Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (53)Реферативна база даних (1804)Книжкові видання та компакт-диски (196)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАТЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 283
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Веред П.І. 
Біотехнологія одержання та вивчення доцільності застосування вітчизняних препаратів для профілактики анемії поросят у порівнянні з імпортними аналогами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / П.І. Веред ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено біотехнологію одержання комплексного металовмісного препарату "Біомет" для профілактики анемії сільськогосподарських тварин та встновлено ефективність застосування фероколу та біомету для запобігання анемії поросят як найбільш уразливих до даної патології тварин. Вивчено біотехнологічні аспекти щодо конструювання вітчизнянного антианемічного препарату. Проаналізовано гематологічні, фізіолого-біохімічні, зоотехнічні показники у поросят, яким вводили препарати "Ферокол", "Біомет" (Україна), "Урсоферан", "Залізодекстран" (Німеччина), "Броваферан" (Німеччина - Україна), "Ферибіон" (Чеська Республіка), "Фердекстран B12" (Іспанія). Визначено оптимальну концентрацію компонентів препарату, введення якого в організм новонароджених поросят забезпечує підвищення збереженості й продуктивності тварин. За результатами виробничої перевірки обгрунтовано доцільність на другий - третій день після народження вводити їм внтурішньом'язово в ділянку шиї або медіальної поверхні стегна препарати "Ферохол" або "Біомет" у дозі 2 мл. На новий спосіб профілактики та лікування анемії новонароджених поросят одержано патент 68 862 А.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.131-925-7 +
Шифр НБУВ: РА343388

Рубрики:

      
3.

Врона І.Т. 
Вдосконалення процесу проектування формованих підошов: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / І.Т. Врона ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено метод визначення ступеня спресування пакетів матеріалів верху в процесі формування їх на колодці (деклараційний патент України на винахід). Запропоновано аналітичні методи визначення міцності кріплення формованих підошов з бортиком до верху взуття, встановлено їх геометричні параметри. Розглянуто математичні моделі та алгоритм автоматизованого проектування підошов з урахуванням ступеня спресування заготовки в процесі формування її на колодці та нормативного рівня міцності їх клейового кріплення до верху взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.104 +
Шифр НБУВ: РА340504

Рубрики:

      
4.

Ольховська В.С. 
Вдосконалення якості концентрованих томатопродуктів в процесі їх виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.15 / В.С. Ольховська ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення якості концентрованих томатопродуктів у процесі їх виробництва. Встановлено сортову специфічність нагромадження нітратів, радіонуклідів, солей важких металів та оксалатів плодами томатів ботанічних сортів, які районовані у Східній Україні, встановлено сортові відмінності їх хімічного складу та вперше визначено вміст каротиноїдів та лікопіну. Науково обгрунтовано доцільність теплової обробки томатів у відварі шипшини з метою стабілізації їх кольору, збереження біологічно активних речовин у рослинній сировині та зниження вмісту токсичних речовин. Методом математичного моделювання визначено й експериментально підтверджено раціональні склади рецептурних компонентів томатної пасти та соусів, що дозволяють одержати високякісні, максимально наближені до сучасних рекомендацій нутріоціології продукти. Наведено результати комплексного товарознавчого оцінювання споживчих властивостей свіжих томатів, а також розроблених пасти та соусів заданого складу. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено високу харчову цінність нових концентрованих томатопродуктів, їх антиоксидантні та радіопротекторні властивості, а також високу харчову цінність під час зберігання. Встановлено гарантійні терміни зберігання розроблених концентрованих томатопродуктів. На запропоновані технічні рішення одержано патент України на корисну модель 21167 "Спосіб виробництва концентрованих томатопродуктів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л961.5 +
Шифр НБУВ: РА367476

Рубрики:

      
5.

Загороднюк О.М. 
Відеоендоскопічні операції в лікуванні кил стравохідного отвору діафрагми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.М. Загороднюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу найближчих і віддалених результатів показано переваги лапароскопічних втручань під час лікування кил стравохідного отвору діафрагми у порівнянні з операціями з торакотомного та лапаротомного доступів. Вперше доведено можливість ефективного застосування методики лапароскопічної пластики за допомогою ушивання ніжок діафрагми у випадку невеликих гриж стравохідного отвору. Доведено необхідність застосування методики лапароскопічної герніопластики за допомогою сітчастого поліпропіленового аллотрансплантанту у разі великих розмірів грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми (гриж II - III ступеня). Одержано дані про частоту інтра- та післяопераційних специфічних ускладнень у разі герніопластики стравохідного отвору діафрагми з використанням поліпропіленових сітчастих аллотрансплантантів. Вперше визначено причини та частота виникнення рецидивів лапароскопічної герніопластики та розроблено оригінальний метод виконання пластики грижі стравохідного отвору діафрагми великих розмірів, що відрізняється від існуючих методик простотою виконання, достатньою ефективністю та відсутністю ускладнень, пов'язаних з впливом сітчастого протеза на стравохід (Деклараційний патент України N4034, А61В17/00). Розроблено показання щодо використання різних методів пластики залежно від площі грижового дефекту стравохідного отвору діафрагми під час виконання лапароскопічних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4 +
Шифр НБУВ: РА336891

Рубрики:

      
6.

Таран Г.В. 
Генератори озону на жевріючому розряді атмосферного тиску та деякі аспекти їх використання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.13 / Г.В. Таран ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Обрунтована та експериментально перевірена можливість і висока ефективність генерації озону у жевріючому розряді атмосферного тиску у системі "голка-площина" з позитивним потенціалом на голці. Розроблено та захищено патентом України систему живлення генераторів озону на основі резонансного інвертора з ефективністю більш ніж 90%. Показано, що використання W, Mo, Ti та нержавіючої сталі для електродів дозволило забезпечити довгострокову роботу реактора. Досліджено електродинамічні та спектрометричні характеристики реакторів синтезу озону. На базі проведених досліджень розроблено та виготовлено дослідно-промислові озонаторні установки продуктивністю 10 г та 300 г озону на годину. Розроблено методики використання генераторів синтезу озону у сільському господарстві, водопідготовці та харчовій промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л262.4-5-02

Рубрики:

      
7.

Москалюк Н. Б. 
Генетично модифіковані продукти як об'єкти цивільно-правових відносин: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. Б. Москалюк ; НДІ приват. права і підприємництва Нац. акад. прав. наук України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено цивільне законодавство з метою одержання науково обгрунтованих і достовірних результатів і рекомендацій щодо формування цілісної концепції вдосконалення національного законодавства відносно таких нових об'єктів цивільно-правових відносин, як генетично модифіковані продукти (ГМП), правової регламентації їх товарообігу. Розглянуто наукові дослідження проблем правової охорони ГМП як об'єктів цивільних прав, розкрито зміст поняття "генетично модифіковані продукти" та підстави визначення їх об'єктами цивільних прав. Досліджено розвиток правової охорони ГМП. Проаналізовано патентоспроможність і виключення з патентоспроможності винаходу, об'єктом якого є ГМП, а також порядок набуття в Україні прав на такий винахід. Увагу приділено особливостям використання прав на ГМП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)34 + П131 к
Шифр НБУВ: РА383203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Вовк В. В. 
Геометричне забезпечення САПР різальної частини сферичних кінцевих фрез: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. В. Вовк ; Київ. політехн. ін-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Одержано залежності для визначення геометричних параметрів в статичній та кінематичній системах координат, які враховують особливості конструкції й експлуатації такого інструменту. Встановлено найбільш оптимальні форми передньої та задньої поверхонь сферичних кінцевих фрез. Досліджено вплив конструктивних параметрів, режимів різання, кутів нахилу та випередження на кінематичні геометричні параметри. Визначено припустимі кути випередження. Розроблено САПР різальної частини сферичних кінцевих фрез з її програмною реалізацією. Вирішено задачі формоутворення поверхонь фрези конічними шліфувальними кругами для побудови їх твердотільної моделі як електронного еталона у разі контролю за розробки САПР. Розроблено нову конструкцію фрези, новизну якої підтверджено патентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634-56-02
Шифр НБУВ: РА370990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ухаль О.М. 
Гострий пієлонефрит та дисбактеріоз кишечнику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / О.М. Ухаль ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати комплексного лікування 188 хворих на гострий пієлонефрит. Застосовано препарати для корекції супутнього кишкового дисбактеріозу (інтестинальні антисептики й еубіотики) та локальну антибактеріальну терапію за допомогою спеціальних нефростомічних дренажів з перфорованим контейнером, що містить суміш антибіотика та сорбенту. Розроблено методики комплексної терапії порушень кишкової мікрофлори та локальної антибактеріальної терапії, захищені патентами України. За результатами клінічних, лабораторних, імунологічних, мікробіологічних досліджень підтверджено високу ефективність запропонованого методу лікування гострого пієлонефриту за рахунок нормалізації мікрофлори кишок, стабілізації міжмікробної взаємодії, запобігання подальшої транслокації умовно-патогенної мікрофлори з кишечнику, реінфікування нирок та післяопераційних ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-3 + Р413.301.11-3
Шифр НБУВ: РА312224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Рибін А.І. 
Диференційований підхід до лікування гіперпластичних процесів ендометрія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.І. Рибін ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено порівняльний аналіз загальної (у сироватці крові та сечі) та місцевої (у слизовій оболонці тіла матки) активності оксиду азоту у жінок з гіперпластичними процесами ендометрія (ГПЕ) і практично здорових пацієнток тієї ж вікової групи. Визначено взаємозв'язок між деяким основними етапами патогенезу ГПЕ. Вперше визначено критерії диференційованого підходу щодо вибору методу лікування (консервативного гормональними препаратами групи гестагенів або органозберігаючого ендохірургічного) ГПЕ у жінок пізнього репродуктивного віку. Здійснено оцінку ефективності використання диференційованого підходу з застосуваннням гормонального й органозберігаючого ендохірургічного методів лікування ГПЕ. Обгрунтовано діагностичні та лікувальні методики та одержано три Деклараційні патенти на корисну модель від Державного департаменту інтелектуальної власності України: "Спосіб диференційної діагностики гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3541 від 15.11.2004 р.), "Спосіб вибору тактики лікування за гіперпластичних процесів ендометрія" (N 3540 від 15.11.2004 р.) та "Спосіб лікування гіперпластичного процесу ендометрія" (N 3539 від 15.11.2004 р.).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337008

Рубрики:

      
11.

Бойчук А.В. 
Діагностика і лікування запальних процесів матки та її придатків в залежності від стану імунної, гормональної та антиоксидантної системи організму: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / А.В. Бойчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 40 с. — укp.

Запропоновано спосіб моделювання гострого експериментального ендометриту (Патент України 94-86631 (4413) UA, МПК G 09B (23/28). Гострий експериментальний ендометрит змодельовано на 60 морських свинках. Встановлено, що в патогенезі гострого експериментального ендометриту суттєву роль відіграють порушення вільнорадикальних окиснювальних процесів, функціонального стану антиоксидантної та імунної систем організму. Високий рівень вільнорадикального окиснення ліпідів у разі гострого експериментального ендометриту викликає значні пошкодження мембранних компонентів клітин матки й аденогіпофіза, змінює фазну секрецію гонадотропоцитів. Досліджено мембранопротекторні властивості трекезану. Доведено високу ефективність димексиду, хлоргексидину, полісорбу. Обгрунтовано доцільність використання комплексу трекрезан-димексид. Висвітлено механізми позитивного впливу флуренізиду у випадку гострого запалення матки під час експерименту. Обстежено 480 жінок, що страждають на гострі та хронічні запальні захворювання матки та її придатків. Вивчено взаємозв'язок між імунною, антиоксидантною ендокринною системами, перекисним окисненням ліпідів у жінок, що страждають на гнійно-септичні захворювання внутрішніх статевих органів. Встановлено пригнічення гонадотропної, пролактинсекретуючої функції гіпофіза, порушення функціонального стану яєчників, активізацію процесів ліпопероксидації та комбінований імунодефіцит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.11-3
Шифр НБУВ: РА313087 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Миркін В.І. 
Ефективність дієтотерапії, індивідуальної та колективної психокорекції у хворих на аліментарно-конституційне ожиріння: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Миркін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена виченню впливу індивідуальної та колективної психокорекції та дієти на відновлення ваги і на зміну обмінних процесів та імунного статусу у хворих з різним ступенем ожиріння. Викладені результати обстеження 257 хворих на ожиріння з використанням методу лікування даної нозології, розробленої автором і підтвердженої патентами України та Росії. Вивчено вплив тривалого застосування психологічного впливу на колектив при підтримці певної ваги. Доведено тривалий 52 тижневий курс лікування, враховуючи повну нормалізацію показників ліпідного, пігментного та імунного стану для хворих з усіма ступенями ожиріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5

Рубрики:

      
13.

Кириченко Т.С. 
Захист патентного права на основі формули винаходу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.С. Кириченко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Розвинуто положення, що єдиним критерієм визначення обсягу виключого права винахідника на винахід та, відповідно обсягу охорони прав патентовласника є формула винаходу, за допомогою якої встановлюється факт використання або невикористання винаходу шляхом зіставлення ознак об'єкта, який запроваджується на практиці, з сукупністю ознак, наведених у формулі винаходу. Удосконалено визначення поняття "формула винаходу", змістом якої є відображення технічної суті винаходу. Запропоновано положення, що найважливішим критерієм для встановлення факту незаконного використання винаходу є формула винаходу, яка є засобом відмінності об'єкта винаходу від інших об'єктів, або свідчить про тотожність порівнюваних об'єктів. Відзначено, що для того, щоб установити, чи підпадає спірний об'єкт під визначення, відбите у формулі, необхідно перевірити наявність у ньому сукупності всіх ознак, зазначених у формулі, незалежно від того, чи є вони родовими або відмітними (індивідуальними). Удосконалено положення, що порушенням права з патенту є будь-яке комерційне виготовлення, застосування, введення до господарського обігу продукту, що містить запатентований винахід, або застосування способу, який охороняється патентом. Залежно від дій запропоновано відрізняти пряме та непряме порушення прав патентовласника. Наведено юридичний алгоритм дій щодо тлумачення формули винаходу під час розгляду справ з порушення прав стосовно патенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 +
Шифр НБУВ: РА337311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Романадзе Л.Д. 
Захист прав на торговельні марки у міжнародному приватному праві: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.Д. Романадзе ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне приватноправове дослідження охорони та захисту прав стосовно торгівельних марок (ТМ) у міжнародному приватному праві, а також можливості та напрямок імплементації передового досвіду іноземних держав у законодавство України. На науковому рівні стверджується, що предмет міжнародного приватного права за основними ознаками збігається з предметом цивільного права, який сприяє універсилізації правового регулювання цих відносин. Зауважено, що право інтелектуальної власності формувалося як самодостатній інститут цивільного права та як частина міжнародного приватного права. Установлено, що ТМ слугують інтересам бізнесу, реалізації товарів і послуг на внутрішньому та зовнішньому ринках, є невід'ємним атрибутом ринкової економіки. Це сприяє захисту інтересів виробника та споживача. Обгрунтовано доцільність терміна "торгівельна марка" для застосування в законодавстві. Констатовано, що міжнародно-правове регулювання прав щодо ТМ є відправним для уніфікації охорони даних прав в усьому світі. Право стосовно захисту розглянуто як самостійне право - правову можливість носія порушеного цивільного права на власні дії чи звернення за таким захистом з метою поновлення порушених прав, припинення відповідного порушення та відшкодування завданих ним збитків. З урахуванням позитивного досвіду роботи органів зарубіжних держав наведено пропозиції щодо розширення повноважень Апеляційної палати Державного департаменту інтелектуальної власності; про утворення спеціалізованих патентних судів, до компетенції яких запропоновано віднести розгляд усіх спорів у сфері інтелектуальної власності; розробки та прийняття Патентного кодексу України як кодексу процесуального права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.5 +
Шифр НБУВ: РА358118

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
15.

Фик М.І. 
Зменшення енерговитрат газотранспортних систем з урахуванням сезонних чинників: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.15.13 / М.І. Фик ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто взаємозв'язок між особливостями геометричної структури газопроводів, закономірностями термогазодинамічних процесів руху газу, особливостями впливу сезонних чинників та енерговитратністю транспортування газу. Запропоновано комплекс методів і технічних пристроїв енергозбереження в трубопровідному транспорті газу. Методом математичного моделювання встановлено взаємозв'язок між величиною шляхових відборів і підкачувань газу та тривалістю стабілізації нестаціонарного процесу і величиною амплітуди змін режимних параметрів. Виявлено, що у кінці відводів величина надлишкового з точки зору транспортування тиску газу становить від 2 до 5 МПа. Розкрито значний вплив міжниткових перемичок на пропускну здатність, режимні параметри та енерговитратність експлуатації кільканиткових газопроводів. Висвітлено стратегію переоснащення газотраспортних систем з точки зору енергозбереження. Показано, що застосування запропонованих регулятора тиску і теплового насоса, конструкції яких захищені патентами, дають змогу ефективно використати надлишкові ресурси тиску у кінці відводів, що призводить до помітного зменшення енерговитратності газопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-022.2
Шифр НБУВ: РА370683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Арданова Л.І. 
Ізоморфне заміщення кальцію на лужні та рідкісноземельні елементи в структурі ванадієвого апатиту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.І. Арданова ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г125.415
Шифр НБУВ: РА310855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Полупан І. М. 
Імунобіологічні властивості вакцинних штамів вірусу сказу: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.03 / І. М. Полупан ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання вакцинних штамів вірусу сказу для виготовлення антирабічних вакцин і шляхи їх удосконалення. Вперше адаптовано вірус вакцинного штаму Щолково-51 К до культури клітин НС, розроблено технологію одержання културальної вірусовмісної суспензії та удосконалено методику визначення його інфекційної активності шляхом титрування в культурі клітин НС, що дозволило скоротити час при встановленні титру з 14-ти до 3-х діб. Вперше в порівняльному аспекті вивчено патогенні властивості та встановлено ступінь атенуації вірусу сказу вакцинних штамів ЩОЛКОВО-51 К, РБ-71 та ТС-80, одержаних в культурі клітин НС. Експериментально доведено, що штам РБ-71 не може бути використаний для виготовлення живих вакцин у зв'язку з його високою реактогенністю. Вперше розроблено безпечний спосіб одержання мозкової суспензії вірусу сказу з високою інфекційною активністю, новизна якого підтверджена патентом України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П843.9 + П821.219.212
Шифр НБУВ: РА379023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Венгер Л.О. 
Інтенсифікація екстрагування цільових компонентів з твердої фази вакуумуванням системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Л.О. Венгер ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження процесів екстрагування цільових компонентів з лінійних капілярів та капілярно-пористих частинок. Описано гідродинаміку та масообмін за умов вакуумування системи. Показано, що основним фактором інтенсифікації є утворення, ріст та відрив парової бульбашки. Одержано графічні залежності, які дають можливість визначити коефіцієнти турбулентної дифузії процесу екстрагування з лінійних капілярів та з капілярно-пористих частинок, що дозволяє оцінити швидкість процесу. Вперше досліджено вплив вакуумування системи та пароутворення на процес десорбції. Показано, що вакуумування системи за екстрагування дозволяє знизити енергетичні затрати, пов'язані з подрібненням сировини. Запропоновано принципову схему масообмінного апарату для системи тверда фаза - рідина, на який одержано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.42 +
Шифр НБУВ: РА340607

Рубрики:

      
19.

Пархоменко О.В. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення процесу прийняття рішень в системі науково-технічної інформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / О.В. Пархоменко ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено науково-методичні та практичні аспекти вдосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення процесу прийняття рішень у системі науково-технічної інформації (НТІ). Сфомульовано внутрішньосистемне оформлення інформаційно-аналітичного забезпечення управління функціональними системами, визначено його основні функції та стадії, інформаційно-аналітичні контури. Доведено, що інформаційно-аналітична діяльність є науковою сферою діяльності. Запропоновано узагальнену систему інформаційних чинників науково-технічної діяльності (НТД) з застосуванням загальної теорії систем. Визначено стадії створення електронних інформаційних ресурсів і консолідації НТІ. Сформульовано основні положення концепції державного управління національними інформаційними ресурсами системи НТІ. Запропоновано технологію інформаційно-аналітичного забезпечення процесу прийняття рішень у системі НТІ. Розроблено та запропоновано науково-практичні засади підвищення ефективності використання НТІ в НТД, а саме: зроблено оцінку взаємозв'язку патентної статистики з науковим потенціалом України окремих галузей економіки; за методом "Дельфі" визначено критерії оцінки ефективності виконання державних науково-технічних програм і проектів; розглянуто особливості інформаційно-аналітичного забезпечення процесу прийняття рішень керівниками системи НТІ; обгрунтовано відкриття нової спеціальності "Консолідована інформація"; наведено приклади застосування наукових методів в інформаційно-аналітичному використанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-210.11 +
Шифр НБУВ: РА348119

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Костенко Є.Я. 
Клініко-експериментальне обгрунтування застосування вдосконаленної методики ортопедичного лікування зубів, зруйнованих нижче рівня ясен: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Є.Я. Костенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості руйнування коронкової частини зубів під дією жувального навантаження. Математично доведено обернено пропорційну залежність величини кута руйнації, утвореного дефектом коронкової частини з одного боку та центральною віссю зуба з іншого, від міцності твердих зубів. Вперше на підставі клінічних і морфологічних досліджень розроблено систематизацію дефектів зубів, зруйнованих нижче рівня ясенного краю, з урахуванням топографії та структурних змін тканин крайового пародонта у навколишніх тканинах, на підставі якої удосконалено методику підготовки протезного ложа для суцільнолитої куксової штифтової вкладки. Вперше на основі фізико-математичних розрахунків та експериментальних даних з урахуванням топографії дефектів зубів запропоновано нову формулу розрахунку параметрів відновлюваних зубів за допомогою штифтових конструкцій, які опираються на похилу площину. Вперше для ортопедичного лікування зубів, зруйнованих нижче рівня ясенного краю, з метою покращення адаптації тканини пародонта до матеріалу штифтової констукції розроблено остеотропний матеріал "Остеоапатит керамічний", пріоритет якого засвідчено патентом на корисну модель N UA35701. Розроблено лабораторні етапи одержання покриття на металевих сплавах зубних протезів і програми термічної обробки (патент N UA35700).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 +
Шифр НБУВ: РА367695

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського