Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (222)Книжкові видання та компакт-диски (130)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАРЛАМЕНТАРИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Глушковецький А.Л. 
Вибори до Державних Дум і становлення парламентаризму в Російській імперії у 1906 - 1917 рр. (на матеріалах Подільської губернії): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Л. Глушковецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто вибори до усіх чотирьох Державних Дум Російської імперії на прикладі окремої адміністративної одиниці - Подільської губернії. Висвітлено суспільно-політичну боротьбу політичних партій і етнічних груп під час виборів. Розглянуто особливості діяльності Подільської губернської адміністрації щодо організації та проведення виборчого процесу в краї. Охарактеризовано роботу Подільської губернської та повітових виборчих комісій у справах виборів. Визначено та проаналізовано соціальний, партійний і національний склад представників губернії у російському парламенті. Розкрито основні напрямки думської та позадумської діяльності подільських депутатів. Окреслено форми їх співпраці з виборцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР348)52-5 + Т3(2)52-532.2 +
Шифр НБУВ: РА356809

Рубрики:

      
2.

Марисюк К.Б. 
Виникнення, розвиток та функціонування парламенту Канади (1647 - 1982 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / К.Б. Марисюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено історію становлення інституту парламентаризму на території сучасної Канади. Проаналізовано етапи розвитку представницьких інституцій, окреслено функції палат парламенту. Охарактеризовано правовий статус основних посадових осіб і комісій парламенту Канади. Надано рекомендації щодо використання досвіду функціонування канадського парламенту в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7КАН)62-1
Шифр НБУВ: РА315497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Єрмолаєв В.М. 
Вищі представницькі органи влади в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Єрмолаєв ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено аналіз формування та розвитку теорії народного представництва. Вивчено витоки народовладдя та ставно-представницьких органів у Київській Русі, сеймовий досвід польсько-литовського періоду та Ради на Гетьманщині (склад, компетенцію, порядок роботи), а також українське представництво у парламентських установах Австро-Угорщини та Державній думі Росії. Значну увагу приділено становленню вітчизняного парламентаризму у добу національно-визвольних змагань 1917 - 1920-х рр., зокрема, формуванню складу та представництва, організаційних структур, компетенції, функцій та порядку роботи Української Центральної Ради; ідеям і спробам скликання народного представництва доби Гетьманату та Директорії; розвитку парламентаризму в ЗУНР, започаткуванню радянських вищих представницьких органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.1 + Х809(4УКР)62-1 +
Шифр НБУВ: РА343907

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Дерлиця А.Ю. 
Державний бюджет в умовах демократії (домінанти суспільного вибору та реалії бюджетного процесу): Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 / А.Ю. Дерлиця ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження функціонування державного бюджету за умов демократії. Доведено існування тісного зв'язку між еволюцією фіскально-бюджетних і політичних інститутів на прикладах історії європейських країн. Узагальнено теоретичні підходи західної та вітчизняної фінансової науки до питання рушійних сил (детермінант) бюджету. Проаналізовано об'ємно-структурні та перерозподільчі особливості бюджету в демократичних країнах. З'ясовано зв'язки бюджетних трансформацій в Україні з домінантами суспільного вибору. Досліджено вплив утвердження парламентаризму в Україні на алокаційні, перерозподільчі та стабілізаційно-регулюючі параметри державного бюджету. Розглянуто вітчизняну практику бюджетного процесу на загальнодержавному рівні та запропоновано комплекс заходів щодо його нормативно-правового та інституційного вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА327851

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
6.

Орленко В.В. 
Державно-правові погляди О.Д.Градовського: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Орленко ; Ін-т законодвства ВР України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Зроблено одну з перших спроб в українській правовій науці комплексного системного вивчення державно-правових поглядів О. Градовського, його вкладу у розвиток вітчизняної юриспруденції. Значну увагу приділено історико-правовій реконструкції життєвого та творчого шляху вченого, висвітленню процесу становлення його наукових поглядів. Особисте значення відведено громадській, публіцистичній та викладацькій діяльності вченого. Досліджено створену О. Градовським концепцію держави. Особливу увагу приділено вченню про соціальну функцію держави та її роль у захисті прав особи. Встановлено, що у межах школи державного права його основна увага була приділена таким інститутам правової держави як парламентаризм, опозиція, соціальні гарантії, місцеве самоврядування тощо. З'ясовано, що вчення О. Градовського є спробою примирення та синтезу традиційних консервативних поглядів на державу з ліберальними та соціал-демократичними уявленнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4РОС)506.9
Шифр НБУВ: РА369331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Якоб М.М. 
Ідея соціально-правової держави у філософських концепціях Т.Гоббса і Дж.Локка: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / М.М. Якоб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Проведено теоретичну реконструкцію основних чинників та складових ідеї соціально-правової держави у філософських концепціях Т. Гоббса та Дж. Локка. Розглянуто місце соціальної філософії мислителів у становленні цієї ідеї, досліджено історико-філософський контекст її генезису. Висвітлено місце теорій суспільного договору Т. Гоббса та Дж. Локка в становленні концепту соціально-правової державності. Доведено значущість концепції верховного суверенітету як засадничої ідеї, що уможливлює рефлексію щодо свободи прав людини у даній філософії. Систематизовано спільні риси та відмінності соціально-філософських концепцій справедливості, рівності, загального блага. Виявлено зв'язок між філософсько-політичними ідеями Т. Гоббса та Дж. Локка та сучасними інститутами парламентаризму, соціальної демократії та правової держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ВЕЛ)5-511 + Х001.012 + С5*341.111 +
Шифр НБУВ: РА327473

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Скребець О.В. 
Інститут парламентаризму в контексті досвіду демократичної трансформації сучасних суспільств: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Скребець ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено сутність інституту парламентаризму як суб'єкта демократичної політичної системи. Обгрунтовано детермінізм форм демократичного представництва інтересів і типів політичної культури населення. Визначено загальні та спеціальні функції парламентів у демократичній та недемократичній політичних системах, виконання яких забезпечує ефективну підтримку стабільної еволюції політичного устрою. Доведено, що для української політичної системи характерний розрив між інтересами парламентерів та широких мас, що свідчить про невиконання Верховною Радою України інституційних та спеціальних функцій (артикуляцій, агрегації, а також інтеграції та узгодження соціальних інтересів). З метою демократизації державної політичної системи обгрунтовано необхідність удосконалення парламентського представництва та здійснення подальшої демократичної соціалізації населення шляхом впровадження в Україні політичної реформи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА339579

Рубрики:

      
9.

Ломжець Ю. В. 
Інститут парламентаризму в сучасній Україні: становлення та динаміка: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Ю. В. Ломжець ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 17 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та практичні проблеми процесу формування інституту парламентаризму за умов конкурентного політичного процесу. Парламент розглянуто як динамічно-діалектичну модель, яка діє на основі теорії рівноваги як центр зіткнення інтересів і думок, результатом чого є формування оптимальної державної політики. Визначено, що одним із головних аспектів діяльності парламенту є раціоналізм, який забезпечує політичну рівновагу та стабільність, але не є безумовним показником демократичності суспільтсва та публічності й прозорості державної влади. Обгрунтовано, що адекватною моделлю парламентської системи для українського суспільства є модель, в якій відсутній пріоритет прламенту як такого над іншими інститутами влади. Зазначено, що діяльність парламенту, як і будь-якого іншого органу державної влади, повинна бути спрямована лише на допомогу та підтримку життєдіяльності суспільства, а не на протиборство з іншими гілками влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123
Шифр НБУВ: РА382599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Новіков М.М. 
Інституціональні виміри бікамеральних систем (порівняльний аналіз): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.М. Новіков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз інституціонального конструювання бікамерального парламентаризму на базі класичного інституціоналізму та неоінституціоналізму. З'ясовано, що сучасним державам притаманна гетерогенність громадянського співтовариства, наявність у ньому множинності інтересів, що у межах інституціонального демократичного вибору пояснює переваги бікамералізму як інституту, що забезпечує взаємодію і погодження конкуруючих організованих інтересів. Розглянуто основні моделі, в яких реалізовано історичну траєкторію становлення та розвитку бікамералізму. Основну увагу зосереджено на інституціональних параметрах формування та функціонування верхніх палат у бікамеральних системах, інституціональних і політичних ефектах бікамерального устрою парламенту. Розкрито зміст дискусії з питання бікамералізму в українському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф023 +
Шифр НБУВ: РА355099

Рубрики:

      
11.

Мандзяк В.П. 
Історіографія українського національного руху в Галичині ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.П. Мандзяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто історіографію українського національного руху в Галичині XIX - початку XX ст. Виявлено й охарактеризовано методологічні та концептуальні засади наукових досліджень, показано вплив ідеологічних догм і стереотипів на формування наукових уявлень з історії національного руху галицьких українців. Показано, що українська та зарубіжна історіографія розкрила не лише цілісну картину розвитку українського руху в підавстрійській Східній Галичині, але й досліджувала окремі його аспекти: діяльність перших просвітницьких гуртків і громадських організацій, розвиток галицького русофільства та народовста, виникнення політичних партій і традицій парламентаризму, участь духовенства, селянства, студентства та інтелігенції в національному русі. Обгрунтовано необхідність подальшого вивчення й інтерпретації таких наукових проблем, як вплив українського середовища у Відні на розвиток національного руху в краю, походження та сутність полонофільської й австрорусинської течій, трансформація модерної української ідеї, діяльність протопартійних організацій в Галичині. Проаналізовано праці українських і зарубіжних учених й виявлено дискурсійні питання, які залишаються актуальними для історіографії українського руху в Галичині XIX - початку XX ст., а саме: хронологічні межі та періодизацію національного відродження, походження та сутність галицького русофільства та австрорусинства, роль греко-каталицького духовенства в національному русі, феномен Галичини як "П'ємонту України".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР331)5 + Ф513(4УКР331)2г +
Шифр НБУВ: РА348734

Рубрики:

      
12.

Журавльова Г.С. 
Конституційні засади становлення і розвитку парламентаризму в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Г.С. Журавльова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію писвячено питанням конституційного регулювання організації і діяльності Верховної Ради України. В ній досліджуються проблеми теорії і практики парламентаризму. Закцентовано на змісті принципу поділу влади в контексті ідеології парламентаризму. Запропоновано концепцію періодизації передісторії та історії парламентаризму в Україні. Концептуальний характер мають також досліди щодо визначення понять парламенту, парламентаризму і законодавчої влади, а також щодо класифікації парламентських функцій і визначення їх змісту. В дисертації викладені і обгрунтовані конкретні пропозиції щодо удосконалення конституційного регулювання відповідної сфери суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Григорук Н.Г. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Григорук ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено конституційно-правовий статус народного депутата України як уособлюючого інституту представницької демократії та всієї системи парламентаризму, розглянуто теоретичні та практичні проблеми його реалізації. Запропоновано визначення поняття народного депутата України, надано його дефінітивну характеристику за суттю, змістом та формою. Встановлено та проаналізовано основні критерії класифікації повноважень, форм роботи, гарантій, відповідальності народного депутата України, охарактеризовано структуру його конституційно-правового статусу. Досліджено взаємозв'язок між окремими елементами та механізм реалізації конституційно-правового статусу народного депутата України, з урахуванням діючих конституційних норм наведено пропозиції щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 +
Шифр НБУВ: РА331557

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Убері Т.П. 
Конституційно-правовий статус парламентарів України та Грузії (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.П. Убері ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльний аналіз статусу парламентарів України та Грузії на підставі конституцій і законів двох держав. Проаналізовано історію становлення інституту парламентаризму, визначено та вивчено складові елементи статусу парламентарів. Зроблено спробу визначення поняття парламенту, конституційно-правового статусу парламетаря, прав і обов'язків, гарантій діяльності та конституційно-правової відповідальності народного депутата. Здійснено класифікацію прав і обов'язків, а також гарантій діяльності членів парламенту. Наведено пропозиції щодо змін і доповнень до чинного законодавства України та Грузії, яке регулює їх конституційно-правовий статус. Зауважено, що результати дослідження можуть бути використані під час викладання курсів "Конституційне право" та "Парламентське право", а також у законотворчій діяльності щодо вдосконалення чинного законодавства України та Грузії, що регулює статус парламентарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(5ГРУ)624 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338096

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Діденко Ю.В. 
Народний Рух у державотворчих процесах України (1989 - 2002 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ю.В. Діденко ; Чорномор. держ. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено діяльність Народного Руху України (НРУ) протягом 1989 - 2002 рр. зі створення законодавчої бази української державності та втілення програмових положень НРУ у державотворчий процес України. Проаналізовано історико-політичні та ідеологічні засади діяльності НРУ, розкрито внесок у формування законодавчого поля України депутатами, фракцією НРУ, показано їх вплив на подальший розвиток українського парламентаризму за умов будівництва незалежної держави. Вперше висвітлено внесок НРУ у державотворчий процес України на підставі вивчення діяльності конкретних депутатів і фракцій. Проведено критичне оцінювання документів і законопроектів, які суттєво вплинули на розвиток українських суспільних відносин. Розглянуто методичні підходи, які вплинули на формування перспектив майбутнього державотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4 + Т3(4УКР)64-4 + Ф69(4УКР)28'14 +
Шифр НБУВ: РА368987

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дмитрушко В.М. 
Парламентаризм в Україні другої половини XIX ст. - 1920 р.: історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.М. Дмитрушко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зазначено, що ідея парламентаризму в українській суспільно-політичній думці пройшла тривалий процес еволюції, зазнавши трансформацій відповідно до історичних реалій. Перші її витоки сягають у XIX ст., коли у працях українських вчених, публіцистів більш чітко почали окреслюватися засади парламентаризму, а також конкретизувалися умови їх впровадження до практики. Розглянуто історіографію, джерела та методологію дослідження. Виявлено, систематизовано та проаналізовано джерела та літературу з проблеми стану висвітлення історії становлення українського парламентаризму протягом другої половини XIX ст. - 2006 р., здійснено їх класифікацію. Проаналізовано й обгрунтовано основні історіографічні етапи накопичення знань про історію українського парламентаризму у науковій, науково-публіцистичній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-1(4УКР)52/61 + Х2(4УКР)5-523.1 + Х2(4УКР)611/612-523 +
Шифр НБУВ: РА351377

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гробова В.П. 
Парламентаризм Німеччини: становлення, розвиток, історико-правовий досвід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Гробова ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено правові засади виникнення та особливості функціонування парламенту Німеччини. На підставі вивчення зарубіжного історичного досвіду розроблено пропозиції щодо удосконалення конституційного та поточного законодавства України. Розглянуто існуючі методологічні підходи щодо дослідження сучасних проблем німецького парламентаризму. Надано загальну характеристику представницьких (законодавчих) органів і визначено їх місце у механізмі реалізації державної влади. Розглянуто основні етапи формування та розвитку парламенту Німеччини та з'ясовано сутність і правовий статус його перших прототипів. Визначено правовий статус та особливості організації діяльності Бундестагу, проаналізовано його партійний склад, з'ясовано місце і роль партій-учасників у системі державної влади ФРН. Встановлено правовий статус депутатів Бундестагу та визначено місце даної структури в системі державної влади Німеччини, висвітлено особливості її формування та функціонування. Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо реалізації конституційної моделі демократичної, правової та соціальної держави в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)62 +
Шифр НБУВ: РА337190

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Дадажонов М. 
Парламентаризм як основа розвитку держави: теорія і практика Республіки Таджикистан: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М. Дадажонов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено явище парламентаризму та конституційно-правові засади діяльності парламенту в системі демократичного устрою сучасної держави. Розкрито сутність парламентаризму, що полягає в збереженні пріоритету демократичного представництва за фактичного дистанціювання представників від виборців, які на певний термін делегували їм свою волю та владу. Визначено місце та роль національного парламенту в системі державних органів Республіки Таджикистан. Розглянуто проблеми виборів і формування парламенту за умов побудови правової світської держави, розглянуто її зовнішньополітичну діяльність. Доведено, що система державної влади в Таджикистані відповідає моделі президентської республіки, що поєднує досвід розвинених демократичних країн з власною інноваційною політичною практикою, обумовленою конкретними обставинами розвитку держави у кінці XX - на початку XXI ст. Визначено інституційні ознаки парламенту. Розкрито особливості функціонування двопалатного парламенту Республіки Таджикистан, які відповідають сучасним стандартам і відображають вплив розвитку парламентаризму у всьому світі. Запрпоновано оптимальні моделі сучасного парламенту з урахуванням позитивного та негативного історичного досвіду діяльності у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5ТАД)62 +
Шифр НБУВ: РА350576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Голинська Х.О. 
Партійно-політична відповідальність: зарубіжний та український досвід : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Х.О. Голинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Систематизовано основні праці західних вчених, які розглядають різні аспекти політичної відповідальності політичних партій. Виокремлено головні тенденції сучасних досліджень і визначено основні чинники партійно-політичної відповідальності. Розглянуто чотири моделі партійної відповідальності, а саме, парламентаризм з двопартійною системою, парламентаризм з багатопартійністю, президенціалізм з двопартійністю та президенціалізм з багатопартійністю. Проаналізовано реалії політичної відповідальності партій в Україні, висвітлено головні проблеми, які перешкоджають підвищенню її рівня, та запропоновано рекомендації щодо їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф022.2
Шифр НБУВ: РА374420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Захарчук А. С. 
Політико-правові аспекти державотворення періоду Центральної Ради: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / А. С. Захарчук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Узагальнено конкретно-історичний досвід створення та функціонування нових національних держав світу початку XX ст. і виявлено його основні політико-правові детермінанти. Визначено, що становлення української держави часів Центральної Ради відбувалося за загальноєвропейською моделлю державності кінця XIX - початку XX ст. та висвітлено основні засади реалізації державно-правових відносин. Доведено наявність зв'язку між змістом державницької доктрини й історичними умовами її виникнення та розвитку, що є основною умовою об'єктивного розуміння сутності державотворчих процесів. Визначено теоретико-правовий підхід щодо запровадження нової ідеології державотворення, центральне місце в якій займає положення про забезпечення прав і свобод людини та громадянина. Виявлено наявність часткової, а в деяких випадках - повної рецепції зарубіжних правових доктрин парламентаризму, конституціоналізму, реалізації принципу народного суверенітету та місцевого самоврядування у діяльності Центральної Ради. Встановлено основні ознаки поліархічності української держави часів Центральної Ради. Визначено концептуальні засади створення національної держави періоду Центральної Ради.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.1 + Т3(4УКР)611-32
Шифр НБУВ: РА379990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського