Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (450)Книжкові видання та компакт-диски (58)
Пошуковий запит: (<.>K=ОТРУЄННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 64
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яременко О.Л. 
Особливості уражень нервової системи при гострих отруєннях монооксидом вуглецю у гірників та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яременко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено частоту основних синдромів токсико-гіпоксичної енцефалопатії за гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт та уточнено найчастотніші симптоми за умов отруєння гірників монооксидом вуглецю. Виявлено, що отруєння монооксидом вуглецю вплинуло у гірників на розвиток симпатикотонічної відповіді, викликаючи порушення функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом. Вперше встановлено, що після отруєння монооксидом вуглецю у хворих відзначалося підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах і збільшення його асиметрії. Вперше доведено ефективність використання інстенону спільно з сеансами гіпербаричної оксигенації в комплексному лікуванні гірників з отруєннями монооксидом вуглецю за результатами вегетативних і вестибулярних проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.7-5 + Р284.126 + Р124.432.422 +
Шифр НБУВ: РА364627

Рубрики:

      
2.

Шепельова І.А. 
Вплив кадмію на показники азотного і вуглеводного обміну в організмі щурів різного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.А. Шепельова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу кадмію сульфату на якісний і кількісний склад вільних амінокислот у крові, печінці, нирках, легенях, серці та селезінці; концентрацію у крові показників азотного обміну - аміаку, креатиніну, сечовини та загального білка; вміст у печінці та крові метаболітів гліколізу - пірувату, лактату, циклу трикарбонових кислот - малату, оксалоацетату й alpha-кетоглутарату в щурів віком 3, 6 та 18 місяців. Установлено, що отруєння кадмію сульфатом призводить до збільшення загального вмісту вільних амінокислот у печінці та нирках і їх зниження - у крові, серці, селезінці та легенях щурів усіх вікових груп. Найбільш виражені зміни метаболічного пулу вільних амінокислот у крові та внутрішніх органах виявлено в щурів віком 3 місяці. Отруєння кадмієм призводить до зміни показників у крові щурів усіх вікових груп, що характеризують стан азотного обміну, а саме: аміаку, креатиніну, сечовини, загального білку. У крові отруєних щурів віком 3, 6 і 18 місяців виявлено зниження концентрації загального білка на фоні вірогідного підвищення концентрації аміаку, сечовини та креатиніну. Показано, що під впливом кадмію сульфату у крові та печінці отруєних щурів усіх вікових груп відбувається порушення вуглеводного обміну, що має прояв у змінах вмісту метаболітів гліколізу та циклу трикарбонових кислот. Установлено, що у разі отруєння кадмію сульфатом ступінь змін біохімічних показників визначається віком і найбільшою мірою має прояв в організмі тримісячних щурів. Результати проведених досліджень можуть бути використані для розробки нових комплексних методів діагностики, профілактики та корекції патологічних змін за умов кадмієвої інтоксикації, з урахуванням вікового аспекту, з метою послаблення токсичної дії кадмію на організм людини та тварин на територіях з високим рівнем забруднення важкими металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29 +
Шифр НБУВ: РА355618

Рубрики:

      
3.

Чернявський Р.І. 
Розробка інтегрального методу діагностики, прогнозування наслідків критичних станів, післяреанімаційного періоду та способів підвищення ефективності інтенсивної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Р.І. Чернявський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького МОЗ України. — Донецьк, 2008. — 29 с. — укp.

На підставі дослідження омега-потенціалу й інтегрального базисного опору головного мозку вперше розроблено методи діагностики ступеня тяжкості гострої церебральної недостатності та прогнозування її перебігу у пацієнтів, які перенесли критичні стани різної етіології. Встановлено залежність між ступенем тяжкості гострої церебральної недостатності (за шкалою ком Глазго) та рівнем зміни показників омегаграми. Виявлено, що тромбоцитопенія та тромбоцитопатія, що супроводжують критичні стани, призводять до розвитку геморагій і тромботичних розладів мікроциркуляції, погіршують перебіг загального захворювання. Встановлено залежність між потенціалами фермантативної коагуляції, фібринолізу, фізіологічних антикоагулянтів і результатами лікування постраждалих. Виявлено, що загальною патологоанатомічною формою енцефалопатій, обумовлених отруєнням окисом вуглецю, є повний і неповний парціальний некроз або сполучення парціальних некрозів і дифузно-вогнищевих аноксичних пошкоджень. Встановлено домінування ураження кори, а не підкоркових структур. Доведено, що перебіг странгуляційної асфіксії характеризується розвитком повних і неповних парциальних некрозів з тяжким пошкодженням структурних елементів кори мозку та підкорки. З урахуванням результатів морфологічного дослідження патогенетично обгрунтовано та розроблено лікувально-реанімаційний комплекс енцефалопатій. Вперше створено інтегративний оціночний комплекс, що дозволяє прогнозувати перебіг критичного стану, викликаного гострою церебральною недостатністю різного генезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р341 + Р35,8 +
Шифр НБУВ: РА356376

Рубрики:

      
4.

Філь А. Ю. 
Поєднана травма з пошкодженням грудинно-реберного каркасу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. Ю. Філь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему покращання результатів лікування хворих з поєднаною травмою та пошкодженням грудинно-реберного каркасу на основі розробки нового способу остеосинтезу ребер. Аналіз 2 600 актів судово-медичного дослідження трупів показав, що з 2 600 померлих 60 % становили різноманітні захворювання, 17 % - всі види травм, 10 % - отруєння, 9 % - асфіксії, 3 % - переохолодження і 1 % - опіки. Проаналізовано, що з 442-х випадків у 322-х причиною смерті були закриті травматичні пошкодження, а у 118-ти відкриті (поранення). Зазначено, що в структурі закритої травми, яка спричинена дією тупих предметів зі смертельним наслідком, завжди була важка поєднана травма тіла, яка у 91,6 % випадків поєднувалася з черепно-мозковою травмою і у 66,8 % - з закритою травмою грудної клітки. В експерименті на трупах було виконано переломи ребер запатентованим пристроєм для визначення міцності кісток, після чого виконували остеосинтез ребер різними способами: інтрамедулярно, стержневими апаратами, накістковими пластинами та запатентованою скобою СФ. У разі порівняльного виміру стабільності синтезованих ребер виявлено їх значну стабільність, яка коливалася в межах 110 - 150 кг, 16-ти хворим проведено остеосинтез скобами СФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.193-5
Шифр НБУВ: РА376153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Третьякова О. В. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка продуктів горіння полімерних матеріалів (механізми дії, експериментальне обгрунтування засобів профілактики отруєнь): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / О. В. Третьякова ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено, що гострі смертельні отруєння лабораторних тварин токсичними продуктами горіння (ТПГ) у 30,0 % випадків обумовлені утворенням СОНb і розвитком гемічної гіпоксії, а в інших - комбінацією гемічної, тканинної й інших форм гіпоксії внаслідок сумісної дії ТПГ. Встановлено, що тканинна гіпоксія й оксидативний стрес є домінуючим патогенетичним механізмом розвитку підгострих і субхронічних отруєнь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.58 + Р124.58
Шифр НБУВ: РА372191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Ткаченко Т.А. 
Кислотно-лужний стан та показники мінерального обміну в організмі вагітних щурів і плодів при отруєнні свинцем: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.А. Ткаченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено кислотно-лужний стан і показники мінерального обміну в організмі вагітних щурів та плодів за умов отруєння свинцю ацетатом і вплив кальцію лактату на накопичення плюмбуму в тканинах та органах отруєних щурів. Встановлено особливості накопичення плюмбуму в крові, печінці, серці, селезінці, м'язах, кістках, плаценті, плодах і печінці плодів в процесі перорального введення вагітним щурам свинцю ацетату. За дії ацетату в крові щурів виявлено стан субкомпенсованого метаболічного ацидозу, більш вираженого в організмі отруєних вагітних щурів. У вагітних щурів за дії свинцю ацетату встановлено посилення глюконеогенезу та гальмування процесів уреогенезу, а також знаження концентрації креатиніну в крові. Виявлено різноспрямовані зміни вмісту макро- та мікроелементів у крові, органах і фетоплацентарному комплексі щурів, отруєних свинцю ацетатом. Одержані результати спрямовані на зниження кумуляції плюмбуму та запобігання його негативного впливу на організм тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г124.33 + Р716.216.419.441.4-29 +
Шифр НБУВ: РА366967

Рубрики:

      
7.

Тищенко Г. В. 
Обгрунтування профілактики наслідків гострих отруєнь метаном у гірників вугільних шахт: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Г. В. Тищенко ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше виявлено сезонний розподіл частоти виникнення гострих отруєнь метаном з перевагою влітку та восени. Вперше доведено, що це гостре отруєння у гірників супроводжується порушенням біохімічних та імунологічних показників. Дістало подальшого розвитку знання про формування вегетативних порушень у цих постраждалих. Вперше встановлено ефективність вторинної профілактики з комплексним використанням препарату солкосерил у поєднанні з сеансами гіпербаричної оксигенації у постраждалих гірників з гострим отруєнням метаном. Вперше розроблено схему з вторинної профілактики наслідків гострих отруєнь метаном у постраждалих гірників вугільних шахт, яка спрямована на зниження числа постраждалих з віддаленими наслідками цього гострого отруєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.59 + Р124.506.1-432
Шифр НБУВ: РА382824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сулоєв К.М. 
Судово-медична оцінка змін регіональних лімфатичних вузлів серця при гострій ішемічній хворобі серця і отруєннях алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / К.М. Сулоєв ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання судово-медичної оцінки патоморфологічних та біохімічних змін регіональних лімфатичних вузлів серця у разі гострої ішемічної хвороби серця та отруєнь алкоголем. Визначено та узагальнено якісні та кількісні зміни структурних компонентів кровоносних і лімфатичних судин і клітинної щільності вузлів, проведено порівняльний аналіз зі змінами тканинних і судинних компонентів міокарда лівого шлуночка серця померлих у випадку зазначених патологічних станів. Наведено кількісні дані стосовно патоморфологічних та біофізичних відмінностей регіональних лімфатичних вузлів серця та на їх підставі запропоновано критерії диференціальної діагностики раптової смерті від гострої ішемічної хвороби серця та отруєнь алкоголем. Обгрунтовано визначення давності настання смерті на підставі фізичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.2 +
Шифр НБУВ: РА328262

Рубрики:

      
9.

Ситнік О.К. 
Патогенез, діагностика та профілактика отруєння тварин чорнокоренем лікарським: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.К. Ситнік ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенез та узагальнено методи діагностики циноглосотоксикозу у тварин, здійснено систематизацію способів його профілактики. Визначено, що гострий перебіг отруєння у бичків виникає після одноразового згодовування борошна з сухої трави та листя чорнокореня лікарського другого року вегетації у кількості 7,0 та 18,4 г на 1 кг маси тіла відповідно. З'ясовано, що хронічний перебіг отруєння чорнокоренем у коней проявляється пригніченням, атаксією, анорексією, спрагою, гіпотермією, поліурією, гематурією, гіперглікемією (6,4 - 9,2 ммоль/л), гіпоазотемією, гіперпротеїнемією, збільшенням вмісту піровиноградної кислоти (159,04 - 261,28 мкмоль/л) та зменшенням вмісту сечовини у крові. Запропоновано схему діагностики, яка базується на даних анамнезу, аналізі ботанічного складу кормів, оцінці клінічних симптомів, результатах біохімічних досліджень крові стосовно вмісту глюкози та піровиноградної кислоти, а також гістологічних досліджень печінки, селезінки, серця, нирок, головного мозку. Установлено, що остаточний діагноз циноглосотоксикозу підтверджується за умов якісного виявлення алкалоїдів чорнокореня лікарського у кормах за методом тонкошарової хроматографії. Систематизовано заходи щодо профілактики циноглосотоксикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762.9 чорнокорень лікарський +
Шифр НБУВ: РА338084

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Розстальний А.В. 
Показники специфічної та неспецифічної резистентності організму бугайців після надмірного одноразового та тривалого навантаження організму нітратами: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / А.В. Розстальний ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено показники специфічної та неспецифічної резистентності бугайців за умов експериментального одноразового надмірного та тривалого введення нітратів. Після одноразового надмірного навантаження нітратами організму великої рогатої худоби спостережено зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-хелперів і фагоцитарної активності, інтенсивності фагоцитозу; разом з тим підвищення метаболічної активності нейтрофільних гранулоцитів у НСТ-тесті. Через тривале введення нітратів в організм тварин відбувається зниження кількості Т- і В-лімфоцитів, зменшення кількості Т-супресорів у крові. Встановлено,що значне зниження кількості Т-супресорів супроводжується зростанням вмісту гамма-глобулінів у крові тварин. Застосування електромагнітного опромінення тварин хвилями міліметрового діапазону після одноразового нітратного отруєння сприяло швидкому відновленню показників резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*723-641.9:Г125.132.1 Ан + П872.751.31
Шифр НБУВ: РА314999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Пришляк А.М. 
Морфофункціональні закономірності адаптаційних і дизадаптаційних змін серцевого м'яза при його токсичних ураженнях: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.01 / А.М. Пришляк ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне морфологічне вивчення закономірностей адаптаційних і дизадаптаційних процесів у серцевому м'язі дослідних тварин у разі дії на їх організм хлориду кадмію та чотирихлористого вуглецю. Наведено теоретичне узагальнення відмінностей структурно-функціональних особливостей міокарда білих щурів залежно від їх чутливості до гіпоксії. Встановлено, що довготривала дія на організм тварин чотирихлористого вуглецю та хлориду кадмію призводить до виражених морфологічних змін міокарда на всіх рівнях його структурної організації. За цього виявлено суттєве збільшення мас частин серця, дилятацію їх камер, збільшення в них відносних об'ємів стромальних структур, уражених кардіоміоцитів ендотеліоцитів, зменшення резервних об'ємів шлуночків, секреторної активності кардіоміоцитів передсердь, капілярно-кардіоміоцитарних відношень, зниження пропускної здатності артерій, приносної та обмінної ланок мікрогемоциркуляторного русла, розширення його венозної частини, ендотеліальну дисфункцію та гіпоксію. З'ясовано, що за умов інтоксикації хлоридом кадмію більш виражені морфологічні зміни виникають у лівому шлуночку та лівому передсерді, а чотирихлористий вуглець більшою мірою уражає правий шлуночок і праве передсердя. У разі тривалого отруєння тварин дослідженими хімічними речовинами більш виражені структурні зміни у частинах серця домінують у білих щурів з низькою стійкістю до гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.120 + Е60*732.12-641 +
Шифр НБУВ: РА363332

Рубрики:

      
12.

Приходько Ю.О. 
Кишкові гельмінтози свиней і собак та експериментальне обгрунтування застосування вітчизняного антгельмінтика "Альбендазолу": Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.11 / Ю.О. Приходько ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2002. — 32 с. — укp.

Отримано дані про поширення нематодозів свиней у фермерських та індивідуальних господарствах. На лабораторній моделі нематодозів (білих щурах, заражених ніппостронгілюсами) здійснено цілеспрямований скринінг 34 хімічних сполук вітчизняного виробництва на їх антгельмінтну активність. Відібрано альбендазол, який має гельмінтоцидні властивості. Вивчено клінічну та патологічну картину отруєння свиней альбендазолом. Зроблено висновок, шо вітчизняний альбендазол у лікувальних дозах не впливає на гематологічні, біохімічні, імунологічні показники організму свиней. Удосканалено метод визначення альбендазолу в об'єктах навколишнього середовища та продуктах тваринного походження. Встановлено терміни виведення альбендазолу та його метаболітів з організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.62-925-8 + П873.92-953-8
Шифр НБУВ: РА318905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Планковський С.І. 
Наукові основи створення високоресурсних термоемісійних катодних вузлів обладнання для плазмової обробки матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.07 / С.І. Планковський ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Розроблено, експериментально обгрунтовано та реалізовано концепцію створення високоресурсних катодних вузлів з застосуванням стійких до отруєння емісійних матеріалів і комплексного врахування їх властивостей у разі проектування та призначення режимів роботи обладнання для плазмової обробки матеріалів. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень. З застосуванням методів математичного моделювання, аналітичних і числових методів математичної фізики розв'язано задачі проектування катодних вузлів. Проведено математичне моделювання з застосуванням сучасних скінченноелементних САЕ-пакетів і систем автоматизованого проектування. З використанням методів електронної мікро-, спектроскопії, оптичних методів виміру температури проведено експериментальні дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж624-5 + К967/968 +
Шифр НБУВ: РА363400

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Пашинський П.П. 
Вплив кріоконсервованих фетальних препаратів на функціональний стан гепатоцитів пацюків in vitro і in vivo: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.П. Пашинський ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено вміст біологічно активних сполук (білків і гормонів), у фетальних препаратах, отриманих з плодів людини 10 тижнів гестації за допомогою розробленої кріобіотехнології, а також їх дію на функціональний стан гепатоцитів пацюків у модельних системах in vitro (у разі гіпотермічного зберігання) та in vivo (у випадку отруєння тварин в порівнянні з препаратами, отриманими з печінки плоду 24 тижнів гестації. Показано, що кріоконсервовані екстракти, вилучені з фетальних тканин, відзначаються специфічністю складу білків і гормонів, що дозволяє ідентифікувати та сертифікувати препарати відповідно до їх тканинної та видової приналежності. Найбільш вираженою гепатопротекторною дією володіє препарат у вигляді екстракту, отриманий з фетальної печінки. Ефективність кріоконсервованих препаратів залежить від термінів гестації плоду. Екстракт, виділений з печінки плоду 10 тижнів гестації, має більш виражену відновлювальну та регулювальну дії на печінку, ніж препарати (гомогенат, гепатоцити, цитозольна фракція), отримані з печінки плоду 24 тижнів гестації, про що свідчать показники інтенсивності процесів ПОЛ, цитолізу (активність ферментів АлАт та АсАт) та антиокисної системи (активність ферментів супероксиддисмутази та каталази).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26
Шифр НБУВ: РА315291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Піддубняк О.В. 
Показники гемопоезу у коней та діагностика його змін за паталогії: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / О.В. Піддубняк ; Білоцеркв. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 22 с. — укp.

Наведено фізіологічні величини показників популяційного складу еритроцитів, стан їх кислотної резистентності, ферум-трансферинового комплексу (ЗФЗЗ, НФЗЗ, вмісту трансферину, коефіцієнта насичення трансферину ферумом) і 2,3-дифосфогліцерату (2,3-ДФГ) у коней різних порід, вікових груп і фізіологічного стану (кобили в останні місяці жеребності та після пологів). Вивчено адаптивні можливості гемопоезу та їх вплив на результативність у спортивних коней під час максимальних навантажень, зокрема, зміни фракційного складу еритроцитів, їх кислотної резистентності, показників метаболізму феруму. Зазначено, що найбільш інформативними діагностичними тестами оцінки гемопоезу у коней за енцефалопатії (причина - кормове отруєння алкалоїдами та мікотоксинами) є олігоцитемія (у 72,7 % хворих), пойкілоцитоз (у 90,9 %), гіперсидеремія величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 100 %), за гепатопатії - олігоцитемія, олігохронемія, гіпохромія, гіпосидеремія, підвищені величини ЗФЗЗ і активності 2,3-ДФГ (у 40,0 %), латентенного перебігу нефротичного синдрому - олігоцитемія (64,0 %), олігохромемія (81,8 %), гіперсидеремія (36,4 %), зниження величини НФЗЗ (72,7 %) та підвищення активності 2,3-ДФГ (у 100,0 %) та за лептоспіроносійства та прихованого перебігу ринопненвмонії - гіпосидеремія (у 37,5 і 53,9 % відповідно), гіпертрансферинемія (у 64,7 і 46,1 %), низьке насичення трансферину ферумом (у 52,9 і 30,8 %) і підвищення активності 2,3-ДФГ (у 70,6 і 53,8 % відповідно). З'ясовано, що під впливом стимулятора обміну речовин - Катозалу в лошат поступово (упродовж першого місяця життя) стабілізуються показники метаболізму феруму й індикатора гіпоксії - 2,3-ДФГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-273.91 + П871.12 +
Шифр НБУВ: РА366384

Рубрики:

      
16.

Осипчук Л. І. 
Хіміко-токсикологічне дослідження силденафілу, варденафілу та їх метаболітів при комбінованих отруєннях. / Л. І. Осипчук. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкти – лікарські засоби силденафіл та варденафіл; мета – розробка комплексу методів, що дозволяють ефективно вилучити, ідентифікувати та кількісно визначити силденафіл, варденафіл та їх метаболіти в зразках біологічного матеріалу в судово-хімічній чи клініко-токсикологічній практиці при діагностиці летальних і гострих комбінованих отруєнь; методи – кольорові та осадові реакції, тонкошарова хроматографія, УФ-спектрометрія, флуориметрія, газова хроматографія з мас-спектрометрією, високоефективна рідинна хроматографія з мас-, УФ- та флуоресцентним детектуванням; ультрависокоефективна рідинна хроматографія з мас- та УФ-детектуванням; результати – розроблено поетапну методику хіміко-токсикологічного дослідження біологічного матеріалу на вміст силденафілу, варденафілу та їх метаболітів при комбінованих отруєннях; для виявлення силденафілу і варденафілу запропоновано ряд осадових та кольорових реакцій, опрацьовано склад систем розчинників для тонкошарової хроматографії; запропоновано умови виявлення та кількісного визначення силденафілу і варденафілу методами УФ-спектрофотометрії, флуориметрії, газової хроматографії із мас-спектрометрією, високоефективної рідинної хроматографії із мас-, УФ- та флуоресцентним детектуванням; ультрависокоефективної рідинної хроматографії із мас- та УФ-детектуванням; вивчено умови екстракцїї силденафілу та варденафілу з водних розчинів та твердофазної екстракції на картриджах Oasis HLB та з Н-клиноптилолітом; запропоновано ефективні методики ізолювання досліджуваних сполук із біологічного матеріалу; проведено валідацію розроблених методик визначення силденафілу і варденафілу методами газової хроматографії та високоефективної рідинної хроматографії із мас-спектрометрією в біологічних матрицях; вивчено розподіл силденафілу, варденафілу та їх метаболітів, ідентифікованих методом мас-спектрометрії, в біологічному матеріалі щурів через 3 год і 24 год після введення одночасно з нітрогліцерином; впроваджено – в практичну діяльність Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України та Одеського обласного бюро судово-медичної експертизи, у наукову роботу та навчальний процес вищих навчальних закладів України; галузь – фармація.^UObjects – medical substances sildenafil and vardenafil; aim −to develop a set of methods to effectively extract, identify and quantify sildenafil, vardenafil and their metabolites in biological samples for the forensic chemistry or clinical and toxicological practice in cases of lethal and acute combined poisonings diagnostic; methods – color and precipitation reactions, thin layer chromatography, UV spectrometry, fluorimetry, gas chromatography-mass spectrometry, high-performance liquid chromatography with UV-, fluorescence- and mass- detection; ultra-high performance liquid chromatography with UV- and mass- detection; results − the step-by-step method of chemical and toxicological study of biological material for the presence of sildenafil, vardenafil and their metabolites in combined poisoning cases has been developed; to detect sildenafil and vardenafil, a number of sedimentary and color reactions were proposed, analyzed the thin layer chromatography solvent systems; described conditions for sildenafil and vardenafil detection and quantification using UV spectrophotometry; fluorimetry; gas chromatography-mass spectrometry, high performance liquid chromatography with mass-, UV- and fluorescence- detection; ultra-high performance liquid chromatography with mass and UV- detection; the conditions of sildenafil and vardenafil extraction from aqueous solutions and solid-phase extraction using Oasis HLB cartridges and with H-clinoptilolite were studied; effective methods of the investigated compounds isolation from biological materials were proposed; the developed methods for sildenafil and vardenafil detection using gas chromatography and high performance liquid chromatography-mass spectrometry in biological matrices were validated; the distribution of sildenafil, vardenafil and their metabolites, in organs and biological fluids of rats 3h and 24h after co-administration with nitroglycerin was investigated using mass spectrometry; introduced − into the practical activities of the Main Bureau of Forensic Medical Examination of Ministry of the Health of Ukraine and the Odessa Regional Bureau of Forensic Medical Examination, into the scientific work and educational process of higher educational institutions of Ukraine; branch - pharmacy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Новосельська В.В. 
Гігієнічне обгрунтування профілактики отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Новосельська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему розробки заходів профілактики наслідків гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт на підставі гігієнічної оцінки умов і ризику виникнення та впливу інтоксикацій на постраждалих. З'ясовано особливості формування вегетативних (порушень функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом, тахікардії, підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах), психофізіологічних (зниження швидкості зорово-моторної реакції, зменшення кількості пререробленої інформації) та біохімічних (помірного лейкоцитозу, нейтрофільозу зі зміщенням формули вліво, відносної лімфопенії, підвищення концентрації сечової кислоти й активності ксантиноксидази) порушень у гірників, постраждалих внаслідок гострого отруєння монооксидом вуглецю. Доведено ефективність використання у комплексній реабілітації гірників з отруєннями монооксидом вуглецю альфа-ліпоєвої кислоти у поєднанні з сеансами гіпербаричної оксигенації. Установлено взаємоз'язок між кількістю випадків гострих отруєнь монооксидом вуглецю та категорійністю шахт за метаном, раптовими викидами вугілля та газу, збільшення глибини залягання пластів.Розроблено систему профілактичних заходів, спрямованих на зниження рівнів захворюваності й інвалідності, відновлення працездатності постраждалих внаслідок отруєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.442.2 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА345786

Рубрики:

      
18.

Новожицька Ю.М. 
Система хіміко-токсикологічних досліджень та моніторингу в галузі ветеринарної медицини України: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / Ю.М. Новожицька ; Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини УААН. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати хіміко-токсикологічних досліджень, виконаних у державних лабораторіях ветеринарної медицини стосовно санітарно-гігієнічної характеристики кормів, продуктів тваринного походження, води та діагностичних досліджень патологічного матеріалу. Встановлено найбільш потенційні небезпечні компоненти з групи пестицидів, неорганічних сполук, природних токсично небезпечних компонентів (нітратів, нітритів, алкалоїдів, глікозидів), зооцидів, протруйників насіння, які викликали отруєння та загибель тварин. Розроблено та впроваджено в практику "План державного моніторингу залишкових кількостей токсикантів у продуктах тваринного походження", а також комплект науково-технічної документації з нормативно-правового та методичного забезпечення програми хіміко-токсикологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.1 + П857 +
Шифр НБУВ: РА323296

Рубрики:

      
19.

Ніцак О.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування суспензії нанодисперсного кремнезему як сорбційного засобу: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / О.В. Ніцак ; Держ установа "Ін-т фармакології та токсикології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено вплив різних полімерних сполук на седиментаційну стійкість і білоксорбуючу активність запропонованої суспензії. Проведено токсикологічні, біохімічні, імунологічні та мікробіологічні дослідження для визначення антитоксичної та гепатопротекторної дії даної лікарської форми. Обгрунтовано склад суспензії нанодисперсного кремнезему. Біохімічні й імунологічні дослідження вказують на гепатопротекторну дію препарату в дозі 100 мг/кг у разі отруєння етиловим спиртом і ізоніазидом. Зазначено, що суспензія має високу сорбційну активність щодо тест-культур мікроорганізмів. Результати роботи доводять наявність у суспензії нанодисперсного кремнезему антитоксичних і гепатопротекторних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 "Силікс" +
Шифр НБУВ: РА368613

Рубрики:

      
20.

Ніколаєва В.В. 
Експериментальне обгрунтування доцільності застосування донатора оксиду азоту глутаргіну та його комбінації з пірацетамом при гемічній гіпоксії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / В.В. Ніколаєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено профілактичну активність донаторів оксиду азоту (L-аргініну, глутаргіну) окремо та у комбінаціі з пірацетамом за циркуляторно-гемічної гіпоксії (ЦГГ), спричиненої інгаляційним впливом монооксиду вуглецю. Доведено, що попередники синтезу оксиду азоту - L-аргінін і глутаргін - запобігають розвитку істотних порушень показників системи прооксиданти - антиоксиданти та активності мітохондріальних ферментів за умов ЦГГ та гемічної гіпоксії (ГГ). Виявлено, що комбінація глутаргіну у дозі 100 мг/кг маси з пірацетамом у дозі 400 мг/кг маси чи монопрофілактика глутаргіном (100 мг/кг) є більш ефективнішими у запобіганні негативних змін за умов ЦГТ, ніж застосування з цією метою пірацетаму (400 мг/кг). Відзначено, що профілатичне введення глутаргіну, пірацетаму чи комбінації цих препаратів перед гострим отруєнням CO, підвищує працездатність тварин. Установлено, що механізм позитивного впливу глутаргіну значною мірою обумовлений підвищенням вмісту нітрит-аніону у гомогенатах внутрішніх органів. З'ясовано, що введення перед моделюванням ЦГГ чи ГГ блокатора NO-синтази N-нітро-L-аргініну у дозі 10 мг/кг маси, навпаки, призводить до погіршення всіх досліджуваних біохімічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-52 +
Шифр НБУВ: РА338850

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського