грошовий обіг", "грошовий оборот" з урахуванням вимог щодо їх облікового відображення. Вдосконалено організаційне забезпечення технології здійснення аудиту звіту про рух грошових коштів шляхом уточнення послідовності дій аудитора з урахуванням положень МСА та вітчизняної практики здійснення аудиту. Розроблено модель методики обов'язкового аудиту звіту про рух гірошових коштів. Запропоновано програму ініціативного аудиту операцій з грошовими коштами й їх облікового, звітного відображення із розробленим пакетом робочих документів аудитора. Систематизовано показники економічного аналізу стану й ефективності використання грошових коштів підприємства. Розкрито перелік вимог щодо комп'ютерної програми для оптимізації аудиторської перевірки правильності здійснення та звітного відображення операцій з руху грошових коштів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0-149.3-15
Шифр НБУВ: РА372878 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мандриченко О. В. 
Аудиторська діяльність в Україні: фінансово-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Мандриченко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Висвітлено історичні передумови зародження та становлення аудиторської діяльності. Визначено сутність аудиторської діяльності в системі фінансового контролю, її функції, запропоновано авторське її трактування. Розкрито співвідношення поняття "аудиторська діяльність" з такими поняттями, як: "аудиторський контроль", "недержавний фінансовий контроль", "аудит", "інші аудиторські послуги". Наведено авторське визначення фінансового аудиту. Сформульовано перелік послуг, що можуть спільно проводитися з аудитом, та тих, проведення яких одночасно з аудитом не допускається. Проведено класифікацію аудиту за видами (ініціативний, передбачений законодавством, обов'язковий) та формами (вступний, попередній, поточний, наступний), з'ясовано співвідношення понять "аудит, передбачений законодавством" та "обов'язковий аудит". Розроблено пропозиції щодо розширення вимог до кандидатів, які мають намір займатися аудиторською діяльністю. Визначено напрями регулювання аудиторської діяльності. Розглянуто особливості страхування професійної відповідальності аудиторів. Обгрунтовано необхідність внесення змін і доповнень до чинного законодавства України, закрема, Закону України "Про аудиторську діяльність" та інших нормативно-правових актів, що суттєво вплинуть на розвиток аудиторської діяльності та захист інтересів користувачів фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)071
Шифр НБУВ: РА384162 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Гаргола Ю. Г. 
Аудиторські послуги в системі економіко-правового забезпечення господарської діяльності: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Ю. Г. Гаргола ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено багаторівневу систему сертифікації аудиторів, яка базується на оцінці рівня професіоналізму аудиторів, ступеня підготовки та практичного досвіду, створює середовище обмежень для проведення аудиту та надання інших аудиторських послуг. Вдосконалено систему аудиторських послуг на підставі даної їх класифікації в контексті міжнародних стандартів аудиту з визначенням переліку послуг сумісних і несумісних з обов'язковим та ініціативним аудитом. Запропоновано підхід щодо оцінювання вартості робіт за надання аудиторських послуг на базі визначення їх трудомісткості через процес калькулювання собівартості за елементами витрат з урахуванням коефіцієнтів складності. Встановлено методичні засади процесу надання аудиторських послуг, визначено порядок оформлення та передачі результатів робіт, з використанням інформаційно-комп'ютерних технологій, що забезпечує підвищення ефективності й якості надання аудиторських послуг. Розвинуто систему контролю якості аудиторських послуг з визначенням її сегментів та елементів у складі передумов і критеріїв якості, рівнів, об'єктів, суб'єктів, методів і процедур контролю якості, дисциплінарних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)829.0
Шифр НБУВ: РА378009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гетманцев Д.О. 
Банківська таємниця: особливості її нормативно-правового регулювання в Україні та в законодавстві зарубіжних країн: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.07 / Д.О. Гетманцев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів особливостей нормативно-правового регулювання банківської таємниці як в Укрїні, так і в законодавстві інших країн. Запропоновано удосконалити зміст легалізованого українським законодавством поняття "банківська таємниця", розширити перелік відомостей, що мають відноситись до інформації, що становить банківську таємницю, удосконалити механізм її захисту. Висвітлено порядок розкриття відомостей, що становлять банківську таємницю на запит відповідного компетентного органу, надано аналіз повноважень правоможних суб'єктів, вказано на недоліки в чинній процедурі розкриття банківської таємниці, запропоновано шляхи їх подолання. Запропоновано удосконалити механізм надання інформації, що становить банківську таємницю, на запит уповноважених осіб, усунути неоднозначності в даній процедурі. Досліджено інститут юридичної відповідальності, проаналізовано правовий інститут притягнення винних у розкритті банківської таємниці осіб до фінансово-правової, цивільно-правової, адміністративно-правової та кримінально-правової відповідальності. На основі результатів проведених досліджень обгрунтовано необхідність внесення відповідних змін у законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х839(4/8)212.3 +
Шифр НБУВ: РА328099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Дутченко О. О. 
Банківське кредитування на основі врахування галузевих особливостей позичальника: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. О. Дутченко ; ДВНЗ "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано перелік складових компонент моделі банківського кредитування й ознак галузевого фактора. Досліджено тенденції розвитку галузей національної економіки. Обгрунтовано необхідність удосконалення існуючих підходів до банківського кредитування. Запропоновано підходи до визначення кредитного рейтингу позичальника та розміру заставного забезпечення, особливостями якого є використання критерію, що характеризує загальний макроекономічний стан галузі позичальника. Обгрунтовано необхідність врахування тенденції розвитку галузей економіки під час проведення моніторингу кредитної операції. Розроблено підхід до комплексного врахування галузевих особливостей позичальника на етапах оцінювання його кредитоспроможності, визначення розміру заставного майна та моніторингу кредитної операції, що дозволить підвищити рівень ефективності банківського кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.2
Шифр НБУВ: РА384755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського