Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (24)Реферативна база даних (927)Книжкові видання та компакт-диски (67)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІВНІЧНИЙ$<.>+<.>K=ПОЛЮС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федота О.М. 
Генетичне дослідження псоріазу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.М. Федота ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-45

Рубрики:

      
2.

Пилипенко В.В. 
Механізми пружних і квазіпружних ядерних процесів за участю нуклонів і легких ядер проміжних енергій в IS/I-матричному підході: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.В. Пилипенко ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.421.103.31,022

      
3.

Іссам Хуссейн Шахін 
Моделювання та аналіз перехідних процесів у магнітоелектричних синхронних генераторах для зменшення витрати магнітнотвердих матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Іссам Хуссейн Шахін ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням дослідження перехідних режимів синхронних генераторів з постійними магнітами (СГПМ), що мають місце в умовах експлуатації. Розроблена математична модель дозволяє у режимі раптового короткого замикання оцінити вплив параметрів генератора на величину коефіцієнта ударності, що визначає масо-габаритні показники та вартість генератора. Розроблена методика розрахунку геометрії полюсних наконечників дає можливість на етапі проектування отримати мінімальний або заданий коефіцієнт ударності. Аналітичне розв'язання задачі розподілу магнітного поля у робочому зазорі генератора дозволяє оцінити величину коефіцінта розсіювання відповідно до геометрії полюсної системи індуктора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.621-016.22
Шифр НБУВ: РА307849 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Діатілу Педру Кума 
Обмотки з полюсами, що перемикаються, для однофазних двошвидкісних конденсаторних асинхронних двигунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / Діатілу Педру Кума ; НАН України, Інститут електродинаміки. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632.42-044
Шифр НБУВ: РА307690

Рубрики:

      
5.

Цюпак І.М. 
Визначення параметрів обертання Землі та їх похідних за результатами лазерних спостережень ШСЗ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.М. Цюпак ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методики та алгоритму визначення параметрів обертання Землі (ПОЗ), їх похідних з обробки лазерних спостережень ШСЗ, розробці алгоритму прогнозування координат полюса. Розроблено методику одночасного інтегрування рівнянь руху ШСЗ із системою варіаційних рівнянь для ізохронних похідних та часткових похідних від біжучого вектора стану супутника за ПОЗ, їх похідних, алгоритм визначення різниці часу (UTIR-UTC) за результатами лазерних спостережень ШСЗ. Отримано 13 розв'язків для рядів ПОЗ та їх перших і других похідних у різних комбінаціях параметрів з обробки лазерних спостережень основної кампанії міжнародного проекту MERIT. Виконано Фур'є-аналіз рядів ПОЗ та їх швидкостей зміни, отриманих в роботі та визначених різними міжнародними центрами обробки супутникових вимірів. Порівняльний аналіз результатів свідчить про добру узгодженість отриманих у дослідженні рядів ПОЗ і швидкостей їх зміни з визначеннями міжнародних організацій. Модель прогнозування координат полюса складено з двох частин: математичної та стохастичної. Математичну модель представлено сумою рядів Фур'є з різними базовими періодами: шестирічним, чандлеровим та річним. Здійснено прогноз координат полюса для одиного року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В654.13-2,022
Шифр НБУВ: РА310935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Дьогтєв В.Г. 
Структурні моделі та методи синтезу багатофазних обмоток електричних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.01 / В.Г. Дьогтєв ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто новий напрямок у теорії багатофазних обмоток, що будується на їх узагальненому поданні та використанні модульного принципу. Це дозволило відкрити нові властивості обмоток, які використано з метою підвищення ефективності їх синтезу. Значну увагу приділено методу синтезу обмоток у заданому числі пазів із забезпеченням повноти рішення, а також методу синтезу нових типів структур обмоток, що не залежать від числа пазів на фазну зону. На основі кожного з означених методів розроблено ефективні алгоритми автоматизованого та інженерного проектування двофазних і трифазних обмоток, які складаються з котушок з однаковими та різними числами витків, із поліпшеними властивостями, а також полюсоперемикальних обмоток. Наведено приклади проектування обмоток, переваги яких обгрунтовано теоретично та доведено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О26-044
Шифр НБУВ: РА309530 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
7.

Колб А.А. 
Післяремонтні випробування перевантажувальної здатності методом динамічного навантаження та підвищення швидкодії електропривода постійного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.А. Колб ; Нац. гірн. акад. України. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи та засоби післяремонтних випробувань комутаційної стійкості, ідентифікації гранично допустимого за умов комутації струму якоря і припустимої швидкості його зміни на базі систем динамічного навантаження. Запропоновано автоматизований комплекс, математичну модель і синтезовано системи динамічного навантаження. На базі математичної моделі комутуючого потоку розроблено комплексну систему автоматичного регулювання МРС додаткових полюсів для усунення неузгодженості в змінах струму якоря і комутуючого потоку в динаміці та корекції положення середньої лінії зони безіскрової роботи під час регулювання частоти обертання та наявності змінної складової струму якоря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.5-08
Шифр НБУВ: РА314297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
8.

Пилюгіна О.Ю. 
Підвищення ефективності зниження зовнішніх магнітних полів електричних машин змінного струму: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.01 / О.Ю. Пилюгіна ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Створено уточнену математичну модель багатополюсної електичної машини змінного струму, згідно з якою зовнішнє магнітне поле в просторі за межами машини описується сумою дипольного магнітного моменту і мультипольного "власного" магнітного моменту, який визначається числом пар полюсів машини. Наведено статистично-імовірнісні моделі електричних машин змінного струму як джерел магнітного поля струмів, індукційного та залишкового магнітного полів, які доповнюють уточнену модель і дозволяють здійснити прогнозування магнітної обстановки поблизу електричної машини. На базі уточненої математичної моделі розроблено конструкцію багатополюсної електричної машини зі зниженим рівнем магнітного поля. Особливістю таких машин є введення до їх складу високоефективної системи автоматичної компенсації, яка дозволяє забезпечити високу ефективність зниження зовнішнього магнітного поля на далекій і близькій відстанях від корпуса електричної машини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з261.6-01
Шифр НБУВ: РА314872 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бахмутов В.Г. 
Палеовікові геомагнiтні варіації та магнітохронологія пізньольодовиків'я - голоцену: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / В.Г. Бахмутов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 38 с. — укp.

Розроблено методику палеомагнітних досліджень неконсолідованих осадків, визначено критерії вибору об'єктів досліджень - потенційних носіїв інформації про вікові геомагнітні варіації, запропоновано оптимальний комплекс магнітно-мінералогічних і статистичних методів обробки даних. На серії розрізів, які хронологічно перекриваються, вперше одержано "запис" варіацій компонент вектора давнього геомагнітного поля за останні 13 тис. років. Одержано нові дані про динаміку геомагнітного поля. Зроблено висновок про відмінність у режимі генерації геомагнітного поля в епоху пізньольодовиків'я й у пізньому голоцені. Побудовано зведену регіональну магнітохронологічну (магнітостратиграфічну) схему палеовікових варіацій схилення та нахилення, яка є новим інструментом для розчленування, стратифікації та кореляції осадових товщ на півночі Європейського континенту. Встановлено зв'язок між геомагнітними варіаціями та довгостроковими кліматичними змінами. Зазначено, що визначальний вплив на характер атмосферної циркуляції в Європейському секторі має знаходження геомагнітного полюса як центру аврорального овалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.213
Шифр НБУВ: РА316500 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Мициков А.О. 
Формування магнітних полів для одержання прецизійних пучків заряджених частинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / А.О. Мициков ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання вирішення оберненої проблеми магнітостатики стосовно магнітів прискорювачів заряджених частинок. Розглянуто синтез джерел плоских полів за допомогою профілів полюсів, утворених гладкими кривими. Визначено зв'язок коефіцієнтів розкладу поля в ряд Тейлора з параметрами конформного відображення, що реалізує необхідний розподіл поля. Проаналізовано вплив різних ділянок профілю полюса на розподіл поля. На підставі отриманих аналітичних виразів, що зв'язують форму полюса з полем, вивчено відтворення профілю полюса дипольних і квадрупольних магнітів для сучасних прискорювачів заряджених частинок. Результати розрахунків збігаються з розрахунками за програмами числового моделювання та вимірюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.105
Шифр НБУВ: РА312756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
11.

Соколов О.Ю. 
Алгебраїчні моделі та методи аналізу і синтезу систем керування слабо формалізованими процесами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / О.Ю. Соколов ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до подання знанняорієнтованих продукційних моделей. Побудовано структуру відповідної алгебри лінгвістичних моделей. Алгебричне подання дозволяє описати знанняорієнтовані продукційні моделі як поліномні моделі та моделі у просторі стану. Опис базується на методах аналізу, запропонованих для слабо формалізованих процесів. Досліджено властивості стійкої моделі у просторі стану, які базуються на класичних методах теорії автоматичного керування. Розроблено методи аналізу власних значень і аналізу стійкості, що базуються на використанні реляційної алгебри. Алгебричний метод дозволив подати велику кількість правил як компактний алгебричний вираз. Методологія алгебричного аналізу слабо формалізованих систем включає також стуктурну та параметричну ідентифікацію алгебричних моделей, аналіз керованості та спостережуваності. Проблему синтезу лінгвістичних продукційних систем керування вирішено на базі квадратичного критерію, критерію розміщення полюсів і детермінованого підходу. Наведено метод синтезу, що базується на принципах реляційної алгебри. Створено комп'ютерну програму імітаційного моделювання складних динамічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з965.962-01
Шифр НБУВ: РА317051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гончаров О.В. 
Система формування пучка ядерного мікрозонда: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.20 / О.В. Гончаров ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджена система містить у собі коліматор пучка, що складається з двох прямокутних діафрагм, а також фокусувальну систему на базі дублета магнітних квадрупольних лінз. Розроблено числовий код, який дозволяє розрахувати траєкторії іонів у системі та визначити внески в розмір пучка в площині мішені для таких аберацій, як хроматична, сферична, крайова та паразитна аберації, пов'язані з дефектами виготовлення та зборки лінз, юстирування системи лінз. Доведено, що домінуючими абераціями є паразитні аберації, пов'язані з неточностями установки полюсів у квадрупольній лізі; хроматична аберація й аберація, викликана обертальним роз'юстируваням з дублета. Розміри діафрагм оптимізувалися для одержання максимального струму пучка з заданим розміром намішені. Параметри пучка ядерного мікрозонда дозволяють реалізувати різні ядерно-фізичні методи аналізу (резерфордівське зворотне розсіювання, рентгеноспектральний аналіз із протонним збудженням, гамма-спектральний аналіз на протонному пучку). Виміряно концентраційні профілі основних і домішкових елементів на глибині до 1500 мкм. У покриттях з фторидного вольфраму на межі покриття - підкладка виявлено збільшення концентрації фтору в 10 разів, на відміну від об'ємної концентрації. Досліджено дифузію Cr з покриття до підкладки з пористого графіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381в641.8,022
Шифр НБУВ: РА315310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Рибін О.І. 
Підвищення точності аналізу електричних кіл узагальненим методом модифікацій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.05 / О.І. Рибін ; НАН України. Ін-т електродинаміки. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення точності аналізу лінійних та лінійно-параметричних кіл з погано зумовленими матрицями коефіцієнтів їх систем рівноваги (внаслідок селективного характеру кіл) з урахуванням компонентів, які не описані підсистемами рівнянь вузлових напруг (трансформатори; джерела, керовані струмом; конвеєри струму; універсальні активні n-брамники; кола, описані S-параметрами тощо) шляхом усування методичної похибки, викликаної наявністю дублікацій "вирощуваного" параметра та зменшення операційної похибки. Розроблено числово-символьний метод аналізу - метод модифікацій, суть якого полягає в покроковому формуванні ("вирощуванні") матриці розв'язків системи рівнянь кола без попереднього складання матриці коефіцієнтів (в базисі вузлових напруг або у змішаному). Елементами такої матриці (формованої у зворотному базисі) є обернені підматриці окремих блоків, описаних підсистемами рівнянь вузлових напруг (у найпростішому випадку - це опори пасивних гілок), які утворюють дерево (піддерева) схеми та покроково об'єднуються "вирощуванням" зв'язків у вигляді провідностей та елементів, нерегулярних для цього базису. Формування мариці розв'язків у зворотньому базисі дозволяє на кожному кроці оцінювати параметричну похибку та обирати відповідну ієрархію вирощувань. З використанням розробленого методу наведено розв'язання задач аналізу лінійних та лінійно-параметричних кіл (джерела вторинного електроживлення, кола на ємностях, що перемикаються (SC), проведено синтез SC-фільтрів за ARC-прототипами без спотворень головної карти нулів-полюсів), а також пошук полюсів функцій кола та розв'язання задач імпедансної томографії (одержання проекцій та відновлення картини розподілення провідностей шару фантома).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з211.512 +
Шифр НБУВ: РА320698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Бритік В.В. 
Майже періодичні розв'язки алгебраїчних та інших функціональних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат наук: 01.01.01 / В.В. Бритік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено голоморфні розв'язки алгебричних рівнянь з голоморфними майже періодичними коефіцієнтами на смузі та в трубчастій області, доведено, що дані розв'язки таких рівнянь завжди майже періодичні. Одержано узагальнення класичної теореми Бора про частку двох голоморфних майже періодичних на смузі функцій на трубчасту область. Доведено, що метаморфні розв'язки алгебричних рівнянь майже періодичних в смузі на трубчастій області коефіцієнтами не можуть мати нульову щільність полюсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.463,022 + В161.922,022
Шифр НБУВ: РА319216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Григоренко О.Г. 
Обчислення нулів і полюсів функцій кіл при проектуванні радіотехнічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.13 / О.Г. Григоренко ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Запропоновано алгоритми пошуку нулів і полюсів, необхідні для розв'язання задач обчислення часових характеристик радіотехнічних пристроїв і кіл, аналізу стійкості за номінальних значень параметрів та їх детермінованих і випадкових видхилень від номінальних значень, а також задач синтезу. Наведено алгоритм урахування впливу паразитних параметрів під час проектування серійноздатних радіотехнічних кіл. Існуючі методи розв'язання таких задач, як метод Лагерра, QR-алгоритм, а також безпосереднє інтегрування диференціальних рівнянь часто не забезпечують одержання необхідної точності результатів. Особливо це характерно для високодобротних радіотехнічних кіл, в яких полюси розташовані дуже близько до уявної осі на площині комплексної частоти. В таких випадках для оцінки стійкості та її запасу потрібна дуже висока точність обчислення полюсів. Запропоновані на основі символьно-чиселового методу - методу модифікацій алгоритми дозволяють істотно підвищити точність обчислення нулів і полюсів з урахуванням особливостей структури та параметрів схеми заміщення аналізованого кола.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01
Шифр НБУВ: РА319057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Карпенко Н.П. 
Вдосконалення колекторних тягових двигунів для рухомого складу при пульсуючій та імпульсній напрузі живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Н.П. Карпенко ; Укр. держ. акад. залізн. транспорту. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення колекторних двигунів шляхом поліпшення їх комутаційних властивостей. Науково обгрунтовано нові активні методи підвищення експлуатаційної надійності тягових двигунів. Розроблено математичну модель магнітного кола додаткових полюсів, за допомогою якої проаналізовано фізичні процеси у тяговому двигуні за пульсуючої та імпульсної напруги живлення. На підставі проведеного аналізу удосконалено методику розрахунку магнітного кола додаткових полюсів з урахуванням реакції вихрових струмів. Запропоновано новий схемно-конструкційний метод компенсації реакції вихрових струмів. Одержано нові рішення для підвищення надійності двигунів, які базуються на методі форсування збудження додаткових полюсів. Спрогнозовано надійність нових і модернізованих тягових двигунів для рухомого складу залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2-016
Шифр НБУВ: РА318995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
17.

Шарейко Д.Ю. 
Синтез віброзахисних систем суднових енергетичних установок з керованими динамічними віброгасниками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / Д.Ю. Шарейко ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. Макарова. — Миколаїв, 2002. — 24 с. — укp.

Запропоновано нові методи розрахунку параметрів віброзахисних систем допоміжного енергетичного устаткування (СЕУ) з керованими динамічними віброгасниками (КДВГ). Дана методика грунтується на теорії пружних деформацій, частотних методах, методах матричного числення та інтегральних рівнянь. Наведені результати теоретичних і практичних досліджень аргументовано доводять адекватність розроблених математичних моделей, а також значну перевагу вищезгаданих методів над традиційними. Розроблена методика проектування полюсів у виконавчому пристрої КДВГ дозволяє виготовити віброгасник з розширеним діапазоном регулювання, що підтверджено експериментом. Використання програмованих мікроконтролерів у системах автоматичного управління (САУ) частотним настроюванням КДВГ поліпшує динамічні та масогабаритні характеристики САУ КДВГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О42-047.7
Шифр НБУВ: РА320508 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Рибалко В.О. 
Усереднені моделі з пам'яттю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / В.О. Рибалко ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено модель дифузії з тензором її коефіцієнтів, що вироджується на множині асимптотично повної міри. Вивчено асимптотичну поведінку розв'язків відповідної початково-крайової задачі та показано, що головний член асимптотик описується усередненою моделлю з пам'яттю. Вивчено початково-крайову задачу для рівняння реакції-дифузії з коефіцієнтом дифузії, що асимптотично вироджується на <$Eepsilon>-періодичній множині. Знайдено усереднену двомасштабну модель, що описує асимптотичну поведінку розв'язків цієї задачі, коли <$Eepsilon ~ symbol О ~0>. Досліджено спектральну та нестаціонарну моделі коливань пружних середовищ з великим числом важких абсолютно твердих включень. Для спектральної моделі знайдено усереднену спектральну задачу для дрібно-раціонального операторного пучка, яка асимптотично описує глобальні коливання, що збуджують все середовище. Показано, що існують також локальні коливання, зосереджені в околі включень, вони відповідають власним значенням, які нагромаджуються в полюсах пучка. Для нестаціонарної моделі знайдено усереднену задачу, що є нелокальною за часом. Доведено теореми збіжності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022 +
Шифр НБУВ: РА327683

Рубрики:

      
19.

Калоша В.О. 
Методи синтезу робастних регуляторів для багатозв'язних квазістаціонарних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / В.О. Калоша ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Акцентовано увагу на питаннях побудови редукованих моделей, що використовуються у контурах робастного керування, та поточної корекції їх параметрів. Запропоновано та обгрунтовано підхід щодо синтезу децентралізованих систем керування, що є робастними до порушень взаємодії між локальними підсистемами, тобто зберігають за умов виникнення таких порушень гарантовану асимптотичну стійкість і субоптимальність. Розглянуто методи синтезу робастних регуляторів низького порядку для локальних підсистем, у тому числі регуляторів із заданим розміщенням полюсів системи та з еталонною моделлю. Досліджено їх робастність до певних типів збурень та огрублення моделі об'єкта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.953-048.9 +
Шифр НБУВ: РА325155

Рубрики:

      
20.

Яремчук О.В. 
Міфологічний компонент ментальності особистості в культурно-історичній психології: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.В. Яремчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше досліджено міфологічний компонент у структурі ментальності особистості у глобалізаційну епоху та розглянуто глобальність й етнічність як полюсні тенденції прояву міфологічного компоненту ментальності особистості. Уперше запропоновано розгляд міфологізації етнічної ідентичності особистості й індивідуального авторського творення як альтернативних засобів актуалізації та трансформації енічної ментальності. Визначено психокультурні чинники міфологізації етнічної ідентичності за умов культурної глобалізації. Співвіднесено якісні особливості індивідуальної авторської міфотворчості Л.Українки зі специфікою процесу самоактуалізації творчої особистості у контексті української ментальності. Введено поняття індивідуального авторського міфу в структуру системного прикладного психологічного дослідження міфологічного компоненту ментальності. Розвинуто уявлення про характер взаємовідносин між архаїчним й індивідуальним авторським міфом, зважаючи на архетипи колективного несвідомого в ментальності особистості. З застосуванням методу психо-історичної реконструкції (І.Г.Білявського) вивчено глобальні й етнічні виміри визначеного ахетипу колективного несвідомого (архетипу Світового Дерева). Апробовано психосемантичний аналіз для дослідження "Я"-маніфестації архетипу Світового Дерева в індивідуальній авторській міфотворчості, показано евристичний потенціал методу міфокритики (Н.Фрая) у культурно-історичній психології. Розроблено структуру системного прикладного дослідження міфологічного компоненту ментальності особистості на методологічній засаді історичної психології І.Г.Білявського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю958 + Т597.5 +
Шифр НБУВ: РА331306

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського