Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (489)Книжкові видання та компакт-диски (159)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСТЕОХОНДРОЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гандурська О.П. 
Використання електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні нейрорефлекторних больових синдромів остеохондрозу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.П. Гандурська ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено питання застосування електростимуляції та електропунктури з фармакопунктурою у комплексному лікуванні хворих з нейрорефлекторними больовими синдромами остеохондрозу хребта з метою досягнення максимального знеболення та стимуляції саногенетичних процесів в організмі. Отримані дані свідчать, що електропунктура з адекватно підібраними параметрами та фармакопунктура блокаторами кальцієвих каналів має достовірно вищу результативність у лікуванні хворих з рефлекторними больовими м'язово-тонічними проявами остеохондрозу хребта у порівнянні з електростимуляцією та медикаментозним лікуванням. Для лікування нейродистрофічних проявів ефективними є електропунктура з фармакопунктурою блокаторами кальцієвих каналів і плазмолом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА313745 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Пшик Р. С. 
Гомеостаз мікроелементів та вітамінів А і Е у хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Р. С. Пшик ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше проаналізовано участь в патогенетичних механізмах загострення неврологічних проявів поперекового остеохондрозу (НППОХ). Визначено стан мікроелементного забезпечення у крові пацієнтів з різними патогенетичними варіантами НППОХ і виявлено однотипні зміни, що вказує на їх участь у механізмах розвитку різних неврологічних проявів. Вперше досліджено взаємозв'язки вмісту мікроелементів, жиророзчинних вітамінів (A та E) і даних клінічних та інструментальних обстежень у хворих з НППОХ в динаміці лікування. Обгрунтовано та підтверджено ефективність застосування вітамінно-мінеральних комплексів у лікуванні НППОХ. Вперше виділено латентні фактори, які пояснюють понад 72 % сукупної дисперсії даних, і встановлено, що значущим є поєднання факторів, що доцільно враховувати як в діагностиці так і під час вибору лікувальної тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 + Р625.9-5
Шифр НБУВ: РА381231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рой І.В. 
Дисплазія сполучної тканини в прогнозуванні розвитку та клінічного перебігу остеохондрозу хребта: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.21 / І.В. Рой ; АМН України. Ін-т травматології та ортопедії. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Розроблено новий напрямок у прогнозуванні клінчіного перебігу дегенеративно-дистрофічних захворювань диспластичного генезу на прикладі остеохондрозу хребетного стовпа. На підставі комплексної оцінки клінічних проявів остеохондрозу хребта в 1 446-ти хворих різного віку та стану сполучної тканини доведено провідну роль дисплазії у виникненні даної патології. Встановлено, що остеохондроз хребта як захворювання маніфестує у разі наявності дисплазії сполучної тканини II - III ступенів (96,8 %). З метою прогнозування розвитку ранніх дегенеративно-дистрофічних змін патологію опорно-рухової системи у школярів (974), новонароджених (85) та їх батьків розглянуто у зіставленні зі станом сполучної тканини. З урахуванням виявленого рівня дисплазії спрогнозовано у 64,5 % обстежених дітей виникнення перших клінічних ознак дегенеративно-дистрофічних проявів у більш молодому віці, ніж у батьків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-3 +
Шифр НБУВ: РА345024

Рубрики:

      
4.

Тещук В.Й. 
Диференційоване застосування резонансної магніто-квантової терапії у відновлювальному лікуванні хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу на шпитальному етапі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.Й. Тещук ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2007. — 24 с. — укp.

Здійснено дослідження з метою підвищення ефективності відновлювального лікування хворих з неврологічними синдромами поперекового остеохондрозу, що перебувають у госпіталі, на базі комплексного застосування медикаментозної та різних варіантів резонансної магніто-квантової терапії з урахуванням клініко-нейрофункціональних особливостей перебігу захворювання. Установлено, що комплексне лікування з використанням резонансної магніто-квантової терапії (за локальною та багаторівневою методиками) сприяє регресу больового синдрому, позитивним змінам у клінічній картині захворювання, здійснює сано- та патогенетичний вплив, про що доводить поліпшення клініко-неврологічного статусу, функціонального стану нейромоторного апарату, периферичного кровообігу. Доведено перевагу нормалізувального впливу комплексного застосування медикаментозної та багаторівневої методики резонансної магніто-квантової терапії. Розроблені комплекси: диференційовані залежно від тяжкості перебігу захворювання, неврологічного синдрому. Застосування даних комплексів сприяє значному підвищенню ефективності терапії на етапі лікування у госпіталі та покращанню якості життя зазначеного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА354567

Рубрики:

      
5.

Яворська Н.П. 
Забезпеченість водорозчинними вітамінами та імунологічні порушення при неврологічних проявах остеохондрозу поперекового відділу хребта: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.П. Яворська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено динаміку показників імунного статусу у хворих, прооперованих з приводу НППОХ, у ранньому відновному та віддаленому післяопераційному періодах і виявлено виражені зміни імунітету у хворих з даною патологією після операції, що свідчить про можливість участі імунологічних механізмів у виникненні рецидивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА362454

Рубрики:

      
6.

Кірдогло Г.К. 
Застосування диференційованих комплексів відновлювального лікування з використанням кінезотерапії у хворих на дорсалгії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Г.К. Кірдогло ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності відновлювального лікування хворих на дорсалгію. Зазначено, що курс реабілітації (КР) одержали 207 пацієнтів, зокрема 85 з остеохондрозом хребта (ОХ), 71 - з міофасціальним больовим синдромом (МФБС), 51 - з фіброміалгією (ФМ). Доведено, що хворі мали біль у м'язах спини, обмеження фізичної активності, тугорухливість, загальну слабкість, вегетативні функції. Визначено фактори ризику, що ініціюють розвиток захворювання, домінування порушення рухового стереотипу. Розроблено методологію відновлювального лікування хворих на дорсалгію із застосуванням кінезотерапії (зайняття на лікувальних тренажерах, партерна гімнастика, гідрокінезотерапія). Зазначено, що у разі ОХ застосована кінезотерапія, МФБС - кінезотерапія в комплексі з електропунктурою, спрямована на інактивацію міофасціальних тригерних болючих точок, ФМ - кінезотерапія в комплексі з медикаментозними засобами (мебікар, мідокалм). Визначено високу ефективність розроблених методів лікування, зокрема, зі значним покращенням КР завершили 85 (57,4 %), 56,2 % хворих з ОХ, 67,3 - МФБС, 43,7 - ФМ, з покращенням виписано 35,8 % пацієнтів, 10 хворих без змін. Доведено, що позитивний ефект більше 6-ти місяців зберігся у 57-ми (70,3 %) пацієнтів з анкетованих (48,7 % - ОХ, 40,7 - МФБС, 26,6 - ФМ), оцінка ефективності лікування корелює з показниками якості життя за даними опитувальників Освестрі, МакГілла, індексу Цунга у хворих з ОХ якість життя покращилася в 2,1 раза (46,6 %), МФБС - 36,7, ФМ - 46,2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.25-5
Шифр НБУВ: РА372584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Басова-Воробйова В.О. 
Застосування електростимуляції та озокериту в комплексному лікуванні хворих з ускладненими формами поперекового остеохондрозу хребта в післяопераціному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / В.О. Басова-Воробйова ; Крим. республ. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовно результати комплексного клініко-неврологічного та інструментального обстеження хворих на поперековий остеохондроз(ПОХ) у ранньому післяопераційному періоді. Визначено особливості ускладнених грижами дисків форм ПОХ, характеру у них периферичної та системної гемодинаміки. Обгрунтовано необхідність застосування фізичних факторів у післяопераційному періоді, у тому числі у хворих з поєднаною кардіологічною паталогією. Розроблено новий спосіб фізіотерапії ПОХ у ранньому післяопераційному періоді шляхом послідовного проведення аплікацій озокериту на попереково-крижову ділянку хребта та електростимуляції м'язів гомілок. На підставі результатів лікування доведено, що включення даного способу аплікацій озокериту й електростимуляції підвищує ефективність їх лікування, що проявляється зниженням поширення й виразності неврологічної симптоматики, поліпшенням електрозбудженості м'язів гомілок з підвищенням їх рухової активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54 +
Шифр НБУВ: РА337263

Рубрики:

      
8.

Кульченко І.А. 
Застосування малоамплітудних вправ у поєднанні з розвантаженням хребта у фізичній реабілітації хворих на поперековий остеохондроз: Автореф. дис... канд. фіз. виховання і спорту: 24.00.03 / І.А. Кульченко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано комплекс малоамплітудних вправ, виконання яких поєднано з розвантаженням хребта на профілакторі Євмінова, спрямовааних на підвищення ефективності процесу фізичної реабілітації хворих на поперековий остеохондроз. Експериментально обгрунтовано доцільність використання нової методики відновлювального лікування, виражену в одержанні анальгезуючого ефекту під час інтенсивного формування та зміцнення м'язового корсета. Обгрунтовано показання та протипоказання до занять лікувальною фізичною культурою з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтів і факту наявності супутніх патологій, що забезпечить максимальну ефективність і безпеку застосування реабілітаційних заходів. Експериментально встановлено, що нову методику фізичної реабілітації хворих на поперековий остеохондроз доцільно застосовувати в найбільш ранній період захворювання, що значно скорочує терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-541 +
Шифр НБУВ: РА339728

Рубрики:

      
9.

Ісса Махмуд Ахмед 
Значення інфрачервоного випромінювання у комплексному лікуванні стійких вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ісса Махмуд Ахмед ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування клінічного застосування комплексного методу лікування - лазеропунктури інфрачервоним лазерним випромінюванням у поєднанні з остеоперіостальною електроакупунктурой для лікування стійких вертеброгенних попереково-крижових синдромів у разі остеохондрозу хребта. Показано, що акупунктурна діагностика за Накатані є інформативним критерієм визначення функціонального стану акупунктурних меридіанів у хворих зі стійкими больовими синдромами попереково-крижового остеохондрозу. Встановлено, що застосування лазеропунктури у разі больових синдромів попереково-крижового остеохондрозу має вплив на визначені ланки його патогенезу і є патогенетичним методом лікування. Показано, що запропоновані лікувальні методи дозволяють досягти стійкого терапевтичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-542
Шифр НБУВ: РА314348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Матвєєва Н.В. 
Імуно-біохімічні аспекти застосування лікувальних грязей у комплексній реабілітації хворих на остеохондроз хребта (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Н.В. Матвєєва ; Крим. республ. установа "НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова". — Ялта, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування пелоїдами хворих на остеохондроз хребта на етапі санаторно-курортної реабілітації на підставі даних якісного та кількісного оцінювання дії пелоїдів з урахуванням імунно-біохімічних і морфологічних аспектів, ролі активаціії фізіологічної системи гіпоталамус - гіпофіз - наднирники, закономірностей впливу на кісткову тканину, реагування імунної системи та процесів апоптозу. Експериментально та клінічно обстежено 50 студентів-волонтерів, 82 хворих на остехонодроз хребта та 70 білих лабораторних щурів. Установлено залежність імуно-біохімічних і морфофункціональних показників від тривалості дії грязьових аплікацій і кореляційний взаємозв'язок між імунологічними параметрами, показниками стрес-лімітувальної системи та структурно-функціональним станом кісткової тканини, що дозволяє контролювати вплив пелоїдотерапії на організм. Виявлені дефекти дії лікувальних грязей у хворих на остеохондроз є дозо-залежними, вони взаємозв'зані з активацією стрес-регулювальних систем, зокрема системи гіпоталамус - гіпофіз - наднирники й імуно-регулювальних механізмів локальних і системних, що є головним моментом розвитку комплексної реакції організму на дію лікувальних грязей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА364702

Рубрики:

      
11.

Козинська І.А. 
Клініка і патогенез остеоартрозу у шахтарів, ефективність лікування та реабілітації таких хворих: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / І.А. Козинська ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості клініко-рентгенологічного перебігу і взаємозв'язок периферичного остеоартрозу (ОА), спондилоартрозу й остеохондрозу хребта у шахтарів різних професійних груп з урахуванням силового навантаження на колінні суглоби. Доведено роль порушень перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, метаболізму NO, ейкозаноїдів, глюкокортикоїдних і статевих гормонів у патогенезі захворювання та розвитку вторинного реактивного синовіту, залежність цих показників від гірничогеологічних умов шахт. Показано ефективність комплексного використання нестероїдних протизапальних препаратів, антиагрегантів, поліферментних сумішей, хондромодифікаторів, голкорефлексотерапії, електромагнітного поля, променів лазера, бальнео- та пелоїдопроцедур у прохідників, підземних гірників, гірників очисного вибою, підземних електрослюсарів і кріпильників, що страждають на ОА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.12-3 + Р124.506.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346300

Рубрики:

      
12.

Роханський А.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування електростимуляції та дециметрохвильової терапії в комплексі з радоновими ваннами у хворих на різні неврологічні синдроми поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.О. Роханський ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено ефективність впливу електростимуляції та дециметрохвильової терапії (ДМХ) e комплексі з радоновими ваннами на особливості клінічного перебігу та функціональний стан прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні, компресійно-корінцеві та радикулоішемічні синдроми поперекового остеохондрозу (ПОХ) за даними електроміографії та реовазографії. Встановлено, що курсове застосування електростимуляції більш активно впливає на електрогенез прихребетних м'язів у хворих на рефлекторні та компресійно-корінцеві синдроми, викликаючи ріст біопотенціалів і зменшуючи асиметрію їх напруги за довільного м'язового зусилля. Визначено, що ДМХ-терапія більш ефективно впливає на кровотік паравертебральних м'язів, що викликає його нормалізацію в хворих на рефлекторні й компресійно-корінцеві синдроми та істотно збільшуючи пульсове кровонаповнення в хворих на радикулоішемічні синдроми. Розроблено диференційовані рекомендації щодо застосування ДМХ-терапії та електростимуляції в хворих на різні неврологічні прояви ПОХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-54
Шифр НБУВ: РА320926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Сохор Н.Р. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції остеодефіцитних та мембранодеструктивних змін у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Н.Р. Сохор ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості змін мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ) у хворих з неврологічними проявами поперекового остеохондрозу (НППОХ) для оптимізації патогенетично обгрунтованих лікувально-профілактичних заходів. Виявлено, що у хворих з НППОХ відбуваються різнонаправлені зміни кісткової тканини: нормальна МЩКТ, підвищена МЩКТ, остеопенія та остеопороз. Досліджено закономірності змін кісткової тканини у хворих з НППОХ залежно від віку, статі та репродуктивної функції жінки. З'ясовано особливості перебігу НППОХ у хворих з різною мінеральною щільністю кісткової тканини. Доведено наявність зв'язку між клініко-неврологічними проявами захворювання, глибиною втрати кісткової тканини та рівнем порушення вільно-радикального окиснення ліпідів у хворих з НППОХ. Встановлено, що у пацієнтів з НППОХ з остодефіцитними змінами відмічаються найбільші зміни показників перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантної системи захисту організму, біохімічних показників обміну кісткової тканини. Запропоновано методику діагностики ранньої втрати кісткової тканини у хворих з НППОХ шляхом застосування двофотонної рентгенівської денситометрії та програми комплексної терапії зважаючи на стан кісткової тканини з включенням антиоксидантного препарату "Pro selenium" та комбінованого препарату кальцію з вітаміном кальцеміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68-3 +
Шифр НБУВ: РА330579

Рубрики:

      
14.

Філатов А.М. 
Комплексне лікування хворих на розповсюджений остеохондроз хребта з прискореним постарінням опорно-рухового апарату: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / А.М. Філатов ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено структурно-функціональний вік та темпи старіння кісткової тканини в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта (РОХ), а також клініко-рентгенологічні особливості даної патології. Розроблено диференційну систему реабілітації даних хворих залежно від типу старіння кісткової системи. Встановлено, що вірогідні відмінності в порівнянні з календарним віком виявлено у всіх вікових групах тільки в пацієнтів з остеохондрозом хребта та компресійно-корінцевим синдромом. У хворих на остеохондроз поперекового хребта з нейрорефлекторними проявами було спостережено тенденцію до збільшення структурно-функціонального віку. У 78 % хворих на РОХ спостерігалося прискорене старіння опорно-рухового апарату незалежно від віку та статі, що необхідно враховувати під час проведення лікувально-профілактичних заходів, особливо мануальної терапії. Вивчено особливості клінічного перебігу РОХ залежно від переважної локалізації дегенеративно-дистрофічного процесу. Запропоновано комплексну систему лікування даних хворих залежно від структурно-функціонального віку кістково-м'язової системи. Розроблено показання та протипоказання до проведення мануальної терапії в хворих з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта та прискореним старінням опорно-рухового апарату. Вивчено вплив антигомотоксичних препаратів Traumed-S, Zeel-T, Discus compositum на перебіг захворювання в хворих з розповсюдженим остеохондрозом хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5 +
Шифр НБУВ: РА323127

Рубрики:

      
15.

Мороз О.М. 
Медико-соціальна експертиза та реабілітація хворих з неврологічними проявами остеохондрозу поперекового відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.М. Мороз ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З урахуванням клінічних, функціональних, спондилографічних, нейровізуалізаційних, нейропсихологічних особливостей у хворих з неврологічними проявами поперокового остеохондрозу з'ясовано, а також удосконалено критерії медико-соціальної експертизи обмеження життєдіяльності. Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання проблеми щодо комплексного визначення клініко-реабілітаційних груп, реабілітаційного потенціалу та прогнозу у хворих з вертеброгенними ураженнями нервової системи. Показано роль стандартизованих оціночних бальних шкал для визначення виду та ступеня обмеження життєдіяльності за наявності певних морфофункціональних змін у випадку неврологічних проявів поперекового остеохондрозу, які мають значення для встановлення групи інвалідності та організації реабілітаційного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-5 +
Шифр НБУВ: РА337478

Рубрики:

      
16.

Юрик О.Є. 
Неврологічні аспекти остеохондрозу хребта (патогенез, клініка та лікування): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / О.Є. Юрик ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Розглянуто клініко-функціональні, біохімічні та імуногістохімічні особливості формування неврологічних проявів остеохондрозу хребта. У переважної більшості хворих спостережено розлади в діяльності вегетативної нервової системи за типом субклінічної системної вегетативної дисфункції. Вперше описано нейротрофічні зміни в кістках та суглобах кінцівок, зумовлених остеохондрозом хребта. Досліджено нейротрофічні розлади в паравертебральних тканинах методом ультразвукової сонографії. Виявлено генетичні маркери остеохондрозу хребта. Доведено превалюючу роль структур спинного мозку у формуванні даної патології. Створено нову схему дерматомної іннервації людини. Доведено клінічну ефективність комплексної фармакопунктури та геліорефлексотерапії. Наведено нові експертні критерії оцінки втрати працездатності у разі остеохондрозу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401
Шифр НБУВ: РА315203 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Джужа Т.В. 
Особливості використання лазеропунктури в лікуванні больових рефлекторних проявів поперекового остеохондрозу у хворих старших вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Т.В. Джужа ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

З використанням даних неврологічних обстежень та результатів інтегральної оцінки клінічних досліджень вивчено особливості формування больового компоненту рефлекторних проявів поперекового остеохондрозу (РППО) у хворих похилого та старечого віку. Базуючись на диференційованому підході до лікування больових рефлекторних синдромів у хворих з різним рівнем адаптаційних можливостей розроблено три терапевтичних комплекси, що передбачають використання низькоенергетичного лазерного опромінювання (НЕЛО), рефлексотерапії (РТ), психокорекційних заходів і базової фармакотерапії. Визначено етапи необхідних обстежень, досліджено їх інформативність для характеристики змін вегетативного гомеостазу у процесі лікування больових рефлекторних синдромів у хворих старших вікових груп (СВГ). Розроблено нову поведінкову методику, що враховує зворотний біологічний зв'язок для проведення психокорекції. Апробовано й адаптовано для використання в геріатричному стаціонарі проекційний кольоровий психологічний тест М.Люшера. Уперше запропоновано методику об'єктивного, доказового контролю клінічних результатів, що базується на вивченні механізмів фотоефектів лазеропунктури (ЛП) та вікових особливостей формування саногенетичних і патогенетичних процесів за больових рефлекторних синдромів. Показано можливість використання математичних критеріїв для узагальнення даних кількісної оцінки функціонального стану хворих за результатами комплексних обстежень та одержання об'єктивної характеристики процесу лікування. Досліджено специфічніть впливу ЛП на рефлекторні м'язово-онічні, нейросудинні, нейродистрофічні синдроми та вегетативні порушення у разі больових РППО у хворих СВГ. Обгрунтовано принципи диференційованого використання комплексних методик НЕЛО та РТ для їх лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.5-542 +
Шифр НБУВ: РА337511

Рубрики:

      
18.

Колотуша В.Г. 
Особливості клініки, лікування та профілактики неврологічних проявів остеохондрозу поперекового відділу хребта у хворих різних морфо-конституціональних типів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.Г. Колотуша ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі результатів проведених досліджень встановлено конституціонально обумовлені особливості вертеброневрологічних проявів і клінічного перебігу остеохондрозу поперекового відділу хребта (ОХ ПВХ) у хворих різних соматипів. Виявлено конституціально обумовлені відмінності анатомічних і функціональних характеристик ПВХ в осіб різних соматотипів. Встановлено, що серед чинників, які визначають різномантність клінічних проявів ОХ ПХВ, важливе місце займають конституціональні особливості, на які треба зважати під час проведення цілеспрямованої діагностики. Наведено рекомендації щодо вибору тактики диференційованого лікування хворих з неврологічними проявами ОХ ПВХ з урахуванням їх соматотипу. Розроблено практичні рекомбінації щодо профілактики рецидивів неврологічних проявів ОХ ПВХ у хворих різних соматотипів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-43 + Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА319552 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Околот Ю.В. 
Особливості клініки, патогенезу та принципів військово-лікарської експертизи вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Околот ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 23 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що больові некомпресійні синдроми хребтового походження суб'єктивно проявляються болями з гострою симпаталгічною, соматалгічною та хронічною симпаталгічною компонентами. З'ясовано, що зміни характеру больового синдрому відповідають динаміці предметних проявів корінцевої патології (етапам прогредієнції страждання). Уперше описано неупереджені ознаки клінічних проявів вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів, а також високоінформативні критерії їх діагностики. З використанням нейровізуальних методів дослідження систематизовано структурні зміни складників хребтових сегментів у разі остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта та визначено його різновиди. Виявлено патогенетичні механізми формування структурних змін складників хребтових сегментів, а також особливості патогенезу вертеброгенних попереково-крижових больових синдромів у аспекті їх клінічної диференціації. Запропоновано здійснювати визначення ступеня придатності військовослужбовців до військової служби не тільки за функціональним станом, а також враховувати прогностичні критерії, особливості нейровізуалізації структурних порушень хребтових сегментів та вплив факторів ризику розвитку хвороби, взаємопов'язаних з виконанням службових обов'язків військової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.960.68 + Р458.250.401-3 +
Шифр НБУВ: РА338085

Рубрики:

      
20.

Бондаренко О.В. 
Особливості клінічних проявів остеохондрозу хребта у жінок в пері- та постменопаузальному періодах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.В. Бондаренко ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Представлено результати обстеження жінок віком 40 - 69 років у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами остеохондрозу хребта (ОХ). Виявлено особливості клінічних проявів ОХ, клімактерічного синдрому (КС) і структурно-функціонального стану кісткової тканини в обстежених хворих залежно від віку, тривалості постменопаузального періоду та локалізації ОХ. Уточнено особливості дегенеративно-дистрофічних змін у хребті, структурно-функціонального стану кісткової тканини та впливу замісної гормональної терапії у жінок з синдромом Тернера. Запропоновано препарат "Гранули кверцетину" для зниження виразності хронічного больового синдрому в хребті та КС, поліпшення структурно-функціонального стану кісткової тканини у жінок у пері- та постменопаузальному періодах з клінічними проявами ОХ, остеопенічним синдромом або остеопорозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-37 + Р712.59-37
Шифр НБУВ: РА317132 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського