Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (127)Реферативна база даних (1307)Книжкові видання та компакт-диски (241)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРОВ$<.>+<.>K=ТУРБІНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 106
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єськов С.В. 
Формування високопродуктивних посівів озимої твердої пшениці після різних попередників у передгірному Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / С.В. Єськов ; Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т" Нац. аграр. ун-ту. — Сімф., 2007. — 17 с. — укp.

Наведено результати досліджень, здійснених у передгірній зоні Криму, а також вивчення факторів зовнішнього середовища й агротехнічних заходів на основні показники продуктивності посіву озимої твердої пшениці, схожість, густоту та коефіцієнт кущіння рослин, наростання біомаси, забур'яненість посіву, елементи структури врожаю та його якість, економічну ефективність. Більш продуктивні посіви озимої пшениці формуються на парових попередниках, за яких умови росту та розвитку більшою мірою відповідають біології даної культури. У разі погіршання комплексу цих умов на непарових попередниках формуються посіви з невисокою (стосовно кукурудзи та силосу) та низькою продуктивністю (щодо соняшника та парової озимини). Оптимізація рівня азотного живлення не впливає на зміну польової схожості та густоти рослин, але підвищує їх продуктивність. З'ясовано, що за умов внесення азотних мінеральних добрив збільшуються показники, що характеризують структуру посіву та його продуктивність. Значний вплив цей фактор має на поліпшення показників якості зерна, що визначають його товарний клас і вартість. Найбільш раціонально за сформованої у сучасну добу кон'юнктури ринку на суходолі у передгірній зоні Криму розміщувати озиму тверду пшеницю після парових попередників (чорного та зайнятого пару).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА351763

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Іваницький Г.К. 
Тепломасообмін та гідродинаміка в парорідинних дисперсних середовищах, теплофізичні основи дискретно-імпульсного введення енергії: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Г.К. Іваницький ; НАН України. Ін-т техн. теплофізики. — К., 2004. — 35 с. — укp.

Розроблено новий підхід для вивчення динаміки парорідинних систем бульбашкової структури у явищах скипання, кавітації, зокрема у парорідинних потоках з метою обгрунтування ефективних методів інтенсифікації технологічних процесів у дисперсних середовищах та створення новітніх енергоощадних технологій. Запропонований підхід базується на детальному аналізі тісної взаємодії нерівноважних термодинамічних процесів, що контролююють поведінку одиничної парової бульбашки під час релаксації парорідинної системи бульбашкової структури до стану рівноваги з максимальним урахуванням всіх теплофізичних та термодинамічних факторів, які визначають специфічний характер динамічних, термічних й енергетичних ефектів, що виникають у парорідинних середовищах. У межах даного підходу розроблено універсальні математичні моделі, які у контексті єдиних термодинамічних засад адекватно описують динаміку одиничної бульбашки й бульбашкових ансамблей і закономірності витікання скипаючої рідини через канали в широкому інтервалі режимних параметрів без застосування обмежуючих припущень. На базі цих моделей розроблено прикладні комп'ютерні програми для розв'язання конкретних задач. За результатами обчислювальних експериментів установлено закономірності поведінки бульбашкових систем у явищах кипіння та кавітації, а також за умов витікання скипаючих потоків у каналах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.5 в641.8,022 + З312,022 +
Шифр НБУВ: РА329281

Рубрики:

      
Категорія:    
3.

Івасик Я.Ф. 
Зниження викидів оксидів азоту в процесі спалювання палива погіршеної якості в пиловугільних парових котлах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Я.Ф. Івасик ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено метод спалювання непроектного низькоякісного пиловугільного палива в парових котлах за триступеневою схемою для підвищення ефективності їх роботи, а також зниження викидів азоту в атмосферу. Встановлено, що зниження викидів оксидів азоту з димовими газами в атмосферу під час спалювання вугілля з додаванням природного газу за теплом до 20 % за умов навантаження, близького до номінального, становить близько 30 %, а зі зменшенням навантаження ефективність схеми знижується. Показано, що впровадження триступеневого спалювання палива на паровому котлі в регульованому діапазоні навантажень достатньо економічне і надійне. Досліджено вплив режимних параметрів котла, таких, як коефіцієнт надлишку повітря, паропродуктивність, подача третинного повітря на вихід оксидів азоту. Наведено методику і номограму розрахунку "паливних" оксидів азоту під час спалювання вугілля, а також методику визначення викидів оксидів азоту шляхом використання рівнянь у "малих відхиленнях". Наведено економічну оцінку "екологічного" режиму роботи котла ТП-92 за триступеневою схемою. Економічний ефект від впровадження триступеневого спалювання на даному котлі становить 151757 грн/рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261-042.62
Шифр НБУВ: РА310980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ільчук 
Фізичні основи процесів росту з парової фази монокристалів і епітаксійних шарів AIIDVI та структури на їх основі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Григорій Архіпович Ільчук ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375.144,022
Шифр НБУВ: РА322857

Рубрики:

      
5.

Адаменко Д.С. 
Підвищення ефективності роботи котельних агрегатів шляхом пульсаційно-акустичного спалювання палива: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.С. Адаменко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано систему диференціальних рівнянь теплообміну, руху та нерозривності газового потоку для турбулентного дифузійного факела, що перебуває під зовнішнім пульсаційно-акустичним впливом, що враховує величину лінійного розміру вихорів. Це дозволило розрахунковим шляхом визначити діапазон частот амплітудно-частотної характеристики факела залежно від конструктивних характеристик пальника, а також вплив лінійного розміру вихорів на інтенсифікацію процесів сумішоутворення та вигоряння газоподібного палива в об'ємі турбулентного дифузійного факела, що перебуває під зовнішнім пульсаційно-акустичним впливом. Розроблено математичну модель теплових і газодинамічних процесів, що відбуваються у топці парового котла за пульсаційно-акустичного спалювання палива. Розроблено спосіб і конструкцію системи такого спалювання палива у топках котельних агрегатів. Наведено технологічні рекомендації стосовно застосування даної системи для котельних агрегатів різних типів, на підставі яких розроблено технічне завдання на реконструкцію топки парового котла ДКВР-10-13.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.014 +
Шифр НБУВ: РА355020

Рубрики:

      
6.

Алексеїк О. С. 
Теплообмін при кипінні на гладких та пористих поверхнях в умовах обмеженого простору / О. С. Алексеїк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню закономірностей та характеристик процесу теплообміну при кипінні на метало-волокнистих пористих поверхнях в умовах обмеження простору над поверхнею теплообміну.У роботі виконані комплексні експериментальні дослідження інтенсивності теплообміну при кипінні на пористих структурах, встановлено вплив на неї розмірів волокон, пористості та товщини пористого покриття, а також висоти вільного простору над поверхнею теплообміну.Розвинуто фізичну модель процесу тепломасопереносу при кипінні на пористих поверхнях в умовах обмеженого простору. Отримані емпіричні залежності для визначення інтенсивності теплообміну при кипінні на гладких та пористих поверхнях в умовах обмеженості простору із врахуванням характеристик пористої структури в широкому діапазоні підведених теплових потоків.Розроблена методика інженерного розрахунку двофазного теплопередавального пристрою на прикладі парової камери^UThe dissertation is dedicated to studying of patterns and characteristics of heat transfer process at boiling on felt metal porous surfaces in conditions of limited space above the heat transfer surface.Complex experimental investigation of heat transfer intensity at boiling on porous structures was performed in this work, influence of felt sizes, porosity, structure thickness and height of free space above the heat transfer surface on heat transfer intensity was detected.Physical model of heat and mass transfer process at boiling in conditions of limited space was modified. Empirical equations for calculation of heat transfer intensity at boiling on smooth and porous surfaces in limited space conditions were obtained. These equations take into account characteristics of porous structures in wide range of input heat fluxes.Engineering method of calculation of two phase heat transfer device on example of vapor chamber was developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Альохіна С.В. 
Моделювання теплових процесів в елементах енергетичного обладнання ТЕС і АЕС шляхом розв'язання спряжених задач теплообміну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / С.В. Альохіна ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено теплові процеси в елементах енергетичного обладання ТЕС і АЕС. Розв'язано спряжені задачі теплообміну, в яких враховано взаємний вплив переносу теплоти у твердому тілі та у навколишньому теплоносії. Проаналізовано процеси теплообміну в ущільненнях парових і газових турбін шляхом розв'язання спряженої задачі теплообміну за двовимірної постановки. Здійснено верифікацію сформованої математичної моделі та розширення діапазону використання критеріальних рівнянь теплообміну. Визначено коефіцієнти тепловіддачі на поверхні ротора у зоні термокомпенсаційної канавки та запропоновано підхід для зниження термічних напружень. Запропоновано методику підвищення якості роботи енергоблоків шляхом впровадження інормаційної системи моніторингу. На підставі даних, одержаних завдяки розв'язанню спряженої задачі теплообміну, проведено дослідження теплового стану вентильованого контейнера зберігання відпрацьованого ядерного палива, розташованого на відкритій площадці. Показано безпечність зберігання такого контейнера тривалий час за фактором зміни теплового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-4-01 + З47-04-01 +
Шифр НБУВ: РА355562

Рубрики:

      
8.

Асайонок О.В. 
Аналіз напружено-деформованого стану та власних коливань вузлів турбін на основі МСЕ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.В. Асайонок ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження тривимірного напружено-деформованого стану (НДС) та власних коливань вузлів гідравлічних і парових турбін з урахуванням контакту елементів та наявності тріщин. Дану задачу розв'язано за допомогою багатосіткового методу скінченних елементів. З метою поліпшення збіжності методу запропоновано модифікацію його операторів - пряму побудову проміжної скінченноелементної моделі і числову побудову оператора конденсації. Удосконалено метод урахування недосконалостей структури у вигляді тріщин для динамічних задач. Проведено тестування запропонованих методик. Створено спеціалізований програмний комплекс з розвинутим вхідним і вихідним інтерфейсами. Встановлено вплив різних конструктивних і технологічних факторів на НДС та власні коливання вузлів гідравлічних і парових турбін. Вперше вивчено вплив контактного обпирання та появи тріщин в лопатковому апараті на НДС діафрагми парової турбіни. Досліжено вплив довжини та глибини тріщини в лопаті робочого колеса радіально-осьової гідротурбіни на власні коливання. Встановлено вплив системи тріщин різної орієнтації та довжини в лопаті поворотно-лопатевої гідротурбіни на її власні коливання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-04-012 + З363.2-04-012 +
Шифр НБУВ: РА350811

Рубрики:

      
9.

Бабаєв І.М. 
Розробка та дослідження автономного компактного гідроприводу стопорно-регулюючого клапана парової турбіни: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / І.М. Бабаєв ; "ЗАТ" Наук.-дослід. та проект.-конструкт. ін-т пром. гідроприводів та гідроавтоматики "НДІГідропривод". — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено нелінійні математичні моделі електрогідравлічних слідкуючих приводів (ЕГСП) та його складових елементів, які дозволяють враховувати нелінійності різного типу: обмеження руху рухливих деталей, межі зміни робочих параметрів, зміну коефіцієнта гідравлічних витрат робочої рідини в щілинах керування золотникових пар, сухе тертя. Доведено перспективність побудови електрогідравлічних систем регулювання парових турбін на основі гідроагрегатів. Досліджено динамічні властивості ЕГСП з низьким та підвищеним (до 20 МПа) тиском подачі робочої рідини, а також електрогідравлічної системи регулювання парової турбіни з цим гідроприводом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.2-04-01
Шифр НБУВ: РА312985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Базалій В.В. 
Теоретичне обгрунтування і практичне використання принципів адаптивної селекції озимої пшениці для умов південного Степу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Базалій ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д;, 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано принципи адаптивної селекції озимої пшениці інтенсивного типу для умов зрошення та парових попередників південного Степу України. Вперше з метою добору високопродуктивних з підвищеним адаптивним потенціалом форм розроблено та використано поетапну оцінку генотипів спочатку за умов зрошення у разі високого агрофону на потенційну продуктивність, а потім за стресових умов богари на стійкість до несприятливих умов вирощування. Розроблено концепцію підбору пар з метою гібридизації в селекції на підвищену адаптивність до несприятливих біотичних і абіотичних факторів з використанням у схрещуваннях з власними сортами інших екотипів та з застосуванням насичуючих схрещувань сортами з комплексом господарсько-корисних ознак. Розроблено методи та прийоми статистичного обгрунтування доборів з гібридних популяцій біотипів, що поєднують запропоноване комбінування ознак, виявлено екологічну реакцію нових сортів на завершальних етапах селекційного процесу за різних умов вирощування. Створено у співавторстві 12 сортів озимої м'якої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА323071

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Бережняк Г.П. 
Діяльність академіка С.П. Сиром'ятникова в контексті розвитку вітчизняного паровозобудування (перша половина XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Г.П. Бережняк ; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено життя, наукову, адміністративну та педагогічну діяльність видатного вітчизняного ученого-залізничника С.П. Сиром'ятникова (1891 - 1951), висвітлено його суттєвий внесок у розвиток вітчизняного паровозобудування та паровозної теплотехніки першої половини XX ст. На підставі залучення значного масиву джерел досліджено процес становлення особистості С.П. Сиром'ятникова, проаналізовано основні принципи та результати наукової діяльності ученого. Розкрито основні аспекти розвитку науки та техніки у галузі залізничного транспорту в Україні у радянський період, проведено порівняльне дослідження даного процесу з зарубіжним. Показано внесок С.П. Сиром'ятникова у розвиток вітчизняного паровозобудування, наведено відомості про наукову діяльнісь ученого щодо модернізації паровозів. Встановлено, що С.П. Сиром'ятников вперше описав тепловий процес паровоза. Доведено, що науковий і педагогічний доробок ученого став теоретичною базою для розвитку нових ідей і напрямків наукових досліджень у галузі залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О2 д (4УКР) Сиром'ятников, С. П.
Шифр НБУВ: РА370584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бехмард Г. Д. 
Теплопередаючі характеристики мініатюрних двофазних термосифонів стосовно охолодження елементів радіоелектронної апаратури / Г. Д. Бехмард. — Б.м., 2021 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Биков Ю.А. 
Чисельне моделювання тривимірної в'язкої течії газу через коливні лопаткові вінці турбомашин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.16 / Ю.А. Биков ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено числовий аналіз аеропружної поведінки вінця турбомашини, що базується на моделюванні течії в'язкого газу й енергетичному методі визначення зон нестабільності коливань лопаток і передбачає коливання лопаток за однією із власних форм і відповідної власної частоти з постійним міжлопатковим фазовим кутом і подальшим визначенням роботи аеродинамічних сил. Інтегрування рівнянь Нав'є-Стокса, осереднених за Рейнольдсом, здійснюється за допомогою розробленої явної числової схеми, що базується на модифікованій схемі Годунова з використанням рухомих розрахункових сіток довільної конфігурації. Наведено результати дослідження аеропружної поведінки робочого колеса останньої ступені потужної парової турбіни з відносно довгими лопатками. Дослідження проведено для трьох різних режимів роботи турбіни (одного розрахункового та двох нерозрахункових), окремо для ідеального та в'язкого газу. Визначено аеропружні характеристики лопаткового апарата для кожної власної форми коливань лопатки та заданого міжлопаткового фазового кута.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-044-01с116 +
Шифр НБУВ: РА342624

Рубрики:
  

      
14.

Бутурля Є. А. 
Розробка припою і технології паяння жароміцних нікелевих сплавів лопаток суднових газових турбін нового покоління / Є. А. Бутурля. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена науково-прикладній задачі – розробці припою для жароміцних нікелевих сплавів (ЖНС) нового покоління. Для суднового газотурбобудування завжди стояла проблема підвищення робочої температури та ресурсу роботи турбін, яка ускладнюється умовами роботи суднових газотурбінних двигунів (ГТД). Суднові ГТД працюють на важкому паливі із домішками сірки та в умовах високотемпературної сольової корозії (ВСК), швидкість якої в сотні разів більше, ніж швидкість корозії в авіаційних турбінах. Для суднових турбін нового покоління ДП НВКГ «Зоря»-«Машпроект» і Фізико-технологічним інститутом металів і сплавів НАН України розроблено сплави СМ93-ВІ і СМ96-ВІ, що дозволяють підняти робочу температуру на 40-60 °С. Основним та універсальним способом з'єднання ливарних ЖНС є паяння, при якому виникає проблема підвищення жаростійкості і довготривалої високотемпературної міцності спаяних з'єднань. Тому, для розвитку суднового газотурбобудування актуальна розробка припою, який забезпечить необхідні фізико-хімічні характеристики спаяного з'єднання для нових сплавів.Метою дисертаційного дослідження є розробка припою і технології паяння жароміцних нікелевих сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ для виробництва суднових газових турбін нового покоління з підвищенням високотемпературної міцності спаяних з'єднань не нижче 80 % міцності основного металу.Наукова новизна полягає в тому, що:1. Вперше обґрунтовано двоетапний метод розробки припою, суть якого полягає в тому, що на першому етапі, з використанням комп'ютерних програм, розрахована основа припою з включенням найбільш ефективних легуючих елементів, які забезпечують твердорозчинне і дисперсійне зміцнення, та границі легування припою тугоплавкими металами для запобігання утворення ТЩУ фаз, зокрема σ-фази, а на другому етапі експериментально визначається необхідна концентрація депресантів.2. Вперше встановлено, що багатокомпонентні припої з Re і Та системи Ni-Cr-Co-Al-Ta-Re-W-Mo-Ti-Nb-B-Hf-Zr-C забезпечують крайові кути змочування сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ до 6°, питому площу розтікання 1,4-1,5 мм2/мг при температурі 1200-1230 °С паяння і виправлення поверхневих дефектів відливок.3. Удосконалено систему легування припою, яка забезпечує довготривалу міцність спаяних з'єднань сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ при 900 °С на рівні 0,9 від міцності основного металу.4. Дістало подальший розвиток уявлення про напружений стан спаяних з'єднаннях з прошарком припою з його відносною товщиною (s/d від 0,0025...0,01), що має відмінні від основного металу фізико-механічні властивості, яка полягає в тому, що на більшій частині вузла в основному металі напруження практично відсутні при термічному навантаженні та лінійно розподілені при силовому навантаженні. Біля зовнішньої поверхні з'єднання та в самому прошарку утворюється об'ємний напружено-деформований стан, який призводить до зміцнення або знеміцнення основного металу та прошарку.Практичне значення роботи містить:Запропонований і реалізований двоетапний метод розробки припою із використанням комп'ютерних програм для розробки припою. Із використанням нового методу розроблено припій SBM-4 та технологію паяння і виправлення поверхневих дефектів лиття промислових відливок для жароміцних нікелевих сплавів СМ93-ВІ і СМ96-ВІ. Припій має температуру паяння 1200…1230 °С, довготривалу міцність для спаяних з'єднань при 900 °С на рівні 0,9 від рівня основного металу і стійкість проти високотемпературної сольової корозії на рівні сплаву СМ88У-ВІ та пройшов етапи впровадження, що підтверджується відповідними актами. Розроблений припій може використовуватися для інших ЖНС та був застосований для відновлення паянням у вакуумі пошкоджених високотемпературних елементів обладнання з жароміцного сплаву ЧС88-ВІ для отримання відцентровим плазмовим розпиленням сферичних порошків.^UThe work is devoted to a scientific and applied problem - the development of brazing filler metal for heat-resistant nickel alloys of the new generation (HNA). For marine gas turbine construction there has always been a problem of increasing the operating temperature and service life of turbines, which is complicated by the operating conditions of marine gas turbine engines (GTE). Marine GTE operate on heavy fuel with sulfur impurities and in conditions of high-temperature salt corrosion (HSC), the speed of which is hundreds of times higher than the corrosion rate in aircraft turbines. Alloys CM93-VI and CM96-VI were developed for the new generation turbines of Gas Turbine Research and Production Complex Zorya-Mashproekt and the Physics-technological institute of metals and alloys of the National Academy of Sciences of Ukraine, which allow to increase the operating temperature of the gas by 40… 60 ° С. The base and universal way of joining foundry HNA is brazing, which has the problem of increasing the heat resistance and longevity of high-temperature strength of brazed joints. Therefore, for the development of marine gas turbine construction, it is important to develop a brazing filler that will provide the necessary physical and chemical characteristics of the welded joint for new alloys.The aim of the dissertation research is to develop brazing filler and brazing technology of heat-resistant nickel alloys CM93-VI and CM96-VI for the production of new generation vascular gas turbines with increasing gas operating temperature and high temperature strength of brazed joints not less than 80% strength of the base metal.The scientific novelty may be that:1. For the first time a two-stage method of brazing filler metal development is substantiated, the essence of which is that at the first stage, using computer programs, the brazing filler metal base is calculated with the inclusion of the most effective alloying elements providing solid-soluble and dispersion hardening. to prevent the formation of TDP phases, in particular the σ-phase, and in the second stage the required concentration of depressants is experimentally determined.2. It was first established that multicomponent brazing filler metal from Re and Ta systems Ni-Cr-Co-Al-Ta-Re-W-Mo-Ti-Nb-B-Hf-Zr-C provide edge wetting angles of alloys CM93-VI and CM96-VI up to 6°, specific spreading area 1.4-1.5 mm2/mg at the temperature of soldering and correction of surface defects of castings 1200-1230 ° C.3. The brazing filler metal alloying system has been improved, which provides long-term strength of CM93-VI and CM96-VI alloys at 900 °C at the level of 0.9 of the strength of the base metal.4. Received a further development of the idea of the stress state of brazed joints with a interlayer of solder with its relative thickness (s/d from 0,0025 ... 0,01), which has different from the base metal physical and mechanical properties, which consists in because on most of the node in the main metal stresses are virtually absent under thermal load and linearly distributed under force load. In the outer surface of the joint and in the interlayer itself, a three-dimensional stress-strain state is formed, which leads to the strengthening or weakening of the base metal and the interlayer.The practical significance of the work includes:A two-stage theoretical and experimental method of brazing filler metal development using computer programs is proposed and implemented. Using the new method, SBM-4 brazing filler metal and brazing and correction technology for surface defects of industrial castings for heat-resistant nickel alloys CM93-VI and CM96-VI were developed. The brazing filler metal passed the Gas Turbine Research and Production Complex Zorya-Mashproekt, which showed the brazing temperature of 1215…1230 °С, long-term strength for brazed joints at 900 ° С at the level of 0.9 of the base metal level and resistance against high-temperature salt corrosion at the level of the alloy CM88U-VI. The brazing filler metal can be used for other HNA and was used to restore by brazing in vacuum damaged high-temperature elements of the equipment of heat-resistant alloy ChS88-VI to obtain centrifugal plasma spraying of spherical powders.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Василенко С.М. 
Теплообмін в парорідинних течіях теплообмінних апаратів харчових виробництв: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / С.М. Василенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 38 с. — укp.

Висвітлено результати комплексного теоретичного та експериментального дослідження теплогідродинамічних характеристик низхідного кільцевого парорідинного потоку з випаровуванням та вільних струменевих течій, що утворюються у випадку витікання рідини з розподільних пристроїв щілинного типу. Розроблено нові методики розрахунку теплообміну та гідродинаміки течій, в основі яких напівемпіричні математичні моделі, що базуються на вперше запропонованому принципі черговості механізмів перенесення імпульсу та енергії в плівках та вільних плоских струменях рідини. Одержано емпіричні залежності для розрахунку теплообміну в низхідних кільцевих парорідинних потоках, у поодиноких та плоских струменях води під час конденсації на їх поверхні пари, а також залежність для розрахунку теплообміну під час конденсації пари з суміші з газами, що не конденсуються, на поверхні поодиноких струменів. Описано модель міжфазової взаємодії у низхідних кільцевих течіях та емпіричну залежність для розрахунку еквівалентної шорсткості поверхні плівки рідини. Проаналізовано залежність для визначення межі початку руйнування поодинокого струменя та залежність, що враховує вплив динамічної дії парового потоку на його рух. Викладено методику теплогідравлічного розрахунку плівкових випарних апаратів. Розроблено нові конструкції тепломасообмінних апаратів з безпосереднім контактом фаз та методики їх розрахунку і оцінки ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813-51-01 +
Шифр НБУВ: РА328116

Рубрики:

      
16.

Венгер Л.О. 
Інтенсифікація екстрагування цільових компонентів з твердої фази вакуумуванням системи: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Л.О. Венгер ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження процесів екстрагування цільових компонентів з лінійних капілярів та капілярно-пористих частинок. Описано гідродинаміку та масообмін за умов вакуумування системи. Показано, що основним фактором інтенсифікації є утворення, ріст та відрив парової бульбашки. Одержано графічні залежності, які дають можливість визначити коефіцієнти турбулентної дифузії процесу екстрагування з лінійних капілярів та з капілярно-пористих частинок, що дозволяє оцінити швидкість процесу. Вперше досліджено вплив вакуумування системи та пароутворення на процес десорбції. Показано, що вакуумування системи за екстрагування дозволяє знизити енергетичні затрати, пов'язані з подрібненням сировини. Запропоновано принципову схему масообмінного апарату для системи тверда фаза - рідина, на який одержано патент України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.42 +
Шифр НБУВ: РА340607

Рубрики:

      
17.

Воробець М. М. 
Вплив фінішної хімічної обробки на формування і властивості поруватого кремнію та кадмій телуриду: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / М. М. Воробець ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 21 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.2-1 + Г122.425-1 + Г576.75
Шифр НБУВ: РА385100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Галянчук І. Р. 
Моделювання конвективних теплопередавальних систем парових котлів ТЕС / І. Р. Галянчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності роботи конвективних теплопередавальних систем парових котлів ТЕС в режимах від мінімального до максимального навантаження, що призводить до енергозбереження під час генерування теплової та електричної енергії.В роботі розроблено методичні основи побудови моделей теплопередавальних систем на базі елементарних її елементів у вигляді температурних характеристик для подальшого їх моделювання та дослідження. Математично описано елементи ТПС у вигляді температурних характеристик за допомогою безрозмірних узагальнених параметрів, що відображають залежність вихідних параметрів від вхідних і об'єктних параметрів.Вдосконалено методику режимних розрахунків, яка дає змогу визначити наслідки внесених режимних та об'єктних змін у теплопередавальну систему взаємозв'язаних гріючим теплоносієм кількох теплообмінних апаратів. Це дає можливість прогнозувати вплив зміни вхідних температур теплоносіїв на зміну їх вихідних температур, виявляти можливі удосконалення теплопередавальних систем, а також аналізувати роботу теплообмінних апаратів.Для парових котлів ТПП-312, ТПП-210А, ТП-100, ТП-92, ТП-10 розроблено моделі теплопередавальних систем конвективних поверхонь нагріву, які відображають основні фізичні явища перенесення теплоти в них. Для вказаних моделей виведено залежності режимних коефіцієнтів КiN та визначено їх числові значення для номінального режиму роботи.Запропоновано нові способи регулювання температури пари проміжного перегріву в пускових режимах роботи парових котлів та енергоблоків ТЕС.^UThe thesis is dedicated to the questions of increase of the efficiency of operation of convective heat-transferring systems of steam boilers of thermal power plants in the modes from minimum to maximum load, which leads to energy conservation during generation of thermal and electric energy. On the basis of the review of literary sources, it is established that the existing methodical apparatus of calculations of several interrelated convective heat-exchanging units of steam boilers, which are a complex thermal energy system, does not meet new requirements, conditions and possibilities of investigations of their operation modes.As a result of performed work, methodical foundations for building models of heat-transferring systems of interrelated heat-exchangers are elaborated, with the use of generalized non-dimensional object parameters, outgoing and incoming temperatures of coolants.Methodology of mode calculations is perfected, which allows determining the consequences of introduced mode and objective changes in the heat-transferring system of several heat-exchanging units, interrelated with a heating coolant. This gives a possibility to forecast the impact of change of incoming temperatures of coolants on change of their outgoing temperatures, to detect possible improvements of heat-transferring systems, as well as to analyze the operation of heat-exchanging units.For steam boilers TPP-312, TPP-210А, TP-100, TP-92, TP-10, models of convective heating surfaces are worked out, which reflect the main physical phenomena of heat transmission in them. Mutual impact of the parameters and components of the mechanism of heat-exchange on the process of heat-transfer from the heating to heated coolants is studied. The elaborated models allow forecasting the influence of change of incoming temperatures of coolants on change of their outgoing temperatures, as well as analyzing operation of heat-exchanging units in modes from minimum to maximum load.For the above-mentioned models of heat-transferring systems of convective heating surfaces of steam boilers, dependences are deduced, and numeral values of mode coefficients KiN for the nominal operation mode with outgoing values of their object parameters are determined.On the basis of analysis of the adjustment processes of the steam temperature of intermediate overheating and modeling injection devices, we have suggested and received patents for new ways of adjustment of the steam temperature of intermediate overheating in the start-up modes of operation of steam boilers and power generating units of thermal power plants.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гамарник А.М. 
Точкові дефекти і властивості легованих плівок та кристалів селеніду свинцю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.18 / А.М. Гамарник ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2005. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз та експериментальне дослідження впливу домішок вісмуту та талію на домінуючі точкові дефекти. Виявлено механізми їх утворення та взаємодії у чистому селеніді свинцю та у випадку надлишку свинцю та селену.Досліджено легувальну дію домішок вісмуту та талію, а також явище самокомпенсації у масивних зразках PbSe, насичених селеном і свинцем відповідно. Виконано квазіхімічний і термодинамічний розрахунки рівноважної концентрації точкових дефектів, визначено їх константи рівноваги та ентальпії. Оптимізовано технологічні фактори вирощування плівок з парової фази методом "гарячої стінки" та кристалів PbSe, легованих вісмутом і талієм, що забезпечують n- або p-тип провідності матеріалів з мінімальними концентраціями та максимальною рухливістю, необхідні для приладових структур опто- та мікроелектроніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 +
Шифр НБУВ: РА337638

Рубрики:

      
Категорія:    
20.

Ганжа А.М. 
Розробка та розвиток методів і засобів створення, аналізу й удосконалювання пароводяних теплообмінників теплових та ядерних енергоустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / А.М. Ганжа ; НАН України. Ін-т пробл. машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Створено методику розрахунків гідравлічних мереж колекторних систем підігрівників високого тиску у вигляді графів. Розроблено методику побудови двовимірного розподілу теплових характеристик (температур теплоносіїв і стінок труб, щільності теплового потоку) в зонах (ділянках) теплообмінників з одно- та багатоходовим перехресним плином за заданих граничних умов - вхідних, вихідних температурах теплоносіїв та умов III роду (тепловіддачі від стінок і до стінок труб). Отримано аналітичні залежності поправочних коефіцієнтів до середньологарифмічного температурного напору в теплообмінниках з одно- та багатоходовим перехресним плином теплоносіїв. Запропоновано методику оцінки ресурсу роботи поверхневих підігрівників, обумовленого ерозійно-корозійним зносом і пружно-пластичним станом ділянок змійовиків труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з368-01
Шифр НБУВ: РА316930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського