Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (26)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (169)Реферативна база даних (1772)Книжкові видання та компакт-диски (501)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>K=ОПТОВ$<.>+<.>K=ТОРГІВЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 115
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слав'юк Р.А. 
Асоційовані форми аграрного бізнесу (ринкова трансформація і проблеми регулювання): Автореф. дис... д-ра екон. наук.: 08.02.03 / Р.А. Слав'юк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 39 с.: рис. — укp.

Проведено комплексний аналіз закономірностей становлення та форм прояву аграрного бізнесу. Показано значення вертикальної інтеграції у процесі зародження асоційованих форм аграрного бізнесу. Обгрунтовано необхідність державної підтримки приватного сектору у сільському господарстві у процесі реформ і розширення масштабів асоційованої участі фермерів у капіталі переробних, агросервісних, кредитних структур. Охарактеризовано особливості трансформації сільськогосподарських підприємств у даної структури. Проаналізовано взаємозв'язок і взаємозалежність розвитку ринкової інфраструктури та аграрного бізнесу. Розкрито особливості та перспективи зростання масштабів оптового характеру ринку продовольства у процесі формування та розвитку суб'єктів аграрного ринку. Доведено, що недосконалість ринкового механізму в Україні призводить до виникнення диспропорцій між попитом і пропозицією на продовольчі ресурси, диспаритету та значних коливань цін. Зазначено, що дані тенденції є основою для обгрунтування необхідності державного регулювання аграрного бізнесу за допомогою прямих і непрямих методів. Проаналізовано існуючі напрямки та механізми його державного регулювання та запропоновано шляхи їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131-21 +
Шифр НБУВ: РА324500

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Апопій В.В. 
Внутрішня торгівля та АПК України: теорія і практика економічної взаємодії: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / В.В. Апопій ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2008. — 40 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та науково-прикладні засади розвитку міжгалузевої економічної взаємодії внутрішньої торгівлі й АПК України, а також механізми їх ефективного функціонування у ринковому середовищі. Досліджено взаємозв'язок агропромислового виробництва та товарно-грошового обміну. Доведено об'єктивність характеру їх взаємозалежності та, відповідно, економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано функції торгівлі щодо АПК, детермінанти та фактори економічної взаємодії. Розвинуто теоретико-методологічні основи дослідження процесу міжгалузевої економічної взаємодії. Розкрито систему економічних відносин і міжгалузевих зв'язків торгівлі й АПК. Виявлено суттєві протиріччя їх економічних інтересів, диспропорції розвитку та низьку ефективність функціонування. Запропоновано механізм економічної взаємодії торгівлі й АПК. Обгрунтовано стратегічні пріоритети та шляхи їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434 + У9(4УКР)421 +
Шифр НБУВ: РА361891

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кущ Л.І. 
Господарсько-правове регулювання виробництва та торгівлі лікарськими засобами: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Л.І. Кущ ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано визначення понять виробництва лікарських засобів, їх оптової та роздрібної торгівлі як видів господарської та основних складових фармацевтичної діяльності. Проаналізовано законодавче забезпечення галузі, обгрунтовано пропозиції щодо його удосконалення. Зроблено класифікацію та встановлено правовий статус суб'єктів, що здійснюють дані види діяльності, визначено форми організації виробництва та торгівлі лікарськими засобами. Конкретизовано правові засоби забезпечення державної підтримки, ліцензування виробництва та торгівлі лікарськими засобами, а також ціноутворення. Запропоновано напрями удосконалення правового регулювання питань відповідальності за порушення законодавства про виробництво та торгівлю лікарськими засобами. Наведено пропозицію щодо прийняття закону України про фармацевтичну діяльність, наголошено на доцільності включення до його складу окремих розділів, що регламентують економіко-правові засади виробництва та торгівлі лікарськими засобами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013:Р + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА332053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Артус М. М. 
Державна політика та фінансовий механізм ціноутворення на сільськогосподарську продукцію: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / М. М. Артус ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2011. — 38 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію державної політики та фінансового механізму ціноутворення на сільськогосподарську продукцію, спрямовану на забезпечення узгодженості економічних інтересів суб'єктів ринкових відносин. Здійснено комплексне дослідження теорії, практики та методології функціонування фінансового механізму ціноутворення, формування оптово-відпускних цін і визначено основні засади сучасної парадигми ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Розроблено та сформульовано організаційно-економічний механізм регулювання цін галузі, обгрунтовано необхідність розвитку індикативного планування та вдосконалення адміністрування ПДВ. Доведено необхідність ціноутворення на сільськогосподарську продукцію шляхом поєднання критеріїв класичної економічної теорії про визначальну роль вартості, витрат виробництва, попиту та пропозиції у формуванні цін і корисності товарів, що відображають умови виробництва й умови споживання. Обгрунтовано методологічні засади формування відпускних цін на сільськогосподарську продукцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-861-21,01
Шифр НБУВ: РА380952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кальченко В.М. 
Державне регулювання електроенергетичної галузі України: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.М. Кальченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування ефективної системи державного регулювання електроенергетичної галузі України, запропоновано теоретичні підходи щодо її розробки. Уточнено категорійно-понятійний апарат дослідження, удосконалено концептуальні засади інституціонального забезпечення державного регулювання електроенергетики. Сформульовано основні положення регіональної стратегії розвитку енергетичного комплексу України. Досліджено теоретичні засади побудови організаційної структури системи державного регулювання електроенергетичної галузі. Наведено рекомендації щодо удосконалення правових механізмів погашення заборгованості за спожиту електричну енергію. Розроблено науково-теоретичні засади формування оптового ринку електричної енергії шляхом створення енергетичної біржі, діяльність якої спрямована на розвиток ринкових механізмів ціноутворення продукції електроенергетичного ринку та забезпечення прозорості процесу формування оптової ціни на енергоносії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.72-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368151

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бєліченко А.В. 
Державне регулювання забезпечення населення лікарськими засобами: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Бєліченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні засади та розроблено комплексний механізм і методи державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, впровадження яких дозволить підвищити доступність фармацевтичної допомоги. Розкрито сутність поняття "механізм державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами" як сукупності соціально-економічних, адміністративних, організаційних і правових засобів впливу держави, спрямованих на підвищення доступності, забезпечення якості та раціонального використання ліків. Проаналізовано сучасні напрямки реформування вітчизняної системи охорони здоров'я та фармації й обгрунтовано необхідність впровадження комплексу пріоритетних методів державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, зокрема, соціально-економічних. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки та компенсації (реімбурсації) їх вартості з урахуванням протиріч, що склалися у чинному фармацевтичному законодавстві та результатів експертного опитування фахівців. Доведено, що впровадження запропонованої процедури державної експертизи та реєстрації межових оптових цін виробників (митної вартості) на основні лікарські засоби сприятиме створенню збалансованої та прозорої системи цін на лікарські засоби, здійсненню ефективного моніторингу цін реалізації та контролю за ціновою дисципліною у фармацевтичній галузі. За результатами аналізу впровадження референтного ціноутворення у світовій практиці за умов обов'язкового медичного страхування та реімбурсації вартості фармацевтичної допомоги населенню визначено основні підходи, відмінні та спільні методологічні принципи, функції, об'єкти та суб'єкти системи референтних цін, введення якої дозволить суттєво підвищити доступність ліків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА370797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
9.

Філіна Г.І. 
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.І. Філіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено механізм рейтингової оцінки стану фінансово-господарської діяльності галузей промисловості України для визначення найбільш перспективних напрямків зовнішньої торгівлі з використанням програм нейросітьового моделювання. Запропоновано методику регулювання соціально-економічного розвитку регіонів з метою підвищення ефективності ведення зовнішньоекономічної діяльності, яка передбачає використання заходів загальнодержавного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД) з використанням принципів економіко-географічного районування. Удосконалено методику державного регулювання ЗЕД України, що дає змогу підвищити рівень економічного розвитку країни за рахунок застосування заходів з посилення інвестиційної привабливості окремих регіонів, створення вільних економічних зон, а також регіональних цілісних економічних систем, удосконалення трансприкордонного співробітництва. Наведено методику застосування заходів щодо підвищення експортного потенціалу регіону, що включає такі розвиток прикордонної торгівлі, створення оптових продовольчих ринків, розробку програми двостороннього співробітництва з областями (регіонами) інших країн, розвиток переробної промисловості з орієнтацією на використання франчайзингу й подальшу реалізацію продукції в третіх країнах, де вже є збуток таких товарів. Розвинуто концепцію державного регулювання ЗЕД на Харківщині за рахунок створення єврорегіону, виділення в ньому територіально-промислового комплексу на базі машинобудування, покращання інвестиційного клімату з метою залучення новітніх технологій, упровадження нового чи модернізації наявного устаткування. Розвинуто методологію орієнтування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Як найбільш перспективні ринки для ведення ЗЕД запропоновано ринки Азії, СНД, Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21 +
Шифр НБУВ: РА325519

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Домановський А.М. 
Державний контроль та регулювання торгівлі у Візантії IV - IX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.М. Домановський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто основне завдання візантійського уряду в плані регулювання зовнішньої торгівлі - бажання вигідно отримувати високоліквідні східні товари, причому не здійснювалося жодних спроб державної організації посередницької зовнішньої торгівлі з метою отримання комерційного прибутку. Зазначено, що відсутність у імперському адміністративному апараті спеціальних відомств, діяльність яких була б спрямована на забезпечення контролю та регулювання торгівлі - наслідок перманентного превалювання політики над економікою. Окремі "спеціалізовані" чиновники (відомство епарха міста Константинополя, коммеркіарії, авідики тощо) були рідкістю, а сфера їх діяльності торкалася переважно важливої у політичному плані зовнішньої торгівлі. Відзначено, що важливим засобом регулювання внутрішньої торгівлі була податкова система: податкові реформи Анастасія І (491 - 518 рр.) в 498 р. та Константина V (741 - 775 рр.) в 767 р. мали на меті запустити або інтенсифікувати функціонування ринкових механізмів. У цілому, особливості, принципи, завдання державного регулювання торгівлі у Візантії були викликані специфічними характеристиками комерційного обміну будь-яких докапіталістичних суспільств, в яких торгівля переважно обслуговувала споживчі функції. Втручання з боку держави лише посилювало ці особливості й запобігало появі в усталеній економічній системі ранньосередньовічної Візантії можливостей для розширеного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)441-2 +
Шифр НБУВ: РА349772

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Алямкін В.В. 
Договір поставки за законодавством України: цивільно-правовий аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.В. Алямкін ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність, правову природу й особливості конструкції договору поставки, описано механізм його регулювання за умов ринкової економіки. Досліджено дуалізм приватного права в Україні, виникнення якого обумовлено прийняттям Господарського кодексу України. З'ясовано, що договір поставки за умов ринкової економіки не втрачає своєї цінності, набуває нового значення та сприяє формуванню системи господарювання, що базується на довгострокових прогнозах і внутрішніх планах діяльності господарюючих суб'єктів, договорах, замовленнях, яка не потребує адміністративного впливу. Доведено, що конструкція договору поставки розвивається за сучасних умов на підставі положень законодавства про оптову купівлю-продаж, проте відзначається специфічними особливостями. Проаналізовано недоліки та суперечності положень чинного законодавства України, що регулюють відносини з поставки. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства про регулювання договору поставки. Обгрунтовано рекомендації щодо використання новітніх технологій укладання договору поставки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.4 +
Шифр НБУВ: РА368008

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Максимець О.В. 
Еколого-економічна оцінка зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Максимець ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні проблеми удосконалення зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств з урахуванням екологічних факторів. Висвітлено принципи, на яких повинна урунтуватись збалансована торгівля. Проаналізовано теоретичні основи ролі та впливу екологічного фактору у зовнішній торгівлі. Представлено класифікацію зовнішніх і внутрішніх факторів, що впливають на діяльність лісових підприємств. Розкрито світові та європейські тенденції у виробництві, споживанні та торгівлі деревинною лісопродукцією. Охарактеризовано зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств України. Викладено фактори формування попиту на продукцію з деревини та роль сертифікації лісів у торговельних процесах. Наведено методичні підходи до еколого-економічної оцінки та визначення еколого-економічної ефективності зовнішньоторговельної діяльності лісових підприємств. На основі вивчення впливу різних факторів на зовнішньоторговельну діяльність лісових підприємств запропоновано модель розвитку експорту їх продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.1-592 + У9(4УКР)843.550-28 +
Шифр НБУВ: РА339149

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шалева О.І. 
Економіко-організаційне забезпечення системи оптової реалізації агропродовольчих ресурсів АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.І. Шалева ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади формування та функціонування агропродовольчого ринку України за ринкових умов, виявлено причини відсутності очікуваних результатів. Визначено завдання та пріоритети системи оптової реалізації агропродовольчих ресурсів з метою підвищення її ефективності та забезпечення створення сучасної оптимальної інфраструктури агропродовольчого ринку. Охарактеризовано стан формування та споживання агропродовольчих ресурсів в Україні, виявлено їх нераціональну структуру. Проаналізовано результати функціонування основних форм і каналів оптової реалізації агропродовольчих ресурсів за сучасних умов, які характеризуються наявністю значних диспропорцій і деформацій, що значною мірою обумовлює непрозорість збуту, диспаритет цін на продовольство. Розроблено методологію використання заходів правового, фінансово-економічного, організаційного, технічного характеру для забезпечення ефективного формування та розвитку ринку агропродовольства. Запропоновано шляхи покращання організації системи реалізації агропродовольчих ресурсів на базі створення принципово нових, перспективних для вітчизняної економіки організаційних форм. Розроблено агреговану систему взаємодії різних типів організаційно-економічних механізмів на агропродовольчому ринку із застосуванням прогресивного світового досвіду та врахуванням вітчизняних реалій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.3 + У9(4УКР)421.3 + У9(4УКР)421.3
Шифр НБУВ: РА348594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Близнюк О.П. 
Економіко-організаційний механізм функціонування оптової торгівлі: Автореф. дис... канд. екон.: 08.07.05 / О.П. Близнюк ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено роль і місце оптової торгівлі у сфері товарного обігу, особливості її функціонування на сучасному етапі реформування економіки. Уточнено зміст поняття "оптова торгівля". Розроблено класифікацію функцій оптової торгівлі та основних організаційних форм оптових посередників у каналах товаропросування. Визначено основні тенденції розвитку економіко-організаційного механізму функціонування оптової торгівлі в Україні, запропоновано основні стратегічні напрямки її реформування в системі розвитку ринкової інфраструктури, розроблено комплекс заходів щодо розвитку оптових продовольчих ринків. Визначено основні напрямки інтеграції оптової ланки торгівлі для удосконалення організації системи товаропросування з використанням логістичного підходу. Подано методичні рекомендації щодо удосконалення комерційно-посередницької діяльності підприємств оптової торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30
Шифр НБУВ: РА313676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гасанов Г.Б. 
Економічне регулювання фунціонування електроенергетики в умовах конкуренції (на прикладі енергосистеми Азербайджанської Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.Б. Гасанов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 26 с. — укp.

Досліджено актуальні питання економічного регулювання процесу функціонування електроенергетики за умов конкуренції. Визначено теоретичні засади та сутність державного регулювання електроенергетики, встановлено особливості реалізації даного механізму для різних стадій формування ринкової економіки в країнах пострадянського простору. Охарактеризовано сучасний стан державного регулювання енергосистеми Азербайджану. Визначено послідовність реалізації державної політики регулювання та введення конкуренції шляхом формування ринкових відносин в електроенергетиці. Зроблено оцінювання ефективності керування електроенергетикою, досліджено взаємозв'язок рівня електроспоживання від рівня газопостачання. Розроблено базовий перелік напрямів дій, зокрема, щодо створення незалежного регулювального органу, удосконалення нормативних актів і звітно-облікової системи. Обгрунтовано доцільність удосконалення обліково-звітної системи, впровадження особливої (нетрадиційної) форми конкуренції на підставі рейтингових оцінок, визначених за допомогою системи методів із використанням набору показників, що характеризують ефективність роботи енергозабезпечуючих компаній. Розроблено модель оптового ринку електроенергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)305.72-21 +
Шифр НБУВ: РА357612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Огурцов В.В. 
Експериментальні дослідження оптоволоконних лазерів зі зсунутим за частотою зворотним зв'язком: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.В. Огурцов ; Ін-т фізики НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

На підставі результатів експериментальних досліджень доведено, що ширина та зсув спектра лазерів зі зсунутим за частотою зворотнім зв'язком (ЗЧЗЗ) визначаються шириною контуру втрат і зсувом частоти та практично не залежать від потужності накачки. Показано, що спектр ЗЧЗЗ лазера з зовнішнім затравним лазером складається з дискретних компонент, частотна відстань між якими збігається з частотою акусто-оптичного модулятора, а за відсутності затравного лазера спектр ЗЧЗЗ лазера є суцільним. Доведено, що за фазової модуляції затравного лазера випромінювання ЗЧЗЗ лазера після проходження через інтерферометр Майкельсона стає амплітудно модульованим, за цього глибина модуляції резонансно збільшується на частоті, пропорційній різниці довжин плечей інтерферометра. Експериментально встановлено, що у разі вимірювання відстаней ЗЧЗЗ лазера використання зовнішнього затравного лазера з фазовою модуляцією більш ніж на порядок покращує відношення сигнал / шум. Визначено, що роздільна здатність методу вимірювання відстаней за допомогою оптоволоконного ЗЧЗЗ лазера з фазово модульованим затравним лазером пропорційна ширині спектра випромінювання лазера в діапазоні від 60 до 3 000 ГГц. Експериментально перевірено залежність величини сигналу амплітудної модуляції від індексу модуляції на відстані в діапазоні від 15 см до 5 м, яка добре узгоджується з теоретичними розрахунками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53-048 +
Шифр НБУВ: РА359490

Рубрики:

      
17.

Григор'єв С.М. 
Ефективність використання ресурсного потенціалу особистих селянських господарств в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.М. Григор'єв ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто організаційно-економічні питання використання ресурсного потенціалу особистих селянських господарств (ОСГ) в системі АПК України й удосконалено механізми їх функціонування. Проаналізовано діяльність та ефективність використання ресурсного потенціалу ОСГ, визначено їх основні потреби. Поглиблено методику дослідження ОСГ. Удосконалено модель проведення обліку їх діяльності шляхом застосування критерію "мінімальні суми реалізації". Для забезпечення найбільш ефективного вивчення ОСГ запропоновано інформаційну модель моніторингу їх діяльності й ефективності використання ресурсного потенціалу. Запропоновано систему інформаційно-консультаційного забезпечення ефективного використання ресурсного потенціалу ОСГ на базі сільськогосподарських дорадчих служб. Удосконалено механізм функціонування оптової торгівлі сільськогосподарської продукції шляхом організації кооперативних оптових ринків аукціонного типу. Обгрунтовано доцільність об'єднання власників ОСГ у маркетингові кооперативи, які дозволять створити такі маркетингові переваги, як формування ліквідних партій продукції, її сортування, зберігання, використання сучасного пакування та торгової марки, забезпечення постійного маркетингового дослідження ринку сільськогосподарської продукції, налагодження довгострокових відносин з переробними підприємствами й оптовими покупцями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324-571-07 +
Шифр НБУВ: РА348299

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Легеза Д.Г. 
Ефективність виробництва плодово-ягідної продукції у Південному Степу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Д.Г. Легеза ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методологічні засади підвищення ефективності виробництва плодово-ягідної продукції за ринкових умов. З використанням системного та комплексного підходів обгрунтовано методику дослідження ефективності виробництва за умов Південного Степу. На підставі дослідження рівня розвитку та специфіки розміщення підприємств з виробництва плодово-ягідної продукції, дослідження системи збуту плодів та ягід визначено основні напрями поліпшення ефективності виробництва продукції шляхом поглиблення спеціалізації та посилення концентрації підприємств галузі, удосконалення системи збуту готової продукції та підвищення рівня якості й товарної привабливості плодів і ягід. Обгрунтовано прогноз розвитку виробництва плодово-ягідної продукції на 2010 - 2015 рр. Розроблено спеціальні заходи для впровадження перспективних технологій вирощування плодово-ягідних культур для сільськогосподарських підприємств Південного Степу України. Визначено напрями удосконалення системи збуту плодів і ягід шляхом створення фірмової торгівлі та маркетингових служб у сільськогосподарських підприємствах та організації діяльності оптового ринку та ярмарку в області. Розроблено приблизний Статут обслуговуючого кооперативу "Оптовий ринок "Черешня Мелітопольска". Обгрунтовано основні напрямки формування електронної торгівлі плодами та ягодами. Розроблено пропозиції щодо підвищення якості плодів та ягід у сільськогосподарських підприємствах на основі оптимізації технологічних умов виробництва та врахування споживчого попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)325.154-07 +
Шифр НБУВ: РА336865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Балабан М.П. 
Ефективність функціонування та стратегія розвитку оптової торгівлі споживчої кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / М.П. Балабан ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних аспектів, проблем і тенденцій розвитку кооперативної оптової торгівлі в перехідний до ринку період, визначено вплив окремих галузей господарської діяльності системи на розвиток її оптової ланки, проаналізовано стан і ефективність функціонування оптової торгівлі за умов економічних трансформацій у перехідній економіці. Розроблено нові підходи до визначення стратегії розвитку оптової торгівлі на підставі стратегічного аналізу ринкової ситуації та визначення стратегічно вигідних зон діяльності на ринку з використанням елементів ситуаційного аналізу - матриці БКГ та моделі М.Портера, адаптованих до умов діяльності оптової торгівлі та інших. Запропоновано та аргументовано необхідність трансформації організаційних форм управління оптовою та роздрібною торгівлею шляхом створення міжрайонних багатогалузевих комплексів, наведено модель організаційної структури управління ними. Обгрунтовано основні напрями виходу з кризи, необхідність введення до організаціних структур управління служб маркетингу та логістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.80 +
Шифр НБУВ: РА329919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Шевченко А.М. 
Зовнішня торгівля портів на Півдні України (друга половина XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.М. Шевченко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше в українській історіографії проведено комплексне дослідження зовнішньої торгівлі на Півдні України у другій половині XIX - на початку XX ст. Визначено динаміку й особливості розгортання зовнішньоторговельних операцій регіону. На підставі вивчення статистичних даних проаналізовано зміни експортно-імпортних операцій, охарактеризовано основні ринки збуту, визначено частку експортних та імпортних товарів у південноукраїнській торгівлі. З'ясовано причини зростання обсягів зовнішньої торгівлі, виявлено її особливості. Проаналізовано наслідки зовнішньоторговельних операцій для соціально-економічного розвитку регіону.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359358
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського