Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (356)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАКЕТН$<.>+<.>K=КОМУТАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ромашко В. Я. 
Аналіз режимів роботи перетворювачів електричної енергії методом функцій вільного режиму: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.09.12 / В. Я. Ромашко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 37 с. — укp.

Введено новий тип часових характеристик електричного ланцюга - функції вільного режиму. Запропоновано новий спосіб описання перехідних процесів у перетворювачах на інтервалах між комутаціями, який виключає необхідність визначення сталих інтегрування під час переходу від інтервалу до інтервалу. Одержано універсальні рекурентні формули для розрахунку багатоступінчатих перехідних процесів у перетворювачах з сталою та змінною структурою, які суттєво зменшують трудомісткість розрахунків. На підставі використання рекурентних формул запропоновано способи визначення квазіусталеного режиму роботи перетворювачів без попереднього розрахунку багатоступінчатого перехідного процесу. Запропоновано методики, алгоритми та програми для прискореного розрахунку перехідних і квазіусталених процесів у перетворювачах. Алгоритм прискореного розрахунку перехідних процесів у перетворювачах реалізовано в межах програмного пакету MatLab.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-016
Шифр НБУВ: РА377201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Липський О. А. 
Вибір параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку при впливі навмисних завад: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / О. А. Липський ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено канали радіорелейного зв'язку під час пакетної передачі інформації та дії навмисних завад. На підставі аналізу спотворень сигналів в радіорелейному каналі зв'язку наведено опис математичної моделі процесу спотворення кадрів в радіорелейному каналі зв'язку за дії навмисних завад. Запропонована модель дозволяє оцінити ймовірність спотворення кадру за передачі через радіорелейний канал зв'язку за умов застосування навмисних завад. Наведено методику визначення стану радіорелейного каналу зв'язку за умов застосування засобів радіоподавлення. Сутність методики полягає у контролі розподілу спотворених кадрів на підставі послідовного критерію відношення ймовірностей. Розроблено методику вибору параметрів сигналу в засобах радіорелейного зв'язку за впливу навмисних завад. Методика дозволяє підвищити пропускну спроможність радіорелейного каналу зв'язку за рахунок одночасної зміни параметрів сигнально-кодової конструкції та довжини кадру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.147-01
Шифр НБУВ: РА380318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Стєганцев Є.В. 
Граничні задачі для пружних багатошарових основ періодичної структури: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Є.В. Стєганцев ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009 — укp.

Розроблено спосіб визначення напружень і переміщень у шарах пружної багатошарової основи періодичної структури. Спосіб базується на використанні інтегрального перетворення Ханкеля, Фур'є і методі функцій податливості розв'язання у квадратурах основних крайових задач теорії пружності для пружних багатошарових середовищ. Розглянуті випадки вісесиметричного скруту, плоскої та просторової деформації багатошарової основи періодичної структури. Одержано сингулярне інтегральне рівняння контактної задачі про скрут пружної багатошарової основи періодичної структури. Розроблено методику апріорної оцінки максимальної різниці величин напружень у багатошаровій основі періодичної структури і основі пакетної структури за однакового навантаження. Розроблено новий, інтегральний, підхід до знаходження пружних характеристик двошарової основи. Проведено чисельні експерименти і виявлено нові механічні закономірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.109-01,022 +
Шифр НБУВ: РА368466

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Гордієнко О.М. 
Математичні моделі підвищення інформативності багатоспектральних фотограмметричних цифрових зображень: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / О.М. Гордієнко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

Розвинуто математичні моделі, з застосуванням яких здійснюється об'єднання даних дистанційного зондування, одержаних мультисенсорними системами фіксації видової інформації з різними просторовими та радіометричними розрізненостями. Визначено кількісні характеристики інформативності цифрових зображень, сформованих шляхом центрального проекціювання, з урахуванням фізичних закономірностей їх формоутворення. Розроблено алгоритмічну базу об'єднання видових даних, зафіксованих у різних спектральних діапазонах випромінювання - носія видової інформації, на підставі їх стандартного та пакетного вейвлет аналізу з оптимізацією за інформаційними критеріями. Запропоновано алгоритм визначення оптимального пакетного вейвлет дерева, який базується на сигнальній ентропії - альтернативному стосовно відомого методу оптимізації на базі ентропії за Шенноном. Запропоновано графоаналітичний метод відображення багатовимірних результатів моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д13в641.8 +
Шифр НБУВ: РА364353

      
5.

Михальський В.М. 
Матричні перетворювачі для електропривода (керування, комутація струму): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / В.М. Михальський ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію керування матричними перетворювачами для електропривода. Проаналізовано якість вихідної напруги (струму) матричного перетворювача у разі застосування скалярних алгоритмів керування з одно- та дворазовою модуляцією, визначено діапазони регулювання вихідної частоти, в яких доцільно використання кожного з цих алгоритмів. Розроблено способи переходів від одного алгоритму до іншого зі збереженням фазового кута й амплітуди основної гармоніки вихідної напруги. Створено та теоретично обгрунтовано спосіб усунення субгармонік у вихідній напрузі матричного перетворювача з застосуванням алгоритму керування з дворазовою модуляцією. Розроблено принципи комутації змінного струму, які базуються на поєднанні особливостей алгоритму векторної широтно-імпульсної модуляції та покрокового перемикання ключів двостронньої провідності та не вимагають контролю за напрямком струму навантаження та співвідношенням миттєвих значень напруг мережі живлення. Аналітично визначено коефіцієнти, необхідні для коригування модуляційних функцій матричного перетворювача з метою одержання неспотвореного годографа середніх значень вихідної напруги за умов несиметрії напруг мережі живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З291-01 +
Шифр НБУВ: РА323064

Рубрики:

      
6.

Євсєєва О.Ю. 
Методи адаптивної маршрутизації в гібридних телекомунікаційних мережах з гарантованою якістю обслуговування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / О.Ю. Євсєєва ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розвинуто динамічну модель маршрутизації в телекомунікаційних мережах (ТКМ), яку наведено як систему неавтономних різницевих керованих рівнянь стану. Здійснено формалізацію процесів обслуговування з гарантованою якістю у гібридних ТКМ шляхом урахування можливості реалізації в межах єдиної мережі різних стратегій маршрутизації (статичної й динамічної) та різних режимів пакетної комутації відповідно до типу графіка користувачів та їх вимог до рівня і гарантій якості осблуговування. Забезпечення гарантованої якості обслуговування в межах моделі здіснюється шляхом уведення відповідних обмежень на маршрутні змінні, що залежать від способу використання доступних мережних ресурсів - з резервуванням або без резервування під час обслуговування потоків. Розроблено метод ієрархічно-координаційної маршрутизації в ТКМ рівня WAN з ієрархічною структурою, за яким запропоновано використання принципу передбачення взаємодій на рівні декомпозиції на підмережі, а на рівні декомпозиції зі змінними часу - принципу цільової координації з метою реалізації паралельних обчислень. Це дозволяє серверу маршрутів верхнього рівня за умов постійного відстеження поточних значень стану окремих підмереж нижнього рівня визначати порядок маршрутизації на міжмережній ділянці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 +
Шифр НБУВ: РА333851

Рубрики:

      
7.

Фаді Талал Ахмед Аль-Келані 
Методи і алгоритми опрацювання і компресії мовних сигналів та їх реалізація в комп'ютерних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Фаді Талал Ахмед Аль-Келані ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 16 с. — укp.

Створено нові методи розпізнавання мовних сигналів на основі пакетних вейвлет алгоритмів. Значну увагу приділено питанню оптимального вибору методів компресії мовних сигналів для задач розпізнавання. Розроблено алгоритм нелінійної часової нормалізації, що враховує явище коартикуляції мови з використанням пакетного вейвлет-аналізу для реалізації нового методу визначення ознак розпізнавання, який вирізняється своєю адаптивністю до визначення характерних особливостей мовних сигналів. Досліджено алгоритми компресії стосовно можливості оптимального вибору та використання їх у задачах розпізнавання мови. Проведено тестування розроблених і реалізованих методів і алгоритмів, на підставі результатів яких показано ефективність їх використання у задачах розпізнавання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664.4 +
Шифр НБУВ: РА342228

Рубрики:

      
8.

Марчук А. В. 
Методи підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / А. В. Марчук ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано метод адаптивного придушення вузько- та широкосмугових завад у системах радіодоступу МІМО з ортогональним пакетним вейвлет мультиплексуванням на базі побудови оптимальних вейвлет дерев. Визначено шляхи підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО у специфічних для даних ліній за умов функціонування. Проведено імітаційні й експериментальні дослідження підвищення достовірності передачі інформації в системах радіодоступу МІМО, які підтверджують ефективність даних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8-01
Шифр НБУВ: РА372180 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Кочергін Ю.А. 
Підвищення ефективності використання обладнання авіаційних телекомунікаційних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Ю.А. Кочергін ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2007. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено механізм адаптивного перерозподілу пропускної спроможності пакетного комутатора, що здійснюється відповідно до динаміки пульсацій трафіка на його портах. Виконано аналіз існуючих моделей пакетного навантаження. Розроблено аналітичні моделі трафікових навантажень на портах комутатора, які циркулюють у каналах передачі даних, в основному у корпоративних мережах підприємств цивільної авіації. Досліджено вплив пакетного навантаження на рівень якості надання мережних послуг з використанням обраних трафікових моделей. Одержано відповідні аналітичні вирази для виявлених функціональних залежностей, а саме: синтезовано диференційне рівняння керування, обрано оптимальний метод його інтегрування, одержано вираз для оптимізувального функціоналу, розроблено алгоритми та визначено умови для реалізації запропонованого механізму. Шляхом імітаційного моделювання на комп'ютері одержано докази працездатності й ефективності засобів реалізації цього механізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О578-5 +
Шифр НБУВ: РА350818

Рубрики:

      
10.

Войтер А.П. 
Підвищення ефективності радіомереж з пакетною комутацією методами та засобами управління доступом до радіоканалу: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / А.П. Войтер ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 36 с. — укp.

Удосконалено теорію радіомереж з пакетною комутацією шляхом розробки нових ефективних методів і засобів покращання основних параметрів їх функціонування на MAC рівні та забезпечення адаптації до динаміки системних параметрів у разі наявності конкурентного доступу до радіоканалу. Запропоновано методи та засоби адаптивного керування стійкістю до перевантажень, пропускною здатністю радіомереж і затримкою передачі за рахунок процедур розв'язання конфліктів, блочного резервування, варіації довжини пакетів даних. Розроблено методи локалізації конфліктів, які дозволяють оптимізувати структуру радіомережі, мінімізувати вплив прихованих абонентів на ефективність ретрансляції та забезпечити відносні пріоритети для виділеного трафіку. Створено методи та засоби ефективного використання радіоканалу для пакетних радіомереж з орбітальними ретрансляторами, які у порівнянні з відомими дозволяють підвищити пропускну здатність радіоканалу за рахунок ущільнення каналу резервування та дозавантаження каналу передачі даних. Обгрунтовано ефективність і переваги розроблених методів і засобів за допомогою математичних моделей, які дозволяють кількісно визначати основні параметри функціонування радіомереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-012 +
Шифр НБУВ: РА357051

Рубрики:

      
11.

Беспалов С.А. 
Підвищення опору зношуванню покращуваних сталей шляхом оптимізації мікроструктури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / С.А. Беспалов ; Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова НАН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Визначено роль параметрів структури поліпшених сталей в процесах зношування. Зазначено, що наявність у структурі даних сталей особливостей, які наближують їх за характером розподілу фаз, співвідношенням їх механічних характеристик і розмірами до узагальненої моделі контакту, також сприяє підвищенню зносостійкості. Визначено можливості поліпшених сталей щодо формування відповідних структур внаслідок гартування за різних температур та відпуску за рахунок утворення у ході гартування мартенситів двох морфологічних типів - пакетного та голчастого. Останній сприяє утворенню у процесі відпуску скупчень карбідних виділень уздовж мікродвійникових границь всередині кристала та появі локальних об'ємів з підвищеною мікротвердістю. Доведено, що наявність голчастих кристалів, які за розмірами та розподілом наближуються до параметрів узагальненої моделі контакту за умов тертя, підвищує зносостійкість сталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043 + К222.062.8
Шифр НБУВ: РА316140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Овчаренко В.В. 
Підвищення показників якості цифрової телефонної мережі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.В. Овчаренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано показники якості роботи цифрової телефонної мережі. Розглянуто питання їх покращання за умов конвергенції телекомунікаційних мереж. Проаналізовано й узагальнено показники якості роботи цифрової телефонної мережі та фактори, які впливають на ці показники за взаємодії телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. Удосконалено методику визначення показників якості обслуговування спроб установлення з'єднань - коефіцієнтів ефективності таких спроб ASR і ефективності мережі NER. За результатами експериментальних досліджень підвищено точність розрахунку математичного сподівання, дисперсії та коефіцієнта варіації тривалості виклику для міжнародних, міжміських та місцевих з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі та під час взаємодії зазначених мереж. Показано, що ближчим до експериментального розподілу імовірності тривалості виклику у порівнянні з експоненційним законом для з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі та за умови взаємодії телефонної та пакетної мережі є теоретичний розподіл за законом Ципфа, у разі взаємодії телефонної та мобільної мережі - за законом Вейбула. Удосконалено методику розрахунку кількості з'єднувальних ліній у телефонній мережі за її взаємодії з мобільною та пакетною мережам з урахуванням уточнених значень середньоквадратичного відхилення інтенсивності навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.8 +
Шифр НБУВ: РА349357

Рубрики:

      
13.

Муранов О.С. 
Підвищення якості технології адаптивного управління трафіком пакетних телекомунікаційних мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О.С. Муранов ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено причини утворення системних помилок адаптивного керування (АК) та механізм перетворення помилок недооцінки ширини смуги порту комутатора, що негативно впливають на рівень втрат пакетів, у помилки переоцінки смуги порту, що несуттєво впливають на якість роботи обладнання. Запропоновано метод зменшення впливу системних помилок на якість АК вузловим обладнанням, шляхом включення у технологічний ланцюг адаптивного перерозподілу засобу прогнозування інтенсивності пакетного трафіку. Надано критерії, що дозволяють врахувати негативний вплив системних помилок АК на рівень втрат пакетів у комутаторі та рівень завантаженості комутатора корисним трафіком. Розроблено нову інформаційну технологію АК перерозподілом пропускної здатності вузлового обладнання пакетних мереж між його портами, що у порівнянні із відомими способами забезпечує більш високі показники якості управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-013.3
Шифр НБУВ: РА374404 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ружинський В.Г. 
Поліпшення характеристик якості мережі спільноканальної сигналізації № 7 в умовах конвергенції телекомунікаційних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / В.Г. Ружинський ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано показники якості роботи мережі спільно-канальної сигналізації N 7 (СКС7), досліджено питання їх поліпшення за умов конвергенції телекомунікаційних мереж. Розглянуто й узагальнено фактори, які впливають на ці показники у разі взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. Удосконалено методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням коефіцієнта ефективності спроб встановлення з'єднань, середньої кількості та довжини сигнальних повідомлень, середньої тривалості зайняття розмовного каналу за різних типів з'єднань між абонентами стаціонарної телефонної мережі, а саме: для міжнародних, міжміських і місцевих. Розвинуто методику визначення інтенсивності сигнального навантаження з урахуванням особливостей взаємодії стаціонарної телефонної мережі з мобільною та пакетною мережами. За методом теоретичних розрахунків визначено умови оптимальності розподілу сигнального навантаження у мережі СКС7. Проведено експериментальні дослідження інтенсивності сигнального навантаження. Результати теоретичних розрахунків підтверджено експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З882-01 + З884.16-01 +
Шифр НБУВ: РА352664

Рубрики:

      
15.

Гонтаренко І.С. 
Процедури керування множинним доступом до каналу з паралельною пакетною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / І.С. Гонтаренко ; НАН України. Нац. косм. агентство України. Ін-т косм. дослідж. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено протоколи керування множинним доступом, що підвищує ефективність паралельної обробки даних за рахунок процедур, які зменшують вплив можливого конфлікту на якість обслуговування та зменшують ймовірність його виникнення. Побудовано математичні моделі систем на основі запропонованих протоколів, які дозволяють реалізувати оптимальні, зважаючи на якість обслуговування, вимоги та підвищити ефективність використання каналу, процедури керування множинним доступом з врахуванням характеристик реальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16-5-05
Шифр НБУВ: РА317578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Луценко В.О. 
Розвиток теоретичних основ і вдосконалення комплексних технологій виробництва двошарових листів пакетним способом: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / В.О. Луценко ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2007. — 35 с. — укp.

Удосконалено технологію виробництва двошарових листів пакетним способом на всіх етапах (збирання пакетів, їх прокатки та обробки розкатів). З використанням теоретичних та експериментальних методів досліджено та удосконалено конструктивні параметри пакета та способи підготовки його компонентів до збирання. Встановлено режими прокатки, що забезпечують зниження витрат металу. Запропоновано методи визначення пошарової деформації та енергосилових параметрів під час прокатки пакетів з урахуванням геометричної та температурної асиметрії. Визначено закономірності утворення неплощинності двошарових листів, розроблено режими виправлення чотиришарових розкатів, уточнено завантаження правильних машин та величину обрізів у процесі різання закритих розкатів. Науково обгрунтовано технологічний процес виробництва двошарових листів поєднання сталь-титан з застосуванням силіцювання контактних поверхонь. У кількісному вираженні одержано залежність якості з'єднання шарів від схеми прокатки. Встановлено вплив параметрів пакету та режиму обтискань на формозмінення шарів та енергосилові параметри прокатки, визначено умови охолодження біметалу. Розроблено новий спосіб одержання біметалу сталь-титан з застосуванням механічного зачеплення. Обгрунтовано та реалізовано комплекс нових технологічних рішень на Алчевському та Маріупольському металургійних комбінатах, що дозволило значно підвищити якість продукції та знизити витрати металу й енергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.7-64 +
Шифр НБУВ: РА353559

Рубрики:

      
17.

Салманов Н.С. 
Розробка методики розрахунку пропускної спроможності широкосмугової пакетної мережі загального користування та стратегії побудови мультисервісної мережі Азербайджану: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Н.С. Салманов ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс теоретичних і практичних проблем проектування мультисервісних пакетних мереж загального користування. Розроблено методики планування широкосмугових мультимедійних послуг, прогнозування навантаження та потрібної швидкості передавання та розрахунку пропускної спроможності пакетної мережі. Запропоновано стратегію побудови мультисервісної мережі Азейбарджану. Для методики розрахунку пропускної спроможності вперше розроблено точний рекурентний метод розрахунку для симетричної дворівневої мережі доступу, одержано точні формули розрахунку характеристик якості обслуговування примітивного потоку викликів для дисципліни з очікуванням. Запропоновано інженерний метод розрахунку на основі апроксимації змін швидкості пакетного передавання відомими законами розподілу ймовірностей і оцінено його точність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.34-016 +
Шифр НБУВ: РА358577

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Конюхов О.С. 
Розробка методів розрахунку динамічних характеристик рідинних ракет-носіїв пакетної компоновки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / О.С. Конюхов ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 22 с. — укp.

Сформульовано узагальнену математичну постановку задачі динаміки просторових конструкцій ракет-носіїв (РН) із порожнинами, що містять коливні рідинні маси. Описано уточнену модель механіко-гідравлічної системи РН на базі просторових елементів балкового типу, а також приєднаних твердих тіл і пружних балок з урахуванням апроксимацій об'ємів рідини у вигляді сукупності пружно-масових осциляторів і "квазізатверділої" рідини. Запропоновано ефективну методику обчислення еквівалентних жорсткісних та інерціальних параметрів елементів, що входять до динамічної моделі рідинних РН. Описано високоефективні алгоритми розрахунку власних частот і форм коливань РН. Розроблено програмний комплекс, що дозволяє здійснювати моделювання вільних коливань рідинних РН тандемної та пакетної схем. Розрахунковим шляхом досліджено власні частоти та форми вільних коливань нової конструкції РН "Циклон-4" пакетної компоновки. Отримано результати динамічних характеристик РН "Циклон-4" для різних фаз польоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О638-02
Шифр НБУВ: РА319591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Сінолиций А.П. 
Системи групового живлення та управління електроспоживанням енергоємких установок і технологічних комплексів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.03 / А.П. Сінолиций ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2000. — 35 с. — укp.

Теоретично обгрунтувано й розвинуто новий напрямок у створенні систем групового живлення та управління електроспоживанням енергоємних установок і технологічних комплексів. Підвищення основних показників даних систем досягнуто за рахунок суміщення ефективних методів прогнозування процесів енергообміну у складних нелінійних мережах. Сфоромульовано умови синтезу енергетично раціональної форми первинного струму ЕЕС на основі групових структур із залежною і незалежною комутаціями, у повністю керованих індивідуальних або базових групах. Визначено пріоритети технічних рішень за рахунок сполучення ускладнених способів управління та комбінованої комутації, які формують груповий режим електроспоживання в ЕЕС з одонотиповими технологічними установками та із дволанковими перетворювальними пристроями нового покоління. Реалізація даних аспектів дозволяє обмежити рівні неактивних складових потужності у технологічних ланках ЕЕС без зовнішніх компенсуючих пристроїв та розширити сферу їх застосування з метою підвищення ефективності енергоємних технологій. Запропоновано способи й розроблено схемотехнічні рішення, які надають можливість здійснити гнучкий процес управління технологічними об'єктами за високих характеристик їх функціонування у системі групового живлення. Основні результати роботи знайшли промислове застосування у розробці й впровадженні ефективних способів енергозбереження та електромагнітної сумісності в ЕЕС із розгалуженими та циклічними навантаженнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З27-016
Шифр НБУВ: РА307887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Мазурков М.І. 
Теоретичні основи і методи синтезу повних класів шумоподібних сигналів на базі алгебраїчних конструкцій для підвищення завадозахищеності радіосистем: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / М.І. Мазурков ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми синтезу повних класів, лінійних і нелінійних, шумоподібних сигналів з метою підвищення завадозахищеності радіосистем, що завжди діють за умов природних і штучних завад. Запропоновано нові регулярні правила побудови повних класів оптимальних, композиційних і великих систем дискретних частотних (ДЧ) сигналів на базі повних форм арифметичних таблиць множення у полях Галуа та методу власної децимації, що сприяє суттєвому підвищенню завадостійкості та структурної (параметричної) прихованості роботи радіосистем. Запропоновано способи вирішення проблеми синтезу великих систем ДЧ-сигналів. З'ясовано, що енергетичний виграш великих систем становить 3 дБ у порівнянні з оптимальними. Вперше створено базові елементи алгебричної теорії досконалих двійкових решіток (ДДР). Побудовано ансамблі мінімаксних і системи ортогональних бінарних фазоманіпульованих сигналів на базі ДДР, з практично привабливими структурними властивостями, із використанням яких розроблено економічні схеми декодерів ковзного кореляційного декодування. На підставі запропонованого принципу максимально правдоподібного шляху сформульовано конструктивне правило побудови компактних і межово компактних ЧЧМ-сигналів, кодованих частотно-часовими матрицями (ЧЧМ), з властивостями не більш одного збігу та щільної упаковки рівноважних і нерівноважних парціальних сигналів. Обгрунтовано можливість використання даних класів сигналів (кодів) як засобів подолання пакетних помилок, а також для реалізації технології з нерівним захистом символів, що досить актуально під час передачі мовних повідомлень і результатів телеметричних вимірів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-017 +
Шифр НБУВ: РА355992

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського