Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (153)Реферативна база даних (5005)Книжкові видання та компакт-диски (1237)Журнали та продовжувані видання (90)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІДПРИЄМНИЦТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 89
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дудник Л.М. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності податкової міліції щодо протидії фіктивному підприємництву: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.М. Дудник ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан й обгрунтовано шляхи удосконалення адміністративно-правового забезпечення діяльності податкової міліції щодо протидії правопорушенням, учинених від імені суб'єктів господарювання у сфері підприємницької діяльності, які визначено як "фіктивне підприємництво". Розглянуто історико-правові аспекти становлення підприємницької діяльності, виявлено причини й умови виникнення фіктивного підприємництва в Україні. Проаналізовано адміністративно-правові акти, які регулюють підприємницьку діяльність, визначено їх недоліки та суспільну небезпеку фіктивного підприємництва. Розкрито сутність понять "фіктивне підприємництво" та "фіктивне підприємство". Обгрунтовано організаційно-правові засади, інформаційно-аналітичне й організаційно-правове забезпечення діяльності податкової міліцїї щодо профілактики фіктивного підприємництва та ліквідації фіктивних підприємств. Розглянуто взаємодію підрозділів податкової міліції з іншими службами та правоохоронними органами щодо організації протидії фіктивному підприємництву. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністативно-правового забезпечення діяльності податкової міліції у сфері протидії фіктивному підприємництву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.2 + Х839(4УКР)901.306 +
Шифр НБУВ: РА355970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Халецька А.А. 
Багатофакторна модель регіонального управління підприємництвом у секторі малого та середнього бізнесу: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / А.А. Халецька ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено застосування багатофакторного регіонального управління підприємництвом. Обгрунтовано процеси формування його сучасної структури в Україні, виявлено ознаки угрупування факторів управління ним за роллю в еволюції та стійким наслідуванням, показано їх значення та місце у загальному й особливому управлінні. З урахуванням комплексу факторів підприємництва, зовнішнього та внутрішнього середовища, законів управління розроблено дискрептивну багатофакторну модель регіонального управління розвитком малого та середнього бізнесу. Охарактеризовано їх взаємодію, наведено пріоритетні напрямки щодо управління підприємництвом. За результатами досліджень розроблено регіональну програму розвитку малого підприємництва у Донеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290-21
Шифр НБУВ: РА319193 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Саврас І.З. 
Велике підприємництво в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.З. Саврас ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність великого підприємництва та запропоновано його наукове визначення. Розроблено класифікацію критеріїв та функцій великих підприємств. Досліджено еволюцію наукових концепцій їх розвитку. Виділено закономірності функціонування великих підприємств у різних економічних системах. Здійснено комплексний аналіз великого вітчизняного підприємництва й охарактеризовано особливості його розвитку. Обгрунтовано необхідність державної підтримки та запропоновано заходи щодо удосконалення механізму регулювання діяльності великих підприємств. Наведено рекомендації, спрямовані на покращення умов їх функціонування та розвитку у період складних економічних трансформацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-131.1 + У9(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА334433

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабінська О.В. 
Вплив євроінтеграційних процесів на розвиток підприємництва в прикордонному регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.В. Бабінська ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасні євроінтеграційні процеси та їх вплив на розвиток підприємництва в прикордонному регіоні (ПР), механізм інтегрування ПР в європейський економічний простір. Висвітлено особливості та наведено перспективи розширення та поглиблення євроінтеграції. Викладено концептуальні підходи до розкриття сутності та змісту поняття "підприємництво", з'ясовано специфіку розвитку підприємництва в ПР у контексті євроінтеграційних процесів. Виконано аналіз і проаналізовано світовий досвід розвитку підприємництва в ПР, охарактеризовано зовнішньоекономічний потенціал ПР в аспекті євроінтеграційних процесів. Розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування підприємницьких структур за умов розширення ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕН)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА342803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кирпот О.І. 
Державне регулювання малого підприємництва в Україні та її регіонах: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.04 / О.І. Кирпот ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано сутність і зміст підприємництва. Доведено, що підприємництво є позаісторичним суспільним явищем, яке притаманне будь-яким суспільним формаціям та формам власності. Викладено основи законодавчо-нормативної бази України в сфері малого підприємництва, визначено критерії віднесення підприємств до категорії малих. Показано тенденції розвитку малого підприємництва в Україні та її регіонах. Висвітлено роль бізнес-інкубаторів, як основного з найвпливовіших факторів прискорення розвитку малого підприємництва в регіоні. Значну увагу приділено вирішенню питань фінансування, кредитування малого підприємництва, зокрема за кошти населення, розробці нових форм і методів програмно-цільового регулювання даного сектора економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)014 + Х819(4УКР)120.01
Шифр НБУВ: РА314659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тарасенко Т.В. 
Державне стимулювання інноваційного підприємництва в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено механізм державного стимулювання інноваційного підприємництва з урахуванням національних особливостей економічної системи та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Розкрито сутність категорії "інноваційне підприємництво", систематизовано існуючі класифікації інновацій. Встановлено провідну роль інноваційного підприємництва у забезпеченні "стійкого розвитку" економічної системи за умов енергетичної та економічної кризи глобального масштабу. Модифіковано модель інноваційного процесу шляхом врахування фактора впливу держави на інвестиційні ресурси інноваційного підприємства. Доведено необхідність створення центрів технологічного трансферу як необхідної ланки між науково-дослідної та виробничою сферою, визначено їх роль в інноваційному розвитку держави. Обгрунтовано можливі шляхи державного впливу на інноваційне підприємництво. Розроблено економетричну модель, що відображає залежність ефективності національного виробництва від інтенсивності здійснення витрат на НДДКР держави та бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353262

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Білоусова Л.Г. 
Династія грецьких купців Петрококіно в економічному і соціокультурному житті Російської імперії (ХІХ - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Г. Білоусова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження історії формування династії грецьких купців Петрококіно, вихідців з о.Хіоса, які переселися на початку XIX ст. до Російської імперії. На прикладі декількох поколінь династії проаналізовано причини імміграції греків у Росію, визначено законодавчі засади та умови їх інтеграції в економіку та соціальну структуру в місцях проживання (м. Одеса, Таганрог, Керч, Маріуполь, Ростов-на-Дону, Санкт-Петербург). Показано внесок династії Петрококіно у міжнародну торгівлю, підприємництво, банківську та страхову справу, золотодобувну та сталеливарну промисловість, заснування торгових домів та акціонерних товариств. Висвітлено участь окремих представників династії в органах самоврядування, наукових та благодійних товариствах, літературно-художньому та спортивному житті Російської імперії. Встановлено родинні зв'язки між понад 400 особами династії "російських" Петрококіно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС=9ГРЕ)52-8 + Т214(2РОС)-3 Петрококіно +
Шифр НБУВ: РА353087

Рубрики:

      
8.

Какутич Є.Ю. 
Екологічне підприємництво у забезпеченні сталого економічного зростання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Є.Ю. Какутич ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто організаційно-управлінські аспекти удосконалення системи екологічного підприємництва у забезпеченні сталого економічного зростання. Проаналізовано теоретико-методологічні засади екологізації підприємництва за умов глобалізації та трансформації економічних відносин, а також з урахуванням пріоритезації екологічної складової розвитку підприємницького сектору. Розкрито потенціал законодавчої та нормативної бази, їх ефективність за стимулювання розвитку екологічного підприємництва, визначено організаційно-управлінські умови його розвитку в Україні. Визначено специфічні та найбільш ефективні механізми стимулювання екологічного підприємництва, чинники вдосконалення системи його інноваційно-інвестиційної підтримки. Запропоновано концепцію забезпечення розвитку екологічного підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-28 +
Шифр НБУВ: РА353797

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Мішеніна Г. А. 
Еколого-економічні засади розвитку підприємництва в лісоресурсній сфері: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Г. А. Мішеніна ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний еколого-економічний аналіз передумов розвитку підприємництва в лісоресурсній сфері. Обгрунтовано його видові форми: екологічно орієнтоване, екологічне, екосистемне підприємництво. Розроблено методичні засади щодо формування територіально-виробничих агролісомеліоративних комплексів, принципи кластерних взаємодій його учасників, зміст етапів його формування та структурно-функціональну схему, а також підходи щодо оцінки ефективності функціонування кластера. Запропоновано більш широкий спектр застосування форм державно-приватного партнерства. Сформовано концептуальні положення щодо функціонування некомерційних організацій у лісоресурсній сфері. Визначено основні орієнтири інституціонального та фінансового забезпечення розвитку лісогосподарського підприємництва екологічного спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-131.1
Шифр НБУВ: РА372980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Різник С.В. 
Забезпечення державою конституційного права людини і громадянина на підприємницьку діяльність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / С.В. Різник ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми забезпечення державою конституційного права людини та громадянина на підприємницьку діяльність. Розкрито сутність поняття, правову природу, основні етапи становлення та розвитку конституційного права на дану діяльність. Проаналізовано основні напрями державної політики у сфері реалізації, охорони та захисту конституційного права на підприємницьку діяльність. Визначено систему гарантій конституційного права на підприємницьку діяльність, розкрито сутність, зміст і форми цих гарантій. Розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності роботи органів державної влади у сфері забезпечення права на підприємництво в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 +
Шифр НБУВ: РА361262

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лєсная О.С. 
Інституціональний механізм державного регулювання розвитку підприємництва: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.С. Лєсная ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан теоретичних і методичних розробок щодо інституціонального механізму державного регулювання розвитку підприємництва. Досліджено існуючі концептуальні підходи щодо державного регулювання підприємницької діяльності, визначено сутність даного механізму, охарактеризовано його складові. Висвітлено питання організаційно-правового забезпечення розвитку підприємництва в Україні. Розглянуто заходи органів державної влади щодо його підтримки та розвитку. Виявлено фактори інституціонального середовища, що впливають на стан вітчизняного підприємництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення державної політики зі створення сприятливого середовища та регулювання його розвитку. Розроблено новий підхід щодо формування ефективної системи державного управління підприємництвом, що грунтується на інституціональних засадах (формальних і неформальних інститутах, контрольно-наглядових органах, механізмі санкціонування) та враховує особливості організаційної й інфраструктурної складових. Проаналізовано інституціональні засади розвитку підприємництва. Визначено засоби структурно-функціонального забезпечення органів державної влади з метою встановлення межі їх компетенції та відповідальності. Проаналізовано рівень розвитку та можливості впливу на діяльність даних органів влади такого інституту як об'єднання підприємців. Визначено організаційно-правові, адміністративні й інфраструктурні умови функціонування підприємництва, виявлено основні чинники, що стримують його розвиток й обгрунтовано шляхи подолання їх негативного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21,01 +
Шифр НБУВ: РА358446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хомин О.В. 
Інтелектуальне підприємництво як форма становлення економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Хомин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено та визначено роль нового соціально-економічного феномену інтелектуального підприємництва за умов становлення економіки знань. Показано роль знань у структурі людської діяльності, розкрито сутність економіки знань, доведено необхідність широкого використання принципів постнекласичної науки у дослідженнях сучасної економіки. Обгрунтовано зміст інтелектуального підприємництва, розглянуто властивості його продукта. Розкрито роль інтелектуального капіталу як інтерспецифічного ресурсу розвитку інтелектуального підприємництва. Доведено, що система внутрішнього управління знаннями на фірмі є основою розвитку інтелектуальних підприємницьких структур. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо підготовки інтелектуальних підприємців та розвитку даного виду підприємництва за умов становлення економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У010.33 +
Шифр НБУВ: РА354500

Рубрики:

      
13.

Климовицька Г.Ю. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення управління розвитком малого підприємництва в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ю. Климовицька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Розвинуто теоретичні положення та розроблено напрямки удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва, наведено рекомендації щодо формування його складових. Узагальнено теоретичні засади та виявлено особливості та недоліки розвитку в Україні малого підприємництва за сучасних умов. Визначено суть чинних механізмів і методів його підтримки, наведено пропозиції щодо їх удосконалення. Висвітлено зміст інформаційно-аналітичного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні. Узагальнено існуючий досвід створення, а також розроблено й обгрунтовано пропозиції щодо формування зазначеного забезпечення управління розвитком малого підприємництва у регіоні, що передбачають використання сучасних засобів обчислювальної та комунікаційної техніки. Проаналізовано процеси підготовки та приняття рішень з питань функціонування та розвитку малого підприємництва у регіоні з залученням експертів. Розроблено конкретні управлінські процедури прийняття складних рішень щодо управління малим підприємництвом у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-21 +
Шифр НБУВ: РА343540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Опалінський Ю.В. 
Кримінальна відповідальність за фіктивне підприємництво: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.В. Опалінський ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Робота містить комплекс теоретичних та практичних питань з проблем правового забезпечення функціонування сфери підприємницької діяльності в Україні, розкриває поняття фіктивного підприємництва і дає характеристику складу злочину та його кваліфікацію. Особлива увага приділяється встановленню механізму вчинення злочину, розробці організаційно-правових заходів, спрямованих на попередження злочинів у підприємництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Карбовник С.М. 
Мале й середнє зовнішньоторговельне підприємництво в економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.М. Карбовник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано наукове визначення поняття "мале й середнє зовнішньоторговельне підприємництво", з'ясовано його якісні та кількісні критерії. Розроблено концептуальні підходи до побудови класифікатора малих і середніх зовнішньоторговельних підприємств (МСЗТП) за видами економічної діяльності. Обгрунтовано класифікацію зовнішніх чинників, які впливають на розвиток МСЗТП, якими є конкурентні переваги країни та рівень її інтегрованості у світогосподарські зв'язки, наявність розвиненої інфраструктури, економіко-правове середовище. Розроблено класифікацію макроекономічних функцій МСЗТП, а також рекомендації щодо вдосконалення економіко-правових засад регулювання МСЗТП. Виявлено основні етапи та особливості їх розвитку та визначено, що ефективність макроекономічного інструментарію регулювання МСЗТП залежить від наявності в організаційній структурі органів державного регулювання спеціалізованих інституцій, які уможливлюють активне застосовування специфічних форм, методів, інструментів підтримання МСЗТП. Обгрунтовано наявність значних можливостей та сприятливих умов для реалізації зовнішньоторговельного потенціалу малими та середніми виробничими підприємствами машинобудівної, легкої та деревообробної промисловості, венчурними та інноваційними підприємствами, інженерно-консультативними та туристичними фірмами, ремісниками, народними умільцями. Запропоновано заходи щодо підвищення їх конкурентоспроможності на зовнішньому ринку. Встановлено взаємозв'язок між інститутами відкритої ринкової економіки, інфраструктурою МСЗТП та його розвитком. Запропоновано низку заходів з метою вдосконалення інфраструктури МСЗТП. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду розвитку зовнішньоторговельної діяльності малих і середніх підприємств розроблено рекомендації щодо побудови оптимальної організаційної структури його регулювання та створення ефективного кредитно-гарантійного механізму стимулювання його діяльності, визначено можливі шляхи розширення збутової діяльності невеликих підприємств за кордоном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.1 +
Шифр НБУВ: РА324582

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ускова Л. В. 
Мале підприємництво в системі регіонального розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Л. В. Ускова ; Чернігів. держ. технол. ун-т. — Чернігів, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено й обгрунтовано теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо становлення, підтримки та розвитку малого підприємництва в регіоні у період становлення ринкових відносин. Розкрито економічну сутність і зміст дефініцій "мале підприємництво регіону", "малий бізнес", визначено критерії класифікації малих підприємств. Виявлено передумови розвитку малого підприємництва в Україні, встановлено його вплив на регіональний розвиток, проведено факторний аналіз формування та розвитку малого бізнесу за умов ринкової економіки. Систематизовано та доповнено методологічні принципи становлення та розвитку сучасного малого підприємництва регіону. Проаналізовано досвід розвитку малого бізнесу в країнах з розвиненою ринковою економікою, виявлено можливості його використання в Україні. Розроблено методику проблемно-орієнтованого аналізу стану малого підприємництва регіону на основі кількісних та якісних показників. Досліджено венчурне фінансування малого бізнесу як один з основних небанківських інститутів інвестування регіонів. Визначено шляхи забезпечення ефективної державної і регіональної підтримки розвитку малого підприємництва в Україні, побудовано модель системи державної підтримки та розвитку малого бізнесу в регіоні. Удосконалено концепцію системи державної підтримки та розвитку малого підприємництва. Розроблено регіональну програму підтримки та розвитку малого підприємництва на основі Стратегії розвитку Черкаської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)291.9
Шифр НБУВ: РА377159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Венгер Н. В. 
Менонітське підприємництво та модернізація Півдня Російської імперії (1789 - 1917 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Венгер ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 36 с. — укp.

Доведено, що впродовж 1789 - 1871 pp. підприємництво розвивалось за умов окремої економічної зони, що забезпечувала динаміку його формування й інтенсивного розвитку. Після скасування колоністського статусу (1871 р.) спостерігався процес формування регіонів економічної активності на теренах материнських колоній, міст, а також дочірніх поселень Новоросії, Дону, Північного Кавказу. Досліджено, що у процесі зміцнення та соціальної інституалізації підприємництва відбувалося формування субкультури представників даної страти. Встановлено, що етнічне підприємництво періодично стає мішенню цілеспрямованих гонінь з боку окремих груп російського націоналізму. Зазначено, що підприємці несуть відповідальність за загальний презентаційний образ етнічної групи, намагаються протистояти націоналізму, стримують динаміку та конфесійне поле конфліктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-2 + Т2(4УКР)5-2 + Э376.150.9(4РОС7)-112.3 + Э376.150.9(4УКР)-112.3
Шифр НБУВ: РА371937 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Бояринова К.О. 
Механізм організаційно-інфраструктурного забезпечення інноваційного підприємництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / К.О. Бояринова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та науково-методичні засади формування та реалізації ефективного механізму організаційно-інфраструктурного забезпечення інноваційного підприємництва. Удосконалено понятійний апарат у сфері інноваційної діяльності, зокрема, сформульовано визначення дефініцій "інноваційне підприємництво", "організаційно-інфраструктурне забезпечення інноваційного підприємництва". Розкрито концептуальні засади механізму організаційно-інфраструктурного забезпечення інноваційного підприємництва. Показано роль інноваційних комунікацій у даному процесі. Виявлено чинники активізації інноваційного підприємництва. Наведено рекомендації щодо формування та реалізації механізму організаційно-інфраструктурного забезпечення інноваційного підприємництва на базі створення інноваційно-інтеграційного партнерства з центральним органом управління на колегіальній основі. Обгрунтовано організаційні засади формування та реалізації діяльності відділів комерціалізації технологій при ВНЗ. Розроблено методичні підходи щодо добору суб'єктів організаційно-інфраструктурного забезпечення. Наведено пропозиції щодо реалізації конкурсного відбору інноваційних проектів за умов стабільності інноваційних комунікацій та організаційно-інфраструктурного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА355332

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Іванова О.В. 
Механізм розвитку підприємництва на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Іванова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні положення розвитку підприємницької здібності людини (ПЗЛ) і підприємництва за умов ринкових перетворень на промисловому підприємстві (ПП). Запропоновано механізм розвитку підприємницкої діяльності на ПП, а також методичний підхід до розробки даного механізму. Удосконалено методичні підходи до управління внутрішнім середовищем ПП, що орієнтується на підприємницьку здатність працівника. Визначено підприємництво як економічне явище, що в практичній господарчій діяльності зводиться до діяльності, яка забезпечує дохід на підставі реалізації особливих ПЗЛ, що виявляються в загальній сукупності факторів виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-131.1 +
Шифр НБУВ: РА328550

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Семерак О.Ф. 
Моделювання впливу податків на підприємництво: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / О.Ф. Семерак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На базі теорії нечіткої логіки розроблено математичну модель прогнозування змін податкової стратегії, обумовлених впливом кількісних та якісних показників. Сформовано та формалізовано експертну базу знань моделі прогнозування змін податкової стратегії, яка забезпечує об'єктивність налагодження функцій належності. Запропоновано балансову модель з урахуванням товарного та грошового балансу та податкових надходжень за ринкових умов, що дає змогу розраховувати збалансований бюджет країни. Удосконалено систему показників податкового навантаження та ділової активності з урахуванням умов нечіткої логіки. Створено методи прогнозування змін податкового навантаження у ринковому середовищі. Запропоновано способи формалізації термів та дослідження функцій належності як елементів теорії нечіткої логіки. Наведено методи моделювання податкових стратегій у ринковому середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.3 в611 +
Шифр НБУВ: РА354928

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського