Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (655)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІВНІЧНОАМЕРИКАНСЬКІ$<.>+<.>K=КОЛОНІЇ$<.>+<.>K=АНГЛІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Василина К.М. 
Англійський конні-кетчерівський памфлет в контексті шахрайської прози XVI ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / К.М. Василина ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено конні-кетчерівську модель соціально-побутової памфлетики англійського ренесансу. Вперше конні-кетчерівський памфлет розглянуто у співвіднесенні з обома літературними традиціями (памфлетною та шахрайською), на межі яких він формувався. Визначено соціокультурні чинники, які сприяли появі та популярності памфлетного жанру на теренах англійської літератури, розкрито сутність памфлетного первеня, запропоновано класифікацію єлизаветинської памфлетистики. Проаналізовано специфіку розвитку англійської шахрайської памфлетистики: від перших книг про вагабондів до памфлетів Р.Гріна та його епігонів. У новому ракурсі розглянуто творчий доробок пізнього Гріна та визначено шляхи подальшого розвитку кримінальної літератури в Англії XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-337
Шифр НБУВ: РА313870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Питльована Л.Ю. 
Англо-німецькі відносини на рубежі XIX - XX століть: проблеми колоніального поділу Африки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Ю. Питльована ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих та архівних матеріалів показано динаміку англо-німецького територіального розмежування на африканському континенті у 1890 - 1902 рр. Розкрито логічну послідовність та зумовленість впливу колоніального питання на переговорний процес 1898 - 1901 рр. Простежено взаємозв'язок між колоніальними змаганнями та нарощуванням військової могутності Великобританії та Німецької армії. Відзначено, що Гельголандський договір сприяв зближенню позицій Англії та Німеччини в Африці та Європі. Зауважено, що надзвичайного загострення англо-німецькі відносини досягнули під час трансваальської кризи 1895 - 1896 рр. Зазначено, що громадська думка обох країн справляла значний вплив на англо-німецькі переговори з проблем розмежування сфер впливу в Африці. Показано, що Англія та Німеччина, незважаючи на підписання окремих угод, на зламі XIX - XX ст. залишалися непримиренними суперниками на "чорному" континенті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-64 + Т3(4ГЕР)53-64 +
Шифр НБУВ: РА328145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ільченко О.Ю. 
Виховання дітей-безпритульників на Полтавщині в 20-30-і рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Ю. Ільченко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено теоретичний аналіз і систематизовано провідні ідеї виховання дітей-безпритульників. Вивчено та узагальнено досвід виховної роботи колонії ім. В.Короленка та колонії ім.М.Горького, а також державних структур - Ради захисту дітей, комісій допомоги дітям та таких громадських організацій як "Ліга порятунку дітей", "Друзі дітей". Проаналізовано особливості виховання безпритульних дітей у даний період. Охарактеризовано основні етапи виховного процесу: I етап (друга половина 1918 р. - літо 1921 р.) - первинної допомоги "дітям війни" та всім нужденним дітям та підліткам, II етап (літо 1921 р. - кінець 1923 р.) - становлення профілактичної та виховної роботи серед "дітей голоду", III етап (початок 1924 р. - перша половина 1929 р.) - перевиховання "дітей непу", виховання "пролетарської дитини", IV етап (друга половина 1929 р. - 1939 р.) - загальної освіти та професійної орієнтації "дітей голодомору" та "дітей репресій". Визначено напрями виховання соціально не захищених дітей та підлітків (пріоритетні - трудове, суспільно-політичне, атеїстичне, патріотичне, а також розумове, моральне, естетичне, фізичне виховання). Встановлено провідні тенденції виховання дітей-безпритульників, зокрема, спрямованість на виховання людини нового соціалістичного типу, ідеологізації та політизації змісту освітньо-виховної роботи, розвитку дитячого самоврядування. Обгрунтовано можливості розвитку прогресивних тенденцій виховної роботи з дітьми-безпритульниками досліджуваного періоду. Розроблено елективні спецкурси, а також науково-методичні рекомендації для педагогів і соціальних працівників з питань ліквідації явища безпритульності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР4)6 +
Шифр НБУВ: РА343298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шевченко Н.І. 
Владні структури Англії доби ранніх Стюартів в британській історіографії другої половини XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.І. Шевченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Уперше на базі британських історіографічних джерел другої половини XX ст. комплексно досліджено процес нагромадження та систематизації знань з історії організації та механізму функціонування владних структур в Англії першої половини XVII ст. Проведено узагальнення досвіду вивчення британськими науковцями англійської адміністративної історії доби ранніх Стюартів, проаналізовано новітні підходи та дослідницькі методики, запропоновані в британській історичній науці до вивчення державно-владних інститутів Англії дослідженого періоду. Виокремлено та обгрунтовано головні етапи дослідження британськими істориками проблематики з історії організації державного управління Англії доби ранніх Стюартів. Виявлено дискусійні, маловивчені питання, які потребують глибшої розробки та визначено перспективні напрями подальших досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ВЕЛ)63 + Т3(4ВЕЛ)43-5 +
Шифр НБУВ: РА326396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Блох Ю.М. 
Внутрішньополітичні дискусії в Англії стосовно зовнішньої політики країни на початку XX століття (1902 - 1914 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.М. Блох ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження британської супільно-політичної та громадської думки з важливих питань зовнішньої політики початку XX ст., а саме: переходу від традиційної політики "блискучої ізоляції" до блокової політики, укладення союзних договорів з Японією, Францією та Росією, зближення з Німеччиною, питання війни та миру. На рубежі XIX - XX ст. правлячі кола Великої Британії дійшли висновку, що попередня політика "блискучої ізоляції" втратила перспективи щодо успіху через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів для збереження "балансу сил" у Європі та світі загалом. Проаналізовано вутрішньополітичну боротьбу, дискусії у парламенті, громадських колах, шляхи пошуку компромісних рішень у процесі здійснення зовнішньополітичного курсу Великобританії урядами Р.Солсбері, А.Бальфура, Г.Кемпбелл-Баннермана, Г.Асквіта. Розглянуто політико-ідеологічні концепції розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, які складалися на підставі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-5 + Т3(4УКР)5-6 +
Шифр НБУВ: РА348441

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Красюк О.С. 
Вплив античності на історичну думку англійського просвітництва: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.С. Красюк ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини зростання зацікавленості античністю в англійському суспільстві XVII - XVIII ст. Визначено роль класичної спадщини у формуванні просвітницької ідеології та обгрунтовано спільність античного та просвітницького світогляду. З використанням джерельної бази розглянуто процес становлення антикознавства у межах двох основних напрямів історичної науки Англії - антикваризму та "філософської" історії. Досліджено діяльність історико-культурних товариств ("Товариство антикварів", "Товариство дилетантів"), їх внесок у вивчення та популяризацію в Англії історії давніх Греції та Риму. Здійснено всебічний аналіз історичних поглядів англійських мислителів доби Просвітництва та доведено рецепцію ідей греко-римських авторів у історико-філософських побудовах просвітителів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)43-7 +
Шифр НБУВ: РА330449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Боднар О. Я. 
Генрі Лонгфелло у контексті українсько-американських літературних зв'язків XIX - XX ст.: рецепція, відтворення стилю поета: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / О. Я. Боднар ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто характер сприйняття художнього доробку американського класика в літературному середовищі США, України, Франції, Німеччини, Англії, Польщі, Росії. Проаналізовано українознавчі поетичні твори та народні пісні та думи, які ввійшли до 31-томної антології "Вірші різних місцевостей", редагованої Г. Лонгфелло. Встановлено особливості відтворення стилістичних домінант в контексті діахронії, досліджено історію перекладних версій поеми "Пісня про Гайавату". Виявлено маловідомі переклади твору та лірики, зібрано біографічні відомості про маловідомих авторів перекладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)5-4 Лонгфелло Г.У. 418.3 + Ш5(4УКР)5-318-3 + Ш5(4УКР)6-318.3
Шифр НБУВ: РА374461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Білоус О.Ю. 
Готична традиція у літературі США та її трансформація у творчості Вокера Персі: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / О.Ю. Білоус ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Проаналізовано онтологічний аспект готицизму, визначено його сучасний етичний та естетичний зміст, ускладнений психологічними, соціальними, епістемологічними концепціями. Досліджено особливості формування готичної традиції у літературі США у XIX - другій половині XX ст. з урахуванням впливу провідних літературних і філософських течій даного періоду. Проаналізовано творчість видатного американського романіста В.А. Персі, розкрито сутність його антропологічних, семіотичних, літературно-філософських побудов. Досліджено літературний феномен В.А. Персі як митця, що поєднує у своїй творчості літературу та філософську антропологію, культурні традиції США й Європи, класики та сучасності, художні твори якого є плідним полем естетичного функціонування субстрату готики та її модифікацій. Визначено структурно-змістові домінанти готики, показано їх дифузний, еклектичний та інтертекстуальний характер, виділено основні поетикальні й естетичні константи. Проаналізовано специфіку взаємодії готики з художніми течіями XIX ст. Розглянуто історію розвитку готичної традиції у літературі США на прикладі творчості Ч.Б. Брауна, Н. Готорна, Е.А. По та В. Фолкнера, досліджено її синкретичне поєднання з концепціями екзистенціалізму, мультикультуралізму та постмодернізму. Проведено діахронний аналіз трансформацій готичної традиції у літературі Англії та США протягом XVIII - XX ст. Наведено загальну характеристику творчості В.А. Персі як видатного американського романіста, філософа, семіотика, розглянуто його провідні світоглядні концепції, проаналізовано особливості їх втілення у творах митця. Художній доробок В.А. Персі проаналізовано у контексті діалектичної єдності його концептуального змісту та готичних формально-змістових моделей, показано універсальний характер та поліфункціональність структур готики в американській філософській прозі другої половини XX ст. Розглянуто основні історико-філософські дискусії даного історичного періоду - феноменологію моралі й ідентичності, проблеми духовних аномалій нації в історіософському контексті та релігійної антропології у ситуації постмодерну, розкрито високі креативні можливості готики XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-334 + Ш5(7СПО)-4 Персі В.534 +
Шифр НБУВ: РА368473

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Максименко Г.В. 
Деякі закономірності розвитку сфери послуг в соціально орієнтованій економіці (порівняльний аналіз): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.В. Максименко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Зроблено спробу виявити найбільш загальні тенденції та закономірності розвитку сфери послуг в індустріально розвинених країнах світу за періодами: становлення "індустріального суспільства" на початку XX ст., суспільства "масового споживання" 1960-х рр., "інформаційного суспільства" останньої третини XX ст. Висвітлено закономірності переходу від "економіки товарів" до "економіки послуг". На підставі порівняльного аналізу стану високотехнологічних галузей у провідних країнах світу виділено елементи подібності (зумовлені об'єктивними закономірностями науково-технічного та технологічного прогресу) та виявлено фундаментальні соціально-економічні відмінності аналізованих процесів у країнах - США, Японії, Німеччині, Англії у взаємозв'язку з національними особливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)490 +
Шифр НБУВ: РА332817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Федчишин Н.О. 
Дидактична система Й.Ф. Гербарта та її вплив на розвиток вітчизняної освіти: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.О. Федчишин ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4НІМ)51-271 +
Шифр НБУВ: РА367708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Широкова-Мурараш О.Г. 
Дитяча праця у промисловості Англії першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Г. Широкова-Мурараш ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми використання дитячої праці у промисловості Англії першої половини XIX століття - історичного періоду, який нерідко визначається як пік промислового перевороту в Англії. Використовуючи багаточисленні історичні джерела та документи розглянуто масштабне застосування праці дітей в англійській промисловості як один з найважливіших соціальних наслідків промислової революції в Англії і доведено, що в умовах фабричного виробництва змінюється самий зміст дитячої праці, вона набуває більш інтенсивного та регулярного характеру. З'ясовано основні причини екстенсивного використання праці дітей у промисловості. Зазначено, що автоматизація виробництва призвела до різкого скорочення кількості технологічних операцій, виконання яких вимагало високої кваліфікації та застосування значної фізичної сили. За таких умов праця дітей та підлітків стає більш вигідною для власників підприємств практично всіх основних галузей промисловості Англії і починає виступати як самостійний фактор на ринку праці. Доведено негативний вплив тривалої виснажливої праці на фабриках та шахтах на стан здоров'я, мораль та освітній рівень фабричних дітей. Досліджено причини виникнення та основні етапи громадського руху, направленого на законодавче регулювання застосування дитячої праці у промисловості Англії і розглянуто основні законодавчі акти, які служили основою першого в світі фабричного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)52-2
Шифр НБУВ: РА310982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Некіт К. Г. 
Договір довірчого управління майном: порівняльно-правовий аналіз на матеріалах України, Республіки Молдова та Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / К. Г. Некіт ; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". — О., 2011. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено специфіку правового регулювання відносин з управління чужим майном у західноєвропейських країнах (ФРН, Франції, Англії) та Румунії і обгрунтовано висновок про відмінність фідуції (довірчої власності), характерної для континентального правопорядку, від англо-американського інституту транту. Проведено порівняльно-правовий аналіз становлення інституту довірчого управління (ДУ) майном в Україні, Республіці Молдова та Російській Федерації та встановлено специфіку українського законодавства. Доведено доцільність поширення режиму довірчого управління на ситуації необхідності встановлення управління майном особи, визнаної безвісно відсутньою та особи, місце перебування якої невідоме. Запропоновано встановити загальне право щодо оплатного характеру договору ДУ, за винятком випадків, коли майно, передане в ДУ, не використовується у підприємницькій діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)114 + Х839(4УКР)211.5 + Х999.83
Шифр НБУВ: РА379172 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Маклюк О.М. 
Еволюція королівської влади та управління в Англії при ранніх Тюдорах: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.М. Маклюк ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що на етапі раннього абсолютизму особливого значення та сили набуває особистість самого монарха. Виявлено, що процеси державотворення в Англії першої половини XVI ст. супроводжувалися змінами, а саме еволюцією середньовічних органів влади та створенням нових установ. Проаналізовано розвиток судово-адміністративної та фінансової системи держави, зроблено аналіз зарубіжних концепцій: "Король в парламенті", "Тюдорівська революція в управлінні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)43-502
Шифр НБУВ: РА317486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Бітаєв В.А. 
Естетичне виховання і гуманізація особи: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.08 / В.А. Бітаєв ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 37 с. — укp.

Вивчено історію становлення гуманістичного світоставлення в добу італійського Відродження. Значну увагу приділено розгляду впливу італійського гуманізму на естетико-мистецтвознавчі пошуки в Німечині, Англії та Україні. З'ясовано роль естетичного виховання в процесі гуманізації особи, що зумовило звернення до проблеми традиції, яку розглянуто з урахуванням специфіки трансформаційного процесу: традиція- спадкоємність - новаторство - епігонство. Досліджено проблеми масової та естетичної свідомості, її структуру та співвіднесеність з антропологічним підходом. Значну увагу приділено розробці системи "пояснювальних понять", які дають змогу поглибити змістовність форм і заходів естетичного виховання. Проблему естетичного виховання проаналізовано з широким використанням досвіду мистецтва, з урахуванням його видової специфіки, що дає змогу, базуючись на принципі теоретико-практичного паритету, трансформувати проблему естетичної свідомості, міжнаукової інтеграції у художню практику та зробити висновок щодо вагомості виховного потенціалу мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю817.2 + Ю8 г(0) + Ю821.11 +
Шифр НБУВ: РА330138

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Слухай А. С. 
Етнічний міф в образних парадигмах давньоанглійських епіко-міфологічних текстів: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / А. С. Слухай ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано склад вербалізаторів чотирьох категорій словесних образів-символів, які становлять основу репрезентації позамовної реальності в картині світу, а саме: образів колористичної, нумеративної, просторової парадигм та образів першоелементів буття "вода" і "земля". Визначено залежність між складом вербальних маркерів сугестії та прагматиконом давньоанглійських текстів. Доведено здатність алітераційних співзвучностей виконувати функцію елементів трансової спіралі. Виявлено й інші механізми вербальної сугестії: паралельні конструкції, перифрази, образні метафори, поетичні формули. Аналіз еволюції складу образних парадигм та їх семантики дозволив виділити образно-концептуальні домінанти картини світу давнього англосакса й виявити, що частотність і семантика образів за переходу від міфологічних до історичних текстів корелює зі змінами в позамовній реальності давньої Англії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4ВЕЛ)-60
Шифр НБУВ: РА382143 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
16.

Миценко В.І. 
Індивідуальний підхід до виховання дітей у педагогічній спадщині Г.Спенсера (1820 - 1903 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Миценко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито думки філософа про значення індивідуального підходу до виховання дітей, філософські, соціологічні та психологічні засади його педагогічної концепції, саморозвиток особистості дитини, роль батьків у вихованні дітей, природний підхід до розумового, морального та фізичного виховання. Проаналізовано практичний досвід вченого-педагога, а також теоретичні засади його педагогічної концепції, визначено головні періоди життя та творчої спадщини англійського філософа, вплив вченого на реформування освіти Європи та Англії наприкінці ХІХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)-8 Спенсер Г. +
Шифр НБУВ: РА322939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Тернавська В.М. 
Інститут суду присяжних в Україні (історико-правовий аспект): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.М. Тернавська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

В історико-правовому аспекті проведено комплексне дослідження процесу становлення суду присяжних як судового інституту та його подальшого розвитку. Встановлено, що запровадженню інституту суду присяжних на українських землях під час проведення судової реформи 1864 р. сприяло існування у вітчизняній системі судоустрою часів середньовіччя судового інституту з ознаками суду присяжних, створеного на базі копного суду. Проаналізовано сучасний стан суду присяжних у судових системах Англії, США, Франції та РФ, визначено позитивні та негативні чинники його діяльності. Обгрунтовано пропозиції щодо створення умов, які сприятимуть становленню й ефективному функціонуванню інституту суду присяжних у судовій системі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.4-1 +
Шифр НБУВ: РА352863

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Демидов С.Ю. 
Історіографія історії Української Повстанської Армії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / С.Ю. Демидов ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано історичні концепції, схеми, тенденції, а також основні етапи у вивченні діяльності Української Повстанської Армії (УПА). Історіографію історії УПА представлено як безперервний процес вивчення, який відображає обставини та зміни, які відбувалися у другій половині XX ст. у країнах Східної та Центральної Європи. Оскільки масштаби та значення діяльності УПА виходили за межі українських земель, вона стала предметом уваги декількох історіографій - радянської, української діаспорної, польської. Зауважено, що після падіння СРСР інтерес до історіографії УПА зріс, перетворивши її на предмет гарячих історичних дискусій в українській, російській, польській, білоруській та західній (північноамериканській і західноєвропейській) історіографіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф513(4УКР)63г +
Шифр НБУВ: РА334923

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шадріна Т.В. 
Кембріджська школа в літературознавстві Англії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Т.В. Шадріна ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Простежено еволюцію теорії міфу від античності до епохи романтизму. Проаналізовано концепції натуралістичної школи. Розглянуто міфологічні теорії антропологічної течії. Досліджено діяльність кембриджських міфокритиків. Подано аналіз їх критичних праць. Доведено, що засновниками міфокритичного напрямку в літературній критиці є кембриджські міфокритики, а не К.Юнг, як вважають. В основу робіт даної школи покладено теорії німецьких романтиків, антропологічні Дж.Фрейзера, Е.Тейлора, Е.Ленга, лінгвістичні концепції М.Мюллера. Визначено своєрідність використання кембриджських традицій в радянському, сучасному російському та українському літературознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш4 г(4ВЕЛ) +
Шифр НБУВ: РА321577

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кліщ Л.І. 
Коломийський журнал "Жіноча доля" (1925 - 1939) в літературному процесі Галичини початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Кліщ ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2006. — 16 с. — укp.

Вперше проведено монографічне дослідження історії виникнення та діяльності коломийського журналу "Жіноча Доля", з'ясовано його суспільно-політичну спрямованість, визначено комунікативні функції та концептуалістику літературно-критичних і публіцистичних виступів. Показано роль періодичного видання у літературно-мистецьких процесах 1925 - 1939 рр. Вперше проаналізовано художньо-публіцистичні виступи Н.Кобринської, О.Кобилянської, О.Дучимінської, У.Кравченко, О.Теліги, О.Кисілевської, Х.Алчевської, М.Божук, С.Русової та "жіночого" бомонду доби, що представляв українське красне письменство у Чехії, Польщі, Німеччині, Англії, Канаді, Америці, Автрії, Бельгії, Австралії. Виявлено й узагальнено найбільш істотні риси національно-суспільних і літературно-художніх явищ саме у зв'язку з діяльністю журналу "Жіноча Доля". Висвітлено суттєве значення періодичного видання у розвитку національної журналістики, літератури, мови, а також у формуванні самосвідомості жіноцтва та консолідації українських сил і груп, включаючи діаспору, з метою вирішення національно-державницьких проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-319 + Ш5(4УКР)5-379 + Ч612.3(4УКР)-52 +
Шифр НБУВ: РА342679

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського