Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Наукова електронна бібліотека (16)Реферативна база даних (861)Книжкові видання та компакт-диски (184)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ОРЕНД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 168
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Єрмоленко В.М. 
Аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств в Україні: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Єрмоленко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретико-прикладних проблем системи аграрних майнових правовідносин приватних сільськогосподарських підприємств. Досліджено правову природу даних відносин, а також розкрито суть аграрних майнових правовідносин як системного явища. Запропоновано виділення аграрної майнової правосуб'єктності. Визначено систему родових об'єктів аграрних майнових правовідносин. За цього визначено кваліфікаційні ознаки зазначених об'єктів. Розглянуто правове становище приватних сільськогосподарських підприємств як суб'єктів даних правовідносин диференційовано за кожною організаційно-правовою формою таких підприємств. Досліджено правовий режим майна кожного з видів приватно-орендних підприємств як бази їх аграрних майнових правовідносин. Розроблено напрями вдосконалення аграрного законодавства, що врегульовує аграрні майнові правовідносини приватних сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)12 + Х859(4УКР)111 + Х839(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА335245

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
4.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Колос Н.М. 
Бухгалтерський облік у реалізації прав власників в сільському господарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Н.М. Колос ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти обліку та контролю відносин власності на підприємствах сільського господарства. Розглянуто тенденції та перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва, показано вплив особливостей його організації на побудову системи обліку та контролю відносин власності. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку відносин власності й обгрунтовано необхідність і напрями їх врахування в бухгалтерському обліку сільськогосподарських підприємств. Досліджено актуальні питання удосконалення обліку орендних відносин майнових паїв з метою забезпечення захисту інтересів власників. Розроблено рекомендації щодо удосконалення методики відображення в обліку розподілу фінансових результатів для сільськогосподарських підприємств, що грунтуються на оптимізації дивідендної політики та формуванні резервної системи. Значну увагу приділено інформаційному забезпеченню реалізації такого права власників в сільському господарстві як право на захист. Досліджено методологічні аспекти та запропоновано модель бухгалтерського контролю в сільськогосподарському виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.0 +
Шифр НБУВ: РА354351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Орендарчук О. Л. 
Валентністні відношення дієслів тематичної групи "чуттєвої сфери" в контрастивному аспекті" (на матеріалі англійської та української мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.17 / О. Л. Орендарчук ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до зіставно-типологічного вивчення валентності дієслів тематичної групи "чуттєвої сфери" англійської та української мов. Розроблено методику зіставлення валентнісних відношень англійських та українських дієслів "чуттєвої сфери". Визначено інваріантні властивості дієслів тематичної групи "чуттєвої сфери" у неблизькоспоріднених мовах. Зіставлено прототипічні структури дієслів тематичної групи в англійській та українській мовах. Охарактеризовано варіантні властивості аналізованих дієслів в англійському та українському художньому мовленні. Визначено контрастивні особливості валентністної потужності дієслів "чуттєвої сфери" в англійській та українській мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.5 + Ш143.21-212.5
Шифр НБУВ: РА369535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Радомський С. С. 
Вдосконалення використання земель сільськогосподарського призначення в аграрному секторі Закарпатської області: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. С. Радомський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель на регіональному рівні. Досліджено регіональні особливості землекористування в Закарпатщині, виявлено закономірності динамічних змін серед землекористувачів і структурні зміни в сільськогосподарських угіддях, особливості формування земельних розмірів різних категорій господарств і використання земельних ресурсів у зональному розрізі. Обгрунтовано напрями вдосконалення орендних відносин у землекористуванні, основні передумови забезпечення зрівноваженого та збалансованого використання сільськогосподарських земель у різних природно-економічних зонах регіону. Запропоновано методики оцінки земель для сільськогосподарського виробництва й експертної оцінки земельних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)320-511.2
Шифр НБУВ: РА377561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Черечон О. І. 
Використання сільськогосподарських земель приміської зони м. Львова: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Черечон ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель у приміській зоні. Встановлено закономірності динаміки та розподілу земель приміської зони, виявлено внутрішні особливості формування земельних розмірів сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств, рівень використання земель та чинники, що їх детермінують з урахуванням віддаленості від міста. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення орендних відносин у процесі використання сільськогосподарських земель, сформовано систему заходів щодо раціонального використання земель приміської зони за умов зрівноваженого розвитку, вдосконалено методику експертного оцінювання земель приміської зони з урахуванням віддаленості від міста, привабливості місцевості для бізнесу та затрат на відтворення земель з використанням сукупності методів розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)320-511.2
Шифр НБУВ: РА376304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Малік Л.М. 
Власність в механізмі управління аграрними підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.М. Малік ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність категорій "власність" й "управління" в аграрних підприємствах. Наведено визначення сутності та ролі власності в управлінні підприємствами. Встановлено, що формування системи управління власністю потребує нових підходів у сфері орендних відносин. Висвітлено понятійний апарат механізму управління власністю на основі визначення сутності як економічної категорії, що відображає соціально-економічні внутрішньогосподарські відносини, уточнено сутність принципів управління механізму управління власністю в аграрних підприємствах, зокрема, відповідальність, раціональність, превентивність, мотивації, компенсації стосовно відносин власності. Розкрито шляхи раціоналізації організаційної структури управління використанням майна, мотивації праці власників майна та методичні підходи до управління орендованим майном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-141-21
Шифр НБУВ: РА372024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Устименко В.А. 
Власність територіальної громади міста (господарсько-правові аспекти): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / В.А. Устименко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено проблему теоретичної розробки господарсько-правових аспектів відносин власності територіальної громади міста. Визначено сутність поняття "комунальна власність територіальної громади міста" у її співвідношені з поняттями "міське господарство", "місцеве господарство". Систематизовано підстави виникнення права власності територіальної громади міста, обгрунтовано необхідність удосконалення відносин у сфері її управління. Визначено особливості формування об'єктів комунальної власності міста, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано необхідність впровадження у правовий обіг понять "виключна власність територіальної громади міста", "комунальна казна". Доведено доцільність поширення на природні ресурси місцевого значення правового режиму комунальної власності та здійснення їх систематизації. Розроблено пропозиції щодо удосконалення порядку передачі об'єктів комунальної власності у державну власність, приватизації комунальних підприємств, оренди та концесії об'єктів комунальної власності міста. Здійснено розмежування господарських повноважень між органами місцевого самоврядування міста, а також між ними та державними органами. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи фінансування об'єктів соціальної інфраструктури міста, казначейського обслуговування місцевих бюджетів і встановлення правового режиму тимчасово вільних коштів і грошових надходжень від операцій з міськими землями. Визначено особливості реалізації територіальними громадами повноважень власника у містах з районним поділом. З'ясовано, що статути територіальних громад міст відтворюють основні законодавчі положення у сфері управління комунальною власністю й адаптують їх до місцевих умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА353888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Миргородська Л.О. 
Грошова оцінка виноградників різних сортів і її використання для підвищення ефективності виноградарсько-виноробної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Л.О. Миргородська ; Крим. держ. аграр. ун-т. — Сімф., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено методичні питання оцінки виноградників різного сортового складу за кінцевим продуктом та аналізом особливостей розвитку виноградарства і виноробства Криму. Уточнено методику грошової оцінки виноградників технічних і столових сортів, проаналізовано грошову оцінку сортів у трьох природно-виноградарських районах Криму. Розглянуто використання методики для оптимізації сортового складу виноградників, орендних відносин, перерозподілу прибутку між виноградарями і виноробами, оподаткування. Зроблено розрахунки стосовно визначення розміру капітальних вкладень для інвестицій у виноградарсько-виноробну галузь до 2015 року, доведено їх окупність і одержання економічного ефекту від даних вкладень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.2 + У9(4УКР)306.752.5
Шифр НБУВ: РА309350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кулик А.М. 
Державне регулювання економічного розвитку приватних агроформувань в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / А.М. Кулик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано особливості економіко-правового регулювання, процеси земельного й аграрного реформування в Україні, основні тенденції та перспективи розвитку приватних агроформувань, становлення агроринку та його інфраструктури у пореформенний період. Удосконалено комплексну систему управління та підтримки сільгосппідприємств з урахуванням сезонності й ризикованості їх діяльності, необхідності покращення фінансово-кредитного обслуговування, гнучкішого оподаткування, матеріально-технічного забезпечення. Розглянуто основні типи економіко-математичних моделей та проблеми інформаційного забезпечення діяльності приватних агроформувань. Запропоновано оптимізаційну модель, з використанням якої одержано практичні результати стосовно вибору ефективних ринкових стратегій діяльності середньостатистичного приватного агропідприємства. Досліджено сучасний стан нормативно-правового забезпечення реформ, розглянуто категорії власності, право власності на землю та майно, проблеми оренди, лізингу. Проаналізовано основні методи та засоби реалізації нормативно-правових засад. Наголошено на типових порушеннях чинного законодавства під час проведення реформ та вказано способи їх запобігання та усунення. Запропоновано впроваджувати до практики діяльності агропідприємств передові науково-технічні досягнення, покращити підготовку та перепідготовку сільськогосподарських фахівців. Наведено рекомендації щодо інформатизації діяльності, розвитку інфраструктури обслуговування агропідприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-21,01 +
Шифр НБУВ: РА337301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Борисюк О.В. 
Державне регулювання лізингових відносин в умовах розвитку ринкової економіки України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.В. Борисюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти удосконалення механізму державного регулювання лізингових відносин в економіці України. Розкрито сутність й обгрунтовано необхідність державного регулювання лізингових відносин. Визначено спільні та відмінні ознаки таких форм прояву лізингу, як оренда та банківський кредит. Проаналізовано зарубіжний досід державного регулювання лізингових відносин. Охарактеризовано сучасний стан розвитку лізингових відносин з урахуванням впливу на них зовнішніх і внутрішніх чинників. Акцентовано увагу на проблемі придбання об'єкта лізингової угоди, який має високу вартість, тому на практиці лізингові компанії використовують різні комбінації способів фінансування своєї діяльності, серед яких переважають авансові платежі лізингоотримувачів і кредити комерційних банків. Оцінено переваги державної підтримки лізингових відносин. Обгрунтовано основні напрями державного регулювання лізингових відносин з урахуванням відповідного стану їх еволюційного розвитку. Розроблено модель активізації лізингових відносин з позицій державного регулювання, в якій враховано сукупність послідовних заходів державної підтримки на різних ієрархічних рівнях управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31-21,01
Шифр НБУВ: РА370576 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Кабачек В.В. 
Діяльність місцевих державних органів України по розвитку промисловості в 1921 - 1922 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Кабачек ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему змін форм і методів діяльності місцевих державних органів УСРР стосовно розвитку промисловості на етапі переходу до непу. На підставі аналізу опублікованих і архівних джерел зроблено висновки про домінування адміністративно-командних тенденцій у зазначеній діяльності протягом першої половини 1921 р. і про реальний перехід до непу у промисловості України лише наприкінці літа - на початку осені 1921 р. Досліджено процес створення та початковий етап діяльності місцевих державних госпрозрахункових об'єднань. Виявлено їх особливості у порівнянні з великою індустрією. Критично проаналізовано взаємостосунки місцевих і центральних органів влади як одну з найболючіших і невирішених проблем радянської системи. Розкрито роль місцевих державних органів у регулюванні орендної та приватновласницької промисловості, зокрема у процесі денаціоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-231 +
Шифр НБУВ: РА357943

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гуляк Я.В. 
Договір найму (оренди) житла за цивільним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Я.В. Гуляк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 24 с. — укp.

Здійснено порівняльне дослідження поняття та характерних ознак договору найму (оренди) житла за ЦК України 2003 р. та спеціальних норм житлового закондавстав України, присвячених аналогічним питанням. На підставі одержаних результатів сформульовано особливі вимоги для укладання договорів найму житла відповідно до норм глави 59 ЦК України. Розглянуто питання правової характеристики цивільно-правового договору як законодавчої бази регулювання відносин користування житлом (помешканням) у цивільному обігу. Проаналізовано основні поняття та зміст договору найму (оренди) житла й обгрунтовано вимоги щодо його належного виконання. Визначено суть поняття та юридичний зміст засобів забезпечення належного виконання договору найму (оренди) житла. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинних правових норм і узгодження положень ЦК України і житлового законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.321.3 +
Шифр НБУВ: РА336847

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Серебрякова Ю.О. 
Договір оренди державного та комунального нерухомого майна: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Ю.О. Серебрякова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2008. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття оренди державного та комунального нерухомого майна. Удосконалено порядок розробки та затвердження Типових договорів оренди даного майна. Розроблено пропозициії з метою вдосконалення вимог щодо них. Обгрунтовано необхідність удосконалення порядку проведення покращень об'єкта оренди державного та комунального нерухомого майна. З'ясовано особливості порядку укладання, пролонгації та припинення договору оренду державного та комунального нерухомого майна. Розроблено пропозиції щодо його вдосконалення. Удосконалено підстави дострокового розірвання договору оренди даного майна й умови страхування об'єкта оренди. Запропоновано заходи щодо вдосконалення господарсько-правової відповідальності за порушення договірних відносин у дослідженій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.132 +
Шифр НБУВ: РА358330

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вакулович Е.В. 
Договір оренди транспортних засобів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Е.В. Вакулович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто зміст поняття, предмет договору оренди транспортних засобів, зазначено види вказаного договору, наведено їх класифікацію. Визначено місце договору оренди транспортних засобів у системі цивільно-правових договорів. Подано правову характеристику окремих елементів договору оренди транспортних засобів. Увагу приділено особливостям укладення та виконання договору оренди транспортних засобів з екіпажем та без нього. Визначено відповідальність сторін за договором. Виявлено недоліки в правовому регулюванні даної оренди та розроблено пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення чинного законодавства, що регулює суспільні відносини в цій галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)211.322:0
Шифр НБУВ: РА318804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бабміндра Д.І. 
Еколого-економічні засади реформування землекористування в ринкових умовах: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.08.01 / Д.І. Бабміндра ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2005. — 35 с. — укp.

Визначено сутність процесу землекористування за ринкових умов господарювання. Проаналізовано теоретико-методологічні та прикладні проблеми удосконалення використання й охорони земель у процесі створення нових агроформувань ринкового типу. Здійснено комплексне дослідження наукових принципів формування нової системи землекористування за ринкових умов на базі приватної форми власності на землю та приватно-орендних відносин. Удосконалено теоретико-методологічні засади охорони земель від дії деградаційних процесів. Обгрунтовано сутність і методологію дослідження кризових екологічних явищ у землекористуванні. Розроблено комплексний підхід щодо консервації деградованих і малопродуктивних грунтів орних земель, формування державної політики землекористування за ринкових умов, створення стійких агроландшафтів і встановлення екологічно збалансованої структури земельних угідь у регіоні. Запропоновано методику ефективної організації землекористування на засадах сталого розвитку та охорони земель новостворених агроформувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)320-511.2-183 +
Шифр НБУВ: РА335800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Новаковська І.О. 
Еколого-економічні засади трансформації сільськогосподарського землекористування в ринкових умовах: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.06 / І.О. Новаковська ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади трансформації відносин власності та земельних відносин на сучасному етапі здійснення земельної й аграрної реформи в Україні. Обгрунтовано базові принципи реформування земельних відносин в аграрній сфері та напрями оптимізації сільськогосподарських угідь у контексті процесів консолідації земельних ділянок. Проаналізовано сучасний стан нових організаційно-правових форм господарювння, визначено роль орендних відносин і заходів щодо охорони особливо цінних земель у механізмі регулювання земельних відносин. Розглянуто проблеми підвищення ефективності сільськогосподарського землекористування й організації структури земельного фонду на найближчу перспективу. Зроблено прогноз складу сільськогосподарських угід для кожної новоствореної форми господарювання на селі. Обгрунтовано сприятливі умови щодо ефективного функціонування цивілізованого ринку земель сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА367228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Матвієнко А. В. 
Еколого-економічні механізми управління територіальним рекреаційним комплексом в умовах глобалізаційних процесів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / А. В. Матвієнко ; Міжнар. ун-т бізнесу і права. — Херсон, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні засади та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення еколого-економічних механізмів управління територіальним рекреаційним комплексом (ТРК). Доведено, що у цілях формування ефективної системи управління земельними ресурсами ТРК формується інтегрований підхід до утворення природних територій, що особливо охороняються, і захист прав власників земельних ділянок, орендарів, землевласників і землекористувачів. Визначено основні економіко-екологічні особливості управління розвитком ТРК з урахуванням особливої ролі питань охорони навколишнього природного середовища в економічному розвитку рекреаційних комплексів. Проаналізовано сучасний еколого-економічний стан АР Крим і визначено основні заходи з вирішення екологічних проблем. Обгрунтовано методичні інструменти оптимізації планування та прогнозування економіко-екологічного розвитку рекреаційних територій та перспективи застосування лінійного програмування в управління розвитком ТРК. Запропоновано основні напрями й ідеї Стратегії розвитку ТРК у контексті механізмів досягнення стратегічних і економіко-екологічних цілей, з урахуванням економіко-екологічних недоліків і формування конкурентного рекреаційного ринку. Розроблено методичні підходи щодо оцінювання ефективності управління землями ТРК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-6КРИ)684.413.58 + У9(УКР-6КРИ)441.358-280-21
Шифр НБУВ: РА377797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського