Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Тематичний інтернет-навігатор (6)Наукова електронна бібліотека (146)Реферативна база даних (837)Книжкові видання та компакт-диски (470)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>K=ПІВДЕННА$<.>+<.>K=АФРИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Питльована Л.Ю. 
Англо-німецькі відносини на рубежі XIX - XX століть: проблеми колоніального поділу Африки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Ю. Питльована ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих та архівних матеріалів показано динаміку англо-німецького територіального розмежування на африканському континенті у 1890 - 1902 рр. Розкрито логічну послідовність та зумовленість впливу колоніального питання на переговорний процес 1898 - 1901 рр. Простежено взаємозв'язок між колоніальними змаганнями та нарощуванням військової могутності Великобританії та Німецької армії. Відзначено, що Гельголандський договір сприяв зближенню позицій Англії та Німеччини в Африці та Європі. Зауважено, що надзвичайного загострення англо-німецькі відносини досягнули під час трансваальської кризи 1895 - 1896 рр. Зазначено, що громадська думка обох країн справляла значний вплив на англо-німецькі переговори з проблем розмежування сфер впливу в Африці. Показано, що Англія та Німеччина, незважаючи на підписання окремих угод, на зламі XIX - XX ст. залишалися непримиренними суперниками на "чорному" континенті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-64 + Т3(4ГЕР)53-64 +
Шифр НБУВ: РА328145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хуссейн М.Х. 
Арабо-африканські країни у світовій системі господарювання: інтеграційні спрямування та перспективні моделі розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / М.Х. Хуссейн ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено науково-практичні рекомендації щодо участі арабо-африканських країн у системі світового господарства. Досліджено теоретичні засади розвитку світової економіки, суть, види та напрямки розвитку міжнародної економічної інтеграції, вплив інтеграційних процесів на розвиток економік країн. Проаналізовано включення арабо-африканських країн до світового господарства. Здійснено економіко-математичний аналіз їх розвитку. Запропоновано напрямки розвитку даних країн як регіонального утворення. Визначено перспективні моделі їх участі у міжнародному розподілі праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6)80 +
Шифр НБУВ: РА357165

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тавшунський О. М. 
Бельгія та колоніальний поділ Африки (1876 - 1918 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Тавшунський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано участь Бельгії в колоніальному поділі Африки в 1876 - 1918 рр. Вперше проведено комплексний аналіз бельгійської колоніальної політики в новий час. Відзначено, що бельгійський колоніалізм має ряд особливостей, які зумовлюють специфічні відносини між метрополією та колонією. Стаючи сувереном незалежної держави Конго, король розраховував на допомогу Бельгії, але з часом почав затягувати процес трансформації незалежної держави Конго в бельгійську колонію. Він здійснював абсолютну владу в Конго, маючи за мету з початку 1890-х рр. одержання надприбутків, що для конголезців означало встановлення одного з найжорстокіших режимів в Африці. Союзниками Леопольда II були колоніальна адміністрація, концесійні компанії та християнські місії. Поступово реальну владу в Конго взяли в свої руки транснаціональні корпорації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БЕЛ)52-69 + Т3(6)5-694
Шифр НБУВ: РА377775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Долбаносова Р. В. 
Ветеринарно-санітарні заходи щодо профілактики бактеріальних хвороб страусів: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / Р. В. Долбаносова ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено результати моніторингу умовно-патогенної мікрофлори господарств з вирощування африканського страуса у різних регіонах України. Із інкубаторів, брудерів, приміщень для утримання, патологічного матеріалу від ембріонів-задохликів і трупів страусів виділено подібну за видовим складом умовно-патогенну мікрофлору. Відносний видовий вміст мікрофлори виробничих приміщень залежить від їх технологічного спрямування та віку страусів, які в них утримуються. Встановлено, що умовно-патогенна мікрофлора стійка до антибіотиків ампіциліну, оксациліну, цефазоліну, канаміцину, неоміцину, стрептоміцину, еритроміцину, поліміксину та чутлива до сульфаніламідів, тетрациклінів, нітрофуранів, байтрилу, левоміцетину, цефапіразону, цефатоксину. За визначення бактерицидної активності до ізольованої від страусів умовно-патогенної мікрофлори встановлено більш сильну дію пребіотика біо-мос у порівнянні з пробіотиком біофлор. Згодовування з кормом пребіотику біо-мос і пробіотику біофлор забезпечує зменшення витрат корму, збільшення добових приростів живої маси та збереженості страусят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8
Шифр НБУВ: РА378096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Поспєлов А.С. 
Воєнні конфлікти в Азії, Африці й Латинській Америці та мілітаризація країн-учасниць (1975 - 1991 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.С. Поспєлов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше в українській історіографії комплексно досліджено проблеми воєнних конфліктів та мілітаризації країн Азії, Африки та Латинської Америки у 1975 - 1991 рр. Висвітлено механізм взаємозв'язків між мілітаризацією та воєнними конфліктами даного періоду, національно-визвольною та політичною боротьбою в країнах-учасницях конфліктів. З'ясовано вплив військових конфліктів на суспільно-політичний та економічний розвиток країн азійсько-африканського та латиноамериканського регіонів. Досліджено роль великих держав у процесі мілітаризації зазначених країн та воєнних конфліктах даного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-68 +
Шифр НБУВ: РА327692

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Насадюк І.Б. 
Вплив приєднання до валютної зони на розвиток національних економік: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / І.Б. Насадюк ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу приєднання до валютної зони на розвиток національної економіки, зокрема фінансової системи. Розглянуто теоретичні підходи щодо економічної доцільності валютно-фінансової інтеграції групи країн, вигоди та витрати використання спільної валюти, методологію аналізу впливу участі у валютно-економічному союзі на економіку країни. Досліджено вплив участі у зоні євро на економічний розвиток країн Південної Європи, які до вступу у Європейський валютно-економічний союз мали вищі за середній по ЄС показники інфляції і менший ступінь розвитку фінансових систем. Доведено, що запровадження євро позитивно вплинуло на макроекономічну стабільність Італії, Іспанії, Португалії та Греції, а також зниження темпу інфляції та номінальних процентних ставок, збільшення доступу домогосподарств і підприємств до кредиту, сприяло розвитку фінансових ринків. Проаналізовано готовність до формування регіональних валютних зон і роль спільної валюти в економічному розвитку країн таких інтеграційних об'єднань, як Рада зі співробітництва арабських країн Перської затоки, Асоціація країн Південно-Східної Азії та Японія, Китай і Південна Кореї; Росія і Білорусь. Обгрунтовано доцільність переорієнтації, принаймні часткової, у валютній політиці України на євро за допомогою теорії оптимальних валютних зон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.661.2 +
Шифр НБУВ: РА359151

Рубрики:

      
7.

Філіна Г.І. 
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.І. Філіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено механізм рейтингової оцінки стану фінансово-господарської діяльності галузей промисловості України для визначення найбільш перспективних напрямків зовнішньої торгівлі з використанням програм нейросітьового моделювання. Запропоновано методику регулювання соціально-економічного розвитку регіонів з метою підвищення ефективності ведення зовнішньоекономічної діяльності, яка передбачає використання заходів загальнодержавного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) з використанням принципів економіко-географічного районування. Удосконалено методику державного регулювання ЗЕД України, що дає змогу підвищити рівень економічного розвитку країни за рахунок застосування заходів з посилення інвестиційної привабливості окремих регіонів, створення вільних економічних зон, а також регіональних цілісних економічних систем, удосконалення трансприкордонного співробітництва. Наведено методику застосування заходів щодо підвищення експортного потенціалу регіону, що включає такі розвиток прикордонної торгівлі, створення оптових продовольчих ринків, розробку програми двостороннього співробітництва з областями (регіонами) інших країн, розвиток переробної промисловості з орієнтацією на використання франчайзингу й подальшу реалізацію продукції в третіх країнах, де вже є збуток таких товарів. Розвинуто концепцію державного регулювання ЗЕД на Харківщині за рахунок створення єврорегіону, виділення в ньому територіально-промислового комплексу на базі машинобудування, покращання інвестиційного клімату з метою залучення новітніх технологій, упровадження нового чи модернізації наявного устаткування. Розвинуто методологію орієнтування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Як найбільш перспективні ринки для ведення ЗЕД запропоновано ринки Азії, СНД, Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21 +
Шифр НБУВ: РА325519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ільченко К.О. 
Домішкові дефекти і генетичні особливості мікроалмазів Українського щита (за спектроскопічними даними): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / К.О. Ільченко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Вивчено склад азотних та інших дефектів у мікроалмазах з теригенних відкладів Українського щита (УЩ), кімберлітів Архангельської та Якутської провінцій Росії, а також лампроїтів австралійської трубки Аргайл методами інфрачервоної спектроскопії та фотолюмінесценції. Проведено порівняльний аналіз спектроскопічних та інших характеристик мікроалмазів з вивчених колекцій (більше 500 зразків) і відповідних даних для зразків з контрастних за генезисом алмазних родовищ Південної Африки, Канади, Бразилії, Казахстану. Доведено, що значна частина мікрокристалів з різних геоблоків УЩ, насамперед - з Волинського, сформувалися за мантійних умов, подібних до умов формування мікроалмазів з кімберлітів та лампроїтів. Відзначено, що окремі з них, з півночі та центральних геоблоків УЩ, імовірно утворилися в астеносфері та нижній мантії, частина мікроалмазів з південного заходу та центру УЩ, з неагрегованим азотом, водою карбонатною, вуглеводневими та іншими дефектами, подібних до мікроалмазів з лампрофілів Канади та з метаморфічних порід Європи і Азії. Зроблено висновок про можливе існування практично на кожному з геоблоків УЩ незалежних корінних джерел алмазу, що суттєво відрізнялися за складом мінералотвірного середовища та РТ-умовами. Визначено ряд сукупних регіональних ознак українських мікроалмазів.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359128

      
9.

Ляшко Д.А. 
Ешеле спектри пекулярних зір і автоматизований комплекс їхньої обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Д.А. Ляшко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику автоматизації обробки ешельних спектрів та наведено рекомендації щодо її використання для дослідження пекулярних зір. Визначено основні етапи екстракції та можливості їх автоматизації. З метою нормалізації спектрів на континуум використано зображення плоского поля. З'ясовано, що даний підхід дозволяє врахувати апаратні викривлення, внесені ешеле спектрографом, та автоматизувати процес проведення континуума, а також вирішити одну з головних проблем дослідження - нормалізувати спектри на континуум у порядках, які містять лінії водню. Розроблено методику побудови зображення ешеле спектра штучної зорі для контролю основних етапів автоматичної обробки. Одержано ряд нових астрофізичних результатів, що базуються на точності та ефективності розроблених методик. У процесі створення комплексу програм автоматичної обробки ешельних спектрів використано спостереження, одержані на спектрографах GIRAFFE (SAA0) Південна Африка, SARG (TNG) Італія, BOES (BOAO) Південна Корея, а також UVES, розташованого на одному з 8-метрових телескопів обсерваторії ESO La Silla (Чилі).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В661.4 в641.8,022 + В642.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА353260

Рубрики:

      
10.

Юрченко К.О. 
Інтеграційні процеси в Африці: рівні, фактори, спрямованості та закономірності розвитку (1960 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / К.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблематику африканської інтеграції в аспекті створення загальноконтинентальної організації. На підставі вивчення вітчизняних та іноземних джерел з даного питання розкрито вплив панафриканізму на організаційне оформлення єдності африканських держав. Розглянуто концептуальний вимір проблеми політичної інтеграції, зокрема, схем, запроваджуваних на африканському континенті. Простежено причинно-наслідкові зв'язки між характером розвитку процесу інтеграції та впливом глобальних і національних політичних і соціально-економічних процесів, визначено роль і місце Організації африканської єдності у розвитку загальноконтинентальної інтеграції. Досліджено особливості кризових тенденцій у різних сферах африканської інтеграції на прикладах конкретних регіональних організацій. Визначено й оцінено можливі напрямки та перспективи діяльності Африканського союзу як загальноконтинентального угрупування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф055.25 + Ф4(6)63/64 +
Шифр НБУВ: РА348267

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Шелюто В.М. 
Колоніальна політика Іспанії в Африці у 1956-1975 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Шелюто ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Проаналізована проблема іспанської колоніальної політики в Марокко, Західній Сахарі, Екваторіальній Гвінеї періоду деколонізації. Базуючись на численних джерелах та літературі іспанською, французькою, англійською та російською мовами, автор досліджує економічну, культурну, соціальну політику Іспанії в її африканських володіннях, становлення та розвиток національно-визвольного руху в колоніях, міжнародні угоди Іспанії з африканськими країнами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ИСП)63-69(6)

Рубрики:

      
12.

Юсеф Мохаммад Муса Брігіт 
Механізм економічного співробітництва України з країнами MENA: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Юсеф Мохаммад Муса Брігіт ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретико-методологічні засади та розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування організаційно-економічного механізму міжнародного співробітництва України та країн MENA. Досліджено теоретико-методологічні основи розвитку світової економіки та співробітництва національних економік. Висвітлено особливості розвитку країн Середнього Сходу та Північної Африки у світовій економічній системі. Проаналізовано соціально-економічний розвиток країн MENA. Досліджено стан взаємної торгівлі між даними країнами та розвиток зовнішньоекономічних відносин України та країн MENA. Визначено напрями формування передумов розбудови міжнародного економічного співробітництва країн. Розроблено механізм економічного співробітництва України та країн MENA у контексті використання міжнародних конкурентних переваг. Здійснено економіко-математичне моделювання сталого розвитку країн MENA.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА359703

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Отару Е.П. 
Міждержавні конфлікти в Африці на південь від Сахари в середині 70-х - на початку 90-х років (типологія і шляхи врегулювання): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Е.П. Отару ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проаналізовано причини їх виникнення, визначено типологію політичних конфліктів. У дисертації прослідковано результати колоніального розподілу Африки і виявлено приховані причини виникнення як внутрішніх, так і міжнародних конфліктів, проведений порівняльний аналіз африканської конфліктогенності в умовах існування біполярної системи і після її розпаду. Показана роль міжнародних і африканських регіональних і субрегіональних організацій і інститутів у врегулюванні міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари. Проведений аналіз діяльності Організації Африканської Єдності та формування механізмів її взаємодії з ООН у справі врегулювання міждержавних конфліктів в Африці на південь від Сахари, приводяться приклади перших позитивних результатів взаємодії механізму ООН і ОАЄ в нормалізації ситуації в субрегіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2

Рубрики:

      
14.

Езума Інносент Озоємена 
Нігерія на світовому ринку нафти: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Інносент Озоємена Езума ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Проаналізовано роль національних економік у сучасній світогосподарській системі залежно від рівня розвитку держав. Встановлено, що спеціалізація ринку ресурсів сприяє поглибленню міжнародної спеціалізації та інтеграції економік окремих країн у союзи, блоки, коаліції держав. Охарактеризовано сучасний стан ринку світових енергетичних ресурсів. На підставі статистичних даних визначено роль Нігерії на світовому ринку нафти як держави - експортера нафти, найбільшого виробника сирої нафти та природного газу серед країн Африки. Встановлено особливості організаційних форм нафтового бізнесу Нігерії. Розроблено модель оцінки ризику щодо інвестування пошуково-розвідувальних робіт у нафтовій промисловості. Наведено рекомендації щодо розподілу продукції, що визначає характер відносин між Національною нафтовою компанією Нігерії та іноземними нафтовими компаніями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(6НІГ)305.652-592 + У9(6НІГ)843.521 +
Шифр НБУВ: РА321887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Адаменко Я.О. 
Оцінка впливів техногенно небезпечних об'єктів на навколишнє середовище: науково-теоретичні основи, практична реалізація: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Я.О. Адаменко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2006. — 39 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу процедур оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) у провідних країнах Європи, Азії, Північної та Південної Америки, Африки та Австралії вперше визначено етапи виконання ОВНС для України, якими є: скринінг, скоунінг, альтернатива, участь громадськості, оцінка екологічної ситуації, які необхідно виконувати до початку проектування техногенного об'єкта, а також під час його будівництва та експлуатації. Запропоновано нову методологію визначення сучасної екологічної ситуації території та об'єкту шляхом геоінформаційногого еколого-техногеохімічного моделювання та прогнозування стану довкілля. Теоретично обгрунтовано структури баз даних екологічної інформації для десяти компонентів екосистем, на підставі яких удосконалено методологію їх картографування з використання новітніх ГІС-технологій. Вперше розроблено найбільш повну геоінформаційну систему екологічної безпеки для нафтогазового, енергетичного та рекреаційно-туристичного комплексів на прикладі різних інвестиційних проектів в Україні. Зроблено висновок, що процедура ОВНС повинна передувати запроектованій діяльності. Здійснено її практичне впровадження на нафтогазових родовищах України, зокрема під час проектування золошлаковідвалів на Бурштинській тепловій електростанції, будівництва ліній електропередач, малих гідроелектростанцій та створення нових гірськолижних курортів "Буковель" та "Бистриця" у Карпатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в052,022 +
Шифр НБУВ: РА346896

Рубрики:

      
16.

Мінчик С. С. 
Подорож О. С. Грибоєдова на Південь у 1825 році: науково-біографічний контекст і творча рефлексія: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.02 / С. С. Мінчик ; Тавр. нац. ун-т ім. В. І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено концепцію подорожі О. С. Грибоєдова до Києва та Криму, що ознаменувала новий етап у розвитку його життєвих і творчих позицій. Відновлено історію вивчення проблеми автора в Києві та Криму. Висвітлено провідну роль кримського щоденника у процесі творчої еволюції Грибоєдова як письменника-інтелектуала, виявлено вплив мандрівки Півднем на пафос грибоєдовського вірша "Хищники на Чегеме". Доведено, що південна подорож Грибоєдова стала знаковою подією його долі та позначилася на загальній системі життєвих орієнтирів класика та на всіх аспектах його творчої спадщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4Грибоєдов О. С. 23
Шифр НБУВ: РА374701 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Плюта Н. В. 
Політична боротьба у Франції з питань колоніальної політики в Африці (70 - 90-ті рр. XIX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Н. В. Плюта ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження політичних дискусій у французькому суспільстві з вагомих питань колоніальної політики в Африці в останній третині XIX ст. Досліджено процес територіально-політичного становлення Французької імперії, а також розкрито основні положення французької колоніалістської ідеології. Аналізуючи погляди основних політиків Франції з проблем колоніальних захоплень, встановлено, що всі вони відштовхувалися від ідеї закономірності та природності експансії. Розглянуто політичну боротьбу в французькому суспільстві щодо колоніальних суперечностей з Англією та Німеччиною на африканському континенті. Вивчено роль преси у формуванні та відображенні суспільної думки з питань політичної боротьби навколо проблем колоніальної політики Франції в Африці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)522-5
Шифр НБУВ: РА379077 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Валюх Л.І. 
Політичні дискусії в Англії з питань колоніальної політики в Африці (1881 - 1899 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.І. Валюх ; Чернігів. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2008. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження політичних дискусій в англійському суспільстві з важливих питань колоніальної політики в Африці в останній третині XIX ст. Досліджено процес територіально-політичного становлення Британської імперії. Висвітлено основні положення англійської імперської ідеології. Визначено позицію англійської громадськості стосовно експансіоністської політики Великої Британії в Африці. Вивчено взаємозалежність і взаємовплив позиції уряду, депутатів парламенту Англії у аспекті колоніальних протиріч з Францією та Німеччиною на африканському континенті. Вивчено роль преси у формуванні та висвітленні суспільної думки щодо питань політичної боротьби стосовно проблем колоніальної політики Великої Британії в Африці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)53-69 +
Шифр НБУВ: РА356451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Щербина О. М. 
Правове регулювання використання природних ресурсів (історико-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. М. Щербина ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Проаналізовано закони світу, які регламентують діяльність у сфері гірничого видобування, що свідчить про можливість їх побудови у дві групи: система, відповідно до якої держава або приватний власник землі має право надавати у користування гірничу власність фізичним та юридичним особам на свій розсуд (концесійна система) та система, згідно з якою право на проведення гірничих робіт на землі належить першовідкривачу (система копалень). Визначено основи законодавства Римської імперії, Англії, Франції, Бельгії, Німеччини, Австрії, Іспанії, Австралії, США, Африканських країн (таких колишніх Англійських колоній, як Трансвааль, Родезія), законодавства Стародавнього Єгипту, Судану, Туреччини (Османської імперії) й України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА379529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Діань Мамуду 
Правові питання структури та діяльності органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Діань Мамуду ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано міжнародно-правові аспекти організації та діяльності внутрішньодержавних і зарубіжних органів зовнішніх зносин Республіки Гвінея - першої з африканських країн, яка стала незалежною державою, звільнившись від французького колоніалізму. Досліджено конкретні форми та правову організацію зовнішньополітичної діяльності країни, структуру та компетенцію її конституційних і спеціальних органів у сфері зовнішніх відносин з іншими державами, у тому числі Україною, та міжнародними організаціями. Розроблено рекомендації щодо удосконалення діяльності даних органів з урахуванням чинних норм сучасного міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913(6ГВІ)
Шифр НБУВ: РА312912 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського