Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (436)Книжкові видання та компакт-диски (57)
Пошуковий запит: (<.>K=ОТРУЄННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Біловицький О.В. 
Морфо-функціональна оцінка яєчників в умовах алкогольних інтоксикацій (експериментальне та секційно-морфологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Біловицький ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфо-функціональних змін при гострих і хронічних алкогольних інтоксикаціях. На основі морфо-функціонального аналізу яєчників експериментальних тварин (білих щурів) і трупів осіб жіночої статі репродуктивного віку, які мали достовірний алкогольний катамнез, визначено кореляційні зв'язки та проведено зіставлення змін яєчників в умовах гострого отруєння етанолом і тривалого впливу етилового спирту. Виявлено зниження загальної кількості фолікулів та ознаки сполучнотканинної трансформації органа, що свідчать про розвиток стійкого гіпоовуляторного статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-3 + Р715.52-37

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Пашинський П.П. 
Вплив кріоконсервованих фетальних препаратів на функціональний стан гепатоцитів пацюків in vitro і in vivo: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.П. Пашинський ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено вміст біологічно активних сполук (білків і гормонів), у фетальних препаратах, отриманих з плодів людини 10 тижнів гестації за допомогою розробленої кріобіотехнології, а також їх дію на функціональний стан гепатоцитів пацюків у модельних системах in vitro (у разі гіпотермічного зберігання) та in vivo (у випадку отруєння тварин в порівнянні з препаратами, отриманими з печінки плоду 24 тижнів гестації. Показано, що кріоконсервовані екстракти, вилучені з фетальних тканин, відзначаються специфічністю складу білків і гормонів, що дозволяє ідентифікувати та сертифікувати препарати відповідно до їх тканинної та видової приналежності. Найбільш вираженою гепатопротекторною дією володіє препарат у вигляді екстракту, отриманий з фетальної печінки. Ефективність кріоконсервованих препаратів залежить від термінів гестації плоду. Екстракт, виділений з печінки плоду 10 тижнів гестації, має більш виражену відновлювальну та регулювальну дії на печінку, ніж препарати (гомогенат, гепатоцити, цитозольна фракція), отримані з печінки плоду 24 тижнів гестації, про що свідчать показники інтенсивності процесів ПОЛ, цитолізу (активність ферментів АлАт та АсАт) та антиокисної системи (активність ферментів супероксиддисмутази та каталази).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26
Шифр НБУВ: РА315291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Дах М.І. 
Літературне життя народної балади "Ой не ходи, Грицю...": проблема олітературення сюжету і жанру: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / М.І. Дах ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Визначено специфіку жанру балади, проаналізовано понад 30 варіантів народної балади про отруєння Гриця та з'ясовано історію легенди про Марусю Чурай. Проаналізовано художні твори, в основі яких лежить згадана народна балада, виявлено жанровий генотип, що дозволяє у різні епохи трансформуватись у драми, повісті, романи, не позбавлені ознак балади. Особливу увагу присвячено повісті "В неділю рано зілля копала" О.Кобилянської та історичному роману у віршах "Маруся Чурай" Л.Костенко, які, безперечно, є найкращими літературними обробками сюжету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-316 + Ш3(2=1УК)-614 + Ш5(4УКР)5-312 + Ш5(4УКР)6-312
Шифр НБУВ: РА313053 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Розстальний А.В. 
Показники специфічної та неспецифічної резистентності організму бугайців після надмірного одноразового та тривалого навантаження організму нітратами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Розстальний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники специфічної та неспецифічної резистентності бугайців за умов експериментального одноразового надмірного та тривалого введення нітратів. Після одноразового надмірного навантаження нітратами організму великої рогатої худоби спостережено зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-хелперів і фагоцитарної активності, інтенсивності фагоцитозу; разом з тим підвищення метаболічної активності нейтрофільних гранулоцитів у НСТ-тесті. Через тривале введення нітратів в організм тварин відбувається зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-супресорів у крові. Встановлено,що значне зниження кількості Т-супресорів супроводжується зростанням вмісту гамма-глобулінів у крові тварин. Застосування електромагнітного опромінення тварин хвилями міліметрового діапазону після одноразового нітратного отруєння сприяло швидкому відновленню показників резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г125.132.1 Ан + П872.751.31
Шифр НБУВ: РА314999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Приходько Ю.О. 
Кишкові гельмінтози свиней і собак та експериментальне обгрунтування застосування вітчизняного антгельмінтика "Альбендазолу": Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / Ю.О. Приходько ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Отримано дані про поширення нематодозів свиней у фермерських та індивідуальних господарствах. На лабораторній моделі нематодозів (білих щурах, заражених ніппостронгілюсами) здійснено цілеспрямований скринінг 34 хімічних сполук вітчизняного виробництва на їх антгельмінтну активність. Відібрано альбендазол, який має гельмінтоцидні властивості. Вивчено клінічну та патологічну картину отруєння свиней альбендазолом. Зроблено висновок, шо вітчизняний альбендазол у лікувальних дозах не впливає на гематологічні, біохімічні, імунологічні показники організму свиней. Удосканалено метод визначення альбендазолу в об'єктах навколишнього середовища та продуктах тваринного походження. Встановлено терміни виведення альбендазолу та його метаболітів з організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8 + П873.92-953-8
Шифр НБУВ: РА318905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Меркулова Ю.В. 
Фармакологічне дослідження L-аргініну L-глутамату (глутаргіну) як гіпоамоніємічного і гепатопротекторного засобу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Ю.В. Меркулова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-52
Шифр НБУВ: РА318930 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дроботенко В.А. 
Особливості умов праці і стану здоров'я робітниць віскозного виробництва та профілактика їх захворюваності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.А. Дроботенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості гігієнічних умов праці, стан захворюваності та клініко-імунологічні порушення у робітниць віскозного виробництва та обгрунтовано комплекс оздоровчих заходів щодо профілактики сірковуглецевого отруєння. Установлено, що найбільш шкідливі умови праці мають місце у прядильних цехах, де робітниці зазнають одночасного впливу парів сірковуглецю та виробничого шуму. Доведено, що у прядильниць зі зростанням професійного стажу поглиблюються вегетативні, цереброваскулярні, вегетотрофічні та імунологічні порушення з розвитком синдромокомплексу сірковуглецевого отруєння. Запропоновано спосіб лікування професійного отруєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.517.1-4 +
Шифр НБУВ: РА327119

Рубрики:

      
8.

Сулоєв К.М. 
Судово-медична оцінка змін регіональних лімфатичних вузлів серця при гострій ішемічній хворобі серця і отруєннях алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / К.М. Сулоєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання судово-медичної оцінки патоморфологічних та біохімічних змін регіональних лімфатичних вузлів серця у разі гострої ішемічної хвороби серця та отруєнь алкоголем. Визначено та узагальнено якісні та кількісні зміни структурних компонентів кровоносних і лімфатичних судин і клітинної щільності вузлів, проведено порівняльний аналіз зі змінами тканинних і судинних компонентів міокарда лівого шлуночка серця померлих у випадку зазначених патологічних станів. Наведено кількісні дані стосовно патоморфологічних та біофізичних відмінностей регіональних лімфатичних вузлів серця та на їх підставі запропоновано критерії диференціальної діагностики раптової смерті від гострої ішемічної хвороби серця та отруєнь алкоголем. Обгрунтовано визначення давності настання смерті на підставі фізичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.2 +
Шифр НБУВ: РА328262

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Вискушенко Д.А. 
Морфофункціональні характеристики ставковика озерного Lymnaea stagnalis (Linne, 1758) за дії важких металів водного середовища: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Д.А. Вискушенко ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Установлено, що сульфат міді для ставковика озерного є сполукою сильно токсичною, а хлорид цинку та нітрат свинцю - помірно токсичними. На початкових етапах отруєння адаптація до умов токсичного середовища відбувається за рахунок змін у етології тварин. Майже одночасно з ними реєструються швидкі фізіологічні захисно-пристосувальні реакції. У подальшому починають переважати патологічні зрушення, що призводять до летальних наслідків. Визначено, що іони важких металів викликають у ставковика суттєві дегенеративно-некротичні зрушення. Установлено, що витримування його у воді з цими токсикантами призводить до відторгнення та злущення епітеліального шару деструкції підстилаючих його тканин, дегенерації сполучної тканини травної та статевої залоз, а потім і їх структурних елементів (ацинусів). Зроблено висновок, що компенсація негативних впливів токсикантів на ставковика досягається завдяки підвищенню на початкових етапах його отруєння ефективності засвоєння їжі та інтенсивності дихання. За незначної інтенсивності інвазії вплив паразитів майже непомітний, але середній її рівень, як і генеральне ураження суттєво пригнічують життєдіяльність організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.164.2*801.1-641
Шифр НБУВ: РА326474

Рубрики:

      
10.

Борщов С.П. 
Оптимізація інтенсивної терапії хворих з гострими інгаляційними отруєннями мастиками-гідроізолянтами (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / С.П. Борщов ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано механізми токсичної дії мастиками-гідроізолянтами (МГ) за інгаляційного впливу на організм, методи диференційованої інтенсивної терапії хворих з гострими інгаляційнми отруєннями МГ залежно від стадії отруєнння. Висвітлено результати клініко-експериментального дослідження токсичних властивостей МГ, визначено їх хімічний склад та токсичність парів. Розглянуто перебіг гострих інгаляційних отруєнь МГ в клініці та в експерименті на щурах. Запропоновано комплекс першочергових заходів інтенсивної терапії. Досліджено вплив методів гемодіалізу з ультрафільтрацією та провокаційної гіперосмолярної діареї з елементами сорбції на стан хворих з гострими інгаляційними отруєннями МГ важкого ступеня. Розроблено показання до диференційованого призначення гемодіалізу з ультрафільтрацією та провокаційної гіперосмолярної діареї з елементами сорбції у комплексі інтенсивної терапії хворих з гострими інгаляційними отруєннями МГ важкого ступеня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.459-3 +
Шифр НБУВ: РА328063

      
11.

Новожицька Ю.М. 
Система хіміко-токсикологічних досліджень та моніторингу в галузі ветеринарної медицини України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.М. Новожицька ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати хіміко-токсикологічних досліджень, виконаних у державних лабораторіях ветеринарної медицини стосовно санітарно-гігієнічної характеристики кормів, продуктів тваринного походження, води та діагностичних досліджень патологічного матеріалу. Встановлено найбільш потенційні небезпечні компоненти з групи пестицидів, неорганічних сполук, природних токсично небезпечних компонентів (нітратів, нітритів, алкалоїдів, глікозидів), зооцидів, протруйників насіння, які викликали отруєння та загибель тварин. Розроблено та впроваджено в практику "План державного моніторингу залишкових кількостей токсикантів у продуктах тваринного походження", а також комплект науково-технічної документації з нормативно-правового та методичного забезпечення програми хіміко-токсикологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1 + П857 +
Шифр НБУВ: РА323296

Рубрики:

      
12.

Локай Б.А. 
Ефективність пеніциліну в комплексній терапії отруєнь блідою поганкою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.06 / Б.А. Локай ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології {Київ}. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Експериментально та клінічно обгрунтовано лікування хворих з отруєнням блідою поганкою шляхом використання натрієвої солі бензилпеніциліну (Пен). Показано, що у щурів, отруєних екстрактом блідої поганки (ЕБП), виникають значні порушення енергетичного обміну, активності ферментів й цитолізу та холестазу. Виявлено, що у крові донорів, інкубованих з ЕБП, відбуваються зміни показників гліколізу та обміну аденіннуклеотидів, деструктивні зміни будови еритроцитів, лейкоцитів і лімфоцитів. Установлено, що застосування Пен у дослідах in vitro та in vivo позитивно впливає на нормалізацію біохімічних і морфологічних проявів токсичної дії ЕБП. У хворих з отруєнням блідою поганкою вивчено стан окисно-відновної та аденіннуклеотидної систем, морфологію клітин крові. Показано, що застосування Пен у складі комплексної терапії в добовій дозі 1 млн ОД/кг маси тіла в токсикогенній фазі екзоінтоксикації скорочує тривалість клінічних проявів захворювання, сприяє більш швидкому зменшенню активності цитолітичних ферментів печінки, стимулює біосинтез аденіннуклеотидів і регенерацію клітин крові, суттєво зменшує відсоток летальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.491-52 +
Шифр НБУВ: РА328249

Рубрики:

      
13.

Бойко Г.В. 
Гемосорбція в терапії поросят при гострому експериментальному Т-2 токсикозі: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Г.В. Бойко ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в експериментах in vitro та in vovo на поросятах визначено поглинальну ефективність гемосорбентів СКН-1К (сферичного карбоніту) та ГСГД-4 (гемосорбенту гранульованого делігандизуючого) по відношенню до Т-2 токсину. Розроблено та апробовано технологію гемосорбції у поросят (без спеціальної фіксації тварин) з використанням ГСГД-4, яка сприяє попередженню їх загибелі у разі гострого отруєння Т-2 токсином навіть в абсолютно смертельних дозах. На підставі результатів клінічних, гематологічних, біохімічних і патоморфологічних досліджень доповнено існуючі уявлення щодо патогенезу Т-2 токсикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.7-925-7 +
Шифр НБУВ: РА333183

Рубрики:

      
14.

Ситнік О.К. 
Патогенез, діагностика та профілактика отруєння тварин чорнокоренем лікарським: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.К. Ситнік ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенез та узагальнено методи діагностики циноглосотоксикозу у тварин, здійснено систематизацію способів його профілактики. Визначено, що гострий перебіг отруєння у бичків виникає після одноразового згодовування борошна з сухої трави та листя чорнокореня лікарського другого року вегетації у кількості 7,0 та 18,4 г на 1 кг маси тіла відповідно. З'ясовано, що хронічний перебіг отруєння чорнокоренем у коней проявляється пригніченням, атаксією, анорексією, спрагою, гіпотермією, поліурією, гематурією, гіперглікемією (6,4 - 9,2 ммоль/л), гіпоазотемією, гіперпротеїнемією, збільшенням вмісту піровиноградної кислоти (159,04 - 261,28 мкмоль/л) та зменшенням вмісту сечовини у крові. Запропоновано схему діагностики, яка базується на даних анамнезу, аналізі ботанічного складу кормів, оцінці клінічних симптомів, результатах біохімічних досліджень крові стосовно вмісту глюкози та піровиноградної кислоти, а також гістологічних досліджень печінки, селезінки, серця, нирок, головного мозку. Установлено, що остаточний діагноз циноглосотоксикозу підтверджується за умов якісного виявлення алкалоїдів чорнокореня лікарського у кормах за методом тонкошарової хроматографії. Систематизовано заходи щодо профілактики циноглосотоксикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762.9 чорнокорень лікарський +
Шифр НБУВ: РА338084

Рубрики:

      
15.

Головко Л.Л. 
Стан захисних систем організму за умови комбінованої дії солей свинцю, кадмію та нітритів і корекція їх порушень за допомогою металокомплексу та ентеросорбенту "Фібросил": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Л.Л. Головко ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено стан захисних систем організму за комбінованої дії солей кадмію, свинцю та натрію нітриту. Установлено, що отруєння солями кадмію та свинцю на тлі нітритної інтоксикації спричинює суттєве порушення антиоксидантної активності, мікросомального гідроксилювання, а також зміни показників ендогенної інтоксикації та стану мембранних структур. Доведено ефективність корекції порушень, викликаних комбінацією цих токсикантів, за допомогою гістидинату міді й ентеросорбенту "Фібросил". Показано, що введення гістидинату міді позитивно впливає на показники детоксикуючої системи та ендогенної інтоксикації у крові та печінці уражених тварин. Доведено наявність більшого нормалізувального впливу гістидинату міді й ентеросорбенту "Фібросил" за їх комбінованої дії у разі їх застосування з метою корекції порушень детоксикуючої системи та ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441-52 +
Шифр НБУВ: РА337959

Рубрики:

      
16.

Жила І.А. 
Клініко-функціональна діагностика нефропатії у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Жила ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2005. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично й експериментально обгрунтовано методи дослідження сечі у коней. Запропоновано ліміти основних показників сечі (білка, креатиніну, сечовини, активності ГГТ та їх індексів). Вивчено зміни функціонального стану ренальної системи за умов аліментарного виснаження, міоглобінурії, хронічного гастроентериту та гепато-ренального синдрому у випадку кормового отруєння. Вивчено мінеральний обмін за цих захворювань та вплив на нього функціонального стану нирок. Обгрунтовано механізм нефропатії за аліментарного виснаження, а також розвиток гепато-ренального синдрому у разі отруєння. Експериментально та теоретично визначено діагностичні критерії для виявлення ниркової недостатності. На практиці апробовано схему відновлення функціонального стану печінки та нирок у коней за гострого кормового отруєння. Відзначено, що критеріями діагностики гепато-ренального синдрому, крім того, є вміст білірубіну, висока активність АСТ, АЛТ і ГГТ у сироватці крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.6-912-3 +
Шифр НБУВ: РА338241

Рубрики:

      
17.

Курапова Т.М. 
Фармакологічна корекція похідними піридинкарбонових кислот перекисної модифікації мембран гепатоцитів при інтоксикації тетрахлорметаном: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Т.М. Курапова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 26 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив похідних піридинкарбонових вислот на перекисну модифікацію мембран ендоплазматичного ретикулуму (ЕР) клітин печінки за умов інтоксикації тетрахлорметаном (ТХМ). Здійснено дослідження антирадикальної (АРА) та антиокиснювальної (АОА) активностей похідних піридинкарбонових кислот - речовин ПВ-2 - ПВ-7 та препарату "Амізон", а також вивчено їх здатність до комплексоутворення з сироватковим альбуміном людини. Сполуки з найбільш вираженими АРА та АОА (речовина ПВ-5 і амізон) використано для фармакологіних досліджень, в яких моделлю токсичного ураження печінки слугувало гостре отруєння щурів ТХМ. Показано, що введення отруєним ТХМ тваринам сполуки ПВ-4 та препарату "Амізон" призводить до зменшення вмісту в мембранах ЕР гепатоцитів перекисних продуктів ліпопереокиснення. Виявлено, що застосування амізону за умов отруєння щурів ТХМ призводить до нормалізації властивостей поверхні мембран та стабілізації структури їх білкових компонентів, а використання ПВ-4 коригує стан глибинних ділянок мембранних білкових молекул та нормалізує білково-ліпідну взаємодію. У разі введення отруєним ТХМ щурам речовини ПВ-4 або амізону спостерігається достовірне зниження у сироватці крові активності індикаторних ферментів цитолізу, а також зменшення інтенсивності процесів ліпопереокиснення, що дає змогу зробити висновок стосовно гепатопротекторних властивостей вивчених похідних піридинкарбонових кислот.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.51-29 +
Шифр НБУВ: РА335192

Рубрики:

      
18.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:

      
19.

Куцан О.Т. 
Експериментально-теоретичне обгрунтування та розробка токсико-гігієнічних регламентів піретроїдних пестицидів і їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками в кормах для тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.04 / О.Т. Куцан ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 40 с. — укp.

Уперше теоретично обгрунтовано й вирішено методичні питання визначення пестицидів в об'єктах тваринного походження. Аргументовано покращені методичні прийоми екстракції й очищення проб від коекстрактивних речовин, з використанням яких розроблено нові методики визначення окремих піретроїдних пестицидів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками у кормах і об'єктах тваринного походження. Одержано нові дані про вплив піретроїдів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками на вуглеводно-енергетичний обмін в організмі курей. Виявлено інтегральні показники характеру дії гострого та хронічного отруєння тварин препаратами за відносно малих доз, які можуть бути наявні у кормах у разі забруднення кормів за умов сільськогосподарського виробництва. Здійснено комплексну оцінку шкідливого впливу пестицидів як хімічних контамінантів, визначено важливу роль деяких біохімічних показників, зокрема швидкості ферментативних реакцій тканин внутрішніх органів. Проведено комплексні експериментально-токсикологічні дослідження на лабораторних і сільськогосподарських тваринах, вивчено патогенез, розподіл, накопичення, метаболізм, а також виведення піретроїдів та їх комбінацій з фосфорорганічними сполуками із організму тварин. Обгрунтовано токсикологічну та ветеринарно-санітарну оцінку піретроїдного пестициду "Ф'юрі" і комбінованого пестициду "Нурел-Д", розроблено їх максимально допустимі рівні у кормах для сільськогосподарських тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П857.6 +
Шифр НБУВ: РА339545

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Дереча Л.М. 
Стан біологічних мембран та вміст макро- і мікроелементів в організмі тварин і людини при дії етанолу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.М. Дереча ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень вмісту макро- та мікроелементів (K, Na, Ca, Mg, Cu) в органах і тканинах тварин залежно від короткочасної та тривалої дії етанолу. За тривалої дії етанолу характерним є підсилення процесів перекисного окиснення ліпідів (про це свідчить накопичення дієнових кон'югатів, малонового діальдегіду, збільшення інтенсивності БХЛ) за умов початкової компенсації та наступного виснаження антиоксидантних систем. Обгрунтовано включення визначення вмісту макро- та мікроелементів (K, Na, Ca, Mg, Zn, Cu) в органах і тканинах для використання як додаткового критерію діагностики смерті від отруєння етанолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7-642:Г244.111 + Е70*551.7-642:Г244.111 + Е60*725.21-642:Г244.111 + Е70*725.21-642:Г244.111 +
Шифр НБУВ: РА345656

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського