Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (70)Реферативна база даних (2762)Книжкові видання та компакт-диски (443)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ОЧИСТК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 200
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єрмакова О.С. 
Обгрунтування та розробка раціональної технології сухого волочіння з поточним деформуванням сталевої заготовки у роликовому окалиновідламувачі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / О.С. Єрмакова ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено раціональні режими волочіння з поточним використанням роликового окалиновідламувача із забезпеченням мінімізації енерговитрат процесу. Розглянуто методи визначення силових умов видалення окалини з поверхні заготовки з врахуванням фізичних і технологічних особливостей даного процесу, результуючої деформації подовження (зменшення перетину) заготовки після її виходу з роликів окалиновідламувача. Проаналізовано вплив розмірів роликового окалиновідламувача на силові та деформаційні умови, а також на якість очистки поверхні заготовки від окалини. Експериментально визначено коефіцієнт тертя на контакті поверхні ролика та заготовки. Досліджено вплив часток окалини в мильному технологічному мастилі на антифрикційну ефективність під час волочіння. Розроблено пристрій тонкої очистки заготовки від залишкової окалини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К622-11 +
Шифр НБУВ: РА342494

Рубрики:

      
2.

Єрмолаєва А.В. 
Розробка технології очищення вовняного волокна з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / А.В. Єрмолаєва ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2009. — 22 с. — укp.

Розороблено технологію очистки вапнятого волокна з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації. Обгрунтовано доцільність застосування електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації у процесі очистки вовни, що дозволило значною мірою знизити матеріалоємність процесу та покращити якість митної вовни. З використанням певних поверхнево-активних речовин розроблено ефективну миючу композицію. На підставі результатів проведених теоретичного й експериментального досліджень розроблено та рекомендовано до впровадження технологію очистки вовни з використанням електророзрядної нелінійної об'ємної кавітації та промивання в розчині запропонованої миючої композиції. Охарактеризовано вплив розробленої технології очистки на фізико-механічні, хімічні та технологічні властивості вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.104 +
Шифр НБУВ: РА365286

Рубрики:

      
3.

Єфремов А.Б. 
Вдосконалена технологія очистки стічних вод гальванічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / А.Б. Єфремов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію реагентної очистки гальванічних стічних вод з допомогою рециркуляції осаду, що дозволяє очистити стічні води від іонів важких металів, зокрема іонів шестивалентного хрому відповідно до чинних норм, зменшити дози використання реагентів і скоротити обсяги осадів, що утворюються. Показано вплив рециркуляції осаду на процес утворення завислого шару осаду, що сприяє інтенсифікації подальшого процесу у тонкому шарі та підвищенню ступеня очистки стічних вод на його залишкову концентрацію. Одержано емпіричні залежності, які дозволяють розрахувати значення залишкової концентрації шестивалентного хрому залежно від кількості циклів і співвідношення сірчанокислого заліза до шестивалентного хрому. Розроблено конструкцію тонкошарового відстійника з рециркуляцією осаду й одержано основні параметри процесу реагентної очистки стічних вод гальванічних виробництв з рециркуляцією осаду та без неї, що зумовлює суть методу покращання властивостей гальванічних осадів і підвищення ефективності очистки даних вод. Запропоновано технологічні схеми для реконструкції існуючих локальних очисних споруд машинобудівних підприємств та для проектування і будівництва нових з застосуванням рециркуляції осаду для очистки гальванічних стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 +
Шифр НБУВ: РА36191

Рубрики:

      
4.

Азарський К.І. 
Локалізація екологічної загрози забруднення атмосфери від пилу спалювання вугілля на ТЕС: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / К.І. Азарський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові високоефективні відцентрово-інерційні апарати для очистки повітря від промислового пилу. Проведено моніторинг екологічної небезпеки внаслідок забруднення викидами пилу під час спалювання вугілля на ТЕС і в котельнях. Оптимальні параметри розроблених пиловловлювачів визначено математичним шляхом і підтверджено експериментально. Зроблено апробацію розроблених установок і виявлено підвищення ефективності їх функціонування на 2 - 6 %, що зменшує викиди вугільного пилу до рівнів граничнодопустимих концентрацій. Розроблено математичну модель сепарації твердих частинок в циліндричному циклоні з жалюзійним відокремлювачем, створено програму матричного регресійного аналізу для встановлення залежності ефективності пиловловлення від геометрії новостворених циклонних апаратів. Розроблено карти розсіювання викидів, оцінено екологічний, енергетичний та економічний ефект від впровадження нових апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370,2-042 н6 +
Шифр НБУВ: РА357270

      
Категорія: Транспорт   
5.

Аль-хавалдех Абдалла Сулейман 
Дослідження і розробка гідродинамічних очисників моторних мастил: Автореф. дис ... канд.техн. наук: 05.05.17 / Абдалла Сулейман Аль-хавалдех ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2001. — 20 с.: іл. — укp.

Науково-методично обгрунтовано шляхи інтенсифікації робочого процесу гідродинамічних очисників моторних мастил та розроблено на цій підставі малогабаритні очисники для використання в двигунах внутрішнього згорання. Визначено умови, що забезпечують збереження ступеня очистки рідини, яка фільтрується, постійного за довжиною фільтроелемента. Визначено умови забезпечення саморегенерації фільтроелемента як у разі періодичної неповноточної, так і повноточної схем гідродинамічної очистки рідини. Визначено умови сталості потоку в гідродинамічних очисниках з фільтроелементом, що обертається. Розроблено нові конструктивні схеми малогабаритних роторних очисників моторних мастил. Вдосконалено методику, створено засоби для експериментальної перевірки отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-047.02
Шифр НБУВ: РА315963 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Антонюк В.О. 
Лектини у медико-біологічних та фітохімічних дослідженнях: сировинна база, отримання, властивості та аспекти практичного використання: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.О. Антонюк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 37 с. — укp.

Вивчено вітчизняну сированну базу для одержання лектинів, визначено їх вуглеводну специфічність. Вперше виявлено та досліджено основні фізико-хімічні властивості лектинів з кореневищ купини багатоквіткової та кільчастої, воронячого ока чотирилистого, трьох видів трави нечуй-вітер, з плодових тіл грибів дубовика оливково-бурого, пецици пухирчастої та пецици коричнево-каштанової, саркосцифи яскраво-червоної, а також з ікри окуня та судака, кори саротамнуса віникового та карагани деревоподібної, каштану кінського, насіння щириці хвостатої та щириці загнутої. Для деяких лектинів запропоновано нові методи очистки або комплексної переробки. Визначено токсичність одержаних лектинів до клітин різних ліній пухлинних клітин, резистентних до протипухлинного засобу цисплатини. Досліджено дію ряду лектинів на ріст і розвиток колорадських жуків і нематод. Показано можливість використання лектинів для поділу й аналізу глікокон'югатів та глікозидів, виявлення ранніх стадій апоптозу, а також в гістохімії та судово-медичній експертизі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 лектини +
Шифр НБУВ: РА350536

Рубрики:

      
7.

Аргатенко Т.В. 
Очистка стічних вод маргарино-майонезного виробництва від жирових забруднень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Т.В. Аргатенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Встановлено основні закономірності напірної флотації та вивчено функціональні залежності максимальної ефективності та коефіцієнту інтенсивності процесу від технологічних параметрів. Обгрунтовано необхідність інтенсифікації напірно-флотаційного знежирення додаванням електролітично генерованого коагулянту. Для нової конструкції електрокоагулятора з торцевим анодом запропоновано математичну інтерпретацію залежності виходу металу анода від щільності струму. Розроблено методику інженерного розрахунку основних елементів технологічної схеми напірно-флотаційного знежирення стічних вод маргарино-майонезного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.420.94 + Л981.094
Шифр НБУВ: РА319248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Архіпов О.В. 
Тонкошаровий відстійник-фільтр з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.В. Архіпов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На базі аналізу сучасного стану вирішення проблем очистки поверхневих вод від полідисперсних завислих часток за допомогою тонкошарового відстоювання та фільтрування висунуто ідею суміщення тонкошарового відстоювання та фільтрування частково в межах тонкого шару та поза ним, для чого зверху тонкошарових каналів розміщено шар плаваючого зернистого завантаження, а в тонкошарові канали відстійника-фільтра подається або відводиться частина зернистого завантаження, що змінює довжину зони тонкошарового відстоювання та товщину шару фільтруючого завантаження залежно від якості та кількості оброблюваної води. Розроблено конструктивну схему тонкошарового відстійника-фільтра з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти. Наведено результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержано теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому каналі з течієнапрямним пристроєм, безвідривної ламінарної - в течієнапрямному пристрою, кінетики освітлення суспензії - залежно від товщини шару зернистого завантаження та часу фільтрування. Розроблено рекомендації для проектування та експлуатації запропонованого апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104-22-51
Шифр НБУВ: РА315373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Атаманенко І.Д. 
Вода в полімерних мембранах: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.11 / І.Д. Атаманенко ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2008. — 39 с. — укp.

Розвинуто теорії стосовно гідрофільності полімерних лабільних систем. Установлено взаємозв'язок між хімічною природою мембран і міцністю зв'язку та коефіцієнтом дифузії молекул води у полімерний каркас. Використання сучасних фізичних методів - диференційно скануючої калометрії та ядерно-магнітного резонансу - дозволило одержати кількісну оцінку гідрофільності полімерних мембран. Знайдено числа гідратації. Виявлено, що селективний перенос однозарядних іонів залежить від заряду поверхні та структури модифікувального шару. Установлено закономірну взаємозалежність між впливом різних факторів на стан води у мембранах та їх розділювальними характеристиками. Знайдено залежність зміни величини трансмембранного потоку від гідрофільності та стану води у полімерному каркасі мембрани. Запропоновано моделі мембран, які мають оптимальні властивості розділення у процесах знесолення й очистки води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г64-2 + Г585 +
Шифр НБУВ: РА360539

Рубрики:

      
10.

Афанас'єв В.І. 
Електромагнітне випромінювання і тепловий вплив високопервеансних електронних потоків: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / В.І. Афанас'єв ; Ін-т радіофіз. та електрон. ім. О.Я.Усікова НАН України. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості процесів формування високопервеансних електронних потоків з поздовжньою компресією просторового заряду (ПКПЗ), виконані з використанням числових розрахунків та моделювання електронних гармат. Розроблено електронні гармати потужністью від 0,5 до 150 кВт та макети НВЧ приладів сантиметрового та міліметрового діапазонів. Встановлено, що у високому вакуумі електронні потоки з ПКПЗ мають гаусів розподіл густини току в поперечному розрізі. Керування потоками в динаміці руху та взаємодія з металами дозволило підвищити ефективність ряду технологічних процесів. Досліджено процес генерації гальмівного рентгенівського випромінювання та визначено умови використання даного випромінювання в рентгенівській літографії. Наведено особливості взаємодії електронних потоків з матеріалами мішень. Запропоновано методи реєстрування та подавлювання плазмових коливань в зоні дії електронного променя. Проведено дослідження процесів напилювання, очистки, наплавлення та зварювання металів електронними потоками з великим просторовим зарядом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852.5
Шифр НБУВ: РА321326

Рубрики:

      
11.

Бібік Д.В. 
Розроблення способів очищення сиропу, жовтого цукру та його клеровок у бурякоцукровому виробництві: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Д.В. Бібік ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розв'язано науково-прикладну задачу підвищення ефективності очистки сиропу, жовтого цукру та його клеровок з застосуванням фізико-хімічних методів інтенсифікації технологічного процесу. Науково обгрунтовано механізм дії адсорбенту - дефекосатураційного осаду у разі очистки сиропу з клеровкою. Вдосконалено технологію афінації жовтого цукру та приготування й очистки клеровки. Розроблено спосіб одержання сухого активованого дефекосатураційного осаду як адсорбента підвищеної адсорбційної здатності, який передбачає його зберігання, транспортування та автоматичне дозування. Наведено спосіб приготування клеровок жовтих цукрів на основі сиропу після третього корпусу випарної установки, що зумовлює зниження витрат енергетичних ресурсів. На базі розробленого способу приготування клеровки жовтого цукру сиропом та способу очистки клеровки та сиропу дефекосатураційним осадом запропоновано технологічну схему зниження забарвленості сиропу з клеровкою. Створено спосіб афінації жовтого цукру другої та третьої кристалізації другим відтоком першого утфеля, який збезпечує підвищення виходу білого цукру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.692 +
Шифр НБУВ: РА363839

Рубрики:

      
12.

Біленька В.І. 
Створення дисперсних систем на основі фосфатидів рослинних олій та їх колоїдно-хімічні властивості: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / В.І. Біленька ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Створено дисперсні системи на основі фосфатидів рослинних олій та встановлено колоїдно-хімічні важелі керування їх властивостями. Досліджено технологічну схему процесу очистки та рафінації соняшникової та ріпакової олій, визначено шляхи утворення, склад і колоїдно-хімічні властивості побічних продуктів - фузу, гідрофузу, кофосу. Уточнено уявлення про двошарову структуру фосфатидів у водних і вуглеводневих середовищах. Одержано дисперсні системи з регульованими структурно-реологічними й антикорозійними властивостями, густиною та стійкістю. Наведено рекомендації щодо їх використання як ефективних технологічних систем для буріння, очистки привибійної зони, глушіння й освоєння свердловин за умов аномальних пластових тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г66-4 + Л782.120.9 +
Шифр НБУВ: РА357657

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Бабченко І.В. 
Розподільчі камери нового типу в системах водовідведення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / І.В. Бабченко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено актуальну проблему зниження забруднення поверхневих водойм та водотоків дощовими стічними водами, що відводяться з території міста. Визначено середній гранулометричний склад піщаних відкладень у місцях випуску дощових стічних вод у поверхневі водойми та висотне розташування концентрації завислих речовин у дощових колекторах. Розроблено нову конструкцію розподільчої камери, в якій розподіл потоку здійснюється горизонтальною розподільчою пластиною, що дозволяє відводити на очистку нижчі, найбільш забрудненні шари дощового стоку. Для стабілізації величини витрати стічних вод, що відводяться на очистку, запропоновано застосування розподільчих камер з горизонтальною розподільчою пластиною та прямокутним донним лотком та розподільчих камер з рухомим розподільчим лотком. Досліджено умови роботи запропонованих розподільчих камер, одержано залежності для їх розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.280.1-04
Шифр НБУВ: РА331363

      
14.

Бадір К. К. 
Покращення експлуатаційних характеристик підшипників кочення шляхом використання технології фінішної магніто-турбулентної очистки / К. К. Бадір. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню науково-практичних основ проектування технологічних процесів очищення трибосистем кочення шляхом застосування додаткового змінного магнітно-імпульсного поля з урахуванням закономірностей зв'язку молекулярних, кулонівських та гравітаційних сил з магнітними полями, що діють на межі доменів матеріалу підшипників.В результаті виконання дисертаційної роботи вирішена науково-прикладна задача високоефективного очищення трибовузлів кочення, використавши технології фінішного видалення мікрозабруднень з поверхонь трибосистем кочення комбінованими магнітно-турбулентними полями. У прикладному плані розв'язання цього завдання створено установку для видалення мікро- та субмікрочастинок феромагнітної та іншої природи з поверхонь трибосистем кочення на базі джерела змінного імпульсного магнітного поля і розроблена методика проведення очищення на ньому^UThe dissertation is devoted to elaboration of scientific-practical fundamentals of technological processes of the cleaning of tribosystems of rolling-out by applying of additional alternating magnetic-pulse field taking into account patterns molecular connection, and gravitational forces with magnetic fields operating on the edge of the bearing material domains.As a result of dissertation work the scientifically applied problem of the highly effective purification of the rolling three-side is solved by using the technologies of final removal of micropollution from the surfaces of the tribosystems of the rolling Magnetic-turbulent fields. In the application plan the solution of this task was created to remove the micro-and submicron particles of ferromagnetic and other nature from the surfaces of rolling tribosystems based on the source of the alternating pulse magnetic field and the methodology for conducting сleaning on it


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Банніков Л.П. 
Удосконалення технології двоступеневого вакуум-карбонатного сіркоціаноочищення коксового газу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.П. Банніков ; Укр. держ. наук.-дослід. вуглехім. ін-т (УХІН). — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів селективного вилучення ціаністого водню слабкими лужними содовими розчинами, впливу баластних сполук на абсорбцію та регенерацію кислих компонентів коксового газу. Запропоновано нові підходи щодо критерію розподілу потоків двоступеневої вакуум-карбонатної сіркоочистки. Розглянуто вплив баластних сполук на процес абсорбції, а також регенерації з застосуванням поняття іонної сили розчину. На підставі одержаних експериментальних даних з'ясовано, що за умов абсорбції ціаністого водню слабкими лужними розчинами вирішальну роль щодо селективності очистки ціаністого водню за присутності сірководню відіграє лужність розчину та менша pH розчину, за умов регенерації HCN вирішальну роль має pH розчину. Розроблено технологічний режим селективного уловлювання ціаністого водню, який впроваджено на ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". За цього річний економічний ефект становить 107 тис. грн. Для деціанізації барометричного конденсату та безпечної утилізації відпрацьованого розчину для установки ВАТ "АрселорМітал Кривий Ріг" Гіпрококсу розроблено технологічне завдання на проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.032.6 +
Шифр НБУВ: РА364770

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Баран Б.А. 
Фізико-хімічне обгрунтування дії магнітного поля на водні розчини для розробки систем техногенно-екологічної безпеки: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 21.06.01 / Б.А. Баран ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження дії магнітного поля на фізико-хімічні властивості водних систем різного типу. Обгрунтовано механізм післядії магнітного поля на водні розчини. Показано, що магнітне поле діє власне на саму воду. Запропоновано єдиний підхід для пояснення сукупності явищ, які супроводжують вплив магнітного поля на воду та водні системи: омагнічену воду слід розглядати як дещо інший, ніж звичайна вода, розчинник, хоч і з близькими до неї властивостями. Розроблено спосіб іонообміного коригування мінерального складу вод для інтенсифікації їх очистки, пом'якшення та знесолення з метою його використання для покращення охорони довкілля. Досліджено вплив магнітного поля на деякі біохімічні реакції, які відбуваються у живих організмах. Зроблено висновок про механізм біологічної активності магнітного поля. Вперше показано, що вплив мікрохвильового випромінювання на перебіг біохімічних реакцій аналогічний дії електромагнітного поля низьких частот та спостерігається за кімнатної температури, що дозволяє пояснити негативну дію електромагнітного поля на організм людини. Показано, що ефект магнітного поля проявляється в тих фізико-хімічних процесах, у перебігу яких домінуюче значення мають водневі зв'язки та дисоціація молекул води. На підставі результатів проведених досліджень пояснено зміни властивостей водних систем, що дає можливість прогнозувати дію магнітного поля під час розробки базових концепцій захисту від неіонізуючого випромінювання. Запропоновано модель механізму дії магнітного поля на воду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342736

Рубрики:

      
17.

Бардахівська К.І. 
Розробка та експериментальне вивчення властивостей вуглецевих ДНК-вмісних імуносорбентів з підвищеною потужністю: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / К.І. Бардахівська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено нове покоління вуглецевих ДНК-вмісних імуносорбентів з підвищеною потужністю та вивчено їх специфічні та неспецифічні сорбційні властивості. Зазначено, що синтезовані ДНК-вмісні імуносорбенти поєднують властивості вуглецевих матриць та ДНК, що дозволяє їх використовувати для вилучення з плазми крові хворих анти-ДНК антитіла, а також білок-зв'язані метаболіти, речовини "середньої" молекулярної маси. На підставі даних дослідження вмісту анти-ДНК антитіл у хворих установлено нелінійний характер відповіді концентрацій антитіл на послідовні розведення сироватки. Ефективність вилучення антитіл з плазми крові хворих на різні аутоімунні захворювання доводить перспективність застосування ДНК-вмісних імуносорбентів за будь-яких станів, взаємопов'язаних з гіперпродукцією та нагромадженням анти-ДНК антитіл. З метою підвищення ефективності очистки плазми крові від антитіл можна використовувати методи регіонарної гемодилюції та додаткової рециркуляції плазми. Установлено, що покриття високопродуктивного сорбенту нативною ДНК спричинює додаткову адсорбцію прозапальних цитокінів, що доводить можливість його застосування за станів, взаємопов'язаних з розвитком синдрому системної запальної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.779-29 +
Шифр НБУВ: РА341138

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Батлук В.А. 
Наукові основи створення високоефективного пиловловлюючого обладнання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.02 / В.А. Батлук ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання забезпечення високоефективними апаратами очистки повітря від пилу різних галузей промисловості з метою доведення шкідливих викидів їх до санітарно-гігієнічних норм і повернення продуктів вловлення назад у виробництво. Обгрунтовано математичну модель робочого процесу руху частинок у різних зонах пиловловлювача, розроблено основи теорії розділення гетерогенних систем шляхом руйнування турбулентних вихорів. Визначено математичну модель системи "пиловловлювач - пилоповітряна суміш", яка дозволила встановити аналітичні залежності для оцінки опору на всіх ділянках руху пилоповітряної суміші. Розвинуто нові напрямки створення апаратів пилоочистки, що базуються на використанні дії відцентрово-інерційних сил, акустичних, магнітних і магніто-акустичних полів. Розглянуто питання теоретичних та експериментальних досліджень принципово нових апаратів, наведено класифікацію їх конструкцій, захищених охоронними документами. Встановлено, що застосування запропонованих пиловловлювачів, дозволяє реалізувати єдиний підхід до підбору їх з урахуванням специфіки кожного конкретного виробництва, визначити область раціонального використання кожного типу апаратів, значно підвищити ефективність пиловловлення, систематизувати і розробити конструктивні схеми принципово нових пиловловлювачів з багатоступеневою системою очистки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.220.204.1-02
Шифр НБУВ: РА314379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Бахарєва Г. Ю. 
Екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено заходи щодо забезпечення екологічно безпечного стану міської атмосфери в районі газоподібних викидів, що містять формальдегід та метан. Експериментально досліджено аеробний й анаеробний біотехнологічні процеси вилучення формальдегіду з газоподібних викидів хімічних виробництв на етапі регенерації води в біоскрубері та встановлено їх кінетичні характеристики. Вдосконалено відому біотехнологію детоксикації формальдегіду у газоподібних викидах шляхом використання анаеробної денітрифікації. Встановлено причини низької ефективності очистки від метану газоподібних викидів з каналізаційних мереж. Запропоновано ефективну біотехнологію очистки газоподібних викидів з каналізаційних мереж в біореакторі з шаром, що омивається. Розроблено математичну модель біотехнологічної детоксикації формальдегіду шляхом денітрифікації. Розраховано еколого-економічний збиток, які спричиняють газоподібні викиди формальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Бахарєва Г. Ю. 
екологічно безпечні методи очистки газоподібних промислових викидів від формальдегіду та метану: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Г. Ю. Бахарєва ; Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління. — К., 2010. — 20 : a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н932 + Ж692
Шифр НБУВ: РА371330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського